Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Účesy v Severní Koreji? Musíte si vybrat jeden z 28 státem schválených

26. března 2013 v 11:34 | jask* |  Móda
V Severní Koreji prostě nemůžete přijít ke kadeřníkovi a říct svou představu. Ne pokud to nebude jeden z 28 státem schválených účesů.Znáte to, žena a kadeřník. Téměř nekonečný příběh, na jehož konci jsou zastřižené konečky a peněženka o několik tisíc chudší. Aby se této kapitalistické nechutnosti vyvarovala pokroková Severní Korea, zpracovala seznam účesů, které můžou ženy oficiálně nosit. Peněženka zůstane v případě obyvatel Severní Koreje pořád prázdná, ale jindy promarněné hodiny u kadeřníka může žena věnovat prospěšnějším činnostem, jako je třeba leštění mosazné sochy vládce světa a přilehlých galaxií, Kima Čong-una.

Účesů je dohromady 18, ale nám přijdou všechny stejné. Buď se u nás rozvíjí šedý zákal, nebo jsou pro jistotu focené pokaždé z jiného úhlu, aby měly Severokorejky pocit, že si mají z čeho vybírat. Ale nemají. Z osmnácti účesů se sestřihy dělí na krátké a dlouhé, přičemž krátké jsou vyhrazeny svobodným ženám, dlouhé vdaným. Na výběr jsou účesy typu kokršpaněl, transsexuál nebo patka Justina Biebera.


A jak bychom na tom byli my, muži? Ehm, ještě hůře. V Severní Koreji je pro muže přísně zakázáno nosit vlasy delší, než 5 centimetrů. Výjimku tvoří stařešinové, kteří si mohou kštici nechat narůst až na 7 cm. I u mužského pohlaví narážíme na stejný problém - všechny účesy vypadají stejně, tentokrát byl vzorem kastrol. Největší odvaz si očividně může dovolit jen vůdce Kim Čong-un, který na hlavě nosí věrnou kopii záchodové štětky z ošklivého západu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama