Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Duben 2018

Obědy v říši divů: Deset netradičních restaurací

22. dubna 2018 v 17:04 | jask* |  Zajímavosti
Posnídat z rakve nebo ze záchodové mísy, oběd si nechat naservírovat od robota a k večeři se pomocí jeřábu vznést nad město. Nejzajímavější restaurace světa mají jedno společné: K dobrému jídlu nabízejí i vskutku netradiční zážitky, které si jejich stálí hosté nemohou vynachválit.


Infarktové pochutiny

Pokud jste na dietě, do restaurace Heart Attack Grill v americkém Las Vegas rozhodně nechoďte. Na kalorie se tam totiž nehledí. Naopak - čím víc toho sníte, tím lépe. V imaginárním nemocničním zařízení navíc provokativně oděné servírky coby "sestřičky" přijímají objednávky neboli "recepty" od zákazníků - "pacientů". Nabídka "léčby" zahrnuje mimo jiné osminásobný hamburger téměř z kila hovězího masa. Heart Attack Grill zkrátka není pro žádné troškaře. A přestože byl název zamýšlen jako vtip, několik srdečních příhod, a dokonce i úmrtí zákazníků už restaurace bohužel zaznamenala…


Posezení v oblacích

Pokud vás děsí výšky, měli byste návštěvu tohoto podniku vynechat - lahodný oběd či večeři si v něm totiž budete vychutnávat zhruba 50 metrů nad zemí. Koncept mobilních restaurací Dinner in the Sky pochází z Belgie a základ tvoří jeřáb, který vynáší plošinu s jídelními stoly, židlemi i s personálem - zkrátka se vším potřebným k dobré hostině maximálně pro 22 lidí. "Večeře v nebi" si již získaly popularitu ve více než 40 zemích světa.V domečku z pohádky

Restaurace s přiléhavým názvem Rock neboli "skála" připomíná pohádkový domeček v moři. Výjimečný podnik na východě Zanzibaru, kde se prý nacházejí jedny z nejkrásnějších pláží světa, však neláká jen kuchyní připravovanou z darů moře a tamního proslulého koření. Za odlivu se totiž na místo dostanete suchou nohou, ale v době přílivu budete muset využít služeb převozníka. A nezapomeňte si stůl rezervovat předem - podnik pojme jen pár hostů.


Jak chutná v poutech

Majitel čínské sítě Devil Island Restaurants prý své podniky vybudoval se záměrem ukázat zákazníkům, jak drsný může být život za mřížemi, a odradit je od zločinů. Těžko říct, zda se mu to daří, jeho restaurace jsou každopádně velmi autentické a oblíbené. U vstupu přidělí dozorce každému návštěvníkovi vězeňské číslo, následně ho vyfo tí, sejme mu otisky prstů a v poutech jej odvede ke stolu. Mezi servírovanými pochutinami nechybějí laskominy s vězeňskou tematikou, včetně chleba ve tvaru rakve. Každý stůl navíc obklopují mříže a obsluha nosí černobílé uniformy.


S nohama ve vodopádu

Spojení exotické krajiny, vodopádů s křišťálovou vodou a vynikajícího jídla nabízí filipínská restaurace Labasin Waterfall v San Pablo City. Autentickou místní kuchyni si můžete vychutnat u bambusových stolů, s chodidly ponořenými do průzračného vodopádu, který v tamním vlhkém klimatu funguje jako unikátní přírodní klimatizace. Zážitek vám jistě nezkazí ani fakt, že se ve skutečnosti jedná o přepad z přehrady Labasin, vybudované v rámci dnes již nefunkční vodní elektrárny.


Z ptačí perspektivy

Proletět se s umělými křídly je dnes již poměrně běžné, ale co takhle posnídat v ptačím hnízdě? Podobný zážitek nabízí restaurace Bird's Nest v thajském resortu Soneva Kirl Eco: Nejprve se necháte i se svým doprovodem vynést v "hnízdě" do výšky několika metrů a pak už můžete obdivovat okolní krajinu, případně smeknout před číšníkem připoutaným na laně, který vám bude hostinu obratně servírovat.


Se žralokem za oknem

Podnik Ithaa v oblasti Alif Dhaal Atoll na Maledivách své zákazníky rázem přenese do podmořského světa, a to nejen díky servírovaným pokrmům. Restaurace pro 14 zákazníků se totiž nachází pět metrů pod hladinou a její průhledný strop nabízí panoramatický výhled. Dobrá zpráva zní, že podobný podnik zanedlouho vznikne také v Evropě. Restaurace Under, jejíž výstavba se plánuje na rok 2018, má vyrůst na jihu Norska a bude sloužit zároveň jako výzkumné středisko mořského prostředí.


Delikatesy ze záchodové mísy

Ani v restauračním provozu se vynalézavosti meze nekladou, jak dokládá proslulý tchajwanský podnik Marton Theme ve městě Tchaj-pej. Delikatesy si tam můžete vychutnat doslova ze záchodové mísy: Ať už se jedná o tvar židlí, nebo o design stolků či misek. V interiéru není nouze ani o pisoáry nebo o role toaletních papírů na zdech a večeři pak můžete završit například dezertem ve tvaru exkrementu. Zákazníci prý "záchodové" jídlo doslova milují - přítomnost toalet podle nich dodává konzumaci pokrmů zvláštní rozměr.


Na drink s androidem

Žádný milovník netradičních kulinářských zážitků by neměl vynechat Tokio. Například ve Vampire Cafe se jídlo podává z rakví a v rybím podniku Zauo si můžete oběd vlastnoručně ulovit v přilehlém bazénku. Snad nejpopulárnější a turisty nejvyhledávanější je ovšem restaurace robotů: Povečeříte ve společnosti nejmodernějších strojů a vše se odehraje v pestrobarevné záři neonových světel. Zkrátka to nejšílenější z Japonska na jednom místě…


Nahý oběd

Nově otevřená restaurace O'naturel je určena lidem, kteří si chtějí vychutnat lanýže, foie gras a další speciality tradiční francouzské kuchyně. Vedle jídla a pití ale restaurace nabízí i další specialitu - je totiž určena výhradně naháčům. Po vstupu do restaurace vás personál požádá abyste si své oblečení uložili v šatně a poté se v rouše Adamově či Evině můžete vydat ke stolům. Provozovatelé slibují "bistronomický zážitek", tedy kvalitní jídla připravená špičkovými kuchaři za přijatelné ceny. Základní menu v O'naturel pořídíte za přijatelných 39 euro (990 korun), večeře včetně desertu pak vyjde o 10 euro dráž. V nabídce pochopitelně nechybí ani jídla pro vegetariány a vegany.

Gramofonové desky znovu ožívají. Mladík z Prahy z nich tvoří umělecké kousky

22. dubna 2018 v 16:45 | jask* |  Umění
Lidí, kteří poslouchají hudbu z gramofonových desek, je v současné době čím dál tím víc. Stejně tak jako lidí, kteří se jich snaží zbavit. Pokud doma nějaké staré "LPíčko" naleznete, určitě je nevyhazujte. Ivan Jurečka z Prahy z nich během chvíle dokáže vyrobit portréty, obrazy, siluety nebo nápisy. Zjišťovali jsme, jak takové umění, kterému se říká vinyl art, vlastně vzniká.


Když chodník pod nohama obživne

22. dubna 2018 v 13:02 | jask* |  Zajímavosti
Obvykle slouží k pobavení, mohou ale vzdělávat, a dokonce pomáhat bezpečnosti v dopravě. Řeč je o 3D pouličním graffiti. Mezi největší mistry v tomto oboru patří Kurt Wenner, Leon Keer, Manfred Stader, Julian Beever, Eduardo Rolero a Edgar Mueller. Podívejte se na výběr těch nejlepších pouličních 3D malůvek.


Když sex není slast: Bizarnosti pavoučích námluv aneb kopulace na dálku

22. dubna 2018 v 11:02 | jask* |  Zajímavosti
Vědci objevili u pavouků novou sexuální techniku, kterou nazvali "kopulace na dálku". Sameček při ní zanechá svůj pohlavní orgán v těle samičky a uprchne dříve, než ho samička sežere. Pohlavní orgán pavoučího samečka pak ještě sám pracuje a přenáší do těla samičky spermie.


Ačkoli se na první pohled může toto jednání zdát nerozumné, pavoukům se vyplatí. První výhodou je fakt, že samička se nemůže spářit s jiným samcem, čímž je zajištěn žádoucí přenos genů na další generaci. Do jejího těla se navíc dostane z odlomeného pohlavního orgánu více spermií než při normálním oplodnění a v neposlední řadě si sameček zachrání život. Je sice nadále sterilní, ale svůj úkol splnil a kupodivu získal na čilosti a bojovnosti.

Vědci předpokládají, že sexuální chování druhu N. malabarensis se objevuje i u jiných druhů pavouků. Tato skupina živočichů má ve svém repertoáru více podivných praktik spojených s pářením - například snovačka Hasseltova vyžaduje, aby se jí partner dvořil po dobu 100 minut, jinak také skončí v jejím břiše.

Akrobati ve větvích: Kozy, pasoucí se korunách argánových stromů

22. dubna 2018 v 9:10 | jask* |  Ze světa
Je to asi jedna z nejpodivnějších věcí, kterou lze na jihu Maroka vidět. Na stromech si běžně dokážeme představit ptáky, drobné savce a samozřejmě i některé plazy. Sotva bychom ale čekali, že na nás z větví až osmimetrových stromů budou shlížet pasoucí se kozy.


Vidět něco takového na vlastní oči je ohromující. Při spatření pouhých snímků se člověk neubrání pochybnostem, zda si z něj fotograf nedělá dobrý den.

Kozy Berberů jsou v poměrně malé části Maroka úzce spjaté s tzv. argánovými stromy. Argánie ostnité (Argania spinosa) rostou jen v oblasti Antiatlasu v jihozápadním Maroku, případně je můžete vidět v alžírské oblasti Tindouf. Relikt, který je jediným zástupcem svého rodu i čeledi Sapotaceae, je zde zdrojem obživy i důležitým kulturním prvkem místních Berberů. V krajině, kde kromě tuhých a po většinu roku suchých přízemních porostů, neroste žádná jiná vegetace, jsou háje argánií učiněným požehnáním.

Na argániích vysokých až osm metrů můžete vidět na pastvě i desítky koz, které do neobyčejných výšek vyšplhají přes nízké kmeny. Pro černé, strakaté i bílé kozy Berberů jsou listy a plody argánií jediným dostupným zdrojem vody a živin. Za předpokladu, že populace stromolezeckých býložravců nebude nekontrolovaně růst, by se jednalo o opravdu ojedinělý příklad, jak efektivně využívat přírodní zdroje neinvazními prostředky, které neprodukují zbytečný odpad.

Kdy přijde zkáza z kosmu?

22. dubna 2018 v 8:49 | 100+1 |  Zajímavosti
Kolizi s velkým asteroidem vědci zatím vylučují. Přesto se potenciálně smrtících objektů pohybují v okolí Země tisíce.


Ve hře o přežití lidstva zůstává řada faktorů, které nemůžeme ovlivnit vůbec. Patří k nim i kolize s vesmírným tělesem. Naposledy si "kosmická náhoda" se Zemí zahrála před 66 miliony lety, kdy poloostrov Yucatan zasáhla planetka Chicxulub. Dopad objektu o průměru 10 000 km tehdy vyvrhl do vzduchu 200 000 km³ horniny a vedl k vyhynutí dinosaurů. Badatelé se shodují, že by těleso srovnatelných rozměrů dokázalo smést z povrchu zemského i náš druh.

Kolize by samozřejmě okamžitě zdevastovala místo nárazu a následně by po celém světě propukala mohutná zemětřesení i vlny tsunami. Modely navíc ukázaly, že již náraz kilometrového objektu by do ovzduší vyvrhl množství popela, které by zastínilo slunce i na několik měsíců. Toxické saze, celkové ochlazení a pokles srážek by pak zcela zdecimovaly zemědělství, což by dílo zkázy dokonalo.

Asteroid srovnatelný se "zabijákem dinosaurů" naštěstí naši planetu zasáhne pouze jednou za 100 milionů let. Kromě toho nebezpečné vesmírné objekty bedlivě sleduje i NASA. V současné době jich sice známe asi 15 tisíc, žádný z nich se však nenachází na kolizní dráze.

Neúprosný konec

I když se různým scénářům zániku lidského druhu možná vyhneme, kosmická katastrofa Zemi v budoucnu zničí s naprostou jistotou. Pomalu expandující Slunce bude totiž sálat čím dál silněji a zhruba za 1,1 miliardy let "vysaje" ze zemského povrchu veškerou vodu. O další 3,5 miliardy let později roztaví i horniny a planeta se stane zcela neobyvatelnou. Za následujících 500 milionů roků pohltí stálice Merkur i Venuši a její okraj dosáhne až k Zemi. Těžko soudit, zda budou naši vzdálení potomci pozorovat děsivé divadlo z odlehlých koutů vesmíru.

Jak kočka sledovala horor v televizi ...

19. dubna 2018 v 16:18 | jask*
Ani kočky nesnesou všechno :•)


Kdo nám snědl klobásy?

19. dubna 2018 v 16:05 | jask* |  Víte, že...
Velice názorná ukázka, jak to funguje v mzdovém systému. Kdo je největší zloděj?Trina Merry: Umělkyně, která vytváří na nahých tělech neuvěřitelné kreace

18. dubna 2018 v 15:20 | jask* |  Umění
Zapomeňte na tygříky a Spidermany, které si děti nechávají při zvláštních příležitostech malovat na obličej. Trina Marry je umělkyně, která povýšila bodypainting nebo-li malování na tělo na úroveň, kdy už se jedná o regulérní umění a divák jen nevěřícně zírá!Ano, výtvory této sympatické mladé ženy nenechávají lidi v klidu. Kolemjdoucí jen nevěřícně sledují, jak během několika málo desítek minut dokáže obyčejnými barvami na tělo vytvořit neuvěřitelné kreace. A to přímo na ulici, před zraky náhodných diváků.

Tato newyorská umělkyně je obdivována pro svou schopnost vidět celek a zároveň jeho drobné detaily a to vše přenést na obliny těla svých modelů tak, že výsledek působí naprosto realisticky.


Jsme jen smítko ve vesmíru

16. dubna 2018 v 18:24 | jask* |  Víte, že...
Na internetu jsou pěkná videa, která srovnávají Zemi s ostatními tělesy Sluneční soustavy a to oběma směry - s obry jako Saturn, Jupiter i se Sluncem ale také třeba s menším Plutem nebo asteroidy.


Pro srovnání: Jupiter má velikost přes 10 Zemí a hmotnost 317 Zemí. Slunce je pak 100x větší a 332 tisíckrát hmotnější.

Naše Slunce je v porovnání s ostatními hvězdami spíše trpaslíkem. Existují ještě menší a méně hmotné hvězdy, kterým se říká oranžoví trpaslíci a nejmenšími ale také nejpočetnějšími hvězdami jsou červení trpaslíci, kteří často mají jen desetiny sluneční hmotnosti.

Na straně druhé existují také obři nebo veleobři. Největší známou hvězdou je VY Canis Majoris v souhvězdí Velkého psa s průměrem až 2500 Slunce.

356 metrů

16. dubna 2018 v 17:14 | jask* |  Ze světa
V Dubaji otevřeli nejvyšší hotel na světě. Gevora Hotel je vysoký 356 metrů a má 75 pater. Dosud byl nejvyšším hotelem rovněž dubajský JW Mariott Marquis, který je o metr nižší.

Hotel Gevora

Spojené arabské emiráty jsou známé jako země posedlá výškovými rekordy svých staveb. Nachází se zde rovněž nejvyšší budova světa Burdž Chalífa, vysoká 828 metrů. Hotel Gevora, jehož luxusní interiér je laděný převážně do zlatavé barvy, disponuje kapacitou 528 pokojů. Hostům jsou k dispozici i čtyři restaurace, rozlehlé lázně, vnitřní i venkovní bazény a několik posiloven.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

Co pro nás znamená den, ve kterém jsme se narodili...co o nás vypovídá?

16. dubna 2018 v 15:03 | jask*
Co o vás prozrazuje datum narození? Zjistěte jaké jsou vaše slabé a silné stránky.

KLIK
Výsledek obrázku pro obrázky magie

Nosíte prsten na tomto prstě? Značí to vysoký intelekt!

16. dubna 2018 v 14:44 | jask* |  Zajímavosti
Jak poznáte, že je někdo sezdaný? Podíváte se na jeho ruku! Ten malinký blyštivý předmět vám toho tolik říká. Stačí jen naslouchat. Prsten totiž není jen pouhým doplňkem. Je to také signál odhalující světu kvanta informací. Vaše závazky, úspěchy a hodnoty. Tedy, pokud je umíte interpretovat. Proč by probůh někdo nosil prsten na malíčku? To i mnoho dalšího o nošení prstenů vás naučíme na řádcích níže! Vezmeme to pěkně prst po prstu.

Související obrázek


Palec (síla vůle, Mars)

Na nošení prstenů palce prostě nejsou stavěné. Je to velmi nepohodlné, nepraktické a zároveň velmi nápadné. Možná právě proto je však okolím slušivý prstýnek na palci vnímán jako projev odvahy a snahy odlišit se. Tím však zajímavé informaci o palcích nekončí. Nejbaculatější z prstů je historicky spjatý s charakterem. Tehdy platilo, že křivý palec věstí křivou povahu člověka. Nošením prstenu na palci tak můžete působit hodnověrněji. Spolehlivě tím totiž zabráníte, aby si lidé nerovného tvaru vašeho prstu všimli. Na závěr doplníme jedno praktické doporučení. Vzhledem k velikosti palce je důležité ozdobit ho spíše většími, macatými prsteny z chirurgické oceli či podobných kovů.

Malíček (sbližování, Merkur)

Prst spjatý s římským bohem obchodu Merkurem. Nošení prstenu na malíčku tradičně značí vysoký intelekt nositele. Zejména pak v Kanadě. Zdejší vystudovaní inženýři nosí tradiční "Železný prsten" právě na malíčku. Ztělesňuje pýchu a pokoru této ctěné profese. Tedy, to vám alespoň budou tvrdit jeho nositelé. Prsteny jsou (stejně jako na palci) na tomto prstě velmi dobře vidět. Pokud chcete hlasitě vyjádřit svoji příslušnost k nějakému spolku či rodině, lepší místo na své ruce nenajdete. Nejčastěji nosí lidé rodinné prstýnky na malíčku v Itálii.

Prsteníček (city, Apollo)

Tady asi všichni tušíte, že to bude něco s láskou, že? V západní civilizace je nošení snubních prstenů na levém prsteníčku symbolem romance, citů a vášně. Ve zbytku světa to tak ale být nutně nemusí. Při cestě do Asie můžete nošením prstenu na prsteníčku vyjádřiv svoji otevřenost a kreativitu. Ale také lásku k Měsíci! U tohoto prstu musíte holt být se symbolikou poněkud obezřetnější a vždy dbát na tradice země a kultury, ve které se nacházíte.

Ukazovák (vůdcovství, Jupiter)

Nošení prstenu na ukazováku značí již po staletí jen jediné. Moc. Dokonce i samotný pán temnot Sauron měl svůj Jeden prsten právě na ukazováku). Na tomto prostě nosily svá rodinná dědictví také králové, princátka a knížata. Vedle snubních prstenů s diamantemse jedná o druhé nejlepší místo k umístění ozdobných kamínků kolosálních rozměrů. Čím větší kamínek, tím více moci z něj do okolí sálá. Význam spjatý s mocí přesahuje i do duchovní rodiny. Ukazovák totiž vyjadřuje lidskou jednotu s Bohem (skvěle to ilustruje třeba Michelangelův obraz "Stvoření Adama". Jedná se o ideální prst pro nošení rodinných dědictví či prstenů spjatých se osobními úspěchy (to platí zejména pro USA).

Prostředník (balanc, Saturn)

Prsten na prostředním prstu ruky znamená (poněkud nepřekvapivě) balanc. Nošením prstenu na prostředníku vyjadřujete, že si v pracovním i osobním životě užíváte naprosté rovnováhy. Není to však zadarmo. Prstýnek na prostředníku často lidem zabraňuje ve volním pohybu okolních prstů. Z praktických důvodů tak doporučujeme na tomto prstu nosit pouze jednoduché a ploché prsteny z oceli nebo podobných, dobře zpracovatelných materiálů. Skvěle k tomuto účelu poslouží například prsten z titanu, wolframu či tistenu.

Související obrázek


Jak vypadá ideálně krásný muž v různých zemích světa včetně Česka: Odpovídá vaší představě?

3. dubna 2018 v 16:53 | jask* |  Muži
Jedna má ráda to a druhá zase ono. Alespoň to platí o mužích. Ideál krásy se na celém světě liší. Někde jsou in mladíčci s vyhublým tělíčkem, jinde zase vypracovaná muskulatura. Podívejte se, jak vypadá takový ideální mužský vzhled v těchto třinácti zemích po celém světě. Kde bys podle těchto kritérií chtěla žít ty?

Vysoká technologie Číny

3. dubna 2018 v 16:28 | jask* |  Zajímavosti
Na kradení technologií má čínská vláda obří systém. Říká tomu "přesun". Podle některých analytiků byla průmyslová špionáž důležitým předpokladem hospodářského rozvoje země v posledních desetiletích. Věnuje se jí údajně celá řada týmů a organizací v zemi.


Tyto týmy začaly v Číně pracovat v roce 2001.V Číně funguje takových "předváděcích" center 202, ale skutečný počet může být vyšší. Číňané mají neskutečný hlad po informacích, díky nimž si chtějí zajistit a udržet první místo - ve všem.