Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Říjen 2013

Osm míst, na kterých si před smrtí musíte dojít na WC

31. října 2013 v 18:02 | prochlapa |  Krávoviny
Neuvěříte, ale existuje mobilní aplikace, ve které se chlubíte, kde všude jste si už ulevili. Zde je 8 nejvyšších met, kterých musíte dosáhnout, pokud chcete být úspěšní.


Ta aplikace se jmenuje Places I've Pooped, nebo-li "Místa, kde jsem kadil". Je k dispozici na zařízení společnosti Apple. Funguje od roku 2011 a pokud si ji pořídíte, je zde pro vás osm, horolezeckou terminologií řečeno, osmitisícovek.
>

1. Položit kabel na poloprůhledném záchodě

Osm top záchodů

Zvenčí to je zrcadlo, zevnitř díky zcela průhledným stěnám musíte mít strašný pocit. Tento záchod vytvořila londýnská umělkyně Monica Bonvicini.

2. Položit kabel na záchodě za 29 miliónů

Osm top záchodů

Záchod z ryzího zlata byl vytvořen Hang Fung Gold Technology Group a je umístěn ve výškové budově v Hong Kongu. Jeho hodnota byla vyčíslena na 29 miliónů. Amerických dolarů...

3. Položit kabel nad 15poschoďovou šachtou

Osm top záchodů

Je pravdou, že jste šprajcnutí a hačnete si na tento záchod, už ji mít nebudete. Tento záchod byl postaven v Mexiku namísto šachty na výtah a přisvětlení společně s prosklenou podlahou vám skutečně odstraní veškeré zábrany ve vykonání potřeby.

4. Vylít kanistr do pisoáru s videohrou

Osm top záchodů

Japonsko-britský tým vytvořil speciální mušli, ve které proudem své moči ovládáte počítačovou hru. Umístěna byla do známého Corona Baru a za vymočení se platí 47 centů. Teď už jen doufat, že nemají verzi pro dva.

5. Položit kabel do podvodního záchodu

Osm top záchodů

Ulevit si v akvárku se nepoštěstí každému. Proto pokud chcete podstoupit tento zážitek, musíte do města Akashi v Japonsku. Tento záchod stál 270 tisíc dolarů a při troše štěstí uvidíte i Nema.

6. Položit kabel ve "vesmírném" vajíčku

Osm top záchodů

Vykonávat potřebu a vypadat při tom jak Mistr Yoda, který opouští říši lidí? To zní jako výzva. V Londýně takové záchody mají a jsou v 18. nejlepší restauraci světa Space.

7. Položit kabel na skokanském můstku

Osm top záchodů

V japonském hotelu (nezdá se vám, že jsou Asiaté na ty záchody fakt ujetí?) Madarao-Kogen mají závodní místnost designovanou jako skokanský můstek. Tak snad po skoku dopadnete na správný telemark.

8. Položit kabel na vesmírné stanici

Osm top záchodů

V seriálu Big Bang Theory jedna postava vytvořila pro NASA záchod, který měl menší zádrhel v tom, že nevystřeloval exkrementy do vesmíru, ale zpět do vesmírné stanice. Proto pokud se vám podaří někdy zdolat tento Everest mezi záchody, věřte, že nebude od Howarda Wolowitze.

Zlatý toaleťák v hodnotě luxusního pražského bytu

31. října 2013 v 17:25 | jask* |  Zajímavosti
Je vyroben pouze jeden a čeká se, kdo si jej za tu pálku koupí. Určitě nějaký šílenec, to je teď jasné. Kdo by si utíral zadek zlatem?

Zlatý toaleťák v hodnotě luxusního pražského bytu

Pokud oplýváte hromadou peněz a potřebujete zrovna nějakou hitovku pro bulvár, máme pro vás tip ke koupi. Eshop Toilet Paper Man totiž prodává zlatý toaleťák v hodnotě 1 396 900 dolarů. V přepočtu to je za více než 25 miliónů dolarů, za což si můžete pořídit luxusní byt 5+kk v Praze s 86 metrů čtverečních velkým balkónem, dvěma ložnicemi, dvěma koupelnami a třemi garážovými stáními. To už je docela palác.

Rolka záchodového papíru je vytvořena z 22karátového zlata a byla vytvořena v Austrálii. Vzhledem k tomu, že zlato moc absorbční vlastností neoplývá, hrozí velmi nepraktická situace, že když jej za takový randál peněz pořídíte a skutečně jej dáte na váš záchod, po jeho použití budete mít exkrement až na zádech. Takže fakt žádná šmakuláda. Nicméně lidi jako Rytmus nebo Leo Beránek by to klidně zvládli i s pózováním pro fotografy.

Trhlá novinka: Tričko s prsními vycpávkami pro muže

31. října 2013 v 17:18 | jask* |  Muži
Nemáte výstavní prsní svaly, na které holky jedou a zároveň nechcete strávit dlouhou dobu v posilovně? Tohle tričko vám může pomoct.

Trhlá novinka: Tričko s prsními vycpávkami pro muže

Muži na celém světě mají nového pomocníka. Jmenuje se Funkybod Muscle Top a v jádru jde opush-up tričko pro méně obdařené muže. A teď nemluvíme o penisu.

Ne všichni muži, kteří nemají ideální postavu, jsou totiž líní. Někteří jsou prostě jen vychrtlí nebo mají jiné tělesné potíže. Problém však je, že když postavíte vedle sebe sádelňáka a kluka, kterému se přes tričko rýsuje horská dráha ze svalů, holky se povětšinou zajímají o toho narýsovaného.


Pomoct v těchto situacích má právě Funkybod Muscle Top a fakticky procentuálně zvýšitúspěch u žen. Pánové budou moci na začátku ženu zaujmout a budou moct vůbec přistoupit k celé té hře balení, namlouvání a svádění. No a ve chvíli nejtěžší, kdy všichni "Supermani" budou muset svůj oblek sundat, jde vše vcelku jednoduše okecat. Funkybod Muscle Top si můžete pořídit za 30 liber + dopravu, což je za šedé, bílé nebo černé tričko trochu dost. Pokud vám to ale pomůže, asi se s tím dá spokojit.


Vášeň pro silikony

30. října 2013 v 16:19 | ŽENA-IN |  Celebrity
Proč si ženy myslí, že sex-appeal tkví ve velikosti prsou? Zůstal tady vůbec někdo, komu se nelíbí zásahy do lidského těla?

U nás je nekorunovanou silikonovou královnou modelka a finalistka České Miss 2009 Julie Zugarová.

"Zvětšování ňader je v současnosti stejně banální jako pití kávy," myslí si italská herečka Ornella Mutiová.

Mnohým tato vymoženost dopomůže k vyššímu sebevědomí. Pro některé se ovšem plastiky stávají drogou a za svůj život podstoupí několik zákroků. Odstrašujícím příkladem je hvězda německé reality show, pornoherečka Cora (†23), která zemřela během šesté operace prsou na poškození mozku.

Nejslavnější průkopnicí plastických operací je Pamela Andersonová (46), která své vnady poprvé předváděla v červených plavkách coby záchranářka v seriálu Pobřežní hlídka.

Od těch dob si prsa nechala upravit čtyřikrát, při poslední operaci už se ale zmenšovala. Trápily ji vleklé bolesti zad.

Z herečky se postupem času stala plastická žena: vylepšit si nechala i víčka, rty, povislou kůži na pažích, a také podstoupila liposukce břicha, stehen a zadku. Z původní Pamely toho moc nezůstalo.

Seznam českých modelek, hereček a zpěvaček, které se hrdě hlásí k úpravě svých předností, je poměrně rozsáhlý a ještě víc se jich tváří, že jsou dokonalé od přírody.

Petra Faltýnová přiznává reoperaci prsou, Dominka Mesarošová by ráda zmenšovala, Lucii Hadašové díky zákroku stouplo sebevědomí, Nela Pocisková prý před zákrokem ani žádná prsa neměla a vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slovákovávýhrou zaplatila nový dekolt.

Nedávno úpravu svého těla podstoupila zpěvačka Victoria."Velmi dlouho jsem se bránila mít v sobě něco umělého, ale po porodu jsem se rozhodla, že zkrátka chci nová prsa."


Pod nůž chirurga se chystá rovněž Simona Krainová. "Myslím, že po dvou dětech si rekonstrukci prsou zasloužím," říká.

Ale i plastiky mají své odpůrkyně. "Nechtěla bych své případné druhé dítě kojit přes plastickou hmotu," uvedla pro Story Agáta Prachařová.

"Přitažlivost spočívá v něčem jiném: v šarmu, kouzlu osobnosti, inteligenci. Femme fatale musí mít jiskru, smysl pro humor. A možná tajemství. Paní se silikony už dnes asi nikoho nezaujme," myslí si herečka Danica Jurčová.

Herečka Angelina Jolie je jiný případ. Silikony sice má, ovšem nikoli z rozmaru, ale proto, že kvůli vysoké pravděpodobnosti výskytu rakoviny v rodině podstoupila mastektomii prsů. Její postup veřejnost šokoval, ale řada žen ji záhy následovala.

Když jsou hvězdy na plátně k nepoznání

30. října 2013 v 15:48 | ŽENA-IN |  Celebrity
Mnohdy ve filmu hraje podstatnou úlohu nejen výkon herce, ale i práce maskéra.


Zvláště u životopisného snímku je důležité, aby se hlavní postava co nejvíce podobala svému předobrazu. Někdy se podaří najít herce či herečku, u nichž stačí pouze změnit barvu či střih vlasů a iluze je dokonalá, jindy je nutno provést větší zásahy. Mnohdy potom dojde k tomu, že hvězda nakonec v součtu stráví více času v maskérně než na place. Výsledek pak ale stojí za to, jak dokazují následující fotografie ze snímků, které se nedávno objevily nebo teprve objeví v kinech.

Z modrooké plavovlásky AMANDY SEYFRIEDOVÉ (27) se kvůli hlavní roli v dramatu Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna stala hnědooká bruneta.

Změna vizáže byla vyřešena parukou a kontaktními čočkami.

Ptáte se možná, proč si tedy tvůrci rovnou nevybrali tmavovlásku… Inu, ne že by nebyly osloveny (například Olivia Wildeová), ale všechny skandální roli odmítly. Riskla to jen Amanda.

Idol dívek a žen MATTHEW McCONAUGHEY (43) by na základě filmu Dallas Buyers Club asi příliš fanynek neulovil.

Pro roli HIV pozitivního elektrikáře totiž musel zhubnout 30 kilo a nechat si narůst nevzhledný knír.
Veškeré svalové hmoty se zbavil drsným hladověním a přestal, až když se ručička na váze zastavila u čísla 64. Z

da se jeho úsilí vyplatilo, bude jasné v listopadu, kdy má film premiéru.

O roli Alfreda Hitchcocka stál ANTHONY HOPKINS (75) opravdu hodně, a tak byl ochoten pro ni i leccos vytrpět.

Sami maskéři byli překvapeni jeho trpělivostí při přípravách. Během nanášení masky se vůbec nehýbal, nevyřizoval telefonáty ani nejedl.

Aby nemusel přibrat, oblékali ho do stotřicetikilového vycpaného obleku.

Natupírované krátké vlasy, vrásky, usedlé oblečení… A přece - je to ona, hvězda Základního instinktu SHARON STONEOVÁ (55).

Ve filmu Lovelace si zahrála matku hlavní hrdinky (v podání již zmíněné Amandy) a maskéři ji opravdu změnili k nepoznání. "Všichni pořád chtějí, abych se svlékala, ale já už stárnu a prostě na to nemám," odpověděla Sharon na otázku, proč vzala tuto roli.

Spektákl Atlas mraků byl jedinečný v mnoha ohledech a jedním z nich jsou právě masky.

Každý herec představoval hned několik zcela odlišných postav. A tak se stalo, že čokoládová kráska HALLE BERRYOVÁ (47) ztvárnila blondýnku, ale také vrásčitého Asiata.

"Když jsem se dceři ukázala v masce Korejce dr. Ovida a řekla jí: ahoj, zlatíčko, málem hrůzou vyletěla z kůže…" směje se Halle.

Že je MATT DAMON (42) univerzální herec, se ukázalo díky jeho nejnovějšímu filmu Liberace!, kde hraje mladého milence slavného muzikanta v podání Michaela Douglase.

Matt, známý dosud spíše jako akční hrdina, se do úlohy něžného gaye převtělil vskutku dokonale a pomohla mu v tom nejen světlovlasá paruka.

Dva Oscary

V případě ztvárnění světoznámé postavy, jakou bezpochyby Margaret Thatcherová byla, je důležitý nejen přesný vzhled, ale i způsob mluvy a gesta.

S vizáží si poradili maskéři, to ostatní už bylo na její představitelce MERYL STREEPOVÉ (64).

O dobře odvedené práci obou "jednotek" svědčí fakt, že dva Oscary, které snímek obdržel, byly uděleny právě za nejlepší ženský herecký výkon a za masky.

Kdy poznáš, že tě miluje <3

30. října 2013 v 15:17 | ŽENA-IN |  Láska
Opravdu je do mě blázen? Odpověď na takovou otázku je velmi těžké shrnout do několika heslovitých vět, přesto se o to nyní, alespoň částečně, pokusíme...


Z nového vztahu máte velmi dobrý pocit. Jste-li spolu, cítíte, že do sebe zapadáte jako jednotlivé zoubky zipu, když je zapínán. Vzhledem k tomu, že už nejste patnáctiletá slečna a život už vás lecčemu naučil, stále si udržujete decentní odstup a jakousi zdrženlivost. Někde v hlavě vám totiž hlodá »červík pokušitel« a našeptává černočerné myšlenky: »Nemiluje tě. Chce si jen užít. Je výborný herec a prostě to s ženskýma umí!
  • Jak tedy poznat, že i on je v TOM až po uši, že jste pro něj ta jediná?
Opřeme se o názory odborníků z Kalifornie, kteří dělali podrobný průzkum mezi muži a ženami formou ankety. Mezi hlavními poznávacími body zamilovanosti byly tyto indicie:

1. Dal vám klíče od bytu

Nabídne-li vám po nějaké době známosti, abyste si u něj nechávala věci, a nebo vám dokonce koupí nový župan a symbolické papuče. Vypadá to, že si zavírá pomyslná zadní vrátka a otvírá vám brány svého srdce i domova dokořán. Přidá-li k bačkorám ještě klíče od bytu, máte před sebou vážný vztah.

2. Akčně vymýšlí program

Je-li opravdu zamilovaný, bude vymýšlet společné aktivity. Vy pak nebuďte překvapená, že nápady dotáhne do konce. Jeden den vám něco navrhne a projevíte-li zájem či dokonce nadšení, buďte si jistá že, plán zrealizuje.

3. Je jako vyměněný

Jeho přátelé, kterým vás mimo jiné již představil, si všímají, že je jako vyměněný - má jiskru (kterou jste v něm zažehla vy)! Energie a humor z něj srší kudy chodí. Někteří pánové si začnou víc všímat svého zevnějšku.

4. Počítá s vámi

Mluví-li o budoucnosti, nechybíte v ní ať se to týká sobotního nákupu, letní dovolené, nebo výběru jména pro vaše budoucí dítě.

5. Ostatní ženy pro něho neexistují

Pro zamilovaného muže jsou jiné ženy vzduch (alespoň dočasně), vy jste hvězda (ať už se tak cítíte, nebo ne) v jejíž záři ostatní dámy blednou. Vy jste ta, na kterou myslí, které chce stále něčím dělat radost, které chce pomáhat, když se potýká s jakýmkoliv problémem.

6. Snese vám modré z nebe

Je schopen vám bez výčitek nosit k nohám oběti v podobě nejrůznějších věcí a aktivit, jenž mu jsou nadevše milé a drahé. Jste-li však rozumná, tak takové dary přijímejte střídmě. Potěšíte ho a vaše cena v jeho očích poroste.

7. Těší se z vašich úspěchů

Má nehranou radost z vašich úspěchů a to ať jsou jakékoli. Zajímá se, jak se vám vyvedla dnešní porada a když uzavřete v práci super obchod, pozve vás na večeři a nechá si vyprávět detaily. Mimo to, že je na vás pyšný, rád se s vámi také chlubí před přáteli.


"Spotý" vás přenese na kilometry daleko

30. října 2013 v 14:50 | jask* |  Zdraví
Zaběhej si nebo zajeď na rotopedu.... dostaneš se i tam, kde se běžně nepodíváš....


Jak vypadá stěhování v Indonésii

26. října 2013 v 17:53 | jask* |  Zajímavosti
V západním světě znamená stěhování sbalení kufrů, narvání almar do náklaďáků a modlení se za dobré nové sousedy. V Indonésii to však vypadá lehce odlišně.

Stěhování

Tam se totiž svolají všichni bratři a bratranci a jde se stěhovat z gruntu. Má to svoje výhody. Říká se, že rodinu a sousedy si člověk nevybírá. V Indonésii se můžete stěhovat prakticky každý týden a ty správné sousedy si skutečně vybrat.

Horší to je ovšem ve chvíli, kdy přijde období monzunových dešťů. To se pak možná stává i situace, kdy svou rodinu a stěny svého domu musíte hledat na úplně odlišných ostrovech. Svět je v tomto ohledu skutečně různý…


Slavné celebrity začínaly jako roztleskávačky!

26. října 2013 v 17:40 | ŽENA-IN |  Celebrity
Krásné a atletické roztleskávačky v krátkých sukních a upnutých tričkách přitahují pozornost všude, kde se objeví. Největší oblibě se těší ve Spojených státech. Není proto překvapující, že spousta slavných hereček a zpěvaček začala svou kariéru právě takto.Krása však není dostačující kvalita pro to, aby se dívky mohly stát roztleskávačkami. Je potřeba i velké dávky sportovního talentu, dravosti a odolnosti vůči stresu. Dostat se například mezi elitní roztleskávačky Dallas Cowboys, nejbohatšího a nejcennější týmu americké Národní fotbalové ligy (NFL), je natolik drsné, že si tento proces přípravy a tréningů vysloužil vlastní televizní pořad - Dallas Cowboys Cheerleaders (i u nás vysílá stanice Extreme Sports Channel).

Ovšem talent a umění v mládí projevila nejedna slavná osobnost, která měla tu čest fandit svému týmu. Tady je máme!

sandra
Populární oscarová herečka Sandra Bullock(48) patřila k nejenergičtějším členkám týmu roztleskávaček na své střední škole ve státě Virginia.

Dokonce existuje i starý záznam videa z roku 1981, na kterém vyzývá své spolužáky k nejlepšímu výkonu.

Už na střední škole byla v té době budoucí herečka velmi oblíbená - dokonce ji zvolili dívkou, která dokáže všechny kolem sebe nejvíce rozveselit.

Svůj sportovní um a vytrénované tělo později dokázala uplatnit v nejednom akčním filmu.

cameron
Blonďatá herečka a bývalá modelka Cameron Diaz(40) je známá svou perfektní figurou, o kterou i nyní úzkostlivě dbá.
Herečka svoji postavu začala formovat už mládí, právě jako roztleskávačka na střední škole Long Beach Polytechnic High School v Kalifornii.
Tuto školu nakonec Cameron nedokončila, odešla usilovat o kariéru v módním průmyslu, čímž - bohužel pro fandy místního sportovního týmu - skončila i její záliba roztleskávačky.


madonna
I popová královna Madonna (54)začínala jako roztleskávačka a to na Rochester Adams High School v Detroitu.

Energická zpěvačka i přes svůj věk stále předvádí neuvěřitelná taneční čísla a svou kondičkou často předčí i své mladší kolegyně.

Mnohé překvapí fakt, že tato diva byla, i přes svou divokou povahu, premiantka třídy s výbornými výsledky. Než se rozhodla pro kariéru v šoubyznysu, navštěvovala několik let i Michiganskou univerzitu.

fergie
Na rozdíl od nynější image zlobivé holky vypadala Fergie(38) na střední škole jako naprostý andílek.

Na kalifornské střední škole Glen Wilson High School byla zapálenou roztleskávačkou.

Aktuálně chybí čerstvé mamině pravidelné tréninky, při kterých by se mohla pořádně vyřádit a zpevňovat postavu.

Po porodu miminka se očekává, že nenechá své fanoušky dlouho čekat a hned se pustí zpátky do práce.


Galerie Vaňkova zněla tóny Smetanovy Vltavy

26. října 2013 v 16:58 | jask* |  Video
Téměř padesát hudebníků Filharmonie Brno spolu s Pavlem Šporclem překvapilo na konci května 2013 návštěvníky Galerie Vaňkovka živou interpretací Smetanovy Vltavy.


Obrátil svému bratrovi pokoj o devadesát stupňů!

25. října 2013 v 11:50 | jask* |  Zábava
V Nizozemsku mají zvláštní smysl pro humor. Podívejte se například, jak se trestají bráchové, kteří přijedou z kolejí.


Vloni mu přeměnil pokoj z pokojíka začínajícího rockera na rituální místnost pro fanatické uctívače My Little Ponny. Video mělo úspěch. Přestavbu z nizozemského Amstelveenu vidělo pět a půl milionu lidí.

Tentokrát však zašel v trýznění svého mladšího brášky o něco dál. Společně se svým kamarádem si vzali pár dní volna, pořídili si nějaké výkonné lepidlo a šli rozpoutat skutečnou válku.

Mladší bráška totiž před nějakým časem předělal tomu staršímu stejného pohlaví. Růžový pokoj byla odveta, čímž byl dluh splacen. Přilepení celého pokoje na jednu stěnu ovšem může rozpoutat fight zcela nových rozměrů.

I muži pláčou

25. října 2013 v 11:31 | ŽENA-IN |  Muži
Bezmoc, vztek, lítost, dojetí, to vše může dohnat muže k slzám. A i když si je neradi připouští, přesto pro ně znamenají úlevu v určité životní situaci. Rozhodně nejsou náznakem slabosti, ale toho, že i muži mají své city.


Ženy pláčou pětkrát častěji

Slzy v očích ženy nejsou ničím výjimečným. Ať už se jedná o slzy falešné, hysterické nebo upřímné. Prostě jsou jevem zcela obvyklým.

Podle statistik ženy pláčou v průměru pětkrát častěji (samozřejmě existují i výjimky) než muži. Mají k tomu dokonce lépe vyvinuté slzné kanálky.

Zajímavé je také zjištění, že v dětském věku, zhruba do třinácti let, brečí chlapci stejně často jako dívky. Až stoupajícím věkem se tato situace mění.

Muži nebrečí pro každou hloupost

Když už se v očích muže objeví slzy, (netýká se zženštělých mužů), jde většinou opravdu o velmi vážné důvody. Muži nebrečí pro každou hloupost a už vůbec ne z důvodu citového vydírání (existují samozřejmě výjimky).

Taková ta zažitá věta: že "chlapi nepláčou" je naprostý nesmysl a zřejmě už se nedopátráme, který cynik ji vymyslel.
Vždyť se jen ohlédněme na opravdové muže v dějinách našeho národa. Slzy vzteku, vzdoru a bezmoci můžeme pozorovat v očích mnoha mužů na dobových záběrech z roku 1938 při vyhlášení mobilizace, nebo při srpnové invazi v roce 1968. O slzách mužů ve válce ani nemluvím.

Spousta mužů neudržela slzy při povodních, když jim voda vzala veškerý majetek. Znamená to snad, že tito muži nejsou "tvrďáky"? Snižují se tím v očích žen? Naopak.
Chlapi pláčou.

Pláčou také v případech, kdy přijdou o blízkého člověka, o manželku, dítě, o kamaráda, o rodiče.

  • Slzy jsou odpradávna jasným signálem ostatním blízkým bytostem
  • Přiměřená dávka pláče partnerské dvojice sbližuje a vztahu prospívá, ať už brečí jeden nebo oba dva
  • Vzájemný pláč ve dvojici představuje propojenost, ve skupině potom soudržnost

Tváří v tvář plačícímu člověku se chováme různě. Muži si s ženským pláčem často nevědí rady, někdy jim připadá jako laciný prostředek k vydírání. Oni sami už by měli u partnerky rozpoznat, zda jde o pláč opravdový nebo fingovaný.

Pláč v souvislosti se zdravím

Podle lékařských průzkumů zadržovaný pláč (jak u žen, tak u mužů) má za následek silné potlačování emocí, které může vést až ke zdravotním komplikacím, např. k infarktům, mrtvicím, ale i k obezitě, protože stres se v mnoha případech řeší jídlem, v horších i alkoholem.
Není tedy lepší se vyplakat?
A pokud se ten váš za slzy stydí, tak dělejte, že ho nevidíte, anebo naopak, naznačte mu, jak jste ráda, že umí projevit své city.

Top 10 zajímavostí o alkoholu

24. října 2013 v 18:55 | jask* |  Víte, že...
Neuškodí seznámit se s některými zajímavými fakty, jež se váží k "metle lidstva", kterou se od nepaměti velmi vydatně zametá.

Top 10 zajímavostí o alkoholu

Chlastalo se, chlastá se a zřejmě se ještě hodně dlouho chlastat bude. To je fakt, který nijak překvapivý není. Nicméně víte například, že...


- Nejstarším známým receptem na světě je ten na pivo.

- Většina druhů zeleniny a téměř veškeré ovoce obsahuje malé množství alkoholu.

- Odhaduje se, že v jedné láhvi šampaňského je cca 49 miliónů bublinek.

- Na Aljašce je ilegální podávat alkohol losům a v Ohiu zase nesmíte opíjet ryby.

- V Missouri mohou být osoby mladší jednadvaceti let obviněny z nelegálního držení alkoholu dokonce i v případě, když jdou vyhodit do odpadků prázdné láhve.

- Abstinenty ze zásady byli například Albert Einstein, Ayrton Senna, T. G. Masaryk... a taky Adolf Hitler.

- V alkoholických nápojích se nachází všech 13 minerálů, které jsou pro člověka nezbytné.

- Lidské tělo si vytváří svoje vlastní zásoby alkoholu - 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

- V 17. století se teploměry neplnily rtutí, nýbrž brandy.

- Půda jisté francouzské vinice je natolik ceněná, že tamější pracovníci si ji musí odstranit z bot před tím, než vinici opustí.

Je horší být zkouřený, nebo opilý?

24. října 2013 v 18:30 | jask* |  Zajímavosti
Pochopitelně ani jedno. Chlapík z BuZZFeedu ovšem díky velmi jednoduchým testům zjistil, co je pro organismus horší. Tipnete si?

Je horší být zkouřený, nebo opilý?

Je to věčná otázka. Pijani říkají, že smažky si škvaří mozek, smažky zase říkají, že si pijani drtí játra a všechno ostatní. Občas ovšem prostě přijde okamžik, kdy vaše tělo křičí ne, váš rozum vám napovídá, že nic z toho pro vaše zdraví není správné, ale i tak se natáhnete a předáte brko dál, nebo si trinknete něčeho ostřejšího na ještě větší zamotání vašeho světa.

Co z toho je ovšem horší při vašíkomunikaci se světem? Andrew Gauthier zBuzzFeedu se to pokusil zjistit. Vlevo je opilý, vpravo je zkouřený.


Jen pro silné žaludky: nechutné dorty

24. října 2013 v 18:19 | jask* |  Umění
Vzhled dortu by měl být co nejatraktivnější, aby lákal k ochutnání, někteří cukráři však zřejmě chtějí u konzumentů naopak vyvolat dávivý reflex!


Je pravda, že pokud máte mezi svými známými nějakého mimořádně morbidně založeného jedince, určitě byste mu podobným dortíkem k narozeninám udělali radost.

Ovšem útlocitnějším povahám by se mohl při naservírování laskominy ve tvaru vykuchaných vnitřností nebo uřezané lidské hlavy velice snadno zvednout kufr. I některé sladkosti zkrátka mohou být opravdu nechutné - minimálně na pohled!

nechutne-dorty-1nechutne-dorty-2

nechutne-dorty-3nechutne-dorty-5Takhle by to vypadalo, kdyby chlapi říkali pravdu

24. října 2013 v 17:41 | jask* |  Muži
Takhle nějak by to na světě vypadalo, kdyby chlapi říkali ženským pravdu na plnou pusu.


Většina chlapů má v sobě zakódováno, že musí před ženskými zachovat o určitých věcech dekorum. Prostě se o některých záležitostech nemluví, a když už nějakou ožehavou věc něžná polovička nadhodí, malá lež nikdy neuškodí.

Ba naopak, pravda by akorát zabolela.


Jak žijí celebrity

24. října 2013 v 14:14 | jask* |  Celebrity
Chtěli byste bydlet na letišti nebo v letadle? Pokud jste americká filmová hvězda, tak ano!


Achy ty (nejen) hollywoodské hvězdy... Většina z nich si potrpí na luxus a svůj majetek dávají na odiv mimo jiné i nemovitostmi. Obrovské vily v nejdražších lokalitách světa patří ke standardům, ovšem někteří jsou ještě dál, leckdy až za hranice vkusu. Třeba domy Naomi Cambell, Toma Hankse a Johna Travolty vyvolávají spíše rozpaky než obdiv.

Naomi Campbell
Jedna z nejúspěšnějších modelek světa, Naomi Cambell, je známá svou náročností, o čemž dobře věděl i její přítel Vladimir Doronin, ruský miliardář, kterému se často přezdívá moskevský Donald Trump.

Aby měl Naomi blíže u sebe, Doronim neváhal poblíž Moskvy postavit supermodelce futuristický dům silně připomínající vesmírnou loď.
Stejně futuristický interiér čeká na návštěvníky i vevnitř budovy.

Avšak ani tento nákladný dům není zárukou pro trvalý závazek, což brzy zjistila i sama topmodelka.

Hvězdný pár totiž na jaře 2013 prošel drsným rozchodem, když vyšlo najevo, že Doronim už nějakou dobu pokukuje po Naomině mladší kolegyni, čínské modelce a bývalé čínské miss Luo Zilin (25). Možná se tak brzy dočkáme dalšího unikátního domu.

John Travolta
Velmi netradiční příbytek si zvolil známý hollywoodský herec John Travolta.

Svůj monumentální obytný komplex na Floridě připomínající napůl hangár a napůl terminál letiště dokonce pojmenoval Jumbolair.

Herec byl už od dětství posedlý létáním a prý si vždy přál mít svoje letadlo na zahradě, do kterého by mohl kdykoliv naskočit a vznést se do nebe.
Sen si nakonec herec splnil do puntíku, neboť si svůj hangár skutečně doplnil o letadlo, řídící věž i ranvej, které jsou mu ihned i dispozici.
Ve své sbírce má i veteránský Boeing 707, který se vyráběl v letech 1958 - 79.

Naštěstí jeho manželka má pro druhou polovičku velké pochopení, a tak mu celý letecký projekt, který je vyšel v přepočtu na 95 mil. Kč, schválila.

Tom Hanks
Nejmonstróznější příbytek má však americký oscarový herec Tom Hanks, který si v roce 2010 pořídil dům stojící na vyvýšeném kopci odděleně od ostatních domů.

Objekt byl postaven v roce 1966 a nachází se v Pacific Palisades, jedné z nejzámožnějších obytných oblastí na světě.
Cena domu činí v přepočtu neuvěřitelných 490 mil. Kč! Celý komplex o rozloze 1 350 m2 spíše připomíná obří kancelářské budovy než útulný obytný dům.
Podle realitních makléřů šlo tehdy o nejdražší pozemek s domem v celém Los Angeles, kterému se žádný svou cenou nepřiblížil. Dům o pěti patrech má údajně 4 ložnice a 5 koupelen, aby dokázal uspokojit potřeby těch nejnáročnějších majitelů.