Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Duben 2015

Chlupaté obrazy

29. dubna 2015 v 16:38 | jask* |  Zajímavosti
Alena Kupčíková zaujala už před lety veřejnost svými "chlupatými" obrazy, složenými z pubických chloupků lidí z celého světa.


Slova autorky ...."Některé ženy vnímají své "intimní chloupky" jako nemoderní nebo dokonce neestetické, další si jich cení jako nějaké ozdoby, jejíž úprava a změna je individualizuje a osvobozuje; jiné ženy považují za příjemné si je zcela oholit, zbavit se jich, překračujíce tak určité tabu. Požádala jsem své přítelkyně o jejich chloupky a z nich jsem vytvořila erotické, možná až exhibicionistické sny ženy. Cítím, že by tyto "dárkyně" neměly zůstat anonymní, že by byl na místě krátký videozáznam, který by je popisoval a jmenoval. …nebo bych spíše ráda nechala ty, kteří se na mé obrazy dívají, přemýšlet o tom, která z nich věnovala své chloupky pro jaký obraz?"

Ojedinělá technika, kterou Alena Kupčíková vytváří své obrazy je jedinečná ve světě. Chloupky z ženského ohanbí, které se lepí na papír a pak se celý obraz zalaminuje pod průhlednou fólií, tak chrání vše před UV filtrem.Všechno je vytvořeno z chloupků z ohanbí ženy, "reliéf = z chloupků" vypadá nápadně jako kresba tužkou, ale vše je vytvářeno touto jedinečnou technikou.
PRO DALŠÍ OBRAZY KLIKNI

Polechtej zajíčka

26. dubna 2015 v 17:56 | jask* |  Krávoviny
NEZAPOMEŇ PUSTIT ZVUKSlavné lodě: Vasa

23. dubna 2015 v 18:16 | jask* |  Ze světa
V sanskrtu (jeden z nejstarších jazyků) znamená slovo vasa žít. Pro Samojce je vasa oceán. Švédové ale nazvali svůj koráb po osvoboditeli země, králi Gustavovi I. Vasa.


Ve švédském Stockholmu existuje unikátní muzeum Vasa na ostrově Djurgården, jehož jediný exponát vábí nekonečné proudy turistů. Jedná se o válečný koráb, který se potopil pár minut po vyplutí roku 1628 a po staletí ležel zakonzervován na dně ve stockholmských mělčinách. V dvacátém století byl takřka neporušený vytáhnut z moře, rekonstruován a umístěn do muzea, kde se musí udržovat speciální vlhkost, aby se loď na vzduchu nerozkládala. Zázrak vědy dvacátého století se záhy stal nejnavštěvovanějším muzeem ve Švédsku.

V pohledu na válečný koráb ze 17. století bylo něco pohlcujícího, uzemňujícího, nepochopitelného a člověka přesahujícího. V tom korábu je tolik precizní ruční práce, tolik vědomostí a umu! A přesto to nestačilo a dopadlo to špatně hned při první plavbě. Ovšem díky konstruktérově chybě je dnes loď Vasa zavěšená na stropě muzea, takže ji tisíce návštěvníků mohou obdivovat a přemýšlet o ní.

Magická sedmička

20. dubna 2015 v 18:41 | jask* |  Tajemno
Magická sedmička dává možnost vykládat na jakoukoliv událost. Zvolte 7 karet a délku časového období, které vás zajímá.

Je možné ji využit například na tyto výklady:

- na zdraví (tělesné i psychiku)
- na rodinné a partnerské vztahy
- na probíhající nemoc a úspěšnost léčby
- na podnikání a finanční úspěchy
- na zaměstnání pracovní či jeho změnu
- u dětí na dispozice ovlivňující vstup do života
- na studium a složení zkoušek

Svatý Kopeček

19. dubna 2015 v 16:11 | jask* |  Moje rodná Olomouc
Bbazilika Panny Marie na Svatém Kopečku je poutní barokní kostel a nachází se asi 5 km severovýchodním směrem od Olomouce. Již zdaleka tento architektonický klenot upoutá svou smělou stavbou tyčící se do krajiny na vrchu nad Olomoucí.Historie tohoto místa se začala psát na počátku 17. století, v době, kdy Evropou zmítala třicetiletá válka.

Samozřejmě, že toto místo bylo pevně spojeno s osudem své země a tak bylo svědkem obléhání Olomouce Švédy, rozkvětu na přelomu 17. a 18. století a bolestně se ho dotklo zrušení mateřského kláštera Hradisko na pokraji Olomouce koncem 18. století. Roku 1785 se toto místo stává farností.

Pohnutá doba 19. století přinesla Svatému Kopečku návrat duchovní správy premonstrátského řádu, nyní však již z pražského Strahova. Doba obou světových válek ve 20. století si vybrala svou daň těžkým poškozením stavby v roce 1945. Zásluhou velice schopného P. Julia Půdy byly opravy během pár let dokončeny.

20. století však přineslo kromě nejtěžších ran i nejradostnější události, kdy byl papežským dekretem ze dne 11. dubna 1995 chrám povýšen na "baziliku minor" a poctěn papežskou návštěvou 21. května téhož roku.


Upečte si bleskový koláč s ovocem a bez námahy – v zavařovací sklenici

17. dubna 2015 v 21:28 | jask* |  Recepty
Recept je velmi snadný. Díky krátké přípravě s ním můžete potěšit nečekanou návštěvu, která bude zírat, že je to vůbec možné. Můžete sis jej také snadno sbalit a odnést třeba do práce.

Proč je tento recept skvělý
* Hotovo během chvilky - zažene chuť a potěší návštěvu
* Koláč si můžete ve sklenici pohodlně přepravovat kam chcete
* Koláč ve sklenici se hodí jako milý dárek
* Zvládne jej i naprostý začátečník


Muži a ženy

17. dubna 2015 v 19:53 | jask* |  Moudra


Mnozí muži by odešli z domu, jen kdyby si uměli pobalit.

Moderní léky jsou hotový zázrak.
Díky nim se žena se zápalem plic může postarat o muže s rýmou.

Když vaří muži, je to mimořádně záslužná činnost.
Když vaří ženy, je to běžná domácí práce.

Muž si po příchodu ze zahrady vždy umývá ruce.
Zablátí umývadlo, mýdlo i ručník.
Je to důkaz toho, jak usilovně pracoval celé dopoledne.

Mužská vášeň ke všelijakým mašinkám rozhodně nezahrnuje pračku.

Nevidím důvod, proč bych měla rafinovaně dochucovat tuny jídla, když
všichni jen přijdou, sednou si a naházejí ho do sebe.

Která jsou tři slovíčka, co muž nikdy nevysloví?
"Já to udělám".

Před svatbou je muž schopný složit ti k nohám celý život, po svatbě není
ochotný ani složit přečtené noviny.

Muži jsou jako puchýře.
Ukážou se, až když je práce hotová.

Dnešní žena musí mít postavu Venuše,
rafinovanost Kleopatry,
odvahu Jany z Arcu,
šatník Marie Antoinetty
a čistící schopnost tekutého prášku Zuzka.

Říkej si: "Jsem krásná žena.
To jen druzí jedí málo mrkve."Zajímavosti o ňadrech

12. dubna 2015 v 14:38 | jask* |  Ženy

10 zajímavostí o prsou, které jste určitě nevěděli
Pokud vás zajímalo, jakou váhu musejí holky nosit na hrudníku… Je to dost.

Jedno průměrné prso váží půl kila, obvykle tam mají holky dvě, takže jeden kilogram na hrudi.

Dokonce se dá i spočítat, kolik asi váží prsa u jakékoli holky. Jedno prso dělá jedno procento z celkové váhy. Takže osmdesátikilové matrony nosí na hrudi 1,6 kilogramů.

Věřte nevěřte, pokud narazíte na holku, která má obě prsa stejná, bude to malý zázrak. A měli byste se pídit, kde má na těch prsou jizvu z plastické operace.

Zajímavé také je, že levé prso bývá obvykle větší než pravé, ale velikostní rozdíl bývá tak nepatrný, že si ho na první pohled ani nevšimnete. Museli byste přijít se šuplerou a řádně vše zaměřit a zmapovat. Což by mohlo tu holku asi mírně znervóznit.

Mírně.

Také bradavky na prsou mají obvykle různou velikost a míří do různých směrů, protože Matka příroda prostě není moc přesná.
A nemá šupleru.
10 zajímavostí o prsou, které jste určitě nevěděli

Titul největší prsa na světě, pokud se počítají žijící lidé a ne ti, kdo byli svými prsy zadušeni ve spánku, drží od roku 2009 Sheyla Hershey z Brazílie. Po devíti plastických operacích a téměř čtyřech litrech silikonu v těle se ustálila na velikosti 38KKK.

A jak vypadají největší přírodní prsa? Opravdu to chcete vidět? Představuji vám Normu Stitz…

>Průzkum provedl výrobce podprsenek Triumph, který podle prodejů zjistil, že v Británii jsou z celé Evropy největší prsa. Více než polovina žen v této zemi si kupuje podprsenky velikosti D. Na druhém místě ve velikosti prsou bylo Dánsko následované Nizozemskem. Vůbec nejmenší prsa v Evropě mají holky v Itálii.

Pokud je ženské kolem dvaceti let, její prsa se skládají z tuku, mléčných žláz a kolagenu - což je tkáň, která je tak nějak drží pohromadě. Jak ale ženy stárnou, mléčné žlázy a kolagen se zmenšují a nahrazuje je prostě víc tuku.

Což ovšem rozhodně neznamená, že by se s přibývajícím věkem dámám prsa zvětšovala. Ta prsa začnou padat směrem ke kolenům, protože se bude ztrácet kolagen, který jim dává ten pěkný tvar.

Odvázané svatební fotografie

12. dubna 2015 v 13:46 | jask* |  Foto
Svatební fotografie bývají pyšně předváděny po celý život. Podívejte se na snímky oceněné Mezinárodní asociací svatebních fotografů jako ty nejlepší z více než 20 tisíc loni zaslaných snímků z celého světa. Najdete na nich vtip, emoce i umělecké ztvárnění svatebních oslav a lásky dvou lidí.


Ručníková show

11. dubna 2015 v 19:17 | jask* |  Zábava

S pejskem na procházce

11. dubna 2015 v 16:49 | jask* |  VideoBublinář

9. dubna 2015 v 17:12 | jask* |  Zajímavosti
Matěj Kodeš je profesionální bublinář, který patří mezi světovou bublinářskou špičku, což zaručuje vysokou kvalitu vystoupení a show světové úrovně. Jeho bublinová show dokáže nadchnout dětské i dospělé publikum.Se svojí úchvatnou show vystupuje v různých obměnách a inovacích již od roku 2008.

Za svoji kariéru nasbíral nespočet světových rekordů, které jsou zapsány v databázích Guinness World Records, Elite World Records a Agentury Dobrý den.

Za jeden ze svých rekordů , uzavření závodního tahače do bubliny, byl nominován Agenturou Dobrý den na rekordmana roku.

Bublinová show Matěje Kodeše s workshopem byla v roce 2014 oceněna jako NEJZAJÍMAVĚJŠÍ PRODUKT PRO FIREMNÍ AKCE (Trend Event - největší B2B setkání odborníků z oblasti event marketingu).

Originální vystoupení bublináře Matěje Kodeše sklízí úspěchy u malých i dospělých diváků doma i v zahraničí. V poslední době měl příležitost předvést své umění například v Kataru, Kuvajtu, Rusku, Indii, Estonsku, Holandsku, Hong Kongu, Šanghaji, Rakousku, nebo na Maltě.

Světové rekordy

 • Nejvíc lidí zavřených v jedné bublině (214)
 • Nejvíc osobních automobilů v bublině (3 vozy VW Passat)
 • Největší volně letící bublina na světě (20,57 m3)
 • Největší vozidlo a největší věc uzavřená v mýdlové bublině (Renault Truck)
 • Nejdelší bublinový tunel na světě (24,1 m)
 • Nejvíc tygrů v bublině (5 tygrů a 4 ošetřovatelé)
 • Nejdelší bublinový řetěz (28 napojených bublin)
 • Nejdelší bublinový řetěz vytvořený pouze pomocí rukou (14 napojených bublin)
 • Nejvíc bublin v bublině (58)
 • Nejvíc lidí telefonujících z bubliny (341)
 • Nejvíc lidí s bublifukem (1386)


Velikonoce

4. dubna 2015 v 16:03 | jask* |  Víte, že...
Velikonoční svátky patří k nejstarším svátkům vůbec. Jejich základní podstatou z dob předkřesťanských bylo vítání přicházejícího jara, nového vegetačního období, v přeneseném slova smyslu vítězství života nad smrtí.


Pro křesťany jsou Velikonoce především spojovány se vzkříšením Ježíše Krista. Na tyto svátky se křesťané připravují čtyřiceti denním obdobím nazývaným postní doba, které začíná Popeleční středou.

"Květná neděle" je poslední postní nedělí, po níž začíná "Svatý týden". Označení "květná" připomíná Ježíšův slavný vjezd do Jeruzaléma před židovskými velikonočními svátky - paschou, kdy ho zástupy nadšeně vítaly a mávaly ratolestmi.

Svatý týden

Sazometná středa
Tento den se vymetají saze z příbytků tj. domy se čistí a připravují na svátky.

Zelený čtvrtek
Název vzniknul pravděpodobně z toho, že se v dřívějších dobách v tento den měla jíst jen zelená strava (zelenina).

Velký pátek
Název byl odvozen od velkého tajemství. Velký pátek je připomínkou dne smrti a ukřižování Ježíše Krista, proto je prožíván jako den postu ve znamení smutku, ticha a rozjímání. Podle evangelií odpoledne ve tři hodiny zemřel Ježíš na kříži.

Bílá sobota
Bílá sobota je tzv. aliturgickým dnem, neboť se tento den zásadně neslaví mše svatá a další svátosti, kromě pomazání nemocných a svátosti smíření. Skončením Bílé soboty skoncoval také dlouhotrvající půst.

Velikonoční neděle
Kristus vstal z mrtvých za svítání "prvního dne v týdnu", neboli "prvního dne po sobotě" (která byla podle židovského kalendáře posledním dnem týdne). Svým zmrtvýchvstáním dovršil Boží stvořitelské a vykupitelské dílo. Proto se křesťané v tento den začali pravidelně scházet k eucharistickému "lámání chleba" a tento den nazvali "dnem Páně".

Velikonoční pondělí
Tento den je pomlázka, velikonoční hodování, mrskut. Chlapci chodí dům od domu za děvčaty se spletenými pomlázkami většinou z vrbového proutí zdobené stuhami. Šlehají dívky a vinšují. Za to dostanou malovaná vajíčka. Někde je zvykem, že v úterý chodí s pomlázkou děvčata, jinde polévají chlapce vodou. V mnoha vsích bylo zvykem číhat na děvčata ráno, když šla do kostela.

Bílá neděle
Druhá neděle velikonoční - novokřtěnci nosili toho dne naposledy bíle křestní roucho. Dnes je často dnem slavnostního prvního sv. přijímání.

S velikonocemi se pojí řada tradic, jejichž význam už možná ani přesně neznáte. Abyste v tom netápali, přečtěte si následující řádky.


Velikonoce - mísí se v nich i pohanské rituály, které oslavují život a znovuzrození (příchod jara). Šlehání metlou a polévání žen, které mužům na oplátku darují vejce, je vlastně symbolickým aktem oplodnění.

Beránek - peče se jako symbol obnovy života: Jan Křtitel zvolal: »Hle Beránek Boží, který snímá hříchy světa! «. Moderní pojetí svátku přikazuje, že si člověk na velikonoce má koupit něco nového na sebe, aby ho »nepokakal beránek«.

Kraslice - jde o symbol života, plodnosti a růstu. Přisuzovala se jim nadpřirozená moc, která se zvyšovala jejich obarvením nebo připojením ornamentu. Významnou roli má červená barva vajec - barva krve.

Pomlázka - spletené proutí je symbolem jarní síly a života. Ženy se šlehají, aby byly zdravé, veselé, plné síly. Používání pomlázky se ale krajově velmi lišilo, mnohde se neužívala vůbec!

Oblévání - tu dívku, kteoru při pochůzce po staveních, našli mládenci ještě v posteli, mohli polít vodou. Dívky tuto kratochvíli mohly mladíkům oplatit druhý den.

Adonisova zahrádka - květníček nebo ošatka s naklíčeným osením, které je symbolem jarního probouzení. Adonis v bájích symbolizoval koloběh života přírody, počátek na jaře a uhynutí na podzim.

Hrkačky a řechtačky - v období do Zeleného čtvrtka až do Bílé soboty, kdy utichají kostelní zvony, nahrazovaly jejich zvuk. Zároveň jejich pronikavý rachot vyhání zimu.

Mazanec - symbol slunce. Dříve šlo o nesladké pečivo připravované ze sýra a hodně vajec, sladká podoba těsta mívala tvar kříže.

Jidášky - pečivo z bílé mouky a medu ve tvaru válečku, který symbolizuje provaz, na němž se Jidáš oběsil. Prozaičtější lidový výklad praví, že hospodyním bylo líto zbytků těsta a dětem pekly malé figurky a zvířátka pro potěšení.


Hanácké skanzen

3. dubna 2015 v 18:00 | jask* |  Olomoucko, Haná, Morava
Soubor staveb lidové architektury v Příkazích je jedinečným dokladem hliněného lidového stavitelství z oblasti Hané, kterou představují zejména 4 špaletové stodoly z 1. poloviny 19. století a kompletní hanácký statek s obytnou a hospodářskou částí z r. 1875, na něž navazují zahrady se starými ovocnými stromy. Všechny stavby v areálu, které jsou nemovitými kulturními památkami, doplňuje venkovský mobiliář z let 1799 - 1950.


BLIŽŠÍ INFO NAJDETE ZDE


Kalendář historických událostí

2. dubna 2015 v 20:15 | jask* |  Víte, že...
Stačí si vybrat den, kliknout na něj a ihned víš, co významného se ten den událo.
Muzeum nočníků a toalet

2. dubna 2015 v 13:29 | jask* |  Zajímavosti
Vše začalo v roce 2003. Sbírka v současnosti obsahuje zhruba 2 000 exponátů a je největší svého druhu na světě!!! Vystavují nočníky různých tvarů, užití i materiálů, klozetové truhlice, židle, křesla, taburetky, kočárové záchody i malované Water Closety . Od obyčejných po nádherné a cenné skvosty se svou historií, od Ameriky až po Austrálii. K vidění je nočník vyrobený pro Napoleona Bonaparta, Titanic, Lincolnovu ložnici v Bílém domě, čínského císaře Čchie-lunga, koloniální nočník z pravého stříbra, nočník hraběnky Mathildy Nostitzové, dále speciální kolekce urinálů, dámských nočníků bourdaloue, svatebních francouzských nočníků i nočníky pro panenky. Součástí expozice je literatura, články z tisku a internetu, pohlednice, obrazy a další kuriozity, jako například splachovadla, toaletní papíry a miniatury.


Skutečné WC s protizápachovým uzávěrem - sifonem a řetízkem na splachování, vynalezl londýnský hodinář Alexander Cumming roku 1775, v období klasicismu. V londýnském muzeu je zachován jeho výrobek z roku 1790. Zařízení bylo velice luxusní, proto i měšťanstvo dále používalo záchodové stolice a nočníky, které se pomalu šířily i do nižších vrstev. Královna Viktorie I. byla vynálezem tak nadšena, že si ho hned po usednutí na trůn roku 1837 nechala instalovat i do svého salonního vlaku.Počasí živě

1. dubna 2015 v 19:35 | jask* |  Aktuálně
Velice zajímavá aplikace. Vlevo zadejte stát, název vašeho města. Kliknutím na obrázek se zvětší přes celou obrazovku a je zajímavé sledovat jak se mění obrázek podle času a počasí. Je škoda, že to nejde vložit do blogu. Jde to jen do blogeru.

KLIKNĚTE NA SLUNÍČKO