Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Září 2017

Test

24. září 2017 v 17:49 | jask* |  Zajímavosti


Ach, ti muži

24. září 2017 v 17:41 | jask* |  Vtípky


3D kresby

14. září 2017 v 17:07 | jask* |  Umění
Jednatřicetiletý samouk Ramon Bruin nebo-li JJK Airbrush se vyznačuje poměrně jednoduchými kresbami, ze kterých však umí vykouzlit optické iluze. Jeho výtvory zachycené ze správného úhlu působí, jakoby vyskakovaly z papíru. Obvykle se skládají z několika výkresů dokonale narovnaných přes sebe. Ať už se jedná o žraloka hrozivě kroužícího nad papírem nebo o motýly vystupující ze stránky, Bruinovy ilustrace vás alespoň na malý okamžik oklamou.

PAY-Ramon-Bruin-8


Téměř 50 letou ženu lidé považují za přítelkyni jejího syna

14. září 2017 v 16:15 | jask* |  Zajímavosti
Liu Yelin je již 49 let, nicméně zdá se, stáří se ji vůbec nedotklo. Vypadá totiž jako mlaďoučká modelka a lidé, kteří ji potkávají si často myslí, že je přítelkyně jejího dvaadvacetiletého syna. Když se cizí lidé dozvídají její skutečný věk, ohromeně se ptají, jak je její tajemství. A podle Liu je to celkem jednoduché: důležité je pravidelné cvičení. Chceš-li vypadat dobře, je třeba se pořádně zapotit.

mother-looks-younger-liu-yelin-china-6


Vertikální farmy jako šetrné řešení v blízké budoucnosti

14. září 2017 v 15:26 | jask* |  Víte, že...
Vertikální farmy v podobě mrakodrapů už stojí například v Americe nebo Singaporu a vypadá to, že v budoucnu budou jen a jen přibývat. Slibují šetrnost k životnímu prostředí a rychlý způsob, jak nakrmit celý svět.

aprilli2

Konkrétně tento mrakodrap má vzniknout v Soulu a měl by zajistit 24 akrů prostoru pro pěstování více než 5 tisíc ovocných stromů a rostlin. Jako první z vertikálních farem by taktéž měla zajistit filtraci vody, vzduchový filtr, zdroj obnovitelné energie a komunitní zahradu, kde budou lidé moci relaxovat. Spodní patra budou využita pro pěstování a recyklování vody, zatímco vrchní budou sloužit solárním panelům a větrným turbínám. Další výhody by měly spočívat v akumulaci tepla, sníženém odtoku vody a emisí.
Zatím se jedná pouze o návrh brooklynského architekta, avšak v budoucnu se takových budov pravděpodobně dočkáme.


Obyčejné tužky

14. září 2017 v 15:06 | jask* |  Umění
Cindy Chinn, nadaná umělkyně se sídlem v Chesteru v Nebrasce, je v oblasti miniatur opravdovou přebornicí. Na rozdíl od svých kolegů ovšem nevyřezává své výtvory pouze z hrotu tuhy, ale do svého díla zakomponuje téměř celou tužku. Tyto její výtvory jsou ovšem dobře viditelné pouze za použití lupy.


Práce na každém jejím dílu trvá minimálně patnáct hodin. Tato práce je náročná zejména proto, že ne každá tužka je vhodná k vyřezávání. Cindy pro svou tvorbu používá zejména tesařskou tužku, která jí svou strukturou vyhovuje nejlépe, její dřevo není tak vláknité ani příliš porézní, takže není těžké vyřezávat miniaturní detaily. Barevné tužky pak nepoužívá téměř vůbec, protože ty jsou pro tuto tvorbu velmi křehké a je obtížné oddělit tuhu od dřeva. Její díla jsou opravdu jedinečná, zájemci o koupi alespoň jednoho kousku ze Cindyny dílny se jen hrnou a neodradí je ani monstrózní cena, která začíná £ 635,35.


Zkáza Pompejí

2. září 2017 v 18:27 | jask* |  Historie
Píše se rok 79. Je přesně 24. sprna a pro tehdejší Římskou říši je to smutný den. V italské Kampánii dojde ke katastrofě tak hrozivé, že se o ní bude mluvit ještě za tisíc nebo i dva tisíce let. Vesuv, mocný vulkán, o jehož moci se obyvatelé Pompejí sami přesvědčili, se probudil.


Historie mluví jasně. 24 hodin nebo-li jeden jediný den stačil na kompletní zničení několika měst, včetně toho nejslavnějšího, Pompejí, které údajně mělo deset tisíc obyvatel. Ti skončili pod rozžhavenými balvany nebo se otrávili jedovatými výpary.

Jaký byl průběh celé události skvěle ilustruje následující video jedné australské produkce. Video bylo prezentováno v Melbourne na tamější exhibici, kde jej viděly desítky tisíc lidí. Původně bylo přitom vytvořeno pro formát 3D, aby tak lidé - dle slov samotných autorů - dostali šanci na vlastní kůži zažít drama a teror obyvatel Pompejí.


Astronomické hodinky zobrazují pohyb planet

2. září 2017 v 17:58 | jask* |  Zajímavosti
Něco takového jsme ještě neviděli. Náramkové hodinky Midnight Planetarium jsou zázrakem techniky, designu a uměleckého řemesla. Kromě zobrazení času hodinky přesně zobrazují také pohyb šesti planet naší sluneční soustavy. Proč nejsou jejich součástí také Uran a Neptun? Než by se otočily okolo, trvalo by to příliš dlouho. Uranu 84 a Neptunu dokonce neuvěřitelných 164 roků.

Každá z těchto 6 planet je zastoupena polodrahokamy, které podle barev reprezentují planety. Například tyrkysová - Země, červený jaspis - Mars nebo modrý achát - Jupiter.

Cena hodinek je 245.000 dolarů, takže žádná levná záležitost.

Než byla tato věcička vyrobena, trvalo to celé tři roky. Autory jsou pánové Van Cleef & Arpels ve spolupráci s Christiaanom van der Klaauw.


Nejstarší dochovaný film pochází z roku 1888! Už jste ho viděli?

2. září 2017 v 17:48 | jask* |  Zajímavosti
Kratičký snímek nazvaný Roundhay Garden Scene (Scéna ze zahrady v Roundhay) jehož autorem je jistý Louis Aimé Augustin Le Prince a obsadil do něj syna a tchýni měl původně delší stopáž, ale zachovaly se pouze dvě sekundy. Dokonce i ony pouhé dvě vteřiny však stačily k zápisu do Guinessovy knihy rekordů kde je snímek uveden jako nejstarší dochovaný film.


233 nejlepších videí roku 2014 v 7 minutách!

2. září 2017 v 17:31 | jask* |  Video
Pokud jste v roce 2014 nestihli sledovat ta nejzajímavější, nejextrémnější, nejsportovnější a neumělečtější videa, která proběhla internetem vězte, že ještě není nic ztraceno. Můžete to vše dohnat díky jedinému klipu, který v sobě nese přesně 233 snímků, ale zároveň netrvá ani sedm minut. Všechna úžasná a zajímavá videa roku 2014 sestřihal do jednoho Luc Bergeron.


Jaké to je spát ve výšce 400 metrů nad zemí?

2. září 2017 v 17:05 | jask* |  Ze světa
V Peru, konkrétně v Posvátném údolí, které dříve obývali pověstní Inkové, je možnost zaplatit si za větší obnos peněz útulný nocleh. Má to však jeden háček. Nachází se 400 metrů nad zemí.

maxresdefault


Ano, přesně tak. Jedná se o jakousi kapsli zakotvenou přímo na skále a jelikož nabízí impozantní výhled plný přírodních scenérií a kouzelné noční oblohy, je celá prosklená. Díky tomu si návštěvníci tohoto nezvyklého ubytování mohou vychutnat výhled se vším všudy.

Při výstavbě a instalaci kapslí na skálu byl použit materiál z hliníku a polykarbonátu.

Ptáte se, jak se k netradičnímu apartmánu vůbec dostat, když je ve vzduchu? Způsoby jsou dva. Pokud jste nebojácní a skuteční dobrodruzi, pak zvolíte první možnost. První možností je totiž adrenalinový výstup po žebříku, který je upevněný ve skále. Druhý a bezpečnější způsob je turistická stezka, která je pochopitelně snazší a tedy určena pro ty bojácnější.

Apartmán nabízí čtyři lůžka a noc v něm vás vyjde na 300 dolarů nebo ještě více. Jak uvádějí sami ti, kteří v téměř půlkilometrové výšce noc již přečkali, jedná se ovšem o jedinečný a nezapomenutelný zážitek.

Tak co, troufli byste si i vy?


Potraviny, které povzbudí váš sexuální život

2. září 2017 v 16:35 | jask* |  Erotika a sex
Jídlo a sex: obojí potřebujete, obojí chcete. A jak se ukazuje, obojí spolu úzce souvisí. Zatímco špatná životospráva může vést k nudnému sexuálnímu životu, některé konkrétní potraviny dokážou v lidech probouzet sexuální touhy a jejich těla připravit na ohromující zážitky.

Jahody s čokoládou zažehnou vášeň.


Zdravá rovnováha vitaminů a minerálů udržuje endokrinní systém v pohotovosti. Ten poté reguluje produkci estrogenu a testosteronu, které jsou základem pro sexuální touhu a výkon.

Užívat si aktivního sexuálního života je základem pro naši pohodu - a potraviny, které jíme, hrají významnou roli v zajištění té správné nálady. Dá se tedy říci, že dobré jídlo a dobrý sex mají na sebe vzájemně pozitivní vliv.

Podívejte se na potraviny s ověřenou silou, díky kterým se budete cítit svůdnější a sexy.

Řapíkatý celer

Může se zdát, že všechna tato křupavá zelenina je dobrá jen díky nízkému obsahu kalorií, ale věřte, že je i sexy. Řapíkatý celer obsahuje chemické látky zvané androsteron a adrostenal, díky nimž se cítíme sexuálně atraktivnější.
Řapíkatý celer obsahuje také malé množství mužských hormonů, které mohou podpořit ženské vzrušení.

Humr

Jistě, jeho kouzlo částečně spočívá v tom, že se podává při zvláštních příležitostech.
Ve skutečnosti je humr dobrým zdrojem bílkovin, mědi, zinku a selenu. Především zinek je spojován se zdravým mužským libidem. Humr je rovněž plný minerálního fosforu, který povzbudí sexuální elán obou partnerů. Navíc koncentrace základních mastných kyselin může zvýšit citlivost pohlavních orgánů.

Zelená listová zelenina

Možná není snadné být "zelený", ale je to sexy. Kapusta, špenát a další zelené listí obsahují vysoké množství vitaminu A, který vyrovnává hladinu hormonů tím, že podporuje endokrinní funkce.
Tyto potraviny rovněž obsahují jód, základní minerál pro správnou funkci štítné žlázy a nadledvinek, které pak pomáhají regulovat vaši náladu.

Jahody

Není to jen o tom, že jahody vypadají sexy (vystavují svou plodnost - svá semínka - pěkně venku). Přínosy pro zdraví, které mají, jen podporují jejich pověst afrodiziaka.
Nehledě na neskutečné množství vitaminu C, kyseliny listové a vlákniny jsou jahody dobrým zdrojem draslíku, který pomáhá zabránit zadržování tekutin (sbohem, náladu zabíjející nadýmání).
Obsahují dokonce omega-3 mastné kyseliny, vysoce ceněné pro svůj přínos zdravému kardiovaskulárnímu systému a to je základem pro sexuální vzrušení a odezvu. Namočte je do hořké čokolády a znásobíte jejich účinek.

Hořká čokoláda

Na chvíli si odmyslete skvělý pocit a chuť, když se vám čokoláda rozpouští na jazyku - což je pro milovníky čokolády samo o sobě dostatečným důkazem, že je čokoláda pro milence vhodná.
Hořká čokoláda obsahuje sloučeninu zvanou fenylethylamin, endorfin uvolňovaný do mozku, díky němuž cítíte hřejivé vibrace zamilovanosti.
Podělte se o pár kostiček kvalitní hořké čokolády před tím, než půjdete do postele, skočit do ní pak bude mnohem slastnější.

Oříšky

Mnoho variant, včetně vlašských ořechů, lískových oříšků, mandlí, piniových oříšků, para ořechů a buráků, obsahuje základní aminokyselinu l-arginin, která pomáhá mozku s oběhem neurotransmiterů - chemických látek v mozku, které vysílají signály buňkám.
A mastné kyseliny v ořeších zvyšují hladinu endorfinů, díky nimž se cítíte uvolněnější. Jak se ukázalo, l-arginin také rozšiřuje cévy a zlepšuje tak průtok krve do genitálií, což může povzbudit vzrušení a zintenzivnit orgasmus.

Borůvky

Cirkulace je velmi důležitá jak pro libido, tak pro další sexuální funkce - bez dobrého krevního oběhu přichází vzrušení pomaleji (je to právě krev proudící do vašich intimních míst, která je základem k dosažení orgasmu) - a borůvky jsou skvělé pro jejich zlepšení.
Díky vysokému množství antioxidantů, které bojují s buňky poškozujícími volnými radikály, budete také vypadat více sexy. A co víc, borůvky obsahují dopamin - neurotransmiter, jehož úkolem je stimulovat centra rozkoše v mozku (ta, která vás nutí vydechnout "Ach!").

Vodní meloun

Pravda, chladivé a šťavnaté plátky vodního melounu jsou základní součástí mládeži přístupných rodinných pikniků, ovšem tohle supersladké ovoce je i sexuální povzbuzovač.
Zaprvé, zářivě červený vodní meloun obsahuje aminokyselinu zvanou l-citrulin, která pomáhá zklidňovat a rozšiřovat krevní cévy, čímž přirozeně podporuje proudění krve do pohlavních orgánů, a přispívá tak ke žhavějšímu vyvrcholení.

Znáte Kazmu Kazmitche?

2. září 2017 v 15:33 | jask* |  Celebrity
Jsou různé druhy humoru. Milý, černý, košilatý, trapný, svěrákovsky laskavý i zlomyslný. A jsou lidé, kteří rádi testují jeho hranice. Třeba tu, kde si řeknete dobrý, zasmáli jsme se a dál ho nebudeme trápit. Tak přesně v tomhle místě Kazma teprve začíná.


Kroměřížský rodák Kamil Bartošek, známý pod přezdívkou Kazma Kazmitch, vstoupil do povědomí diváků především svou One Man Show, v rámci které si zval celebrity k sobě do pokoje. Loni začal tvořit pořad úplně jiného formátu. Při něm napálil především Česko, falešným Jimem Carreyem, Katy Perry, a také obletěl zemi za deset dní.

"Lidé mají tendenci stádovitosti. Říkali mi, ať dělám to, co většina, a najdu si normální práci," říká Kazma. Sám si pokládal otázku, která by mohla pomoci i ostatním: " Co byste dělali, kdyby peníze nehrály žádnou roli?". Nad ní se i on sám zamyslel, a proto se rozhodl nežít běžný život. Což byl zásadní krok pro vznik One Man Show.
"Prvním pozvaným byl pornoherec Robert Rosenberg. Znal ho kamarád, a tak mi ho dohodil. Když jsem pak řešil ostatní celebrity, opíral jsem se o jména lidí, kteří už v mém pořadu byli," říká. A tak se stalo, že show po šesti letech vysílání oslavila stý díl. Za vrchol této série považuje Kazma díl s Jaromírem Jágrem. V tu chvíli nabyl dojmu, že už se nemá v této oblasti kam dál posunout. "Jágr pro mě byl vrcholový host. V tu chvíli jsem věděl, že je čas skončit.
Ze dne na den jsem přišel do internetové televize, která pořad vysílala, a oznámil, že končím. Bylo mi řečeno, ať si vymyslím jakýkoliv jiný koncept. Že mě podpoří. Tím vznikla One Man Show 2. generace," objasňuje Kazma. V rámci ní mohou diváci vidět až nereálné projekty, za kterými stojí právě Kazmitch a jeho tým. Příkladem může být mediální podvod s nastrčeným dvojníkem Jima Carreyho na předávání Českých lvů, obelhání fanoušků Katy Perry prostřednictvím její dvojnice, či projekt Yes Man, kdy se Kazma rozhodl přijímat všechny výzvy od svého štábu, díky kterým se mu provedlo obletět svět za deset dnů.
Mimo tyto projekty se však věnuje například tvorbě reklam, moderování a blogování. Jeho návod na úspěch je jasný. "Základem je najít si to, co člověka baví a tomu se věnovat. Důležité je také nedělat to pro peníze. Mě samotného by nikdy nenapadlo, že mi moje videa budou vydělávat," říká Kazma. Dalším jeho poselstvím je, aby člověk přijímal výzvy. On sám je přesvědčen o tom, že mu projekt Yes Man změnil pohled na svět. Samotný úspěch podle něj však tkví v tom, vystoupit ze své komfortní zóny. Je názoru, že pokud člověk bude odmítat výzvy, kterých se bojí, nikdy se nemůže nikam dál posunout. Poslední zásada, kterou se on sám řídí, zní: "Porušujte pravidla a vytvářejte si své vlastní." S čímž souvisí i jeho název přednášky: "Někdy se prostě musíš vychcat do umyvadla," čímž dává jasně najevo, že je třeba někdy vybočit z řady a udělat něco, co nikomu výrazně neublíží, ale stanovené konvence to nedovolují.
One Man Show je původní pořad internetové televize Stream.cz, který se začal vysílat 30. listopadu 2008. Moderátorem, produkčním a částečně také režisérem pořadu je Kamil Bartošek, řečený Kazma Kazmitch.


Nejsledovanější, přes 3,7 mil. zhlédnutí, neuvěřitelný podvod Kazmy a jeho crew.

KLIK