Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Červenec 2014

Další z nejlepších reklam :•)

31. července 2014 v 11:01 | jask* |  Video


Zvolit správný dárek - to je umění!

29. července 2014 v 11:44 | ŽENA-IN |  Víte, že...
Dárků dáváme i dostáváme v průběhu života spousty. Někdy nám dokážou udělat obrovskou radost a někdy i velkou starost. Co darovat?

Vtipnosti

Proč ne? Ale pouze v případě, že obdarovaného znáte opravdu dobře a znáte jeho způsob humoru. Vzpomínám si na horkou chvilku, ve které jsem v restauraci před celou rodinou i spoustou přátel rozbalovala balíček podezřelého tvaru. A na úlevu, když jsem objevila "jen" vázičku (jedni z mých přátel mně totiž "vyhrožovali", že dárek opatří v sex-shopu).

Hobby

Velmi tradiční řešení, pokud ovšem víte, co onen rybář (tenista, sběratel, cyklista či čtenář) ještě nevlastní a po čem touží.

Dekorační předměty

Trošku obligátní, ale pokud známe styl bytu obdarovaného, proč ne. Přesto zvažte, zda nemá oslavenec příliš malý byt, obraz vedle obrazu či sošku vedle sošky.

Květiny

Někteří lidé jsou přesvědčeni, že gratulovat ženě bez pugétu je faux pas. Přesto existují ženy, které živé květiny potěší jen od partnera a ocení spíše květináč, anebo třeba i rostlinky v tekutém stavu (například já). Jednou jsem totiž obdržela pugéty asi od 30 lidí a po oslavě jsem měla pocit, že usínám v krematoriu.

Bonbony nebo láhve alkoholu

Sice bez nápadu a invence, ale například sběrateli dobrých vín či destilátů jistě radost uděláte - stejně jako závislačce na čokoládě!

Šperky

Nikoho neuvedeme do rozpaků hezkým kouskem v "normální" cenové kategorii, ale pokud volíme šperk opravdu drahý, hodí se pouze pro potenciálního či dlouhodobého partnera, nebo potomky k významné události.

Praktické dárky do domácnosti

Pokud onen člověk neustále mele o tom, jak moc si přeje teflonovou pánev, není co řešit. Nezapomeňte se ale domluvit s ostatními obdarovateli - jeden kousek doma obvykle stačí.

Oblečení či doplňky

Jestli známe naprosto přesně přání, vkus, obsah skříně a velikost obdarovaného, pak ano - v opačném případě rozhodně NE!

Zážitkový dárek

V poslední době velmi "in". Ale vybírejme pečlivě! Jste si opravdu jistí, že Vaše přítelkyně touží po skoku padákem, či Váš nový partner miluje opery?

Dárkový poukaz

Sázka na jistotu. Sice chybí moment překvapení z konkrétní věci, ale zase si každý vybere podle svého gusta.

Peníze

Někdo odsuzuje jako "odbývání" oslavence, jiný považuje za praktické řešení. Rodiče se těžko vcítí do přání či stylu svých děti, které uvítají zvýšené kapesné či příspěvek do zařizování mladé domácnosti. Doporučuji zapojit fantazii a penízky nějak vtipně "adjustovat" - obálka je opravdu z nouze ctnost…

Zvířátko

Tak tohle je opravdu velmi ošemetný dárek, zde je třeba obzvláštní opatrnosti….

Fruktoskop aneb ovoce podle znamení

27. července 2014 v 17:33 | jask* |  Magie
I ovoce má magickou sílu a nezanedbatelný vliv na naše tělo. Datum vašeho narození prozradí, jaký druh vám přisuzuje astrologie.Chillsner - efektní chladnička piva

27. července 2014 v 15:08 | jask* |  Taky něco pro pány
Pánové, řešíte problém s teplým pivem? Tahle zdánlivě hloupá a velmi jednoduchá věc ho vyřeší za vás.

Chillsner - efektní chladnička piva

Venku jsou pařáky, že i mouchy padaj v letu tak co s teplým pivem, které se nedá pít?


Tenhle problém může vyřešit věcička zvaná Chillsner, kterou pořídite v sadě po dvou za asi 900 korun. Je to možná dost, ale až bude venku 35°C ve stínu a vy nebudete mít vychlazená piva, bude to k nezaplacení.

Jednoduše se tenhle kovový předmět strčí do mrazáku a až budete mít problém s teplým pivem, prostě ho otevřete, vrazíte do něj tuhle trubičku a ono se velmi rychle ochladí. Ano, prý to funguje, říká se tomu fyzika.

A protože má v sobě Chillsner i otvor, můžete skrz něj pít nebo nalévat pivo do sklenice. Pak ho jen opláchnete a šup zpátky do mrazáku. Velmi užitečná hračka, co?

Rémi Gaillard a policie.

27. července 2014 v 14:59 | jask* |  Zábava
Známému francouzskému komikovi už sice táhne na čtyřicet, ale humor má pořád jako puberťák. Udělá si srandu z kohokoliv, což mu do dnešních dní vyneslo 598 žalob. Pár jich má určitě na svědomí i tamní policie, ze které si už nesčetněkrát udělal pořádnou psinu.Svatý Kopeček a hned dvakrát...

24. července 2014 v 17:18 | jask* |  Zajímavosti

Svatý Kopeček u Olomouce

se rozkládá na úpatí Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce 382 m. n. m. Tato část Olomouce vzdálená od jejího středu 8 km se stala nejoblíbenějším výletním i poutním místem v regionu.


Svou polohou, rozmanitostí terénu s krásnými lesními porosty, údolími potoků a řek nabízí ideální podmínky pro sportovní i rekreační vyžití. Oblast je provázána množstvím tras pro pěší i cykloturistiku.

Nejvýznamnější dominantou tohoto místa je barokní chrám Navštívení Panny Marie. Tento architektonický klenot se monumentálně tyčí do krajiny nad Olomoucí.

Od roku 1956 se v přilehlých smíšených lesích na ploše více než 40 hektarů rozkládá Zoologická zahrada Olomouc.

U svých prarodičů zde pobýval básník Jiří Wolker, své rodiště tu má Karel Svolinský, národní umělec, malíř a grafik a bydlel zde spisovatel a překladatel O. F. Babler.

Svatý Kopeček v Mikulově

Jedním z kopců Pavlovských vrchů a zároveň jedním z výrazných přírodních dominant Mikulova je Svatý kopeček (363 m n. m.) - původním názvem Tanzberg.


Na Svatém kopečku se nalézá množství zákonem chráněných druhů rostlin. Proto byl již v roce 1946 vyhlášen botanickou rezervací a od roku 1992 přírodní rezervací.

Na kopci se nachází poutní kostel sv. Šebestiána, zvonice a několik dalších sakrálních staveb včetně křížové cesty. Kostel s křížovou cestou byl vybudován díky Františkovi z Dietrichsteina poté, co Mikulov roku 1622 zažil rozsáhlou morovou epidemii. Svatý Kopeček je významným jihomoravským poutním místem.

Ze světa rekordů a kuriozit

23. července 2014 v 15:20 | jask* |  Zajímavosti
Nejmenší, nejchytřejší, nejvzácnější, nejdražší - podívejte se co všechno najdete v Guinnessově knize rekordů.


Nejchytřejší pes

se řadí k nejinteligentnějším plemenům, je to učenlivý a pracovitý pes a nejchytřejším psím plemenem. Někteří psi rozumí až 250 slovům.

Nejmenší žena

Jyoti Amge (narozená 16 prosince 1993), bydliště Nagpur , Indie , je světově nejmenší žijící žena, její výška je 62,8 cm.

Největší sněhová vločka

spadla v americké Montaně měla průměr 38 cm. Vůbec největší vločka v Česku měla průměr dva centimetry.

Nejvyšší honorář za reklamu

Když se Brad Pitt stal první mužskou tváří parfému Chanel No.5, dostal 140 mil USD. Pro srovnání niocole Kidman zaplatili jen půlku.

Nejdelší nehty

Američanka Chris Walton se tak dlouho vyhýbala manikúře až získala světový rekord.
Všechny nehty dohromady měří přes 6 metrů. Zvládne prý s nimi vařit i mýt nádobí.
Sms vyťukává klouby prstů. Při lakování spotřebuje deset lahviček laku.

Největší sídlo

Dům, který připomíná zámek stojí v Los Angeles. Má 123 místností včetně tělocvičny, kuželkárny, bazénu a bruslařské dráhy. Bydlí v něm producent Aaron Spelling.

Letadlo na kolejích

23. července 2014 v 14:33 | jask* |  Zajímavosti
Chystaný japonský superšinkansen má dosahovat rychlosti 500 km/hod. Vyrazí v roce 2027.


Provozovatel Central Japan Railway Co (JR Tokai) oznámil, že navrhovaná trasa mezi Tokiem a Nagojou povede většinou v podzemí, tunely budou tvořit 86% z úseku 332 km. Tuhle vzdálenost ujede za pouhých 40 minut.

Některé tunely povedou více než 40 metrů pod zemí. Stanice v Tokiu bude ve 40 m hloubce a v Nagoji ve 30 m hloubce. Celkové náklady na výstavbu se odhadují na více než 54 miliard USD.

Vlak se pohybuje na polštáři magnetického pole vytvářeného soustavou supravodivých magnetů, které jsou zabudovány v trati i ve vlaku místo kol, takže se souprava pohybuje 10 cm nad zemí. Nejvyšší dosažená rychlost 581 km/h.


Ty naprosto nejlepších 3D tetování!

23. července 2014 v 13:47 | jask* |  Móda
Postupně víc a víc lidí podlého pokušení dát si nějaké tetování na jakoukoliv část těla. Podívejte se ale na pár těch naprosto nejlepších 3D tetování!Perfektní hospodské vtípky a cedule

22. července 2014 v 16:45 | jask* |  Zábava
Kultura hospod je mnoho let stejná a přestože ekonomická krize vytvořila určitý výkyv v návštěvnosti, patří hospoda v Česku mezi nejoblíbenější místa a vlastně mezi místa, kde jsou lidé ochotni často bezhlavě a bez rozmyslu utrácet skutečně raketové sumy.Správná hospoda by však měla být uvolňujícím místem. Něčím, co jí odliší od ostatních. Ne každá hospoda nějakou auru má a pak se hospodský diví klesajícím ziskům. Chce to dobré pivo, výbornou nevystresovanou obsluhu a hlavně hromadu humoru. Ostatně kde jinde by se měl člověk smát, než právě v partě přátel nebo přátelských kolemjdoucích?


Nejbizarnější zvířata, o kterých jste určitě ještě neslyšeli

14. července 2014 v 14:47 | jask* |  Zajímavosti
Vylezete ven z domu a můžete zahlédnout veverku šplhající po stromě. Ovšem na světě existují zvířata na pokraji vyhynutí, která už jen tak asi neuvidíte!

791px-Nasikabatrachus_sahyadrensis

Nasikabatrachus sahyadrensis (Purple Frog)

Nově objevená exotická žába objevená v Západním Ghátu na jihu Indie. Byla nalezena indicko-belgickým týmem v roce 2003 a je mnohdy považována za objev století.

800px-Salp

Salpa

je třída drobných průsvitných živočichů z podkmene pláštěnci. Žijí v koloniích, které se vznášejí ve volném moři a tvoří tak součást planktonu. Pohybují se reaktivním způsobem pomocí stahů svalů, které jako obroučky obepínají jejich soudečkovité tělo a vystřikují z prostoru žaber vodu (takto se však pohybují pouze dospělí jedinci).
Je u nich známá rodozměna - střídání pokolení, jež se rozmnožují pohlavně, s pokoleními, množícími se nepohlavně.

Eurypharynx

Gulper Eel

Mimořádně vzácný listošupinatý úhoř, který je někdy nazýván jako úhoř pelikán. Žije hluboko v oceánu. Jedním z důvodů, proč je tak vzácný, je to, že samice kladou vajíčka v těchto hlubokých vodách, potomci často po vylíhnutí nepřežijí.

http://data.fida.cz/fida%2dscr%2d0186%2ejpg

Axolotl

česky také zvaný vodní dráček nebo tygří mlok, je středně velký obojživelník vyskytující se v mexických jezerech Lago de Xochimilco a Lago de Chalco.

V zajetí se Axolotl dožívá až 25 let. Pohlavní dospělosti v larválním stádiu dosahuje mezi 18. a 24. měsícem života. V období rozmnožováni samec vypouští spermatofor, který následně samička nasaje do své kloaky. Po vnitřním oplodněni samička klade vajíčka na vodní rostliny nebo jiné vhodné podloží.

800px-Icefishuk

Ice Fish

ryba z ledu je zvláštní vypadající organismus, který obývá břehy kolem Antarktidy. Má výrazné rysy, včetně ostrých zubů a strašidelně bílého těla. Tento vzhled je výsledkem nedostatku hemoglobinu v jeho krvi, což vede k tomu, že je ryba průhledná jako okno.

6a00d8341bf67c53ef0133f55dd985970b-500wi

Snub-Nosed Monkey

Tuponosá opice se více podobá Michaelu Jacksonovi než primátu. Tyto opice dostaly své jméno z krátkého pahýlu nosu na jejich kulatém obličeji, s nosními dírkami uspořádanými vpřed.

800px-Trachelophorus_giraffa_male_01

Giraffe Weevil

své jméno dostal od neobvykle dlouhého krku "nosatá žirafa" 
je druh brouka, který žije na Madagaskaru.
U samců slouží dlouhé krky pro boj s ostatními samci
a jsou dvakrát delší než krky samičí.

20 úchvatných věcí, které nás ve škole nenaučili

12. července 2014 v 15:29 | jask* |  Zajímavosti
Ve škole nás nenaučí všechno. Prakticky se to ani nedá. Většina učiva nás nudí, nezajímá az hlavy se nám vypaří hned po první písemce. Následující fakta jsou však přesný opak. Většinu z těchto zajímavých poznatků si zaručeně zapamatujete ... jak šikovně roste fazole, jak létají hadi, jak funguje klíč ve dveřích .... A to je jen začátek.

3a2612d8-1c69-4454-b4a5-29175e2d7d02_mediumc1287d7c-9d98-4eaf-a274-d63406b51666_mediumd9451f54-4d25-45cd-bcaa-44f29c98d939_medium
********** Toto udělá hadí jed s lidskou krví ******************************* Důkaz Pythagorovy věty ************************ Během arktického léta slunce nezapadá *************

7668bdd3-ee30-4b0a-ad82-e5c55458e701_mediuma1850632-9dc3-4cdd-842d-12254707df4f_mediumc40ed065-479c-4eb4-9c7a-f75f01caf626_medium
Země, ve srovnání se Sluncem a některými známými hvězdami*** Chobotnice s úžasnou kamufláží ******************* Jak létá beruška? ***

7b555131-9908-41be-a57e-b6b493c305e2_medium01f85ab0-1b2a-4e1c-86cf-91ece7ff00fe_medium22a8c10e-b6e4-464d-b36e-a551cbc03528_medium
Hustý plyn Fluorid sírový umožní loďce plavat v prostoru************* Létající had ? I takový je ************************************** Jak padá péro? ************

961afa5e-3828-45cb-89a4-33eb40135daa_medium
****************** Takto pije pes ************************************************ Takto běhají mravenci ******************************************************** Jak si popínavé rostliny hledají oporu ?

4c1999be-00c3-4964-8db2-602dc6426f72_medium
Gepardi při běhu točí ocasem pro zlepšení točivého momentu **************** Jak sochy na Velikonočním ostrově běhali? Možná takto ******** Když vylijete vařící vodu z okna, při teplotě -40 ° C

1161a7b6-094a-42dc-b863-be3afccc5b0b_medium
Takhle klíče odemykají dveře

Rozbité vejce se pod vodou nerozleje

8b17fdbe-3035-49bc-b5e3-3347958d3508_medium8e8b232d-6b6e-4958-b7ba-830ff9618da7_medium
********** Lidská tvář vypadá v děloze skoro jako brambora *********************** Takto se vyrábí řetěz

876fafff-3d80-4b7c-9076-220ef1d068e5_medium

Takhle to vypadá, když černá díra pohltí hvězdu

Lidi nejsou až tak zlí...

12. července 2014 v 15:19 | jask* |  Video
Malinko, ale fakt jen malinko jsem si vylepšila názor na náš živočišný druh ...


Vztahy

12. července 2014 v 15:10 | jask* |  Úvahy, postřehy, ze života ...


Stromy, keře, květiny

12. července 2014 v 14:32 | jask* |  Víte, že...
Klikni a stačí najet myší, ukáže se, jak co vypadá ...


Portréty slavných osobností z obyčejných věcí

12. července 2014 v 14:18 | jask* |  Celebrity
Není to jenom o štětci a malířském plátně. Umělecká díla mohou vzniknout klidně i z docela obyčejných věcí, o které každý den zakopáváte.


Někdo si dal tu práci a vytvořil skutečně paradní věc. Místo aby vzal do ruky štětec a začal malovat, sesbíral všechen bordel a harampádí, které se mu doma válelo a pustil se do díla. Vznikla z toho série vskutku zajimavých portrétů slavných osobností historie, tvořených ze všeho možného, co bylo zrovna po ruce. Schválně, jestli poznáte všechy (osobnosti, ne věci).

Konečně fotbal pro chlapy. Hrají ho holky nahoře bez!

5. července 2014 v 11:54 | jask* |  Taky něco pro pány
Může být fotbal ještě víc chlapáckým sportem? Jasně! Stačí jenom, aby se holky svlékly do půl těla... Konečně fotbal pro chlapy. Hrají ho holky nahoře bez!


Fotbal je typickým sportem pro chlapy, o tom žádná. Až na to, že ho většinou hrají samé slečinky, co se pořád jenom válí po zemi. A občas ho hrají i ty opravdové slečny. A co si budeme nalhávat, kolikrát se na to nedá vůbec koukat. Jenže tohle je druh fotbalu, u kterého je docela jedno, jak to holkám kope. Hlavně, že jim to pořádně hopsá ze strany na stranu a nahorů a dolů! Na tohle by se dalo docela i koukat...Jak otevřít láhev vína

5. července 2014 v 10:36 | jask* |  Poučení
Stalo se vám někdy, že jste dostali chuť na dvoječku vínka a po ruce nikde vývrtka? Tak shlédněte video - zaručeně dobrá vychytávka :•)