Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Říjen 2012


Bonus pro rodiče čekající radostnou událost

31. října 2012 v 10:43 | jask* |  Zdraví
Ultrazvukové vyšetření patři mezi nejdůležitější vyšetření v průběhu těhotenství. Moderní počítače nám již nějakou dobu umožňují vytvářet spatřit plod na tak zvaném 4D ultrazvuku. O co se jedná?Jednou z nejmodernějších diagnostických metod v těhotenství je 3D ultrazvuk. Své miminko díky této metodě můžete vidět na 3D fotce (která na první pohled působí trochu strašidelně, ale pro budoucí rodiče je jedinečnou vzpomínkou). Jde ale o diagnostickou metodu, díky níž mohou lékaři odhalit to, co pomocí klasického ultrazvuku nezjistí?

Již nějakou dobu můžete také získat 4D video děťátka. To vypadá třeba takhle...Jaký je rozdíl mezi 3D a 4D ultrazvukem?

3D ultrazvuk jsou fotografie, 4D ultrazvuk je video. Dělá se to při jednom vyšetření.

Jak toto vyšetření probíhá?

Jako klasický ultrazvuk přes bříško.

A z lékařského hlediska, pozná lékař na tomto ultrazvuku víc než při běžném ultrazvuku?

Nepozná, toto vyšetření je komerční, památeční pro rodiče. Lékaři jako diagnostická metoda stačí 2D ultrazvuk, který je u nás tak kvalitní, že si lidé mnohdy myslí, že už je to 3D.

Kolik vyšetření 3D a 4D ultrazvukem stojí a jak dlouho trvá?

1.200 korun. Trvá 10 až 15 minut.

Takže po vyšetření, jestli tomu dobře rozumím, budoucí rodiče získají asi desetiminutové video...

Ano, dostanou dévédéčko s videem a několika 3D fotografiemi.

TY, ON a společné bydlení. Ráj nebo peklo?

30. října 2012 v 16:27 | kafe.cz |  Vztahy
Chodíte spolu už nějakou dobu, milujete se a najednou máte pocit, že musíte vztah někam posunout… Přirozeným krokem kupředu pak v takovém případě bývá společné bydlení. Jenže ne vždy se tento krok vyplatí. Na co si dát pozor?
Hned pro začátek vás možná napadne otázka, kdy vlastně je nejlepší doba k sestěhování. Na to neexistuje úplně jednoznačná odpověď. Už dávno totiž není pravidlem, že spolu partneři začínají bydlet až po svatbě. Důležité je, aby to bylo promyšlené rozhodnutí a souhlasili s ním oba partneři. Spolubydlení pak často ukáže hloubku citů a sílu vztahu. Jde totiž o vzájemnou toleranci, respekt a snášenlivost. Některé vztahy to zvládnou, jiné to úplně rozloží. Co se tedy vyplatí dělat, abyste se nového roku dočkali ještě v páru.

 • Ačkoli by se zdálo, že je to spíše naopak, podle odborníků je společné bydlení velmi náročné a rozvod mnohem více hrozí těm párům, které spolu před svatbou již dlouho dobu bydleli. A to prý až o 50 %. Více než polovina párů, které spolu žijí na hromádce, se zase rozejdou dříve, než se vůbec stihnou vzít.

Proč ano?

I když výzkumy a statistiky nejsou společnému bydlení před svatbou příliš nakloněni, psychologové i tak tvrdí, že má výhody v tom, že si partneři mohou vyzkoušet, jak se dokážou snést v "reálném a každodenním životě". Najednou se vytrácí romantika a přichází praktické problémy. Díky spolusoužití můžete snadno zjistit, jestli vám vyhovuje, jak partner řeší ty obyčejné starosti, jako třeba složenky. Díky tomu se můžete přesvědčit, jak to nejspíš bude vypadat v manželství a třeba se dopředu vypořádat se stereotypem.

Dejte si pozor!

Bydlení na zkoušku, život na hromádce, společné soužití není jednoduché a rozhodně to nepůjde bez oboustranných ústupků. Jde o opravdu velký krok, některými páry označován jako důležitější než vstup do manželství. V našich myslích totiž posouvá obyčejné "chození" na opravdový partnerský vztah na vážno. Už nejde být neustále dokonalý, každý den nasazovat masku…jednoduše se najednou musíme zbavit růžových brýlí.

Co by vás tedy mohlo na začátku překvapit a jak se s tím co nejrychleji vyrovnat?

 • peníze: hned na začátku si ujasněte, jak to bude s penězi, a to nejenom s placením nájmu, hypotéky, záloh za služby nebo také s nakupováním potravin, důležité je také zjistit, jaký má vlastně partner postoj k financím a jak je společně budete spravovat.
 • zvyky a rituály: čím starší jsme, tím více máme určité zvyky (a to i ty špatné) zakořeněné a velmi těžko se jich zbavujeme…vy můžete být ranní ptáče, kdežto váš partner noční sova, může být zvyklý doma pracovat, ale také to může vypadat tak, že všechno za sebe nechal udělat maminku a je zvyklý jen ležet na gauči, nechává pytlíky od čaje nebo posmrkané kapesníky, kam se podíváte, zubní pastu mačká uprostřed…hned na začátku si to uvědomujte, i když vám to možná až tak nevadí. Po x letech manželství vás to může začít štvát, a proto je lepší vyjasnit si takové situace hned na začátku soužití.
 • osobní hygiena: vyhovuje vám, že se partner myje obden a večer si "zapomene" vyčistit zuby?
 • sex: ke společnému životu prostě patří, a to mnohem více, než když si dáváte romantické schůzky v parku a občas máte možnost zaběhnout si k někomu domů. V takovém případě máte totiž většinou "vždycky" chuť, a když ne, tak se to dá snadno zamaskovat. V každodenním životě pak může nastat problém v synchronizaci chutí, výkonnosti, aktivity a podobně. A ať si říká, kdo chce, co chce - sex je jedním ze základních stavebních kamenů fungujícího vztahu.
 • budoucnost: rozhodně si co nejdříve ujasněte, jak to se vztahem do budoucnosti vidíte, co chcete od života a postupně mluvte také o dětech a další rodinné situaci. Vyvarujete se tak zbytečného zklamání, když by partner od života nechtěl to samé.
 • hádky: ty se společnému životu nevyhnou, ani když se budete hodně snažit. Ať už půjde o to, na co se budete dívat v televizi, nebo jakou sedačku zvolíte do obýváku. Buďte na ně proto připravená.
 • povinnosti: hned na začátku si rozhodně rozdělte základní povinnosti a frekvenci jejich vykonávaní.

Jak to tedy zvládnout?

Naučte se dělat kompromisy a buďte připravená na to v některých věcech ustoupit, ponechte si vlastní prostor a určité tajemství. Čas od času se věnujte jen sami sobě. Hned na začátku si stanovte pravidla, a to i co se týká jak důležitých věcí, tak maličkostí, jako je otevřená zubní pasta na umyvadle. Nerozmazlujte partnera jenom proto, že chcete být teď dokonalá. Jen ho nechte, ať něco dělá také sám. Zkuste sladit své zvyky a snažte se najít společné zájmy.

Sex: Šokující fakta

30. října 2012 v 16:12 | jask* |  Aktuálně
Věděli jste, co vám hrozí při orálním sexu či zkoušení poloh z Kámasútry? Přečtěte si šokující fakta o sexu a možná se budete divit, čím vším se vědci zabývají.


Orální sex a rakovina

S poněkud znepokojivou zprávou přišli američtí vědci. Na to, abyste mohla dostat rakovinu jícnu, nemusíte být kuřačka, ani alkoholička - získat ji můžete i při orálním sexu, a to kvůli viru, který se při něm přenáší. Nechvalně známý papilomavir ohrožuje až 80 % žen a nyní vyšlo najevo, že může způsobit nejen rakovinu děložního čípku, ale i úst. Lékaři vše dále zkoumají, ale výsledky nejsou zrovna příznivé - prý k přenosu tohoto typu viru může stačit jen líbání…


Rizika Kámasútry

Možná jste přemýšlela, že byste si s partnerem měla zpestřit milostný život. Pokud se ale rozhodnete inspirovat starou známou Kámasútrou, dejte dobrý pozor. Vědci totiž zjistili, že třetina poloh je nejen téměř nerealizovatelná, ale především při nich hrozí vážné riziko zranění. Například v Rusku při zkoušení jedné z poloh muž uvízl mezi ženinými stehny a vyprostit ho musela až záchranka - partnerka totiž dostala svalovou křeč do stehen.

Litr Coly denně snižuje plodnost

S varováním pro všechny muže, kteří bez Coly nemohou být, přišli dánští vědci. Zjistili totiž, že pánové, kteří ve větším množství popíjejí Colu, mají o třicet procent slabší ejakulát, tedy se u nich výrazně snižuje plodnost. Vědci soudí, že vše má na svědomí nezdravý životní styl, který s velkým pitím Coly souvisí.


Nebezpečná Viagra?

Se znepokojivým zjištěním přišli Američané - údajně mužům, kteří užívají léky na podporu erekce, hrozí náhlé riziko vzniku nedoslýchavosti, která může vést k podstatnému zhoršení anebo ke ztrátě sluchu. Podle expertů jde o jeden z vedlejších účinků a výrobci dostali nařízeno na tuto skutečnost upozorňovat v příbalových letácích ..

Obřízka snižuje riziko AIDS

Chcete mít větší jistotu, že nechytíte vir HIV? Nechejte se obřezat. Alespoň tak by se dala vyložit studie odborníků, kteří podrobili průzkumu několik tisíc mužů. Zjistili při něm, že riziko nakažení virem HIV se snižuje u obřezaných mužů až o 60 %. Lékaři sice přesně neznají důvod, ale domnívají se, že při obřízce se odstraňuje předkožka s tzv. Langerhansovými buňkami, které virus silně vážou.

Pohled na ženské pozadí funguje jako droga

Američané přišli se zajímavým zjištěním, které potěší hlavně ženy s oblejšími křivkami. Prý pohled na ně vyvolává u mužů aktivitu v části mozku spojené s pocitem odměny, na kterou působí alkohol či drogy. Podle vědců je proto jasné, proč mají tolik příznivců ženy se slovanským pozadím.


Ošklivější muži jsou plodnější

Chcete rychle otěhotnět? Pak zapomeňte na atraktivního fešáka! Vědci totiž zjistili, že přitažliví muži mají více sexuálních partnerek, a tak jejich tělo automaticky omezuje produkci spermatu a kvalitních spermií. Pravý opak je u méně pohledných pánů, jejichž ejakulát je bohatší na kvalitnější spermie.


Oholení muži mají sex 2x častěji

Máte vousatého partnera a zdá se vám, že vás v sexu zanedbává? Oholte ho. Podle nejnovějších výzkumů mají totiž oholení muži sex 2x častěji než fousáči, a to i více než patnáctkrát měsíčně. Nejde ale o jednorázové oholení - výkonnější pánové se prý holí 5x týdně. S tímto výzkumem ale nesouhlasí Britové - podle nich je totiž strniště pro ženy velmi přitažlivé. A pak si vyberte…

Proč jsme mužům nevěrné?

30. října 2012 v 15:31 | jask* |  Vztahy
Nejčastěji nevěru provází vzplanutí, které ženu přemůže, cítí-li se osamělá. Od partnera čeká víc emocí, které ve vztahu potvrzují její ženství.NEVĚRA CITOVÁ

Takové nevěry bývají nejčastější. Vznikají různě, ale jsou charakteristické tím, že žena opravdu znovu najde možnost být milována a mít možnost lásku dávat.

Příčiny:

1. intenzivně prožívaný pocit samoty vedle oficiálního partnera, citová deprivace

Žena považuje vztah za prázdný. Pár žije spíš vedle sebe než opravdu spolu. Pojítkem je rodina, péče o děti, širší rodinné vazby, vzájemný provozní servis. Ze vztahu se vytrácí nebo zcela vytratilo společné sdílení, touha po něm, vzájemnost. Důsledkem je citové odcizení, každý z dvojice si buduje vlastní svět, do něhož utíká.

2. nevyrovnaný (nevyvážený) oficiální vztah

V takovémto vztahu ženě chybí partnerův respekt a úcta, které jsou základním předpokladem pro rozvoj plnohodnotného vztahu. Jestliže se žena necítí být uznávána, trápí se. Zpočátku se může snažit "zavděčit" se partnerovi, aby ji ocenil. Tím se ale stává na vztahu závislá a to je pro fungování dvojice vždy jen kontraproduktivní, prohlubuje to vzájemné odcizování.

Na nevyváženosti vztahu se může podílet i délka vztahu i to, kdy se oba potkali. Jestliže jsou spolu partneři od svých 18 let, vyzráli za ten čas v osobnosti, které si již po třicítce či čtyřicítce nemají co říct. Každý je jinak zaměřený, mají odlišný hodnotový systém, jiný životní styl, jiné zájmy. V takovém případě se stává, že ženě její životní partner nestačí a její očekávání není naplněno. Pak chtě nechtě potřebuje najít někoho jiného, s kým své zájmy a potřeby lépe sladí. Někoho, s nímž je naladěna na "stejné vlnové frekvenci". Nevěrou řeší situaci, kdy nechce rozbít rodinu, připravit děti o jejich otce a o možnost vyrůstat v úplné rodině, ale zároveň odmítá stagnaci v partnerském slova smyslu.

3. jiný si ji najde sám

Aniž by žena někoho hledala a v legálním vztahu zažívala pocit nespokojenosti, může se někdo nečekaně objevit. Kouzlu zamilovaného vábení a dobývání může zcela neplánovaně podlehnout docela snadno.

NEVĚRA ČISTĚ SEXUÁLNÍ

Příčiny:

1. partneři mají v intimním životě rozdílnou potřebu

Žena nemá od manžela dost signálů o tom, jak po ní touží, jak je pro něj sexuálně přitažlivá. Ráda by se milovala častěji, ale je buď odmítána, anebo vázne kvalita, která je ještě důležitější. Žena neočekává od muže až tolik výkon. Potřebuje cítit i zájem o sebe, něhu, lásku ve fyzické podobě. Ne vždy je jednoznačným cílem orgasmus. Mělo by mu předcházet to, proč se sexu říká milování. Jestliže toto v manželské ložnici chybí, není těžké se ukotvit v jiné náruči, která lásku a tvořivost, vášeň nabízí.

2. hledání dobrodružství v rámci nudy a stereotypu v manželském sexu

3. nedostatek předchozích zkušeností, tj. de facto "poznávací" sexuální nevěra

Objevuje se tam, kde manžel (trvalý životní partner) je pro ni první a jediný sexuální partner v životě nebo je jedním z prvních sexuálních partnerů.
Nevěry plánované jen jako oživení sexuálního života původního páru jsou nebezpečné ve chvíli, kdy je přítel dobrý milenec. Žena se pak snadno zamiluje a nevěra plánovaná jako ryze sexuální se mění v citovou.

NEVĚRA PRAGMATICKÁ

Příčiny:

1. účel světí prostředky

Účelový vztah pomůže k získání nějaké výhody: pozice v profesní kariéře apod.

NEVĚRA Z "DONUCENÍ"

Příčiny:

1. revanš za manželovu nevěru

K takovému kroku přistoupí žena ve chvíli, kdy si chce "srovnat s manželem skóre" a narovnat vlastní ženské sebevědomí. Jsou to nevěry docela rizikové, které se mohou překlopit do opravdového vztahu, ačkoli původním záměrem bylo jen to "skóre". Často ovšem přecházejí opět do kategorie nevěr pro ženy nejtypičtějších: nevěr citových.

NEVĚRA Z "LÍTOSTI"

Příčiny:

1. převládne pečující pocit zodpovědnosti za druhé

Hodně žen je vybaveno jistým altruismem a přes tuto vlastnost jsou i snadno manipulovatelné, nechávají se citově vydírat. Jestliže takovou ženu uhání evidentně zamilovaný muž, který dává najevo, jak ji potřebuje a nemůže bez ní žít, pak se mu vlastně "oddá", aniž by sama původně něco takového chtěla. Udělá to v zájmu jeho "záchrany".

Z takového vztahu leckdy není úniku, protože závislý manipulující muž má proti takové ženě v rukou silné zbraně: pláč, zoufalství, apel na to, že je ona jeho jediným smyslem života, atd.

Co všechno je nevěra: osm základních typů od flirtu po bigamii

30. října 2012 v 15:02 | jask* |  Vztahy
Nevěru lze definovat jen těžko. Někdo za ni považuje již zhřešení myšlenkou, jiný se cítí být ohroženější nevěrou fyzickou než duševní. Dokonce i virtuální nevěra může mít všechny průvodní znaky té reálné.


Flirt

Flirtem myslíme zpravidla nezávaznou koketérii, rituální tanečky náznaků a příslibů bez skutečné snahy o realizaci. Vše "další" se odehrává na úrovni představ. Podstatná je předpokládaná možnost, nikoliv její naplnění. Jenže sebenevinnější flirt se nám může za určitých okolností vymknout. Stačí konflikt či krize v partnerském vztahu, vhodné vnější podmínky, někdy třeba i vliv například alkoholu, a neštěstí je hotové.

Mimomanželský kontakt

Obvykle je to krátkodobý nahodilý situační kontakt, nejčastěji ryze sexuální. Někdy se o tomto typu nevěry mluví jako o "rekreační", protože se odehrává na dovolené, na večírku, někdy i v zaměstnání. Stejně jako u flirtu hrozí i tady riziko, že se kontakt rozvine v nějakou z dalších forem nevěry. Jeden z partnerů ho může vnímat víc než jen jako sexuální, bude emočně angažovanější. Destruktivní dopad na partnerství může mít i případná chybička v konspiraci. A i když se podaří vše utajit, "úspěch" svádí k opakování, často i s jinými partnery. Více než kde jinde zde platí přísloví o běhání se džbánkem pro vodu.

Dobrodružství

Charakteristickým znakem je delší trvání v čase a vyšší míra zapojení emocí. Pravé dobrodružství však ještě nebývá zpravidla zatím spojováno s úvahami o případné společné budoucnosti. Nevěrníci mívají naopak pocit, jak mají vše pod kontrolou a situaci vnímají jako "vztah na přilepšenou". Předpokladem, že takové dobrodružství nezničí stávající vztah, je, že oba milenci jsou pevně zakotveni ve svých legitimních vztazích. Pak se ale lze ptát po samém smyslu podobného počínání.

Mimomanželský vztah

Dlouhodobý eroticko-sexuální vztah se silnou emoční vazbou. Dříve nebo později si alespoň jeden z partnerů začne připouštět možnost budoucího společného soužití. Často nejen připouštět, ale i konat. Vztah má vysoké riziko vyzrazení.

Virtuální nevěra

Nejčastěji je spojená s internetem a jeho seznamovacími či chatovacími službami. Co na tom, že hledáme urostlého charismatického blonďáka s očima Paula Newmanna a ve skutečnosti komunikujeme s vyzáblým holohlavým staříkem? Když jeho slova jsou tak plná citu... Virtuání nevěra může mít stejně destruktivní důsledky jako nevěra reálná. Chybějící osobní kontakt navíc zmenšuje prostor pro případné zklamání a naopak velmi rozšiřuje prostor pro lákavé fantazie.

Swingování

Dvě či více partnerských dvojic se rozhodne "oživit" dle jejich představ příliš stereotypní sexuální soužití jakousi naturální směnou partnerů. Zpravidla však krátkodobou, byť někdy opakovanou. Jde o jev spíše vzácný a má svá rizika: především odlišnou míru motivace jednotlivých "hráčů". Nekazit hru a vyhovět přání partnera, to není zrovna ideální důvod zúčastnit se. Stejně tak pravidlo, že hru kazí ten, kdo do ní vnese nějaké emoce (od sympatie přes zamilování až po pocity žárlivosti). Kanasta nebo hra na mrkanou může také nadělat ve vztazích jistou paseku, ale přesto se jeví jako poněkud bezpečnější.

Prostituce

Je anebo není sex za peníze nevěra? Odpověď není jednoznačná. Každopádně pokud si jeden z partnerů platí prostitutku či gigola, lze takovou prostituci chápat jako závažnou vztahovou poruchu, často s velice destruktivními důsledky. Zřejmě tu jde o jistý defekt emočního prožívání, přinejmenším o citové oploštění. Prostitutka či prostitut sami pak budou mít tendenci zdůrazňovat, že chybí jeden z podstatných znaků nevěry, tedy osobní vztah se zákazníkem. "Prostě ho jen udělám a hotovo. S partnerem je to ale úplně jiné, něha, láska, vztah..."

Pokusy o legalizaci bigamie

K perlám vztahové naivity patří některé pokusy o (pro naši kulturu) netradiční formy soužití s oficiální manželkou a oficiální milenkou. V našich podmínkách však takové řešení vztahům rozhodně nesvědčí.

Tolerujte nevěru, patří k životu.

29. října 2012 v 17:44 | jask* |  Vztahy
Zahýbají slavní, zahýbají politici, zahýbá i soused odvedle. Nevěra už dávno nemá nálepku něčeho zakázaného nebo nepřípustného jako kdysi, přesto ještě stále není společenskou normou. Většina z nás pořád touží po věrném partnerovi a lásce na celý život, německý specialista na vztahy Ulrich Clement se však rozhodl vzít nám iluze: "Nevěra patří k životu," tvrdí a vyvrací i další vztahové mýty.

Ilustrační snímek

"Chceme-li vést spokojený život, nezbývá než přijmout partnera v jeho jinakosti. Poskytnout mu svobodu, třeba i sexuální, má-li tu potřebu," doporučuje lidem žijícím v dlouhodobém vztahu svérázný profesor. "Musíme akceptovat, že část svých potřeb realizuje jinde - a nevyčítat mu to."

Snaha o změnu partnera jako životní program je podle něj největší omyl.
Ulrich Clement však propaguje nejen toleranci a akceptování odlišností, ale i zodpovědnost a loajalitu: obětovat vše, co nás spojuje, kvůli sexuálnímu dobrodružství, je nesmysl.

Nevěřte mýtům o nevěře

Jeho tvrzení jdou často doslova proti proudu. Vyvrací například předsudek, že nevěra je vždycky důkazem špatně fungujícího vztahu. "K tomu, aby člověk zahýbal, existují spousty motivů a nespokojenost s partnerem tvoří pouze jeden z nich," říká. Temperament, touha, zvědavost, chlípnost, pud hráče, potřeba potvrzení, nuda jsou podle něj jen začátkem dlouhatánského seznamu.

Nesouhlasí také s mýtem, že muži jsou od přírody nevěrní a ženy od přírody věrné. "S kým všichni ti muži zahýbají?" ptá se. "Přece se ženami - alespoň ve většině případů."

Na paškál si bere i tvrzení, že na nevěře má vždycky vinu i podváděný. Podle něj jde jen o výmluvu nevěrníka. Za své činy je - s přihlédnutím k párové dynamice - zodpovědný výhradně nevěrný, nikoli podváděný partner. I kdyby se k němu choval sebehůř.

Hojně rozšířeným předsudkem je i ten, že po nevěře už vztah nelze zachránit. "Neustálým jitřením se rány sice nezahojí, ale necháme-li je v klidu, mohou se více či méně zacelit," upozorňuje profesor Clement.

Zapírat, nebo přiznat?

Může být přiznání k nevěře férové? Kdy lhát a zatloukat, a kdy naopak "kápnout božskou"? I v tomhle má terapeut jasno. "Jednoduché lži jsou lepší než komplikované. Lépe se pamatují a nepůsobí podezřele. Ovšem pozor. Za vlasy přitažené lži jsou trapné a dělají pitomce jak ze lháře, tak z obelhávaného," radí. V tomto případě má podle něj otevřenost lepší karty

Pro dobro vztahu

Partnerství čerpá z různých zdrojů a zamilovanost představuje jen jeden z nich. Těmi dalšími a pro dlouhodobé soužití nezbytnými jsou podle německého odborníka na vztahy a sex například tolerance, otevřenost nebo důvěra.

Ventilovat vlastní přání či neopustit partnera, projevil-li úplně jiné, mně naprosto cizí fantazie (například sex ve třech nebo návštěvu swingers clubu), tudíž patří k prubířským kamenům loajality…

"Vášeň dříve či později zmizí, to je zákonitý proces. Nikdy by však ze vztahu neměl zmizet rutinní sex, ubezpečující oba partnery v tom, že k sobě patří a že se mají rádi," shrnuje Ulrich Clement.Při seznamování zapomeňte na příručky, stačí obyčejné ahoj

28. října 2012 v 12:21 | jask* |  Vztahy
Manuály a příručky o randění a svádění se podle londýnských psychologů jen hemží nesmyslnými radami. K nim patří také vymýšlení krkolomných a rádoby originálních vět a způsobů prvního oslovení vyhlédnuté partie.
Experti z University College London varují, že tyto metody většinou končí fiaskem a kdyby se příručky řídily psychologickými výzkumy, pak by psaly o tom, že nejsnazším a nejúčinnějším začátkem hovoru je prosté "ahoj, jak se máš".

"Tyto knihy nemají vůbec žádné vědecké podklady pro to, co ve skutečnosti radí. My jsme ale několik takových příruček prozkoumali, otestovali a můžu vám říct, že jsou to jen žvásty," tvrdí doktorka Petra Boyntonová z Londýna.

Podle ní nefunguje třeba to, že by žena neměla vyzdvihovat své úspěchy a nechat muže udělat první krok, ani to, že by muži měli ženám říkat dvojsmyslné komplimenty jako: "Máte hezké nehty. Jsou umělé?"

"Takovým prohlášením se snažíte ženu znejistit a posílit svůj status alfa muže plného sebevědomí a síly. Jenže problém je v tom, že většina žen je natolik sebevědomých a asertivních, že se tím bude cítit uražená a bude vás vnímat jako podivína," tvrdí Boyntonová.


Příručky ohánějící se řečí těla také nejsou zrovna nejvhodnější, protože většina lidí číst v řeči těla neumí. Navíc amatér v tomto oboru stráví příliš mnoho času analýzou, takže dotyčný může mezitím odejít nebo sbalit někoho jiného.

"Většina lidí čeká na to, že řeknete ahoj. Protože důmyslné a vtipné větičky nepůsobí dobře, zní příliš nuceně," dodává Boyntonová.


Nejkrkolomnější způsoby, jimiž lze začít konverzaci:

* Ahoj, pořád jsem si říkal, jestli máš dost místa v kabelce pro klíčky od mého mercedesu?
* Tvé oči jsou modré jako oceán a já se topím v moři.
* Bolelo to, když jsi spadla z ráje?
* Dnes mám fakt den blbec. Vždycky mi ale pomůže, když se usměje hezká holka. Usmála by ses pro mě?
* Tak tady jsi. Hledal jsem tě všude, dívku svých snů.
* Nemáš náhodou drobné na telefon? Matka mi říkala, abych jí zavolal okamžitě, jakmile potkám svou ženu snů.
* Muž: Pardon, mluvila jste na mě? Žena: Ne. Muž: Tak prosím, začněte.

Jsi dobrým milence, milenkou?

28. října 2012 v 11:39 | jask* |  Erotika a sex
Nikdo učený z nebe nespadl - platí to i v případě sexu. Je nereálné, aby byl sexuální život dvojice od začátku bezchybný, aby si hned ve všem rozuměli. Třeba na to čas, aby si partneři na sebe zvykli a dokonale poznali svou vzájemnou intimitu a představy toho druhého. V tom nám mohou pomoci některá základní pravidla. Přečtěte si rady, které vás dokáží s partnerem /partnerkou ještě více sblížit a udělat Váš společný sexuální život lepším !
Nečekejte, že Váš partner / partnerka dokáže číst myšlenky


Vaše polovička neumí číst myšlenky , nevidí Vám do hlavy - stejně jako to nedokážete ani Vy . Jednou z nejdůležitějších věcí proto je , abyste dokázali hovořit o svých sexuálních potřebách a představách a abyste vždy konkrétní , slovy vyjádřili , po čem toužíte .

Problém s tím mají zejména ženy. Do jisté míry za to může příliš konzervativní výchova nebo názor , že milování slouží hlavně na plození dětí. Mnohé ženy si proto myslí , že muži prostě od přírody vědí , co a jak mají dělat , no to není pravda .

Také se stává , že člověk je příliš stydlivý , utažený nebo introvertní a nechce o svých sexuálních představách mluvit , protože se bojí , co si o něm ten druhý pomyslí . Nečekejte , že muž bude přemýšlet jako žena a opačně ! Může to způsobit zbytečné nedorozumění a zklamání , kterým se dá dobrou komunikaci úplně vyhnout.

Muži a ženy jsou odlišní ...

Naše mozky pracují rozdílně a to je jen jeden z důvodů , proč je komunikace ve vztahu mimořádně důležitá. Domněnka , že muži očekávají při sexu totéž , co ženy ( a opačně ) a že obě pohlaví touží po stejném , je zcela mylná a může způsobit akorát tak zklamání a nepochopení . Sexuální život partnerů , kteří se nemluví o svých představách a touhách , se bude s největší pravděpodobností postupem času zhoršovat.

Vyvarujte se této chyby - Vaše polovička určitě uvítá , když jí prozradíte své představy , protože tím jí projevíte úplnou důvěru a hlavně umožníte , aby Vás dokázala uspokojit tak , jak to máte nejraději .

Neodkládejte sex na zítra


Dámy , těší Vás , když vidíte , že Vás partner svléká očima a neví se už dočkat , kdy z Vás strhne oblečení ? Věřte , že i mužům se taková představa velmi líbí , no ne často se setkávají s pozitivní odezvou . Partnerce se nechce , bolí ji hlava ... Důležitá rada zní : Pokud budete mít oba chuť , neodkládejte sex na zítra a neumŕtvujte vášeň mezi Vámi tím , že se budete muset jeden druhého ptát , zda má náladu na milování . Nedělejte drahoty a pokud nemáte žádný konkrétní důvod , proč se nechcete milovat , oddejte se partnerovi . Jeho vášeň a touha určitě o chvíli rozpálí i Vás . Nevyhýbejte se sexu. Je dokázáno , že pravidelné milování zlepšuje vztah a sbližuje partnery!

Muži nemají rádi, pokud se ženy zajímají o všechno možné, jen ne o ně ...

... A když se jejich polovička tváří, že sex je to poslední , na co myslí . Mužů velmi odrazuje , když musí být vždy ti první , kteří přicházejí s iniciativou . Začnou mít totiž pocit , že pouze oni chtějí sex , že se už své manželce nelíbí . Cítí se pak odstrčeni , nepodstatný a nezajímaví a začnou se frustrovat tím , proč už svou polovičku nepřitahují . Logicky , takový vztah je na špatné cestě ...

Nenechávejte iniciativu vždy na toho druhého


Většina žen očekává , že muž bude ten , kdo udělá první krok a navrhne , abyste se šli milovat . Často se však z toho stane nepsané pravidlo a žena , přestože má chuť na sex , čeká , než začne muž . Ten zas čeká , že začne žena a jak to skončí ? Nikdo nic neřekne , oba jsou zklamáni a myslí si , že ten druhý už na sex ani nepomyslí .. a přitom mají oba chuť . Nenechávejte iniciativu vždy na své polovičce - právě naopak! Když začne jako první žena , často to v mužích vyvolá ještě větší vzrušení než obvykle. Považují to za velmi atraktivní , vyzývavé a sexy.

Dámy, udělejte první krok !

Zavolejte svému drahému do práce a řekněte mu , že se ho už nemůžete dočkat . Připravte romantickou večeři , udělejte v bytě svůdnou atmosféru , oblečte si sexy spodní prádlo . Existuje nespočet možností , jak můžete dát svému manželovi najevo , že je pro Vás stále sexy a že po něm toužíte . S trochou snahy a fantazie mu určitě připravíte nezapomenutelný večer .

Chce to spontánnost


Sex by nikdy neměl být " sucho" plánovaný . Muži v tomto směru určitě uvítají každý projev ženské spontánnosti . Obejměte ho ráno hned po probuzení a pošepkajte mu do ucha , že byste chtěli začít den sladkým milováním . To je jen jeden příklad , jak můžete ve Vašem vztahu probudit vášeň . Navíc svého partnera určitě příjemně překvapíte a bude Vás ještě více obdivovat J.

Nemilujte se vždy ve stejnou dobu...

Zkuste to dělat i na jiných místech av různých časech. Takto předejdete nude a stereotypu , který se po čase může do Vašeho intimního života vkrádá . Nebojte se zkoušet nové věci .

Co s orálním sexem ?


Pánové , pokud máte rádi orální sex , ale Vaše partnerka ho odmítá , nenuťte ji. Není nic horšího , než když víte , že svou lásku nutíte dělat něco , co se jí nelíbí . Také o tom se však třeba hodně vyprávět .
Některé ženy nepřistoupí na orální sex nikdy , jiné přistoupí na líbání pohlavních orgánů , další zas nemají problém oddávat se orálnímu sexu úplně. Je vždy jen na Vás dvou, jak se rozhodnete . Určitě však nestojí za to , abyste se hádali kvůli orálnímu sexu. Pokud ho Vaše polovička odmítá , akceptujte ji a najděte společně jiné oživení sexuálního života.

Nenapodobujte porno , pokud nechcete


Dámy , myslíte si , že byste se měli snažit být v posteli jako porno herečka ? Pozor - muži určitě mají rádi odvázanost a spontánnost , ale nic netřeba přehánět , můžete tím zkazit náladu a uhasit vzrušení . Nedělejte něco , co Vám není vlastní , nehrajte se na něco , čím nejste !

Muži dokáží velmi rychle rozlišit, kdy žena v sexu něco předstírá.


Žádná vážná témata


Jakmile přijde čas milování , projeví se Váš dar vyprávění a začínáte řešit vážné témata? Pro muže neexistuje nic horšího než toto, milé dámy . Pokud se chcete v posteli mluvit , tak jen o tom , jak se milujete , jak Vás partner vzrušuje a co byste od něj chtěli , aby Vám během milování dělal . Nic jiného . Nerozebírejte práci, děti ani to, co Vám mluvila kamarádka, se kterou jste byli na kávě . Nic nedokáže uhasit vášeň a touhu po sexu tak , jak debaty na vážná témata .

Zapamatujte si, že za dobrý, zdravý, vzrušující a plnohodnotný sexuální život jsou vždy zodpovědní oba partneři. Pokud chcete, aby Vám to v posteli klapalo, musíte si hodně vyprávět, odložit ostych a - získávat praxi.

Pokud Vám nebo Vašemu partnerovi něco nevyhovuje , okamžitě to řešte , hledejte cestu , jak se navzájem uspokojit . Nikdy neodkládejte sexuální nespokojenost na později , protože tak do vztahu vnesete nervozitu a neklid . Uspokojivé manželství je vždy podmíněno i uspokojivým sexuálním životemSex 8 hodin bez přestávky...

28. října 2012 v 10:42 | jask*
Pokud muž tvrdí, že vydrží mít sex celé hodiny, pravděpodobně se chvástá . Pokud nezná tajemství tantry. Milenci, kteří ovládají tantrický sex, se mu mohou oddávat až 8 hodin bez přestávky ...

Tantra je součástí starověkých hindských duchovních textů , které byly napsány před více než dvěma tisíci lety . Nejslavnější částí těchto textů je Kámasútra.

Tantra je velmi populární mezi hvězdami Hollywoodu - Sting se jí věnuje už léta . Tvrdí , že sex v tom běžném významu už pro něj není zajímavý .


Svatyně lásky


To , čím se tantrický sex tak liší od běžného " západního " sexu je , že fyzická intimita je součástí duchovní intimity a nejsou to dvě samostatné části. Texty Kámasútry a tantry rozebírají celou řadu záležitostí , od toho , jak udržet orgasmus , vzrušit partnera bez toho , abyste se ho dotkli , až po speciální dýchací techniky , vizualizaci a erotické pohledy . Tantrický sex učí jak zvýšit úroveň vědomí přes sexuální energii a přeměnit sexuální akt na svatyni lásky .


Praxí k poznání


Tantrický sex má mnoho různých podob , proto může trvat roky, než se ho naučíte . Je složité ho praktikovat když jste pod vlivem alkoholu a chcete si jen užít jednu noc . Pokud jste střízliví , máte čas a partnera , jste připraveni naučit se něco nového , tantrický sex může být zpestřením jinak obyčejného sexuálního života.

Obrovský respekt vůči lidskému tělu


Tantristy respektují mužské i ženské části těla . Je to zřejmé z jmen , které jim tantra dává :

V Kámasútře je vagína " joni " , což znamená " posvátné místo " .

Penis je " lingam " , což technicky znamená palička světla.

Tantristé znali bod G již dlouho před jeho takzvaným objevením v roce 1950 . Podle všeho ho objevil sexuolog dr. Grafenberg , po kterém dostal tento bod své jméno .

Ti , kteří praktikují tantrický sex , nevyhledávají jen slast , ale i duchovní zážitek.


Je to v kontrastu s klasickým západním pohlavním stykem , kde sex je jen způsob jak dosáhnout orgasmu . Pokud jste ho dosáhli , sex byl dobrý . A pokud ne ? Jaký měl sex význam ?

Zadržováním orgasmu může styk trvat i několik hodin a zároveň tantristy promění sex na něco víc než jen osobní uspokojení. V procesu , když můžete být s někým tak dlouho , si všímáte jak se pohybuje a reaguje tělo vašeho partnera. A to samozřejmě zvyšuje intimitu mezi partnery.

Na vlnách opakující se slasti


Výsledek , který se pokoušejí dosáhnout všichni , kteří praktikují tantrický sex , je vzít jeden druhého na cestu orgasmu, udržet ho a pak se na vlně slasti společně vrátit zpět . Pokud vše jde podle plánu , muž i žena dosáhnou vícenásobný orgasmus a pokud je jim štěstí nakloněné , dostaví se i tzv. . " Amrita " - ženská ejakulace .

Oslava a vzájemná harmonie


Navzdory fyzickým slastem , které přináší tantrický sex , nemá konečný cíl , který by určoval počet orgasmů - pouze oslavu momentu a harmonický vztah dvou lidí.Holky pozor !!!!

27. října 2012 v 17:44 | jask* |  Taky něco pro pány

Toto jsou obrázky Švédské panny vyrobené ze silikonu.
Její pokožka je na 99.8% podobná lidské pokožce.
Vydrží 25 let i když jí budeš denně používat.
Plně nastavitelná do jakékoliv polohy.
Má 100 senzorů po celém těle.
Má 30 senzorů v přirození.
Každý senzor jí s ní hýbá specifickou cestou až do 20ti poloh.
Při penetraci vydává jemné zvuky příjemné tvému sluchu.
Když cítí pulzaci ve svém přirození tak jemně sténá.
Při doteku jakéhokoliv senzoru zvlhne.Základní parametry:
Má tři otvory (pochva, řiť a ústa) Může hýbat hlavou jak chceš.
Aby se ti úplně líbila můžeš si vybrat:
Velikost
Výšku
Barvu pokožky
Barvu vlasů
Barvu ochlupení nebo úplně vyholenou


Její výhody:
Nemluví
Netloustne
Nikdy nemá periodu
Neprdí
Nenakupuje
Neotěhotní
Nemá matku
Nikdy jí nebolí hlava
Nechodí k holiči
Nekouká se na televizi
Je jí jedno na co se ty koukáš na televizi
Nechodí na internet
Nikdy nezestárne.
Nežárlí když si domů přivedeš jinou ženu
Nenadává když jdeš někam a je jí jedno kdy se vrátíš.
A to všechno za pouhých 80,000.00Kč.Svatba v květnu: Hoďte pověry za hlavu

27. října 2012 v 16:36 | žena-in |  Láska
Traduje se: Svatba v máji, nevěsta na máry. Ale nesmíte věřit všemu, co se říká. Už dávno ženy nedřou na poli a nerodí doma ve světnici.


Marriage


Měsíc květen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Navíc je měsícem lásky, proč se tedy v tomto období koná méně svateb než jindy? Souvisí to, jak jinak, s mýty a pověrami našich předků. Tehdy opodstatněnými,ale dnes?

Proč by se dříve nevěsta v květnu nevdávala ani za nic?

Protože, jak se předpokládalo, tak hned po svatbě (nejlépe už o svatební noci) přišla do požehnaného stavu, a tudíž se děti počaté v květnu rodily v únoru. V měsíci třeskutých mrazů a vánic. A protože ženy rodily povětšinou doma, porodní báby se k nim v zimních měsících dostávaly velice těžko. Porody pak častěji než v jiných měsících končívaly smrtí dítěte i matky. Odtud "nevěsta na máry".
 • Dnes je dostupnost do porodnic je zaručena a topí se v nich i v zimě. :)
Další důvod byl ten, že v srpnu, kdy byla žena právě v nejriskantnějším prvním trimestru, probíhaly na polích ty nejtěžší práce, které prováděly hlavně ženy. A v důsledku těchto polních prací tak často potratily. Navíc některé třeba ještě ani nevěděly, že jsou těhotné, neboť ultrazvuky a různá lékařská vyšetření neexistovaly.
 • Dnes jsou lékařské prohlídky pravidelné už od začátku a ukažte mi ženu, která dře v létě na poli. :)
A do třetice, říká se, že po svatbě v květnu odletí láska stejně rychle jako květy z třešní.
 • Jenže ta vám může odletět kdykoliv, nezávisle na tom, ve které měsíci jste se vdávaly. O květech třešní to opravdu není.
Pověry se přenáší z generace na generaci, pokud vás tedy zejména vaše babičky budou od květnového data odrazovat, nedejte se. Jde přece o měsíc lásky a láska, ta ke svatbě patří. Tedy pokud se nevdáváte z prospěchu, ale to už je jiná kapitola. :)


Miluje mě? Znamení a projevy lásky

26. října 2012 v 18:39 | jask* |  Láska
Láska je láska, tak zní název známé písničky. Ovšem jaké jsou projevy lásky jednotlivých astrologických znamení, to se dozvíte právě v následujících řádcích.


Beran


Ohnivý a zároveň průbojný naturel dává jistotu, že poznáte, zda o vás opravdu stojí. Vášnivý polibek vás proto určitě nenechá na pochybách. Bohužel se můžete setkat i s velkou žárlivostí a prudkými reakcemi, proto je dobré, abyste s tím počítali.

Býk


Býci milují život a doteky. Příjemné "otlapkávání", dobré jídlo a pití jsou způsoby, jakými prokazují svoji lásku. A jelikož mají blízko k hmotnému světu, rádi vás obdarují nějakým drobným dárkem, třeba květinou. Býk rád vlastní, proto nepočítejte s nekonečnou mírou svobody.

Blíženci


Toto komunikativní znamení vás zahltí spoustou milých a příjemných slov. Jejich přízeň tedy zejména uslyšíte, ale můžete ji i pocítit! Blíženci mají hbité prsty, takže držení za ruce a vískání ve vlasech vás určitě nemine.

Rak

City a empatie jsou devízou Raků. Proto jejich lásku pocítíte i uslyšíte. Rak se o vás bude starat, jak jen to bude možné, takže jeho péče je dalším projevem citů k vám. Pokud chcete mít doma spokojeného Raka, říkejte mu hodně často i vy, že ho milujete.

Lev

Lvi dokážou projevit svůj zájem a lásku velkorysým způsobem. Mohou vás zahrnout dárky, luxusem i vášní. Pokud toto znamení nebudete zesměšňovat a urážet, jeho přízeň budete poznávat téměř na každém kroku.

Panna

Střízlivé a pečlivé znamení nemusí na první pohled dokazovat, jak vás miluje. Přesto v jeho pečlivosti o společné záležitosti nebo vaše zdraví to určitě pocítíte. Ačkoli se vám projevy lásky mohou zdát střídmé, vězte, že se nestará pouze o sebe a záleží mu na vás!

Váhy

Sympatické a přátelské znamení ví, jak s druhými lidmi vycházet a komunikovat. Proto si můžete být jisti tím, že jejich lásku určitě nepřehlédnete. Jejich snaha o vyváženost a harmonii vám bude do vztahu přinášet pohodu a dobrou náladu.

Štír

Na první pohled neproniknutelné znamení Štíra se blízkému člověku dokáže otevřít, i když nepočítejte s tím, že vám prozradí vše! Přesto jeho hluboké city určitě poznáte! Dejte si pozor na to, co a jak Štírovi říkáte. Žádná urážka nebo lež jim neunikne a nezapomenou je.

Střelec

Přímočarost Střelců je známá věc, proto vám to, že vás milují, řeknou na rovinu. Někdy sice vystřelí bez hlubšího rozmyslu, ale zase si můžete být jistí, že to mysleli upřímně. A to se ve vztahu rozhodně počítá.

Kozoroh

Kozorozi nepatří mezi citově založená znamení, takže velké projevy lásky od nich nečekejte. Lásku dávají najevo například tím, že cílevědomě pracují na vztahu i jeho materiálním zázemí. Jejich výhodou je vytrvalost a stabilita, což může bohatě vykompenzovat menší míru empatie.

Vodnář

Svobodomyslné znamení Vodnáře bude těžko vyslovovat závazné "miluji tě". Raději vše poví oklikou, aby neměl pocit, že si svázal ruce. Proto Vodnáře do něčeho podobného nenuťte. Přesto to neznamená, že by s vámi nechtěli být. Jen mají rádi velkou míru nezávislosti.

Ryby

Velká empatie a soucítění je přesně tím pravým důvodem, proč si Ryby oblíbíte. Lásku vám dokážou dát najevo a budou naslouchat vašim problémům s velkým pochopením. Rizikem ve vztahu s Rybou může být snad jen to, že snadno podlehne svým představám a iluzím.

Divné věci, které se s vámi dějí, když spíte. Víte o nich?

26. října 2012 v 18:08 | kafe.cz |  Víte, že...
Spánek, usínání i probouzení provázejí často docela bizardní tělesné projevy. Některé mohou vyděsit vás, jiné vaše okolí. Například spánková obrna je extrémně nepříjemný jev.
Některé spánkové jevy se týkají úplně všech spáčů, jiné trápí jen některé z nás. Každopádně je docela užitečné se v nich vyznat, aby vás nepřekvapily, například první noc u nového partnera.

Bruxismus

Jeden z nejpříšernějších zvuků noci je skřípání zubů ze spánku. Kdo to zažil, potvrdí. Dochází k rytmickým stahům žvýkacích svalů, objevuje se ve všech fázích spánkového cyklu. Způsobuje poškozování zubní skloviny, záněty dásní nebo namožení čelistního kloubu. V těžkých případech je potřeba na zuby nasazovat chránítko, aby sklovina nepřišla úplně vniveč, nebo nasadit léky.

Hypnagogické záškuby

Náhlé spontánní záškuby končetin, hlavy i trupu se objevují během usínání a má je až na naprosté výjimky úplně každý. Někdy vás mohou docela vystrašit a vzbudit. Jsou jinak neškodné a jejich četnost narůstá se stresem a emocionálním vypětím. Nesvědčí ani velké množství kávy, čokolády, colových nápojů nebo energetických nápojů (zkrátka kofeinu) požitých před usínáním.

Hypnagogické pseudohalucinace

Ještě úplně nespíte, ale mozek už spustil snový automatismus. Díky tomu si připadáte vzhůru, ale už se vám do reality "přizdávají" sny, z čehož vzniká pozoruhodná míchanice. Můžete si tak třeba myslet, že je někdo v místnosti (a oslovit ho), ačkoliv tam vůbec není. Výjimečně se tyto halucinace objevují i během probouzení, kdy se naopak spánkový automatismus nestihnul "vypnout".

Chrápání (ronchopatie)

Velké téma na samostatný článek. Chrápě stále více lidí - souvisí to především s epidemií obezity. Svou roli hraje také věk. Problém se týká i žen a je poměrně nebezpečný, zvlášť pokud ve spánku dochází k tzv. "apnoe", při které se na několik vteřin zastaví dýchání.

Somnilogie

Neboli mluvení ze spaní postihuje nejčastěji děti, ale někteří dospělí mluví ze spaní pravidelně a jiní zase, když je potká významná stresová situace. Spící člověk mluví spontánně, útržkovitě, někdy mu není příliš rozumět, na otázky neodpovídá. Kdyby ovšem odpovídal, říká se tomu somnidialogie. Ta je ale velmi vzácná. Oba jevy se objevují ve všech fázích spánkového cyklu.

Somnambulismus

Známý spíš jako náměsíčnost je zvláštní motorické jednání ve spánku, o kterém spáč nic neví, zato okolí se může patřičně vyděsit. Obvykle se objevuje v první polovině noci, v hlubokém non-REM spánku (3. a 4. fáze). Spící člověk dokáže provádět i složité pohyby (například začít luxovat!), vstane, chodí, může se obléknout a chtít vyjít ven - prakticky cokoliv vás napadne. Obvykle má otevřené oči, ale špatně nebo i podrážděně reaguje na pokusy probudit ho.

Spánková opilost

Když vás někdo vzbudí z hlubokého spánku, s překvapením zjistíte, že se pohybujete jako po alkoholu. Nevalná koordinace svalů, potácení, dezorientace, mluvení z cesty. Mozek se zkrátka ještě nestihnul "nahodit".

Spánková obrna

Jeden z nejnepříjemnějších stavů, které vás opravdu mohou velmi vyděsit. Zatímco jste v bdělém vědomí, tělo vůbec nereaguje na žádné podněty. Nedokážete mu dát žádný povel k pohybu a zůstáváte ochrnutí ležet, což někdy trvá i deset hrůzných vteřin. Svalová atonie (naprosté uvolnění svalů) odezní, ale mezitím zažíváte obrovský strach z ochrnutí a nedokážete ani mluvit.

Pravda o konci světa: Peruánský šaman řekl, co se stane 21. 12.

26. října 2012 v 17:35 | jask* |  Aktuálně
Podle mnohých nastane ani ne za dva měsíce konec světa, protože tím dnem po 5125 letech končí mayský kalendář. Nikdo sice neví, co nás doopravdy čeká, podle šamana se ale máme na co těšit.


Mayský kalendář a konec světa


Údajně jeden z deseti největších šamanů světa Peruánec Jorge Luis Delgado Mamani zavítal do Bratislavy. A při své přednášce prozradil, co si myslí o apokalyse spojované s koncem mayského kalendáře. Že přijde konec světa, je podle něj jen legenda.

Stejně jako potomci Mayů se šaman domnívá, že nastane nový věk. Podle Mayů plyne čas cyklicky, dnem 21.12.2012 končí podle jejich kalendáře 13. baktun, poslední cyklus tzv. Dlouhého počtu, který započal 11. srpna 3114 př.n.l., a poté se kalendář přetočí zase na začátek.

Mamani je přesvědčen, že kvůli zákrytu, do kterého se dostanou v tento den Slunce, Země a střed Mléčné dráhy, které budu ležet v přesné přímce, dojde k tak obrovskému přílivu energie, že se otevře portál lásky a probudí lidi po celém světě.

Což je přinejmenším příjemnější představa než různé verze konců světa, se kterými přišli milovníci apokalyptických teorií. Podle některých dojde k magnetickému přepólování Země, což už se v minulosti několikrát stalo, že tím na nějakou dobu přijdeme o ochrannou magnetosféru, přestane fungovat navigace a řada přístrojů a obnovit je bude trvat celé roky.

Jiní se obávají, že do nás narazí nějaké vesmírné těleso, kupříkladu tajemná planeta Nibiri, a další si myslí, že kvůli neustále narůstající aktivitě Slunce hrozí supererupce a záření bude mít katastrofální následky. V záloze jsou ještě sopky, zemětřesení a tsunami. Co se ale doopravdy stane nebo nestane, na to si budeme muset ještě dva měsíce počkat.


Tak a teď mudruj

26. října 2012 v 16:49 | jask* |  Video