Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Září 2014

Zajímavý vynález - "neviditelná" židle

23. září 2014 v 14:11 | jask* |  Zajímavosti
Jste v práci celý den na nohou a nemáte šanci si ani sednout? Řešením by měl být speciální exoskeleton Chairless Chair, který vám poslouží jako neviditelná židle. U nejpokročilejší verze dokonce půjde skrýt pod oblečení.Zatím poslední prototyp exoskeletonu Chairless Chair od švýcarské společnosti Noonee váží 2 kg a je vyroben z hliníku a uhlíkových vláken. Zařízení se připojuje k dolním končetinám řemeny v oblasti stehen a lýtek. Následně když si pak chce člověk sednout na pomyslnou neviditelnou židli, tak zmáčkne jen jeden čudlík. Rázem tak získáte pozici vhodnou pro sed, aniž byste přepadli na záda nebo se unavili. Napájení zařízení obstarává 6V baterie, která prý postačí na 24 hodin provozu.


Nápad pochází od 29letého CEO Keith Gunura, spoluzakladatele společnosti Noonee, který v 17 letech pracoval v továrně ve Velké Británii a děsně ho štvalo, že musí celou směnu stát na nohou a nemá si ani kde sednout.


Nejpodivnější věci spadlé z nebe

23. září 2014 v 13:52 | jask*
Jason Bradbury nyní představuje nejpodivnější předměty, které spadly na Zem z atmosféry, včetně jedovaté medúzy, mimozemských kamenů a dokonce i živých tvorů!
Nejpodivnější místa na světě

23. září 2014 v 12:08 | jask* |  Zajímavosti
Jason Bradbury cestuje po světě do podivných, bizarních a vskutku zvláštních míst. Navštíví jezero, které pohlcuje auta, a místo, kde auta kloužou do svahu, kde banány rostou na ledu...


Legenda o křišťálové lebce

23. září 2014 v 11:45 | jask* |  Záhady
Jeden z nejzáhadnějších, zároveň nejkontroverznějších, předmětů na světě… křišťálová lebka, zvaná "Lebka zkázy". Podle legendy by jich mělo být třináct a spojení jejich sil by přineslo pochopení života a vesmíru. Opravdu ale pocházejí z dávných dob Mayů a Aztéků? Není to podvrh? Vědecká zkoumání možná záhadu objasní...
Stromy nás za pár let pohltí

4. září 2014 v 16:42 | jask* |  Víte, že...
Od malička se učíme, že bychom měli mít krásný vztah k přírodě. Neničit jí, nevyhazovat v ní odpadky atd. Ale co příroda sama pro nás dělá? Je jasné, že příroda nás nepohltí, je to blbost. Ale stromy jako takové mají velmi masitou zbraň... kořeny! Kořeny stromů dosahují velikých rozměrů, několik metrů... staleté stromy dokonce stovky. Podívejte se, co některé dřeviny napáchali svými kořeny!


Sůl nad zlato aneb proč je voda v moři slaná?

3. září 2014 v 19:38 | ŽENA-IN |  Zajímavosti
S tím, že je sůl nad zlato, musel ve známé pohádce nakonec souhlasit i Jan Werich. Malé bílé krystalky mají nekonečné možnosti a na čerstvém chlebu s máslem jsou navíc neodolatelné. Při pohledu na slánku, nebo solnou lampu, napadlo vás pátrat po tom, jak vlastně sůl vznikla?

voda

Zvědavost uspokojíme na cestě až k velkému třesku, k prapočátku našeho vesmíru. "Sodík a chlor, výchozí látky pro kuchyňskou sůl, jsou "popelem hvězdného ohně". Vznikly jadernou fúzí v obřích hvězdách i následkem hvězdných explozí a staly se součástí pramlhoviny, z níž se zformovala planeta Země. Ale přitom jsou sodík i chlor látkami, které se v hlubinách Země nezdrží. Většinou tvoří součást křemičitých hornin a při pukání zemské kůry v hlubinách oceánů nebo při vulkanických aktivitách pevninské zemské kůry jsou vymršťovány nahoru, na zemský povrch. Rozpouštěním ve vodě se sodík a chlor osvobozují od svých "přepravních" hornin a mohou se tak spojit v chlorid sodný neboli kuchyňskou sůl.

Tímto způsobem se dostává sůl do moří. Alespoň takto zní současná teorie o vzniku nalezišť soli na zeměkouli."
Kamennou sůl je dnes možné najít v ložiscích, která se nachází až několik set metrů pod zemí.
"Při vzniku nalezišť kamenné soli však docházelo také k tomu, že lehčí, měkčí solný kámen byl překryt těžšími horninami a vytlačen k zemskému povrchu. Takto se vytvářely solné dómy a dokonce "solné ledovce", například v horkých suchách v oblastech jako v Íránu a ve Španělsku. Působením podzemních pramenů mohla v solných ložiscích vznikat i solanka, což je slaná voda, která se čerpá na povrch a jejímž odpařováním se získává sůl (například Lüneburské vřesoviště, Solná komora).

Mořská voda je slaná, protože do ní přitéká sladkovodní voda s obsahem soli (i sladká voda obsahuje sůl, ale jen v malém množství). Ta potom zůstává v mořské vodě. Soli se vypařuje daleko méně, než moře přijímá. Celý koloběh se nikdy neuzavírá. Voda z moře se odpaří (nyní už skoro bez soli), pak dopadne na pevninu, kde splaví sůl a další minerály z půdy. Ty jsou pomocí sladkovodní vody unášeny do moře. V moři se sůl akumuluje, protože se nedokáže odpařit. (www.zaujmi.cz)

Hit léta 2014

3. září 2014 v 19:26 | jask* |  Zábava
Co vy na to? Já nemeškám a běžím zakoupit jemně perlivou Mattoni :•)


Vousatá zpěvačka Conchita Wurst

3. září 2014 v 19:05 | ŽENA-IN |  Zajímavosti
"Svět je plnej bláznů a opravdovej chlap je vzácnost," tak přesně tato slova zpívá ve své písni Leona Machálková a mě ihned napadla při pohledu na mužskou zpěvačku Conchitu Wurst. Že nevíte, o koho se jedná? Tak si ho/ji pojďme představit.

dsa

Thomas Neuwirth je 25letý rakouský gay, drag queen umělec a travesti zpěvák, který si říká Conchita Wurst. Asi nejvíce se dostal lidem do podvědomí, když v květnu letošního roku zvítězil/a v soutěži s názvem Eurovision Song Contest. Svým vystoupením vzbudil/a rozpolcené ohlasy, ono už na první pohled je zřejmé, že se nejedná o klasického muže ani zpěvačku tak, jak je známe, nýbrž o spojení obou světů.

Po vítězství v soutěži se stal/a téměř fenoménem a otevřely se jí dveře do světa opravdových celebrit, které na ni ve většině případů koukají s opovržením. Ne všichni se ale na vousatou zpěvačku takto dívají, někteří ji podporují jako například francouzský módní návrhář Jean-Paul Gaultier. Ten jí dal prostor během své módní přehlídky v Paříži.

Ač světlo světa tato vousatá dáma spatřila teprve nedávno, určitě ji čeká velká budoucnost a ještě o ní hodně uslyšíme, tím jsem si jistá.

Abyste slyšeli zpěvačku v akci, přikládám video z finále soutěže Eurovision Song Contest, kde vystoupila s písní " Rise Like A Phoenix".