Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Magie

Uzdrav své tělo i duši

27. listopadu 2016 v 21:39 | jask*
klik pto čtení

Fruktoskop aneb ovoce podle znamení

27. července 2014 v 17:33 | jask*
I ovoce má magickou sílu a nezanedbatelný vliv na naše tělo. Datum vašeho narození prozradí, jaký druh vám přisuzuje astrologie.

Dnes je první máj. Připravte skvělý nápoj lásky!

1. května 2014 v 19:49 | jask*
Nápoj lásky byl vedle elixíru věčného života věčnou touhou alchymistů, babek kořenářek, všech, co se zabývali magií. Z pravěkých pramenů vychází, že hlavní byly správné ingredience. Často se nápoj lásky, který měl svou silou a kouzlem zajistit láskyplné pouto, zaměňoval s afrodiziakálním nápojem, který nabuzoval tělesnou touhu, silný chtíč a sexuální výdrž.

love

Tato magická tekutina, vzácný lektvar, měl v osobě, která ho vypije vzbudit lásku k jiné osobě. S přípravou se pojily složité rituály, aby láska vzplanula mezi dvěma konkrétními osobami, aby nedošlo k chybě. O vyvolání lásky se lidé pokoušeli také pomocí zaříkání, rozpouštěním voskové figurky, která představovala očarovávanou osobu, a jinými magickými praktikami.

Nápoje lásky a zaručené recepty se vytvářely odpradávna. Vyskytují se ve starověkých legendách, opěvují je lidové písně a jsou popsány v básních a eposech. Ne vždy však byly tyto nápoje bezpečné. Některé byly zcela jedovaté, proto byly zakázány.

Základem nápoje lásky by mělo být něco od osoby, kterou chceme očarovat, i osoby, která se snaží lásku získat - aby došlo ke správnému spojení. Nejlépe by měla fungovat jejich krev, ale postačí i nějaká součást oblečení nebo vlasy, které je třeba spálit na popel. Dalšími přísadami byly výtažky z pohlavních orgánů různých zvířat a ptáků (hrdličky, vrabci, vlaštovky), jindy se do nich přidávala přírodní afrodisiaka (ambra, ibišek, mandragora, ženšen).

NÁPOJ LÁSKY

 • 2 granátová jablka
 • 250 g jahod
 • 2 velká jablka
Granátová jablka vymačkáme, ideálně na ručním lisu na citrusové plody. Jahody nasekáme najemno nebo rozmixujeme a smícháme se šťávou z granátových jablek. Jablka odšťavníme a přidáme ke směsi.

Zaklínadlo:

loveNamícháme nápoj lásky,
pro šeredy i pro krásky,
z jabka granátového šťáva,
chlap nebude žádná sláva,
jahody když přidáme,
lepšího si získáme.

Vyzkoušíte?

Velikonoční úplněk

15. dubna 2014 v 16:59 | jask*
Z astronomického hlediska úplněk znamená opozici Slunce a Měsíce. Je to jediná poloha Měsíce, kdy vidíme celý jeho povrch bez zastínění slunečních paprsků Zemí. Uvidíme ho i dnes, 15. dubna, první úplněk po jarní rovnodennosti a před velikonočními svátky. A nebude to úplněk jen tak ledajaký.

mesicc

Datum Velikonoc je pohyblivé a určuje jej první úplněk po jarní rovnodennosti (21. 3.). Toto datum se může lišit mezi jednotlivými roky až o více než jeden měsíc (od 22. března - 25. dubna).

Vraťme se ale k úplňku, k tomu dnešnímu, který určil datum letošních Velikonoc. S plnou zodpovědností můžeme říct, že nejde o úplněk jen tak ledajaký. Vždyť je jistou předzvěstí nejvýznamnějších křesťanských svátků - Velikonoc.

Podle lidových pověr a tradic je úplněk před velikonočními svátky zázračný. V tuto noc totiž nejenže spousta lidí špatně spí, jako při ostatních úplňcích, ale v druhé polovině noci v sobě spousta nespavců objeví protiklady, které se jim podaří sjednotit.
Lidé o této noci více přemýšlí o svém životě, přichází na řešení zdánlivě neřešitelných situací.

Jistým negativem může být, že v dnešní noc se nedoporučuje příliš pohlavní aktivity (na rozdíl od jiných úplňků, kdy je sex velmi vášnivý). Fyzická potřeba by totiž přebila tu psychickou a předvelikonoční úplněk by ztratil své poslání.
Dnes v noci se si také spousta lidí uvědomí, že je potřeba přijmout vše, co nám život nabízí. Přijmout minulost, dávná zranění a křivdy… a odpustit.

Dnešní noc by měli být všichni lidé v harmonii sami se sebou a jako zázrakem bychom se pak ráno neměli cítit unavení a nevyspalí, naopak, měli bychom být odpočatí a cítit jakési vnitřní uspokojení, jak jsem tu noc předvelikonočního úplňku pěkně "probděli".

Také se traduje, že o předvelikonočním úplňku se vám splní vaše tajná přání. Ovšem, pokud nejde o nesmysly!
Když si třeba budete přát, aby byly krásné Velikonoce, tak to už máte v režii jenom vy.

Úplňky v roce 2014

Datum:Čas:Astr. znamení:
16.1.20145:53Kozor./Rak
15.2.20140:53Vodn./Lev
16.3.201418:08Ryby/Panna
15.4.20149:42Beran/Váhy
14.5.201421:17Býk/Štír.
13.6.20146:11Blíž./Střelec
12.7.201413:25Rak/Kozor.
10.8.201420:10Lev/Vodn.
9.9.20143:38Panna/Ryby
8.10.201412:52Váhy/Beran
6.11.201423:22Štír/Býk
6.12.201413:25Střel./Blíž.

Kyvadlo odpoví na každou otázku

3. dubna 2014 v 9:36 | jask*
Nevíte, jak se máte rozhodnout v důležité situaci? V tom případě zkuste věštění pomocí kyvadla. Jedná se o jednoduchou a velmi spolehlivou metodu, ke které můžete použít téměř jakýkoli předmět.

Pro lenochy stačí kliknout na obrázek.


Používání kyvadla patří mezi nejoblíbenější věštecké metody. Kyvadlo vám tak může pomoct vyřešit třeba zamotanou situaci v práci nebo ve vztazích. Kromě toho můžete také najít vodu, zjistit patogenní zóny v bytě nebo objevit ztracené předměty.

Které kyvadlo je to pravé?

Kyvadlo může být jakkoli velké a vyrobené z jakéhokoli materiálu. Obyčejně mívá průměr i velikost od jednoho do tří centimetrů. Sehnat jej můžete v obchodě, nebo si ho můžete nechat vyrobit na míru. Použít ale můžete jakýkoli předmět, který budete mít po ruce - klíč, jehlu, snubní prstýnek nebo jakýkoli jiný šperk. Důležité je hlavně to, aby se vám s kyvadlem dobře pracovalo. Provázek nebo řetízek, na který kyvadlo zavěsíte, může být libovolně dlouhý, jen pamatujte na to, aby se kyvadlo mohlo volně pohybovat. Jeho délka se většinou pohybuje mezi deseti a dvaceti centimetry. Jakmile si práci s kyvadlem poprvé vyzkoušíte, ihned zjistíte, jestli vám délka vyhovuje, nebo je potřeba ji trochu upravit.

Jak pracovat s kyvadlem?

 • Při práci s kyvadlem by vás nemělo nic rušit, vypněte proto domovní zvonek a telefon.
 • Snažte se maximálně soustředit.
 • Můžete zapálit svíčku nebo vonnou tyčinku.
Kyvadlo byste měli držet ve vaší dominantní ruce, praváci v pravé a leváci v levé. Ÿ Konec šňůrky uchopte mezi ukazováček a palec. Ostatní prsty by měly směřovat dolů. Loktem se opřete o desku stolu. Paže by měla být pevná, ale zároveň uvolněná. Otázku formulujte co nejpřesněji tak, aby se na ni dalo jednoznačně odpovědět ano, nebo ne. Jestliže kyvadlo bude opisovat kroužek, odpověď zní ano. V opačném případě se bude pohybovat tam a zpět po přímce. Pokud existuje více možností, napište je na papír do kruhu a nechte kyvadlo, aby ukázalo na odpověď, která je správná. Kyvadlo se dá používat nejen doma, ale i venku, v tom případě by ale mělo být bezvětří.

Naučte se číst z kávové sedliny

24. února 2014 v 15:29 | ŽENA-IN
Věštění z kávové sedliny není nic neobvyklého. Slýcháme o tom často. Co kdybychom si to samy vyzkoušely? Připravte si mletou zrnkovou kávu a jdeme na to.

káva

Kávu použijeme pochopitelně mletou, zrnkovou. Uvaříme si ji o něco silnější, aby po vypití zbylo v hrníčku co nejvíce sedliny a bylo z čeho "číst".

Hrníček s podšálkem použijeme glazurovaný, světlý, nejlépe bílý. Určitě bychom neměly sáhnout po keramice, kterou používáme do mikrovlnky a je hladká jak zrcadlo a nic na ní neulpí.

Kávu v klidu zamícháme a pomalu vypijeme.

Věštit se dá se i na stěnách šálku, ale lepší je "lógr" pomalu překlopit na podšálek. Pár minut čekáme a potom šálek odklopíme a slijeme přebytečnou tekutinu.

Pak už trochu zapojíme svoji představivost a fantazii, abychom jednotlivým symbolům porozuměli.

Silně intuitivním jedincům se zřetelně objeví obrazce a siluety "osob, zvířat i věcí".

Při čtení buďte trpěliví, nikam nespěchejte!

Jednotlivé symboly

Vidíte- li symbol boty, pohybuje se ve vaší blízkosti falešný člověk.

Vidíte-li rybičku, ta značí těhotenství. Vaše nebo někoho z blízkých.

Symbol sluníčka značí radost, lásku a štěstí.

Vidět můžete také kotvu, která je symbolem zakotvení, tedy pevného domova i zaměstnání.

Oproti tomu obraz letadla znamená dalekou cestu.

Obraz ptáka pak informace a nové zprávy.

Vidět můžete také slona, který značí velkou moudrost (toho, kdo kávu vypil).

Úspěch a kariéra vás čeká, pokud uvidíte v lógru schodiště.

A pokud tam uvidíte květinku, čeká vás velká láska, pokud ji tedy právě neprožíváte.

Přály byste si být bohatá? Tak to jedině v případě, že v kávové sedlině uvidíte šikmý křížek. Pokud uvidíte i konkrétní čísla, klidně na ně vsaďte.

A to je vše.
Pokud v lógru nic nevidíte, nevadí, aspoň jste si daly dobrou silnou kávu. :)

Slyšely jste o hodině mezi psem a vlkem?

19. února 2014 v 15:25 | ŽENA-IN
Čas mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní, to je hodina mezi psem a vlkem, zvaná také hodina vlka nebo černá hodina. Tuto dobu je lépe zaspat, nebo složit báseň.


Hodina mezi psem a vlkem, čas démonů


Hodina mezi psem a vlkem značí část noci před začátkem svítání, kdy už není úplná tma, ale ještě není ani světlo.

Mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní (neoficiálně se přidává ještě cca 30 min po čtvrté hodině) umírá nejvíce lidí, ale také se rodí nejvíce dětí. Živí jsou v této době pronásledováni mrtvými a mrtví živými a také náměsíční si se vydávají na cestu.
Mnoho spáčů je v tomto čase hlubokého spánku pronásledováno svými nejtemnějšími obavami a nočními můrami.
Na druhou stranu také probíhají ty nejerotičtější sny. Že by ti démoni?

V tuto dobu bývá nejsilnější i démon alkohol. Opilci se vrací domů a spousta z nich prožívá halucinace a úzkostné stavy.

Hodina mezi psem a vlkem, doba přízraků

Nejsilněji působí hodina vlků ve dvou měsíčních fázích, když je na obloze úplněk a když je ho polovina.
Půjdeme-li ještě hlouběji do magie, dočteme se, že mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní ožívají duchové a objevují se různé přízraky (nejsou tím míněni oni vracející se opilci).

Čím je člověk citlivější, tím více je černou hodinou ohrožován. Dochází u něj k totálním zmatkům, časovým i psychickým.
V tento čas se rozhodně nedoporučuje zabývat se okultismem a magií. Jsou zaznamenány děsivé případy, kdy neznámé síly nabouraly rituály a zničily jejich účastníky. Nebo se může přihodit pravý opak, magické pomůcky přestanou na čas fungovat.

Podaří se někdy fenomén hodiny mezi psem a vlkem objasnit? Možná ano. Ale i tak nevěřící neuvěří a věřící tuto hodinu raději zaspí.

Nebo složí báseň...

Byla Pripegala bohyně s falem?

13. listopadu 2013 v 15:58 | ŽENA-IN
Jedná se nejspíše o zkomolený název božstva polabských Slovanů, které uctívali Luticové. Žena, muž, nebo snad obojí? Názor na pohlaví Pripegala či Pripegaly se různí. Ale ať už bylo božstvo jakéhokoli rodu, vždy je neodmyslitelně spjato s plodností.

Priap
Příznivci maskulinní teorie staví na příbuznosti jeho jména s řeckým bohem Priapem, synem Dionýsa a Afrodity. Priap je bohem plodnosti ve světě rostlin, zvířat i lidí a má moc nad veškerou tělesnou láskou. Zobrazuje se jako postarší muž s obřím ztopořeným pyjem. Tuto teorii potvrzují dochované Pripegalovy idoly (náboženské sošky) s otvorem k nasazení falu. Lingvisté pak přidávají ještě další důkaz: Jméno Pripegala se objevuje i ve tvaru Příje, ze kterého můžeme číst souvislost českého názvu pohlavní nemoci syfilis - příjice.

Ovšem i zastánci ženského pohlaví tohoto božstva se nenechávají zahanbit. V jejich pojetí je Pripegala nejen bohyní plodnosti, ale samotnou matkou zemí, bájnou prvorodičkou a pramáti všech Slovanů. Toto o ní praví pověst:
Bohyni Pripegalo, naši pramáti Zemi, nesmírně pálilo a tlačilo celé její tělo. I přistoupil k ní bůh plodnosti Rod řka: "Nevzpírej se již více svému osudu a vyvrhni na svět tvora současně smrtelného i nesmrtelného tak, jak ti bylo předurčeno."Pripegalo tedy porodila tvory špinavé, hladové a žíznivé, ve kterých byla jen zloba a hořkost. Tu však přistoupil bůh Svarožic, aby tvorům vdechl vděčnost. A když ji vdechoval, bylo to slyšet. A to, co bylo slyšet, nazval Svarožic slovem. Tak slovem stvořil Slovany a z lásky je políbil na čelo. Od toho čela je pak ten tvor navěky zván člověkem.
Ovšem nelze ani vyloučit třetí teorii, a totiž že bylo božstvo Pripegala nositelem obojího pohlaví, tedy že ztělesňovalo současně mužskou touhu rozsévače i ryze ženské mateřství.

Co tedy o božstvu Pripegala víme?

Mírně nadneseně se dá říci, že s jistotou vůbec nic. Není jasné ani jeho pohlaví, ani přesný průběh obřadů. Ovšem i když víme jen to, že jej uctívali polabští Slované Luticové, a že měl jistojistě co do činění s plodností, neztrácí tím nic na své atraktivitě. Zvlášť dnes, kdy světu vládne sterilita a umělé oplodnění by jistě mnohé páry obětovaly kdovíco, jen aby jim byl dopřán dar plodnosti.


Jakou barvu svíčky vybrat pro tajemné podzimní večery?

7. listopadu 2013 v 11:05 | ŽENA-IN
Listopad je tady. Příroda se pomalu ukládá ke spánku, dny se zkracují, večer už bývá brzy tma. V tomto čase, kdy je venku plískanice a vichr, je zvlášť příjemné vrátit se do teplého domova... A tmavý podzimní večer si můžeme vylepšit světlem svíčky.


Oheň patří společně s vodou, zemí a vzduchem mezi čtyři základní živly. Jsou mu připisovány magické vlastnosti - je to symbol síly, životní energie a odvahy, díky němu se můžeme očistit. A proto je dobré si čas od času posedět u ohně. Samozřejmě ohýnek si asi v obývacím pokoji neuděláme, ale to vůbec není potřeba, na navození kouzelné atmosféry stačí i malý plamínek svíček.

Svíčky mají velkou moc. Dodávají pozitivní a spalují negativní energii, propojují náš život s dušemi zemřelých, ostatně ne nadarmo jsme před pár dny na Dušičky zapalovali svíčky a vzpomínali na ty, kteří už nejsou mezi námi. Kromě toho můžeme ale svíčky používat při rituálech očištění a odpuštění. A je zajímavé, že pro každou příležitost se používá jiná barva svíček.

Jakou barvu si vybereme?

Barvu svíčky volíme podle toho, co chceme dokázat. Barvy se mohou kombinovat, ale opatrně, abychom nenarušili jejich působení. Co tedy jednotlivé barvy znamenají?
 • Červená: barva radosti ze života, dodává vzrušující energii, je dobrá pro silnou vůli, sílu a bojovnost, může být ovšem i ničivá a útočná
 • Modrá: barva rovnováhy, porozumění, zklidňuje, inspiruje a navozuje důvěru, může ale přinést i chlad a melancholii.
 • Žlutá: barva veselí, symbolizuje řešení, moudrost, inteligenci, ale i závist nebo klamné naděje.
 • Zelená: barva harmonie, přivolává úspěch, bohatství a stabilitu.
 • Bílá: vyjadřuje silnou a laskavou energii, pokoru a mír, může ale znamenat i slabost či zranitelnost.
 • Černá: barva, která vyzdvihuje a zvýrazňuje.
 • Oranžová: barva sebedůvěry, dodává radost, teplo, ale též strach a slabost.
 • Fialová: barva odpuštění, skromnosti a pokory, symbolizuje plodnost.

Rok 2013

17. ledna 2013 v 15:25 | Alita Zaurak

ROK 2013

MAGICKÝ ROK LUNY, ROK IRACIONÁLNA A ZÁZRAKŮ
ROK SMRTI A TRANSFORMACE
ROK PROZŘENÍ


….Uvolněte se, prosím, podivuhodný rok Třináct začíná...

Ocitáme se v BODU NULA, na pomezí, na houpačce mezi starým a novým světem.

Jsme jednoznačně jsme navigováni k tomu, abychom prohlédli skrze zdánlivě pevné tvary a formy.

Abychom prohlédli skrze oponu navyklé reality a nalezli To, co je za tím vším...

Magické číslo TŘINÁCT představuje možnost vystoupit z kruhu DVANÁCTI: 12 znamení Zodiaku, 12 měsíců roku, 12 hodin dne, 12 životních etap, 12 životních témat a situací, v nichž se od rána do večera, den za dnem ve své běžné mysli pohybujeme, jimiž se zabýváme. Kolo Dvanácti, kolo karmy, v němž běháme stále dokola jak veverka polapená v kleci...

Třináctý je ten, kdo v sobě spojuje všechny kvality, všechna témata, kdo se ocitá za nimi, kdo vystupuje z kruhu, je absolutně celistvý a jeho pozornost je v tomto stavu již zakotvena.

Nenechá se stáhnout k vytváření a řešení iluzorních problémů, k ulpívání na zdánlivě skutečných situacích. Uvědomuje si virtuálnost toho, co se kolem něj děje a proto reaguje adekvátně, ze stavu středu, ze stavu klidu a bytostné svobody, protože pouze z tohoto stavu vyvěrají pravdivé odpovědi, skutečná řešení...

Třináctý tu vlastně je a zároveň není. Je v tomto světě, ale není z něj...

Rokem 2013 začít věnovat opravdu sobě...
Můžeme prostě spočinout, uklidnit se, být sebou - nedělat již to, co vůbec nepotřebujeme ani my, ani naše okolí. Nedělat a nemyslet určité typy myšlenek a z toho plynoucích pocitů a z toho se materializujících situací a stavů...
Zastavit se uprostřed chůze, probudit se ve snu...

Existuje třináct lunárních měsíců a dvanáct slunečních. Třináctka je jednoznačně spojena s iracionálním, magickým přístupem...

V tarotu představuje karta třináct Smrt, ovšem i transformaci. Umíráme v duchovním světě a rodíme se na zemi, oslepení a otupění, abychom prozřeli díky vědomému úsilí a vnitřní práci, abychom se znovu-spojili, abychom našli cestu k sobě...

Ano, magické číslo Třináct je od pradávna číslem obávaným či naopak zbožňovaných a uctívaným, šťastným či nešťastným, rozhodně však přitahujícím pozornost, vydělujícím se z číselné řady.

Podle toho, jaké hodnoty uznávala daná společnost, nakolik byla nalevo či napravo orientována, mužsky či žensky. Tato dvojakost přístupu a určitá nestabilita se může projevit i během celého následujícího roku.

Podle sedmikonečné Hvězdy mágů je rok 2013 rokem Luny.
Luna ve svém projevu může představovat nestabilitu, dvojakost, pochyby, propad, zmatení. Ztrátu veškeré stability, o kterou se tak úpěnlivě snaží náš rozum, symbolizovaný v astrologii vždy Sluncem, mužem-vědomím, ale i egem, které se snaží zoufale udržet si svou vládu...

V tomto roce je proto obzvláště důležité naučit se opravdu naslouchat svým pocitům, nenechat se uchlácholit rozumem a zdánlivě dokonalými konstrukcemi intelektu, který si dokáže zdůvodnit cokoliv.

Rok Třináct tedy vtéká jako voda, přitéká jako řeka do vyprahlých pouští našich životů.
Tato voda může být nečekanou ničivou záplavou stejně jako dlouho očekávaným životodárným deštěm, požehnáním, zázrakem, naplněným snem...

Ano, rok Třináct těžko můžeme nazvat nekomplikovaným a jednoduchým rokem...
Mnohé záleží na naší schopnosti spočinout uvnitř, rozeznat intuitivně a s pomocí vyššího vedení, co se to vlastně děje, co znamenají odehrávající se životní situace, jakou cestou se dát...

Třináctka je ve Velké arkáně Smrt nebo Transformace...
Situace, které nás v tomto roce čekají, mi však také připomínají také kartu Měsíc, spojenou s posledními zkouškami, jimiž procházíme.

Důležité je opravdu nechat za sebou to, co už nepotřebujeme. Jít dál a už se neohlížet...

Přátelé, šťastnou cestu nejen rokem 2013!

S láskou

Alita Zaurak
and Mr. Black and White...(-:

Dnes je 12. 12. 2012! Co vás čeká a nemine?

12. prosince 2012 v 10:00 | jask*
MAGIE A OSUD: Hra čísel se už dnes rozjíždí naplno, je 12. 12. 2012. Toto datum vládne ohromnou silou. Co vás dnes čeká a nemine?

Vědma


Dvanáct měsíců v roce, dvanáct hvězd na koruně ženy, která odstartuje biblickou apokalypsu, dvanáct hvězd na vlajce Evropské unie, dvanáct znamení zvěrokruhu. Už jen tento výčet dokazuje, že číslo 12 má ohromnou sílu a těší se velké oblibě.

Číslo 12 je podle klasické numerologie symbolem obětování, moudrosti a překonání vlastních úzkostí. Dvanáctka je považována za dokonalé číslo, vyjadřuje konec starého a začátek nového věku. Je to číslo mágů a čarodějnic.
Dnešní den je vhodný pro velké rozhodnutí, je to jako riskantní hod kostkou, kdy je ve hře náhoda i nezvratitelný osud. Pozor, den není vhodný pro uzavírání sňatků, přesto, že si toto datum vyhlédly desítky párů. Proč? Protože náhoda by manželství ovlivňovat neměla.

Vždycky, když se v nějakém datu opakují čísla, jako třeba dnes dvanáctky, mají lidé tendence tomu přisuzovat nějaký význam a dělají důležité kroky. Třeba sází, uzavírají sňatky, podepisují smlouvy a věří, že jim to přinese štěstí. Ale já bych byl obezřetný a nabádal k opatrnosti. Dvojka jako taková není zrovna žádná výhra. Dvojka symbolizuje rebela. Je to jako akce a reakce. Bůh je číslo jedna a ďábel je dvojka. Být druhý byla vždycky potupa. Všimněte si, že málokterá firma si dá dvojku do svého názvu.

Tak vida. Člověk by řekl krásné datum, a nakonec z toho vyleze číslo, které je přinejmenším rozporuplné. Naštěstí tomu moc nevěřím a beru to s rezervou!

Rozbor data narození

22. listopadu 2012 v 17:09 | jask*
Datum narození obsahuje informace o našem charakteru a životní cestě, kterou jsme si zvolili. Je to jako okno do nám neviditelného, ale přece reálného světa.Numerologie je jedním z pomocníků, které jsme si přivedli na tento svět a je jen na každém z nás, zda této pomoci využije a zda otevře pro sebe i jiné dveře vedoucí k většímu porozumění a vědění.

Numerologie je prapůvodní učení o významu čísel našeho data narození a tím také o výkladu našeho osudu.

Pythagoras určil každému číslu jeho kvalitu a zavedl systém, s nímž pracujeme ještě dnes. Toho umění bylo známo již v Babylóně, Egyptě, Indii a Číně. Numerologie nám dává možnost každému jednotlivému číslu našeho data narození dodat individuální hodnotu, vlastní emoční kvalitu a energii a to nám umožňuje ocenit a poznat naši nejvlastnější osobnost a odpovědět si na otázku "Kdo jsme?". Poskytuje nám informace o našich silných a slabých stránkách a o tom, jak je nejlépe zvládnou a využít. Také nás vede k tomu, abychom byli ke svým slabým stránkám tolerantnější, protože jsme je dostali právě s ohledem na svou životní pouť. Srovnání s čísly v datu narození jiných lidí nám pomůže nalézt to, co nás spojuje, i to, v čem jsme jiní.

Numerologie vám odpoví na otázku, kde a proč rozdíly mezi lidmi vůbec existují. Schopnosti nebo neschopnosti nevypovídají vůbec nic o dobrém nebo špatném charakteru člověka, ale pouze o tom, že každý přišel na svět s rozdílnými kvalitami.

Kdyby si rodiče častěji všímali data narození svých dětí, bylo by spíše možné odbourat předsudek, že děti musí být stejné jako rodiče. A také by pak bylo snad možné využít nadání a schopností, které děti skutečně mají k tomu, abychom jim pomohli nalézt maximálně možné rozumné řešení pro jejich životní cestu.

Výklad osobnosti podle křestního jména

16. listopadu 2012 v 17:00 | jask*

Magie vůní

16. listopadu 2012 v 15:11 | žena-in
Vůně provází člověka po celý život. Od narození, kdy cítíme tolik typickou, krásnou a nedefinovatelnou vůni miminek, až po smrt, po "vůni" hřbitovní. Vůně ovlivňují naše emocionální jednání, dokážou nás povzbudit, uvolnit, vyvolat radost i smutek.

smell

Vůně jsou naším mozkem přijímány a vyhodnocovány nejrychleji. Aromatické molekuly se nadechnutím dostávají až do krevního oběhu a působí celkově na náš organismus.


Vůně vyvolávající lásku

Vůně růže

Královnou vůní je růže. Venušina květina, symbolizující lásku, působící na ženy jako afrodiziakum. Pokud přivoníte opravdu k čerstvé a "poctivě vypěstované" růži, příznivě to ovlivní váš krevní oběh a zbystří smysly. Vůně růže je vůně vyvolávající lásku. Jde o královnu všech vůní.

Vůně jasmínu

Další omamná vůně lásky, stimulující vášeň a milostnou rozkoš. Když provoníte svůj byt jasmínovou vůní, zaručí vám, že váš partner "nezklame", i kdyby byl sebevíc unavený.

Vůně zázvoru

Vůně zázvoru způsobuje zesilující přitažlivost k druhému pohlaví. Ne nadarmo se kořen zázvoru pro svou kořennou vůni používá už celé tisíciletí jako povzbuzující prostředek. Pro obojí pohlaví.

Vůně meruňky

Dáte-li svému milému meruňkový kompot nebo misku plnou meruněk, bude na vás po jejich konzumaci něžný, jako by to bylo poprvé. :)

Vůně relaxační

Vůně santalového dřeva

Tato vůně patří bezpochyby k prvním vůním, jenž byly zasvěcovány bohům. Olej tohoto stromu uklidňuje a platí za prostředek obnovující duševní sílu a energii.

Vůně vanilky

Vůně vanilky je spojena zejména s Vánocemi. S obdobím, kdy by si měl člověk najít čas na odpočinek a relaxaci. Vůně vnášející do místnosti klid a pohodu.

Vůně levandule

Jedna z nejkrásnějších a nejsilnějších vůní. Pokud máte doma kytičku nebo plátěný pytlík plněný levandulí, dejte ho na takové místo, kde můžete tuto vůni vdechovat z plných plic. Zažene stres i všechny chmurné myšlenky.

Vůně kávy

K relaxačním vůním můžeme řadit taky vůni kávy. Pokud není narušována cigaretovým kouřem ))

Vůně dodávající energii

Vůně máty

Přestože by se zdálo, že vůně máty se řadí spíše k vůním relaxačním, opak je pravdou. Tato vůně povzbuzuje naše smysly a dodává nám svěžest a energii.

Vůně černého čaje

Vůně opravdu silného černého čaje posílí sílu a mužnost (působí tedy více na muže). A když se toho čaje muž ještě i napije, dostane sílu jako býk.

Vůně černého pepře

Přičichly jste si někdy k pepři? Raději asi ne, viďte? Ale pokud se tak stalo, tato vdechnutá vůně a následné kýchnutí probere k životadárné energii i umírajícího.

Vůně osvěžující

Vůně pomeranče

Rafinovaná vůně hrající si s veselou náladou i bouřlivými emocemi. Je to vůně, která se udrží ve vašem bytě dlouho, ale pozor, na každého působí jinak.

Vůně lízátek a bonbonů

Pokud máte malé děti, tato vůně je vám dobře známá. Navozuje neustálý postřeh, nedá vám odpočinout a vy musíte být svěží. Je to vůně, která je vůní domova a radosti.

Vůně slané vody

K osvěžujícím vůním řadíme také slanou vůni. Cítíte to moře? Cítíte tu svěžest na každém kroku? Pokud ne, udělejte si doma alespoň solnou koupel anebo uvařte ve vodě hrst soli. Věřte, že každý kdo k vám přijde na návštěvu, se zeptá: co to tady tak podivně "voní?"

Atypické vůně

Vůně vody

K atypickým vůním patří "vůně vody". Tekutiny, překypující přírodní energií a mocnou silou. Tato vůně stimuluje tvůrčího ducha, například při psaní textů. Co si tak pořídit akvárium nebo domácí fontánku?

Vůně kůže

Vůně a pachy hraji velice důležitou roly při seznamování. Vedle estetických představ nám vůně pomáhají při podvědomém rozhodování, jestli nás někdo přitahuje či nikoliv.

Takže na úplný závěr si dáme- Vůni ženy :)

Na Dušičky duchy nevyvolávejte

2. listopadu 2012 v 10:52 | žena-in
Hned na první den listopadu připadá svátek Všech svatých a na dnešek, 2. listopadu Památka zesnulých neboli Dušičky. Stanoveno je to velmi dobře, poněvadž v tyto sychravé dny většinou sedíme v teple domova, vzpomínáme na své blízké, rozjímáme - anebo vyvoláváme duchy. Na Dušičky je však raději nechte na pokoji.


dušičky


Památka zesnulých je den, kdy vzpomínáme na své zemřelé. Tento den, zvaný také Dušičky, nahradil původní keltský svátek Samhain, který se slavil v den keltského nového roku a v němž se podle keltské víry prolíná náš svět se světem mrtvých.

Právě noc z 31. 10. na 1. 11. měla mít magickou sílu, neboť se věřilo, že z hrobů vystupují duše zemřelých předků a vcházejí do světa živých.

Svátek Všech svatých je věnován všem zesnulým lidem, kteří se za svoji zbožnost dostali do nebe. Dušičky jsou naopak vzpomínkou na zesnulé, kteří ještě na tuto skutečnost připraveni nejsou a procházejí fází očišťování v Očistci. Proto ti, kteří rádi duchaří, by měli v tento den (a noc) nechat duše zemřelých na pokoji. Možná právě takovou očistnou fází prochází.

Také se traduje, že když 2. listopadu prší, oplakávají duše své hříchy. Naši předci proto v tento den dávali do lamp na hrobech místo oleje máslo, aby si jím duchové, kteří směli opustit Očistec, mohli pomazat popáleniny od očistného ohně.

A jestlipak jste věděly, že svíčky zapálené na hrobech jsou jakousi přenesenou formou očistného ohně?

No, je toho hodně, co se o Dušičkách traduje. A také v každé rodině se tato tradice jinak dodržuje. Ať už typickým zdobením hrobů, zapálenou svíčkou v obýváku anebo vyvoláváním duchů v kuchyni u kulatého stolu. Ale pozor - dnes ne!

Magie stromů, které a proč objímat

1. října 2012 v 16:37 | žena-in
Viděly jste někdy člověka objímajícího stromy? Anebo děláte to vy samy? Není to nic neobvyklého, stromy opravdu působí na člověka pozitivně. Vydávají sílu a energii a také uklidňují. Stromy jsou krásné, čarovné, moudré, magické...


podzim


Stromy jsou krásné v každém ročním období, ale nejkrásnější jsou právě na podzim, kdy barevnost padajícího listí ještě na chvíli oživí přírodu před nadcházejícím dlouhým spánkem.

Když stromy mluví

Když nás bolí hlava, je nám úzko, máme bolest na srdci i na duši, jdeme do lesa. Proč je nám zde tak dobře? Protože jsme součástí přírody, stejně jako stromy. Králové v říši rostlin.
Stromy k nám promlouvají svou vlastní řečí - pohyby větví, listů, nebo i kmene, vydávajícím různé zvuky, jako vrzání, praštění nebo ševelení.

Stromy a člověk k sobě patří odjakživa.

Stromy poskytují lidem útočiště po staletí. Chrání je před horkem, zásobují jedlými plody, dávají jim dřevo, poskytují palivo. Naši předkové stromy uctívali. Právě pod nimi se odehrávaly všechny významné události, mající podobu různých rituálů a uctívání Bohů. Věřili také, že stromy mají léčivou moc, stačí jen obejmout ten správný.

Věřte - nevěřte

Pojďme si představit pár stromů a jejich zázračné účinky
 • lípa - strom vlastenectví, ale také strom zamilovaných. Našemu srdci dodává pocit štěstí a bezpečí
 • kaštan - pokud obejmete kaštan, zmírníte tím svůj celkový stres a napětí. A pár kaštanů si můžete přidat i do kapsy
 • dub - o dubu se traduje, že bystří rozum, měli by se pod ním učit studenti
 • buk - když si stoupnete pod buk, přestane vás bolet hlava
 • třešeň - ne nadarmo se v květnu líbají zamilovaní právě pod třešní, tento strom totiž lidem pod ním stojícím upevňuje lásku a zvyšuje chuť na sex
 • jabloň - objímání tohoto krásného stromu pomáhá k dlouhověkosti. Když uschne jabloň, "uschne" i člověk
 • hrušeň - postát si pod hrušní je dobré při očištění organismu od civilizačních jedů, jako je smog a jiné výpary
 • akát - akát přináší dobrou náladu, zejména v dešti
 • smrk - tento lesní strom nejenže posiluje naše srdce, ale odvádí člověka od negativních myšlenek. Spousta lidí, kteří plánují sebevraždu, se právě v lese u smrku uklidní a tento čin si rozmyslí
 • borovice - další zázračný lesní strom, jehož obejmutí vám pomůže zejména při dýchacích potížích, denně by u něj měli stát kuřáci a osoby trpící častým kašlem
 • vrba - vrba je naší spojenkyní, rádkyní a kamarádkou. Co ji řekneme, to neprozradí. Působí na nás velmi dobře po stránce psychické, očistí naši auru a ještě nám i vyléčí zažívací problémy (spojené právě s tou psychikou)

Respekt a úcta

Strom má kolem sebe vymezený prostor, než k němu přistoupíme, v duchu ho pozdravme. Tak jako by pozdravil on nás, kdyby vešel k nám domů. Ne, není to bláznovství, je to jen forma spojení s přírodou, s těmi, kteří jsou tady o staletí déle než my a proto bychom je měli my lidé respektovat a vážit si jich. Ony nám to v dobrém navrátí.Věříte pověrám?

8. května 2012 v 12:31 | ŽENA-IN
Vrátíte se? Plivnete na zem a třikrát se pokřižujete? A co třeba, když se vám rozbije zrcadlo? Máte strach z následujících sedmi let? Anebo když potkáte kominíka. Sáhnete si automaticky na knoflík, případně na kominíka samotného?
Nevím, jak vy, ale já tedy ano a to jsem holka 20 století :o) jenže člověk si řekne, co kdyby....


Pověry přežívají zásluhou tradic

Pověry od dávných generací přežívají hlavně zásluhou tradic. Hluboce zakořeněné zůstávají skutečnosti přinášející štěstí i neštěstí.
Schválně, nad kterou z uvedených pověr se alespoň zamyslíte.
 • Potkáte-li kominíka, chytnete se za knoflík.
 • Abyste něco nezakřikli nebo nepřivolali, zaklepete na dřevo nebo na zuby (zuby jsou prý bezpečnější, protože neshoří).
 • Pokud uvidíte "padat hvězdu" v duchu si něco přejete.
 • Pokud naleznete podkovu, schováte si ji pro štěstí
 • Považujete za šťastné číslo 7?
  a propos, tušíte, proč právě sedmička?
Možná proto, že svět byl stvořen právě za sedm dní. Sedmý den je tedy považován za výjimečně šťastný.
Ale je šťastný i pro děti, jejichž datum narození (sčítá se rok, měsíc a den) je bezezbytku dělitelné sedmi. Znamená to velice slibnou a úspěšnou budoucnost.

Co taková kočka?

Kočka je k pověrám přímo stvořená, většinou však k negativním. Ale jak k tomu toto krásné a přítulné čtyřnohé zvířátko přijde, že je v mnohých pověrách obrazem lsti a falše? Možná proto, že si nedá tolik poroučet jako pes. A někdy je i povahy nevděčné, klidně škrábne ruku, která ji hladí. Odtud možná pramení úsloví "Škrábe jako kočka". A nebo jak si pohrává s ulovenou myší, než ji zakousne. Tak asi vzniklo úsloví o člověku, který druhého udržuje v nejistotě: "Hraje si s ním, jako kočka s myší". Kočka je také ale obrazem čistotnosti "Ulízaná jako kočička" je čistá a pěkně učesaná. Prostě kočka, a k tomu ještě s devíti životy.

Zrcadlo

Pověr o zrcadlech je strašná spousta. Nejznámější je asi ta, že pokud rozbijete zrcadlo, znamená to sedm let neštěstí. Proč právě oněch mystických sedm let? Jde totiž o dobu potřebnou k obnově duše. Právě ta se totiž zjevuje v zrcadle, ve kterém vidí každý sám sebe bez přetvářky. V zrcadle tak nejde vidět ďábel, protože ten duši nemá. Stejně jako upíři, démoni a čarodějnice. Tuto sedmiletou kletbu však můžete zahnat tím, že všechny střepy zakopete hluboko do země.
Pověry jsou často spojené také s amulety. Mnoho jich pochází ze světa rostlin a zvířat. Nejlepšími jsou prý různí ptáci a ryby.
Spousta pověr je spojena také se smrtí, ale ty raději přivolávat nebudeme. Pojďme si dát na závěr ještě pár svatebních.
 • Věděli jste například, že jestliže si nevěsta oblékne modré nebo fialkové šaty, tak ji bude manžel bít? Obě tyto barvy se totiž považují za symbol nesouladu a nebezpečí.
 • A zajímavá je také pověra o tom, že pokud je v rodině více dcer, tak by se nemělo stát, aby se mladší vdala dříve než ta starší, "zavázala by tak uzlíček", a ta starší už by se neprovdala.


Dnes máme pátek třináctého. No a?

13. ledna 2012 v 22:21 | ŽENA-IN
Jste pověrčiví? Myslíte, že pátek třináctého je nešťastný den? Ale jak k tomu chudák tento den přijde? Stejně tak by mohl být nešťastný přece i čtvrtek dvanáctého.

Asi nemohl, poněvadž právě na Velký pátek byl Ježíš Kristus ukřižován a při Poslední večeři Páně sedělo u stolu třináct lidí. Třináctý byl Jidáš, který Krista zradil.

posledni

Další indicií, týkající se této pověry, je také datum 13. října 1307. Byl zrovna pátek a francouzský král Filip IV. Sličný začal s krutým pronásledováním a zatýkáním templářů. Od tohoto dne následovníci templářů považovali pátek třináctého za ďábelský a nešťastný den.

Stejně tak se tohoto data drží zuby nehty i filmaři. Zda znají původ toho, proč by měl být pátek třináctého nešťastný, to nevím, každopádně každý režisér a scénárista si to vysvětluje po svém.Pátek třináctého může být pro někoho naopak i dnem šťastným. Je spousta párů, které si právě v tento den, třeba jen tak z recese, řeknou své ANO. Také se v tento den, jako v kterýkoliv jiný, narodí spousta dětí. To je přece to největší štěstí... a tyto děti mohou být vlastně pyšně, že se narodily v tak neobyčejný den.
Anebo obyčejný?

Tento rok bude pátek třináctého ještě v měsíci dubnu a červenci. Tak je prožijte šťastně.

Aura: záře a barvy

4. května 2011 v 9:54 | ŽENA-IN.cz
Nevidíme ji, ale přece je naší součástí. Necítíme ji, ale přesto ji lidé na nás vnímají. Aura každého člověka je naprosto jedinečná a výjimečná.


Aura je neviditelné vyzařování energie, které obklopuje vše živé i neživé. Aura obklopuje celé tělo, je součástí i každé jeho buňky a odrazem všech jemných životních energií. Energie obsažené v naší auře jsou obrazem naší osobnosti, našeho způsobu života, myšlenek i emocí.

Aura obsahuje informace o tělesném a duševním stavu bytosti, kterou obklopuje. Její vzhled se neustále mění v závislosti na momentálním zdravotním stavu a náladě daného člověka. Mívá různou barvu podle povahy a sklonů jedince. Ruskému vědeckému páru Kirlianových se podařilo vyvinout metodu, kterou je možno auru fotograficky zachytit, a to barevně.


Aura - záře a barvy

Červená

Je to barva vůdcovství. Svému nositeli dává silné ego a přání dosáhnout úspěchu. V dětství bývá tato barva často oslabená,
zvláště tehdy, jestliže je dítě nuceno podrobovat se přáním rodiny. Když pak člověk dospěje, aura se rozšíří, ukazuje, že člověk je chopen dělat, co chce.

Oranžová

Tuto barvu najdete u lidí přirozeně intuitivních, taktních, s nimiž je snadné vyjít. Mají schopnost působit na lidi tak, že se cítí dobře. Často zjišťují, že jsou v postavení, kde mohou uklidňovat "rozbouřené vody".

Žlutá

Lidé se základní barvou žlutou se snadno pro něco nadchnou, vzruší, jsou velice proměnliví. Mají rádi zábavu a také se rádi nechají bavit ostatními. Jsou společenští, mají sociální cítění a rádi vedou dlouhé diskuse o čemkoliv. Také se pouštějí do mnoha věcí najednou, než aby jednu věc dotáhli do úplného konce.

Zelená

Lidé s touto barvou aury mají rádi klid, jsou to přirození léčitelé. Jsou důvěryhodní a velkodušní. Na první pohled se mohou
zdát mírní a bezstarostní, ale mohou být i velice tvrdohlaví a neústupní. Jediný způsob, jak změnit názor lidí se zelenou barvou aury, je přesvědčit je, že k potřebě změnit názor dopěli sami.


Modrá

Tito lidé jsou přirozeně kladně naladěni. Mají právě tolik úspěchů i neúspěchů, ale vždycky se snadno dostanou ze všech potíží. Ve svém srdci jsou stále mladí. Jsou upřímní, čestní a obvykle říkají to, co si myslí.

Indigová

Barva související s výchovou a vyživováním, lidé s touto barvou obvykle končí v nějakém zaměstnání humanitárního typu. Rádi pomáhají a podporují ostatní a jejich největší radostí je, jestliže jsou obklopeni lidmi, které mají rádi.

Fialová

Není to náhoda, že biskupové nosí fialová roucha. Lidé s touto barvou se duchovně vyvíjejí po celou dobu svého života. Mnozí se snaží tento aspekt své podstaty popírat, ale to nepřináší štěstí, měli by si uvědomit, že pak nedělají se svým životem to, co by měli.

Růžová

Barva rozhodných a tvrdohlavých lidí. Svůj zrak upnou vysoko a pak jdou za svými cíli s neochvějnou rozhodností. Jsou to ale také lidé milující, jemní a laskaví, často nejšťastnější tehdy, když jsou v kruhu těch, které mají rádi.

Závěrem

Každý z nás je sám sobě zodpovědný za stav svého těla i mysli. "Nechat svítit světlo" znamená přemoci vnitřní blokádu pochmurných myšlenek a negativních citů. Člověk má vnitřní energii, která k tomu dává sílu. Intenzitu vnitřního světla tak můžeme záměrně ovlivnit. Třeba i tím, že si "podvědomě oblékáme barvy", které sice "nemají s aurou absolutně nic společného", ale pokud se v nich cítíme dobře, určitě naši mysl také rozzáří. (A nebo mají?)


auratt

Dárky podle znamení? Něco na tom je. Můžete to zkusit

26. listopadu 2010 v 17:13 | jask*
Panny bývají praktické, a tak je ve většině případů potěší praktický dárek, který mohou využít. To taková Lvice například by ze sady vařeček asi "odvařená" nebyla. Štírku potěší často kovy a Vodnářka bude ráda za poukázku do vybraného butiku.

horoskopy

Shrnout a nějak obecně poradit, co kterému znamení nejlépe koupit podle jeho energie, by se dalo, ale prosím mějte na paměti, že každý má jiný "koláč" a že domů v horoskopu je dvanáct a u každého jsou jinak obsazeny.
Berte to tedy jako pomůcku, jako něco, k čemu je možné přihlédnout, ale hlavní je váš rozum a fakt, že například partnera a jeho záliby znáte líp vy sami než jakýkoli astrolog.
Mezi ženskou podobou toho kterého znamení a jejím mužským protějškem bývá často poměrně značný rozdíl, a proto ještě každé znamení rozdělím na muže a ženu.

KOZOROH

Muž

O mužích v Kozorohu víme, že jsou předně pěkní a zpravidla elegantně a vkusně oblečení. Muž Kozoroh asi nebude mít valnou radost ze svetru se sobem, byť by vypadal seberozkošněji. Nakonec, postavu pana úžasného právníka z "Deníku Bridget Jonesové" osobně podezírám, že je právě Kozorohem. Svetr se sobem nosil trpně.
Kdyby ale dostal například novou koženou tašku nebo notebook, případně vkusnou sponu do kravaty, jistě by se tvářil veseleji.
Přestože má Kozoroh smysl pro humor, kašpárka dělat nebude. On, pan seriózní, rozhodně nikoli.
Kozorozi si rádi vybírají dárky sami. Případně je jim to jedno, protože "Tohle stejně nosit nebude".

Žena

Žena v Kozorohu na tom bude obdobně, ovšem má mnohem více pochopení pro omyly. Z lásky asi leccos skousne, ale jen jednou. Palcové rukavice v zářivých barvách bude pokládat za zbytečně vynaloženou energii. To takové boty, na jejichž podobě se dopředu domluvíte, nebo případně vázu, kterou opravdu potřebuje a pasuje do vybavení a stylu obýváku, jistě ocení.
Ženy v Kozorohu mají rády kvalitní kosmetiku.

VODNÁŘ

Muž

Vodnářům se poměrně dobře nakupuje. Zpravidla nic moc neřeší, protože na světě jsou důležitější věci.
Kupte mu kompas, vodotěsné hodinky, které ukazují hloubku, krokoměr, GPS navigaci, kterou namluvila Dolly Buster, nebo nový stan a zabodujete. Vodnář snese i žertovné tričko s nápisem "Já neumírám, já takhle žiju". Hlavně, když ho na sobě nenosí i soused!

Žena

Vodnářky jsou pověstné svým smyslem pro originalitu a neotřelým vkusem. Nekupujte Vodnářce šaty, tutově budete vedle jak ta jedle. Anebo ano, ale připravte se na to, že za jeden večer je přešije a bude z nich zcela něco jiného. Klidně i originální šála.
Vodnářky mají rády dekorativní věci do obytných místností. Ovšem, pro jistotu se s Vodnářkou napřed domluvte, sic riskujete, že si ubrus po malé úpravě pověsí na okno. Nakonec, je to vlastně jedno, hlavně, že má radost.
Protože jsou Vodnářky značně pokrokové, můžete jí koupit klidně i vrtačku. Skutečně bude ráda, pokud nemá doma kutila Tima. Hlavně jí k tomu přibalte vrtáky, bude to brát vážně!!

RYBY

Muž

Muž v Rybách buďto upotřebí cokoli, nebo nic. Záleží na tom, kam se kloní jeho duše. Jestli k materiálním hodnotám, klidně mu dejte obálku s penězi a on se neurazí, protože si prostě koupí co potřebuje. Ryby nejsou urážlivé, co se darů týká. Mají hodně pochopení pro vaše omyly a babiččiny pletené bačkory.
Jestli chcete, kupte mu klidně zvíře, protože Ryby většinou zvířata potřebují, nejen na talíři.

Žena

Žena Ryba je plná porozumění a empatie, takže ocení, že jste si na ni vzpomněli, a víc možná řešit nebude. Potěšíte ji jak dobou knihou, tak i utěrkami, nebo třeba obrazem s mořem. Rybky mají rády umělecká díla, na kterých je voda.
Ovšem klidně jí dejte i vodní dýmku. Pokud ji nebude kouřit, jistě z ní udělá dekoraci. Rybky jsou vděčně a jde spíše o pocit než formu.

BERAN

Muž

Skopci milují nové věci. Na Vánoce se těší proto, že rozbalí něco, co nebylo vidět. Je prakticky jedno, co to bude, jestli sprchový gel, nebo hodinky, či pánský prsten. Tady jde o něco jiného, o vzrušení z rozbalování a objevování.
Berani jsou lehce infantilní, takže i pyžamo s Homerem Simpsonem rozhodně nic nezkazí. Právě naopak. Budou se v něm promenádovat a řehtat se u zrcadla. Ukážou ho i sousedovi.
Je možné, že ho záhy někam založí, nebo už si ho nevezmou, protože... už bylo přece objeveno.

Žena

Žena Beranice je o něčem trochu jiném. Beranice mají rády, když jsou překvapené, ale dokážou hodně od členů rodiny pochopit. Nevadí jim žertovné věci, ale nesmí to vypadat jako výsměch, na to jsou háklivé. Klidně si udělají legraci, ale za pitomce jsou nerady.
Kupte Beranici mobil nebo nové záclony. Nejlépe v živých barvách, protože beranice se nebojí barev. Nelibují si v odstínech šedé, naopak červená nebo žlutá bude prima.
Beranice rády inovují, takže i fototapeta s rozkvetlou loukou potěší.

BÝK

Muž

Býci mají zvláštní úchylku na bačkory. Alespoň co vím. Je to zajímavé. Každopádně Býk je praktický a pragmatický typ muže, takže mu klidně kupte nemrznoucí směs do odstřikovačů, tedy pokud ji nemá už od května, a jistě to ocení.
Můžete mu koupit sadu voňavých stromečků do auta, ale zase ne moc voňavých, to nemusí. Nekupujte mu vůně s vanilkou. Drtivá většina Býků nemá vůni vanilky ráda. Vůně pánského parfému bude bezva.
On i samotný jemný parfém Býka potěší, ale pěna na holení nebo nové, velice kvalitní a patřičně drahé žiletky také.
Býka potěšíte rovněž nářadím dobré značky. Bacha, Býci nesnáší levné šmejdy. Věci musí vydržet věky.

Žena

I žena v Býku je praktická a uděláte jí radost čímkoli, co užije doma. Protože ono DOMA je pro ženu v Býku alfou i omegou.
Bude ráda za lis na ovoce, nového robota, sadu kvalitních hrnců, papiňák i ložní. Něco, co se jí bude hodit každodenně, nebo co nejčastěji, je to pravé.
Za praktický a upotřebitelný dar, něco, co chtěla, nebo spíš potřebuje, ale nemohla si to koupit, vás odmění pochvalou a oceněním vašeho postřehu.

BLÍŽENEC

Muž

Kupte muži v Blížencích hodně věcí, a pak nemusíte až tak úplně řešit, jestli je to či ono to pravé. Hlavně když dary budou různorodé a bude jich hodně. Bude jako motýlek přelétávat od krabičky ke krabičce a bude rád.
Nejvíc ho totiž baví množství balicího papíru a počet toho, co dostal.
Hlavně mu nekupujte román na pokračování! Víte přece, že Blíženci čtou zpravidla jen shrnutí na okraji obalu knihy. Tlustá kniha dostane Blížence do deprese a obavy, že bude muset dělat dlouho jednu činnost. To už je lepší časopis. Při dobré konstelaci ho přečte do půlky. Od zadu!
Blížencům nevadí, když dostanou dvě stejné věci. Právě naopak. Mají proto zvláštní druh pochopení. No, pochopení, oni si někdy pořizují stejné věci i sami.

Žena

Žena Blíženec je nevyzpytatelná a je dobře uspokojit dary i obě bytosti, které v ní bydlí. Takže doporučuji kupovat dva druhy dárků, praktické a ryze pro potěšení.
Ocení obojí, hlavně, když to nebude monotematické.
Ženy Blíženci mají rády drobnosti a malé šperky, parfémy a kabelky, nebo sadu hrnečků. Když k tomu přidáte jeden větší dárek, který je jakoby centrální, uspokojíte obě části její lehce schizofrenní osobnosti.

RAK

Muž

Je dobře si tady uvědomit, že muž Rak je vlastně žena. Bude citlivý na výběr dárku, neb vyžaduje, aby se partnerka projevila jako někdo, kdo ho zná a nemá problém vycítit, co by se mu líbilo.
Nepodceňujte u Raka balení.
Jistě ocení kvalitní papír a nejlépe profesionálně zabalený dárek, který odpovídá jeho citlivé povaze. V opačném případě u raka riskujete, že vám volbu dárku a nedostatek empatie bude vyčítat ještě v květnu. Nezapomene to říci například před svou matkou.
Raci mají rádi roztomilé věci, ale nepohrdnou ani praktickým dárkem, citlivě vybraným. Parfém je dobrý, pokud znáte jeho vkus.

Žena

Stříbro. Drtivá většina žena narozených ve znamení Raka má ráda stříbrné šperky a také drahé kameny zasazené do bílých kovů.
Radost jí ale udělá například saténová noční košilka v odstínu stříbrné, nebo modravé barvy. Čím romantičtější dárek bude a s čím větší láskou bude balený a darovaný, tím lépe.
Rakyně je cit sám, takže je jedno, co to bude, když to vyvolá patřičné chvění v oblasti srdečního svalu.
A teď fakt nemyslím kardiostimulátor! :-)

LEV

Muž

Hlavně mu nedávejte něco, co by mu připomínalo, že musí něco dělat! Na to bude jistě alergický.
Cítí se být králem a pánem všeho tvorstva, takže očekává veliké věci. Čím větší krabici Lev uvidí a v čím blištivějším papíru, tím lépe.
Jeho jméno by z toho mělo vystupovat a doslova řvát.
Lvi jsou rozkošně sebestřední, a pokud jim tu radost z toho, že jsou středem vaší pozornosti, dopřejete, budou velkorysí a královsky pohostinní.
Není nic pěknějšího než vrnící Lev u škatule ve zlatém papíru, na kterém je napsáno: "Pro nejlepšího chlapa na světě".
Už jste viděli krotkého krále zvířat, kterak chodí savanou a potřásá hřívou? Úchvatné!!
Ať už mu dáte cokoli, bude čekat, že: "Neuvěřitelně ti to sluší", "Vypadáš v tom jako Alain Delon", "Bože to snad nikdo nemá" " Krásně to ladí s tvýma zajímavýma očima" a podobně.
Nezapomeňte omdlívat i nad jeho výběrem daru pro vás!!!

Žena

I žena Lvice má logicky ráda obdiv a zpravidla si potrpí na drahé blyštivé kameny, zlato, drahou kosmetiku, značkové kabelky nebo nejlépe nový vůz v metalíze, opatřený na dveřích jejím jménem.
Lvice umí být krásná a umí upoutat. Ona hlavně chce upoutat. A zpravidla i upoutá.
Většina Lvů, ženy i muži, se domnívá, že jejich znamení je nejlepší a nejdokonalejší ze všech dvanácti v zodiaku, takže řetízek ve zlatě s jejím znamením, patřičně okomentovaný, jaké štěstí, že je právě Lvicí, je bezva dárek.
Samozřejmě je to o horoskopu, ale prosím, NEDÁVEJTE LVICI POD STROMEČEK POTŘEBY DO KUCHYNĚ A NA ÚKLID. Urazilo by ji to.
Lvice u plotny nebo s hadrem má pocit, že to, co právě dělá, zachraňuje lidstvo před vyhynutím a jen ona je vyvolená k tomuto činu. Nesmíte v ní vyvolat pocit, že je pro vás hospodyňka. Ač je jí ráda, není to samozřejmost.
Je to bytost, kterou milujete, protože je nejkrásnější a ještě k tomu nevyšší formou života po Bohu. Nikoli uklízečka.
Vážně vím, co říkám, mohu-li  s patřičnou dávkou satiry, sebereflexe a nadsázky soudit podle sebe. :-)

PANNA

Muž

Ne každý muž narozený v Panně musí být nutně nechutný puntičkář, jehož neustálé šťourání, perfekcionismus a zasekávání se na detailech leze druhým krkem. Jsou i "Pannáci", kteří jsou zábavní. Přinejmenším zábavní svým pitváním.
Ne každý je patolog.
Nesnažte se ohromit svého Pannu roztomilou hloupostí, která je vlastně úplně zbytečná, ale vás jako třeba Lvici nebo Střelkyni rozsekala svou kouzelnou neupotřebitelností.
Ovládněte se a dejte mu mikroskop, sadu šroubků a hřebíčků srovnaných do škatulek s přesným rozdělením a čísly, nový olejový filtr, perfektní sadu olůvek a prut s automatickým navijákem či laserovou tiskárnu.
Pokud mu koupíte tričko s vtipem o Pivrncovi, musíte mít zmapovaný jeho horoskop a v něm minimálně jedna planeta musí hnízdit ve Lvu, Beranu nebo Střelci. Nelépe Merkur.

Žena

Myslíte, že ženu v Panně urazíte, když jí pod stromeček věnujete obálku s tučným obnosem? Pravděpodobně nikoli.
Ocení vaši praktickou stránku, rozhodně nebude mít dojem, že jste byli líní přemýšlet, a hned po druhém svátku vánočním půjde a zakoupí něco moc potřebného a možná nezapomene ani na vás.
Taková pračka nebo myčka nebo poukázka do elektra také není špatná volba.
Panna je praktická a přemýšlí o všem, co je potřeba s ohledem na budoucnost rodiny, její chod a co nejlepší zabezpečení všech jejích členů.
Bezvýznamné věci volte až jako druhotné dary, a i tak by měly mít alespoň minimální význam.
Panně dejte to, oč si řekla. Kašle na překvapení.
Vlastně po nečekaných věcech ani moc neprahne, a to celoročně. Snaží se vždy všechno očekávat, aby ji život proboha nepřistihl nepřipravenou.
Hlavně je bezvadné, že vy od Panny dostane to, co jste v srpnu mezi řečí při opravování zásuvky zmínili, přičemž jste ani nepočítali, že vás vnímá.

VÁHY

Muž

Předně se muže ve Váhách neptejte, co by chtěl pod stromeček, jinak se vystavujete riziku, že o tom bude dumat ještě na jaře.
A nebo se ho zeptejte v červenci.
I tak není úspěch zaručen, neb své přání stihne ještě pětkrát přehodnotit, protože se prostě nějak nemůže rozhodnout.
Prostě jděte a něco kupte.
Výhodou muže ve Váhách je, že bude rád vlastně za všechno, co v sobě ponese otisk lásky a vašeho pochopení jeho osobnosti prahnoucí po romantice a harmonii.
Dejte mu CD s jeho oblíbenou hudbou, zarámovanou fotografii, když se tak krásně a něžně díval zpoza stromu tenkrát na výletě na Říp, hrníček, který jste sama malovala a napsala na něj "z lásky" a podobně.
Je to duší malý chlapec a jediné, co ho zajímá, je náklonnost.
Nejlépe náklonnost celého světa.

Žena

U ženy Váhy dejte pozor na humpolácké dary a balení. Klidně jí věnujte obraz, na kterém bude například malé děvčátko s kyticí květů, i kdyby vám to jako třeba Býku připadalo jako "děsnej kýč".
Uvědomte si, že vaše Váha je zcela jiná.
Její křehká podstata potřebuje předně krásno. A její pojem o krásnu se například od zemitých typů liší značně.
Dává důraz i na formu.
Tedy, balíček by měl být hezky a něžně zabalený, klidně s ozdůbkami a krucánkami. Pokud to uděláte sami, bude ještě raději. Natočte jí vlastní DVD s vyznáním a máte ji.
Měla by vás z dárku cítit.
Do krabičky přidejte dopis, který bude plný láskyplných slov a vyznání. Ona tohle ocení a je jedno, že vám to bude připadat po patnáctiletém manželství jako infantilní úchylárna.
Váha bude romantik i po třiceti letech!
A pamatujte, pokud ona vyhodnotí, že ji nemáte rád, odejde a je jedno, že letos jste měli zlatou svatbu.
Vy od ní očekávejte něco, co ona bude pokládat za něžné a čím vás chce pohladit. Klidně to může být plyšový méďa s vaším jménem, držící v ruce srdíčko se slovy "I LOVE YOU".

ŠTÍR

Muž

Úplně nejlepší by bylo, kdybyste se nechala profesionálně vyfotografovat nebo namalovat. NAHÁ! Fotografii či obraz následně nechte dát do pěkného rámu a dejte mu to.
Kdyby se vám nechtělo, nebo jste s tím měla problém, nechte klidně vyfotografovat sousedku. Bude rád úplně stejně. :-))
Teď vážně, i když až tak úplně bokem s předešlým odstavcem nejsem. Vždyť víte, o čem jsou Štíři.
Štír potřebuje něco, co má náboj, jiskru, smyslnost a z čeho ucítí napětí někde v oblasti boků. Dejte mu pod stromeček erotickou pomůcku pro vás oba, nebo SI pro NĚHO kupte prádélko jako vystřižené z playboye. KOŽENÉ!
Rozhodně pochybuji, že ho ohromíte holicím strojkem nebo gola sadou. A kdyby ano, volte místo klasického kufříku alespoň takový, na kterém je obrázek výstřihu Angeliny Jolie.
Dejte mu poukázku na thajské masáže, nebo společný výlet do wellness studia s překvapením. Vzrušte jeho bytost a je jedno, co mu pořídíte.
Muži ve Štíru mají také zvláštní slabost pro rychlé vozy, takže jestli jste vyhrály ve sportce…

Žena

Je zajímavé, že drtivá většina Štírek, které znám, má ráda zlato. Zvláště třeba ve zlatě vyvedené malé štírečky nebo Andělíčky. To asi to Pluto ve smyslu pro humor nutí smyslné Štírky do záliby v andělech.
Nebo Lilith, ke které mají blízko.
V každém případě i Štírku musíte dárkem vzrušit, i když bývají poněkud víc zpátky. Ne, že by pro ně smyslnost nebyla důležitá, ale nesmí to být moc okaté. Rády vás nechají objevovat a tápat.
O to větší grády to bude mít, když se trefíte.
Štírky se neptejte, co chce. Připadalo by jí to trapné, bez nápadu a nejspíš by odpověděla "Nic mi nedávej".
NO TO SE  ALE OPOVAŽTE! Příští Vánoce strávíte v márnici, nebo sám!
Dárky pro svou Štířici opatřete dávkou tajemna. Buďte velkorysí a hlavně vytvořte atmosféru, má to ráda.
Štírky jsou stejně nevyzpytatelné jako zajímavé.
Buďte také takoví. Mají rády, když vyhrotíte očekávání a aktivujete všechny jejich smysly.
Dar by měl být originální.

STŘELEC

Muž

Střelec má smysl pro humor, nadsázku a patrně bude Štědrý večer s ním stejně o nějakém nečekaném modelu. I jeho dar bude patrně šťavnatý.
Střelci mají rádi neotřelé věci a hodně dobře snášejí žertovná pyžama v podobě nočního oblečku a la pan Werich ve filmu "Byl jednou jeden král".
Střelce doporučuji pod stromečkem pobavit a rozptýlit. Nelibují si v preciznosti, ani praktické stránce, i když ani praktickým darem nepohrnou.
Když zabalíte jeden šroubovák do osmi krabic jako ruskou matrjošku, bude pobavený.
Můžete mu koupit klidně i obrovský salám v originálním tvaru, nebo jiné jídlo. Střelec je břichopas. Nebo alespoň většina.
Od něho očekávejte neočekávané a věřte, že ohromit tihle lidé opravdu umí!

Žena

Předně si zvykněte na to, že pokud se vám nepodaří výběr daru pro vaši Střelkyni, tak vám to naservíruje okamžitě a přesně tak, jak to je.
"No tak ty šaty jsou šílený, vypadám v tom jako jitrnice, ale díky, že ses snažil. Příště mi kup kulicha, to snad trefíš."
Ano, kupte jí kulicha nebo pletené rukavice s pokémonem. Vlastně je to vcelku jedno. I Střelkyně se ráda směje a příliš vážně prožívané situace nemusí.
Její Vánoce jsou hlavně o zábavě a faktu, že budete spolu a bude na co vzpomínat.
Jistě víte, jak umí tahle osoba pobavit a jak jsou její reakce nečekané.
Střelkyně mají rády (alespoň většinou) boty a ozdoby na tělo.
Náramkové hodinky, sada kabelka - pásek - boty, originální deštník. V případě Střelců klidně i raketový - mají smysl pro humor a překvapení, které pobaví.
 
 

Reklama