Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Zajímavosti

Test

24. září 2017 v 17:49 | jask*

Téměř 50 letou ženu lidé považují za přítelkyni jejího syna

14. září 2017 v 16:15 | jask*
Liu Yelin je již 49 let, nicméně zdá se, stáří se ji vůbec nedotklo. Vypadá totiž jako mlaďoučká modelka a lidé, kteří ji potkávají si často myslí, že je přítelkyně jejího dvaadvacetiletého syna. Když se cizí lidé dozvídají její skutečný věk, ohromeně se ptají, jak je její tajemství. A podle Liu je to celkem jednoduché: důležité je pravidelné cvičení. Chceš-li vypadat dobře, je třeba se pořádně zapotit.

mother-looks-younger-liu-yelin-china-6

Astronomické hodinky zobrazují pohyb planet

2. září 2017 v 17:58 | jask*
Něco takového jsme ještě neviděli. Náramkové hodinky Midnight Planetarium jsou zázrakem techniky, designu a uměleckého řemesla. Kromě zobrazení času hodinky přesně zobrazují také pohyb šesti planet naší sluneční soustavy. Proč nejsou jejich součástí také Uran a Neptun? Než by se otočily okolo, trvalo by to příliš dlouho. Uranu 84 a Neptunu dokonce neuvěřitelných 164 roků.

Každá z těchto 6 planet je zastoupena polodrahokamy, které podle barev reprezentují planety. Například tyrkysová - Země, červený jaspis - Mars nebo modrý achát - Jupiter.

Cena hodinek je 245.000 dolarů, takže žádná levná záležitost.

Než byla tato věcička vyrobena, trvalo to celé tři roky. Autory jsou pánové Van Cleef & Arpels ve spolupráci s Christiaanom van der Klaauw.

Nejstarší dochovaný film pochází z roku 1888! Už jste ho viděli?

2. září 2017 v 17:48 | jask*
Kratičký snímek nazvaný Roundhay Garden Scene (Scéna ze zahrady v Roundhay) jehož autorem je jistý Louis Aimé Augustin Le Prince a obsadil do něj syna a tchýni měl původně delší stopáž, ale zachovaly se pouze dvě sekundy. Dokonce i ony pouhé dvě vteřiny však stačily k zápisu do Guinessovy knihy rekordů kde je snímek uveden jako nejstarší dochovaný film.

Nyní můžete létat po celém světě díky aplikaci Google Earth VR

9. června 2017 v 18:17 | jask*
Google vloni spustil aplikaci Google Earth VR. Jedná se o další verzi jejich slavné aplikace Google Earth. Je navržena pro majitele HTC Vive (brýle pro virtuální realitu) a najdete ji ve Steam Store. Google Earth VR umožňuje všem uživatelům létat po celém světě prostřednictvím virtuální reality - skákat mezi mrakodrapy v New Yorku, vrhat se do Grand Canyonu nebo se procházet po Himalájích. Čeština zatím bohužel není podporována. Ve videu níže se můžete podívat na ukázku.

V salónu proměnili bezdomovce ve šmrncovního hipstera

25. března 2017 v 17:15 | jask*
Neuvěřitelnou proměnu prodělal bezdomovec José Antonio z mallorské Palmy. Majitel tamního kadeřnického salónu nabídnul muži zdarma úpravu vizáže - ostříhal ho, nabarvil mu vlasy, zkrátil vousy a moderně oblékl.


Když José Antonio došel do salónu La Salvajería, měl dlouhé šedé vlasy a neudržovaný plnovous.

Odcházel jako šmrncovní hipster, o kterém by si asi nikdo netroufnul říct, že strávil posledních 25 života na ulici. Proměna to byla tak razantní, že vehnala muži slzy do očí.

Celý proces proměny zachytil filmař José Maria Royo. Podle agentury Reuters bylo video natočeno už před dvěma lety, ale na internet ho tvůrce nahrál až 14. března. V ten den totiž salón La Salvajería slavil třetí výročí od svého otevření.

Želva, která spolykala přes 900 mincí

25. března 2017 v 16:56 | jask*
V Thajsku uhynula želva, jíž nedávno veterináři odstranili z těla přes 900 mincí, které během let spolykala.


Kareta obrovská, která dostala přezdívku Omsin, což v thajštině znamená spořicí prasátko, žila v nádrži ve městě Čchonburí. Lidé do vody házeli dlouhá léta mince, protože si mysleli, že jim to přinese štěstí.

Želva si ale mince zaměnila za potravu a polykala je. Mince, kterých měla v žaludku skoro pět kilo, jí ale způsobily vážné zdravotní potíže a na začátku března byla operována.

Po operaci se jí ale zauzlovala střeva, což bránilo proudění krve a vedlo až k akutní infekci následované otravou krve, napsala agentura Reuters. >Veterináři teď plánují pitvu, aby se o dozvěděli více informací a v budoucnu mohli podobné případy řešit úspěšněji.

Žena je jako z pohádky bratří Grimmů, má přes dva metry dlouhé vlasy

25. března 2017 v 16:41 | jask*
Po dokonalých loknách touží aspoň jednou v životě snad každá žena. Alia Nasroyaová ale s tímhle svým přáním překonala všechny zažité představy. Její vlasy měří přes 230 centimetrů a splývají až na zem.

Alia má vlasy dlouhé přes 230 centimetrů.

Alia bydlí v lotyšském hlavním městě Riga a péčí o své vlasy tráví celé dny. Vysušit je po koupání trvá celé hodiny, poté je také musí dlouho a pečlivě rozčesávat. Její neuvěřitelná hříva je také dost těžká, 27letá žena říká, že váží přes dvě kila.

Svůj sen o dlouhých vlasech si plní už od svého dětství. "Pomáhala mi má matka, vždycky jsem chtěla vypadat jako princezna Locika." Vždycky to ale nebylo jednoduché, její koníček ne každý oceňoval. "Když jsem byla malá, někdo mi v kině nalepil žvýkačku do vlasů. Byla to tragédie, museli jsme ji vystříhat a zbytky vyčesat. Hrozně mě to mrzelo."

Neostříhala se už 20 let

Jejímu manželovi Ivanovi se manželčiny vlasy líbí, ale zároveň z nich má strach. "V posteli musím ležet skoro až u zdi, abych jí je nevyškubal nebo jinak neponičil. Její cop je jako další člen naší rodiny."

Když chtějí vyrazit na dovolenou, kvůli Aliiným vlasům musí pečlivě naplánovat každý den. Její dlouhá hříva vyžaduje neustálou péči, na cesty si s bere až 10 kilogramů vlasové kosmetiky. Protože ale její pohádkový vzhled budí pozornost a obdiv po celém světě, většinu přípravků jí posílají kosmetické firmy.

V současnosti se Nasroyaová živí jako modelka a na jejím instagramovém účtu ji sleduje přes 17 tisíc fanoušků. Ze sociálních sítí ale kromě chvály sbírá i negativní kritiku. "Často mi píší lidé, kterým se nelíbí délka mých vlasů nebo moje vlasy samotné. Říkají, ať se jich zbavím a ostříhám je." Se svou více než dvoumetrovou hřívou ale žije spokojeně dál. Protože Aliiny vlasy sahají až na zem, nevychází z domu, aniž by si je spletla do copu.

Vlasy dosahují téměř na zem i přesto, že Alia stojí na židli.Pokud si vlasy nechá růst i nadále, budou jí za chvíli dosahovat na zem i v případě, že budou svázané do copu.

Ošetřovatelé dali tuleni plyšáka, ten se do něj okamžitě zamiloval!

24. března 2017 v 19:45 | jask*
Tuleň je sám o sobě roztomilým zvířetem, ale pokud mu dáte plyšáka, který vypadá jako jeho zdrobnělina, je ještě úžasnější!
V Mombetsu Landu na japonském ostrově Hokkaidó můžete najít tuleně s poněkud neobvyklým kamarádem - plyšákem! Toho dostal od svých ošetřovatelů a hned jak ho poprvé uviděl, už ho nepustil.

Pořád se s ním mazlí, nechává si ho posadit na záda a celkově se o něj stará, jako kdyby to byl jeho malý bráška!

Je snad něco roztomilejšího?

Ze staré cementárny si udělal domov. Teď to vevnitř vypadá jako v paláci!

24. března 2017 v 17:51 | jask*
45 let pracoval španělský architekt Ricardo Bofill na rekonstrukci zchátralé továrny na cement. Nyní své dílo jménem La fábrica představuje světu!
V roce 1973 Ricardo koupil továrnu z počátku 20. století poblíž Barcelony. Viděl v ní totiž obrovský potenciál, a tak se dal ihned do rekonstrukce.

Po letech bourání a úprav se jeho tým dal do interiéru, který chtěli předělat do podoby moderního sídla. Exteriér je naopak obepnutý bujnou vegetací a zelení.
Zvenku je cementárna pokrytá nejčastěji trávou, ale najdete zde i eukalypty, palmy a olivovníky.

"Cementárna je místem práce par excellence," píše Ricardo na svých webových stránkách. Každá místnost má jedinečný design, žádné dvě místnosti nejsou stejné.

Ovšem ani dnes rekonstrukce nekončí, stále je na čem pracovat. Richard ve svém životním díle ukazuje svůj životní styl, stejně jako svoji vizi.

La fábrica tak asi nikdy nebude zcela dokončena, což jen posiluje její šarm. A navíc ukazuje, že s dostatkem kreativního myšlení může být každé místo nádherné!

Optické klamy

16. února 2017 v 17:46 | jask*
Náš mozek si vyvinul jisté mechanismy, které nám umožňují rychleji vnímat komplexnost světa kolem nás. Právě proto se může stát, že nevidíme to, co před námi je, ale to, co si myslíme, že tam je.

Čtverce A a B mají naprosto shodnou barvu viz důkaz níže.

opticke-iluze3


Zašilhejte a uvidíte známou tvář.

opticke-iluze4


Tato auta jsou za sebou seřazena podle velikosti, že? Omyl!

opticke-iluze6

opticke-iluze7Zaměřte se na křížek uprostřed. Prázdné místo už nebude tak prázdné.

opticke-iluze9

Že by obrovský glóbus uprostřed Paříže?

opticke-iluze10

Ne, jen další iluze.

opticke-iluze11


Amesův pokoj využívá stavbu prostředí ("menší strana" je dále, "větší strana" má snížený strop) vůči pozorovateli, takže si myslíme, že se výška lidí mění.

opticke-iluze17

Žlutý i modrý blok se pohybují naprosto stejně. Jen si počkejte, až zmizí černé pruhy.

opticke-iluze18

Jakým směrem se metro pohybuje? Když budete koukat dlouho nebo mrknete, směr se změní.

opticke-iluze27

To samé platí pro tanečnici uprostřed. Ta se bude pohybovat podle toho, na který obrázek po stranách se předtím podíváte.

opticke-iluze28

A co tohle?

opticke-iluze29

opticke-iluze30

opticke-iluze31

Dívejte se na zelenou tečku. Co se stane s těmi žlutými?

opticke-iluze33

Voda v jezeru Flathead v Montaně je tak průzračná, že vytváří iluzi mělkého dna. Skutečná hloubka je však 112 metrů.

opticke-iluze39

Věděli jste o žehlení, že…?

13. února 2017 v 10:11 | žena-in
Hromady prádla, které se vám podařily konečně vyprat, se přeskupily na hromady, které čekají na vyžehlení. Tenhle obraz zná důvěrně asi většina hospodyněk…

žehlení

Možná vás trochu utěší, že při pohledu do historie je napařovací žehlička hotovým zázrakem. A jsou mezi námi i takoví, kteří se žehlicího prkna nevzdají nikde a v žehlení s vámi budou klidně soutěžit.

Jak to bylo se žehlením kdysi?
  • V prvním století před Kristem se žehlilo i v Číně, kde ženy rovnaly prádlo pomocí velkých pánví naplněných žhavým uhlím.
  • Žehlit se snažili lidé již ve starověku. Profesně to byli tzv. valcháři, kteří prádlo lisovali
  • Klasické žehličky se poprvé objevily až v 15. století. Byly litinové, a tím pádem i velmi těžké. Před žehlením se nahřívaly na ohni. Existovaly i duté krejčovské žehličky, do nichž se vkládalo rozžhavené dřevěné uhlí.
  • První elektrické žehličky spatřily světlo světa v roce 1882 v New Yorku a brzy se rozšířily i do Evropy.
  • Ve velkém je však začaly hospodyňky běžně používat až po 1. světové válce.

Muž filmoval nebe sedm dní a sedm nocí

26. ledna 2017 v 17:19 | jask*
Záběry byly pořízeny osobou vystupující na internetu pod přezdívkou Mr.TSO, vlastním jménem Terje Sørgjerd. Terje je fotografem, který fotil např. sopku Eyjafjallajökull při její aktivitě v dubnu roku 2010, pochází z Norska a jeho velkou vášní je fotografování přírody.


Video zachycující nebe po sedm dní a sedm nocí, bylo pořízeno na nejvyšší hoře Španělska, El Teide. Toto místo je proslulé svou úžasnou polohou pro pozorování hvězd, proto na následující záběrech uvidíte hvězdné nebe v podobě, kterou jste zcela jistě ještě neměli možnost vidět.

Ubytujte se v bíglovi aneb 9 domů ve tvaru zvířat

26. ledna 2017 v 16:21 | jask*
Nepřeberné možnosti architektury snad nikdy nepřestanou udivovat. Stavby, které se však během posledního století začaly objevovat po celém světě, jsou nad veškeré chápání. Více či méně totiž svými tvary napodobují různá zvířata. Mezi ty nejoblíbenější patří zejména pes, kočka, slon a nejrůznější vodní příšery. Možná si myslíte, že to je všechno jen jeden velký omyl, že stavba tak původně vypadat neměla. Tak to však není. Pravdou je, že autoři měli přesnou představu o tom, co chtějí postavit, a zvířecí domy byly jejich záměrem.

Tyto velmi netradiční stavby mají samozřejmě svůj účel. Jejich cílem je nalákat co nejvíce návštěvníků do místa, kde se objekt nachází. Případně mohou posloužit jako atraktivní hotely, jejichž pověst se rychle rozšíří i za hranice.

ŠKOLKA - KARLSRUHE, NĚMECKO

OUTLET VLNY - TIRAU, NOVÝ ZÉKAND

OBCHOD S VEJCI - FLANDERS, NEW YORK


HOSTINSKÝ DŮM - COTTONWOOD, IDAHO

OBŘÍ SLONICE LUCY - MARGATE CITY, NEW JERSEY


SÍŇ SLÁVY - HAYWADRD, WISCONSIN


GIGANTICKÁ KOALA - DADSWELL BRIDGE, AUSTRÁLIE

KROKODÝLÍ HOTEL - JABIRU, AUSTRÁLIE


KFC - MARIETTA, GEORGIA

Dvounohý pes se naučil chodit

26. ledna 2017 v 16:13 | jask*
Jak už tomu tak občas bývá, v životě má každý občas smůlu. Tentokrát ne v říši lidí, ale v říši zvířat. Tuto smůlu mělo i štěně jménem Duncan Lou Who. Panda Paws Rescue, která sídlí ve Vancouveru v Kanadě, je záchranou organizací, která se snaží postarat o zvířata, která nemají domov, jsou zneužívaná a nebo nechtěná, a o toto štěně se starají. Duncan se narodil s několika vadami, které vedly až k amputaci obou jeho nohou.


Jak ale vidíte ve videu, Duncan se nevzdal a naučil se chodit i bez zadních nohou. V této době prodělává také hydro terapii, aby se mu posílili svaly.

Video vás naladí skvělou náladou, kterou tento výjimečný pejsek přímo září.

Hudební socha

26. ledna 2017 v 15:51 | jask*
Tuto sochu dokáže rozezvučet pouze vítr. Když se tak stane, začnou znít rozmanité tóny v závislosti na tom, odkud vítr vane. Tři metry vysokou sochu The Singing Ringing Tree navrhli architekti Mike Tonkin a Anna Liu z Tonkin Liu a nalézt ji můžeme na větrném kopci nad městem Burnley v Británii. Tento "zpívající strom" je vidět na horizontu už z dálky a získává si turisty, kteří chtějí slyšet pokaždé jinou melodii.Strom je sestaven z galvanizovaných ocelových trubek odlišných délek, každá řada je pootočená o několik stupňů, aby pokaždé, když fouká vítr, zněl nějaký tón. Kratší trubky v kmeni vydávají vyšší tóny, zatímco ty v "koruně stromu" zní hlouběji, celkový rozsah zahrnuje několik oktáv. Pro lepší zvuk byly laděny vzhledem ke svojí délce přidáním otvoru na jejich spodní stranu. Když se ale sejdou nesourodé pronikavé tóny, ze vzniklé melodie může přebíhat i mráz po zádech.

Bruslaři se prohánějí nad zamrzlým vězením

26. ledna 2017 v 15:33 | jask*
Napadlo by vás, že se může staré sovětské vězení plné utrpení v Estonsku stát tak krásným místem, jakým nyní je? Příroda si bere zpět co jí patří a tím i ze smutných míst činí krásu. Díky společnosti Hilife, která dokumentuje zajímavé místa fotografiemi a videi, si můžete prohlédnout záběry ve videu, v němž Hilife s bruslemi vyrazili na led nacházející se nad věznicí a své počínání natočili tak, že můžete spatřit vězení Rummu zamrzlé pod chladným ledem.


Led prý měl pouze 2 palce tloušťky, ale to posádku nezastavilo od originální a jistě nezapomenutelné zábavy. Věznice byla v provozu v době sovětské okupace Estonska, vězni byli také nuceni vykonávat extrémně těžké práce v dolech, na počátku 90. let se však země stala nezávislou a vězení bylo uzavřeno a zaplaveno vodou, což začali využívat také potápěči.

Čapí hnízdo

28. prosince 2016 v 21:28 | jask*
Co je Babišův problém a co jen balast kolem Čapího hnízda -> ČTI

Fotograf samouk vytváří snímky pomocí odrazu v zrcadlech

16. prosince 2016 v 20:53 | jask*
Alva Bernadine je uznávaným fotografem, který již obdržel množství ocenění za svou práci, mimo jiné i za erotické fotografie. Těm se poslední dobou věnuje čím dál víc a představuje pořád nové zajímavé projekty. Inspiraci Alva čerpá všude okolo a k vytváření snímků používá zcela běžné věci.


Hlavní roli zde hrají zrcadla, která náhodou objevil v akci za jednu libru, a pořídil si jich hned 6, aniž by vůbec tušil, k čemu mu budou. Za modelky má v tomto projektu své známé a dobrovolníky, kteří se sami přihlásili s žádostí o focení.

Bílá bělejší, prádlo čistější

12. prosince 2016 v 18:10 | jask*
 
 

Reklama