Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Umění

Gramofonové desky znovu ožívají. Mladík z Prahy z nich tvoří umělecké kousky

22. dubna 2018 v 16:45 | jask*
Lidí, kteří poslouchají hudbu z gramofonových desek, je v současné době čím dál tím víc. Stejně tak jako lidí, kteří se jich snaží zbavit. Pokud doma nějaké staré "LPíčko" naleznete, určitě je nevyhazujte. Ivan Jurečka z Prahy z nich během chvíle dokáže vyrobit portréty, obrazy, siluety nebo nápisy. Zjišťovali jsme, jak takové umění, kterému se říká vinyl art, vlastně vzniká.

Trina Merry: Umělkyně, která vytváří na nahých tělech neuvěřitelné kreace

18. dubna 2018 v 15:20 | jask*
Zapomeňte na tygříky a Spidermany, které si děti nechávají při zvláštních příležitostech malovat na obličej. Trina Marry je umělkyně, která povýšila bodypainting nebo-li malování na tělo na úroveň, kdy už se jedná o regulérní umění a divák jen nevěřícně zírá!Ano, výtvory této sympatické mladé ženy nenechávají lidi v klidu. Kolemjdoucí jen nevěřícně sledují, jak během několika málo desítek minut dokáže obyčejnými barvami na tělo vytvořit neuvěřitelné kreace. A to přímo na ulici, před zraky náhodných diváků.

Tato newyorská umělkyně je obdivována pro svou schopnost vidět celek a zároveň jeho drobné detaily a to vše přenést na obliny těla svých modelů tak, že výsledek působí naprosto realisticky.

3D kresby

14. září 2017 v 17:07 | jask*
Jednatřicetiletý samouk Ramon Bruin nebo-li JJK Airbrush se vyznačuje poměrně jednoduchými kresbami, ze kterých však umí vykouzlit optické iluze. Jeho výtvory zachycené ze správného úhlu působí, jakoby vyskakovaly z papíru. Obvykle se skládají z několika výkresů dokonale narovnaných přes sebe. Ať už se jedná o žraloka hrozivě kroužícího nad papírem nebo o motýly vystupující ze stránky, Bruinovy ilustrace vás alespoň na malý okamžik oklamou.

PAY-Ramon-Bruin-8

Obyčejné tužky

14. září 2017 v 15:06 | jask*
Cindy Chinn, nadaná umělkyně se sídlem v Chesteru v Nebrasce, je v oblasti miniatur opravdovou přebornicí. Na rozdíl od svých kolegů ovšem nevyřezává své výtvory pouze z hrotu tuhy, ale do svého díla zakomponuje téměř celou tužku. Tyto její výtvory jsou ovšem dobře viditelné pouze za použití lupy.


Práce na každém jejím dílu trvá minimálně patnáct hodin. Tato práce je náročná zejména proto, že ne každá tužka je vhodná k vyřezávání. Cindy pro svou tvorbu používá zejména tesařskou tužku, která jí svou strukturou vyhovuje nejlépe, její dřevo není tak vláknité ani příliš porézní, takže není těžké vyřezávat miniaturní detaily. Barevné tužky pak nepoužívá téměř vůbec, protože ty jsou pro tuto tvorbu velmi křehké a je obtížné oddělit tuhu od dřeva. Její díla jsou opravdu jedinečná, zájemci o koupi alespoň jednoho kousku ze Cindyny dílny se jen hrnou a neodradí je ani monstrózní cena, která začíná £ 635,35.

Odvážný balet a hezky bez cenzury

22. února 2017 v 19:55 | jask*
Opravdu nevím, co je na tom krásného, tlupa podivně poskakujícího davu vystavující na odiv své přednosti? O tom by se dalo dlouze diskutovat :•).Není nad přesný čas :○)

17. února 2017 v 18:08 | jask*
Kdo tohle vymyslel je koumák. Hodiny jdou na chlup přešně a kliknutím do prostoru je změníš na digitální.

Přesný čas

25. února 2015 v 13:09 | jask*
Tohle musíte prostě vidět! Neodolala jsem vám tu ukázat skvělou práci anonymního tvůrce ... Hodiny jdou na chlup přesně a když kliknete do prostoru ciferníku, změní se z rafikových na digitální.

KLIK

Jen pro silné žaludky: nechutné dorty

24. října 2013 v 18:19 | jask*
Vzhled dortu by měl být co nejatraktivnější, aby lákal k ochutnání, někteří cukráři však zřejmě chtějí u konzumentů naopak vyvolat dávivý reflex!


Je pravda, že pokud máte mezi svými známými nějakého mimořádně morbidně založeného jedince, určitě byste mu podobným dortíkem k narozeninám udělali radost.

Ovšem útlocitnějším povahám by se mohl při naservírování laskominy ve tvaru vykuchaných vnitřností nebo uřezané lidské hlavy velice snadno zvednout kufr. I některé sladkosti zkrátka mohou být opravdu nechutné - minimálně na pohled!

nechutne-dorty-1nechutne-dorty-2

nechutne-dorty-3nechutne-dorty-5


Simon Beck vyšlapává obrazce do sněhu

26. února 2013 v 14:01 | jask*
Tohle mi celkem vyrazilo dech, jak to dělá.. ? krásně symetrické tvary ...


Ledová krása

30. prosince 2012 v 16:27 | jask*

Geniální Salvador Dalí

24. listopadu 2012 v 20:19 | jask*

Namaluj si svýho tygra

28. září 2010 v 18:05 | jask*

Nechceš vymalovat ? :o)

17. září 2010 v 17:54 | jask*
Toto je stropní malba v místnosti, oficiálně vyhrazené pro kuřáky....


A teď si představ  - jsi na party na x-tém poschodí mrakodrapu. Jdeš do koupelny, o které ti říkali, že má na podlaze specielní vzor. Otevřeš dveře - opakuješ si - toto je jen NAMALOVANÉ - a přeci se ti na chvílku zatají dech.
Vešli by jste v klidu do této koupelny?

Toto je jedna z veřejných toalet v Houstone.                                 
Co vidíš, je WC zvenku, teď se podíváme, jak to vypadá uvnitř....        Kabinka je z čistého skla - jednosměrného zrcadla - zvenku nic není vidět, ale uvnitř máš pocit, že trůníš v skleněné krabici...

Salvatore Dali

15. června 2010 v 1:19 | jask*
ÚŽASNÉ UMĚNÍ SALVATORE DALIHO

__flashReplacement__

Bodypaiting - znamení zvěrokruhu

9. března 2010 v 15:35 | jask*

Dekorační malby dětských pokojů

28. října 2009 v 0:09 | jask*
 
 

Reklama