Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Film

Snímky ze zákulisí natáčení Hobita

27. prosince 2012 v 17:02 | jask*
Totální filmový megaprojekt vstoupil do českých kin, přičemž jsme pro vás sehnala 30 fotografií ukazujících, jak to ten Jackson vůbec dělal.

Třicet snímků ze zákulisí natáčení Hobita!

Nemusíte být totální znalci zákulisních poměrů, aby vám došlo, že projekt Hobit nevytvořila parta nazdárků po volných odpoledních. Je to projekt, který má gigantický rozpočet a na jeho tvorbě pracovalo několik tisíc lidí. Kamkoliv se štáb přesouval, jako by se přestěhovalo jedno menší město. Ve srovnání s ostatními počiny kinematografie je Hobit jedním z těch projektů, kdy kvalitně zmanažerovat infrastrukturu a vše v pozadí, je možná důležitější, než samotné natáčení.


No a tento projekt započal svou tour po světových kinech, která skončí až v roce 2014 neplánovaným třetím dílem. Naladím vás snímky, které jsme pro vás vygooglila z těch nejhlubších zákoutí internetu a finální hodnocení nechám na chvíli, kdy budete s popkornem v ruce hltat jednu scénu za druhou. Hobit je totiž filmovým svátkem všech fajnšmekrů.

Nejlepší filmové polibky

2. října 2012 v 18:39 | kafe.cz
Na svůj první polibek si určitě pamatujete. Ale vybaví se vám nejžhavější polibek, který jste kdy sledovali na filmovém plátně? Přináším vám hitparádu nejvášnivějších polibků ve světovém filmu.


10. Impérium vrací úder

Harrison Ford flirtuje s nervózní princeznou Leiou předtím, než ji rychle zažene na jinou, hodně vzdálenou galaxii.

9. Sexbomba od vedle

Student střední školy a pornohvězda. Co může být romantičtější než splněný sen nadrženého puberťáka?

8. Jih proti Severu

Krásná Jižanka Scarlett je čerstvě ovdovělá, navíc úplně opilá. Skvělá příležitost pro Rhetta Butlera a jeho mrštný jazýček!

Film Snídaně u Tiffanyho; George Peppard a Audrey Hepburn

7. Snídaně u Tiffanyho

Ve filmovém hitu 60. let hraje Audrey Hepburn zhýralou účastnici večírků Holly Colightly. Romantický polibek od souseda Freda (George Peppard) přichází až v samotném závěru filmu.

6. Romeo a Julie

Leonardo diCaprio a Claire Danes se vášnivě líbají v bazénu. Kdo by řekl, že Shakespeare může být tak sexy?

5. Nepolíbená

Když už vyplácáte celý film na to, aby byl hlavním zvratem polibek, měla by zákonitě pusa stát za to! Drew Barrymore a Michael Vartan tedy museli sáhnout až na samé dno svých sil a předvést, co v nich je.

Film Nepolíbená; Drew Berrymore

4. Titanic

Polibek Leonarda diCapria a Kate Winslet za zvuků jímavé skladby: My Heart Will Go On je jedním z pilířů úspěchu tohoto oscarového snímku.

3. Přátelé

Políbí se Rachel s Rossem? Tvůrci seriálu Přátelé vydrželi diváka napínat celé tři díly. Ano, nakonec se políbili.

2. Zápisník jedné lásky

Pořádně sexy polibek v pořádném lijáku na důkaz, že vztah, který by mohl být již dávno zapomenut, rozhodně nekončí.

Film Spiderman; Tobey Maguire a Kirsten Dunst

1. Spider Man

Polibek Spideyho a Mary-Jane je tak sexy, až z něho mrazí. Doma to ale raději nezkoušejte. Tobey Maguire se během natáčení málem udusil.


Možná je pravdou, že líbání je důležitější pro ženy než pro muže. Pravdou ale také je, že vzrušuje spíše muže! Alespoň podle chemických reakcí, které se při líbání odehrávají v mozku. Mužský mozek podle výsledků studie amerických vědců reaguje na líbání zvýšenou produkcí oxitocinu - hormonu lásky a štěstí. Aby došlo k obdobné reakci i u žen, potřebují k líbání příslušnice něžného pohlaví ještě navíc romantickou atmosféru.

Nejromantičtější filmové scény

16. února 2011 v 21:57 | jask*
Polibek na přídi z Titanicu? Rozloučení na letišti z Casablanky? Anebo dostaveníčko na střeše ze Samotáře v Seattlu? Vyberte si sami!


Nejtajuplnější: Ztraceno v překladu

Romantické i poněkud tajuplné finále má tesklivá romance Ztraceno v překladu. Stárnoucí Bob (Bill Murray) stráví v odcizeném hypermoderním Tokiu několik dní s mladičkou Charlotte (Scarlett Johansson), která tu doprovázela svého přítele. V den svého odjezdu Bob zahlédne z okna taxíku, v němž míří na letiště, uprostřed davu její plavovlasou kštici .
  • Nechá auto zastavit, dohoní Charlotte a do ucha jí pošeptá několik vět, jejichž obsah je o to působivější, že publiku zůstane navždy utajen.
V říjnu 2009 bylo na Youtube na několik hodin zveřejněno video oné poslední scény se zesíleným zvukem a s titulky, z nichž návštěvníci měli možnost zjistit, co vlastně Bill Murray šeptá. Opravdu to chcete vědět? Pokud ne, nečtěte dál. Pokud ano... "Neuvidím tě, dokud nebudu točit další reklamu na Suntory. Jdi za tím chlápkem a řekni mu pravdu, ano?"

Nejmuzikálnější: Moulin Rouge

Básník Christian (Ewan McGregor) a kurtizána Satine (Nicole Kidman), milenci z muzikálu Moulin Rouge, se poprvé sblíží ve velkolepém duetu "na slonovi" - tedy na střeše pavilónku ve tvaru slona, který je ve filmu místem intimních schůzek.
  • Jejich výstup je velkolepou kompilací nejslavnějších milostných songů od Beatles, K.I.S.S., U2, Davida Bowieho či Whitney Houston.
Obrovská figurína slona byla pro film zakoupena z arzenálu zábavního parku. Předtím ve "slonovi" sídlil arabský noční klub a opiové doupě.

Nejvtipnější: Láska nebeská

Jedno z nejromantičtějších milostných vyznání ve filmu Láska nebeská podnikne Mark (Andrew Lincoln), jenž je tajně zamilován do novomanželky svého kamaráda (Keira Knightley). Na Štědrý večer zazvoní u ní doma a své city jí sdělí s pomocí nápisů na cedulích, které jí postupně ukazuje.
  • Své němé vystoupení ukončí slovy: "Pro mě jsi dokonalá. A mé zlomené srdce tě bude milovat, dokud nebudeš vypadat takhle…" Na následující ceduli je obrázek mumie. Mark se otočí k odchodu, ale Juliet jej dohoní a políbí ho za zvuků písně Tichá noc.
Představitel Marka Andrew Lincoln má zlomené srdce téměř neustále, alespoň před kamerou. V loňské romantické komedii (K)lamač srdcí si zahrál ženicha, kterého opustí Vanessa Paradis. A v televizní adaptaci románu Na větrné hůrce pro změnu ztělesnil Edgara Lintona, za něhož se hlavní hrdinka provdá z trucu, přestože miluje jiného.

Nejslavnější: Titanic

Je vůbec potřeba něco připomínat? Jack (Leonardo DiCaprio) vysadí Rose (Kate Winslet) na zábradlí na přídi Titaniku a když dívka otevře oči, užasle vydechne: "Já letím."
  • Následuje dlouhý polibek za zvuků melodie My Heart Will Go On...
Co jí to Jack potichu zpívá do ucha? "Come Josephine in My Flying Machine"? A proč se tomu Rose proboha směje? V jedné z vystřižených scén totiž tato písnička zazněla v levné tančírně, kterou spolu na lodi navštívili.

Dvojjazyčný: Once

Irsko-česká milostná story Glena Hansarda a Markéty Irglové okouzlila všechny, včetně Americké filmové akademie, která jí udělila Oscara za nejlepší píseň. V nejromantičtější scéně se oba hrdinové, irský písničkář a česká imigrantka, vydají na malý výlet na motorce.
  • Na otázku, jestli ještě pořád miluje svého manžela, kterého nechala v České republice, odpoví Markéta česky: "Miluju tebe." Ale odmítne Glenovi svou odpověď přeložit.
Přestože film byl natočen za pouhých 130 tisíc eur, objeví se v něm jeden velmi kultovní předmět: motorka, na které se Glen s Markétou vydávají na výlet, je model 1966 650cc Triumph 6T Thunderbird, stejný, na jakém jezdí Marlon Brando ve filmu Divoch.

Pohádkový: Pretty Woman

Na samém konci filmu se Edward Lewis (Richard Gere) rozhodne stát pohádkovým princem, který vysvobodí princeznu (alias prostitutku Vivian v podání Julie Roberts) z jejího dosavadního života.
  • Přijede v bílé limuzíně, s kyticí růží v zubech vyšplhá po požárním žebříku a zeptá se: "A co se stalo, když princ vystoupil do věže a zachránil ji?" Inu, co by se mohlo stát? Žili šťastně až do smrti.
Namísto sladké pohádky o moderní Popelce měla být Pretty Woman původně temným realistickým dramatem ze světa prostituce. Vivian měla být podle původního scénáře závislá na kokainu a Edward ji měl v poslední scéně, namísto romantického šplhání po žebříku, jenom vyhodit z auta a ujet. Nepředstavitelné, že?

Do zelena: Shrek

Princezna Fiona, která je přes den krásnou dívkou a po západu slunce se proměňuje ve zlobřici, čeká na vysvobození prostřednictvím "polibku z pravé lásky". Předpokládá, že potom už bude navždycky jenom křehká a decentní princeznička. Když ji ale Shrek ve finále skutečně políbí, Fiona se vznese do výše a v oparu jiskřícím tajuplnými světélky se nadobro promění v... korpuletní zelenou paní zlobrovou. "Měla jsem být krásná?!" diví se.
  • "Ale vždyť JSI krásná!" ujistí ji její budoucí manžel Shrek.
Tvůrci filmu se skutečně poctivě snažili vcítit se do zlobří povahy. Dokonce se dobrovolně sprchovali blátem, aby zjistili, jak takové bláto přesně zhmotnit v animaci na filmovém plátně.

Na střeše: Samotář v Seattlu

Ačkoliv Annie (Meg Ryan) stojí na prahu naprosto "perfektního" manželství, troufne si hodit všechno za hlavu a žene se na střechu Empire State Building, aby tam (možná) potkala svou opravdovou lásku - Sama (Tom Hanks), jehož osobní zpověď náhodou zaslechla v rádiu.
Příběh Samotáře v Seatllu je poměrně věrnou parafrází filmu Nezapomenutelná láska (An Affair to Remember) z roku 1957, v němž se na střeše Empire State Buildingu měl setkat Cary Grant a Deborah Kerr.

Nejklasičtější: Casablanca

Nejromantičtější rozloučení na letišti, jaké kdy filmové publikum spatřilo, se odehrálo ve filmu Casablanca, když Rick (Humphrey Bogart) přiměje Ilsu (Ingrid Bergman), aby nastoupila do letadla se svým manželem: "Pokud to letadlo odletí a ty v něm nebudeš s ním, budeš toho litovat. Možná ne dnes, možná ne zítra, ale brzy, a po zbytek svého života." "Ale co my?" "Vždycky budeme mít Paříž."
Aby byl herecký výkon Ingrid Bergman skutečně věrohodný, režisér Michael Curtiz jí až do poslední chvíle neřekl, s kterým z obou mužů její hrdinka nakonec zůstane. Když se ho na to vyptávala, odpovídal jí: "Hraj to na obě strany."

V poslední minutě: Svatební zpěvák

V mnoha případech se dvě zlomená srdce najdou teprve doslova v posledních vteřinách - a přesně tak je tomu také v romantické komedii Píseň pro nevěstu. Julia (Drew Barrymore) už už sedí v letadle do Las Vegas, kde se chce provdat za nesprávného chlapíka.
  • Robbie (Adam Sandler) pronikne do první třídy a za pomoci pasažérů (včetně hvězdy 80. let Billyho Idola) jí do palubního mikrofonu zazpívá píseň Grow Old With You (Zestárnout s tebou).
Píseň Grow Old With You se později v USA stala populární "písní pro nevěstu", kterou si mnoho párů dávalo zahrát na cestu k oltáři.


Nejlondýnštější: Notting Hill

Co by to bylo za výčet romantických scén, v němž by se neobjevil ani jednou Hugh Grant? Britský romantický veterán, který loni oslavil padesátku, si jednu z nejkrásnějších scén užil ve filmu Notting Hill, coby obyčejný knihkupec, do něhož se zamilovala filmová hvězda Anna Scott v podání Julie Roberts. Ve finále ale odmítne její vyznání: "Ale taky jsem jenom holka, která stojí před klukem a žádá ho, aby ji miloval."
  • Vše se napraví teprve na tiskové konferenci těsně před jejím odjezdem, kdy se William vydává za novináře z časopisu Kůň a pes a Anna oznámí, že v Británii zůstává "na neurčito".
Lavička, na které Anna a William odpočívají v závěrečné scéně, kde je Anna těhotná, nyní slouží unaveným kolemjdoucím ve městě Perth v Austrálii.

Ze záhrobí: Duch

Sam (Patrick Swayze), který byl na začátku filmu zavražděn a po celou dobu ho na Zemi držela jeho láska k Molly (Demi Moore) jako "ducha", na konci příběhu konečně odchází tam, kam duše mrtvých odcházejí.
  • Ve finální scéně ho však Molly ještě jednou uvidí a uvědomí si, že jeho láska s ní bude navždy.
Když se film promítal v mexickém Monterrey, ženám v publiku se rozdávaly obálky s nápisem "Solo para mujeres" (Pouze pro ženy). Byly v nich papírové kapesníčky.

Napříč kulturami: Anna a král

"Vždycky mě překvapuje, jak malou část života zaujímají významné okamžiky. Většinou skončí ještě dřív, než začaly, ale vrhnou světlo na budoucnost a člověk, který je způsobil, se stane nezapomenutelným. Anna vrhla takové světlo na Siam," uvažuje ve finále filmu princ Chulalongkorn, když pozoruje svého otce, krále Mongkuta (Chow Yun Fat), jak naposledy tančí s Annou Leonowens (Jodie Foster).

Roli Anny postupně odmítla Kate Winslet, Emma Thompson a dokonce i Shannen Doherty, béčková herečka známá jako Brenda ze seriálu Beverly Hills 90210.
zdroj Kafe.cz

Film pro milovníky hororů se skutečně silným žaludkem. Saw 3D.

4. listopadu 2010 v 19:40 | jask*
Máte rádi horory? Pokud ano, určitě znáte sérii filmů s názvem Saw. Já osobně jsem viděla pouze ten první a bohatě mi to stačilo. Na zhlédnutí dalších jsem už neměla odvahu, i když mne to trochu lákalo. Pokud patříte k těm statečnějším a těšíte se na pořádné mrazení v zádech, nenechte si ujít zatím poslední pokračování této hororové podívané.

saw

Sedmý díl veleúspěšné hororové série Saw, který má českou premiéru totiž právě dnes, dle očekávání trhá další rekordy. Během prvního promítacího víkendu v USA obsadil film první příčku s 24 miliony dolarů (náklady jsou přitom odhadovány na necelých 20 milionů), stejně tak ve Velké Británii, kde utržil 3.3 milionů liber - což je s náskokem 30 % nejlepší umístění z celé série. Ve Velké Británii Saw 3D utržilo rekord i coby dle prvního promítacího víkendu nejúspěšnější horor s návštěvností nad 18 let vůbec. Ten dosud držel první díl parodické série Scary Movie z roku 2000. Saw 3D sklízí úspěchy i v dalších zemích světa.

Série Saw byla nedávno zapsána do Guinessovy knihy rekordů jako "Nejúspěšnější filmová hororová série všech dob". Prozatím filmy vydělaly už 730 milionů dolarů a prodalo se na 30 milionů DVD. Vzhledem k tomu, že provedení v 3D slibuje skutečně mimořádně sugestivní zážitek, dá se očekávat, že i čeští fandové hororového žánru si nenechají poslední díl ujít.

Město andělů - City of Angels

17. května 2010 v 22:16 | jask*

ANDĚLÉ...

...jejich úkolem je sledovat počínání lidí na Zemi, naslouchat lidským myšlenkám, být při jejich narození i smrti.
Andělé nejsou a nikdy nebyli lidmi. A to dokonce navzdory jejich lidskému vnímání a citlivému prožívání všeho, co se na Zemi děje.
Co se stane, když takový anděl zatouží pocítit dotek něčí ruky nebo dokonce...zamilovat se!
Právě o tom vypráví tento romantický příběh, ve kterém  hlavní role hrají držitelé Oscara Nicholas Cage a Meg Ryan.

Na počátku příběhu se setkáte s andělem Sethem, který odvede z nemocnice malou holčičku, která zemřela navzdory snahám lékařů. Cestou se jí ptá, co měla v životě nejraději. Svému příteli Cassielovi se pak Seth svěřuje, že lidem závidí schopnost prožívat radost i bolest, vnímat chutě či doteky. Zanedlouho má Seth pocit, že ho lékařka Maggie Rice, která na operačním sále marně bojuje o život svého pacienta pana Balforda, na okamžik zahlédla. Seth, jehož pokusy uklidnit ji, žena necítí stejně jako jeho dotyky, svěří Cassielovi, že by chtěl být viditelný, aby mohl lidem více pomáhat, ten však jeho myšlenky nechápe. Seth stále sleduji Maggie, která se nepřestává trápit nešťastnou operací. Jednoho dne ho však žena překvapí, když ho zahlédne a dokonce osloví. Oblíbeným místem andělů je knihovna, kde mohou naslouchat myšlenkám lidí a právě tady se Maggie opět setká se Sethem, který ji upozorní na svou oblíbenou pasáž v Hemingwayově knize.

Dvojice spolu stráví příjemné chvíle, které Maggii přinesou tolik potřebný klid na další operaci. Tím by měl být poživačný pan Messenger. Ten k překvapení Setha vycítí jeho přítomnost a řekne mu, že se ještě nechystá zemřít. Ještě větším překvapením pro něj zjištění, že Messenger také býval andělem. Z lásky ke své současné manželce se však rozhodl být člověkem. Maggie se pokusí vyzvědět, kdo je její nový tajemný přítel, jeho přiznání, že je nadpozemskou bytostí, andělem, však nevěří a pošle ho pryč. Večer však cítí jeho přítomnost a díky jeho objetí se jí podaří překonat vrozenou nespavost a usnout. Messenger ji prozradí, že Seth je skutečně anděl, že se do ní zamiloval a že potřebuje její lásku, aby se dokázal vzdát věčnosti....

opět nádherná píseň Angela český překlad s fotkami z filmu...

Closer - Na dotek

16. května 2010 v 9:01 | jask*
"And so it is just... like you said it would be.." zpívá se v písničce, jež nás uvádí do děje. Pozorujeme dav, anonymní masu, kde se každý míjí s každým a nikdo se nezajímá o nikoho. Kamera zabírá mladého sympatického muže. Dan (Jude Law) se znuděně rozhlíží, práce spisovatele nekrologů ho evidentně nenaplňuje. V tom ji spatří… pohledy se střetávají. Věříte na lásku na první pohled? Tihle dva ano… topí se ve svých očích, když náhle zaskřípějí brzdy a Alice (Natalie Portman) se málem stane další z Danových zákaznic.

Zranění není vážné, osud se jim rozhodl dát šanci. Začnou spolu chodit, později spolu i žijí. Dan o Alici napíše knihu, když se však jde nechat vyfotografovat na obálku, Amor zasáhne podruhé. Fotografka Anna (Julie Roberts) ho okouzlí natolik, že se ji rozhodne získat- s Alicí se samozřejmě rozejít nehodlá. Dan má, jak už to u umělců bývá, poněkud zvláštní záliby. Když jednou zase tráví večer na erotickém chatu, kde se vydává za Annu, seznámí se s dermatologem Larrym (Clive Owen) a domluví si s ním schůzku. Náhoda opět zasahuje, Anna se na určeném místě skutečně objeví a padnou si do oka. Vzniká čtyřúhelník, jehož vrcholy se během filmu ještě několikrát propletou....

Film je založen na dialozích, na výkonech herců - Cleve Owen a Natalia Portman byli oceněni Zlatými Glóby.
Vyjadřují se "jak jim zobák narostl", pro sprosté slovo nejdou daleko a film není ani prost odvážných scén (např. erotický tanec Natalie Portman) ...
Chvílemi nás můžou mást časové přesuny, které se však v několika okamžicích vysvětlují, pouze zvyšují napětí...
Nejedná se o dílo typicky romantické, na lásku se nedívá přes růžové brýle. Popisuje ji se vší nevyzpytatelností a zrádností, které je schopna.
Bere ji s nadhledem a humorem, ale zejména s cynismem - každý je sám a pokud se s někým sblíží, nebude to trvat dlouho a jeho samota bude zpět, v ještě horších rozměrech....Ve filmu je nádherná písnička The Blowers Daughter od Damiena Rice


..provází mě denně od té doby, co jsem ji slyšela..a není dne, abych si ji nepustila..možná je to tím..že mě k ní vážou krásný myšlenky..poslechněte sami a posuďte..

a na fotkách z filmu je překlad do češtiny 
 

Reklama