Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Aktuálně

Zaplaťte, nebo smažeme data miliónů uživatelů. Hackeři vyhrožují Applu

25. března 2017 v 16:13 | jask*
Velmi nepříjemnou situaci musí nyní řešit bezpečnostní experti společnosti Apple. Hackerům se totiž podařilo údajně dostat k údajům stovek miliónů uživatelů služby iCloud. Nyní tak americkému počítačovému gigantu vyhrožují, že pokud nezaplatí výkupné, smažou všechna data uložená uživateli a tím nevratně poškodí i pověst podniku s logem nakousnutého jablka.

Ilustrační foto

Vydírat společnost Apple se snaží hackerská skupina, která si říká Turkish Crime Family. Kybernetičtí piráti tvrdí, že se jim podařilo získat databázi s více než 625 milióny přihlašovacích údajů ke službě iCloud.

Zmiňovaná služba nabízí uživatelům možnost ukládat kontakty, zprávy, fotografie a další soubory automaticky na vzdálený server (cloud). To se hodí především v případě, kdy mobil nebo tablet ztratíte. Do nového přístroje jednoduše zadáte své přístupové údaje a všechna data máte okamžitě zpět, o nic nepřijdete.

Data prý smažou v dubnu

Jenže jak je z řádků výše patrné, cloud představuje také jisté riziko, na které bezpečnostní experti pravidelně poukazují již několik posledních let. Tím, že data nemáte přímo u sebe, se k nim může dostat i někdo cizí. Stačí znát váš e-mail a heslo. A právě to se údajně podařilo hackerské skupině u stovek miliónů účtů. Počítačoví piráti tak nyní požadují po americkém počítačovém gigantu výkupné. Pokud jej zástupci Applu nezaplatí do 7. dubna, kyberzločinci podle serveru Neowin data uživatelů smažou.

Útočníci výkupné neustále zvyšují. Nejprve chtěli po americkém počítačovém gigantu 75 000 dolarů (1,9 miliónu korun). Už pár dní poté však požadovali dvojnásobek. Až do dubna se má částka každé tři dny zvyšovat, pokud Apple nezaplatí.

Apple hrozbu bagatelizuje

Zástupci společnosti Apple vydali nicméně v pátek prohlášení, ve kterém popírají, že by uživatelé mohli být ohroženi. Tvrdí, že hackeři disponují jen daty, která pocházejí z útoku na síť LinkedIn v roce 2012. V ohrožení by tak podle výše uvedeného měli být teoreticky pouze uživatelé, kteří používají na službě iCloud stejné heslo jako na LinkedInu a za posledních pět let si ho ještě nezměnili.

Server ZDNet nicméně upozornil na to, že jakékoliv bagatelizování hrozby není na místě. Podle vzorku dat hackerů, který měli redaktoři k dispozici, jsou uživatelé skutečně v ohrožení. V tuto chvíli tak není zcela zřejmé, zda je hrozba pro uživatele reálná, či nikoliv. V každém případě by si pro jistotu měli uživatelé svá data z iCloudu zálohovat.

Kam máme vyšlápnuto?

13. února 2017 v 12:38 | jask*


Šťastný ten nový

7. ledna 2017 v 15:38 | jask*

Kam na dovolenou?

28. prosince 2016 v 22:05 | jask*

Počasí živě

1. dubna 2015 v 19:35 | jask*
Velice zajímavá aplikace. Vlevo zadejte stát, název vašeho města. Kliknutím na obrázek se zvětší přes celou obrazovku a je zajímavé sledovat jak se mění obrázek podle času a počasí. Je škoda, že to nejde vložit do blogu. Jde to jen do blogeru.

KLIKNĚTE NA SLUNÍČKODnes je mezinárodní den ženského orgasmu!

8. srpna 2014 v 12:04 | jask*
Pánové, dnes máte ideální příležitost přijít za svými ženami s nabídkou kvalitního sexu. Slaví se totiž mezinárodní den ženského orgasmu, svátek, který vznikl v Brazílii. Tam zasvětili celý jeden den v kalendáři něčemu, co bylo ještě donedávna jako lochneská příšera. Ženský orgasmus je totiž záhadou dokonce i pro nespočetné týmy amerických vědců.
Až 70 % českých žen předstírá orgasmus. Hrajete ho i vy?

Zatímco v České republice byl 9. květen dlouhou dobu spojen s oslavami osvobození republiky, v brazilském městě Esperantina bude dnem sexuálního osvobození, přesněji Dnem orgasmu. Občané města budou oficiálně vyzváni, aby se alespoň tento den v roce věnovali sexu, pokud tak jindy v roce nečiní.

Novou vyhlášku i přes odpor starosty už schválila městská rada a občané tak budou v měsíci lásky vyzýváni k sexuálním radovánkám. Starostovi se tento krok však nelíbí, když uvedl, že nový zákon má velmi blízko k pornografii.

Na myšlenku uzákonit péči o orgasmus přišel jeden z městských radních. Byl k tomu osobně motivován, jedna z jeho lásek totiž ztroskotala na jeho předčasné ejakulaci. Vzhledem k tomu, že se jednalo o moudrého muže, začal pátrat po statistikách a zjistil, že jen 28% žen dosahuje při sexu orgasmu. To byl patrně jeden z důvodů, proč svým návrhem přesvědčil i ostatní radní.Fotograf Clayton Cubbit si do svého ateliéru pozval dobrovolnice, které si měly přinést svou oblíbenou knihu, a natočil s nimi několikaminutové minidokumenty, které nakonec dohromady pojmenoval jako Hysterická literatura.

Pod stolem je totiž Claytonova spolupracovnice a ta během četby ženy přivádí k orgasmu. Název také není vybrán náhodně, právě vibrátory byly vynalezeny proto, aby se jimi léčila ženská hysterie - orgasmy jsou prostě léčivé.

Rekordní výhra ve Sportce

6. listopadu 2013 v 9:10 | jask*
Venkov Chrudimska tento týden žije zprávou, že někdo, koho tu lidé možná znají, vyhrál v loterijní hře Sportka skoro čtyři sta miliónů korun. Kdo astronomickou výhru získal, ale stále není jasné a nevědí to ani místní.

Sázenka za 170 korun přinesla v neděli výherci 399 904 705 korun. Ilustrační snímek

Nejméně tři šprýmaři se už v pondělí v místních hospodách na Chrudimsku chlubili, že právě oni jsou šťastnými stamilionáři. Dvěma to nikdo nevěřil, protože jsou lacinými vtípky známí, třetí vycouval, když měl platit rundu zelené za celou hospodu.


"Tady sadil, tady vyhrál," spiklenecky mrkal ve své slatiňanské večerce vietnamský majitel a ukazoval prstem na malou sázkovou kancelář přes ulici.

Včera tady někdo koupil bednu šampaňského a ptal se na kaviár. To museli být oni, lumpové," přikyvovala v Chrasti u Chrudimě babička v šátku před obchůdkem u mostu.

Dalo by se říci, že každým dnem, každou hodinou počet lidí "podezřelých" z obrovské výhry na Chrudimsku přibývá.

Zároveň ale ubývá míst, kde by takový člověk mohl žít. "Kdyby to byl někdo zdejší, dostal bych echo," utrousil mladík s loktem vystrčeným z okýnka rezavého oplu na prosečském náměstí. "Já bych ten tiket roztrhal," chvástal se jeho postarší spolujezdec.

Člověka to může poznamenat

Málokdo z dotázaných povolil ventil závisti, málokdo přiznal, že by byl z takové astronomické výhry šťastný. Do jisté míry takovou výhru za nepřijatelnou, a dokonce osudově nešťastnou, považují i odborníci.

Devastuje to vztahy v rodině, v kolektivu. Začíná žít život někoho jiného a nebyl na to připraven.

K Americe se blíží obrovský ostrov

5. listopadu 2013 v 19:14 | jask*
Gigantický ostrov se vytvořil z trosek, které smetla do oceánu vlna tsunami v Japonsku před třemi lety. Je velký jako Texas a má namířeno k americkým břehům.

Ostrov z odpadků

Jde až o pět milionů tun pozůstatků ničivého tsunami, které zasáhlo Japonsko v březnu 2011, momentálně se nachází u Havaje.

Ostrov z odpadků

Oceán tehdy spolkl celé domy, obrovité lodě, auta i mola. První japonské trosky dopluly k americkým břehům už krátce po tragédii, byla mezi nimi i sedmimetrová loď, o rok později zase dvacetimetrové molo o váze 165 tun.

National Oceanic and Atmospheric Association se ale obává, že až k Americe dopluje tahle masa, bude to znamenat katastrofu. První, hustší část masy je totiž podle asociace velká jako stát Texas, který má rozlohu nějakých 700 tisíc kilometrů čtverečních. Druhá, řidší se rozpíná od Aljašky po Filipíny.

Jak vidí Češi Evropu a přilehlé okolí?

24. října 2013 v 13:59 | jask*
Slováci jsou Bačové, Britové žijí v Sitcomlandu a Poláci jsou Eurohujeři se zkaženým jídlem. Mám pro vás více než trefnou mapu Evropy.Podobné mapy jsou velmi populární. Jak vlastně vidíme Evropu kolem nás my, Češi.

Dali jsme světu mnoho dobrého. Ovšem jak já říkám, pokud chce být Čech hrdý, musí se podívat do učebnice dějepisu, ne do dnešních novin. Pokud nás stále budou reprezentovat ti, co nás teď reprezentují, budeme pro Evropu významní možná tak svou bezvýznamností...

Planeta Země kolabuje, žije na ní 14 miliard obyvatel, sci-fi?

21. října 2013 v 17:29 | jask*
Počet obyvatel na Zemi neustále roste a planeta není nafukovací. A zdroje nejsou nekonečné, blíží se apokalypsa?

Planeta Země kolabuje, žije na ní 14 miliard obyvatel

Co by se stalo, kdyby se z dnešních sedmi miliard přes noc zvýšil počet lidí na dvojnásobek? Na Zemi by žilo 14 miliard lidí a planeta by dostala pořdně zabrat... Kde bychom všichni bydleli, co bychom jedli, měli bychom dostatek vody k přežití? S těmito dramatickými hypotézami a tématy pracují odborníci, jejichž odhady se příští týden objeví v televizním katastrofickém seriálu Následky. Jaká témata se této problematiky týkají?

Války o jídlo

Už v dnešním světě značná část populace trpí hlady, jak bychom zvládli dvojnásobný nápor? S nynějšími zásobami mají státy rezervy na to, aby bez dalšího přísunu potravin vydržely 12 týdnů. Například Čína a Indie by brzy vyčerpaly všechny své zásoby a zde žijících pět miliard lidí by zůstalo bez obživy. Cena všech potravin by drasticky vzrostla a státy by pozastavily export, aby se dokázaly postarat o své vlastní obyvatelstvo. Státy, které jsou závislé na dovozu potravin, by propadly chaosu jako první.

Boj o život všude

Se všudypřítomným chaosem a bídou narůstá i zoufalství veřejnosti, a tak by se i dříve bezpečné ulice změnily v bojiště o denní chléb a vodu. K tomu, aby se uživilo 14 miliard lidí, by bylo potřeba obdělat zemědělskou půdu o nejméně dvojnásobné rozloze Spojených států. Nevyhnutelně tak na řadu přijdou lesy, které budou muset být pokáceny, aby se na jejich místě obhospodařila půda. Trvalo by ovšem zase roky, než bychom mohli sklidit úrodu.

Nejdražší surovina? Čistá voda!

V takovém světě se 14 miliardami obyvatel by se pitná voda stala novým zlatem, kvůli němuž by lidé museli migrovat. Kvůli kolapsu kanalizace by se voda snadno zkontaminovala, což dlouhodobě vede k propuknutí různých nemocí. Západní svět, který byl zvyklý na pravidelný a neomezený přísun čisté vody, by zažil největší šok. Obrovské mrakodrapy budou nezbytností Kdyby se počet obyvatel přes noc skutečně zdvojnásobil, vlády jednotlivých zemí by se snažily vyřešit prostory k bydlení tím, že by stavěly megalomanské do nebe šplhající komplexy.

Například Los Angeles, které se nachází vtěsnané mezi oceánem a kopci, by muselo stavět i na dřív nemyslitelných místech. Architekti po celém světě by si museli velmi rychle poradit si tím, jak nejlépe a nejrychleji postavit obytné prostory. Všude by zřejmě stály 200patrové mrakodrapy. Jenže jak podložit tyto monstrózní budovy vážící miliony tun, aby se nepropadly do země? A kde by lidé žili mezitím, než by se stavby dokončily?

Vítejte v roce 2048

Po 35 letech by se v Číně počet obyvatel snížil na 700 milionů z původních dvou miliard, zatímco v USA by v té době zůstalo už jen kolem 150 milionů místo šesti set milionů. Města by se potápěla ve tmě, protože by už nebyl dostatek energie. Světová ekonomika by už dávno zkolabovala. Hladomor a nemoci by si vyžádaly největší oběti - konečný výsledek toho, kolik je naše planeta schopna vydržet. "Za pouhých 35 let by se lidská populace snížila na čtyři miliardy, tedy na téměř polovinu současného stavu roku 2013, a tím by se Země konečně znovu stabilizovala."

Nastal letní slunovrat

21. června 2013 v 16:17 | ŽENA.IN
I když to podle posledních tropických dnů na horké léto už vypadalo, letní slunovrat začal teprve dnes, v 5. 04 ráno. Přivítaly jste ho?


21, 20, ale i 22. června

Letní slunovrat nastává na severní polokouli í obvykle okolo 21. června, ale nemusí tomu tak být vždycky.

Kalendářní rok trvá 365 dní, a je-li přestupný, tak 366, ale Země oběhne kolem Slunce za 365 dní, pět hodin a 49 minut. Proto se okamžik letního slunovratu opožďuje každý následující rok o oněch přebývajících pět hodin 49 minut. Zařazením přestupného roku se okamžik letního slunovratu o den předběhne, a slunovrat se tak může posunout na 20. červen.

Vzácně pak může být i 22. června (poslední výskyt roku 1975, příští bude roku 2203).

Světlá noc, magická moc

Kolem letního slunovratu se Slunce noří pod obzor jen velmi mělce. Proto jsou noci hodně světlé a zcela se ani nesetmí. Mezi 31. květnem a 10. červencem dokonce nenastává astronomická noc, kdy musí být Slunce níže než 18 stupňů pod obzorem. Protože se tak hluboko pod obzor neschová, trvá po celou noc jen astronomický soumrak. Doba kolem slunovratu je vhodná k pozorování družic a svítících oblaků nad severním obzorem, které Slunce odspodu osvětluje i poté, co zapadne.

Stačí jen zavřít oči

Slunce v období letního slunovratu dosahuje na obloze svého vrcholu a má také největší sílu. Od tohoto dne pak postupně zase slábne.

Letní slunovrat pro naši zeměpisnou šířku nastal dnes v 5. 04 hod. ráno.

Pokud jste ranní ptáčata, můžete nadcházející období po letním slunovratu každé ráno oslavit. Doporučuje se týdenní lhůta.

V tu samou dobu, co začal letní slunovrat, po dobu jednoho týdne, brzy vstaňte a krátce meditujte. Vnímejte sama sebe, vnímejte sílu Matky přírody. A můžete si také něco přát. Vaše přání by mělo být vyslyšeno.

A pokud nemáte zkušenosti s meditací, nevadí, stačí jen zavřít oči a nechat plynout své myšlenky. Do té doby, než zazvoní budík :)

Svlékly byste se na Václaváku do spodního prádla?

20. června 2013 v 17:40 | ŽENA.IN
Co by lidé neudělali pro to, aby získali něco zdarma. Před dvěma lety se jich 400 svléklo na veřejnosti, aby dostalo oblečení značky Desigual. Zítra se polonahá párty bude opakovat.

/users/1/galerie/files/img/Dana/desigual/middle_desigual1.jpg/users/1/galerie/files/img/Dana/desigual/middle_desigu.jpg
**Masakr před obchodem **********Zkoušení vítězných naháčů. Co si vybrat? To nebude jednoduché**

Zatímco ve světových metropolích Polonahá party již několikaletou tradici, v Praze se bude konat podruhé.

Před dvěma lety měla tato akce velký úspěch. Zúčastnilo se jí téměř 400 lidí. První stovce účastníků, kteří se svlékli před prodejnou Desigual na Václavském náměstí do spodního prádla, darovala tato módní značka dva kusy oblečení dle vlastního výběru zdarma. Ti, kteří se mezi prvních 100 nedostali, získali 50% slevu na nákup oblečení.

Ranním ptáčatům štěstí přeje. Kdo si probojuje místo v první stovce, získá dva kousky dle vlastního výběru zdarma. Může si vybrat jeden libovolný vršek a jeden libovolný spodek. Brány prodejny se otevřou v 9.00.

První stovka účastníků bude mít prodejnu celou hodinu jen a jen pro sebe.

/users/1/galerie/files/img/Dana/desigual/middle_desig.jpgVítězoslavný odchod s napěchovanými taškami stál za to

/users/1/galerie/files/img/Dana/desigual/middle_desug.jpgFanynky této značky si vybraly opravdu pěkné kousky. Sluší jim to že?

Evropská Unie chce zakázat porno

22. března 2013 v 16:45 | jask*
Vševědoucí Evropská Unie zase potichu chystá jednu specialitku. Tentokrát se jedná o cenzuru internetu a mimo jiné i zákaz porna.Evropský parlament ve Štrasburgu tento týden hlasuje o znění nové "Zprávy o eliminaci genderových stereotypů". Takhle to nemusí znít nijak zrádně a klidně si můžete říci, že jde jen o "rovnoprávnost" mezi muži a ženami (to je ale taky ultrablbost, protože to se přece nedá vymáhat příkazy, kolik má kde být žen a nemá být mužů, což už bohužel také platí). Zdravý rozum je na ústupu.

Jenže v článku 17 této zprávy se píše mimo jiné toto: "...vyzývá Evropskou unii a její členské státy aby konkrétními kroky navázaly na usnesení ze dne 16. září 1997 o diskriminaci žen v reklamě, které vyzvalo k zákazu všech forem pornografie ve sdělovacích prostředcích a rovněž reklam na sexuální turistiku."

A už vám svítá? Evropská unie prostě pomalu a zřetelně směřuje k totálnímu zákazu porna. A to i na internetu, protože pojem "sdělovací prostředky" si lze vyložit jakkoli.

Militantní ekoteroristická feministka
Za celým návrhem stojí krajně levicová feministka a europoslankyně za zelené

Kartika Tamara Liotard


Její fotka hovoří za všechno...


Dále se uvádí, že se má vypracovat "model", který podpoří všichni poskytovatelé internetového připojení, takže se nám tu rýsuje totální "zvenku" nařízené cenzura. Je to jednoduché, vy máte poskytovatele připojení a ten vám prostě zablokuje určité stránky.

Bohužel, s tímto funkčním modelem už nebude problém dále cenzurovat "nepohodlné" EU kritizující zpravodajství a další nevhodné weby, které se evropským "komunisto-fašistům" nebudou hodit.

Pád ruského letadla letícího z Česka v přímém přenosu!

3. ledna 2013 v 16:27 | jask*
Dva dny před Silvestrem se v Moskvě na letišti Vnukovo zřítil Tupolev Tu-204 letící z Pardubic. A tady je video z nehody!

Video: Pád ruského letadla letícího z Česka v přímém přenosu!

Dne 29.12.2012 došlo k nehodě letounu Tupolev Tu-204 společnosti Red Wings na letišti Vnukovo v Moskvě. Stroj zatím z nezjištěných příčin přejel při přistání ranvej, na které nestačil zastavit.

Na palubě bylo osm lidí, z nichž čtyři nehodu nepřežili. Jednalo se naštěstí jen o servisní přelet letadla bez cestujících z letiště v Pardubicích, kam společnost s tímto strojem létá.

V Rusku jsou populární on-board kamery v autech, které pak pomáhají policii určit viníka nehody. No, a jednu takovou měl i řidič, který projížděl po dálnici M3 kolem letiště Vnukovo zrovna ve chvíli, kdy letadlo spadlo- přímo na něj. Podívejte se na záběry, vypadá to dost hrozivě.


Zítra se na mnoha místech naší republiky rozsvítí vánoční stromy

30. listopadu 2012 v 10:34 | jask*
Počátkem adventu začíná na mnoha místech naší republiky tradiční vánoční atmosféra. Ve všech velkých městech, ale také třeba v menších a na vesnicích, se rozsvítí velké vánoční stromy. Ten na pražském Staroměstkém náměstí se rozzáří tuto sobotu v 18.00 hod. A ty ostatní?


lonske

Slavností rozsvícení vánočního stromu v Praze

V Praze začínají vánoční trhy na Staroměstském náměstí rozsvícením vánočního stromu 1. 12. 2012 v 18.00. Vánoční trhy pak budou končit končit 1. 1. 2013.

Slavností rozsvícení vánočního stromu v Brně

V Brně začínají vánoční trhy již dnes, 30. 11. 2012 a končit budou 23. 12. 2012. Dnes v 17.00 hod bude také slavnostně rozsvícen vánoční strom.
Vánoční trhy budou probíhat v několika lokalitách: náměstí Svobody, Radnická ulice a Labyrint podzemí na Zelném trhu.

Slavností rozsvícení vánočního stromu v Ostravě

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Ostravě proběhne v první den trhů, což bude 1. 12. 2012 v 17.00 hod..
Trhy budou probíhat na Masarykově náměstí, tak jak tomu bylo dosud.

Slavností rozsvícení vánočního stromu v Hradci Králové

V Hradci Králové se budou konat vánoční trhy na náměstí od 15. 12. do 20. 12. 2012. V Hradci Králové se rozsvítí o prvním adventím víkendu hned dva stromy. Budou na Velkém a Masarykově náměstí.

Slavností rozsvícení vánočního stromu ve Zlíně

V tomto jihomoravském krajském městě slavnostní rozsvícení vánočního stromu už proběhlo včera, 29. listopadu 2012 v 16. hodin na náměstí Míru.

Slavností rozsvícení vánočního stromu v Olomouci

V tomto severomoravském městě slavnostní rozsvícení vánočního stromu už proběhlo 24. listopadu 2012 v 18. hodin na Horním náměstí, součástí byla i světelná show.
A co u vás?
Už vám svítí na náměstí nebo na návsi vánoční strom?
Pěkný první adventní víkend.

Zítra je 17. listopad

16. listopadu 2012 v 14:47 | žena-in
Zítra je 17. listopad. Naši předci by řekli, den jako každý jiný listopadový den. Sychravý, pošmourný, vyplňující čas mezi Dušičkami a Vánocemi. My ale dobře víme, že tak tomu není. Jde o den velmi významný.


Sametová revoluce


Když se podíváte na zítřejší datum v kalendáři, najdete tam červeným písmem napsáno: Státní svátek: Den boje za svobodu a demokracii. Dva dny nato list kalendáře přetočíte bez povšimnutí - anebo se pozastavíte a zrekapitulujete.

17. listopad je po celém světě známý jako Mezinárodní den studenstva.
V České (Československé) republice se vztahuje ke dvěma důležitým historickým událostem: uzavření Českých vysokých škol v roce 1939 a začátek sametové revoluce v roce 1989.
V souvislosti s oběma těmito událostmi je u nás 17. listopad od roku 2000 uznáván jako státní svátek.

My, dnešní mladí lidé nemáme možnost srovnání. Když naši rodičové cinkali klíčemi, nebyli jsme buď ještě na světe, anebo leželi opodál v kočárku. Přijde nám normální, že dostáváme ke svačině banány a na Vánoce přijede "strýček z Ameriky."
Ti, o generaci starší, kterých se to týkalo nejvíc, mezitím cinkali a cinkali. A co vycinkali?

Sametová revoluce


Kde se stala chyba?

Uběho 23 let od oné sametové revoluce. A jdeme rekapitulovat.

Chyba se musela stát už někdy na počátku, ke korytům se dostali ti, kteří tam být neměli. Kabátů se převléklo tolik, že dnes již neexistující podniky Jitex nebo Makyta by jich tolik ani nestačily ušít.

Nejsem politik, nebudu se pouštět do žádných velkých diskuzí. Nebudu chválit ani hanit. Udělala se spousta dobrých věci, ale na ty se zapomíná nejdřív. Do popředí se dostávají jen ty horší. A že jich není zrovna málo.

Myslím, že na spadnutí je nová revoluce.

Jen doufám, že místo sametu teď raději použijeme smirkový papír.

Přijede svatý Martin na bílém koni?

10. listopadu 2012 v 13:09 | žena-in
Každoročně očekáváme, že 11. listopadu přijede Martin na bílém koni. Podle posledních zpráv českého hydrometeorologického ústavu však bude zataženo s deštěm, takže Martin by potřeboval spíš pláštěnku nebo deštník.

Martin
Svatý Martin je patronem vojáků, koní, jezdců, hus a vinařů.

Nejčastěji je zobrazován na koni s polovinou pláště a žebrákem.
Obecně patří mezi nejznámější svaté. Původně římský voják proslul svým lidským přístupem k obyvatelům dobývaných území. V jedné z legend se praví, že jisté chladné noci uviděl Martin (tehdy ještě jako voják) nahého promrzlého žebráka, neváhal a rozetnul svůj vojenský plášť na dvě poloviny, z nichž jednu daroval žebrákovi. Další noc se mu zjevil Ježíš Kristus oblečen do poloviny jeho pláště.
Po odchodu z legií se Martin nechal pokřtít a začal církevní studium. Po nějaké době byl jmenován biskupem. Biskupskou hodnost však nechtěl zprvu vůbec přijmout, dokonce se schoval před posly do husince. Husy ho však kejháním prozradily a tak se Martin stal biskupem (odtud zřejmě pochází i tradice Martinských hus).
Naši předkové v dávných dobách věnovali počasí velkou pozornost. To jaké bude počasí, mělo podstatný vliv na úrodu a tudíž i na jejich život. Právě na den, kdy se slaví svátek svatého Martina, nejčastěji přišly první sněhové vločky.


V České republice se svátek sv. Martina slaví 11. listopadu a je vnímán jako počátek zimy, často poprvé sněží, a proto se říká, že přijíždí Martin na bílém koni.

Je to den, kdy se ochutnává první Svatomartinské víno, je tedy i svátkem všech vinařů.

Další tradicí tohoto dne je pečení Martinských rohlíků a Martinských podkov. Kolem svátku svatého Martina čeledíni opouštěli dosavadní službu a rozhodovalo se, jestli se jim služba prodlouží nebo ne.

A nesmíme zapomenout ani na tradiční Martinskou husičku, která se připravuje klasickým způsobem s houskovým nebo bramborovým knedlíkem a dušeným bílým nebo červeným zelím.

Pranostiky, vztahují se k svátku sv. Martina

  • na svatého Martina zima chod svůj začíná
  • na svatého Martina bývá dobrá peřina
  • na svatého Martina kouřívá se z komína
  • nepřijde-li sníh na Vše svaté v noci, přijde o svatém Martině se vší mocí
  • Martin a Kateřina na blátě - Vánoce na ledě
  • o Martině po ledu - o Vánocích po blátě
  • Martin-li se mlhami odívá, mírná zima obyčejně bývá
  • zůstane-li listí až do Martina na stromech, čeká se dlouhá a tuhá zima

Svátek svatého Martina je spjat s časem hodování a bujarého veselí, setkáváním s dobrými přáteli nebo s celou rodinou.
Tak si ho užijte i vy.

Hezkou svatomartinskou neděli :• ))

Sex: Šokující fakta

30. října 2012 v 16:12 | jask*
Věděli jste, co vám hrozí při orálním sexu či zkoušení poloh z Kámasútry? Přečtěte si šokující fakta o sexu a možná se budete divit, čím vším se vědci zabývají.


Orální sex a rakovina

S poněkud znepokojivou zprávou přišli američtí vědci. Na to, abyste mohla dostat rakovinu jícnu, nemusíte být kuřačka, ani alkoholička - získat ji můžete i při orálním sexu, a to kvůli viru, který se při něm přenáší. Nechvalně známý papilomavir ohrožuje až 80 % žen a nyní vyšlo najevo, že může způsobit nejen rakovinu děložního čípku, ale i úst. Lékaři vše dále zkoumají, ale výsledky nejsou zrovna příznivé - prý k přenosu tohoto typu viru může stačit jen líbání…


Rizika Kámasútry

Možná jste přemýšlela, že byste si s partnerem měla zpestřit milostný život. Pokud se ale rozhodnete inspirovat starou známou Kámasútrou, dejte dobrý pozor. Vědci totiž zjistili, že třetina poloh je nejen téměř nerealizovatelná, ale především při nich hrozí vážné riziko zranění. Například v Rusku při zkoušení jedné z poloh muž uvízl mezi ženinými stehny a vyprostit ho musela až záchranka - partnerka totiž dostala svalovou křeč do stehen.

Litr Coly denně snižuje plodnost

S varováním pro všechny muže, kteří bez Coly nemohou být, přišli dánští vědci. Zjistili totiž, že pánové, kteří ve větším množství popíjejí Colu, mají o třicet procent slabší ejakulát, tedy se u nich výrazně snižuje plodnost. Vědci soudí, že vše má na svědomí nezdravý životní styl, který s velkým pitím Coly souvisí.


Nebezpečná Viagra?

Se znepokojivým zjištěním přišli Američané - údajně mužům, kteří užívají léky na podporu erekce, hrozí náhlé riziko vzniku nedoslýchavosti, která může vést k podstatnému zhoršení anebo ke ztrátě sluchu. Podle expertů jde o jeden z vedlejších účinků a výrobci dostali nařízeno na tuto skutečnost upozorňovat v příbalových letácích ..

Obřízka snižuje riziko AIDS

Chcete mít větší jistotu, že nechytíte vir HIV? Nechejte se obřezat. Alespoň tak by se dala vyložit studie odborníků, kteří podrobili průzkumu několik tisíc mužů. Zjistili při něm, že riziko nakažení virem HIV se snižuje u obřezaných mužů až o 60 %. Lékaři sice přesně neznají důvod, ale domnívají se, že při obřízce se odstraňuje předkožka s tzv. Langerhansovými buňkami, které virus silně vážou.

Pohled na ženské pozadí funguje jako droga

Američané přišli se zajímavým zjištěním, které potěší hlavně ženy s oblejšími křivkami. Prý pohled na ně vyvolává u mužů aktivitu v části mozku spojené s pocitem odměny, na kterou působí alkohol či drogy. Podle vědců je proto jasné, proč mají tolik příznivců ženy se slovanským pozadím.


Ošklivější muži jsou plodnější

Chcete rychle otěhotnět? Pak zapomeňte na atraktivního fešáka! Vědci totiž zjistili, že přitažliví muži mají více sexuálních partnerek, a tak jejich tělo automaticky omezuje produkci spermatu a kvalitních spermií. Pravý opak je u méně pohledných pánů, jejichž ejakulát je bohatší na kvalitnější spermie.


Oholení muži mají sex 2x častěji

Máte vousatého partnera a zdá se vám, že vás v sexu zanedbává? Oholte ho. Podle nejnovějších výzkumů mají totiž oholení muži sex 2x častěji než fousáči, a to i více než patnáctkrát měsíčně. Nejde ale o jednorázové oholení - výkonnější pánové se prý holí 5x týdně. S tímto výzkumem ale nesouhlasí Britové - podle nich je totiž strniště pro ženy velmi přitažlivé. A pak si vyberte…

Pravda o konci světa: Peruánský šaman řekl, co se stane 21. 12.

26. října 2012 v 17:35 | jask*
Podle mnohých nastane ani ne za dva měsíce konec světa, protože tím dnem po 5125 letech končí mayský kalendář. Nikdo sice neví, co nás doopravdy čeká, podle šamana se ale máme na co těšit.


Mayský kalendář a konec světa


Údajně jeden z deseti největších šamanů světa Peruánec Jorge Luis Delgado Mamani zavítal do Bratislavy. A při své přednášce prozradil, co si myslí o apokalyse spojované s koncem mayského kalendáře. Že přijde konec světa, je podle něj jen legenda.

Stejně jako potomci Mayů se šaman domnívá, že nastane nový věk. Podle Mayů plyne čas cyklicky, dnem 21.12.2012 končí podle jejich kalendáře 13. baktun, poslední cyklus tzv. Dlouhého počtu, který započal 11. srpna 3114 př.n.l., a poté se kalendář přetočí zase na začátek.

Mamani je přesvědčen, že kvůli zákrytu, do kterého se dostanou v tento den Slunce, Země a střed Mléčné dráhy, které budu ležet v přesné přímce, dojde k tak obrovskému přílivu energie, že se otevře portál lásky a probudí lidi po celém světě.

Což je přinejmenším příjemnější představa než různé verze konců světa, se kterými přišli milovníci apokalyptických teorií. Podle některých dojde k magnetickému přepólování Země, což už se v minulosti několikrát stalo, že tím na nějakou dobu přijdeme o ochrannou magnetosféru, přestane fungovat navigace a řada přístrojů a obnovit je bude trvat celé roky.

Jiní se obávají, že do nás narazí nějaké vesmírné těleso, kupříkladu tajemná planeta Nibiri, a další si myslí, že kvůli neustále narůstající aktivitě Slunce hrozí supererupce a záření bude mít katastrofální následky. V záloze jsou ještě sopky, zemětřesení a tsunami. Co se ale doopravdy stane nebo nestane, na to si budeme muset ještě dva měsíce počkat.

Známe nejběžnější hesla do emailů i banky. Je mezi nimi to vaše?

26. října 2012 v 14:14 | jask*
Lidé se zřejmě neobávají žádného zásahu do soukromí, neboť i v roce 2012 obsadily první dvě příčky stejné názvy hesel. Prohlédněte si žebříček 25 nejvíce používaných hesel.Každý rok zveřejňuje společnost SplashData nejpoužívanější hesla na světě s nadějí, že se lidé poučí. Heckeři jsou stále šikovnější a naše počítačové soukromí stále ohroženější.

Nejběžnější heslo na světě je "password", v překladu heslo. Druhou příčku obsadilo číselné spojení "123456". Bronzovou medaili získalo heslo "12345678".

Třemi největšími změnami v letošním žebříčku je pokles hesla "1234567" a naopak posun "123123". Z posledního místa z roku 2011 se dostalo spojení "football" a tento rok je na 20. místě. Nováčky v první 25 jsou "welcome", "jesus", "ninja", "mustang" a "password1".

Žebříček TOP 25 hesel roku 2012

1. password (česky heslo)
2. 123456
3. 12345678
4. abc123
5. qwerty
6. monkey (česky opice)
7. letmein (česky pusť mě dál)
8. dragon (česky drak)
9. 111111
10. baseball
11. iloveyou (česky miluji tě)
12. trustno1 (česky věřím číslu 1)
13. 1234567
14. sunshine (sluneční svit)
15. master
16. 123123
17. welcome (nebo česká verze - vítej)
18. ahadow
19. ashley
20. football
21. jesus
22. michael
23. ninja
24. mustang
25. password1 (nebo čeká verze - heslo1)

Pokud Češi mají stejné návyky jako ostatní uživatelé internetu, je český žebříček velmi podobný. Prvních pět hesel by tedy bylo takto.


Předpokládaný žebříček TOP 5 českých hesel roku 2012:

1. heslo (překlad anglického slova password)
2. 123456
3. 12345678
4. abc123
5. qwertz (většina Čechů totiž používá, na rozdíl od anglosaského světa, toto řazení horní řady písmen na klávesnici.)
 
 

Reklama