Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Březen 2017

V salónu proměnili bezdomovce ve šmrncovního hipstera

25. března 2017 v 17:15 | jask* |  Zajímavosti
Neuvěřitelnou proměnu prodělal bezdomovec José Antonio z mallorské Palmy. Majitel tamního kadeřnického salónu nabídnul muži zdarma úpravu vizáže - ostříhal ho, nabarvil mu vlasy, zkrátil vousy a moderně oblékl.


Když José Antonio došel do salónu La Salvajería, měl dlouhé šedé vlasy a neudržovaný plnovous.

Odcházel jako šmrncovní hipster, o kterém by si asi nikdo netroufnul říct, že strávil posledních 25 života na ulici. Proměna to byla tak razantní, že vehnala muži slzy do očí.

Celý proces proměny zachytil filmař José Maria Royo. Podle agentury Reuters bylo video natočeno už před dvěma lety, ale na internet ho tvůrce nahrál až 14. března. V ten den totiž salón La Salvajería slavil třetí výročí od svého otevření.

Želva, která spolykala přes 900 mincí

25. března 2017 v 16:56 | jask* |  Zajímavosti
V Thajsku uhynula želva, jíž nedávno veterináři odstranili z těla přes 900 mincí, které během let spolykala.


Kareta obrovská, která dostala přezdívku Omsin, což v thajštině znamená spořicí prasátko, žila v nádrži ve městě Čchonburí. Lidé do vody házeli dlouhá léta mince, protože si mysleli, že jim to přinese štěstí.

Želva si ale mince zaměnila za potravu a polykala je. Mince, kterých měla v žaludku skoro pět kilo, jí ale způsobily vážné zdravotní potíže a na začátku března byla operována.

Po operaci se jí ale zauzlovala střeva, což bránilo proudění krve a vedlo až k akutní infekci následované otravou krve, napsala agentura Reuters. >Veterináři teď plánují pitvu, aby se o dozvěděli více informací a v budoucnu mohli podobné případy řešit úspěšněji.

Žena je jako z pohádky bratří Grimmů, má přes dva metry dlouhé vlasy

25. března 2017 v 16:41 | jask* |  Zajímavosti
Po dokonalých loknách touží aspoň jednou v životě snad každá žena. Alia Nasroyaová ale s tímhle svým přáním překonala všechny zažité představy. Její vlasy měří přes 230 centimetrů a splývají až na zem.

Alia má vlasy dlouhé přes 230 centimetrů.

Alia bydlí v lotyšském hlavním městě Riga a péčí o své vlasy tráví celé dny. Vysušit je po koupání trvá celé hodiny, poté je také musí dlouho a pečlivě rozčesávat. Její neuvěřitelná hříva je také dost těžká, 27letá žena říká, že váží přes dvě kila.

Svůj sen o dlouhých vlasech si plní už od svého dětství. "Pomáhala mi má matka, vždycky jsem chtěla vypadat jako princezna Locika." Vždycky to ale nebylo jednoduché, její koníček ne každý oceňoval. "Když jsem byla malá, někdo mi v kině nalepil žvýkačku do vlasů. Byla to tragédie, museli jsme ji vystříhat a zbytky vyčesat. Hrozně mě to mrzelo."

Neostříhala se už 20 let

Jejímu manželovi Ivanovi se manželčiny vlasy líbí, ale zároveň z nich má strach. "V posteli musím ležet skoro až u zdi, abych jí je nevyškubal nebo jinak neponičil. Její cop je jako další člen naší rodiny."

Když chtějí vyrazit na dovolenou, kvůli Aliiným vlasům musí pečlivě naplánovat každý den. Její dlouhá hříva vyžaduje neustálou péči, na cesty si s bere až 10 kilogramů vlasové kosmetiky. Protože ale její pohádkový vzhled budí pozornost a obdiv po celém světě, většinu přípravků jí posílají kosmetické firmy.

V současnosti se Nasroyaová živí jako modelka a na jejím instagramovém účtu ji sleduje přes 17 tisíc fanoušků. Ze sociálních sítí ale kromě chvály sbírá i negativní kritiku. "Často mi píší lidé, kterým se nelíbí délka mých vlasů nebo moje vlasy samotné. Říkají, ať se jich zbavím a ostříhám je." Se svou více než dvoumetrovou hřívou ale žije spokojeně dál. Protože Aliiny vlasy sahají až na zem, nevychází z domu, aniž by si je spletla do copu.

Vlasy dosahují téměř na zem i přesto, že Alia stojí na židli.Pokud si vlasy nechá růst i nadále, budou jí za chvíli dosahovat na zem i v případě, že budou svázané do copu.

Nejrychlejší policejní auto mají oficiálně v Dubaji

25. března 2017 v 16:21 | jask* |  Taky něco pro pány
Dubajská flotila luxusních a rychlých policejních aut je dobře známá. Teď dostala tamní policie oficiální potvrzení od Guinessovy knihy rekordů, že disponuje nejrychlejším policejním autem na světě.

Bugatti Veyron v barvách dubajské policie.

Jedná se pochopitelně o Bugatti Veyron schopné vyvinout rychlost 407 kilometrů za hodinu. Předchozí rekord drželo podle webu Gulf News lamborghini používané policií v USA.

Kromě toho je ve vozovém parku dubajské policie ještě třeba Aston Martin One-77, McLaren MP4-12C, Nissan GT-R nebo Porsche 918 či Ferrari FF.

Rychlá auta ale podle CNN neslouží k pronásledování zločinců. Jejich cílem je propagovat Dubaj a ukázat, že tamní policie je přátelská vůči lidem.

Bude zajímavé sledovat, zda si dubajský policejní sbor pořídí i následovníka Veyronu, model Chiron, u něhož se udává maximální rychlost 420 kilometrů za hodinu.

Zaplaťte, nebo smažeme data miliónů uživatelů. Hackeři vyhrožují Applu

25. března 2017 v 16:13 | jask* |  Aktuálně
Velmi nepříjemnou situaci musí nyní řešit bezpečnostní experti společnosti Apple. Hackerům se totiž podařilo údajně dostat k údajům stovek miliónů uživatelů služby iCloud. Nyní tak americkému počítačovému gigantu vyhrožují, že pokud nezaplatí výkupné, smažou všechna data uložená uživateli a tím nevratně poškodí i pověst podniku s logem nakousnutého jablka.

Ilustrační foto

Vydírat společnost Apple se snaží hackerská skupina, která si říká Turkish Crime Family. Kybernetičtí piráti tvrdí, že se jim podařilo získat databázi s více než 625 milióny přihlašovacích údajů ke službě iCloud.

Zmiňovaná služba nabízí uživatelům možnost ukládat kontakty, zprávy, fotografie a další soubory automaticky na vzdálený server (cloud). To se hodí především v případě, kdy mobil nebo tablet ztratíte. Do nového přístroje jednoduše zadáte své přístupové údaje a všechna data máte okamžitě zpět, o nic nepřijdete.

Data prý smažou v dubnu

Jenže jak je z řádků výše patrné, cloud představuje také jisté riziko, na které bezpečnostní experti pravidelně poukazují již několik posledních let. Tím, že data nemáte přímo u sebe, se k nim může dostat i někdo cizí. Stačí znát váš e-mail a heslo. A právě to se údajně podařilo hackerské skupině u stovek miliónů účtů. Počítačoví piráti tak nyní požadují po americkém počítačovém gigantu výkupné. Pokud jej zástupci Applu nezaplatí do 7. dubna, kyberzločinci podle serveru Neowin data uživatelů smažou.

Útočníci výkupné neustále zvyšují. Nejprve chtěli po americkém počítačovém gigantu 75 000 dolarů (1,9 miliónu korun). Už pár dní poté však požadovali dvojnásobek. Až do dubna se má částka každé tři dny zvyšovat, pokud Apple nezaplatí.

Apple hrozbu bagatelizuje

Zástupci společnosti Apple vydali nicméně v pátek prohlášení, ve kterém popírají, že by uživatelé mohli být ohroženi. Tvrdí, že hackeři disponují jen daty, která pocházejí z útoku na síť LinkedIn v roce 2012. V ohrožení by tak podle výše uvedeného měli být teoreticky pouze uživatelé, kteří používají na službě iCloud stejné heslo jako na LinkedInu a za posledních pět let si ho ještě nezměnili.

Server ZDNet nicméně upozornil na to, že jakékoliv bagatelizování hrozby není na místě. Podle vzorku dat hackerů, který měli redaktoři k dispozici, jsou uživatelé skutečně v ohrožení. V tuto chvíli tak není zcela zřejmé, zda je hrozba pro uživatele reálná, či nikoliv. V každém případě by si pro jistotu měli uživatelé svá data z iCloudu zálohovat.


Ošetřovatelé dali tuleni plyšáka, ten se do něj okamžitě zamiloval!

24. března 2017 v 19:45 | jask* |  Zajímavosti
Tuleň je sám o sobě roztomilým zvířetem, ale pokud mu dáte plyšáka, který vypadá jako jeho zdrobnělina, je ještě úžasnější!
V Mombetsu Landu na japonském ostrově Hokkaidó můžete najít tuleně s poněkud neobvyklým kamarádem - plyšákem! Toho dostal od svých ošetřovatelů a hned jak ho poprvé uviděl, už ho nepustil.

Pořád se s ním mazlí, nechává si ho posadit na záda a celkově se o něj stará, jako kdyby to byl jeho malý bráška!

Je snad něco roztomilejšího?

Taneční představení těchto dvou akrobatů je něco, co si rozhodně zapamatujete!

24. března 2017 v 19:07 | jask* |  Video
Ukrajinské duo Valeriy a Yulia vám naprosto vytře zrak!Prostě neuvěřitelné, co všechno lidské tělo a dostatek odhodlání dokáže!

Co se jen tak nevidí

24. března 2017 v 18:49 | jask* |  Foto


Ze staré cementárny si udělal domov. Teď to vevnitř vypadá jako v paláci!

24. března 2017 v 17:51 | jask* |  Zajímavosti
45 let pracoval španělský architekt Ricardo Bofill na rekonstrukci zchátralé továrny na cement. Nyní své dílo jménem La fábrica představuje světu!
V roce 1973 Ricardo koupil továrnu z počátku 20. století poblíž Barcelony. Viděl v ní totiž obrovský potenciál, a tak se dal ihned do rekonstrukce.

Po letech bourání a úprav se jeho tým dal do interiéru, který chtěli předělat do podoby moderního sídla. Exteriér je naopak obepnutý bujnou vegetací a zelení.
Zvenku je cementárna pokrytá nejčastěji trávou, ale najdete zde i eukalypty, palmy a olivovníky.

"Cementárna je místem práce par excellence," píše Ricardo na svých webových stránkách. Každá místnost má jedinečný design, žádné dvě místnosti nejsou stejné.

Ovšem ani dnes rekonstrukce nekončí, stále je na čem pracovat. Richard ve svém životním díle ukazuje svůj životní styl, stejně jako svoji vizi.

La fábrica tak asi nikdy nebude zcela dokončena, což jen posiluje její šarm. A navíc ukazuje, že s dostatkem kreativního myšlení může být každé místo nádherné!