Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Červen 2017

12 letá holčička ohromila svět svým zpěvem se zavřenými ústy

9. června 2017 v 20:38 | jask* |  Muzika
Tato mladá slečna naprosto ohromila sál, když se na show "America´s got talent" předvedla úžasnou píseň, kterou zazpívala tak, aby to vypadalo, že zpívá její plyšový králíček.


Ocitněte se uvnitř obrazu Salvadora Dalí

9. června 2017 v 20:16 | jask* |  Video
The Dali Museum připravil speciální video, díky kterému se můžete ocitnou přímo uprostřed surrealistického světa světoznámého umělce. Otáčet video můžete pomocí levého tlačítka myši nebo šipkami v levém horním rohu videa.


Halloweenské kostýmy, které využívají moderní techniku

9. června 2017 v 18:29 | jask* |  Zábava
Mark Rober, bývalý vědec z NASA, vytvořil pro obchod sérii kostýmů, které vám umožní použít smartphone nebo tablet k vytvoření mimořádně děsivě vypadajících převleků. Za použití aplikace, která je volně dostupná ke stažení, vdechnete svému kostýmu život. Můžete použít animace hýbajících se očních bulv, srdcí a mnoho dalšího. Stačí jenom zasunout telefon do otvoru v kostýmu a hned jste na halloweenské párty středem pozornosti.


Nyní můžete létat po celém světě díky aplikaci Google Earth VR

9. června 2017 v 18:17 | jask* |  Zajímavosti
Google vloni spustil aplikaci Google Earth VR. Jedná se o další verzi jejich slavné aplikace Google Earth. Je navržena pro majitele HTC Vive (brýle pro virtuální realitu) a najdete ji ve Steam Store. Google Earth VR umožňuje všem uživatelům létat po celém světě prostřednictvím virtuální reality - skákat mezi mrakodrapy v New Yorku, vrhat se do Grand Canyonu nebo se procházet po Himalájích. Čeština zatím bohužel není podporována. Ve videu níže se můžete podívat na ukázku.


Dokonalé instalace z perfektně vyvážených kamenů

9. června 2017 v 17:01 | jask*
Michael Grab je mistrem v tvorbě instalací z perfektně vybalancovaných kamenů. Jak sám říká: "Gravitace je pouze silou, která drží věci v rovnováze." Pokud se zeptáte, jak celý proces probíhá, odpoví vám, že základem pro jeho instalace je schopnost najít vhodný kámen, tzv. "tripod", jako základnu pro celé dílo. Každý kámen, který má být použit pro instalaci, je zpravidla pokrytý mnoha menšími, či většími zářezy, které mohou být použity jako stativ pro další vrstvy celého díla a zároveň umožňují instalaci rozvinout se do nejrůznějších směrů. Tím, že věnuje pozornost i nejmenším detailům každého kamene, získává schopnost zachytit při přidávání dalších dílů i ty nejmenší záchvěvy. Sám říká, že při vrcholném soustředění je schopný záchvěvy a posuvy kamenů zpozorovat v řádu milimetrů.

instalace z kamenů

Některé jeho instalace mohou vyvolávat pocit, že gravitace v daném místě neexistuje, často se totiž podaří dílo vytvořit tak, že se kameny mezi sebou sotva dotýkají. Druhou stránkou v jeho tvorbě a hledání vhodných kamenů je schopnost, kterou je velmi těžké vyjádřit slovy. Michael se odkazuje na stav meditace, nalezení bodu nula - nalezení stavu, kdy se soustředění zostří jen na dané místo na kterém je jen on a kameny. Nic víc, nic míň. Některé instalace mohu být samozřejmě velmi namáhavé, a to jak fyzicky, tak psychicky, protože s každým přidaným kamenem musíte mít víc a víc na paměti trpělivost. Výzvou je samozřejmě překonat veškeré překážky, které během tvorby mohou nastat.

instalace z kamenů

instalace z kamenů


instalace z kamenů

instalace z kamenů

instalace z kamenů