Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Srpen 2012

Nejnovější fakta a tipy o ženském orgasmu

10. srpna 2012 v 0:23 | ŽENA-IN |  Ženy
Centra rozkoše v mozku spojená s orgasmem prý dokážou ženy se sexuálními představami uspokojit stejně dobře jako fyzické dotyky.


Orgasmus, Sex, Vibrátor, Žena


To, že orgasmu můžete dosáhnout jen pouhými myšlenkami, si rozhodně zaslouží pozornost. A věnovala se tomu i odbornice na sex Susan Quilliam. Jaká jsou tedy nejnovější fakta a zajímavosti v této oblasti?

1. Orgasmus a početí

Někteří odborníci tvrdí, že orgasmus během sexu zvyšuje šance na početí. Je tomu tak údajně proto, že hormon oxytocin, který je vypouštěn během vyvrcholení, způsobuje stahy dělohy, které zajistí lepší transport spermatu k vajíčku.

2. Orgasmus a G-bod

Ženy potřebují kolem 20 minut stimulace G-bodu, aby dosáhly orgasmu, říkají experti. G-bod ale není u všech žen stejný. To prokázali v roce 2008 italští vědci, kteří objevili anatomické odlišnosti mezi ženami, které prostřednictvím G-bodu dosahovaly orgasmu, a těmi, kterým se to nedařilo.

Odhadem 24 až 37 procent žen není schopno dosáhnout vyvrcholení.

3. Orgasmus a zdraví

Orgasmy prospívají vašemu zdraví. Studie prokázaly, že orgasmus dokáže zmírnit bolesti, pomoci od menstruálních křečí a tišit stres - jde zřejmě o důsledek prudkých změn v hladinách oxytocinu a dopaminu.

Ženský orgasmus: Nejnovější fakta a tipy

4. Orgasmus a hysterie

Orgasmus se od dob starověkých Řeků až po éru doktora Freuda používal k léčbě ženské nemoci, která byla definována jako hysterie. Koneckonců, i vibrátor byl koncem 19. století vynalezen ke stejnému účelu.

5. Orgasmus a menstruace

Křeče, změny nálady a celkově netečná nálada - to není zrovna nejlákavější základ noci plné vášně, ale »jít na věc« během periody by nakonec mohlo být naprosto ideální. V genitální oblasti totiž dochází k prudší cirkulaci krve a orgasmus je proto mnohem lepší.

6. Opakovaný orgasmus

Mnoho žen je schopno dosáhnout opakovaných orgasmů. Rekordem je 134 orgasmů za jedinou hodinu, což poctivě zaznamenali doktoři William Hartman a Marilyn Fithian. To jsou víc než dva orgasmy za minutu!

7. Orgasmus a přirozený výběr mužů

Existuje názor, že orgasmus hrál klíčovou roli v lidské evoluci. Desmond Morris napsal ve své knize Nahá opice (1967), že ženský orgasmus neměl pouze povzbudit zájem o sex, ale současně vyčerpat ženu natolik, že zůstala v horizontální poloze - sperma tak nemohlo vytéci ven. Morris se domnívá, že neschopnost dosáhnout s některými muži orgasmu byla ze strany žen jen formou přirozeného výběru. Pokud nedosáhla vyvrcholení, nechtěla se vlastně žena s dotyčným ve skutečnosti milovat.


Rady sexuální expertky

1. Vypněte mozek

Výzkumy ukazují, že ženy by snadněji dosáhly orgasmu, kdyby dokázaly »vypnout« tu část mozku, ve které se shromažďují jejich obavy.

Správná rada: Muži by proto měli ženy citově uklidnit, být něžní a nešetřit předehrou! My už dnes víme, že hudba s textem velmi dobře potlačuje ženské obavy, takže by pánové měli rychle nějakou pustit. V pokoji by zároveň mělo být teplo.

2. Nechejte se dráždit

Nestačí jen pohlavní styk sám o sobě.

Správná rada: Vaginální penetrace sama o sobě nestačí, 90 % procent žen se jen s tím prostě nespokojí. Muž by měl dráždit její klitoris, použít prsty, rty, jazyk nebo vibrátor.

3. Vyberte nejlepší polohu

Muž by měli k uspokojení ženy několikrát změnit polohu.

Správná rada: Nejlepší je poloha CAT - muž leží na ženě, jejich pubické kosti se setkají, a to je pro ženu to nejlepší. Neuškodí ovšem trochu kroutivého pohybu k zaujmutí té úplně nejlepší polohy. Muži si mohou pomoci i rukou, ale v tom případě je lepší, když je žena nahoře.

4. Vyhledejte další tři body

Všichni jsme slyšeli o G-bodu hned za vaginálním vstupem, ale existují další tři body.

5. Zkuste Venušina motýlka

Vyzkoušejte techniku Venušin motýlek, budete u vytržení!

Správná rada: Tak to je spíš pro zkušené milence, kteří dokonale znají vlastní pohyby. Pánové začnou s hodně dobrou předehrou na kterémkoliv místě, které partnerku stimuluje. I šíje může být »horkou linkou« ke genitálu. Je třeba zvolit nejoblíbenější masturbační polohu - většinou při ní žena leží na zádech s ohnutými koleny a zvednutým zadečkem. Pak se stimulují čtyři oblasti najednou: klitoris, vagina, anus a bod U. Na vaginu se například použijí dva prsty, dalšími dvěma se stimulujte anus, palcem bod U a jazykem klitoris. Anebo - pokud to ženě vyhovuje - lze zkusit vibrátor.

Ženský orgasmus: Nejnovější fakta a tipy

Obyčejné tipy, jak mezi vás vrátit jiskru

10. srpna 2012 v 0:08 | ŽENA-IN |  Erotika a sex
Už jste spolu déle a náboj poněkud vyhasíná? Nemá cenu vzdychat po tom, co jste prožívali za smršť na začátku vztahu. Když trochu zapojíte fantazii, vrátí se do vašeho vztahu minimálně zábava. A od té už je krůček k fajn sexu.


Zábava, Předehra, Sex, milenec, masáž, mazlení


1. Svádějte ho celý den

Uvidíte se až večer, ale svádět jeden druhého můžete už od rána. Začněte si. Pošlete mu po dlouhé době dvojsmyslnou esemesku, nebo mu klidně v metru pošeptejte do ucha, že si na večerní párty nehodláte pod úzké šaty vzít vůbec nic. Na co asi bude celý den myslet? Na vás!

2. Sdílejte

V podstatě neexistuje univerzální rada, jak navodit situaci, aby to mezi vámi zajiskřilo a určitě došlo k sexu. Zejména pokud spolu chodíte už delší dobu - vědci spočítali, že nejdéle do dvou let je chemické pobloužnění mozku a nastupuje nová fáze vztahu. Je po mnoha stránkách kvalitnější a cennější, ale o jiskření se moc mluvit nedá. Zkuste ale opatřit si nové společné zážitky - způsobí, že uvidíte partnera v jiném světle. Jestli jste zatím odmítala jezdit s ním na kole, přestože vás lákal, jeďte. Na oplátku ho vytáhněte na brusle, na kurs keramiky... Cokoliv. Bude legrace. A lidé, kteří se smějí jsou na půlce cesty do postele!

4. Použijte ženské zbraně

Nemusíte ho hned lákat k sobě do sprchy, třeba pod záminkou, že potřebujete umýt záda nebo se procházet po bytě ve spodním prádle. Ale klidně si před ním můžete česat vlasy nebo oblékat punčochy. Podle serveru askmen.com muži na ženál lákají přávě takové zdánlivé maličkosti, které rozpalují jejich představivost do běla. Proto si také dejte dobrý pozor na to, co nosíte doma ve volném čase. Nebo co si obouváte. Jestli se štracháte po bytě v bačkorách ve fotmě obrovských plyšových pejsků, sotva vás bude někdo považovat za sexuální symbol.

5. Hýčkejte se navzájem

Doteky jsou zcela spolehlivou vstupenkou k sexu - předehrou se proto úplně klidně může stát masáž jeho bolavých lýtek, která proháněl na fotbálku s kamarády. Stejně jako vy si bez rozpaků řekněte o masáž zad nebo roztírání opalovacího krému na nedostupném místě. Každý dotek stimuluje nervové buňky. Vědci zjistili, že jakmile se jeden druhého přestanete bezděky dotýkat, je to s vaším vztahem nahnuté. Věděli jste, že zamilované páry o sebe "zavadí" až několitsetkrát denně?

Už jste někdy zkusili


Probudit partnera polibkem? Muž i žena jsou prý nejlépe naladěni na sex kolem osmé ráno (tvrdí britská studie). Jsou oba vyspalí a ve formě.
Muži také považují za bonus denní světlo - ne nadarmo se o nich říká, že se milují "očima". Upřednostňují vizuální efekty.

Vyhlásit embargo na postel? Navrhněte měsíc, během kterého jste ochotná pomilovat se všude jinde, jen ne v ložnici. Uvidíte, jaké z toho vzejde dobrodružství.Předehru úplně vynechat? Že ženy předehru potřebují je totiž podle vědců jeden z nejzakořeněnějších (a nejhloupějších) mýtů. Především jeden druhému musíte říct, o co stojíte a co vás těší.


Najděte si svého prince: 5 tipů na místa, kde začít

9. srpna 2012 v 23:42 | ŽENA-IN |  Vztahy
Léto je sice z půlky za námi, ale příležitostí si ho náležitě užít máme stále ještě dostatek. Dovolená, krásné počasí a uvolněná atmosféra přímo vybízí k navazování nových známostí. Seznamování je sice věda, v létě jdou ale některé zábrany stranou. Pokud jste single, využijte vhodnou chvíli a poohlédněte se po novém partnerovi. Seznámit se můžete skutečně na každém kroku a třeba právě letos potkáte toho pravého.Nemalý podíl na rostoucím ostychu lidí při seznamování má i současný styl života. Lidé neustále používají počítač, který je pro ně nejen pracovním nástrojem, ale i nejbližším kolegou. V práci tráví většinu času a často nevnímají svět kolem. Šetří čas, kroky i peníze. Dobrovolně či pod tlakem okolností se tak straní příležitostí k seznámení. Léto je však plné možností vybočit ze zaběhlého stereotypu a vyzkoušet něco nového.

1. Pro drsňáky s romantickým srdcem

Obdivujete drsné muže na silných strojích? Zkuste si sbalit svého motorkáře. Léto je jejich hlavní sezóna a za hezkého počasí je potkáte téměř na každém rohu. Není třeba se za nimi pouštět na dálnici. Stejně je nedoženete a v helmě a v kůži vypadají všichni stejně. Raději si je prohlédněte v klidovém stavu. Můžete se sice vypravit do jedné z četných motorkářských "základen", ale nezapomínejte, že budete poněkud vyčnívat z davu. Mnohem lepší příležitost se nabízí za špatného počasí na benzínové pumpě. Zní to sice jako klišé, ale zastavte se na benzínce během silného deště či, ještě lépe, za letní bouřky, a hned pochopíte proč. Vládci silnic jsou totiž odkázáni na nálady počasí a často se sem bezmocně stahují přečkat déšť. Příležitost pro seznámení tedy náramná.

2. Abyste si padli do noty

Pokud jste milovnicí hudby a open air festivalů, udělejte si v létě malou soukromou festivalovou pouť. Nejenže si odvezete mnoho hudebních zážitků, ale navíc se ocitnete v centru společenského dění. Bary, stanová městečka či jednotlivé koncerty, to je ideální prostředí pro navazování nových známostí. Asi zde potkáte řadu známých či kolegů, ale bude se to kolem hemžit i spoustou nezadaných hudebních fanoušků s otevřenou myslí a rozvázaným jazykem. Zastavte se na chvilku na baru a uvidíte, jak se začnou stahovat kolem.

3. Táborům ještě neodzvonilo

Ať už v roli organizátora či účastníka, letní tábory vždy byly a jsou skvělým prostředím pro seznámení. Stejné záliby, týmové podmínky a mimoměstské prostředí dělají divy. Pokud ale raději trávíte léto na klasické dovolené, ani na pláži či v hotelových halách není o příležitost nouze. Zaflirtujte si s recepčním, kterého už nikdy neuvidíte, nechte se okouzlit barmanem či dejte slabou naději někomu z místních domorodců.

4. V zdravém těle zdravý duch

Pro každého milovníka sportu či pohybu obecně je skvělým seznamovacím místem fitcentrum, sportoviště či posilovna. Návštěvníci zde buď tvrdě dřou, nebo relaxují a řada z nich k seznamovacím pokusům rozhodně není lhostejná. Ale pozor, ne vždy je místnost plná potících se spoře oděných lidí pastvou pro oči. Anebo se můžete dát cestou studiových hodin a stát se taneční hvězdou. Kurzy Pole Dance, Flirt Dance či klasické latiny vás naučí jak se sexy hýbat a až to roztočíte v oblíbeném klubu, o nápadníky již nebudete mít nouzi.

5. I blikající obrazovka může pomoci

Skutečně nesmělým jedincům se seznamování na ulici spíše nedoporučuje. Pokud se na to sami necítíte a znáte dobře své slabé stránky, zůstaňte raději pro začátek v anonymitě. Prostředí internetu nabízí celou řadu online seznamek, které vám umožní oslovit potencionálního partnera hezky z pohodlí domova a bezpečí vlastního počítače. Leyter.com je příkladem ideálního místa, které spojuje služby běžné sociální sítě a seznamky v jednom. Vyberte si potencionálního kandidáta na rande podle fotky či zájmů, proklepněte si ho a je jen na vás, zda mu dáte šanci poznat se v realitě.

O službě Leyter.com

Leyter.com je česká seznamovací a sociální síť. Oproti klasickým seznamovacím portálům umožňuje díky geolokačním informacím o jednotlivých uživatelích sledovat pohyb přátel v okolí a vyhledávat kulturní akce přímo z mobilního telefonu. Unikátní schopností seznamky je zpětně vyhledat konkrétní osobu, kterou uživatel zahlédl na konkrétním místě v určitý čas. Leyter.com založil Jan Běhounek společně s Martinem Horákem v září roku 2011. V březnu 2012 spustila služba mobilní aplikace pro platformy iOS a Android.Opravdové přátelství mezi mužem a ženou neexistuje

7. srpna 2012 v 19:19 | ŽENA-IN |  Vztahy
Existuje, či neexistuje přátelství mezi mužem a ženou? Otázka vpravdě svízelná.


Muži a ženy - dva bezesporu zcela odlišné světy. Je ale možné, aby byli muži a ženy kamarády, nebo mezi dvěma opačnými pohlavími kamarádství vzniknout nemůže? Když se tak zpětně zamýšlím nad životem a pomíjím příslušníky rodinné, potom ve své soukromé historii nacházím mnoho kamarádů, ale o skutečném a hlubokém přátelství nemůže být řeč.


Můj soud zní tedy jednoznačně: Kamarádství mezi mužem a ženou existuje. Opravdové přátelství ne. Může za to lidská sexualita. Nevěřím tomu, že jsou muži, kteří v jakékoli nepříbuzné ženě jsou schopni vidět pouze opravdovou přítelkyni bez (byť jediné) sexuální myšlenky. A to ať už dotyčnou ve svých očích hodnotí po stránce atraktivity kladně, či nikoli (tedy dovedou si ji jako objekt milostné touhy představit, či nikoli). V tomhle jsme prostě zvířátka a vždy tím je takový vztah poznamenán. Ženám v tomto ohledu do hlavy nevidím, ale tipla bych si, že to mají obdobně. Otázkou zůstává, zda nemůže opravdové přátelství mezi mužem a ženou vzniknout po té, co to spolu zkusí a zjistí, že jim vztah nefunguje.

Novinky v cestovním ruchu Olomouckého kraje

7. srpna 2012 v 18:15 | jask* |  Moje rodná Olomouc
Olomoucký kraj zdobí historiké památky, příodní unikáty, jedinečné tradice i vynikající kuchyně.

ZOO Olomouc na Svatém Kopečku

Svatý Kopeček se rozkládá na úpatí Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce 382 m. n. m. Tato část Olomouce vzdálená od jejího středu 8 km se stalanejoblíbenějším výletním i poutním místem v regionu. Svou polohou, rozmanitostí terénu s krásnými lesními porosty, údolími potoků a řek nabízí ideální podmínky pro sportovní i rekreační vyžití. Oblast je provázána množstvím tras pro pěší i cykloturistiku. Nejvýznamnější dominantou tohoto místa je barokní chrám Navštívení Panny Marie. Tento architektonický klenot se monumentálně tyčí do krajiny nad Olomoucí. Od roku 1956 se v přilehlých smíšených lesích na ploše více než 40 hektarů rozkládá Zoologická zahrada Olomouc. U svých prarodičů zde pobýval básník Jiří Wolker, své rodiště tu má Karel Svolinský, národní umělec, malíř a grafik a bydlel zde spisovatel a překladatel O. F. Babler.


Expozice času ve Šternberku

Charakter Expozice času má široký záběr od vesmírného času k atomovým hodinám a nejmodernějším metodám měření času. Návštěvníkům tato ojedinělá expozice osvětlí mj. proces vzniku vesmíru a času, představí rozdílnost kalendářů a času v různých kulturách různých dob a popíše vývoj nejstarších hodin a principy měření času. Prostor dostávají také mechanické hodiny, elektrické a elektronické hodiny a zvláštní hodiny. Mezi zvláštní hodiny jsou obvykle zařazovány hodiny s neobvyklým tvarem, zvláštním způsobem pohonu, neobvyklým regulátorem chodu nebo funkcí. V neposlední řadě budou mít návštěvníci také možnost nahlédnout do hodinářské dílny.Vodní tvrz Jeseník - expozice čarodějnických procesů v Jeseníku

Stálá expozice v nově zrekonstruovaných prostorách sklepení Vodní tvrze v Jeseníku představuje historii rozsáhlého honu na čarodějnice, ke kterému došlo v jesenickém regionu v letech 1622-1695. V 17. století se Jesenicko na dlouhá desetiletí stalo centrem nelítostného honu na čarodějnice. Víra v pomocníky ďábla, kteří zaprodali své duše, přerostla v davovou hysterii a začalo pronásledování nevinných lidí obviněných z čarodějnictví, hrdelního zločinu. Vrchnost měla z procesů velké zisky. Celkový počet odsouzených v tehdejším nisském knížectví vystoupil na 250 osob, což řadí jesenický region na první místo v celém Slezsku. Svým rozsahem a brutalitou nemají ve střední Evropě obdoby.


Sexy masáž penisu

5. srpna 2012 v 19:33 | Kafe.cz
Chcete si oživit váš sexuální život či v posteli překvapit partnera něčím novým a neotřelým?1. Připravte erotickou atmosféru
Nejprve připravte vhodnou atmosféru. Ztlumte světlo nebo zapalte svíčky, jak vám to bude nejlépe vyhovovat. Můžete použít i vonné oleje s některou s povzbuzujících vůní. Pokud chcete, aby vaše masáž byla dokonalá, oblečte si erotické prádlo anebo masírujte zcela bez oblečení…

2. Partnera správně uložte
Partnera položte na záda, podložte mu hlavu polštářem. Dobré je podložit mu také hýždě dalším polštářem (nejlépe pokrytým ručníkem), abyste se k masírování těch správných partií co nejlépe dostala. Nohy by měly být lehce roztažené a pokrčené v kolenou.

3. Začněte masáží těla
Partner by se měl pokusit relaxovat, zhluboka dýchat, zavřít oči… Vy se nezaměřujte rovnou na intimní partie, ale začněte s masírováním nohou či hrudníku, záleží na vás a na tom, co má partner rád.

4. Zamiřte k okolí penisu
Se správně zvoleným masážním olejem na rukou se pomalu vydejte k intimním partiím. Nejdříve masírujte okolí, poté varlata, hráz (místo mezi penisem a análním otvorem).
 • Zde mají muži velmi citlivá místa, a proto se tu vyplatí chvíli setrvat. Měňte pohyby i tlak a pokud vám to není proti mysli, zavítejte i do okolí análního otvoru.
5. Nezapomeňte na vrchol mužského údu
Pomalu přejděte k samotnému penisu. Střídejte obě ruce, tlak i sílu, nikam nespěchejte. Opatrně stáhněte předkožku, docílíte tak maximální citlivosti mužského údu.
 • Málokterého muže nechá tento úkon »chladným«, protože na vrcholu penisu je velké množství nervových zakončení - podobně jako na ženském klitorisu.
V této oblasti buďte zvlášť opatrná. Vyzkoušejte jemnou masáž prsty anebo lehké dráždění jazykem. Na jeho pohyby skvěle reaguje uzdička, tenká kůže spojující kořen a hlavu žaludu. Vyzkoušejte ji také vzít mezi prsty a dráždit krouživými pohyby, uvidíte, jak to na muže zabere!
Podle Tantry koresponduje množství nervových zakončení na vrcholu penisu s dalšími částmi těla. Věří se, že správnou masáží údu lze také zlepšit zdravotní stav a spoustu nemocí pomoct vyléčit.

6. Oddalujte vyvrcholení
Pokud cítíte, že se partner blíží k vyvrcholení, zkuste je oddálit. Vzdalte se z citlivých míst a kružte kolem. Muž by měl stále zhluboka dýchat - je to důležitější, než by se mohlo zdát. Tím, že jej hned nepřivedete k vrcholu, bude celá masáž ještě slastnější.

7. Najděte tajné místo
Nyní se zaměřte na tajné místo, jehož masáž mužům způsobuje ohromnou slast! Jde o jakýsi mužský G-bod, místo přibližně o velikosti hrášku, které se nachází mezi varlaty a análním otvorem, jakoby ve středu pod nimi. Zde buďte velmi opatrná, muži mohou reagovat více než citlivě. Pravou rukou masírujte penis a levou zkoušejte jemným tlakem najít onen citlivý bod. To, že jste jej našla, poznáte z partnerovy reakce okamžitě - bude totiž na vrcholu blaha a může se stát, že orgasmus už neoddálí.

8. Zakončete masáž
Pokud cítíte, že se partner blíží k vrcholu, pokračujte jednou rukou v masáži, druhou více zatlačte na ono tajemné místo a drážděte ho. Vyvrcholení na sebe pravděpodobně nenechá dlouho čekat. Poté si lehněte vedle partnera a obejměte ho. Relaxujte společně. Je důležité, abyste jej po této masáži nechala minimálně pět až deset minut v klidu ležet a odpočívat.

Sexy masáž penisu

Hromy a blesky vzbuzují vášně

5. srpna 2012 v 19:07 | ŽENA-IN |  Erotika a sex
Pokud je v každé ženě kousek čarodějnice, pak by měla coby správná divá žena milovat hromy a blesky. Přesněji řečeno, měla by se v nich ráda milovat.

Zeus

Hromy a blesky vzbuzují v mnoha ženách skryté vášně. Jsou divočejší a vášnivější než obvykle. Proč tomu tak je?

 • Možná proto, že nemusí tolik potlačovat hlasité vášně, přehluší je hrom a blesk.
 • Možná proto, že v toto nevlídné počasí mají větší potřebu se tulit do bezpečí, ke svým mužům.
 • A možná také proto, že hromy a blesky byly zbraní největšího z nesmrtelných olympijských bohů, Dia, jehož nesčetné milostné pletky s bohyněmi i ženami smrtelnými se konaly v záři blesků a za zvuku hromů.

Vyvolávají v lidech blesky a bouře strach nebo vášeň?

Ať už má vášeň jakoukoliv podobu, za horkých letních nocí se projevuje u mnoha dvojic. Ne nadarmo se traduje, že nejvíce dětí je počato za horkých letní bouří.
V jisté starořecké legendě se praví, že v dávné době žili lidé, jenž měli dvě hlavy, čtyři ruce, čtyři nohy a jedno tělo. Jenže si rozhněvali Bohy a ti na ně ve svém hněvu seslali hromy a blesky, které je rozdělily na dvě poloviny. Od té doby tyto dvě poloviny bloudí světem a hledají jedna druhou. Možná se naleznou, možná ne. Možná právě hromy a blesky zapříčiňují, aby se hledali, aby se lidská těla spojovaly a proplétaly v jedno. Kdo ví...

Rodí se za bouřky předčasně děti?

Hromy a blesky nevzbuzují jenom vášně, traduje se, že za bouřky se také předčasně rodí více dětí. Co je pravdy na této pověře?
Směsice horka, dusna a bouřek způsobuje vlhkost vzduchu, která by se dala krájet. Kvůli bouřkám často kolísá tlak, což způsobuje těhotným ženám potíže. V horku a dusnu jsou oteklé a špatně se jim dýchá. Při bouřkách a prudkých změnách tlaku pak praskají plodové vody a tím jsou vyvolány předčasné porody.


Ještě před porody však probíhají dny a noci plné vášní.
Vášnivé jako noci s Diem, za zvuku hromů a v záři blesků.

blesky

Bojíte se lidí? Agresivitu můžete poznat už z náznaků

1. srpna 2012 v 18:39 | ŽENA-IN |  Zajímavosti
V životě lidském občas nastanou chvíle, kdy vás svírá úzkost. Jedete třeba prázdnou tramvají a přistoupí docela cizí muž. Díky řeči těla můžete docela dobře vyhodnotit, zda je situace nebezpečná, či nikoli.

agresive


Myslím, že každý člověk se rád vyhne potenciálně nebezpečným lidem. U někoho odhalíte hned, že není radno se zdržovat v jeho blízkosti - třeba podnapilý výrostek, který si to zrovna vyříkává kopanci s popelnicí, jistě není vhodným člověkem, kterého byste se měla ptát v neznámém městě na cestu. Ale jsou situace, při kterých se dostanete do společnosti, nebo dokonce do hovoru s agresivním člověkem, aniž byste to dopředu tušila. Taková situace může být samozřejmě potenciálně nebezpečná a lze se ji většinou vyhnout. Pomoci vám v tom může znalost řeči těla, protože i skrývaná agresivita vybublává napovrch.

Nevědomé projevy agresivity

 • Vystrčená brada (též odhodlání či pocit ohrožení)
 • Založené paže se zaťatými pěstmi (též pocit nepřátelství k okolí, kterým se cítí být pozorovaný ohrožený)
 • Ruce zastrčené do kalhot s palci ven (také převaha, nadřazenost nebo sexuální výzva)
 • Palce zastrčené za opasek (také převaha, nadřazenost nebo sexuální výzva)
 • Široce roztažené nohy u sedícího muže (též arogance či sexuální výzva)
 • Široce rozkročené nohy (též hněv či sexuální výzva)


Některé další negativní emoce a jejich projevy

 • Skloněná hlava - negativní myšlenky, smutek, deprese, případně podřízenost
 • Zachmuřené čelo - hněv, úzkost, starost nebo hluboké zadumání
 • Výraz očí - můžete v něm rozpoznat nejen hněv, ale i strach, lásku a další emoce
 • Přimhouřené oči - hněv či vášeň, jindy soustředění
 • Zaťaté zuby - snaha o potlačení hněvu
 • Brada podepřená oběma rukama - naznačuje depresi nebo hluboké zadumání
 • Pevný stisk šíje prsty - naznačuje hněv
 • Založené paže - negativní myšlenky, lhaní, nejistota, pocit ohrožení
 • Ruce zaťaté do pěstí - naznačují touhu ovládnout rozbouřené emoce
 • Stříška z prstů skloněná dolů - negativný reakce, hodnocení, pochybnosti
 • Ruka zapřená v bok - hněv, marnivost, případně sexuální výzva
 • V sedě přehozená noha přes nohu - negativní myšlenky, pocit ohrožení a u žen může naznačovat pozici "dámy"
 • Zkřížené kotníky a kolena od sebe (v sedě) - naznačují u mužů negativní myšlenky nebo pocit ohrožení
 • Nohy překřížené vestoje - negativní myšlenky, pocit ohrožení, někdy chlad či touha jít na WC


Jak jste si jistě všimly, významy nemusí být vždy jednotné. Proto nám, řeč těla nenabízí stoprocentně přesná sdělení, slouží jako vodítko, jak si vyložit gesta mužů a žen v našem okolí, a umožňuje nám přesněji odhadnout jejich povahu, což by se jinak dařilo obtížněji."

Muži roku 2012 konečně jenom v plavkách a pořádně zblízka!

1. srpna 2012 v 16:18 | ŽENA-IN |  Muži
Fotky vznikly na soustředění, které se konalo minulý týden v obci Lhota na Kladensku, v penzionu Železný strom. Účastnilo se ho všech dvanáct finalistů, které si teď máte možnost prohlédnout opravdu zblízka na těchto exkluzivních fotografich.

POZOR! Pokud je na blízku váš partner, nechte prohlížení na později, až u toho nebude.
TOTO JE VYSOCE NEBEZPEČNÝ MATERIÁL. :o)


Tomáš Řechtáček

Tomas_R.

Jeho vizitku na žena-in najdete zde (klikni)

Robert Anderle

RobertA

Jeho vizitku na žena-in najdete zde (klikni)

Martin Kondáš

MartinK

Jeho vizitku na žena-in najdete zde (klikni)

Miroslav Kolenyak

MiroslavK

Jeho vizitku na žena-in najdete zde (klikni)

Erik Dobrovodský

ErikD

Jeho vizitku na žena-in najdete zde (klikni)

Marek Podmolík

MarekP

Jeho vizitku na žena-in najdete zde (klikni)

Adam Klavík

AdamK

Jeho vizitku na žena-in najdete zde (klikni)

Jiří Matoušek

JiriM

Jeho vizitku na žena-in najdete zde (klikni)

Jan Haraslín

JanH

Jeho vizitku na žena-in najdete zde (klikni)

Štefan Mišík

StefanM

Jeho vizitku na žena-in najdete zde (klikni)

Peter Poruban

PeterP

Jeho vizitku na žena-in najdete zde (klikni)

Karol Partika

KarolP

Vizitku Karola Partiky si budete moci přečíst dne 3. 8. 2012

A na závěr jedna společná:

spolecne_foto

Více informací o finalistech a projektu Muž roku 2012 si můžete přečíst na stránkách www.muzroku.cz

Letní bouřky

1. srpna 2012 v 15:43 | jask* |  Poučení
Už se zase řítí na republiku! Letošní letní bouřky jsou nebývale časté a silné. Neznalost přírodních zákonů neomlouvá, a tak se vám snadno může stát, že se vystavíte smrtelnému nebezpečí. Víte, jak se chovat, abyste zůstali naživu?

Letní bouřky: 10 hloupých chyb, které vás mohou zabít. Nedělejte je


10 chyb, které vás ohrozí, když přijde bouřka

 1. Schováte se pod strom. - Překvapivě hodně lidí to stále dělá v domnění, že do osamělého stromu třeba neudeří, když jsou kolem ve viditelné vzdálenosti například vyšší domy. Omyl, blesk může udeřit i do vyššího stromu na řidším okraji lesa. Jediný bezpečný úkryt pod stromy před bleskem je hustý nízký porost - ale tam zase hrozí zranění následkem silného větru.
 2. Neprohlédnete si střechu nad hlavou. - Bezpečný úkryt vám poskytnou především budovy s chráněné hromosvodem. Pokud v lese honem zaběhnete do zchátralého objektu vetché konstrukce a udeří do něj blesk, klidně vám může spadnout na hlavu a způsobit vážná zranění.
 3. Zkusíte se schovat pod skalní převis. - Obrovské nebezpečí, o kterém se určitě ví mezi lidmi mnohem méně, než že může udeřit do stromu (viz osud šílené Viktorky v Babičce). Skály jsou ale vodivé, protože navlhnou. To nejhorší, co můžete udělat, je opřít se o povrch skály zády. Ze stejného důvodu se neopírejte ani o zeď.
 4. Zůstanete v otevřeném terénu nebo ještě hůř v otevřeném terénu na vyvýšeném místě. - Stačí malý kopeček na louce, ze kterého se rozhodnete pozorovat blesky, a už si hrajete se smrtí.
 5. Přitisknete se k sobě s kamarády. - Při bouřce na holé pláni by skupina lidí neměla být přitisknutá k sobě a navzájem se dotýkat. Nejbezpečnějším řešením je přečkat bouřku v podřepu s nohama a rukama u sebe.
 6. Lehnete si. - Řeklo se v podřepu. Ne, lehnout si není ještě lepší - naopak.
 7. Do poslední chvíle si užíváte vodní radovánky. - Snad by vás nenapadlo při bouřce se koupat, surfovat, windsurfingovat, plavat na loďce nebo na šlapadle apod. Důležité však je vyklidit bouřce pole včas. Už první blesk, který udeří v lokalitě, vás může ohrozit. Jakmile zahřmí, okamžitě z vody.
 8. Telefonujete. - Nevolejte nikomu, jaké je zrovna počasí. Ani telefonování, ani zacházení s elektrickými nebo plynovými spotřebiči není bezpečné.
 9. Sednete si na karimatku nebo se schováte do stanu a myslíte si, že jste izolovaní. - To ale bohužel nestačí. Hlavní problém je podmáčená půda (proto se nezdržujte při bouřce v okolí potoků nebo na podmáčené půdě - voda je vodivá). Téměř 100% v bezpečí jste před blesky v autě, přemýšlejte však dobře, kde ho zaparkujete, aby na vás například nespadla větev.
 10. Přenášíte kovové předměty. - Tak například hrát golf při bořce je holý nerozum, stejně jako nést deštník vysoko nad hlavou nebo si přes rameno hodit tyče na opékání buřtů (netušíme, co podobného by vás mohlo napadnout). Všechny kovové předměty (ano, i koule na petanque), jsou v bouřce vodivé.


Kdy můžete vylézt: Bouřka je nejvíce nebezpečná ve vzdálenosti 3 km (9 vteřin mezi bleskem a hromem) a blíž. Vyčkejte v úkrytu, dokud nebude alespoň 10 km vzdálená (30 vteřin mezi hřměním a bleskem)


Letní nezbytnosti

1. srpna 2012 v 15:32 | jask* |  Zajímavosti
Jsou věci, které si spojíte automaticky s koupáním, sluněním na pláži a prázdninami. Všichni je používáme, ale jen málokdo o nich ví podrobnosti. S následujícími informacemi ovšem oslníte (nejen) nové letní lásky.

Slunečník

Letní nezbytnosti – Víte, odkud se vzaly sluneční brýle?


Původ: První slunečníky se objevily už před 4 000 lety ve starověké Asýrii, Číně, Egyptě a Řecku.
Jak správně používat: Roztáhnout a správně ukotvit, když svítí slunce:-))
Perlička: Obraz "Skupina se slunečníky" od Johna Sargenta z roku 1905 byl vydražen za 24 miliónů dolarů.
Před čím neochrání: I ve stínu se můžete spálit nebo dostat úpal.
Tip pro vás: Než pojedete na dovolenou, ověřte si, zda jsou slunečníky na pláži zdarma nebo za poplatek.

Opalovací krém

Letní nezbytnosti – Víte, odkud se vzaly sluneční brýle?

Původ: První efektivní opalovací krém vyvinul francouzský lékárník Franz Gretier v roce 1938. Měl ochranný faktor 2.
Jak správně používat: Podle typu své pleti. Děti potřebují speciální přípravky. Dbejte na dobu spotřeby.
Perlička: Staří Řekové používali jako "opalovací krém" olivový olej, ale ten nefunguje.
Před čím neochrání: Před tvorbou vrásek. Slunění k nim vede za všech okolností.
Tip pro vás: Nezapomínejte na pravidelnou péči "after-sun", aby pleť získala potřebné látky ke vzpamatování.

Termoska

Letní nezbytnosti – Víte, odkud se vzaly sluneční brýle?


Původ: Poprvé odsál vzduch mezi dvěma skleněnými nádobami s víčkem skotský chemik a fyzik James Dewar v roce 1892.
Jak správně používat: Otevírat na co nejkratší dobu a nevystavovat přímému slunci.
Perlička: Nejkvalitnější termosky udrží obsah studený (nebo teplý) 12 - 16 hodin. Špičkové až 24 hodin.
Před čím neochrání: Termoska není konzerva, nápoje i jídlo v ní podléhají zkáze (byť pomalejší).
Tip pro vás: Pořiďte si termosku s uzávěrem, který slouží zároveň jako hrneček.

Sluneční brýle

Letní nezbytnosti – Víte, odkud se vzaly sluneční brýle?

Původ: První moderní sluneční brýle vynalezl Američan James Ayscough ve třicátých letech minulého století.
Jak správně používat: Posadit na nos slušivý model. Přitažlivě vypadají i ve vlasech, ale lepší je chránit oči.
Perlička: Římský císař Nero používal místo brýlí zelený smaragd, aby ztlumil světlo při pohledu do arény s gladiátory.
Před čím neochrání: Pokud nemají speciální filtr, tak před UVA a UVB slunečními paprsky.
Tip pro vás: Momentálně se nosí modely "retro" s plastovými obroučkami, inspirované šedesátými lety.

Nafukovací hračky

Letní nezbytnosti – Víte, odkud se vzaly sluneční brýle?

Původ: Vyvíjely se téměř současně na několika místech světa přibližně před sto lety. Matrace se ještě v 70. letech vyráběly s textilním povrchem.
Jak správně používat: Nepřefukovat a nenechávat na přímém slunci, teplem vzduch rozpíná. Nepoužívat na souši, aby se neprorazily například o trávu nebo kamínky.
Perlička: Dlouhodobě vedou žebříčky prodejů matrace a dětská křidélka.
Před čím neochrání: Před utonutím. I děti, o kterých myslíte, že je kruh bezpečně nadnáší, musíte neustále hlídat.
Tip pro vás: Tubing je vysoce adrenalinová letní zábavná jízda na nafukovacích kruzích vlečených motorovým člunem.