Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Leden 2017

Kukajdičky :○)

26. ledna 2017 v 17:49 | jask* |  Zábava


Muž filmoval nebe sedm dní a sedm nocí

26. ledna 2017 v 17:19 | jask* |  Zajímavosti
Záběry byly pořízeny osobou vystupující na internetu pod přezdívkou Mr.TSO, vlastním jménem Terje Sørgjerd. Terje je fotografem, který fotil např. sopku Eyjafjallajökull při její aktivitě v dubnu roku 2010, pochází z Norska a jeho velkou vášní je fotografování přírody.


Video zachycující nebe po sedm dní a sedm nocí, bylo pořízeno na nejvyšší hoře Španělska, El Teide. Toto místo je proslulé svou úžasnou polohou pro pozorování hvězd, proto na následující záběrech uvidíte hvězdné nebe v podobě, kterou jste zcela jistě ještě neměli možnost vidět.

Ubytujte se v bíglovi aneb 9 domů ve tvaru zvířat

26. ledna 2017 v 16:21 | jask* |  Zajímavosti
Nepřeberné možnosti architektury snad nikdy nepřestanou udivovat. Stavby, které se však během posledního století začaly objevovat po celém světě, jsou nad veškeré chápání. Více či méně totiž svými tvary napodobují různá zvířata. Mezi ty nejoblíbenější patří zejména pes, kočka, slon a nejrůznější vodní příšery. Možná si myslíte, že to je všechno jen jeden velký omyl, že stavba tak původně vypadat neměla. Tak to však není. Pravdou je, že autoři měli přesnou představu o tom, co chtějí postavit, a zvířecí domy byly jejich záměrem.

Tyto velmi netradiční stavby mají samozřejmě svůj účel. Jejich cílem je nalákat co nejvíce návštěvníků do místa, kde se objekt nachází. Případně mohou posloužit jako atraktivní hotely, jejichž pověst se rychle rozšíří i za hranice.

ŠKOLKA - KARLSRUHE, NĚMECKO

OUTLET VLNY - TIRAU, NOVÝ ZÉKAND

OBCHOD S VEJCI - FLANDERS, NEW YORK


HOSTINSKÝ DŮM - COTTONWOOD, IDAHO

OBŘÍ SLONICE LUCY - MARGATE CITY, NEW JERSEY


SÍŇ SLÁVY - HAYWADRD, WISCONSIN


GIGANTICKÁ KOALA - DADSWELL BRIDGE, AUSTRÁLIE

KROKODÝLÍ HOTEL - JABIRU, AUSTRÁLIE


KFC - MARIETTA, GEORGIA


Dvounohý pes se naučil chodit

26. ledna 2017 v 16:13 | jask* |  Zajímavosti
Jak už tomu tak občas bývá, v životě má každý občas smůlu. Tentokrát ne v říši lidí, ale v říši zvířat. Tuto smůlu mělo i štěně jménem Duncan Lou Who. Panda Paws Rescue, která sídlí ve Vancouveru v Kanadě, je záchranou organizací, která se snaží postarat o zvířata, která nemají domov, jsou zneužívaná a nebo nechtěná, a o toto štěně se starají. Duncan se narodil s několika vadami, které vedly až k amputaci obou jeho nohou.


Jak ale vidíte ve videu, Duncan se nevzdal a naučil se chodit i bez zadních nohou. V této době prodělává také hydro terapii, aby se mu posílili svaly.

Video vás naladí skvělou náladou, kterou tento výjimečný pejsek přímo září.

Hudební socha

26. ledna 2017 v 15:51 | jask* |  Zajímavosti
Tuto sochu dokáže rozezvučet pouze vítr. Když se tak stane, začnou znít rozmanité tóny v závislosti na tom, odkud vítr vane. Tři metry vysokou sochu The Singing Ringing Tree navrhli architekti Mike Tonkin a Anna Liu z Tonkin Liu a nalézt ji můžeme na větrném kopci nad městem Burnley v Británii. Tento "zpívající strom" je vidět na horizontu už z dálky a získává si turisty, kteří chtějí slyšet pokaždé jinou melodii.Strom je sestaven z galvanizovaných ocelových trubek odlišných délek, každá řada je pootočená o několik stupňů, aby pokaždé, když fouká vítr, zněl nějaký tón. Kratší trubky v kmeni vydávají vyšší tóny, zatímco ty v "koruně stromu" zní hlouběji, celkový rozsah zahrnuje několik oktáv. Pro lepší zvuk byly laděny vzhledem ke svojí délce přidáním otvoru na jejich spodní stranu. Když se ale sejdou nesourodé pronikavé tóny, ze vzniklé melodie může přebíhat i mráz po zádech.

Bruslaři se prohánějí nad zamrzlým vězením

26. ledna 2017 v 15:33 | jask* |  Zajímavosti
Napadlo by vás, že se může staré sovětské vězení plné utrpení v Estonsku stát tak krásným místem, jakým nyní je? Příroda si bere zpět co jí patří a tím i ze smutných míst činí krásu. Díky společnosti Hilife, která dokumentuje zajímavé místa fotografiemi a videi, si můžete prohlédnout záběry ve videu, v němž Hilife s bruslemi vyrazili na led nacházející se nad věznicí a své počínání natočili tak, že můžete spatřit vězení Rummu zamrzlé pod chladným ledem.


Led prý měl pouze 2 palce tloušťky, ale to posádku nezastavilo od originální a jistě nezapomenutelné zábavy. Věznice byla v provozu v době sovětské okupace Estonska, vězni byli také nuceni vykonávat extrémně těžké práce v dolech, na počátku 90. let se však země stala nezávislou a vězení bylo uzavřeno a zaplaveno vodou, což začali využívat také potápěči.

Šťastný ten nový

7. ledna 2017 v 15:38 | jask* |  Aktuálně

Jsou fotogeničtí :•)

6. ledna 2017 v 20:09 | jask* |  Foto