Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Duben 2012

Jak nepřijít k úhoně během sledování sportovních přenosů :o)

27. dubna 2012 v 9:43 | ŽENA-IN |  Poučení
Milé ženy a dívky, přináším vám pár základních rad, které je nutné dodržovat, když váš miláček kouká na sportovní přenosy. Můžete s nimi nesouhlasit, můžete proti nim protestovat, ale pokud máte kousek rozumu v těle, budete je dodržovat.


tv


Když se muž dívá na televizní sportovní přenos, je zakázáno:
 • Přepínat na jiný kanál
 • Procházet se nebo postávat před obrazovkou
 • Žádat o pomoc s čímkoliv
 • Ptát se, proč jeho favorit právě prohrává nebo prohrál
 • Dožadovat se lichotek nebo pozornosti
 • Vyčítat cokoliv
 • Simulovat zdravotní obtíže
 • Žádat ztlumení zvuku u TV
 • Nabízet rozvod
 • Vodit děti a vyžadovat výchovnou lekci
 • Počítat množství zkonzumovaných nápojů
Když se muž rozhodne dívat se na televizní sportovní přenos, je žena povinna:
 • Usmívat se a mlčet
 • Připravit občerstvení
 • Doplňovat tekutiny dle přání muže
Další doporučované rady:
 • Chce-li žena sex, je její povinností zajistit si ho jinde.
Další mohu v průběhu dne na základě vašich žádostí doplnit.

Berte prosím tyhle rady s úsměvem, ne každý miláček je jak přes kopírák :o).

5 tipů, co si užít, než se znovu zamilujete

10. dubna 2012 v 21:45 | kafe.cz |  Vztahy
Vaše láska krachla. Než přijde další - a ona přijde, věřte tomu, užijte si chvíle single. S novým chlapem na ně nebude příležitost.


láska, svoboda, partner, rozchod, single, jak si u

Bezpochyby máte za sebou složité časy, ustát rozchod nikdy není nic jednoduchého. Pokud jste ale z nejhoršího venku, vyplatí se začít si stav "single" vychutnávat. Protože existují věci, pro které příští partner určitě nebude mít tak úplně pochopení. Některé body jsme pojali s nadsázkou. Nad některými byste se ovšem měla vážně zamyslet.

1. Pocit samostatnosti

Možná jste si to nezvolila dobrovolně, ale teď vám nezbývá nic jiného, než se o sebe postarat sama. Budete muset pořešit chod domácnosti, platby, technické věci… je toho spousta. Pokud to zvládnete, můžete na sebe být už napořád pyšná. Až se po vašem boku znovu objeví partner, klidně buďte zpátky za vílu, která si neví rady třeba s autem. Ale někde uvnitř budete vědět, že jste v případě nutnosti samostatná, a takový pocit se vždycky hodí.

2. Inventura přání

Podobali se vaši předchozí partneři jeden druhému jako vejce vejci? Máte podezření, že vám už několikátý vztah ztroskotal kvůli chybě, kterou stále opakujete? Teď je ten nejvyšší čas ujasnit si, co od vztahů s muži vůbec chcete. Pokud si sama nevíte rady, nerozpakujte se objednat na konzultaci k psychologovi, který vám pomůže utřídit myšlenky. Ptejte se také rodiny a přátel na jejich názory.

3. Culíčky a divné bačkory

Jsou modely, které byste měla strčit hluboko do skříně, jakmile s vámi muž začne sdílet domácnost. Zatím tam ale není, takže klidně spěte v infantilních nočních košilích s žirafkami, plácejte se v obřích bačkorách, noste spodní prádlo s nápisy Monday, Tuesday a tak dále, česejte si culíčky a prohánějte se po bytě v pleťových maskách.

4. Jste paní svého času (a postele)

Užívejte si to, protože s novým partnerstvím přijdou logicky také omezení. Okamžitě se vrhněte na něco, co jste vždy chtěla dělat, a nezbýval vám na to čas nebo energie, ať už jde o koníčky, změnu zaměstnání, stěhování… cokoliv. Také v tomto případě radíme vydobyté území osobní svobody zachovat i ve vztahu.
Co se sexu týče… Kdo tvrdí, že se musíte hned vázat? Pokud vám to vyhovuje, otevírá se prostor třeba pro žhavý letní románek.

5. Královna bytu

Realizujte všechny změny ve svém hnízdě, které vás napadnou. Nic vám teď nebrání zamořit byt barevnými polštáři nebo jarními dekoracemi, koupit si růžovou mikrovlnku nebo konečně nalepit na zeď tapetu s kytkami, nad kterou váš ex ohrnoval nos. Chtěla jste vždycky nad postel romantická šifonová nebesa? Máte je mít. Zapalujte si svíčičky nebo aromatické lampičky. V ledničce nic není? Nevadí - klidně můžete večeřet zeleninové saláty do alelujá. Věděla jste, že osmi z deseti chlapů leze na nervy, když jejich partnerka drží dietu?

6. Rozhlížejte se

Berte to tak, že muž, se kterým jste se k sobě nehodili, je pryč a vy se můžete těšit na budoucnost. Možná jste rozchodem vyhrála šanci na mnohem lepší vztah s novým partnerem. Začněte večer snít o tom, jaký bude.

A co ještě:

 • Klidně si denně povídejte hodinu s kamarádkou. Muži to nesnášejí, takže je dost pravděpodobné, že s novým vztahem budete muset hovory omezit.
 • Proč si nepustit všechny romantické komedie, které vám přijdou pod ruku? Než se na sedačce ocitne někdo, kdo bude namítat, že na čtyřce přece běží fotbal.

Co se děje ve vašem mozku při orgasmu

10. dubna 2012 v 21:04 | kafe.cz |  Zajímavosti
Ten blažený okamžik je konečně k vidění! Vědci pomocí magnetického skenování zachytili, jak vypadá ženský mozek během orgasmu. Podívejte se!


orgasmus, sex, vztahy, milování

Než si pustíte video, několik zajímavých vědeckých postřehů stran ženského orgasmu z poslední doby:
 • Nejspokojenější se svým sexuálním životem jsou čtyřicítky. Prožívají kvalitnější orgasmy a snáze se k nim dopracují. Kolem šedesátky sexuální aktivita žen výrazně klesá, spokojenost se sexem však poněkud překvapivě dál stoupá.
 • Zhruba 30 % žen nikdy nepocítilo výraznou sexuální touhu, přestože se jim pak sex líbí, když k němu dojde.
 • Třetina sexuálně aktivních žen pociťuje sexuální touhu zřídka.
 • 25 % žen uvádí, že k dokonalému milování orgasmus vždy nepotřebují.
 • Nejčastěji předstírají orgasmus ženy, které se aktuálně obávají, že je jim partner nevěrný.

Pět minut rozkoše

Pětiminutové video ukazuje, jak se mění aktivita v 80 sledovaných oblastech mozku. Nejaktivnější oblasti v mozku jsou na videu zobrazované jako bílé, směrem k červené barvě aktivita klesá. Profesor Komisaruk vysvětlil smysl pokusu na tiskové konferenci na konci roku 2011 takto: "Hlavním úmyslem bylo vysledovat, jak se orgasmus vytváří - jaké části mozku se do tohoto podivuhodného stavu zapojují a jaké se na něm nejvíc podílí." V současné době autoři pokusu pracují na analýze toho, co zjistili a ještě letos by rádi vydali shrnutí v nějakém odborném časopise.Aktivita vychází zpočátku z genitálií a smyslových orgánů, především jako reakce na doteky. Pak se vzrušení přenáší na limbický systém - část mozku, která ovlivňuje řadu tělesných funkcí, emoce a dlouhodobou paměť. Jak orgasmus přichází, aktivita se zvedá především v hypotalamu. Ten do těla vyplavuje chemickou látku oxytocin. Velká aktivita byla pozorována také v oblasti nazývané nucleus accumbens - tedy v místě odpovědném za slast. Po orgasmu se mozková aktivita ve všech těchto oblastech velmi rychle zklidňuje.

Flirtujete s ním a on nereaguje? Víme proč!

10. dubna 2012 v 16:59 | kafe.cz |  Láska
Co když se sympatickým neznámým flirtujete jako o život a on na vaše signály nereaguje? Nejspíš je vůbec nepostřehl!


flirt, koketování, láska, partner, sex, single

Možná se vám to už také stalo: Na večírku se seznámíte s mužem, který se vám na první pohled líbí. Připadá vám, že sympatie jsou vzájemné. Ale ačkoliv máte pocit, že jste udělala první poslední, abyste vzbudila jeho zájem, on s vámi stále jen zdvořile konverzuje. Jak je to možné?
Možná jenom vysíláte špatné signály, nebo takové, které muž nepochopí, případně je vůbec nepostřehne.

Používáte řeč těla.

Ano, v různých populárně psychologických příručkách se můžete dočíst, že gesta a držení těla jsou důležitější než to, co říkáte slovy. Ale i když sedíte na barové židličce a přehazujete nohu přes nohu ostošest, snažíc se tím vyslat podprahový signál "líbíš se mi!", nemáte jistotu, že k vašemu společníkovi sedícímu o metr dál ten signál doputuje. Zkuste zajít ještě o kousek dál a třeba se zlehka dotknout jeho předloktí.

Hrajete si s vlasy.

Tohle roztomilé a často používané koketní gesto muži často vůbec neregistrují. A když ano, je to ještě horší - mohou si ho totiž vyložit jako příznak nervozity. Vzpomenou si na zakomplexovanou spolužačku ze střední školy, která si při hodině vždycky cucala konečky vlasů.

Nesouhlasíte s ním a kritizujete ho.

Ano, rozumíme vám. Nechce vypadat podlézavě. Naopak byste ráda zapůsobila jako originální a inteligentní bytost, která má svůj vlastní názor. Jenže on vám takto rozumět nebude. Nejspíš si z vašeho setkání odnese vzpomínku na tu hádavou holku, která do něj stále jenom ryla. Představa, že protiklady, které se ze začátku nejvíc odpuzují, si na konci padnou do náručí, je falešný výplod hollywoodských romantických komedií.

Snažíte se vzbudit žárlivost.

Tohle opravdu není moc chytré. Muže s průměrnou dávkou sebevědomí ani náhodou nenapadne, že k tomu fešákovi po vašem boku se tisknete jen proto, abyste zaujala právě jeho. Naopak, bude si myslet, že už prostě nejste k mání. Navíc cíleně používat žárlivost jako nástroj manipulace, ať už v jakékoli fázi vztahu, je vždycky hodně nebezpečné. Ženy, které to dělají, mívají sklony k hysterii.

Smějete se všemu, co říká.

Naslouchejte mu, to ano. Hltejte každé jeho slovo, proč ne. Smějte se jeho vtipům a bude šťastný. Budete-li ovšem reagovat stereotypním smíchem na každou jeho větu, vzbudíte dojem, že se opravdu příliš usilovně snažíte získat jeho přízeň. A navíc nebudete vypadat zrovna moc chytře.

Flirtujete po Facebooku.

Napsat koketní zprávu nebo komentář na Facebook je snadné. Vyžaduje to mnohem méně odvahy než říci tutéž větu sympatickému muži z očí do očí. Ale také účinek je mnohem menší. Pokud vyhlédnutý objekt nevisí v sociální síti celé hodiny denně, nebudete mít ani jistotu, že si vaši zprávu přečte.

Pošlete mu textovku "na dobrou noc".

Spíše než jako koketování to bude vypadat jako loudění o pozornost. A pokud vám hned neodpoví, čeká vás nejspíš bezesná noc strávená dychtivým čekáním na vytoužené pípnutí mobilu. Místo psaní textovek mu zkuste raději to samé říci z očí do očí během loučení.


7 důležitých informací o zamilovanosti

10. dubna 2012 v 14:29 | kafe.cz |  Láska
Vědci dávají zamilovanosti rok, maximálně dva... Přináším vám sedm velkých pravd o zamilovanosti, které jsou podložené vědeckými výzkumy. Víte například, jak se na první pohled pozná zamilovaný muž?


zamilovanost, Láska, partner, Seznámení, vztah

1. Za vším stojí hormony

O tom, že za vším stojí hormony, a to především testosteron, který s tělem i myslí čerstvě zamilovaných dokáže pořádně zamávat, není pochyb. Zatímco ženám jeho výška v krvi stoupá, u mužů je tomu přesně naopak. Zamilovaný muž se pozná i podle postoje - narovná ramena, povytahuje krk, bezděky trochu stahuje břicho. Všimněte si, že třeba při společném posezení v kavárně maně zrcadlí vaše pohyby. A pak je tu ještě jedno důležité znamení - doteky. Podle vědců se zamilovaní lidé navzájem dotknou i několitsetkrát za den. Většinu z těchto doteků ani nevnímají.

2. Zamilování vydrží nejdéle rok

Podle nejnovějších výzkumů vášnivé zamilování nemůže vydržet déle než rok. Podle italských vědců vyvolává silné emoce lásky molekula známá jako nervový růstový faktor (NGF). Vědci sledovali skupinu čerstvě zamilovaných 58 lidí a zjistili, že hladina NGF v krvi byla po roce stejná jako u těch, kteří žijí v dlouhodobém vztahu. To však neznamená, že vaše láska nevydrží věčně... Budete však o ni muset pečovat a přejít do druhé fáze - partnerské.

3. Jste zamilovaná? Budete žít déle!

Jste do svého partnera akutně zamilovaná? Pak budete žít déle! To totiž vyzkoumali Australané. Stav zamilovanosti podle nich prodlužuje a zkvalitňuje život. Otázkou je, jak moc je jejich teorie pravdivá - pokusy totiž proběhly pouze na králících. Ti, s nimiž se chovatelé mazlili, žili o šedesát procent déle než ti, kterých si nikdo nevšímal. Za pokus to ale stojí, žádného mazlení se neodříkejte:-)

4. Zamilování má tři stádia

Podle americké vědkyně Helen Fisherové má zamilování tři stádia. A zajímavé je, že v každém z nich tělo produkuje jiný hormon. První je - celkem logicky - chtíč, kdy tělo řídí mj. testosteron, druhá je přitažlivost, kdy se vám do žil vlije adrenalin a FEA (fenylethylamin), který se zamilovanými dokáže řádně zamávat. Pokud se dostanete do poslední fáze zvané náklonnost, máte vyhráno - často zde totiž přichází svatba a děti.

5. Zamilováváme se po čichu

Nevěříte? Ale je to pravda! Podle odborníků si totiž ženy vybírají partnera podle čichu, a to tak, že geny zvoleného partnera jsou co nejvíce odlišné od těch jejich. Je to prý z toho důvodu, že podvědomě myslí na potomky a na co nejširší rozsah jejich budoucích genů.

6. Láska sídlí v mozku

Láska je mnohem méně otázkou romantiky, než byste si možná mysleli. Jde totiž o (ne)obyčejnou chemickou reakci. Tu má na svědomí látka dopamin, která v mozku přenáší informace mezi jednotlivými částmi. Ve stejném centru, jako sídlí zamilovanost, najdeme i žárlivost a škodolibost.

7. Zamilovanost oslepuje

Opravdu zamilovaní často nevidí a neslyší… To podle vědců není hloupost, ale naprostá pravda! Američané totiž přišli na to, že zamilovaní lidé přestávají věnovat pozornost jiným atraktivním osobám ve svém okolí a myslí jen na svou lásku. Naopak nezadaní podněty vnímají velmi dobře, a potom mají problém se soustředěním na další věci, na rozdíl do zamilovaných.

7 velkých pravd o zamilovanosti