Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Duben 2013

Polibek

30. dubna 2013 v 18:41 | žena-in |  Vztahy
O líbání toho nejspíš víte méně, než si myslíte. Vzhledem k tomu, že je první máj nablízku, vylepšete své znalosti - lépe pak porozumíte nejen sobě, ale také mužům.

Studie odborníků z University v Michigany odhalila, že líbání na rty považuje za projev "nevěry" drtivá většina žen. Spojují totiž tento akt s duševním provázáním. Vadí jim víc, než například kdyby partner posílal erotické SMS či e-maily jiné ženě. Ačkoliv z toho pochopitelně také nadšené nejsou.

Líbání na rty skončilo třetí na žebříčku hned po sexu a orálním sexu, získalo 88,7 ze stovky možných negativních bodů.

Chemická válka

Ženy se rády líbají dlouho - čím delší polibek, tím více se v mužském mozku aktivuje hormon oxytocin, zodpovědný za zamilování a pocity připoutání.

Muži se rádi líbají "vlhce" - zkoušejí to poměrně záhy hned na prvních schůzkách. Polibkem předávají své potenciální partnerce testosteron. Je pak povolnější k souloži.

Oba líbáním testují, zda je vybraný partner vhodný k založení rodiny (dělají to automaticky i přesto, že třeba rodičovství vůbec neplánují).

Pro zdraví a krásu

Při polibku si vyměníme díky slinám téměř tři stovky bakterií. Je však zajímavé, že nám jich ublíží jen opravdu drtivá menšina. Líbání má podle vědců prapůvod v sání mateřského mléka.

Tady je seznam dalších dobrých důvodů, proč se líbat:

- Při polibku se zapojuje přes třicet mimických svalů. Předcházíte vzniku vrásek a hormony po vášnivém polibku ještě vyhladí a rozjasní pleť.

- Byla prokázána přímá souvislost mezi líbáním a menším rizikem vzniku zubního kazu.

- Líbání tlumí bolest. Vyplavují se při něm do krve látky podobné mírným opiátům.

- Vědci v japonském Satou přišli na to, že půlnodinový francouzský polibek sníží produkci histaminu, hlavního spouštěče senné rýmy. Pokud tak dlouho vydržíte...

Proč zavíráme oči?

Podle vědců se snažíme zmírnit přetížení smyslů, které jsou při polibku s milovanou osobou napnuté k prasknutí.

46 % žen si dokonce myslí, že polibek jim může dát více než sex. Mužů se stejným názorem je jen 32 %.

Na kterou stranu nakláníte hlavu?

Více než dvě třetiny párů nakloní hlavu napravo. Podle profesora Juliana Greena to dělají citově angažovaní lidé.

Líbáním v průměru strávíme 14 dní života, Evropanky políbí cca 29 mužů, než se vdají.

V manželství polibky ubývají

Pětina manželských párů v Evropě si během týdne nedá ani jednu pusu na rty. To je závěr alarmující studie britských vědců.

Podle nich to plyne z faktu, že líbání je určeno k vzájemnému poznávání - vždyť jde doslova o výměnu chemických informací.

Psychologové však varují: bez intimností vztah dlouho nevydrží. Takže první máj se přímo nabízí k nápravě.

10 % párů se podle německé agentury DPA nelíbá ani při sexu!

Proti tloušťce

Jeden větrník se šlehačkou spálíte vášnivým líbání v době trvání: hodina a tři čtvrtě.

Chcete vědět, co je zač?

"Často a dlouze ho líbejte," vzkazuje profesorka Helen Fischerová z Rutgersovy University.

S partnerem, se kterým nemáte "odlíbáno", si neplánujte žádnou společnou budoucnost.

V jednom výzkumu celých 55 % mužů a dokonce 66 % žen uvedlo, že je od pokračování ve vztahu alespoň jednou v životě odradil hned první polibek.

Ahoj, rád(a) tě vidím

53 % přátel v Čechách se vítá jedním nebo více polibky na tvář, 7 % polibkem přímo na ústa.

Nadpoloviční většina populace to považuje za normální projev náklonnosti mezi kamarády. V Evropě se nejvíce na přivítanou líbají Italové, Španělé a Francouzi.

Někteří mají strach

Chorobný strach z líbání se jmenuje filemafobie.

Není příliš rozšířený, ale existuje. Trpí jím nejen lidé, kteří se obávají různých nemocí, ale také plaší jedinci.

Jejich strach se týká ztrapnění, domnívají se, že líbat neumějí (většinou na základě předchozích špatných zkušeností).

Pálení čarodejnic

30. dubna 2013 v 18:25 | jask* |  Víte, že...
Pálení čarodějnic (také filipojakubská noc, Valpuržina noc) se odehrává v noci 30. dubna na 1. května.

Jedná se o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek.

Tuto noc se lidé scházejí u zapálených ohňů a slaví příchod jara.

Na některých místech se staví májka.

Tato noc byla pokládána za magickou. Svátek se původně pravděpodobně slavil o úplňku, jenž byl nejblíže dnu, nacházejícímu se přesně mezi jarní rovnodenností a letním slunovratem.

Lidé věřili, že tuto noc se čarodejnice slétají na čarodějnický sabat, a skutečně je tato noc jedním z největších pohanských svátků.

Lidé také věřili například v otevírání různých jeskyní a podzemních slují, ve kterých jsou ukryty poklady. Hlavním smyslem tohoto starého lidového zvyku byla pravděpodobně oslava plodnosti vítání jara.


Balzám cz.

23. dubna 2013 v 20:31 | jask* |  On-line katalogy
S přicházejícím jarem vám přinášíme další zajímavé články pro vaši inspiraci. Čelte s námi jarní únavě a přečtěte si další zajímavosti.


Nejextrémnější silnice světa, kterými projedou jen ti nejdrsnější řidiči

23. dubna 2013 v 19:14 | žena-in |  Zajímavosti
Profesionální řidiči musí během své práce často zdolat desítky tisíc kilometrů, nesmí jim chybět pevné nervy, trpělivost a na některých místech dokonce ani odvaha. Ne každá silnice je totiž rovná bez sebemenších hrbolů a vyžaduje jen nohu na plynu a kochání se okolní přírodou za doprovodu svižné muziky. Existují i cesty, které při drobném pochybení mohou stát posádku vozidla i život. Klikatí se okolo skal, jsou příliš úzké či ledové, nemají žádná svodidla a mohou se tu na vás kdykoli sesypat kameny. Takovým silnicím je lepší se vyhnout. Řidiči z povolání si však vždycky trasy vybírat nemohou.

yungas
Mezi nejnebezpečnější silnice světa nepochybně patří Yungas Road v Bolívii.

Ne nadarmo se jí říká Silnice smrti. Sedmdesátikilometrová cesta spojuje města La Paz a Coroico a ve 30. letech ji postavili paraguayští váleční zajatci. Silnice startuje ve výšce 4700 metrů nad mořem. Je velmi strmá a vede nad skalnatými propastmi. Vzhledem k tomu, že je široká jen kolem třech metrů, je tu střetnutí dvou aut skutečně problematické. Cestu komplikují i sesuvy půdy, mlha, padající kameny a absence jakýchkoliv zábran. Každý rok tu zemřou stovky lidí. Před dvaceti lety se tu dokonce při otáčení zřítil autobus se stovkou pasažérů.

tunel
Pokud nemáte rádi tunely, rozhodně vám nedoporučujeme Guoliang tunel v Číně.

Najdete jej v horách Taihang a spíše než dopravní cestu připomíná nevšední přírodní úkaz. Pět metrů vysoký a 1200 metrů dlouhý tunel vede skálou a světlo do něj proniká jen uměle vytesanými okny. V určitých místech jsou však okna tak velká, že od hluboké propasti dělí řidiče opravdu jen pár centimetrů. Naši kamioňáci ze seriálu zavítají v jednom z dílů do Himalájí. Tam se nachází jedna z nejnáročnějších cest na světě vůbec. Indická silnice Leh - Manali se táhne téměř 480 kilometrů, a to v nadmořské výšce až pět kilometrů nad mořem. Řidiče tu často ohrožují sněhové laviny, padající kameny a sesuvy půdy. Po silnici je možné projíždět jen od června do září, kdy není zasypána sněhem.

lena
Mezi nejextrémnější silnice patří rozhodně i ta nejbahnitější a nejmokřejší. Ta je také jen pro skutečné odvážlivce. Ruská dálnice Lena vede z Moskvy do sibiřského města Jakutsk.

Když uhodí zima, komplikují dopravu závěje, ledovka a husté sněžení. V létě je to však ještě větší katastrofa. Když zaprší, promění se silnice bez asfaltu v bahenní ráj s vyjetými kolejemi. Pro motoristy je v té době téměř nesjízdná a vznikají tu nekonečné kolony. Uvízlá auta jsou pak snadným terčem lupičů. Noční můrou pro mnohé řidiče jsou také ledové dálnice. Ty často vznikají na zamrzlých jezerech a řekách. Jízda po ledu je ale extrémně nebezpečná. Asi největší ledovou dálnicí je McMurdo South Pole, která spojuje polární stanici Amundsen-Scott na Jižním pólu a pobřežní Polární stanici McMurdo. Je dlouhá zhruba 1500 kilometrů.

dalnice_led
Jestliže máte rádi horské dráhy a dáváte při jízdě přednost adrenalinu, zajeďte si například do Spojených států. Najdete tu ty nejhrbolatější silnice na světě, na kterých se opravdu zhoupnete. Vybrat si můžete například mezi Endless Highway uprostřed pouště nedaleko údolí Fire State Park v Nevadě nebo městem Douglas County v Coloradu.

Kamioňákům je skutečně nedoporučujeme.

dloha
Pokud dáváte přednost monotónní a nudné jízdě bez jakýchkoli překvapení, bude pro vás The Eyre Highway v Austrálii tím pravým ořechovým.

Jedná se totiž o nejdelší a naprosto nejrovnější dálnici na světě. V létě se teplota prašné silnice vyšplhá i na sto stupňů, takže bez klimatizace na ni raději ani nevjíždějte.

Jednoznačně nejdelší silnicí světa je Pan-American Highway. Ta je dlouhá 48 tisíc kilometrů a vede z města Prudhoe Bay na Aljašce až do spodního cípu Jižní Ameriky. Prochází čtrnácti státy a rovněž různorodým podnebím. Jeden úsek dokonce vede přes deštný prales.

Když už jsme se zaměřili na extrémy, neměli bychom zapomenout ani na tu nejšpinavější silnici. Po té se projedete v malém městečku Shah Town, které je součástí pákistánského velkoměsta Karáčí. Před očima a pod koly auta budete mít jen splašky a bláto. Raději se proto tomuto městu obloukem vyhněte.

Jak donutit ženy cvičit :•)

23. dubna 2013 v 18:32 | jask* |  Zdraví
Nejhorší je donutit se cvičit. Proto přikládám nápad ... inspirovat se tímto videem :◘)


Miminka :•)

22. dubna 2013 v 19:53 | jask* |  Foto


Borec převedl Gangnam style na papírovou animaci

22. dubna 2013 v 14:23 | jask* |  Video
Poslední článek o Gangnam style. Opravdu. Nicméně tenhle kousek si to zaslouží. Chlapík vzal tužku a papír a … maloval.

Borec převedl Gangnam style na papírovou animaci

Také jste si všimli, že čím větší kýč, tím víc je populární? Ostatně i nemalý počet českých hudebníků by nám o tom mohl sáhlodlouze popovídat.
Nicméně právě celosvětový fenomén Gangnam style mezi ty kýče patří, na tom se snad shodnem. Ovšem čím kýčovější věc je, tím více podněcuje lidskou tvořivost. Možná i to je vysvětlení toho, proč někdo vezme tužku a hromadu papíru a stráví hodiny přemalováváním té největší voloviny posledního tisíciletí. Ostatně podívejte se na výsledek...


Pes, který řídí auto líp než někteří lidé

22. dubna 2013 v 13:42 | jask* |  Zajímavosti
Tenhle ratlík se jmenuje Porter a panička ho naučila řídit auto. Zřejmě potřebovala někoho, kdo to svede lépe než ona.

Video: Pes, který řídí auto líp než někteří lidé

No dobře, Porter si ještě moc neví rady se spojkou a pořád má problémy správně odpovědět v autoškole na otázku, jakou maximální hmotnost může mít nebrzdění přívěs...

Ale panička ho naučila to základní - nastartovat, zařadit v autě s automatem D (tedy dopředu), uvolnit brzdu a kroutit volantem. Zřejmě s tím má sama problémy, tak proč to nenaučit psa? Každopádně je Porter borec a ještě se u toho tváří LIKE A BOSS.


Praktické tetování

18. dubna 2013 v 20:03 | jask* |  Krávoviny
Tetování je dnes módní doplněk a tak není divu, že kůži zdobí všechny ty kuřecí polévky v čínských znacích, srdíčka a ostnaté dráty. Někteří lidé však dali svému tetování praktický rozměr!

Praktické tetování na 10 způsobů

Hledat praktičnost v tetování jde poměrně obtížně. Je pravdou, že když potkáte v Horní Dolní podsaditého pořízka a kolem jeho tučně svalnaté paže se točí ostnatý drát, s pravděpodobností blížící se jistotě ho uvidíte v pátek večer u vstupu na místní diskotéku.

Jako poznávací znamení slouží i standardizované obrázky na bedrech dívek, obzvláště pokud jsou doprovázené špeky přetékajícími přes kalhoty "bokovky". Naši hrdinové nicméně přistoupili k tetování jako k pomůcce, která najde i jiné využití, než jako nápověda k zařazení do určité sociální skupiny.

Pokud jdete na pohovor k očnímu lékaři a chcete ukázat oddanost práci, neznáme lepší způsob.

Pokud se v ordinaci rozbije světelná tabule, vaše záda přijdou vhod.
Tento výrobce nábytku používá pravítko každý den. Nyní má jedno vždy po ruce.

Donedávna se tato dívka ztrácela pravidelně v metru.

Nyní to už neplatí, navíc se skvěle seznamuje s turisty.
Když jste diabetik, je dobré, aby se to dalo zjistit i bez vašeho vysvětlování.

Eric Burke si nechal vytetovat to-do list, tedy seznam věcí, které by měl udělat.
Samotné úkoly naštěstí doplňuje propiskou.
Opravdu cool matfyzáci mají číslo Pí na zápěstí navěky.

S tetováním ve stylu "spoj tečky" vás už nikdy nuda nezaskočí nepřipravené.Tetování jako pravítko jsme tu už měli, na těchto místech si ho ovšem můžou dovolit jen ti s velkým sebevědomím … a vybavením.

Tetování na penisu způsobilo trvalou erekci

18. dubna 2013 v 19:51 | jask* |  Muži
Jeden Íránec dostal nápad - nechat si něco vytetovat na svůj penis. Mělo to ale vedlejší účinky, protože nyní trpí na trvalou erekci.

Tetování na penisu způsobilo trvalou erekci

Jeden jednadvacetiletý Íránec se rozhodl, že si nechá na svůj penis vytetovat milostný vzkaz pro přítelkyni. Mělo to znít něco jako "Nechť Tě na tvých cestách provází síla". No, pokud bychom se na to dívali ironicky, rozhodně teď bude síla provázet na cestách po vagínách jeho penis, protože po provedeném tetování muž "trpí" na permanentní erekci.

Po vyšetření lékařem se ukázalo, že během tetování došlo k porušení tkání uvnitř penisu a tím k narušení správné funkce topořivých tělísek, ze kterých teď špatně odtéká krev a tím pádem se penis nemůže uložit ke klidu.

Podle mladého Íránce se s tím prý ale dá žít, protože je jeho nářadí teď větší a prý netrpí na bolest. Normální erekce také bez problémů dosáhne. Nestěžuje si prý ani jeho přítelkyně, takže tedy O.K.

A má to i další pozitivní stránku - až z něj bude stařešina, ušetří spoustu peněz za Viagru. Jenom jsme se nikde nedočetli, jestli teď musí na záchodě dělat stojku.

Zajímavá tetování, která skryla tělesné nedostatky

18. dubna 2013 v 19:24 | jask* |  Zajímavosti
Následující fotky ukazují, jak může být kérka prospěšná. Z nepěkných tělesných vad dokáže některý tatér vytvořit dokonce umělecké dílo.

Zajímavá tetování, která skryla tělesné nedostatky

Mnoho lidí má na svém těle větší či menší vadu. Jednou je to nějaká pigmentová skvrna na velmi viditelném místě, jindy zase jizva, která především před letní sezónou začíná extrémně vadit.
Následující fotogalerie však má fungovat jako menší inspirace tím, že i sebevětší průšvih, který se vám na těle nečekaně objeví, se může proměnit v něco, co budou moci ostatní obdivovat. Stačí, když se do tetování pustí umělec a ne břídil.
Klitoris topoří stejně jako penis, dlouhý je až 13 cm, říká sex koučka

17. dubna 2013 v 20:10 | jask* |  Erotika a sex
V našem vzdělávacím systému se dozvíme hodně o orgánech určených k rozmnožování, ovšem o orgánech nezbytných pro naše vzrušení se ve škole neučí. "A to je velká chyba," upozorňuje sex koučka Julie Gaia Poupětová, která na svých seminářích odhaluje ženám tajemství jejich těla i cestu k orgasmu.

Julie Gaia Poupětová -

Znají podle vás ženy dobře své tělo?

Zhruba 98 % žen, které ke mně přicházejí na kurzy, má takřka nulové nebo jen velmi okrajové informace o tom, jaké části jejich vlastního těla umožňují ženám prožívat vzrušení a jak je takzvaně dostat do hry. Většina z nás totiž mylně předpokládá, že se v hodinách anatomie pohlavních orgánů dovídáme vše. Opak je pravdou.

Co se tedy o ženském těle učí ve škole?

V současných učebnicích biologie člověka pro 4. ročník gymnázia naleznete ohledně ženského klitorisu jen jednu až dvě sporé věty a tam, kde najdete obrázky, jsou uvedeny anatomicky chybné údaje, které úplně zamlčují některé orgány nebo jejich části. O existenci ženské prostaty alias G-bodu a výskytu ženské ejakulace se tak třeba nedovídáme vůbec.

Potřebují ženy ke vzrušení nutně muže?

Tahle otázka je tak trochu černobílá. Homosexuálně orientované ženy třeba ke vzrušení muže nepotřebují vůbec. Trochu žertuju, ale asi tuším, kam tou otázkou míříte. Na mých kurzech o ženském orgasmu se ještě stále objevují ženy, které se ptají: "K čemu tedy budeme muže potřebovat, když si to můžeme udělat samy?"

No právě, k čemu?

Primárně je třeba, aby ženy pochopily, že pokud nechávají zodpovědnost za své sexuální štěstí na tom druhém, nikdy nebudou v životě šťastné. Až když žena plně přijme zodpovědnost za své vzrušení, dopřeje si zažít svobodu orgasmu kdykoli a začne rozvíjet to, co je pro ní přirozené - tedy především klitoridání orgasmus, teprve potom zjistí, že může mít muže, který bude její sexuální život obohacovat něčím úplně jiným. Skutečnou láskou, respektem a porozuměním pro ženskou sexualitu.

Většina žen ví, že má klitoris a přibližně tuší kde. Co o něm ale pravděpodobně nevíme?

Nevíme, že je to orgán, který se topoří úplně stejně jako penis u muže a že co do velikosti tento orgán zasahuje do hloubky 9 - 13 cm. Také si mnoho z nás neuvědomuje, jak moc se mění prožitek vzrušení ženy při zapojení hlubších částí klitorisu na rozdíl od prožitku vznikajícího pouze při stimulaci samotného žaludu klitorisu, čili té části, která vykukuje ven z těla.

Je pravda, že mají ženy prostatu?

Dlouhodobě je ve vědecké literatuře termínem ženská prostata označovaná tkáň obklopující močovou trubici, která je plná žlázek produkujících tekutinu složením velmi podobnou mužské prostatické tekutině. Tuto tekutinu uvolňuje žena ve větším nebo i nepatrném množství při ženské ejakulaci. Ta ale nezbytně nutně nemusí probíhat při orgasmu ženy. V mých seminářích nazýváme komerčním názvem "G-bod" celou oblast ženské prostaty, takže to vlastně vůbec není žádný bod a citlivých míst na něm může být dokonce i několik.

V sexuální výchově se možná dozvíme něco o plánovaném rodičovství a antikoncepci, nikdo nás ale neučí, jak dosáhnout vzrušení či orgasmu. Kde tyto vědomosti může žena získat?

Může číst zahraniční literaturu, navštívit kurzy tantry nebo se vzdělávat na internetu nejlépe prostřednictvím vědeckých prací. Pro mnoho žen ale představuje angličtina ještě stále velikou jazykovou bariéru nebo zkrátka nemají tolik času, aby se věnovaly studiu své sexuality. Chtějí-li se přesto dovědět slovy účastnice našeho kurzu to, co měly vědět už při své první menstruaci, často přijdou na mé semináře. S prvním kurzem Orgasmická žena jsem začínala v roce 2008 a od té doby jím prošly stovky žen.

Dá se orgasmus naučit?

Orgasmus je tělesný reflex a ten se tělo nemusí učit. Umí ho velmi dobře, podobně jako kýchnutí nebo smích. To, co ženy učím, je především dovednost umět se dostatečně vzrušit a zároveň umět odložit na chvíli kontrolu nad tím, co prožíváme a cítíme. Jedině tak se ze vzrušení může narodit orgasmus.

Jak jim v tom můžete pomoci?

Mnoho žen, které ke mně přicházejí, už prožívá orgasmus, ale nedokáží ho rozpoznat, a pak je mým úkolem pomoci ženě tyto prožitky lépe rozpoznávat a rozšiřovat. U dalších žen potom pracujeme s bloky, které mohou mít ve vztahové rovině nebo třeba i v hlavě díky výchově a přesvědčení z dob dospívání.

Má smysl snažit se dosáhnout vaginálního orgasmu?

Vaginální orgasmus je velmi sporný termín. Jen velmi malé procento žen (podle studií 15 - 30 %) ho prožívá při souloži, tedy při stimulaci samotné pochvy. To, co tyto ženy prožívají, ale často vzniká stimulací klitorisu a jeho hlubších částí nebo stimulací ženské prostaty či okolí močové trubice. Bez ohledu na to, jak budeme orgasmy nazývat, vím ze své zkušenosti, že se ženy mohou učit prožívat různé druhy a úrovně vzrušení a mnoho věcí se opravdu dá "natrénovat". I když v tomto případě jde o hodně příjemný trénink.

Jsou období v životě ženy, kdy je dosažení rozkoše snadnější nebo naopak obtížnější?

To je u každé ženy individuální, nicméně nejsnadněji se nám obecně dosahuje rozkoše, když jsme hodně zamilované. Pokud se tedy můžeme milovat s tím, do koho jsme zamilované. Věk také nehraje příliš roli, pokud je žena zdravá, má pozitivní vztah k sexualitě, je emočně v pořádku a její klitoris je na svém místě. Navíc v průběhu menstruačního cyklu bývá pro většinu žen alespoň jeden či dva dny, kdy to opravdu stojí za to. Mnohem výrazněji to ženy cítí, pokud neužívají hormonální antikoncepci. K tomu je ale třeba si zapisovat alespoň tři měsíce informace o svém libidu a orgasmických potřebách do diáře. Pak žena získá dostatek důležitých informací o tom, které dny si mají s partnerem vzít sexuální dovolenou.

Jejich mámy jsou slavné a krásné

17. dubna 2013 v 19:51 | jask* |  Celebrity
Jejich mámy jsou slavné a krásné, ony jdou v jejich stopách...


Nejžádanější modelky současnosti, po kterých svět šílí, jsou Češky

17. dubna 2013 v 19:44 | jask* |  Celebrity
O tom, že Češky patří mezi nejkrásnější ženy světa, není pochyb. Velkou zásluhu na tom mají zejména modelky. Jaké krásky momentálně dobývají mola a titulní stránky? Podívejte se, komu leží současný módní svět u nohou.Koncem 80. let se zrodil fenomén. Do Paříže se v roce 1989 vydaly mladičké dívenky, aby zkusily štěstí. Jmenovaly se Eva Herzigová, Daniela Peštová, Pavlína Němcová a Tereza Maxová. Přišly a okouzlily doslova celý svět.

Hana Jiříčková

Hana Jiříčková se stala tváří francouzské kosmetiky Clarins.
Brněnská rodačka se k modelingu dostala v roce 2008 díky soutěži Elite Model Look, národní kolo vyhrála, ve světovém finále získala třetí místo.
Naplno se však pózování začala věnovat před dvěma lety. Sen o dráze profesionální malířky jde prozatím stranou, éterická blondýnka je momentálně coby manekýnka na roztrhání.

Lenka Hanáková

Lenka Hanáková na přehlídce Gianfranco Ferré podzim - zima 2013/2014 v Miláně
Devatenáctiletá Lenka Hanáková také prošla modelingovou soutěží. Na světovém finále Elite Model Look v roce 2011získala 2. místo, musela však nejprve dokončit školu. V momentě, kdy Lenka odmaturovala, nabrala její kariéra pořádně na rychlosti.

Během své první sezony v roli profesionální modelky se objevila na 27 módních přehlídkách, což z ní dělá nejúspěšnější novou tvář z Česka.


Margita Žuchová

Margita Žuchová začala svou profesionální dráhu modelky v roce 2011.
Dlouhonohá bruneta Margita pochází ze Slovenska, žije však v Ostravě a pracuje ve všech módních metropolích světa.
Svou kariéru modelky začala před dvěma roky a během krátké doby se dostala mezi současnou špičku mezi modelkami. Se svou výškou 179 cm a mírami 82-61-87 je přímo předurčena stát se královnou přehlídkových mol.


Karolína Mrozková

Karo Mrozková se pro titulní stránky časopisů mění stejně jako na módních
Rodačka z Prahy má svých dvaadvaceti letech na svém kontě kromě velkých přehlídek focení pro několik jazykových edicí Vogue či řadu titulních stránek módních magazínů. Karolína, vysoká 180 centimetrů a s mírami 80-62-88.

Již několikátou sezonu mezi nejúspěšnější modelky současnosti. Studentka univerzity v New Yorku cestuje po týdnech módy, kde pracuje pro vyhlášené značky a návrháře včetně takových velikánů jako Oscar de la Renta, Chanel, Temperley London, Dolce&Gabbana a mnohých dalších.Magdalena Langrová

Veronika Vránová úzce spolupracuje s módním domem Lanvin. Objevila se také na
Ve věku, kdy mají mnohé dívky kariéru slušně rozjetou, či ji dokonce končí, dlouhovlasá brunetka Veronika Vránová začala.
Ve svých dvaadvaceti letech započala dráhu profesionální modelky a hned zaujala světoznámého módního návrháře Albera Elbaze působícího na postu kreativního ředitele tradiční francouzské značky Lanvin.


Věra Vávrová

Věra Vávrová
Přestože se Věra Vávrová profesi modelky na plno nevěnuje, věnuje se studiu na gymnáziu, již má na svém kontě celou řadu významných úspěchů. V pouhých sedmnácti letech se může pochlubit účastí na týdnech módy v Londýně a Tokiu.

Zejména tvůrce v britské metropoli modrooká modelka s mírami 84-60-90 zaujala.


Ivana Mrázová

Česká modelka Ivana Mrázová v roli moderátorky slavné italské soutěže San Remo
Ivanu Mrázovou objevila modelka a majitelka modelingové agentury Unique One Karolína Bosáková v pouhých 14 letech.

Vimperská rodačka úspěchy slaví především v Itálii, kde ji tisk označuje za topmodelku. Zde v loňském roce moderovala soutěž v San Remu, čímž také zaplnila celou řadu titulních stránek časopisů.

Figura Mrázové odpovídá zažitému ideálu krásy s mírami 89-62-90 a výškou 176 centimetrů.


Jak začít znovu po nevěře!

17. dubna 2013 v 10:09 | žena-in |  Vztahy
Byl vám nevěrný, ale ukončit vztah nechcete ani vy, ani on. Jaké kroky podniknout, aby to dál mohlo fungovat?

Má to ještě cenu?

Kromě čistění hlavy si také položte první, ale velmi zásadní otázku: "Stojí mi za to?" Možná vám bude dlouho trvat, než najdete odpověď, ale neuspěchejte to. Rozmyslete všechna pro a proti, klidně si všechno sepište.

Pokud vám nedělá dobře partnerova přítomnost, poproste o soukromí. Ať chvíli bydlí u kamaráda nebo rodičů.

Zjistěte, jestli vám chybí, ještě je to stále láska. Možná vám totiž nevěra otevře oči a zjistíte, že šlo jen o zvyk a po lásce a vášni už není ani stopy.

Pokud u obou partnerů zazní odpověď ano, náš vztah za to stojí, pak se vrhněte do nápravy. A pamatujte, musíte do toho jít oba se stejným nasazením. Jen jeden to nikdy nezvládne!

Jestliže jste se domluvili, že svůj vztah chcete dát do pořádku, podnikněte 5 kroků k záchraně vztahu:


Neobviňujte sebe ani jeho!

Ale popřemýšlejte, proč se nevěra přihodila zrovna vám.

Sedněte si a popovídejte si o tom, co partnera k takovému jednání vedlo.

Zamyslete se i sama nad sebou, jak jste se k němu chovala, nebyla jste například spíš matka než manželka?

Přemýšlejte nad tím, co vám ve vztahu chybělo, proč ke všemu došlo, zda byla nevěra jednorázová, nebo v paralelním vztahu byly city.

Ale neobviňujte se navzájem, to nikam nevede. Pokud toto řešíte, chcete vztah zachránit, a proto na výlevy už není čas.

Odpusťte se vším všudy!

Promluvili jste si otevřeně a řekli si, co vám na vztahu vadilo a co vás dovedlo až do této situace.

Usmířili jste se, a proto rozhodně odpouštějte a začněte znovu. Opravdu se nehodí připomínat každý den partnerovi to, co udělal.

Trápí to vás, trápí to i jeho a vztah to neupevňuje. Pokud to půjde, mluvte otevřeně o svých pocitech, ale rozhodně nerýpejte, nepřipomínejte a nenarážejte

Věřte, ale nespěchejte!

Důvěra je nalomena. Jak začít znovu věřit? Na důvěru není potřeba spěchat. Partner by od vás neměl čekat pochopení pro zpoždění hned druhý večer.

Rozhodně ale zapomeňte na přehnané kontrolování partnerových kapes, košil, mobilu či internetu. Nemusíte mu věřit ihned, ale prohledávat jeho soukromí se vám nevyplatí.

A to hlavně tehdy, pokud on seká opravdu latinu, chce váš vztah zachránit a při takovém slídění vás načape. Jednou to odpustí, ale podruhé už by mohl chtít odejít a boj vzdát.

Necítíte se jistá v kramflecích a potřebujete od něj slyšet, že vás má rád? Řekněte mu to. Důvěra se buduje pomalu, ale jakmile se to podaří, váš vztah bude na začátku a vy budete zase šťastná.


Pravidla do vztahu patří!

Kvůli předchozímu bodu je potřeba nastavit ve vztahu nové oboustranné dohody.

Dohodněte se, že si budete při zpoždění v práci volat, dohodněte se na společných večerech či výletech.

Zajistěte si nové rituály, které vás budou spojovat. V první řadě půjde o toleranci a kompromis. Každý budete muset opustit svoji pýchu a trochu odlehčit své požadavky. Nejde totiž jen o to, že partner teď musí dělat to, co chcete JEN VY, ale jde vám o to, abyste OBA byli tentokrát ve vztahu spokojeni.

A chcete si být jistější? Pak si nová pravidla vztahu napište na papír a uvidíte, že bude mnohem těžší je porušovat.

Nemstěte se!

Když to udělal on, udělám to také - tak to je častá věta žen nebo i mužů, kteří se stali obětí nevěry.

Ale uvědomte si, že to vašemu vztahu nepomůže a rozhodně se vám tím neuleví. Nechcete se přeci stát trucovitým puberťákem, který skočí do postele s prvním člověkem, kterého potká.

Msta nemusí probíhat jen jako sex s někým jiným, mstou se může myslet neustálé trápení partnera a připomínání mu, jak vám ublížil.

Jeho urážení před dětmi, známými či rodinou. Před každou takovou pomstou se zamyslete a uvědomte si, že není cesty zpět.


Jak se má modrá krev

16. dubna 2013 v 14:34 | žena-in |  Celebrity
Rozhodli jsme se propátrat paláce a mrknout, jak se mají králové, královny, princové a princezny. Přinášíme vznešené novinky, někde chystají svatbu, jinde kočárek.

Zamilovaný princ Harry

Zdá se, že má princ Harry období, kdy seká latinu. Po žádném průšvihu (k lítosti ostrovního bulvárního tisku) celé měsíce ani památky. V lednu se vrátil z mise v Afgánistánu a na přímé dotazy tisku připustil, že mohl zabíjet. "Když někdo ubližuje našim chlapcům, musíme zasáhnout."

Co se soukromého života týče, odpustila mu modelka Cressida Bones, která s ním přerušila kontakty, když praskla hotelové aféra s nahými fotkami. V únoru však byli společně lyžovat ve švýcarském Verbieru a vypadali na nejzamilovanější dvojici na svahu.

Mimochodem... Do Švýcarska odjela půlka britské královské rodiny, princ Andrew tam uspořádal oslavu svých 53. narozenin.

P. S.: Snímek je z charitativní cesty do Afriky, kam Harry míří poměrně často. Místní a především děti vždy uchvátí svou bezprostředností a milou povahou. Bez problémů se pustí do různé práce - tentokrát vlastnoručně pekl placky, ale neváhal i stavět školu.

Skautka Kate

Vévodkyně z Cambridge překonala první trimestr, kdy jí pronásledovaly nevolnosti, a teď vypadá, že jí těhotenství svědčí.

Novináři jsou vévodkyni samozřejmě v patách - ať už se přidá ke skautům a vaří s nimi na ohni v mrazech, nebo se účastní různých charitativních projektů.

K hlavním tématům každodenních článků na ostrovech patři:

- spekulace, jak se bude dítě jmenovat. Zřejmě se narodí princezna, Kate se údajně měla podřeknout.

- údiv nad tím, že má nastávající maminka v šestém měsíci tak malé bříško.

- neustálé popisy toho, co si Kate oblékla a kde se to dá sehnat.

Dané šaty jsou pak obvykle do několika hodin vyprodány. Naposledy se to týkalo značek Lovestruck, TopShop a MaxMara.

Švédsko chystá svatbu

Jedna z nejkrásnějších evropských princezen (jestli ne ta vůbec nejkrásnější), švédská princezna Madeline chystá svatbu. A celé Švédsko se těší, národ srdečnou Madeline miluje.

Temperamentní blondýnka se osmého června vdá za svého o osm let staršího amerického přítele, obchodníka Chrise O´Neilla. "Konečně jsem nalezl odvahu požádat ji o ruku a naštěstí řekla ano," řekl tisku nastávající ženich.

Poslední dva roky spolu žili v New Yorku, kam si královská dcera odjela léčit zlomené srdce po nevěře předchozího snoubence Jonase Bergstroma, který ji měl údajně podvést těsně před svatbou.


Španělská budoucnost

Ve Španělsku právě teď u dvora žádné princezny na vdávání nemají.

Když se ale na princezničky Sophii a Leonor podíváte, je jasné, že rostou do krásy.

Takhle si na Velikonoce vyšly na velikonoční mši v Palma de Mallorca (tam má královská rodina letní sídlo) s babičkou - královnou Sophií, maminkou - princeznou Letizií a tatínkem - korunním princem Felipem

Následník trůnu

Hádejte, korunu kterého království bude (obrazně řečeno) nosit na hlavě chlapec na snímku?

Seznamte se, princ Moulay El Hattan, korunní princ Maroka.

Zatímco některé královské dvory se snaží zabezpečit následníkům trůnu co "nejběžnější" dětství, tohoto prince jeho otec král Mohammed VI. důsledně připravuje na úkol panovníka od malička.

Princ se například dokáže naprosto nenuceně pohybovat v obleku ve vybrané společnosti - má ale i normální klukovské starosti, miluje fotbal, kterému se věnuje.


Caroline babičkou

Zcela novou neznámou životní roli má před sebou monacká princezna Caroline.

Její osmadvacetiletý syn Andrea se stal koncem března otcem syna se zvláštním jménem Sacha a třiapadesátiletá Caroline tedy babičkou.

Do porodnice chodila na návštěvu každý den a se snachou - stylistkou Tatianou Santo Domingo - prý vychází dobře.

Uvidíme, kdy a jakou "nevěstu" si domů do paláce přivede její druhý syn, pětadvacetiletý Pierre. Nedávno obsadil sedmou příčku nejžádanějších single mužů světa.

Princ Albert se vzteká

Úplně jiné starosti než jeho sestra Caroline má monacký kníže Albert.

Toho prý obrovsky rozčílil film o jeho matce, kněžně Grace (Grace Kelly patřila jako herečka ke hvězdám Hollywoodu).

Film s Nicole Kidman v hlavní roli dokončil minulý rok ve střižně režisér Olivie Dahan.

Knížecí rodina v čele s Albertem tvrdí, že jsou v něm nesrovnalosti a historické nesmysly.

Uvedení do kin však zabránit nemůže. Datum premiéry zatím nebylo stanoveno - dokonce není ani jisté, jestli film nepůjde do kin až příští rok.

Loučení královny

Duben je posledním měsícem, kdy má Nizozemsko královnu.

Beatrix Vilemína Armgarda Oranžsko-Nasavská abdikovala k poslednímu datu v měsíci na trůn ve prospěch svého syna, prince Viléma Alexandera.

Královnou byla od 30 dubna 1980 a rozhodně se nedá říct, že ji čeká chudý důchod. Podle prestižního časopisu Forbes patří k nejbohatším ženám na světě.

Rušno kolem Diany

Tragicky zesnulá princezna Diana dále patří k osobnostem, o které se veřejnost zajímá.

V posledních týdnech se kolem ní rozvířila debata především v souvislosti s aukcí večerních šatů, kterou uspořádala soukromá sběratelka.

Nejvyšší částku - v přepočtu více než 7,2 miliónu korun - vynesla tmavomodrá róba Victor Edelstein, ve které princezna tančila na plese s hercem Johnem Travoltou.

V deníku The Sunday Times také vycházejí paměti komičky a herečky Cleo Rocos "The power of positive drinking", ve kterých zmínila, že Diana a zpěvák Fredie Marcury plus další přátelé v přestrojení navštívili jeden z londýnských gay barů.


Jaký je muž milenec podle tvaru zadku

16. dubna 2013 v 14:20 | žena-in |  Muži
Není žádným tajemstvím, že se ženám líbí mužské zadky. A rády se za pěknými půlkami otočí. Z pozadí lze totiž vyčíst, jaký bude váš vyvolený v posteli. Nenechte se ale napálit. Vypracovaný zadek ještě nezaručuje skvělý sex.

Zadek ho (prý) napráská

Proč je pro ženy mužský zadek tak atraktivní vysvětluje německá psycholožka Annika Lohstroh.

Dámy totiž doufají, že jim zadek muže prozradí několik faktů o jeho zdraví a hlavně o sexuální výkonnosti.

Pro 86 % žen je tělesná atraktivita partnera velice důležitá a potenciální milenec s pěkným zadkem okamžitě boduje.


Hranatý zadek

Ať se vám tenhle typ zadku líbí nebo ne, jedná se o chápavého milence.

Prý je citlivý a něžný, ale pokud budete mít chuť na tvrdší dovádění, udělá všechno proto, aby se vám to líbilo.

Prostě a jednoduše prý za všech okolností bude myslet především na vaše blaho.

Větší zadek řemeslníka

Tento druh pozadí prý o jeho nositeli prozrazuje to, že více než sex preferuje znamenitou domácí stravu.

Možná vám tedy nebude kapat vodovodní kohoutek, ale co z takového chlapa?

Pěkný zadek v džínách

To je dobrá trefa!

Majitel tohoto skvostného zadku je výborný milenec, který má velkou chuť v sexu experimentovat.

Nemyslí přitom jen na sebe, ale důležité pro něj je i to, aby partnerka z milování něco měla

Pevný zadek ve tvaru jablka

Podle psycholožky Anniky Lohstroh je "nositel" tohoto pánského zadku v sexu příliš rychlý a sebestředný.

Myslí především na sebe a na vlastní orgasmus.

Ze sexu s ním můžete mít dobrý pocit maximálně tak z toho, že ten chlap je přitažlivý. Jenže vás bohužel rozhodně neuspokojí.Poznejte chlapa podle toho, na co vás pozval do restaurace

16. dubna 2013 v 14:10 | žena-in |  Muži
O tom, co je váš nový objev zač, napoví i to, kam vás vezme na večeři. Za prvé láska prochází žaludkem a za druhé se z toho spousta věcí pozná.

Burger a cola

Dostala jste hranolky zalité kečupem do krabičky a k tomu "hambáč"? Pak je váš nový muž člověk, který nikdy nic neřeší, žije rychle a podle toho, co který den přinese.

Plánovat s ním cokoli do budoucna je těžké. Je sice praktický a rychle se rozhoduje, ale žije tím, co je teď, ne tím, co bude za pět let.

Nečekejte od něj rafinované finesy, a to ani v posteli, ani třeba při výběru dovolené. Zároveň ale není leklou rybou, jde většinou rychle na věc, ať se jedná o obchodní záležitost, nebo o sex.

Není to vysloveně záporák, ale bude vás leckdy pořádně štvát svojí lehkomyslností a až přemrštěným klukovstvím třeba i v padesáti.

Exotická kuchyně

Zvolil pro první společnou večeři pákistánskou, libanonskou, indickou či podobnou restauraci? Pak máte před sebou chlapíka, který se nebojí experimentovat, objevuje rád nové věci, bude vás často překvapovat neobvyklými nápady.

Mít ho po boku znamená se nenudit. Otázkou je, kam až jste schopná zajít, protože jeho hranice, pokud vůbec nějaké existují, jsou hodně vzdálené.

A stejné to s ním bude i v jiných oblastech, cestováním počínaje a sexem konče. Dovolenou s ním můžete strávit v luxusním hotelu i v bivaku na skalní stěně, sex si užijete jak v honosném apartmá, tak třeba v telefonní budce.

Problémy nastanou třeba s příchodem potomka, jeho křídla totiž nemají ráda zastřihávání.

Česká klasika

Knedlo zelo vepřo je pro něj božstvem číslo jedna. Jednoduše řečeno - klasik a tradicionalista.

Během pár schůzek ho budete perfektně znát. Nemá rád změny, jeho život pojede v neměnném rytmu.

Pravda - bude poklidný, bez dramatických situací. Ale zároveň dost nudný. Po jeho boku čekejte jistotu, rozhodně ne dobrodružství. Bude to časem prostě takový taťka.

Francouzské menu

Decentní francouzská restaurace, vinárnička s pianistou a oddělenými boxy - tam vás vezme dobře situovaný, rozvážný muž.

Nepůjde s vámi do žádných bláznivin, přesto život s ním nebude úplně nudný. Jen budete muset akceptovat určitou vznešenost a noblesu. Komedie s Paolem Villaggiem v jeho filmografii nenajdete, zato třeba o Godardových filmových postupech s vámi prodebatuje noc.

Čas od času ale pocítíte strašnou touhu vyrazit s partou známých na pořádně divoký mejdan. Ale v pohodě - bude vám to tolerovat.


Příběh vlaštovek

15. dubna 2013 v 20:21 | jask* |  Foto