Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Ze světa

Jaké to je spát ve výšce 400 metrů nad zemí?

2. září 2017 v 17:05 | jask*
V Peru, konkrétně v Posvátném údolí, které dříve obývali pověstní Inkové, je možnost zaplatit si za větší obnos peněz útulný nocleh. Má to však jeden háček. Nachází se 400 metrů nad zemí.

maxresdefault


Ano, přesně tak. Jedná se o jakousi kapsli zakotvenou přímo na skále a jelikož nabízí impozantní výhled plný přírodních scenérií a kouzelné noční oblohy, je celá prosklená. Díky tomu si návštěvníci tohoto nezvyklého ubytování mohou vychutnat výhled se vším všudy.

Při výstavbě a instalaci kapslí na skálu byl použit materiál z hliníku a polykarbonátu.

Ptáte se, jak se k netradičnímu apartmánu vůbec dostat, když je ve vzduchu? Způsoby jsou dva. Pokud jste nebojácní a skuteční dobrodruzi, pak zvolíte první možnost. První možností je totiž adrenalinový výstup po žebříku, který je upevněný ve skále. Druhý a bezpečnější způsob je turistická stezka, která je pochopitelně snazší a tedy určena pro ty bojácnější.

Apartmán nabízí čtyři lůžka a noc v něm vás vyjde na 300 dolarů nebo ještě více. Jak uvádějí sami ti, kteří v téměř půlkilometrové výšce noc již přečkali, jedná se ovšem o jedinečný a nezapomenutelný zážitek.

Tak co, troufli byste si i vy?

Procvičme si kolena

27. března 2016 v 20:43 | jask*
K tomuhle není třeba slov. Možná jen... je to machr...Usmívající se

Slavné lodě: Vasa

23. dubna 2015 v 18:16 | jask*
V sanskrtu (jeden z nejstarších jazyků) znamená slovo vasa žít. Pro Samojce je vasa oceán. Švédové ale nazvali svůj koráb po osvoboditeli země, králi Gustavovi I. Vasa.


Ve švédském Stockholmu existuje unikátní muzeum Vasa na ostrově Djurgården, jehož jediný exponát vábí nekonečné proudy turistů. Jedná se o válečný koráb, který se potopil pár minut po vyplutí roku 1628 a po staletí ležel zakonzervován na dně ve stockholmských mělčinách. V dvacátém století byl takřka neporušený vytáhnut z moře, rekonstruován a umístěn do muzea, kde se musí udržovat speciální vlhkost, aby se loď na vzduchu nerozkládala. Zázrak vědy dvacátého století se záhy stal nejnavštěvovanějším muzeem ve Švédsku.

V pohledu na válečný koráb ze 17. století bylo něco pohlcujícího, uzemňujícího, nepochopitelného a člověka přesahujícího. V tom korábu je tolik precizní ruční práce, tolik vědomostí a umu! A přesto to nestačilo a dopadlo to špatně hned při první plavbě. Ovšem díky konstruktérově chybě je dnes loď Vasa zavěšená na stropě muzea, takže ji tisíce návštěvníků mohou obdivovat a přemýšlet o ní.
Návštěva v Burj Al Arab, nejluxusnějším hotelu na světě

19. března 2015 v 19:34 | jask*
Burdž al-Ara se pro Dubaj postupně stal stejnou ikonou jakou je Eiffelova věž pro Paříž. Ojedinělá konstrukce, připomínající arabskou plachetnici, stojí na malém ostrůvku stovky metrů od pobřeží a zákazníci se na něj nechávají převážet helikoptérou. Jistou dobu v něm vařil i český kuchař. Stavba stála 650 mil. dolarů a trvala 5 let.

Stavba hotelu Burdž al-Arab stála 650 milionů dolarů a trvala pět let.Stavba hotelu Burdž al-Arab stála 650 milionů dolarů a trvala pět let.Stavba hotelu Burdž al-Arab stála 650 milionů dolarů a trvala pět let.Stavba hotelu Burdž al-Arab stála 650 milionů dolarů a trvala pět let.Stavba hotelu Burdž al-Arab stála 650 milionů dolarů a trvala pět let.Stavba hotelu Burdž al-Arab stála 650 milionů dolarů a trvala pět let.

Hotel Burdž al-Arab (česky Věž Arabů), kterému se také říká díky jeho tvaru plachetnice, se nachází v Dubaji a svým luxusem si dokonce zasloužil i zápis v Guinnessově knize rekordů. Jeho stavba začala v roce 1994 a hotel byl slavnostně otevřen v prosinci 1999. Se svojí výškou 321 metrů je aktuálně čtvrtým nejvyšším luxusním hotelem na světě.

Hotel stojí na uměle vybudovaném ostrově, který je od pobřeží Perského zálivu vzdálený 280 metrů. Základy celého hotelu podpírá 230 čtyřmetrových pilotů, které byly zaraženy do písku. Svým tvarem připomíná jeden druh klasické arabské plachetnice. Ze "stožáru" vycházejí dvě křídla připomínající plachty, prostor mezi nimi pak tvoří atrium hotelu. Při stavbě bylo použito celkem 70 tisíc kubických metrů betonu a devět tisíc tun oceli.

Pro zákazníky je připraveno celkem 202 pokojů, ten nejmenší má rozlohu 169 metrů čtverečních, největší se pak pyšní 780 metry čtverečními. Nejdražším je Královské apartmá, kde za jednu noc zaplatíte téměř 19 tisíc dolarů (363 tisíc korun). Většinou se o Burdž al-Arab mluví jako o sedmi hvězdičkovém hotelu, ale jde spíš o kontroverzní hodnocení. Management se k němu nehlásí, vysoké ohodnocení má na svědomí jedna z novinářek, která se zúčastnila slavnostního otevření a hotelu udělila sedm hvězd ve svém článku.

V kuchyni nejluxusnějšího hotelu na zemi vařil také Čech David Valíček. V arabském hotelu s ním pracovali lidé třiašedesáti různých národností. "Ale já jsem byl prvním Čechem, se kterým pracovali. Každý mě zkoušel, neustále se na něco ptali, zkoumali mě pohledem," říká Valíček.

V hotelu je celkem 60 pater, 202 pokojů a 18 výtahů.

V reatauraci Al Mahara je umístěno obrovské akvárium
s 990 tis. litry vody. Sklo je 18 cm silné, aby dokázalo odolat tlaku vody.

Nejdražším pokojem je Královské apartmá, které se v žebříčku CNN umístilo mezi 15ti
nejdražšmi pokoji světa.

Přivítání a ubytován může proběhnout v soukromí vašeho apartmá.
Po celou dobu pobytu máte k dispozici vlastního sluhu.

V hotelu najdete 8 restaurací, kaváren a barů.

Při výstavbě bylo také použito deset tisíc metrů plátkového zlata.
 
 

Reklama