Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Únor 2013

Hustý reklamy na autobusech

28. února 2013 v 14:34 | jask* |  Foto
Zapomeňte na billboardy nebo reklamu v novinách. Chce to něco lepšího, něco kreativnějšího! Sledujte reklamy, které mají něco do sebe!

Sleduj hustý reklamy na autobusech

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik reklam na vás udělá takový dojem, že přijdete z práce domů a do vyhledávače ihned naťukáte stránku firmy? Já osobně jsem to neudělal asi ještě nikdy! Trapný designy a nenápadité fláky společností mě prostě neberou - to v jiných zemí na to jdou od lesa.

Koukněte na originální reklamy na autobusech, které podle mě dokážou oslovit!

Nejvtipnější pivní reklamy

28. února 2013 v 14:13 | jask* |  Zábava
Reklamy propagující lahodný zlatavý mok bývají často mimořádně vtipné. Vybrala jsem ty nejlepší kousky, které vás určitě dostanou. Tak si otevřete pěkně vychlazeného lahváče a jdeme na to!

Nejvtipnější pivní reklamy

Skočím na jedno

Krásná žena jde kolem bazénu, její žhavé tělo dostává do varu všechny samce v okolí. Tedy až na jednoho - pro toho je středem světa něco úplně jiného.


(Ne)příjemné probuzení

Bláznivá noc za ním, a jelikož se vzbudil připoután k roztomile růžové posteli a kdosi se ve vedlejší místnosti sprchuje, dá se očekávat velmi příjemné ráno. Jenže nic není tak, jak se na první pohled zdá.


Umýt, vyčistit, vydrhnout

Ženské objevily vynalézavý způsob jak zařídit, aby se jejich chrámy skvěly čistotou, a ony přitom nehnuly ani prstem. Zákeřné vyděračky!


Svět je mnohem krásnější

Tato reklama jasně dokazuje, že pivo je prostě ten nej nápoj ze všech. Existuje snad nějaká jiná tekutina, která činí svět tak nádherným?


Nejšílenější věci, které se dají koupit v Číně

28. února 2013 v 13:59 | jask* |  Zajímavosti
Něco by nebylo v pořádku, kdyby se v miliardové zemi neprodával čaj z pandích exkrementů nebo vzduch v plechovkách.

Pandí čaj


Kupodivu tento čaj není vyroben z chráněných, ohrožených a roztomilých pand, ale z jejich trusu. Má prý takřka zázračné účinky.

Bojuje proti rakovině a bambusové zbytky v exkrementu fungují prý jako, podržte se, antioxidanty. Kilo této mňamky vyjde na 77 tisíc amerických dolarů, což z něj dělá nejdražší čaj světa.

Jídlo od robotů


V roce 2011 vynálezce Cui Ranquan stvořil humanoidního robota Chef Cui, který je naprogramován k přípravě jídla.

Kupodivu se jeho čínský ekvivalent Zdeňka Pohlreicha uchytil a prodává se za 3 tisíce dolarů. Prodává se především v Shanghai, kde jsou robotí kuchaři zaměstnáni ve fast foodech.

Vzduch z plechovky


Ostraváci mohou vyprávět, že žít v městě se znečištěným vzduchem není žádná šmakuláda.

V Číně je to však o několik úrovní horší, proto se na tamním trhu vcelku ujal vzduch prodávaný v plechovkách.

Můžete si pořídit vzduch s ironickým názvem Nedotčený Tibet. Zarputilí maoisté však preferují Revoluci z Yenanu nebo vzduch s názvem Post-industriálně ochucený vzduch z Taiwanu.

Zácpový servis


Dopravní zácpy jsou v obrovské Číně na denním pořádku.

Silnice prostě nedokážou přežít nápor hromady pracujících Číňanů. A tak vznikla služba, která má v případě nenadálé zácpy spěchajícím bussinessmanům pomoci.

Funguje to tak, že zavoláte servis, udáte polohu a pak čekáte na dva chlápky v motocyklu. Jeden vás motocyklem sveze kam chcete a druhý vystojí zácpu a auto vám přiveze.

To celkem potěší. Problémem pak ale může být to, zda vám navrácení vozu třeba za tři týdny (nebo zda vůbec někdy) nějak pomůže.

Čaj, který sbíraly jen panny


Čína je čaji proslulá, proto nepřekvapí různé chutě, ale i různé způsoby sběru.

No a je pravdou, že mezi movitějšími (a podivnějšími) lidmi je dost populární čaj sbíraný pannami.
Panny musí mít velká prsa, protože sběrný košíček mají mezi nimi, a obratný krk.

Fígl je totiž v tom, že podle tradice nesmí použít ruce, ale kvítky sbírají pusou.

Tento prapodivný způsob má podle legendy přenést na pijícího muže mužnou sílu a čistotu pan.


Takhle vypadá data centrum Google

28. února 2013 v 13:45 | jask* |  Internet
K čemu všemu jsou tyhle naleštěné trubky? No přece k tomu, abyste se dostali na vaše oblíbené pornostránky!

Takhle vypadá data centrum Google

Pokaždé, když něco provádíte na Googlu, ať už je to vyřizování emailů, hledání oblíbeného filmu nebo relaxačního materiálu na večer pod peřinu, výsledek dostanete takřka okamžitě. Virtuální skřítkové, kteří vám požadovaný obsah dostanou až na monitor, také mají svoje pevné místečko.

Celé virtuální prostředí Google je samozřejmě zhmotněno v obrovském datacentru. Podívejte se, jak vypadá jeho zákulisí, od místností s trubkami odvádějícími odpadní teplo od serverů do chladících věží přes zálohovací místnost po zákoutí serverovny.


Simon Beck vyšlapává obrazce do sněhu

26. února 2013 v 14:01 | jask* |  Umění
Tohle mi celkem vyrazilo dech, jak to dělá.. ? krásně symetrické tvary ...Nádherné fotky naší stověžaté matičky

24. února 2013 v 13:40 | jask* |  Foto
STAČÍ JEDEN KLIK NA NÍŽE ZVEŘEJNĚNÉ FOTO A OCITNEŠ SE V ÚŽASNÉM SVĚTĚ BAREV A STÍNŮ

Bezesporu knížecí pes :•)

24. února 2013 v 13:31 | jask* |  Video


Novinky iMOTOR

22. února 2013 v 17:48 | jask* |  Taky něco pro pány
Vážení čtenáři, první iMotoru roku 2013 míří do finiše, ale ještě než projede pod šachovnicí, ukáže vám několik čerstvých videí. V sekci Autotube se pořád probíráme sněhovými radovánkami, tentokrát jsme se zaměřili na ty ne úplně povedené. A co přináší internetová televize iMotor TV ?Aston Martin Rapide S
Hezčí, rychlejší, dokonalejší

Peugeot VéLV
Je elektrická tříkolka budoucnost?

Kia Cadenza
Pohledného sedanu se dočkají jen v Americe
Lofoty a okolí

22. února 2013 v 17:18 | jask* |  Foto
Lofoty je skupina ostrovů ležících u pobřeží Nordland Part na severu Norska.


Půlnoční slunce

22. února 2013 v 17:01 | jask* |  Foto

Polární záře

22. února 2013 v 16:47 | jask* |  Foto


Pohled z Kriváně do údolí

21. února 2013 v 15:30 | jask* |  Zajímavosti
Vlevo dole si vyber výhled. Z kterého kopce sa chceš podívat....


Národní speciality

21. února 2013 v 15:15 | jask* |  Zajímavosti
Jestli jste si dnes naplánovali večeři v čínské, norské nebo japonské restauraci a chystáte se objednat si národní specialitu, po přečtení tohoto článku asi půjdete raději do mekáče, kde vám nic zlého nehrozí.

Psí polévka a jiné odporné národní speciality

U nás máme vepřo-knedlo-zelo, svíčkovou či klasickou zabijačku spláchnutou plzní a slivovicí. Říká se ale, že by měl člověk při návštěvě zahraničí vyzkoušet místní speciality. Jenže po tomhle výpisu některých národních jídel budete raději zalezlí doma pod potelí a jíst jen psí granule, protože by se vám mohlo udělat zle už jen z toho pomyšlení, co servírují jinde.

Japonsko - Shirako

Celkem nevinný název, ale až se dozvíte, co to znamená, přejmenujete si to na "shitako". Jedná se totiž o samčí pohlavní žlázy naplněné mlíčím, tedy spermatem. Obvykle se podává po tepelné úpravě, ale japonští labužníci prý pojídají žlázy a mlíčí zasyrova. Hmm, lahůdka, viďte? Proti tomu je kaviár (samičí vajíčka) ještě zcela akceptovatelný.


Shirako

Korea - Psí polévka

Pes je sice přítel člověka, ale když je hlad, musí jít přátelství stranou. Na druhou stranu, plemeno označované jako "žlutý pes" je v Asii pěstováno speciálně za účelem potravy, podobně jako u nás kuřata, prasata nebo krávy. Tato tradice se objevila ve středověku v dobách hladomoru - pes vyžadoval méně péče než dobytek. Jestli ale máte psy v oblibě a jednoho čtyřnohého miláčka doma, asi vám nebude tato národní specialita po chuti.

Psí polévka

Mongolsko - Kumys

Jedná se o alkoholický nápoj z koňského mléka, které se odebírá tří až pětiletým klisnám. Tradičně se uchovává v nádobách z kobylí kůže (říká se jim saba) a pak se tlouklo dřevěnou palicí (bišpek). Ke kvašení stačí přibližně 12 až 20 hodin, poté se kumys podává. Mladý čerstvý kumys se nazývá sámal a je to taková kaše podobná spermatu (barvou i pachem), obvyklejší je ale silný kumys pojmenovaný jako hojů s necelými 5 % alkoholu. Kvůli vysokému obsahu bakterií a laxativ má kumys velmi silné projímavé účinky pro netrénované jedince, zejména Evropany a Američany. Pamatují si na dlouhotrvající několikadenn křeče, totální vysílení a nechuť do života. Teprve po týdnu střevní apokalypsa odezní a člověk se může vzdálit přibližně na deset minut od toalety.

Grónsko - Muktuk

Co by to tak mohlo být, když tohle vidíte v jídelníčku pod kolonkou národní speciality? Naštěstí se nejedná o nějaká vařená varlata nebo syrové mozečky, ale jen o svérázný druh "slaniny" - je to totiž velrybí kůže s podkožním tukem. Muktuk se pojídá syrový, ale lepší je ho aspoň trochu opražit.

Muktuk

Anglie - Černý pudink

Čekali jste nějakou neškodou sladkou delikatesu? Smůla. Tzv. černý pudink je, na rozdíl od klasického pudinku, vyrobený z hovězí krve. Smíchaná se zahušťovadlem se vaří tak dlouho, dokud neutuhne. To má daleko do lahodné anglické slaniny... Prý je to dobrota podobná naší jitrnici, ale my raději zůstaneme u české klasiky.

Černý pudink

Norsko - Lutefisk

Podobnou specialistku jedí i na Islandu a podle odéru, který tato "pochoutka" vydává, vám to připomene olomoucké tvarůžky. Jedná se o odleželé rybí maso, které vlastně tleje na suchu, větru a mrazu. Mráz a mořský vítr s nádechem soli sice působí jako konzervant, ale i tak se vlastně jedná o zkažené maso. Norové si na tom však pochutnávají. Říká se, že po jedné porci lutefisku vám z úst zapáchá ještě týden.

Lutefisk

Brazílie - Kapybara

Chtěli jste vidět křížence psa a myši? Krysopsa můžete vidět právě v Brazílii, protože kapybara je největší hlodavec na světě, který měří až metr a váží kolem 80 kg. Žije v blízkosti vody a nejen, že poskytuje potravu krokodýlům a hadům, ale také lidem. Svým způsobem je to ale chutné maso, podává se jako steak s cibulí, česnekem a pepřem. Z kapybary se prý dělá i výborný guláš.

Kapybara

Vietnam - Trứng vịt lộn

Tohle si na dovolené ve Vietnamu rozhodně nedávejte naslepo. Je to totiž oplodněné kachní vejce s téměř vyvinutým embriem uvnitř. Severní část Vietnamu ho podává téměř před vylíhnutím, když už má vyvinuté drápy a zobák, na jihu se podává spíše mladší. Když už si tohle omylem dáte, ujistěte se, že je vejce aspoň před podáváním uvařeno v horké vodě. Dobrou chuť!

Vietnamská dobrůtka

Ghana - Kenkej

Podle obrázku to může vypadat dost nevinně a také to tak na první pohled zní - kukuřičné těsto. Problém ale je, že v Ghaně, kde je kenkej chápán jako nádorní specialita (protože tu stejně nic jiního k jídlu není), prochází rozemleté kukuřičné zrno ještě fermentací, následně se kašovitá hmota balí do slupek od banánů a pak se vaří v páře, dokud nevznikne něco na způsob našeho knedlíku. Zní to v pohodě, ale jídlo je velmi bohaté na kapsaicin. Co to je? To je taková ta zlobivá věc, která vám při konzumaci něčeho pálivého vyvolává v ústech bolest a vhání slzy do očí.

Kenkey

Mexiko - Tacos de sesos

Že nemůže být mexická balená placka nic hrozného a že si tohle dáváte v mexické restauraci běžně? Tacos de sesos tam ale rozhodně nemají. Jedná se totiž o kravský mozek v kukuřičné placce. Vlastně to není nic zákeřného, protože když si to polijete dostatkem tabasca, stejně nic neucítíte, jen palčivou bolest. Mějte ale na vědomí, že kravský mozek obsahuje velké množství cholesterolu, proto si dejte raději pravý steak, který rozhodně méně nadýmá než tacos s fazolemi.

Tacos de Sesos

Zdánlivě neškodná jídla, která vás můžou zabít

21. února 2013 v 14:55 | jask* |  Víte, že...
U nás na ně sotva narazíte, ale globalizace může i na váš stůl přinést něco exotického. Rozhodně si ale raději dopředu zjistěte, co jíte.

Zdánlivě neškodná jídla, která vás můžou zabít


V našich zeměpisných šířkách se obvykle nesetkáváme se stravou, která by byla životu nebezpečná a tak jediné, co vám může spolehlivě způsobit smrt, je dlouhodobé přejídání a nadměrná konzumace alkoholu. Dostanete infarkt a máte to...

Jenže zahraniční kuchyně se pomalu dostává i k nám a než ukážete na specialitu, raději se dvakrát ujistěte, co opravdu jíte, protože některá jídla vás mohou skutečně zabít. Nejprve se ale podívejme na některá nebezpečná domácí jídla.

Kapr

Vánoční svátky si bez kapra představit nedokážeme... Tedy, my v redakci ano, neboť dáváme přednost středně propečenému steaku, ale Češi jsou národ konzervativní. Ročně musí ale lékaři ošetřit několik stovek lidí, kterým uvízla v krku kost z kapra. Nejhorší případy už ale také skončily smrtí...

Tatarák

Syrové hovězí maso je samozřejmě lahůdka, ale kuchař musí vědět, ze kterého chovu bere. Dnes se podařilo riziko minimalizovat, přesto ale stále existuje malá pravděpodobnost, že se do vás dostane zárodek tasemnice. Ta si pak hoví ve vašich střevech a skutečně může citlivějším jedincům způsobit i smrt, i když je to velmi nepravděpodobné. Už to umíme léčit.

tatarák

Houby

Nezkušený houbař často sebere i nějakou tu jedovatou houbu, ale aby vás složila muchomůrka, museli byste jich spořádat celý košík. Obvykle to končí jen nevolností či závratěmi a lékaři si s tím snadno poradí.
Pak už vás u nás může zabít skutečně jen sousto, které vám zaskočí a není po ruce nikdo, kdo by vás praštil přes záda. Pojďme se proto podívat za hranice, kde na nás opravdu číhá nebezpečí.

Fugu

Asi nejznámější je japonský pokrm z ryby, jejíž žlázy jsou prudce jedovaté a i malá dávka usmrtí dospělého muže. Na světě existuje jen málo certifikovaných kuchařů, kteří dokáží rybu fugu naporcovat. Přesto každoročně jen v Japonsku zaznamenají několik desítek případů otravy, z nichž necelých 10 % končí smrtí. Jedná se ale zejména o neodbornou úpravu v domácích podmínkách. Než byl ale v roce 1958 zaveden zákon, že fugu smí připravovat pouze certifikovaný odborník, zemřelo v Japonsku každoročně asi 150 lidí na otravu touto rybou.

Opičí mozečky

Ano, tohle se skutečně jedlo (a jí) zejména v jihovýchodní Asii a v Číně. Opičí mozeček je považován za ultraluxusní delikatesu a někteří gurmáni ho pojídají za syrova přímo z živé opice! Opice se sváže, vyjmou se jí mandle (aby neřvala jak pavián) a opatrně rozřízne hlava, aby ještě žila. A pak si můžete pochutnávat na tepajícím mozečku. Zní to pěkně, ale mezi opicemi koluje nebezpečná nemoc - něco na způsob nemoci šílených krav. Nemocný člověk pak pomalu a zdlouhavě umírá na odumření mozku...

opičí mozečky

Ovoce durian

Od durianu by vás mělo odradit především to, že páchne jako hnůj nebo vágusovy nohy. Skutečně. Ale v jihovýchodní Asii je považován za oblíbenou pochoutku. Sám o sobě je neškodný, ale problém nastává, když spolu s ním konzumujete alkohol. A na to doplácí především nezkušení zahraniční turisté.

durian

Durian totiž obsahuje látky, které "napadají" játra a ty pak neumí alkohol odbourávat. Stačí to tedy schlastem přehnat a můžete si játra po jedné prokalené noci odrovnat úplně. Anebo rovnou zemřete v krutých bolestech na jejich selhání.

Sannakji

Tuto syrovou chobotnici si oblíbila hlavně Korea. Není jedovatá, ale protože se jí syrová, její chapadla se mohou ještě hýbat a přísavkami se přichytit v krku oběti... ehm, tedy labužníka. Ročně takto zemře až šest lidí.

sannakji

No, asi raději zůstaneme u našeho vepřo-knedlo-zela, co?

Jak to je v Evropě s mužskou chloubou?

19. února 2013 v 16:43 | jask* |  Zajímavosti

Z posledního průzkumu pánských přirození vyplývá, že máme jedny z největších penisů v Evropě!


Kdo má v Evropě největší penis?


Největší nářadíčko mají Maďaři, kteří evropským přirozením dominují s průměrnou délkou 16,51 cm. Za nimi jsou v závěsu Francouzi, když o pouhý milimetr překonávají šestnácticentimetrovou hranici. Bronzovou medaili utrhla naše zemička se slušnými 15,89 cm. Trochu si nejsme jisti u těch Francouzů, jestlipak jim průměr nenavyšují hoši z černého kontinentu...

Naopak stydět by se měli Rumuni s 12,73 cm, kteří to na plné čáře v průzkumu projeli. V závěsu jsou za nimi Irové s 12,78 cm a Portugalci s 13,19 cm. Data z některých zemí nejsou k dispozici, těžko říct, jestli se hoši stydí, nebo už tam vládu převzaly extrémistické feministické lesbičky a všechny chlapy vyhnaly

Nevíme, kdo tento průzkum prováděl, nicméně až se v létě budete rozhodovat, kam na dovolenou k moři, máte celkem jasno, kde by mohla být děvčata frustrovaná z materiálního nedostatku.

Podívejte se na největší doutník na světě

19. února 2013 v 16:25 | jask* |  Krávoviny
Mnozí muži prosluli svou oblibu v doutnících. Na tenhle by byl krátký, ale každý. Má třičtvrtě tuny a velký je jak odpadní roura.

Parta amíků si zase řekla, že vytvoří něco, co nikdo nikdy nepoužije. Proto vzali 725 kilogramů tabáku a vytvořili doutník, který má vcelku nekonvenční rozměry. Je 5,8 metru dlouhý a široký je pak o 20 centimetrů víc, než je průměrná délka delfíního penisu. Má přesně 0,91 m.

Dlouho se však v kovovém futrále tvůrců tento macek neohřál.

Krátce po výrobě jej prodali soukromému sběrateli, který za něj vysázel 181 tisíc dolarů.

Těžko říct, co s ním nový majitel udělá, ale dost možná jej jen rozřeže a udělá si z něj doživotní zásobu doutníků normální velikosti.

Inspirace - Jak vyznat lásku

19. února 2013 v 15:47 | jask* |  Láska
Potřebujete vyznat lásku, ale nestihli jste nic sehnat, chybí finance nebo vám totálně chybí nápad? Inspirujte se.

Kontaminujte srdíčky

Lihovku do ruky a přemýšlejte.

Kam by se srdíčka dala namalovat, aby je váš milý našel až v průběhu dne.

Mrkněte, jak skvěle vypadá třeba golfový míček :-)

Kupte čokoládu

Tentokrát na srdíčka klidně zapomeňte a kupte tu nejkvalitnější, která vám padne pod ruku.

Čím bude mít víc procent kakaa, tím lépe funguje jako afrodiziakum.

Muži mají rádi i neobvyklé kombinace. Například čokoládu s chilli papričkami. Stačí malá tyčinka, upřednostněte kvalitu před kvantitou.


Zařáděte si s vykrajovátkem

Vytáhněte krabici s vykrajovátky na vánoční cukroví a do akce!

Vrhněte se s ní na chleba, sýr, šunku... Na cokoliv vás napadne.


Pošlete zamilovanou SMS

Možná už moc dlouho po zprávách řešíte, kdo pohlídá řemeslníky a koupí cestou z práce domů rohlíky.

Překvapte svou drahou polovičku zprávou, že které jasně pochopí, jak moc ho máte ráda nebo co ho doma čeká za něžnosti.

Pozvěte svého miláčka na kávu

Udělejte si na sebe čas, dejte si dobrý dort a kávu. Určitě víte, o jaký motiv obsluhu poprosit.

Pozvání na kávu od ženy je sexy. Klidně předstírejte, že se teprve seznamujete:-)

Příval papírků

Srdíčka i vzkazy porůznu poschovávejte, pokud je neumístíte přímo na viditelná místa.

To však chce rozvahu - proniknout do jeho kanceláře a zamořit mu jimi pracovní místo před důležitou prezentací není zrovna dobrý plán:-)

Držte se tedy kapes, aktovky, vnitřku automobilu a tak dále.

Napusťte vanu

Žádný zamilovaný muž neodolá, když ho do ní nalákáte příslibem něžných hrátek.

Oba se skvěle uvolníte a naladíte na něžnosti. Zvlášť pokud použijete vonné oleje - růži, levanduli i směsi určené přímo k navození touhy.

Červené víno jako spojenec

Opravdu kvalitní červené víno podporuje ženské libido, vědci hovoří v této věci jasně.

Nechte si ho malinko stoupnout do hlavy (zdůrazňujeme malinko), uvidíte, že váš chlap žádný jiný dárek shánět nebude.


Proč se nosí snubní prstýnek na čtvrtém prstu levé ruky?

19. února 2013 v 15:02 | kafe.cz |  Víte, že...
Otázka, proč snubní prstýnek nosit na levé ruce, je docela jednoduchá. Při troše zamyšlení vás správná odpověď napadne. Levá ruka je totiž srdci blíže než ruka pravá. Ale proč tedy ten čtvrtý prst, kterému od malinka říkáme automaticky prsteníček?


Zkuste si zajmavý test


Nejdříve otevřete dlaně a spojte je k sobě, hezky prst na prst. Nechejte všechny prsty natažené, pouze prostředníčky skrčte tak, aby se dotýkaly klouby navzájem.

První prst, tedy palec, představuje vaše rodiče.

Zkuste rozdělit palce od sebe. Jde to, protože palce představují vaše rodiče a vy je dříve či později opustíte. Odstěhujete se, začnete žít svůj život.

Druhý prst, ukazováček, představuje vaše sourozence.

Nyní palce opět spojte a pokuste se od sebe oddělit ukazováčky. Stejně jako v případě palců to půjde. I vaši sourozenci od vás časem odejdou nebo vy odejdete od nich. Založíte si vlastní rodiny a budete si žít své životy.

Třetí prst, prostředníček, představuje vás samotnou.

Vy jste pevný bod vašeho světa. Proto mějte prostředníčky stále pevně spojené, kloub na kloub.

Čtvrtý prst, prsteníček, představuje životního partnera.

A zde je odpověď na naši otázku. Když se pokusíte rozpojit prsteníčky, aniž byste rozpojili další prsty, nepůjde vám to. Nerozpojené prsty tvoří něco pevného, při troše fantazie uzavřený kruh a kruh odjakživa symbolizuje bezpečí. S naším partnerem se přeci cítíme v bezpečí, a proto si ho chceme vzít, mít s ním děti a žít šťastný a naplněný život.

Pátý prst, malíček, přestavuje vaše děti.

Teď už jen tak z principu vyzkoušejte rozpojit malíčky, které představují vaše děti. Stejně tak jako u rodičů a sourozenců se vám to podaří. Děti si jednou zařídí svůj život a odejdou, ale váš partner by tu měl pro vás zůstat navždy.

VY a ON: Role, na které si nehrajte. Nebo uteče...

19. února 2013 v 14:48 | kafe.cz |  Vztahy
Nepřejímejte role, díky kterým mužům polezete na nervy, přestanou vás vnímat jako ženu nebo rovnou začnou využívat. Víte, které to jsou?


1. Jeho matka

Oprávněně se rozčiluje, pokud mu neustále na odchodu z domu připomínáte šálu, když venku mrzne. Stejného efektu docílíte podáváním kapesníků, ometáním smítek z obleku na veřejnosti nebo každodenním dotazem: "Co bylo v práci", který tolik připomíná obligátní: "Co bylo ve škole?", které slýchal celou pubertu.

Vyvarujte se zdrobnělin ve společnosti a ne aby vás napadlo hovořit v partnerově přítomnosti ve třetí osobě: "On to má teď Jiřík v práci složité. Viď, Jiříku?" V dotyčném "Jiříkovi" už bude bublat vztek.

Jednu matku přece má. A pokud jde o přiměřeně inteligentního dospělého jedince se zdravým náhledem na vztah, tak žádnou další doma nechce. Touží se cítit jako muž. Ne jako malý kluk.

Náš tip: Zapomeňte na rituály typu: Chystání partnerovy tašky do zaměstnání, vyžadování hlášení typu: "V pořádku jsem dorazil." apod.2. Messerschmitt

To byla skvělá stíhačka ve vzdušných soubojích. Do vztahů se však tento model vůbec nehodí. Ne nadarmo se na "pánských" webech objevují články typu: "Život se stíhačkou - 10 rad, jak ji poslat do šrotu."

Stíhačka je něco, čeho se muži rádi okamžitě zřeknou. Vadí jim manipulace a nedůvěra. Nehledě na to, že jsou častým terčem posměchu šťastnějších kamarádů, kteří mohou ve vztahu dýchat. Je tedy jen otázkou času, kdy se váš milý vzepře, stíhačku pošle pryč a najde si normální "model".

Problém se žárlivostí je čistě váš, pokud k němu partner samozřejmě nedává opodstatnění. Souvisí s vlastní sebedůvěrou a pocitem vnitřní jistoty.

Podle amerického psychologa D. Freeamana má obrovský vliv pocit méněcennosti (kromě toho, že žárlivost je - věřte nebo ne - částečně ovlivněna i geny). Budete muset zapracovat především sama na sobě.3. Kamarádka na život a na smrt

Ne, opravdu nemusíte vědět všechno. Komunikace je samozřejmě alfou a omegou spokojeného vztahu, bez ní zapomeňte na úspěšné budování společné budoucnosti. Na druhou stranu však existují témata, která by si ON měl nechat pro sebe a opačně platí totéž.

Dejte najevo, že nebudete rozebírat například, jestli má nebo nemá jeho nová kolegyně z práce známost nebo že má ta dívka naproti v tramvaji hezká lýtka. Nezabředejte do žádných hovorů, které vám kazí náladu. Stanovte témata, o nichž se prostě bavit nechcete. Opravdu potřebujete vědět, s kým se partner bavil na akci, která se původně jmenovala "pánská jízda"? Nebo že si uprostřed sexu vzpomněl na svou bývalku?

Když si budete říkat totálně všechno, vystavujete svůj vztah nebezpečí.. Hrozí vám takzvaný "syndrom spolubydlícího". Definován je relativně důvěrnými vztahy mezi partnery, kteří si sice povídají, ale nespí spolu, nebo spolu spí méně a méně. Postupně se však začnou odcizovat na všech rovinách, až zjistí, že žijí "vedle sebe". Jistě takový pár ve svém okolí znáte. Rozešli se, kamarádí se a tvrdí: "Poslední dobou jsme byli jako bratr a sestra."

4. Šéfová

Zkuste si uvědomit, zda náhodou partnerovi nepřidělujete úkoly nebo neudělujete benefity (například sex) pouze za zásluhy.

Pojmout partnerský vztah stylem - nadřízená podřízený - je mimořádně nešťastné. Tím nešťastnější, pokud náhodou opravdu v zaměstnání taková situace existuje.

V soukromí potřebujete vyváženější rozložení sil.
Veďte dialog, rozhodujte společně.

Jestliže si budete plést debatu třeba o víkendovém plánu s poradou, na které máte rozhodující slovo a právo veta, může se vám stát některá z následujících pravděpodobných variant: 1. Jednou se partner vzepře a podá výpověď. 2. Vesele přehodí všechno rozhodování na vás, protože je to pohodlné, a stanete se tahounem vztahu. To je špatně. A taky to neskutečně vyčerpává. Pokud nechcete slyšet do konce společných dní jen větu: "Jak myslíš, miláčku.", dejte si na přílišné šéfování pozor.

5. Služka

Opravdu si myslíte, že když nadobro vyměníte červený saténový noční župánek za zástěru, pantoflíčky s labutěnkou za teplé pletené ponožky, chopíte se vařečky a středobodem svého žití určíte bezvadně klapající domácnost, dočkáte se nějakého vděku?

Mít domácnost útulnou a přiměřeně v pořádku je jedna věc. Ale předimenzovaná hra na ultrahospodyňku jiná.

Snažte se najít kompromis a ponechat si důležitou část svého ženského kouzla. Jen tak se dočkáte obdivu a hýčkání. "Model, kdy žena poskytuje veškerý servis a stále je připravena plnit partnerova přání, ve skutečnosti vyhovuje osobnostem s psychopatickými rysy," podotýká psycholog Karel Červinka. "Normální" chlap z bytosti, která na něj jen oddaně zírá, neprojevuje žádné vlastní názory a středobodem jejího žití je jen ON, po čase dost znervózní. Oprávněně se cítí v pasti. Tím, že budete samostatná bytost s vlastním životem, snižujete riziko, že si vás přestane vážit a že vás opustí.