Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Únor 2015


Přesný čas

25. února 2015 v 13:09 | jask* |  Umění
Tohle musíte prostě vidět! Neodolala jsem vám tu ukázat skvělou práci anonymního tvůrce ... Hodiny jdou na chlup přesně a když kliknete do prostoru ciferníku, změní se z rafikových na digitální.

KLIK

Lázeňské oplatky

24. února 2015 v 14:00 | jask* |  Česko

Připíjíme na zdraví

24. února 2015 v 13:57 | jask* |  Česko
Počátky českého sklářství spadají do 13. století. Archeologické průzkumy odhalily sklárny z druhé poloviny 13. století v pohraničních horách. Jednalo se o soustavu zpravidla tří pecí (v největší se při teplotách přes 1200 °C tavilo sklo, zbylé pece byly pomocné) chráněnou jednoduchými dřevěnými přístřešky.
Nejstarší sklárny pracovaly v Krušných horách, Lužických horách, na Šumavě a v dalších oblastech s dostatečnými zásobami dřeva (kterého sklárny spotřebovaly ohromné množství k topení a k výrobě potaše), vody a dalších surovin (křemen a vápenec). Vyrábělo se především okenní a stolní sklo, jehož hlavními odběrateli se stala města, kláštery a šlechtická sídla. Od 16. století se objevuje český křišťál, postupně i rytý a broušený, od konce 18. století sklo vrstvené.

Olomoucké tvarůžky

24. února 2015 v 13:33 | jask* |  Olomoucko, Haná, Morava
Olomoucké tvarůžky (také olomoucké syrečky nebo tvargle) jsou českým zrajícím sýrem, který se vyrábí z odtučněného mléka. Výroba se tradičně soustředila do regionu Haná a to již od 15. století. Dnes je s výrobou olomouckých tvarůžků spojeno město Loštice, kde tvarůžky vyrábí od roku 1876 firma A. W.

Kolika let se dožiji?

23. února 2015 v 13:54 | jask* |  Zdraví
Zkuste tento test a zjistíte jak jste na tom vy ...


Receptář dobrých nápadů

23. února 2015 v 13:39 | jask* |  Víte, že...
365 věcí, které si můžete udělat doma sami ...
Fenomén zvaný chilli

23. února 2015 v 13:10 | jask* |  Zdraví

Ultra Every Dry - tak to je věc!

23. února 2015 v 12:06 | jask*
ULTRA EVER DRY je speciální průmyslová nano ochrana. Jedná se o superhydrofobní a olejofobní nátěr, který odpuzuje téměř jakoukoliv tekutinu. ULTRA EVER DRY využívá nanotechnologii k pokrytí objektu a vytvoření vzduchové bariéry na jeho povrchu. V porovnání se staršími technologiemi ULTRA EVER DRY výrazně zlepšuje adhezi a odolnost proti oděru a je možné jej využít všude tam, kde je požadovaná zvýšena životnost. V České republice koupíte na - http://www.nanotechshop.cz


Proměny

22. února 2015 v 16:30 | jask* |  Zajímavosti
Motýli mají čtyři etapy života - od počátečního vajíčka na housenku, pak kokon a nakonec vylíhnutí v motýla nebo můru. Často si myslíme, že to, co vychází z kokonu je vždy krásnější než housenka, ale v některých případech to není tak úplně pravdou. V následujících obrázcích, uvidíte transformaci a rozhodněte se sami, zda dáváte přednost housence nebo motýlovi / můře ...


Úžasná práce maskérů

17. února 2015 v 17:07 | jask* |  Celebrity


Niagarské vodopády

17. února 2015 v 16:58 | jask* |  Přírodní krásy světa
Slovo Niagara pochází z řeči původního obyvatelstva ze slova Onguiaahra, což znamená Hromový hluk. Vyšší vodopád je na kanadské straně, nazývá se Horseshoe (Kanadská podkova, Podkovovitý vodopád), má výšku 55 m a je 900 m široký. Vodopád na americké straně se jmenuje American Falls, je široký jen 50 m a výšku má 51 m. Niagaru rozděluje na obě ramena Kozí ostrov. Zvláštností je, že řeka má v těchto místech zelenou barvu. Indiáni vodopádům přisoudili řadu legend, patřily mezi jejich nejposvátnější místa.Vodopády se staly dějištěm mnoha odvážných i hazardních kousků dobrodruhů a velkých umělců.

Začalo to roku 1859, kdy francouzský provazochodec Blondin přešel suchou nohou po provaze z Ameriky do Kanady. Na zádech přitom nesl svého agenta.

Diváci jistě napětím skoro nedýchali při pohledu na provazolezce z Francie Jeana Gravaleta, který si nad bouřícími vodopády natáhl lano a bez problémů po něm přešel. A aby toho nebylo málo, vydal se po laně znovu, tentokrát před sebou tlačil trakař s jídlem, které si ve své pavoučí nadzemské poloze uvařil a snědl.

I David Copperfield si vybral Niagarské vodopády pro svůj trik, kdy se nechal spoutaný a zavřený v bedně na hořícím voru pustit po Niagaře dolů směrem k vodopádu a nakonec, když už se vor řítil do hlubin, se vznesl na laně helikoptéry směrem k divákům.

Od roku 1901 se snažila nástrahy Niagarských vodopádů překonat v různých speciálně upravených sudech a podobných plavidlech asi desítka odvážlivců, jen pár jich ale pád do děsivé hloubky přežilo. To se však týká pouze kanadské části vodopádů, sousední americká část, která je užší, dravější a skalnatější, žádného dobrodruha živého nepropustila.

Mezi skupinou nadšenců byla v roce 1901 i třiašedesátiletá učitelka z Michiganu Annie Taylorová, která si v sudu sice rozbila hlavu, ale pád přežila.

Mnohem hůře však dopadl v roce 1930 řecký přistěhovalec George Stathakis z Buffala, který si pro zdolání vodopádů připravil tři metry vysoký a asi tunu vážící dubový sud. Vodopády v něm sice překonal, ale při pádu zemřel.

Hrůzu prožívali rodiče sedmiletého chlapce Rogera Woodwarda. Chtěli se s ním projet ve člunu nad Niagarou. Dítě jim však vypadlo do vody a řeka ho odnesla přímo do vodopádu, který ho strhnul do hlubin. Roger, který měl na sobě naštěstí plovací vestu, se neutopil a byl vyloven bez jakéhokoli zranění.

Mezi niagarské kaskadéry se zařadil i Čechokanaďan Karel Souček. Sudový skluz z vodopádů přežil pouze s modřinami na zadku, v hazardech však pokračoval, až špatně skončil při skoku z výšky desátého patra do bazénu.

Nejšílenější kousek se povedl Kirku Jonesovi, který se v říjnu 2003 rozhodl zdolat Niagarské vodopády na kanadské straně pouhým skokem. Skočil do Niagary nad jejími vodopády, doplaval až na jejich hranu a nechal se strhnout mohutným proudem do vřící hlubiny pod sebou. Šokovaní diváci na břehu viděli, jak se Kirk po sto metrech po proudu vynořil, odmítl furiantsky nabídnutou pomoc posádky výletní lodi a sám se vyšplhal na břeh. Tam na něj čekala policie a soud rozhodl, že musí zaplatit pokutu deset tisíc kanadských dolarů.

  • Každou půlhodinu z obou států vyplouvá do srdce vodopádu loď Maid of the Mist plná turistů v modrých pláštěnkách. Je jasné, že pláštěnky jsou spíše pro okrasu, všichni jsou při návratu zmáčení "na kost".
  • V mírnější části vodopádů je možné svést se výtahem dolů a poté vystoupat po dřevěných schůdcích přímo k místu dopadu vody a proud si vlastnoručně osahat či se osprchovat.
  • V těsné blízkosti vodopádů je možné vidět mnoho dalšího, od historického muzea přes různé obchůdky se suvenýry.
  • O sebevraždy prý ve vodopádech není nouze, policie ale údajně odmítá uvolnit jakékoli údaje.
  • Vodopády také mají v lásce zamilovaní a novomanželé. Pro ně je tu postaven na kanadské straně obří hotel s výhledem na vodopády. Ty jsou v noci nasvícené, je to velmi romantická podívaná!
  • Vodopády nejsou nejmohutnější ani nejvyšší na světě, drží však rekord v návštěvnosti. Ročně je navštíví přibližně 12 milionů turistů.Konečně jednou někdo použil hlavu ☺

16. února 2015 v 18:56 | jask* |  Zábava
Od soboty 13. prosince 2014 vstoupilo v platnost nové nařízení Evropské unie o poskytování informací o potravinách spotřebitelům. Vyhláška nařizuje všem restauracím, školním jídelnám a rychlým občerstvením uvádět seznam alergenů. Ty mohou způsobit závažné zdravotní problémy. Jde o největší změnu v pohostinství od vstupu České republiky do Evropské unie před deseti lety.

Malý zábavný IQ testík

16. února 2015 v 18:40 | jask* |  Víte, že...
Hladiny IQ 130 - 142: velmi vysoké IQ (2 % populace); 110 - 129: vyšší IQ (23 % populace); 90 - 109: normální, průměrné IQ (50% populace); méně než 90: podprůměrné, nižší IQ ( 25 % populace)

KLIK
student

Raketou na Mars

16. února 2015 v 18:13 | jask*
"Jak se dostat na Mars " je klip z dokumentárního filmu IMAX " Roving Mars " z roku 2006. Tohle je krátká verze .


Toto video by měl vidět celé lidstvo

16. února 2015 v 17:52 | jask* |  Video
Mnozí lidé by se mohli učit ...


Houpačka za 35 dolárků

16. února 2015 v 17:08 | jask* |  Video


Britská královská garda není pro legraci, zadupe vás do země!

5. února 2015 v 16:09 | jask* |  Zajímavosti
Voják stojící bez hnutí téměř jako socha, na kterého si můžete dovolit vše? Možná... ale ne v Londýně, tam si srandičky ze stráže dělat nemůžete.


Asi to zažil každý, kdo se třeba šel podívat na Pražský hrad. Stráž stojí před budkou, bez hnutí, bez grimas v obličeji, nehnutě. A to i když se kolem hemží turisté, Japonci se fotí ze všech stran.

Královská garda v Londýně si ale tohle líbit nenechá. Pletete se jim při pochodu pod nohy? Srazí vás. Děláte si legraci a obtěžujte při pravidelné obchůzce? Pak na vás pořádně zaburácí. A pokud obtěžujete s kamerou, tak klidně proti vám obrátí svou zbraň. Vážně!

Podle úst poznáte dobrého milence!

5. února 2015 v 13:54 | ŽENA-IN |  Vztahy
Jedno staré pořekadlo říká, že podle nosa poznáš kosa. Muži s velkými frňáky tak bývají dopředu hodnoceni jako dobří milenci. Nevím, kdo ho vymyslel, asi nějaký pán s chobotem místo nosu, který měl milostnou nouzi. Podle Richarda Webstera a jeho učebnice čtení z obličeje dobré ho milence lépe hledati podle tvaru a velikosti úst.


Ústa jsou podle něj ze všech částí obličeje to nejsmyslnější.

Jejich proporce nám prozrazují, o jaký typ milence/milenky půjde. Při studiu obličejových partií hrají rty důležitou roli, protože odkrývají, jak je člověk velkorysý, jaký má vztah ke svému domovu, svým blízkým a jaké jsou jeho schopnosti pečovat o druhé. Někteří malíři, kteří se specializují na portréty, dokonce tvrdí, že podle tvaru úst poznáte celkový charakter člověka. Podle velikosti je dělíme na malá, střední a velká. Přičemž velikost úst se dá lehce posoudit: veďte od středu duhovek očí dolů dvě svislé přímky. Pokud budou tyto přímky procházet koutky úst, potom má daná osoba středně velká ústa.

Jedinci s velkými ústy bývají velkorysí, umějí snadno odpouštět. Domov, přátelé a rodinný život jsou pro ně důležité, rádi si také užívají všelijaké zábavy. Mají potěšení ze sexu a jsou nadšení a vášniví milenci!

Lidé, kteří mají malá ústa, se spoléhají sami na sebe a těžce pracují, aby dosáhli svých cílů. Mají bohužel větší problém s udržováním svých vztahů než jedinci s velkými či středními ústy. Také v sexu jsou rezervovaní a spíše uzavření. Ze všeho bývají rychle otrávení a nesnadno se někomu svěřují, neumějí prý ani přesvědčivě lhát. :-)

Většina populace má ústa středně velká. Tito lidé si téměř s každým rozumějí. Jsou tolerantní, přizpůsobiví a většinou i čestní.

Majitelé širokých úst, která se jim táhnou přes obličej, jsou pozitivní a hodně se smějí. Cit u nich vítězí nad rozumem. Mají rádi vzrušení a dobrodružství. Nejlépe se cítí v práci, která je rozmanitá a neustále přináší nové podněty.

Lidé, kteří mají úzká ústa, se stroze řídí rozumem. Stojí nohama pevně na zemi, jsou praktického založení, často patří mezi introvertní jedince.

Znalci čtení z obličeje říkají, že pokud by se osoby s úzkými ústy častěji usmívaly, ústa by se jim rozšířila, život by si začali užívat mnohem více. Život by se tak zlepšil i těm, kteří s nimi žijí.

A co rty?

Jedinci s plnými rty jsou podle R. Webstra smyslní a emocionální. Dají se hodnotit jako osoby přátelské, společenské a laskavé.

Oproti tomu jedinci s úzkými rty jsou uzavření, odhodlaní, vytrvalí s pocity pevně pod kontrolou. Ti, kdo pak mají extrémně úzké rty, jsou jedinci emocionálně chladní a tvrdí k sobě i ostatním.

Někteří z nás mimo úzkých či plných rtů mohou mít ještě jeden ze rtů předsunutý.

Předsunutý horní ret vídáme u člověka, který je laskavý, chápající, nemá rád konflikty a většinou se neumí zastat sám sebe. Bývá pro něj obtížné mluvit o intimních záležitostech, ale s tím pravým partnerem se umí naprosto oddat své smyslnosti.

Předsunutý dolní ret mají lidé, kteří nemají problém s postavením se sama za sebe. Také jsou schopni podpořit ty, kteří to sami nedovedou, či se za ně postavit přímo. Výrazně podsunutý dolní ret však znamená, že jde o osobu impulzivní, odhodlanou a houževnatou. Za své požadavky ochotnou kdykoliv bojovat.

Kam ukazují koutky?

Dalším kritériem při posuzování tvaru úst je postavení koutků.

Pokud má jedinec zvednuté koutky úst, jedná se o člověka veselého, pozitivního a optimistického. Mívají také rozpustilé nápady a je s nimi legrace.

Naopak svěšené koutky úst ukazují, že jde o člověka pesimistického, zatrpklého a znechuceného, kterému chybí radost.

Nejhorší kombinace je prý podle R. Webstera úzká ústa s předsunutým dolním rtem a s koutky svěšenými.