Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Láska

Obyčejný projev laskavosti vytváří nekonečné vlny

30. ledna 2015 v 16:51 | jask*
Člověk v řadě je důležitý pro nás všechny, uvědomuji si, že mám kolem sebe mnoho laskavých lidí, kteří tvoří dlouhou řadu, a za to moc děkuji. ... je to tak i u vás?

Svátek sv. Valentýna se blíží

7. února 2014 v 13:13 | jask*
Svátek sv. Valentýna bude v pátek. Přesněji řečeno bude to pátek 14. února 2014. Poslední pracovní den týdne je k oslavám lásky jako stvořený.

Kdy poznáš, že tě miluje <3

30. října 2013 v 15:17 | ŽENA-IN
Opravdu je do mě blázen? Odpověď na takovou otázku je velmi těžké shrnout do několika heslovitých vět, přesto se o to nyní, alespoň částečně, pokusíme...


Z nového vztahu máte velmi dobrý pocit. Jste-li spolu, cítíte, že do sebe zapadáte jako jednotlivé zoubky zipu, když je zapínán. Vzhledem k tomu, že už nejste patnáctiletá slečna a život už vás lecčemu naučil, stále si udržujete decentní odstup a jakousi zdrženlivost. Někde v hlavě vám totiž hlodá »červík pokušitel« a našeptává černočerné myšlenky: »Nemiluje tě. Chce si jen užít. Je výborný herec a prostě to s ženskýma umí!
  • Jak tedy poznat, že i on je v TOM až po uši, že jste pro něj ta jediná?
Opřeme se o názory odborníků z Kalifornie, kteří dělali podrobný průzkum mezi muži a ženami formou ankety. Mezi hlavními poznávacími body zamilovanosti byly tyto indicie:

1. Dal vám klíče od bytu

Nabídne-li vám po nějaké době známosti, abyste si u něj nechávala věci, a nebo vám dokonce koupí nový župan a symbolické papuče. Vypadá to, že si zavírá pomyslná zadní vrátka a otvírá vám brány svého srdce i domova dokořán. Přidá-li k bačkorám ještě klíče od bytu, máte před sebou vážný vztah.

2. Akčně vymýšlí program

Je-li opravdu zamilovaný, bude vymýšlet společné aktivity. Vy pak nebuďte překvapená, že nápady dotáhne do konce. Jeden den vám něco navrhne a projevíte-li zájem či dokonce nadšení, buďte si jistá že, plán zrealizuje.

3. Je jako vyměněný

Jeho přátelé, kterým vás mimo jiné již představil, si všímají, že je jako vyměněný - má jiskru (kterou jste v něm zažehla vy)! Energie a humor z něj srší kudy chodí. Někteří pánové si začnou víc všímat svého zevnějšku.

4. Počítá s vámi

Mluví-li o budoucnosti, nechybíte v ní ať se to týká sobotního nákupu, letní dovolené, nebo výběru jména pro vaše budoucí dítě.

5. Ostatní ženy pro něho neexistují

Pro zamilovaného muže jsou jiné ženy vzduch (alespoň dočasně), vy jste hvězda (ať už se tak cítíte, nebo ne) v jejíž záři ostatní dámy blednou. Vy jste ta, na kterou myslí, které chce stále něčím dělat radost, které chce pomáhat, když se potýká s jakýmkoliv problémem.

6. Snese vám modré z nebe

Je schopen vám bez výčitek nosit k nohám oběti v podobě nejrůznějších věcí a aktivit, jenž mu jsou nadevše milé a drahé. Jste-li však rozumná, tak takové dary přijímejte střídmě. Potěšíte ho a vaše cena v jeho očích poroste.

7. Těší se z vašich úspěchů

Má nehranou radost z vašich úspěchů a to ať jsou jakékoli. Zajímá se, jak se vám vyvedla dnešní porada a když uzavřete v práci super obchod, pozve vás na večeři a nechá si vyprávět detaily. Mimo to, že je na vás pyšný, rád se s vámi také chlubí před přáteli.

Inspirace - Jak vyznat lásku

19. února 2013 v 15:47 | jask*
Potřebujete vyznat lásku, ale nestihli jste nic sehnat, chybí finance nebo vám totálně chybí nápad? Inspirujte se.

Kontaminujte srdíčky

Lihovku do ruky a přemýšlejte.

Kam by se srdíčka dala namalovat, aby je váš milý našel až v průběhu dne.

Mrkněte, jak skvěle vypadá třeba golfový míček :-)

Kupte čokoládu

Tentokrát na srdíčka klidně zapomeňte a kupte tu nejkvalitnější, která vám padne pod ruku.

Čím bude mít víc procent kakaa, tím lépe funguje jako afrodiziakum.

Muži mají rádi i neobvyklé kombinace. Například čokoládu s chilli papričkami. Stačí malá tyčinka, upřednostněte kvalitu před kvantitou.


Zařáděte si s vykrajovátkem

Vytáhněte krabici s vykrajovátky na vánoční cukroví a do akce!

Vrhněte se s ní na chleba, sýr, šunku... Na cokoliv vás napadne.


Pošlete zamilovanou SMS

Možná už moc dlouho po zprávách řešíte, kdo pohlídá řemeslníky a koupí cestou z práce domů rohlíky.

Překvapte svou drahou polovičku zprávou, že které jasně pochopí, jak moc ho máte ráda nebo co ho doma čeká za něžnosti.

Pozvěte svého miláčka na kávu

Udělejte si na sebe čas, dejte si dobrý dort a kávu. Určitě víte, o jaký motiv obsluhu poprosit.

Pozvání na kávu od ženy je sexy. Klidně předstírejte, že se teprve seznamujete:-)

Příval papírků

Srdíčka i vzkazy porůznu poschovávejte, pokud je neumístíte přímo na viditelná místa.

To však chce rozvahu - proniknout do jeho kanceláře a zamořit mu jimi pracovní místo před důležitou prezentací není zrovna dobrý plán:-)

Držte se tedy kapes, aktovky, vnitřku automobilu a tak dále.

Napusťte vanu

Žádný zamilovaný muž neodolá, když ho do ní nalákáte příslibem něžných hrátek.

Oba se skvěle uvolníte a naladíte na něžnosti. Zvlášť pokud použijete vonné oleje - růži, levanduli i směsi určené přímo k navození touhy.

Červené víno jako spojenec

Opravdu kvalitní červené víno podporuje ženské libido, vědci hovoří v této věci jasně.

Nechte si ho malinko stoupnout do hlavy (zdůrazňujeme malinko), uvidíte, že váš chlap žádný jiný dárek shánět nebude.

Slzám se neubráníš

2. listopadu 2012 v 13:49 | jask*

Svatba v květnu: Hoďte pověry za hlavu

27. října 2012 v 16:36 | žena-in
Traduje se: Svatba v máji, nevěsta na máry. Ale nesmíte věřit všemu, co se říká. Už dávno ženy nedřou na poli a nerodí doma ve světnici.


Marriage


Měsíc květen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Navíc je měsícem lásky, proč se tedy v tomto období koná méně svateb než jindy? Souvisí to, jak jinak, s mýty a pověrami našich předků. Tehdy opodstatněnými,ale dnes?

Proč by se dříve nevěsta v květnu nevdávala ani za nic?

Protože, jak se předpokládalo, tak hned po svatbě (nejlépe už o svatební noci) přišla do požehnaného stavu, a tudíž se děti počaté v květnu rodily v únoru. V měsíci třeskutých mrazů a vánic. A protože ženy rodily povětšinou doma, porodní báby se k nim v zimních měsících dostávaly velice těžko. Porody pak častěji než v jiných měsících končívaly smrtí dítěte i matky. Odtud "nevěsta na máry".
  • Dnes je dostupnost do porodnic je zaručena a topí se v nich i v zimě. :)
Další důvod byl ten, že v srpnu, kdy byla žena právě v nejriskantnějším prvním trimestru, probíhaly na polích ty nejtěžší práce, které prováděly hlavně ženy. A v důsledku těchto polních prací tak často potratily. Navíc některé třeba ještě ani nevěděly, že jsou těhotné, neboť ultrazvuky a různá lékařská vyšetření neexistovaly.
  • Dnes jsou lékařské prohlídky pravidelné už od začátku a ukažte mi ženu, která dře v létě na poli. :)
A do třetice, říká se, že po svatbě v květnu odletí láska stejně rychle jako květy z třešní.
  • Jenže ta vám může odletět kdykoliv, nezávisle na tom, ve které měsíci jste se vdávaly. O květech třešní to opravdu není.
Pověry se přenáší z generace na generaci, pokud vás tedy zejména vaše babičky budou od květnového data odrazovat, nedejte se. Jde přece o měsíc lásky a láska, ta ke svatbě patří. Tedy pokud se nevdáváte z prospěchu, ale to už je jiná kapitola. :)

Miluje mě? Znamení a projevy lásky

26. října 2012 v 18:39 | jask*
Láska je láska, tak zní název známé písničky. Ovšem jaké jsou projevy lásky jednotlivých astrologických znamení, to se dozvíte právě v následujících řádcích.


Beran


Ohnivý a zároveň průbojný naturel dává jistotu, že poznáte, zda o vás opravdu stojí. Vášnivý polibek vás proto určitě nenechá na pochybách. Bohužel se můžete setkat i s velkou žárlivostí a prudkými reakcemi, proto je dobré, abyste s tím počítali.

Býk


Býci milují život a doteky. Příjemné "otlapkávání", dobré jídlo a pití jsou způsoby, jakými prokazují svoji lásku. A jelikož mají blízko k hmotnému světu, rádi vás obdarují nějakým drobným dárkem, třeba květinou. Býk rád vlastní, proto nepočítejte s nekonečnou mírou svobody.

Blíženci


Toto komunikativní znamení vás zahltí spoustou milých a příjemných slov. Jejich přízeň tedy zejména uslyšíte, ale můžete ji i pocítit! Blíženci mají hbité prsty, takže držení za ruce a vískání ve vlasech vás určitě nemine.

Rak

City a empatie jsou devízou Raků. Proto jejich lásku pocítíte i uslyšíte. Rak se o vás bude starat, jak jen to bude možné, takže jeho péče je dalším projevem citů k vám. Pokud chcete mít doma spokojeného Raka, říkejte mu hodně často i vy, že ho milujete.

Lev

Lvi dokážou projevit svůj zájem a lásku velkorysým způsobem. Mohou vás zahrnout dárky, luxusem i vášní. Pokud toto znamení nebudete zesměšňovat a urážet, jeho přízeň budete poznávat téměř na každém kroku.

Panna

Střízlivé a pečlivé znamení nemusí na první pohled dokazovat, jak vás miluje. Přesto v jeho pečlivosti o společné záležitosti nebo vaše zdraví to určitě pocítíte. Ačkoli se vám projevy lásky mohou zdát střídmé, vězte, že se nestará pouze o sebe a záleží mu na vás!

Váhy

Sympatické a přátelské znamení ví, jak s druhými lidmi vycházet a komunikovat. Proto si můžete být jisti tím, že jejich lásku určitě nepřehlédnete. Jejich snaha o vyváženost a harmonii vám bude do vztahu přinášet pohodu a dobrou náladu.

Štír

Na první pohled neproniknutelné znamení Štíra se blízkému člověku dokáže otevřít, i když nepočítejte s tím, že vám prozradí vše! Přesto jeho hluboké city určitě poznáte! Dejte si pozor na to, co a jak Štírovi říkáte. Žádná urážka nebo lež jim neunikne a nezapomenou je.

Střelec

Přímočarost Střelců je známá věc, proto vám to, že vás milují, řeknou na rovinu. Někdy sice vystřelí bez hlubšího rozmyslu, ale zase si můžete být jistí, že to mysleli upřímně. A to se ve vztahu rozhodně počítá.

Kozoroh

Kozorozi nepatří mezi citově založená znamení, takže velké projevy lásky od nich nečekejte. Lásku dávají najevo například tím, že cílevědomě pracují na vztahu i jeho materiálním zázemí. Jejich výhodou je vytrvalost a stabilita, což může bohatě vykompenzovat menší míru empatie.

Vodnář

Svobodomyslné znamení Vodnáře bude těžko vyslovovat závazné "miluji tě". Raději vše poví oklikou, aby neměl pocit, že si svázal ruce. Proto Vodnáře do něčeho podobného nenuťte. Přesto to neznamená, že by s vámi nechtěli být. Jen mají rádi velkou míru nezávislosti.

Ryby

Velká empatie a soucítění je přesně tím pravým důvodem, proč si Ryby oblíbíte. Lásku vám dokážou dát najevo a budou naslouchat vašim problémům s velkým pochopením. Rizikem ve vztahu s Rybou může být snad jen to, že snadno podlehne svým představám a iluzím.

Kdo se k vám hodí podle jména?

17. září 2012 v 19:53 | kafe.cz
Existuje teorie, podle které mají energie jména. Především vaše první počáteční písmeno údajně dokáže přitáhnout do vašeho života toho pravého partnera. Ať už tomu věříte, nebo ne, je to docela zábavné čtení.


Kdo se k vám hodí podle jména (1. díl: A-K)


Stejně jako se potkávají lidé, potkávají se i jména. Každé si nese svoji energii, někoho přitahuje a jiného odpuzuje. Která jména se k vám hodí?

Důležitým prvkem vašeho jména je jeho počáteční písmeno. Prostudujte si základní charakteristiku a dozvíte se, kdo se k vám hodí nejlépe a komu byste se měli raději vyhnout.

Jestliže jméno vašeho partnera začíná stejným písmenem jako to vaše, počítejte s tím, že všechno, co platí na vás, se ještě násobí. Dva kohouti na jednom smetišti se potom musejí nějak rozumně domluvit.

A - Rozený vůdce, má sílu dokázat vše, co si umane.

Vyhovuje vám partner, který vám tento rozmach umožní. Bude vás podporovat a vy pro něj budete inspirací. Jeho jméno by mohlo začínat písmenem F nebo I, ačkoli to vás občas znervózňuje. Nicméně obě vám dokážou vytvořit zázemí a pomohou budovat kariéru. Problémy můžete mít naopak s E, které vás dokáže obratně ponoukat. Eva s Adamem by o tom mohli vyprávět! Zatímco on by nejraději vládl a čekal na ocenění, jí to připadá směšné.

B - Dokáže se všemu a všem dobře přizpůsobit.

Umíte vytvořit domácí pohodu, což ocení lidé písmene O. Kníže Oldřich dobře věděl, v čem je Boženina největší síla. Harmonické je i spojení s D. Činorodý člověk D dokáže přijmout odpovědnost i za vás. Poněkud složitější vztah budete mít s P, které je tak uzavřené, že se mnohdy nedozvíte, co vlastně chce.

C - Umí velmi šikovně spřádat dlouhé plány.

Nejraději byste jen snili v létě na rozkvetlé louce. Jste vyhlášení krasavci, přitahujete kdekoho. Ze zájemců si vybírejte ty, kteří vám vaše sny pomohou realizovat. Bude to určitě energické a poctivé A, pilné a zdatné H nebo ušlechtilé M. Vztah se zahloubaným P může být dost nepřehledný, neboť to už jste snílci dva a jenom ze snů se dá žít těžko.

D - Realista a vyhýbá se snění.

Všechno kolem vás musí mít řád a blížit se k dokonalosti. Nejlépe vyhoví T, neboť je chápavé a tolerantní, nebo A, protože nesnáší nedokonalost. Rozumět si budete i s F - ochotně plní úkoly, které mu někdo zadá. Bouřlivý bude váš vztah s dominantním A a k nepříčetnosti vás dožene E, když si na poslední chvíli rozmyslí to, na čem jste se dohodli před čtrnácti dny.

E - Gejzír nápadů, podnětů a nových myšlenek.

Obdivuhodně se v tom doplňujete s R, které je komunikativní a má dobrodružné srdce. Podobně chápavé je i T, které ještě dokáže vytvořit domácí pohodu. Složité to mají "éčka" s přecitlivělým S, které může vaše nápady chápat jako nebezpečné hrátky. Zajímavé může být soužití s vynalézavým V, hlavně pro vaše sousedy. Možná od vás z domova vycházejí podivné zvuky a sem tam něco bouchne. Ale protože jste jinak slušní lidé, mávnou nad tím rukou.

F - Miluje rodinu a chce v ní být obdivováno.

Najděte si L, které s vámi sdílí lásku k umění, nebo šarmantní I. Rozumět si budete i s empatickým Č. Naopak italskou domácnost povedete s N. Jestliže hodláte založit vztah se S, řádně to zvažte, neboť by ho vaše postrkování mohlo dohánět k pláči nebo do hospody.

G - Umí v životě poradit v každé situaci.

Jako G jste partnerem do nepohody, je možné na vás nakládat další břemena. V době, kdy není třeba nic řešit ani organizovat, býváte ovšem trochu nesnesitelní.
Komplikovaný vztah můžete mít s podobně aktivním O nebo s ryzím praktikem M. Oproti tomu pozitivní a silné Z si vedle vás připadá jako v pohádce a vy vedle něj jako v ráji.

H - Nesnáší hnidopichy a lenochy.

Váš vztah s A může nabývat tak aktivních podob, že se vám okolí bude vyhýbat. Každého byste totiž nutili do sportu nebo práce. Krásně vás dokáže zvládnout vtipné I, s aktivním K spolupracujte v zaměstnání nebo začněte podnikat. Pozor na P! Ale spíš by si mělo P dávat pozor na vás, než ho samou aktivitou umoříte. Příjemnou dvojici můžete utvořit s Š, které je orientované na dlouhodobé cíle a vsugeruje si i lásku k rannímu běhu.

I - Filozof, který miluje lidi a výtvarné umění.

Dokážete vyjít s každým, ale ne každý bude vycházet s vámi. Třeba razantní A je z vás občas poněkud na nervy. S optimistickým L se dokážete radovat ze života i během povodní a v bouři. Dokonalou dvojici vytvoříte s V, které vaše filozofické postřehy dokáže vyjádřit činem.

J - Skvělý parťák a kolega.

Dokážete najít řešení i u složitých životních situací. Takové situace jako magnet přitahuje L a váš společný život může vypadat jako velká honba za diamantem. Pořádnou šťávu vám dodá také N, které vůbec dokáže ve všech situacích nalézt překvapivá poučení. Něco zajímavého a přínosného objeví i na faktu, že se kolem vás obtáčí přítulný škrtič. Raději si ale nic nezačínejte se vznešeným Z, které by vámi mohlo pohrdat.

K - Velký tvůrce a ohňostrojový kouzelník.

Oheň dokážete chrlit buď jako drak, nebo ho zapalovat v lidských srdcích jako Prométheus. K práci dokážete vyburcovat i lenochy. Firmu si založte s pracovitým H, rodinu ale radši s jemným a kulturním P nebo s chápavým B.

L - Umí urovnávat konflikty a srší optimismem.

S tvůrčím J vytvoříte vyhledávaný pár. Můžete si otevřít i manželskou poradnu. Ve spojení s E byste si zase mohli otevřít poradnu sexuální. Rozumět si budete i se Z. Raději se ale vyhněte N, které je na vás komplikované.

M - Dokáže v pravý čas udělat správnou věc.

To by možná dokázali i jiní, jenže vy poznáte, kdy pravá chvíle nastala, a víte, co dělat. Proto jste vyhledávaným partnerem, i když ne bezproblémovým. Chyby vám ale každý rád promine. Krásně se k vám hodí razantní D a úplně stejně si vás zaslouží i Z. Naopak jemné a uzavřené B vás asi dost nudí a vy ho trochu děsíte.

N - Má život plný překvapení a zvratů.

Jste racionální realista, proto dokážete všechna překvapení hravě zvládnout. Umíte usměrnit potrhlé R a dokonce i nevyzpytatelné V. Usměrnit energické A nebo D stejně nejde, tak se o to nepokoušejte ani vy. Aktivnímu H se ale vyhněte.

O - Nezná problém, který by nechtělo vyřešit.

Umíte se skvěle postarat o rodinu. Někdy tu péči ale přeháníte, čímž dokážete vyplašit samostatné M nebo manipulativní Z. Dobré spojení tvoříte s T. Vaše společné schopnosti hromadit majetek jsou neuvěřitelné.

P - Je velice kulturní a často vyhledává samotu a klid.

Vstáváte s písní na rtech, k obědu malujete zátiší a k večeři si občas něco vysocháte. Bude vám vyhovovat chápající T a kreativní J. Naprosto dokonalé je vaše spojení s uměnímilovným F. Sršivé K vás může lekat, ale obava je zcela zbytečná. Harmonickou dvojici vytváříte i s B, ale jste oba tak uzavření, že se rozpakujete vzájemně oslovit. Nebojte se, ať vám láska neuteče!

R - Bývá skvělý společník, jen občas roztržitý.

Na okolí působíte záhadně, což je neodolatelné jak pro Z, tak pro atraktivní C a Č. Ti jsou vámi natolik okouzlení, že jsou schopni bláznivých věcí. Naopak hrůzu budíte v D, které pátrá po dokonalosti. Vaše vztahy s A mohou být zábavné!

S - Je nesmírně emotivní a značně přecitlivělé.

Máte rádi klid, ticho, přírodu a harmonii. To dokážou vytvářet Z a B, kteří po ní touží stejně jako vy. Začíná-li ale vaše jméno písmenem Š, jste méně komplikovaní než S a dokážete se o sebe postarat v každé situaci docela dobře sami. Můžete si výborně rozumět právě s citlivým a empatickým S. Pořádně vyděsit vás může razantní H, které nesnáší hnidopišství a titěrnosti.

T - Rodinný poradce a také si tak často připadá.

Kdekdo se vám chodí svěřovat a doufá, že ho vyslechnete. Občas je toho na vás opravdu moc. Proto si najděte člověka, který rady nepotřebuje. Ideální je M a samozřejmě D. Pozor na N, které by vás jen mátlo a zneklidňovalo.

U - Velký smíšek a skvělý společník do firmy.

Nic vás nerozhází a nevytočí vás ani sebevětší neúspěch. Milujete život a život zase miluje vás. Můžete žít i pracovat s každým písmenem, ale naprosto úchvatný život prožijete s živočišným písmenem E a sportovním H, které má pro vás obrovskou slabost.

V - Velký kutil a nadšený vynálezce.

Z pěti drátů a dřívka vyrobíte zaoceánský parník. Některé lidi to rozčiluje, protože tvrdíte, že takový parník i popluje. Zejména precizní A je z vás hodně na nervy. Naopak filozofické I se s tím vyrovná a kreativní K vás přímo zbožňuje.

Z - Zdravé, vytrvalé, energické a spolehlivé.

Pro tyto vlastnosti jste velmi vyhledávaným partnerem. Výborně se k vám hodí nadšené a jásavé E, které vás skvěle doplní. Neshody můžete mít s K, protože ve vás nevzbuzuje nadšení pracovat, ale úplně jiné touhy. Jakmile si to vyjasníte, bude všechno v nejlepším pořádku.

Kde hledat partnera?

8. července 2012 v 18:59 | jask*
Také toužíte po tom, abyste našli spřízněnou duši? Partnera svých snů, se kterým si budete připadat jako v sedmém nebi?1. Hledání na internetu

Hledání budoucích partnerů na internetu může probíhat mnoha způsoby - existují různé chatovací místnosti, fóra a sociální sítě jako je: Facebook, Twitter, Netlog, atd.

Výhody

· Tento způsob se hodí pro všechny, kteří už nechtějí chodit do barů a nočních klubů.
· Obzvlášť skvěle se hodí pro ty, kteří mají stydlivou povahu, protože se se svými potenciálními partnery mohou na internetu lépe seznámit.

Nevýhody

· Faleš: představa, kterou vytvoříme, může být realitě velmi vzdálená.
· Bezpečnost:obecně je hledání partnera na internetu bezpečné, ale měli byste být opatrní, protože nevíte, co vás čeká.
· Obsedantnost:online chatování se může snadno stát posedlostí. Buďte opatrní a neriskujte, abyste se kvůli online chatovacím místnostem neodcizili svým blízkým a nepřišli o společenský život.

Proč přes internet?

Myslím si, že v současné době představuje vyhledávání partnera na internetu optimální řešení. Žijeme v době informaci a seznamování se s ostatními přes internet je součástí našich každodenních životů. Navíc je to zábavné a umožňuje to komunikaci s lidmi po celém světě.

2. Hledání partnera s pomocí seznamovací agentury

Pokud se vám první způsob seznámení se s potenciálním partnerem nelíbí, můžete se obrátit na seznamovací agentury.
Jak seznamovací agentury fungují?

Jsou založeny na způsobu členství. Musíte se stát členem seznamovací agentury, vyplnit několik formulářů, poskytnout jim krátký popis sebe samého a partnera, kterého hledáte. Seznamovací agentury jsou anonymní a přísně důvěrné!
V posledním kroku získáte kontaktní čísla osob, které odpovídají vašemu popisu a přáním.

3. Hledání partnera v barech a nočních klubech

Tento způsob se nejlépe hodí pro mladou a střední generaci. Pokud se nestydíte, rádi tančíte a chcete okamžitě vědět, zda je to záležitost fyzické přitažlivosti, pak je to skvělý způsob, jak hledat vašeho dokonalého partnera.

4. Hledání partnera přes koníčky

Najděte si koníčky, které vás zajímají. Existuje spousta možností, jak najít člověka s podobnými zájmy.
Musíte si uvědomit, že hledání "dokonalého" partnera není snadný úkol, takže to nevzdávejte příliš brzy. Rozhodně někde existuje partner, se kterým se budete moci dělit o šťastné a příjemné okamžiky.

Tetování jako důkaz lásky

8. července 2012 v 18:11 | jenproholky.cz

Partnerské tetování je čím dál tím populárnější. Je to krásné vyjádření neskonalé lásky mezi partnery.


Než se ale společně vypravíte do tetovacího salonu, přemýšlejte o tom, jestli budete moct takový obrázek nosit i v případě, kdybyste se jednou rozešli. Vytetovat si na tělo jméno svého miláčka je sice působivé, ale hledat potom celý život partnera se stejným jménem bude pěkná fuška :o). Když už se tedy rozhodnete, vybíretej z motivů, které budete moct mít na těle i samostatně.uvažovala tak asi i zpěvačka Rihanna, když si nechávala tetovat hvězdičky stejně jako její bývalý přítel, rapper Chris Brown. A vyplatilo se, protože vztah už je minulostí.

...našli jste se, jste jako kousky puzzle, které do sebe dokonale zapadají. Přeji, aby to tak bylo napořád.

Tohle je to roztomilé...Ale jestli se tyhle dva rozejdou, nechtěla bych být novou majitelkou kluka s tetováním Mickey Mouse :o)

no nevím :-O
Klíč, který patří jen k jedinému zámku....nádherné vyznání lásky.

Jak svést a udržet si muže podle horoskopu

22. května 2012 v 14:17 | jask*
Zaujmout a zároveň získat! To chce každá z nás, zejména jde-li o muže našich snů. Astrologie nejen poradí, jak ho svést, ale nabízí i staletími prověřený způsob, jak si ho udržet, dokud vás smrt nerozdělí. Z astrologické literatury jsem pro vás vybrala TOP rady o tom, co který muž upřednostňuje a čím ho potěšíte v posteli. Čtěte, vyzkoušejte a uvidíte!

horoskop svádění


* BERAN: nestandardní milenec

V mládí si sice přečetl patřičnou literaturu, a tak ví, co se od něj čeká, ale nic na světě ho nepřinutí, aby se psaným slovem řídil. Sex s Beranem bude v každém případě boj! Beran navíc patří k mužským šovinistům, kteří si myslí, že když žena říká NE, myslí ANO - a navíc se domnívá, že taková, která by mu odolala, se ještě nenarodila.

JAK HO SVÉST?

Nikdy nesmí mít pocit, že vás prokoukl. Hrajte si s ním jako kočka s myší, předstírejte, že vám na něm nezáleží. Když je váš vztah dál, snažte se být věcná, rozhodná a energická stejně jako on.

JAKÝ JE MILENEC?

Upřednostňuje činy! Něžný sice bude, ale nijak netají, že je bere jen jako předstupeň čistého sexu. Rád se miluje v kabince v obchodním domě, ve výtahu a všude tam, kde hrozí nebezpečí, že vás přistihnou. Rád experimentuje, ale trpělivostí nevyniká. Na to, že by se někdy mohl vzdát své touhy dominovat, zapomeňte.

JEHO EROTOGENNÍ ZÓNY

Miluje něžné škrabkání po hlavě, neopovrhne ani laskáním uší a dlouhými polibky. Když mu budete něžně sjíždět nehtem po lícní kosti, bude váš!

* BÝK: milenec k pohledání

Většinou touží po ženě oblejších tvarů, krásných očí a bezvadné pleti. Pokud ho chcete dostat, musíte být elegantní nejen v oblečení. Máte-li smysl pro umění, a navíc umíte vařit, neodolá. Jeho srdce zaplane ve chvíli, kdy ho pozvete na vlastnoručně uvařenou večeři. Když nenápadně nadhodíte, že je váš kulinární repertoár daleko širší, je jisté, že se při večeři pozve rovnou na snídani.

JAK HO SVÉST?

Abyste Býka přilákala, musí mít pocit, že vy jste slabá a on silný. Počítejte s poměrně dlouhým začátkem, kdy se budete jenom oťukávat, kdy vám Býk bude nosit kytice a rozloučí se u domovních dveří.

JAKÝ JE MILENEC?

Když se už rozhodne, že je čas, aby váš vztah pokročil, připravte se na zážitek, který by udělal čest i hollywoodskému scénáristovi. Budou květiny, svíce i šampaňské. Bude pomalé seznamování a vychutnávání všech kroků lásky. V jeho náručí se ujistíte, že jste jeho královna, a on se s chutí promění ve vašeho otroka.

JEHO EROTOGENNÍ ZÓNY

Potřebuje ženu, která se ho dotýká na krku a ramenou. Pokud ho chcete rozvášnit, namasírujte mu krk voňavým olejem. Když budete na sobě mít jen krajkové prádlo, nebude mít večer chybu!

* BLÍŽENCI: lepší trapas než nuda

Potřebuje partnerku, která je bláznivá jako on, je ochotná vyzkoušet cokoliv. Pokud se umíte obléct tak, aby se za vámi každý otočil, máte jeho pozornost zaručenou. Abyste ho měla jistého, musí vědět, že fungujete na stejné vlně, že se domluvíte i beze slov a že nepřikládáte význam věrnosti. Sám ji dodržet neumí, ale naštěstí má rozum a nežádá ji ani po vás.

JAK HO SVÉST?

Za všech okolností musíte vyčnívat z davu (míněno obrazně, nikoliv fyzicky!). Měla byste být mistryně v erotickém umění, prakticky i teoreticky. Když mu při milování začnete šeptat do ucha Ovidiovo Umění milovat v originále, je to to pravé!

JAKÝ JE MILENEC?

Když si něco přečte, hned si to chce vyzkoušet. Se stejným nadšením vám bude navrhovat i vyzkoušení toho, co viděl na videu nebo ve vědecké publikaci, která se zabývá sexuálním životem ve staré Číně. Když pochopí, že na rozdíl od něj potřebujete víc času, bude skvělý!

JEHO EROTOGENNÍ ZÓNY

Hlazení, polibky, masáže a něžné doteky na rukách a dlaních ho spolehlivě dovedou k šílenství. Zkuste mu třeba nehtem psát na dlani písmena, erotické návrhy nebo milostné vzkazy!

* RAK: miluje milování

Zpočátku se vám může zdát, že je chladný a že ho vaše city nezajímají. Omyl! Rak patří k nejvášnivějším znamením zodiaku - ale na rozdíl od Štíra to nevypráví každému, kdo je ochoten poslouchat. Nejdříve si musí být jistý, že se mu nevysmějete. Když se vám potom otevře, budete patřit k hodně šťastným ženám, kterým ty ostatní mohou jenom závidět.

JAK HO SVÉST?

Nepočítejte s tím, že udělá první krok, nečekejte, že navrhne něco nového. Až se budete znát víc, udělá mu dobře, když ho seznámíte s rodinou. Patří k trochu starosvětským mužům, kteří takové seznámení berou jako důkaz vašich vážných úmyslů.

JAKÝ JE MILENEC?

Miluje se rád, dlouho a něžně, ale to mu nebrání, aby občas nečekaně nepřitvrdil a nedokázal, že umí být i dominantní. Pokud si chcete takový zážitek dopřát co nejčastěji, musíte ho ujišťovat o tom, že je opravdu skvělý a že vám ukazuje něco, co jste v éře "před Rakem" s nikým jiným nepoznala.

JEHO EROTOGENNÍ ZÓNY

Má rád, když mu po milování spočíváte hlavou na prsou a posloucháte, jak mu bije srdce. Naprosto mu nevadí pozice, kdy je žena nahoře, protože má pocit, že se ho zmocnila divoká Amazonka, která ho umiluje k smrti.

* LEV: za všech okolností král

Pokud ho opravdu chcete, musíte v jeho životě hrát roli harému a být každý den trochu jiná. Je potřeba, abyste přitahovala mužské pohledy, ale tvářila se, že je vlastně vůbec nevnímáte. Lev potřebuje sebejistou partnerku, která mu však dává každým gestem najevo, že je na světě jen a jen pro něj. Pokud dokážete takové protiklady skloubit a ještě přitom vypadat přitažlivě, jste pro Lva vysněnou partnerkou, kterou nikdy neopustí.

JAK HO SVÉST?

Poslouchejte, co říká, a po každé druhé větě, kterou pronese, vyjádřete obdiv a nadšení. Když se s ním neshodujete, nechte si to pro sebe! Nezaškodí, když občas v hovoru s kamarádkou pochválíte jeho milostné umění (samozřejmě tak, aby to slyšel).

JAKÝ JE MILENEC?

Je to přirozený talent, který se brzy propracuje do první ligy! Je nápaditý, fantazie má na rozdávání. Když se předvede, je potřeba, abyste ho chválila, obdivovala a tvářila se neobyčejně unaveně.

JEHO EROTOGENNÍ ZÓNY

Jako správná velká kočka miluje veškerou něhu. Nebojí se ale ani škrábanců, které na něm zanechají vaše nehty. Bude je naopak hrdě nosit a občas se jimi i nenápadně pochlubí!

* PANNA: do romantika má daleko

Na obvyklé "sváděcí" triky nedá, když se nenápadně zavlníte, tváří se, že to vůbec nevnímá. Ve skutečnosti registruje všechno, ale nedá to na sobě znát! Je potřeba, abyste byla krásná a štíhlá (Panna patří k mužům, kteří mají dojem, že štíhlost je otázkou vůle), ale hlavně chytrá a inteligentní.

JAK HO SVÉST?

Než vám vyzná lásku (a bude to způsobem, který má do romantiky daleko), počítejte s dlouhými rozhovory. Bude z vás lámat názor na všechno možné a sám se přitom nenápadně pochlubí svými znalostmi. Počítejte s dlouhým obdobím, kdy vám nebude moc jasné, jak to mezi vámi vlastně vypadá.

JAKÝ JE MILENEC?

Pokud ho chcete získat, tvařte se, že vám na něm nezáleží. Když se rozhodnete, že byste se měli posunout dál, udělejte to tak, aby u vás přespat prostě musel. Když k němu vklouznete pod deku, překvapí vás něhou, ale i dokonalou znalostí ženského těla a jeho potřeb.

JEHO EROTOGENNÍ ZÓNY

Miluje něžné masírování břicha a vůbec mu nevadí, když se vaše ruka či ústa přesunou i trochu níže. Překvapí vás svým nadšením pro sex v koupelně. Po vás sice potopa, ale vám je to úplně jedno…

* VÁHY: mistr milostné předehry

Jeho pozornost získáte jemností a půvabem až starosvětským. Pokud jste inteligentní, raději to před ním skryjte. Pánovi ve Vahách stačí, když budete vypadat půvabně. Chová se jemně a jako pravý gentleman - bohužel naprosto stejně ke všem ženám, které mu projdou životem...

JAK HO SVÉST?

Musíte být jemná, bezradná, mít ráda zvířata, zajímat se o umění a svého vyvoleného zbožňovat. Když při pohledu na něj nabere vaše tvář poněkud tupý výraz, nevadí, Váha to považuje za důkaz lásky, a navíc s potěšením zjišťuje, že nehrozí, že byste ho inteligencí překonala.

JAKÝ JE MILENEC?

Je to mistr milostných předeher, do kterých dá kromě těla i srdce. V každé chvíli milování myslí na partnerku a ze všech sil se snaží, aby byla spokojená především ona. Když jeho kvality pochválíte, udělá naprosto všechno pro vaše uspokojení i příště.

JEHO EROTOGENNÍ ZÓNY

Miluje laskání zad a hýždí. Zkuste mu masírovat svaly, které se táhnou kolem páteře, nebo mu rozmasírujte zadek. V každém případě však počítejte s tím, že nebude trvat dlouho a masáž se velice sympaticky zvrhne.

* ŠTÍR: vášeň a smyslnost

Jde o nejvášnivějšího muže celého zodiaku. O Štírech a jejich legendární chuti na sex kolují legendy! Je neobyčejně smyslný, ale všeho moc škodí. I ten nejlepší sex se ale může přejíst! A vy začnete hledat výmluvy, které by ho neurazily a vám dopřály pár hodin spánku. Štír miluje sexy ženy, z nichž vzrušení přímo kape, ale k životu si vybírá spíše nenápadnou šedou myšku.

JAK HO SVÉST?

Vaši bývalí milenci musí být tabu. Pokud se do vás Štír zamiluje, udělá pro vás všechno. Když napadne vašeho bratra, kterého nezná, protože bude mít pocit, že se až moc vášnivě loučíte, můžete sice usoudit, že bude lepší, když vycouváte, ale to už budou věci v běhu a vy se Štíra nezbavíte.

JAKÝ JE MILENEC?

Zkušenosti sice můžete mít, ale když potkáte Štíra, pochopíte, že jsou vám k ničemu. Dostanete od něj lásku v míře, kterou jste si až dosud nedovedla představit. Lásce a sexu věnuje každou volnou chvíli a od vás chce, abyste s ním držela s nadšením krok.

JEHO EROTOGENNÍ ZÓNY

Má rád kousání, divoké škrábání a poměrně výrazné hlasové projevy. Naštěstí umí vydělat tolik, abyste si mohli pořídit dům na samotě, kde svými výkřiky nikoho děsit nebudete.

* STŘELEC: věrnost nečekejte

Získáte ho velice rychle. Když si ho budete chtít udržet, zjistíte, že je to neobyčejně náročné - ovšem vynaložená námaha kvalitě výsledku neodpovídá. Věrný vám nebude, ale pokud budete optimistická, dobře naložená a veselá, bude se k vám rád vracet. Můžete se uklidňovat, že milenky se střídají, ale vy zůstáváte bodem, kolem nějž se jeho život točí.

JAK HO SVÉST?

Potřebujete vypadat k světu, být sexy, umět několik cizích jazyků, a navíc se s chutí věnovat sportu a cestování. Střelec potřebuje, abyste měli společné zájmy, a tím pádem si o čem povídat. Hlavně mu dejte najevo, že sex chcete stejně intenzivně jako on, protože i pro vás je to důležitá součást života.

JAKÝ JE MILENEC?

V sexu spěchá. Sotva začne, rychle až překotně směřuje do finále. Je na vás, abyste mu řekla, že si erotický život představujete jinak - a pokud možno mu hned předvedla jak. Jako člověk, který se rád učí všemu novému, z vás s chutí udělá svou učitelku a sám bude poslušným, a navíc pilným studentem.

JEHO EROTOGENNÍ ZÓNY

Miluje sex ve všech podobách. Nevyhýbá se orálnímu ani análnímu, ale když řeknete, že se vám to nezamlouvá, s chutí se spokojí s tím, co mu dovolíte.

* KOZOROH: flirt ho nezajímá

Nesvedete ho sexy zjevem, nepřilákáte inteligencí a o tom, že byste ho zatáhla do postele, si nechte zdát. Má rád elegantní dámy s vlastním příjmem (to mu dává naději, že za jejich oblečení nebude muset platit). Flirty ho nezajímají, a odhodlá-li se k lásce, bude to navždy. Kozoroh dává přednost kvalitě před kvantitou. Pokud svůj ideál najde hned napoprvé, zůstane s ním až do smrti.

JAK HO SVÉST?

Miluje ženy s životními (nikoliv nutně sexuálními) zkušenostmi. To, že svou milovanou uspokojí, je pro něj záležitost cti! V partnerství však kromě sexu hraje velkou roli i přátelství, které vás drží pohromadě lépe než cokoli jiného

JAKÝ JE MILENEC?

Na první pohled vypadá chladně, ale když přijde na věc, mile překvapí. Každým činem dokazuje, že se jako milenec všem svým předchůdcům ve vašem životě nejen vyrovná, ale že je i předčí. Miluje romantiku při svíčkách, nevzdává se ani erotických her - k jeho nejoblíbenějším patří ta na pána a otrokyni.

JEHO EROTOGENNÍ ZÓNY

Miluje laskání zad, kolen, stehen zezadu a všestrannou péči o svou pleť. Pokud ho budete hladit místo rukou ňadry, získáte jeho nehynoucí vděk a přízeň!

* VODNÁŘ: vztah k sexu neznámý

Hravě získá každou ženu, na kterou upře svůj zdánlivě lhostejný pohled. Chcete-li ale získat vy jeho, připravte se na dlouhý, vpravdě pekelný boj. Pro Vodnáře není podstatné, jak vypadáte, ale musíte mít v sobě "něco", co k vám přitáhne pozornost okolí. Musíte mít zajímavého koníčka a nějaké netuctové povolání. Když ještě dokážete předstírat, že vás Vodnář vlastně ani moc nezajímá, máte ho jistého.

JAK HO SVÉST?

Vodnář sice mluví o tom, jak každému dopřeje svobodu, ale když by ji měl dát vám, příliš ochoty neprojeví. Pokud si ho chcete udržet, nechte ho poletovat v oblacích. Občas projevte zájem o to, co dělá, pochvalte jeho pracovní výsledky a hlavně se jím chlubte před svou rodinou.

JAKÝ JE MILENEC?

Nepravidelně střídá noci, kdy vás nenechá vydechnout, s těmi, kdy nahlas přemýšlí, co ostatní na tom sexu vlastně mají, protože on ho k životu nepotřebuje. V takové chvíli nic neříkejte. Ostřejší erotické praktiky raději nezkoušejte, protože je nesnáší.

JEHO EROTOGENNÍ ZÓNY

Miluje všechno, co mu děláte, ale pod rukama vám roztaje, když mu masírujete lýtka. Naučte se pár masérských hmatů - a máte vystaráno!

* RYBY: slyší na lichotky

Před prvním krokem je nesmělý (občas se před ním dokonce musí posilnit alkoholem), ale pak už mu to jde naprosto skvěle. Když mu dáte najevo, že se odmítnutí bát nemusí, připravte se na nefalšovaný uragán vášní. Sní o slabé ženě, které vnucuje svou vůli a v životě jí pomáhá. Pokud taková nejste, tak pro klid v rodině slabost alespoň předstírejte.

JAK HO SVÉST?

Zasypte ho uznáním, nešetřete lichotkami. Nepospíchejte, abyste ho nevyděsila, ale zase se moc nezdráhejte, aby nezískal dojem, že o něj nestojíte. Na první společnou noc si vyjeďte někam, kde to máte oba rádi a kam se budete moci vracet, abyste oslavili výročí.

JAKÝ JE MILENEC?

K milování potřebuje svíčky, vůně a ostatní romantické rekvizity. Je nepředvídatelný a chce, abyste se k němu chovala stejně. Nahlas sice říká, že hledá partnerku bez zábran, ale pokud vám nějaká ta zábrana zbude, je jenom rád.

JEHO EROTOGENNÍ ZÓNY

Potřebuje a vyžaduje masáže chodidel, ale nepohrdne ani společnou koupelí. Pokud mu chcete dopřát něco extra, nejdříve ho pomalujte čokoládou a pak ho pěkně dočista olízejte…

Dej mi aspoň pusu

21. května 2012 v 8:38 | kafe.cz
Hranice v projevování citů máme každý jinde. Včera v podvečer jsem stála v jednom nákupním centru ve frontě na pokladnu a přede mnou si mladý pár vyměňoval ústy genetické informace tak intenzivně, že to zkrátka nešlo přehlédnout.


Jak moc jste v projevování citů na veřejnosti odvážní ? Do které skupiny by jste se zařadili ?


1. extrémní stydlíni a suchaři

Páry, které se na veřejnosti ani nevezmou za ruku. V některých případech chodí i po druhém chodníku, jen aby nevzniklo podezření, že spolu něco mají (třeba dítě a hypotéku).

2. vodiči

Asi nejběžnější typ. Páry, které se na veřejnosti maximálně vezmou za ruku a dají si letmou pusu při rozloučení.

3. vášniví líbači

Páry, kterým nevadí dávat si na veřejnosti dlouhé vášnivé polibky. "Koukaj si z oka do oka, ochutnávaj si hlavy."

4. žhaví milenci

Páry, které kromě francouzských polibků na veřejnosti docela s přehledem zvládají i osahávaní a v rámci něj poodhalování partnerova těla. Častý letní výskyt: na dece v parku.

5. extrémní sexuchtivci

Páry, které se na veřejnosti sexuálně projevují stejně jako doma v posteli. Neřeší okolí a klidně na to vlítnou třeba v noční lince autobusu. "Adrenalín musí být, né?"

První rande: Tipy, co určitě nedělat

2. května 2012 v 8:35 | kafe.cz
Máte domluvenou schůzku s panem Božským? Možná vám přijdou před prvním rande vhod tipy, co dělat, aby nebylo poslední. Pamatujte, že nejde ani tak o to, co říkat, jako o to, co za žádnou cenu neříkat.

Láska, Rande, Žena, Muž, Vztah


Nehrajte si na špiónku

Pomocí internetu (google, facebook) jste si zjistila dostupná fakta nejen o něm, ale také o jeho kamarádech. Podobné lustrování je naprosto v pořádku. Jen se o něm, proboha, nezmiňujte před ním. Mužům se totiž zdá špiónka sexy jen ve špionážních filmech či thrillerech.

Nešišlejte a nepitvořte se

To, co se zdá roztomilé vašemu domácímu mazlíčkovi, nemusí být přitažlivé pro vašeho mužného splečníka. Roztomilost je totiž pravým opakem erotiky. Mluvte proto přirozeně a nepoužívejte příliš mnoho zdrobnělin.

Zapomeňte na své hodiny

Řeč je o hodinách biologických, které už možná slyšíte tikat. Pamatujte ale, že (nejen) na prvním rande jsou naprosto tabu témata jako děti, rodina, či čerstvě posekaný trávník před domem.

Nemluvte o bývalém

Možná stále ještě sníte o těle vašeho dnes již ex-přítele. Erotické fantazie zakázané nejsou. Horší je to ale se sáhodlouhými ságami o vašich předešlých vztazích. Také o nich tedy na první schůzce pomlčte. Nemusí přece vědět, s kým jste chodila od mateřské školky.

Nebuďte puťka

Trávíte dovolenou nejraději tak, že se grilujete na pláži? Proti gustu žádný dišputát! Chcete-li jej ale zaujmout, raději mluvte o tom, jak se ráda potápíte či lezete po skalách (pokud je to aspoň trochu pravda). Většinu mužů totiž přitahuje dobrodružství. Chtějí dobývat svět a užít si co nejvíce.

Nemluvte o hvězdách

Denně lačně čtete horoskopy? A dokonce i termín vaší schůzky jste domlouvala na základě příznivé konstelace hvězd? Fajn, ale nechte si to pro sebe. Vězte, že horoskopy zajímají jen každého pátého muže.

  • To, co ovlivňuje partnera na prvním rande nejvíc, se stalo dokonce předmětem vědeckého zkoumání! Američané přišli na to, že kromě nedostatečné fyzické přitažlivosti, je to právě nudná konverzace, která partnera dokáže odradit. Pozor byste si ale měla dát i na jiná kontroverzní témata, jako je politika, anebo náboženství.
  • Podle výzkumů si jasný názor na svého partnera udělá během prvního rande celých 16 % lidí. Mnohem více, 62 %, k tomu potřebuje dvě až čtyři schůzky.

První rande: Tipy, co nedělat

Flirtujete s ním a on nereaguje? Víme proč!

10. dubna 2012 v 16:59 | kafe.cz
Co když se sympatickým neznámým flirtujete jako o život a on na vaše signály nereaguje? Nejspíš je vůbec nepostřehl!


flirt, koketování, láska, partner, sex, single

Možná se vám to už také stalo: Na večírku se seznámíte s mužem, který se vám na první pohled líbí. Připadá vám, že sympatie jsou vzájemné. Ale ačkoliv máte pocit, že jste udělala první poslední, abyste vzbudila jeho zájem, on s vámi stále jen zdvořile konverzuje. Jak je to možné?
Možná jenom vysíláte špatné signály, nebo takové, které muž nepochopí, případně je vůbec nepostřehne.

Používáte řeč těla.

Ano, v různých populárně psychologických příručkách se můžete dočíst, že gesta a držení těla jsou důležitější než to, co říkáte slovy. Ale i když sedíte na barové židličce a přehazujete nohu přes nohu ostošest, snažíc se tím vyslat podprahový signál "líbíš se mi!", nemáte jistotu, že k vašemu společníkovi sedícímu o metr dál ten signál doputuje. Zkuste zajít ještě o kousek dál a třeba se zlehka dotknout jeho předloktí.

Hrajete si s vlasy.

Tohle roztomilé a často používané koketní gesto muži často vůbec neregistrují. A když ano, je to ještě horší - mohou si ho totiž vyložit jako příznak nervozity. Vzpomenou si na zakomplexovanou spolužačku ze střední školy, která si při hodině vždycky cucala konečky vlasů.

Nesouhlasíte s ním a kritizujete ho.

Ano, rozumíme vám. Nechce vypadat podlézavě. Naopak byste ráda zapůsobila jako originální a inteligentní bytost, která má svůj vlastní názor. Jenže on vám takto rozumět nebude. Nejspíš si z vašeho setkání odnese vzpomínku na tu hádavou holku, která do něj stále jenom ryla. Představa, že protiklady, které se ze začátku nejvíc odpuzují, si na konci padnou do náručí, je falešný výplod hollywoodských romantických komedií.

Snažíte se vzbudit žárlivost.

Tohle opravdu není moc chytré. Muže s průměrnou dávkou sebevědomí ani náhodou nenapadne, že k tomu fešákovi po vašem boku se tisknete jen proto, abyste zaujala právě jeho. Naopak, bude si myslet, že už prostě nejste k mání. Navíc cíleně používat žárlivost jako nástroj manipulace, ať už v jakékoli fázi vztahu, je vždycky hodně nebezpečné. Ženy, které to dělají, mívají sklony k hysterii.

Smějete se všemu, co říká.

Naslouchejte mu, to ano. Hltejte každé jeho slovo, proč ne. Smějte se jeho vtipům a bude šťastný. Budete-li ovšem reagovat stereotypním smíchem na každou jeho větu, vzbudíte dojem, že se opravdu příliš usilovně snažíte získat jeho přízeň. A navíc nebudete vypadat zrovna moc chytře.

Flirtujete po Facebooku.

Napsat koketní zprávu nebo komentář na Facebook je snadné. Vyžaduje to mnohem méně odvahy než říci tutéž větu sympatickému muži z očí do očí. Ale také účinek je mnohem menší. Pokud vyhlédnutý objekt nevisí v sociální síti celé hodiny denně, nebudete mít ani jistotu, že si vaši zprávu přečte.

Pošlete mu textovku "na dobrou noc".

Spíše než jako koketování to bude vypadat jako loudění o pozornost. A pokud vám hned neodpoví, čeká vás nejspíš bezesná noc strávená dychtivým čekáním na vytoužené pípnutí mobilu. Místo psaní textovek mu zkuste raději to samé říci z očí do očí během loučení.

7 důležitých informací o zamilovanosti

10. dubna 2012 v 14:29 | kafe.cz
Vědci dávají zamilovanosti rok, maximálně dva... Přináším vám sedm velkých pravd o zamilovanosti, které jsou podložené vědeckými výzkumy. Víte například, jak se na první pohled pozná zamilovaný muž?


zamilovanost, Láska, partner, Seznámení, vztah

1. Za vším stojí hormony

O tom, že za vším stojí hormony, a to především testosteron, který s tělem i myslí čerstvě zamilovaných dokáže pořádně zamávat, není pochyb. Zatímco ženám jeho výška v krvi stoupá, u mužů je tomu přesně naopak. Zamilovaný muž se pozná i podle postoje - narovná ramena, povytahuje krk, bezděky trochu stahuje břicho. Všimněte si, že třeba při společném posezení v kavárně maně zrcadlí vaše pohyby. A pak je tu ještě jedno důležité znamení - doteky. Podle vědců se zamilovaní lidé navzájem dotknou i několitsetkrát za den. Většinu z těchto doteků ani nevnímají.

2. Zamilování vydrží nejdéle rok

Podle nejnovějších výzkumů vášnivé zamilování nemůže vydržet déle než rok. Podle italských vědců vyvolává silné emoce lásky molekula známá jako nervový růstový faktor (NGF). Vědci sledovali skupinu čerstvě zamilovaných 58 lidí a zjistili, že hladina NGF v krvi byla po roce stejná jako u těch, kteří žijí v dlouhodobém vztahu. To však neznamená, že vaše láska nevydrží věčně... Budete však o ni muset pečovat a přejít do druhé fáze - partnerské.

3. Jste zamilovaná? Budete žít déle!

Jste do svého partnera akutně zamilovaná? Pak budete žít déle! To totiž vyzkoumali Australané. Stav zamilovanosti podle nich prodlužuje a zkvalitňuje život. Otázkou je, jak moc je jejich teorie pravdivá - pokusy totiž proběhly pouze na králících. Ti, s nimiž se chovatelé mazlili, žili o šedesát procent déle než ti, kterých si nikdo nevšímal. Za pokus to ale stojí, žádného mazlení se neodříkejte:-)

4. Zamilování má tři stádia

Podle americké vědkyně Helen Fisherové má zamilování tři stádia. A zajímavé je, že v každém z nich tělo produkuje jiný hormon. První je - celkem logicky - chtíč, kdy tělo řídí mj. testosteron, druhá je přitažlivost, kdy se vám do žil vlije adrenalin a FEA (fenylethylamin), který se zamilovanými dokáže řádně zamávat. Pokud se dostanete do poslední fáze zvané náklonnost, máte vyhráno - často zde totiž přichází svatba a děti.

5. Zamilováváme se po čichu

Nevěříte? Ale je to pravda! Podle odborníků si totiž ženy vybírají partnera podle čichu, a to tak, že geny zvoleného partnera jsou co nejvíce odlišné od těch jejich. Je to prý z toho důvodu, že podvědomě myslí na potomky a na co nejširší rozsah jejich budoucích genů.

6. Láska sídlí v mozku

Láska je mnohem méně otázkou romantiky, než byste si možná mysleli. Jde totiž o (ne)obyčejnou chemickou reakci. Tu má na svědomí látka dopamin, která v mozku přenáší informace mezi jednotlivými částmi. Ve stejném centru, jako sídlí zamilovanost, najdeme i žárlivost a škodolibost.

7. Zamilovanost oslepuje

Opravdu zamilovaní často nevidí a neslyší… To podle vědců není hloupost, ale naprostá pravda! Američané totiž přišli na to, že zamilovaní lidé přestávají věnovat pozornost jiným atraktivním osobám ve svém okolí a myslí jen na svou lásku. Naopak nezadaní podněty vnímají velmi dobře, a potom mají problém se soustředěním na další věci, na rozdíl do zamilovaných.

7 velkých pravd o zamilovanosti

Otočte si muže kolem prstu pomocí SMS!

22. února 2012 v 20:53 | kafe.cz
Esemesky vám dokáží přilákat pana Božského, nebo se jimi naopak můžete dokonale znemožnit. Umíte s nimi zacházet?


Po pár skleničkách vína jste si dodali odvahy a napsali vášnivou textovku tomu chlapíkovi, nebo té kočce se kterým/ou jste si včera tak příjemně povídali. Příštích několik hodin strávíte upřeným zíráním na displej telefonu. A on? ona? Neodpovídá...

Co dělat, aby se vám právě tohle už nikdy nestalo?

Jak se vyhnout esemeskovým trapasům, kdy jste klikli na tlačítko "odeslat" a později toho stokrát litovala? Jak flirtovat pomocí SMS? Zkrátka - jak ze svého mobilu udělat dobrého sluhu, a ne zlého pána, který nezapípá a nezapípá?

Obrňte se trpělivostí


Svůj rytmus psaní SMS musíte přizpůsobit tomu druhému. Případně nastolit ještě trochu volnější tempo. Když vám na vaši textovku odpoví za deset minut, vy mu další zprávu pošlete nejdřív za další čtvrthodinu. A občas třeba "zapomeňte" odpovědět úplně. Pokud mu budete znovu a znovu psát a pronásledovat ho, může to poznamenat celý váš budoucí vztah. Pronásledování je mužská práce i v dnešní emancipované době. Vydržte a nechte to na něm.

Nikdy, nikdy nepište SMS opilá


Psát textovky pod vlivem alkoholu je jako řídit pod vlivem alkoholu. Ano, máte pocit, že všechno máte pod kontrolou. Připadáte si nesmírně vtipná a odvážná. Ve skutečnosti ale jenom odhazujete zábrany, které popravdě nejsou až tak úplně na škodu, zvlášť na začátku vztahu. A zítra ráno toho budete litovat.

Vyhněte se "sextovkám"


Jistě, erotické SMS jsou žánr, který má něco do sebe. Můžou například vrátit jiskru do léty opotřebovaného vztahu. Ale nikdy s nimi nezačínejte příliš brzy, s chlapíkem, se kterým pořádně ještě ani nechodíte. Mohl by si vás zařadit do škatulky "pouze na sex".

Berte v potaz, že muži esemeskují jinak


Mnoho mužů vidí SMS pouze jako nástroj, jak si dohodnout datum a čas setkání nebo sdělit nějaký konkrétní údaj. Nemají potřebu si prostřednictvím textovek "povídat". Stručná a strohá odpověď proto nemusí nutně znamenat, že ho nezajímáte.


Otočte si muže kolem prstu pomocí SMS!


I vy buďte stručná


160 znaků by mělo být maximum. Emotivní monology a dušezpytné výlevy si schovejte pro kamarádku nebo pro svého psychologa, případně pro svůj deníček.

Smajlíky


Hm. Možná máte pocit, že bez usměvavých obličejíků vypadá váš vzkaz tak nějak neosobně. Ale šetřete s nimi. Textovka vyšperkovaná přehnaným množstvím různých druhů "smajlíků" může působit infantilně.

Neřešte velká témata


SMS není zrovna žánr vhodný pro řešení závažných citových problémů. Pokud se chcete rozejít, sdělit něco převratného o vašem vztahu nebo vášnivě vyznat lásku, udělejte to osobně, ne prostřednictvím textovky.

Ukončete to jako první

Pokud už jste si vyměnili několik textovek a sdělili jste si všechno potřebné, je načase "rozhovor" ukončit - a měla byste to být vy, kdo to udělá. Jasnou a přitom milou tečku můžete udělat například vzkazem: "Už musím jít. Měj se krásně." Nebo: "Už jsem hrozně ospalá. Dobrou noc."

Sv. Valentýn se blíží. Znáte jej?

5. února 2012 v 12:00 | ŽENA-IN
Také rok co rok napjatě čekáte, zda přijde milá smska, zda vám přítel přinese náruč voňavých růží … netrpělivě okukujete poštovní schránku, jestli v ní náhodou nenajdete zamilovaný vzkaz a na večer jste si pro svého miláčka připravila překvapení v podobě krajkového spodního prádla, ve kterém jej přivítáte ve dveřích, až se vrátí z práce? Pak je vše v naprostém pořádku.


14. únor je totiž dnem všech zamilovaných, dnem sv. Valentýna. Toto datum je opředeno spoustou legend, pohádek a příběhů… A světe div se, sv. Valentýn není pouhou báchorkou, ale jedná se o skutečnou postavu, o níž nám více řeknou legendy....

Legenda podle křesťanů

Křesťané se drží příběhu, který vznikl v dobách dlouhých a nebezpečných válek. Zkrátka římský císař Claudius II. se účastnil mnoha bitev a podle jeho vzoru tak museli činit i další římští muži. Jenže ti nechtěli vstupovat do služeb armády, protože by na dlouhou dobu opouštěli své manželky, děti i zbytek rodiny. Claudius na bojkotování této povinnosti reagoval zákazem zasnoubení i svateb, a to na celém území Říma. Císaři se však postavil římský kněz Valentýn, který jeho prohlášení nerespektoval a dál v tajnosti oddával zamilované. Jenže konání těchto skutků netrvalo dlouho a nemělo ani dobrý konec. Císař poručil Valentýna uvěznit a odsoudil ho k trestu smrti. O život tedy mírumilovný kněz přišel přesně 14. února 296 n. l. Podle legendy měl Valentýn vytvořit první valentýnské přání. Uvádí se, že ještě před popravou poslal dceři vězeňského dozorce dopis, na jehož konci stálo: "od Tvého Valentýna" - přesně takový dopis, který dnes nazýváme "valentýnkou".

Legenda podle pohanů


Možná, že právě vám je známější pohanská legenda. V ní je kněz Valentýn popsán jako ctnostný, počestný a moudrý římský muž. O těchto dovednostech se dokonce dozvěděl i sám císař Claudius II. Vysvětlil Valentýnovi, že se kvůli jeho křesťanské víře nemohou přátelit. I přesto si římský císař Valentýna velmi vážil. Na druhou stranu chtěl mít přehled o všem, co kněz ve svém volnu dělá. Proto navrhl městskému prefektovi Astoriovi, aby Valentýna kontroloval. Astorius ho tedy ubytoval ve svém domě, kde se nacházela ještě prefektova krásná, ale nevidomá dcera.

Prefekt se knězi svěřil s jejím handicapem a prosil ho, aby dceři zrak opět vrátil. Valentýnovi se Astoriusova dcera líbila na první pohled a dá se říct, že se do ní zamiloval. I proto se modlil tak vroucně, jak to jen nejlépe dovedl. Nikdo nechtěl zázraku uvěřit, ale Valentýn mladou dívku opravdu vyléčil. Tato zpráva se ihned roznesla po celém Římě. Pohané ale tento skutek označili za lživý a nechali za něj kněze zaplatit ztrátou vlastního života. Valentýna násilně odtáhli za městské hradby, kde ho nemilosrdně popravili. Smrt však nezabránila tomu, aby se Valentýn stal patronem všech zamilovaných lidí a věrné lásky.

Znovuzrození tradice

Svátek sv. Valentýna byl sice nějakou dobu velmi populární, avšak s nástupem politické moci na začátku tisíciletí začalo jeho dodržování mírně upadat. Postupem času se tak málem stalo, že lidé na tuto tradici trochu zapomněli.
Naštěstí se ale našel někdo, komu osud svátku nebyl lhostejný. O obrodu zvyku sv. Valentýna se zasloužil počátkem 20. století americký výrobce vánočních přáníček Walter Scott. Psal se rok 1907 a jeho podnikání nevynášelo mnoho peněz. Proto vymyslel, že by se různé pozdravy a přání možná ujaly i na oslavu zamilovaných. Risknul realizaci nápadu a tím vlastně došlo ke znovuzrození tradice sv. Valentýna.

Milé dámy, milí pánové - sice se sv. svatého Valentýna slaví každý rok, ale nezapomeňte, že svého partnera byste měli milovat a vážit si ho nejen 14. února, ale i ostatní dny. Nezáleží na tom, zda je léto či podzim nebo chodí Mikuláš, čert a anděl.


Barvy lásky nejen pro zamilované

3. února 2012 v 18:14 | ŽENA-IN
Červená barva dodává životní sílu, evokuje teplo a útulno. Je symbolem chuti do života a samozřejmě výrazem emocí a lásky. Proto je spolu s růžovou také barvou zamilovaných.


Teplá a sytě červená dělá člověka hovorného, snaživého a vášnivého. Proto se velmi hodí do společenských místností či restaurací. Často je využívána jako doplňková barva, která má prostor více zútulnit. Ve svém interiéru tak můžete mít například jednu kontrastní zeď nebo červené dekorace ve formě polštářků, koberce, stínidel lamp do obývacích prostor, aj. Nějaký červený prvek by měl být také v ložnici.

Růžová je naopak barvou něhy, jemnosti a oddanosti. Interiéru dodá romantiku a příjemnou atmosféru. Je vhodná pro něžné a citlivé lidi. Častokrát se objevuje v pokojích holčiček nebo romantických dívek a žen.

Romantika pro radost

Nejen na svátek zamilovaných sv. Valentýna, či při romantických chvilkách můžete použít růžovou a červenou barvu k dotvoření atmosféry. Určitě nezapomeňte na svíčky, protože bez nich by to nebylo ono. Radost udělají i nejrůznější dekorace a tvary ve tvaru srdíček a jiných romantických motivů.

Proč ženy milují grázly

25. ledna 2012 v 13:24 | kafe.cz
Angličtí psychologové přišli na to, že spořádaní muži nejsou pro ženy zdaleka tak přitažliví jako ti "špatní". Proč tomu tak je a čím grázlové dámám ve skutečnosti imponují? Je proto pět důvodů, které tento fakt vysvětlují.


V rámci průzkumů na téma, jaké vlastnosti jsou pro ženy u mužů klíčové, padají většinou odpovědi jako spolehlivost, starostlivost, laskavost, společné zájmy a vize do budoucna, touha po rodině či schopnost zabezpečit ji.

5 důvodů, proč jsou grázlové pro ženy tak přitažliví

1. Sebevědomí

Grázlové nemusí být nutně krásní muži, ale jejich sebevědomí ženám většinou učaruje natolik, že se pro ně stanou neodolatelnými.

Proč se nám to líbí:
Grázlové si věří, a tím pádem jim uvěří i jejich kořist - tedy my.

Co na to odborníci:
Výrazně sebevědomí muži imponují zejména ženám, jejich hodnocení sebe sama není právě nejlepší, tvrdí psychologové.

2. Nedostižnost

Pokud je grázl na lovu, tedy ve fázi, kdy se snaží ženu získat, je vtipný, pozorný, laskavý - prostě přesně takový, po jakém žena touží. Až se ale vztah mezi ženou a grázlem rozvine, stává se nepolapitelným. Zapomeňte na to, že si vás grázl nastěhuje k sobě domů, nebo dokonce na pošetilý obrázek jeho a sebe samé kráčejících ruku v ruce k oltáři /je totiž také docela možné, že už ženatý je/.

Proč se nám to líbí:
Proč horolezci stoupají na vysoké hory a lovci perel riskují své životy na dně moře? Protože je to náročné, nebezpečné, vyčerpávající, lákavé a možná nemožné.

Co na to odborníci:
Nedávné výzkumy potvrzují, že ženy skutečně sní o nedostižných mužích (akčních hrdinech) a atraktivnější jsou pro ně dokonce většinou spíše muži zadaní oproti těm svobodným.

3. Tajemnost

První setkání s grázlem bývá v tomto směru matoucí, protože vám o sobě vybalí všechno, počínaje nenaplněnou láskou ke spolužačce v Pionýru a konče divadelní slzou uroněnou při vzpomínce na nevěrnou bývalku. Jedná-li se opravdu o grázla, většina toho, co od něho kdy uslyšíte, je pouze dokonalé představení. Poté, co vás dostane do postele, každé slovo z něho budete muset páčit heverem. Nikdy vám třeba přesně nevyzradí, co dělá nebo kde bydlí. Telefonní hovory grázl vyřizuje zásadně mimo váš doslech a když mu zavoláte vy, budete si mnohdy připadat jako jeden z tisíce soutěžících v rádiu.

Proč se nám to líbí:
Protože milujeme tajemné muže - koukněte se na Jamese Bonda. Nedostatek informací nechává velký prostor pro fantazii a to je sexy.

Co na to odborníci:
Ženy věří, že s tajemným mužem zažijí dobrodružství, kterého se jim v životě nedostává.

4. Představa Divokého sexu

Lotr je pro většinu žen jednoduše ztělesněním nespoutané vášně a divokého sexu. O sexu hodně a rád mluví, nezřídka kdy se chvástá počtem partnerek i svými dovednostmi, takže těžko pak o grázlovi v posteli nefantazírovat.

Proč se nám to líbí:
Ženy sní o tom, že grázl jim v posteli poskytne něco, co v životě s hodným mužem nezažily.

Co na to odborníci:
Ženy si představují milostné hrátky tak, jak to vidí v přibarvených filmových scénách. Nicméně v průzkumech mnohé přiznávají, že když přišlo na lámání chleba, tento druh sexuálních partnerů usiloval pouze o vlastní orgasmus a uspokojení partnerky mu bylo většinou lhostejné.

5. Touha spasit

Tenhle bod se netýká ani tak samotných grázlů jako spíš samaritánských sklonů některých žen. Mlátí-li grázl ženy, spasitelka věří, že ho to vlídným slovem odnaučí. Pije-li grázl jako Dán, láskou a pohlazením mu budiž pomoženo. Byl dosud grázl po okrese vyhlášeným sukničkářem? To jistě nenašel tu pravou, říká si samaritánka a její přesvědčení o tom, že teď bude vše v nejlepším pořádku, jí nikdo nevymluví.

Proč se nám to líbí:
Protože od přírody rády pečujeme a věříme.

Co na to odborníci:
Výzkumy prokázaly, že ženy pečovatelky jsou mnohdy samy pro sebe tak nedůležité, že je pro ně vlastně jednodušší zaměřit pozornost na někoho jiného. Žijí převážně v nefunkčních vztazích, kdy je muž využívá, mnohdy i týrá, za což mu ony oplácí opičí láskou a otrockou péčí.

Nechejte grázlům prostor na filmovém plátně, ale do života si je raději nepouštějte :o)Balíček pro těžké chvíle

16. ledna 2012 v 15:23 | jask*

 
 

Reklama