Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Únor 2012

Celebrity na umření – Kdo může skončit jako Whitney Houston?

28. února 2012 v 20:41 | kafe.cz |  Celebrity
Mezi slavnými osobnostmi je mnoho adeptů na to, aby se dostali na titulní strany kvůli předávkování. Ať už alkoholem, nebo drogami. Kdo si hraje se smrtí?

Jonathan Rhys-Meyers, Lindsay Lohan, Demi Moore


Existuje žebříček "nejohroženějších celebrit". Vzniká ve Velké Británii už pěkně dlouho - jde o odhad, kdo by mohl v daném roce zemřít na svůj nezřízený životní styl.

První místo si po celá léta "zarezervoval" člen skupiny Rolling Stones Keith Richards (68)


Fetoval dlouhé roky tvrdé drogy (kromě toho, že nezřízeně pil). Skončil s nimi až poté, když v roce 2006 spadl na Fidji z palmy a Rolling Stones museli odvolat svoje turné. Keith Richards se drogovou minulostí netají - ve svých pamětech popsal třeba situaci, kdy místo policistů, zvonících u jeho domu, viděl partu trpaslíků.

Dalším adeptem na předčasnou smrt byl dlouhodobě Ozzy Osbourne


Jeden příklad za všechny: Když se nedávno rozhodl dělat autoškolu, sdělili mu, že už jednu neudělal. "Vůbec jsem si to nepamatoval," konstatoval překvapeně. U jedné ze zkoušek prý dokonce usnul s hlavou na volantu. Ani Ozzy už ale tvrdé drogy nekonzumuje a alkohol také výrazně omezil. Momentálně lékaři zkoumají, jak je možné, že je v tak dobrém stavu, když měl být dávno mrtvý.

Staří pardálové, zdá se, přišli k rozumu. Pořád je v řadách slavných hodně hazardérů. Kdo mezi ně patří?

Jonathan Rhys-Meyers - Příliš mnoho z Tudorovce


Krásný charismatický "Tudorovec" Jonathan Rhys-Meyers (34) se pere se závislostí na alkoholu. "Opravdu se snaží, chce být mnohem lepším člověkem," nechal se slyšet loni v rozhovoru pro Daily Mail jeden z jeho blízkých přátel. V květnu herec nastoupil na odvykací léčbu do Capio Nightingale Hospital, už několikátou v pořadí. Následovala hned poté, co ho přátelé našli předávkovaného léky na spaní.
Když je opilý, mění se Jonathan v démona, chová se agresivně a nebere si servítky. Napadl dokonce letušku na palubě letadla a čelí kvůli tomu soudní žalobě.

Celebrity na umření – Kdo může skončit jako Whitney Houston?


Jonathan je, alespoň jak vyplývá z rozhovorů, komplikovaný mladý muž, s tendencí ponořit se do svých rolí až příliš. Má bohužel sebevražedné sklony, a tak se nedá odhadnout, jestli se mu nějaký další pokus nepovede. Nadějí je jeho láska k půvabné Reeně Hammer, vizážistce, která mu věrně stojí po boku a podporuje ho.

Lindsay Lohan - Hodně zlobivá slečna


Právě teď vypadá, že se křivka jejího života konečně začala škrábat zase nahoru. Zlobivá hollywoodská hvězdička Lindsay Lohan (26) má za sebou několik let drogových a alkoholových eskapád. Byla několikrát odsouzena, v rámci nucených prací musela třeba omývat mrtvoly. Na její budoucnost před kamerou by si ještě před rokem nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Teď se však zdá, že by Lindsay mohla své démony zkrotit. Konečně dostala roli a účinkovala i v reklamě. Vypadá dobře a svěže.


Záleží na tom (jak ostatně říká i její otec), s kým se Lindsay zrovna přátelí. Kdysi kamarádila s pařmenkou Paris Hilton, což dobrotu nedělalo. Postupně jí však nabídli pomoc další slavní přátelé. Například Johnny Depp dal Lindsay k dispozici svůj dům na ostrově, aby si tam mohla odpočinout a srovnat myšlenky.

Celebrity na umření – Kdo může skončit jako Whitney Houston?

Demi Moore - V oblaku rajského plynu


Herečka snáší rozvod se svým nevěrným mladým manželem Ashtonem Kutcherem hůř, než si možná sama myslela. Nedávno byla hospitalizována v Los Angeles, její mluvčí vzkázala, že kvůli totálnímu vyčerpání organismu.
Demi během několika týdnů příšerně zhubla a začala ztrácet nervy, napadala fotografy na ulici a hystericky reagovala. Začaly se množit zprávy, že vůbec nejí, a čím dál častěji se hovořilo o mentální anorexii. V lednu se předávkovala rajským plynem, který přidala k psychofarmakům, které bere dlouhodobě - Ashton totiž nikdy nebyl výkvětem věrnosti, jeho milostné románky se táhly roky.


Demi měla docela štěstí, že při záchvatu byli po ruce přátelé a její dcera Rummer. Když se začala svíjet v křečích, zavolali záchranku. Už tady vůbec nemusela být.


Celebrity na umření – Kdo může skončit jako Whitney Houston?

Charlie Sheen - Z tolika kokainu lidé umřeli


"Bral jsem víc drog, než by většina normálních lidí dokázal přežít," připustila hvězda seriálu Dva a půl chlapa v jednom z loňských rozhovorů. Slušelo by se říct "bývalá hvězda", protože po skandálu s prostitutkou na hotelu, kterou pod vlivem drog napadl, má Sheen z veleúspěšného seriálu padáka. Mimochodem, nenahradí ho nikdo jiný než Ashton Kutcher.
Výčet Charlieho hříchů je na samostatný článek. Nepatří do něj jen drogy a alkohol, ale také domácí násilí. Vlastní otec, slavný herec Martin Sheen, se ho v podstatě zřekl. "Nemůžu už pro něj udělat nic, jen si ze srdce přát, aby přežil a přišel za námi domů jako ten Charlie, jakého jsme znali dřív."

Je to tak padesát na padesát, že herce najdou někde třeba utopeného jako Whitney - nešťastná náhoda je dílem okamžiku. Šance, že se Charlie Sheen svých závislostí definitivně zbaví, není příliš velká, na druhou stranu však několikrát v životě dokázal neřesti omezit. Jednou už zkolaboval. A přesto říká: "Toho, že bych znovu zkolaboval, se opravdu nebojím. A smrt? Ta je jenom pro hlupáky."

Celebrity na umření – Kdo může skončit jako Whitney Houston?
Když je partner narcista

28. února 2012 v 20:16 | kafe.cz |  Vztahy
Každý dvacátý muž má sklony k narcismu. Mít takového doma může být horor. Nedokáže totiž milovat nikoho jiného než sám sebe. A ženy má jen na sex!
Myslí si o sobě, že je středem světa a všichni mu mají ležet u nohou. Je nejlepší, nejkrásnější a chce to slyšet i od vás. Nakupuje si drahé oblečení, hodiny tráví v koupelně a před zrcadlem, chodí dokonale sladěný. Poznáváte v tom partnera? Pak je možné, že máte doma narcistu.

Narcismus je duševní porucha!

 • Narcismem trpí 1 % populace, 75 % z toho jsou muži.
 • Podle oborníků má sklony k narcismu dokonce každý dvacátý muž.
 • Narcismus je duševní porucha a odborníci varují, že takoví muži se nedokáží zamilovat. V srdci již totiž někoho mají - sami sebe.
 • Nejvíce narcistů bývá mezi syny svobodných matek.

Narcista: Navenek dokonalost, doma horor!

Ženy si pořizují jako stálé milenky, nikoliv jako partnerky, které by milovali. Na okolí působí dojmem, že jsou úžasní, milí a zábavní - prostě ideální. Vás ale chtějí dostat na kolena, slyšet slova chvály na svou osobu a pokud vztah začne skřípat, hází vinu na vás. Oni jsou přece ti dokonalí! Umějí to tak dobře, že jim to dlouho prochází a ženy jim to věří.

Narcistu nezměníte, patří k psychologovi

Odborníci varují - pokud se setkáte s narcistou, nevěřte tomu, že ho změníte. Buď ze vztahu rychle vycouvejte, nebo se dejte do boje, ale počítejte, že se bez pomoci psychologa neobejdete. Hlavně sebou nenechejte manipulovat. Nesmí vám vnutit pocit, že za všechny chyby můžete vy. V případě, že máte partnera narcistu, není problém ve vás. Ten, kdo by se měl léčit, je totiž on.

Jak se projevuje narcista?
 • Většinu vět začíná slovem »Já«.
 • Neustále mluví o sobě a sám sebe chválí.
 • Tváří se velmi sebevědomě, ale uvnitř to tak necítí. Proto potřebuje být o své dokonalosti neustále ujišťován.
 • Miluje jediného člověka, a to je on sám.
 • Pro okolí působí jako Pan dokonalý, ale u žen mu jde o sex, nikoli o lásku.
 • Hodně času tráví u zrcadla, obdivuje sám sebe. Často má zrcadla i v ložnici, aby při sexu viděl. Ovšem ne vás, ale sám sebe.
 • Nadmíru o sebe pečuje. Utrácí velké peníze za péči o tělo i za oblečení.

Co dělají knihy, když v noci spíte

28. února 2012 v 19:56 | jask* |  Video
Odhalené tajemství - Sotva není nikdo bdělý v dohledu, začnou knížky neuvěřitelný mejdan, který končí až nad ránem.


Otočte si muže kolem prstu pomocí SMS!

22. února 2012 v 20:53 | kafe.cz |  Láska
Esemesky vám dokáží přilákat pana Božského, nebo se jimi naopak můžete dokonale znemožnit. Umíte s nimi zacházet?


Po pár skleničkách vína jste si dodali odvahy a napsali vášnivou textovku tomu chlapíkovi, nebo té kočce se kterým/ou jste si včera tak příjemně povídali. Příštích několik hodin strávíte upřeným zíráním na displej telefonu. A on? ona? Neodpovídá...

Co dělat, aby se vám právě tohle už nikdy nestalo?

Jak se vyhnout esemeskovým trapasům, kdy jste klikli na tlačítko "odeslat" a později toho stokrát litovala? Jak flirtovat pomocí SMS? Zkrátka - jak ze svého mobilu udělat dobrého sluhu, a ne zlého pána, který nezapípá a nezapípá?

Obrňte se trpělivostí


Svůj rytmus psaní SMS musíte přizpůsobit tomu druhému. Případně nastolit ještě trochu volnější tempo. Když vám na vaši textovku odpoví za deset minut, vy mu další zprávu pošlete nejdřív za další čtvrthodinu. A občas třeba "zapomeňte" odpovědět úplně. Pokud mu budete znovu a znovu psát a pronásledovat ho, může to poznamenat celý váš budoucí vztah. Pronásledování je mužská práce i v dnešní emancipované době. Vydržte a nechte to na něm.

Nikdy, nikdy nepište SMS opilá


Psát textovky pod vlivem alkoholu je jako řídit pod vlivem alkoholu. Ano, máte pocit, že všechno máte pod kontrolou. Připadáte si nesmírně vtipná a odvážná. Ve skutečnosti ale jenom odhazujete zábrany, které popravdě nejsou až tak úplně na škodu, zvlášť na začátku vztahu. A zítra ráno toho budete litovat.

Vyhněte se "sextovkám"


Jistě, erotické SMS jsou žánr, který má něco do sebe. Můžou například vrátit jiskru do léty opotřebovaného vztahu. Ale nikdy s nimi nezačínejte příliš brzy, s chlapíkem, se kterým pořádně ještě ani nechodíte. Mohl by si vás zařadit do škatulky "pouze na sex".

Berte v potaz, že muži esemeskují jinak


Mnoho mužů vidí SMS pouze jako nástroj, jak si dohodnout datum a čas setkání nebo sdělit nějaký konkrétní údaj. Nemají potřebu si prostřednictvím textovek "povídat". Stručná a strohá odpověď proto nemusí nutně znamenat, že ho nezajímáte.


Otočte si muže kolem prstu pomocí SMS!


I vy buďte stručná


160 znaků by mělo být maximum. Emotivní monology a dušezpytné výlevy si schovejte pro kamarádku nebo pro svého psychologa, případně pro svůj deníček.

Smajlíky


Hm. Možná máte pocit, že bez usměvavých obličejíků vypadá váš vzkaz tak nějak neosobně. Ale šetřete s nimi. Textovka vyšperkovaná přehnaným množstvím různých druhů "smajlíků" může působit infantilně.

Neřešte velká témata


SMS není zrovna žánr vhodný pro řešení závažných citových problémů. Pokud se chcete rozejít, sdělit něco převratného o vašem vztahu nebo vášnivě vyznat lásku, udělejte to osobně, ne prostřednictvím textovky.

Ukončete to jako první

Pokud už jste si vyměnili několik textovek a sdělili jste si všechno potřebné, je načase "rozhovor" ukončit - a měla byste to být vy, kdo to udělá. Jasnou a přitom milou tečku můžete udělat například vzkazem: "Už musím jít. Měj se krásně." Nebo: "Už jsem hrozně ospalá. Dobrou noc."

Gesta, která ničí náš vztah

22. února 2012 v 20:13 | kafe.cz |  Vztahy
Jste zamilovaní, půl roku všechno klape, možná i rok žijete mimo realitu, ale pak sundáte růžové brýle a přijdou situace, které nám znepříjemňují život - hádky, urážení se, neporozumění. Život je příliš krátký, ale přesto se nevzdáváme gest, která vztah zadupávají do země. Která to jsou a jak se jim vyhnout?


Partnerský vztah bývá o lásce, sounáležitosti, kompromisech a měl by pro nás být příjemný každý den. Na vztahu je potřeba neustále pracovat, posouvat jej dál a dál, budovat si se svou polovičkou blízký vztah. I lásce se musíme učit, zkrášlovat ji a opečovávat. Jenže s postupem času, když do vztahu přichází stereotyp a my zjišťujeme, že láska a kvalita nepřijde jen tak sama od sebe, jak nám to ukazují romantické filmy, objevují se gesta, kterými chceme za každou cenu dosáhnout svého, a ty pomalu, ale jistě podrývají pouto mezi dvěma lidmi.

Prý existuje 10 nejběžnějších gest, která mají kořeny již v našem dětství a je lepší je zapomenout.

1. Urážení se: určitě to znáte…něco se vám nelíbí, nesouhlasíte s tím a místo řešení se nafouknete. Stejně tak jako v dětství, když si malé dítě vymůže to, co chce.

2. Mlčení: možná si to pamatujete ještě jako malé holky, stejně jako já - mlčením řešila naše spory i moje máma, a tím mě vytrestala více než otec, který si mohl hlas vykřičet. Máte-li stejnou zkušenost, může vás potkat to samé, jen aplikované na vztah - mlčení prostě uplatníte na svého milovaného.

3. Sexuální odmítání: "Když to neuděláš, nebudu s tebou spát" - třeba moje kamarádka tento typ vydírání používá často a mnohdy se jí daří "vyabstinovat" to, co chce. A i když se to zdá nemožné, i toto odmítání pochází z dětství. Nebo si snad nepamatujete, když vám rodiče zakázali za špatnou známku televizi nebo lízátko?

4. Vyčítání: většinou povedené gesto, díky kterému dosáhnete svého, ale dosažení cíle je v tomto případě pouze chvilkové a navíc vzbuzuje negativní emoce, které se tak mohou promítnout i do vztahu.

5. Naschvály: ve vztahu neplatí pravidlo "oko za oko, zub za zub" a i když se nám to zdá jako dobrý nápad, oplata nás uspokojí pouze na krátkou dobu a nakonec nás samotné to bolí víc než toho, komu byl naschvál určený.

6. Jed: slova mají sílu, umí potěšit, ale i ranit. Když se taková situace stane jednou, dvakrát ve vztahu, dá se to ještě pochopit, ale jedovaté křičení a urážení za cílem dosáhnout svého vztahu rozhodně neprospívá.

7. Hysterie: nelíbí se vám, že partner nesundává prkénko, že neutáhl ještě kapající kohoutky, že nevynesl odpadky, že není doma, prostě štve vás úplně všechno a řešíte to hysterickým řevem a vyčítáním, co a jak je špatně a co všechno podle vás je jeho chyba? Pak to rychle zastavte. Hysterické výlevy patří mezi ta nejhorší gesta. Navíc stanou-li se na veřejnosti. Pak si můžete být téměř jistá, že o toho svého chlapa přijdete.

8. Připomínání chyb: většinou je to něco, co známe všechny z domova a co jsme tvrdily, že nikdy nebudeme v dospělosti dělat. A přesto to nakonec aplikujeme ve vlastním vztahu. Když už nevíme kam, nemáme příliš argumentů, vytahujeme dávno zapomenuté věci, na kterých chlapa většinou utáhneme. Jenže, pomalinku a polehoučku tím ničíme vztah.

9. Vztek: dupání do země, válení se po zemi, mlácení ručičkama do stolu - situace, které provázely naše dětství, abychom dostaly to, co jsme chtěly. A ne málo se vztek objevuje i v našich ložnicích, jen v mírnější podobě.

10. Uprošování: když nevyjde vyhrožování, urážení se, vztek ani hysterie, zkusí to žena nakonec jako mlýnek s prosbami…a většinou dosáhne svého. Jenže na jak dlouho?
Sestav si sám Evropu

17. února 2012 v 17:14 | jask* |  Zábava
Věřte, že to není tak jednoduché :o) Když bude vše správně, na konci ti zahrají hymnu !


Pravda...

17. února 2012 v 15:37 | jask*


Aby sis uvědomil cenu sourozence …... zeptej se někoho kdo ho nemá


aby sis uvědomil cenu deseti let …... zeptej se nově rozvedeného páru


aby sis uvědomil cenu čtyř let …... zeptej se maturanta


aby sis uvědomil cenu jednoho roku ..... zeptej se studenta co propadl u závěrečné zkoušky


aby sis uvědomil cenu devíti měsíců … zeptej se matky, která dala život dítěti, které se narodilo mrtvé


aby sis uvědomil cenu jednoho měsíce …zeptej se matky, která dala život předčasně narozenému dítěti


aby sis uvědomil cenu jednoho týdne … zeptej se redaktora týdeníku


aby sis uvědomil cenu jedné minuty ….... zeptej se člověka, který zmeškal vlak, autobus, letadlo…


aby sis uvědomil cenu jedné sekundy… zeptej se člověka, který přežil nehodu
Čas na nikoho nečeká !!!

Važ si každé chvíle, kterou máš !!!

Budeš si jí vážit ještě víc, když ji budeš moci sdílet s někým milovaným !!!

Proto pamatuj ... Drž se těch, které miluješ !!!!Pocta kantorům :o)

17. února 2012 v 0:50 | jask* |  Zábava


Jsou věty, které partnerovi neříkejte !

16. února 2012 v 20:56 | kafe.cz |  Vztahy
"Nejsem v tom tlustá?" "Proč nezařadíš čtyřku?" "S Karlem jsem se nikdy nenudila." Jsou věty, které ve vašem vztahu zažehnou požár stejně spolehlivě jako sprška napalmu. Vybírám několik nejnebezpečnějších.


Jaké jsou nejrizikovější faktory pro vznik partnerských konfliktů? Které vlastnosti vás zaručeně přivedou k hádkám?
Podle psychologů patří k nejrizikovějším faktorům sklon silně a defenzívně reagovat na problémy a výzvy, negativní, pesimistický pohled na svět, nerealistické představy a požadavky na partnerství a také to, že pokud vy sami pocházíte z rozvedené či dysfunkční rodiny.

1. "Nic mi není. Co by mi mělo být?"


Váš naštvaný obličej mluví za všechno. Stejně jako fakt, že jste už hodinu nepromluvila ani slovo a pouze na něj vrháte nasupené pohledy. Ale když se vás zeptá, co se děje, opáčíte: "Nic!" Máte totiž pocit, že je to přece nad slunce jasnější! Nezavolal, když slíbil, že zavolá, zapomněl na vaše narozeniny, ignoroval váš nový účes... nebo cokoliv jiného. Jenže váš partner opravdu možná neví, proč se na něj zlobíte. Netrestejte ho pasivně agresivním chováním za prohřešek, kterého si není vědom, a normálně si s ním o tom promluvte.

2. "Mám hrozně tlustá stehna."


Kdybyste mu nepřipadala atraktivní, tak by s vámi nebyl. Tečka. Upozorňovat na svoje nedostatky (třeba proto, že u něj hledáte ujištění, jak jste krásná), je za prvé otravné. Za druhé tím dáváte najevo nedostatek sebevědomí, což rozhodně není sexy. A za třetí to znamená, že váš partner si může všimnout chyb, které pro něj do té doby neexistovaly.

3. "Nech to, radši si to udělám sama!"


Tak tohle je urážlivé a zraňující hned nadvakrát. Za prvé, nikdo není rád, když zjistí, že jeho snaha byla k ničemu. Za druhé tím dáváte nafrak jeho elementární potřebě být schopným strůjcem a ochráncem vašeho domova. Brzy by se mohlo stát, že váš muž si rovnou řekne: "Nechám ji, ať si to udělá sama." A přestane se pokoušet vám pomáhat úplně.

4. "Jsi přesně jako tvůj otec."


Jak by se vám líbilo od něj slyšet: "Jsi přesně jako tvoje matka." Tak vidíte. Váš muž toho o svém otci pravděpodobně ví mnohem víc než vy a na podobné přirovnání může být citlivější, než si myslíte.

5. "Myslíš si, že je hezká?"


Každý muž ví, že na tohle se nedá správně odpovědět. Když řekne "ano," pravděpodobně vás naštve. Když odpoví "ne", obviníte ho, že je lhář.

6. "Ty vždycky... (doplňte si podle vlastních zkušeností)" "Ty nikdy... (doplňte si podle vlastních zkušeností)."


Tyto dvě věty raději vůbec nepoužívejte, protože okamžitě vyvolávají kontroverzi a staví toho druhého do defenzívy. Pokud mu řeknete: "Ty mi nikdy nepomůžeš," nejspíš na vás vyrukuje s několika ověřenými případy, kdy vám pomohl. Raději se soustřeďte na konkrétní situaci a na své vlastní pocity.

7. "Až se vezmeme...." "Až budeme mít děti..."


Jistě, plánovat společnou budoucnosti je zcela přirozené. Ale pokud se sladkými představami vyrukujete příliš brzy, mohl by se váš přítel vyděsit. Psychologové varují, že přes myšlenku, že by s vámi měl strávit zbytek života (a na ostatní ženy zapomenout) se muži stále přenášejí dost složitě, přestože to tak klidně může dopadnout. Sice nemůžete čekat do nekonečna, ale nějaký čas na to, aby začal myslet v rovině "My" a ne pouze "Já", potřebuje snad každý muž.

8. "Opravdu jsi v pohodě?" "Opravdu, opravdu, opravdu jsi v pohodě?"

Zdá se vám nějaký zamlklý. Podivně zamlklý. Trápí se kvůli něčemu v práci? Nebo má jiné problémy? Případně je na vás naštvaný? Nevíte. "Nejsi naštvaný?" zeptáte se ho. "Ne," dostanete odpověď. Ale váš partner temně mlčí dál, případně se důrazně ohradí a hádka je na světě.
Tudy cesta nevede. Muži mají mnohem větší potíže sdílet své problémy než ženy. I ty, za které nemohou, mnohdy berou jako vlastní selhání. Namísto neustálého naléhání dejte najevo, že jste připravena pomoct a vyslechnout. Zkrátka spojenec.

Obvyklé mužské lži. Jak si je vysvětlit?

10. února 2012 v 21:29 | kafe.cz |  Muži
Muži nám lžou, to je jasná věc. Britští vědci spočítali, že "průměrný muž" vysloví 1 092 lží za rok. Které jsou nejčastější? A co znamenají v překladu?


Aby bylo jasné - lžeme si navzájem, ženy to však podle psychologů umí lépe skrývat. Partnerským lžím se v posledních letech věnovalo hned několik zajímavých výzkumů, ze kterých vyplynula překvapivá fakta.

Jedním z nich je například informace, že ještě dvakrát častěji než partnerům lžeme v dospělosti svým rodičům. Nejčastěji proto, aby nedostali příležitost ovlivňovat naše rozhodnutí, a také proto, aby o nás neměli starost.

Ale zpátky ke lžím mezi partnery:

 • Věděli jste, že na první schůzce o sobě lže až třetina mužů? Psychologové radí se nad to povznést, pokud to dotyčný nepřehání. Jde o součást namlouvací strategie. Nejčastěji muži zveličují své postavení v práci, předchozí známosti nebo výši platu. Opět jim nezůstáváme nic dlužné. Tak například zatímco muži mají tendenci chlubit se větším počtem partnerek, než se kterými doopravdy měli vztah, ženy naopak počet partnerů snižují.
 • Každý čtvrtý muž na schůzce lže ohledně svých koníčků podle toho, co vypráví žena. Ve výsledku to může dopadnout tak, že vám muž, který připálí i vodu, bude tvrdit, že je vášnivý kuchař. Jen proto, že jste se zmínila o tom, že vám připadá sexy, jak vaří Zdeněk Polreich v televizi…
Existuje několik žebříčků sestavených odborníky na vztahy, které si berou na paškál nejčastější mužské lži - vybíráme výsledky před časem zveřejněné na serveru MyCelebrityFashion.co.uk. Možná vás nepřekvapí, že se frekventované mužské lži netýkají příliš důležitých okolností ve vztahu, ale spíš každodenních maličkostí.

Muži je používají především proto, aby se vyhnuli konfliktům, a také (a to je jim potřeba přičíst k dobru), aby nás potěšili a nezklamali.

Lež č.1: "Nic se neděje, jsem v pohodě."

Měla byste zpozornět, jakmile tuhle větu uslyšíte a zvlášť, pokud je pronesená netrpělivým tónem. Dost pravděpodobně je to totiž úplně naopak a "něco" se skutečně děje. Jenže většina mužů má mozek nastavený pouze k řešení krizové situace a během tohoto procesu už nezvládají problém rozebírat. Počkejte, až bude chtít o problému mluvit sám, a dejte najevo, že jste připravena pomoct.

Kdy tuto lež netolerovat: Když jeho problémy, o kterých nechce mluvit a neustále vás touto větou odbývá, poškozují vztah.

Lež č. 2: "Dám si jen jedno a přijdu."

Nebude vám přece vykládat, že nejde sledovat fotbal do hospůdky s kamarády, aby si dal "jen jedno" a honem se vrátil k vám domů. Ne, aby vás napadlo fňukat ve stylu: "Ty už mě nemáš rád, když nechceš být se mnou." Nebo prskat: "Na jedno, jo? A to ti mám věřit?" - jestliže po všech jiných stránkách vztah funguje. Naplánujte si radši vlastní program.

Kdy tuto lež netolerovat: Jakmile jeho výlety "na jedno" začínají být neúnosně časté.

Lež č. 3: "Co by beze mě v práci dělali, to tedy nevím."

O tom už byla řeč - muži mají tendenci přehánět svá pozitiva. Psycholog Satoshi Kanazawa z London Schoul of Economics tvrdí, že si tím dodávají odvahu. Tak jim to, pokud možno, neberte. "Dnešní doba je pro muže extrémně náročná a složitá," vysvětluje psycholog. "Potřebují si věřit, a proto někdy povzbuzují sami sebe i předimenzovanou ješitností."

Kdy tuto lež netolerovat: Když pozorujete, že se váš partner příliš vzdálil realitě a jeho ego přerostlo do nesnesitelných rozměrů.

Lež č. 4: "Nestihnul jsem tvůj hovor."

Přesně tato lež patří mezi ty, kterými si muži zjednodušují situaci ve vztahu. Podle serveru askmen.com většina hovorů, které vám partner nezvedne, přišla ve chvíli, kdy museli řešit něco jiného. A jak známo, muži multitasking příliš neovládají (přestože samozřejmě existují výjimky). Proto tahle častá lež. Je neškodná a rozhodně jednodušší, než vysvětlovat, že zrovna nezvládali dvě nebo tři věci najednou. Jen pro informaci: Ze stejného důvodu muži používají lež: "Neměl jsem signál."
Kdy tuto lež netolerovat: Nestíhá váš hovor vůbec nikdy, přestože se snažíte dovolat v pravidelných intervalech a ještě ke všemu bezpečně víte, že by měl být doma a pouštět si DVD (říkal to)? V tom už opravdu bude něco jiného…

Lež č. 5.: "Ne, vážně se mi nezdá, že bys v tom vypadala oplácaná."

"Kdykoliv se moje krásná plnoštíhlá přítelkyně Jitka nakrucuje při nákupech před zrcadlem a položí mi otázku, jestli v tom oblečení nevypadá tlustá, vím, že jsem na tenkém ledě," svěřil se mi sedmadvacetiletý kamarád, manažer Jindra. "Těžko jí přece můžu říct, že je opravdu baculatá úplně ve všem, co si oblékne. Já to na ní miluju, ale mám podezření, že mi to moc nevěří."
Kdy tuto lež netolerovat: Tady existuje jediné řešení. Jít nakupovat s kamarádkou, o které bezpečně víte, že vám dobře poradí a hlavně řekne pravdu.

P.S.: Existuje samozřejmě spousta mnohem horších a závažnějších lží. Ty prý však, alespoň jak tvrdí vědci, nejsou zdaleka tak časté jako pětice vyjmenovaných.

Ráj pro sexuální hrátky? Kuchyně!

10. února 2012 v 21:05 | kafe.cz |  Erotika a sex
Zpestřete si milostný život a vyzkoušejte sex na netradičním místě - v kuchyni. Zde jsou tipy, co všechno zde můžete zažít, abyste prožila bouřlivý orgasmus.


Sex v kuchyni


Sex v kuchyni? Odborníci mají jasno. Patří k nejsilnějším erotickým zážitkům! Vůně koření a ovoce totiž údajně zvýší přítok krve do ženských genitálií a díky tomu mají dámy mnohem vášnivější a intenzivnější sex a bouřlivější orgasmus.
 • 25 % lidí si užívalo na pračce
 • 75 % lidí vyzkoušelo sex na některém místě v kuchyni.
 • 50 % lidí přiznává, že se milovalo na kuchyňském stole
 • 25 % lidí mělo nejlepší sex na pračce

Vášeň na stole

Klasika, která stojí za to. Sex na stole si vyzkoušel skoro každý, ovšem v kuchyni má své kouzlo. Může být impulzivní a nečekané, když místo večeře partner strhne ubrus na zem a vás hodí na stůl. Pokud máte správnou výšku stolu, bude pro vás oba tato poloha přímo dokonalá, jen vás z tvrdého stolu možná budou trochu bolet záda. Za tu rozkoš to ale stojí!

Orální sex na lince

Partnera opřete o linku, rozepněte mu kalhoty a můžete začít s orálním sexem, na který nikdy nezapomene. Můžete si dovolit být trochu drsnější než obvykle. Partner se totiž rukama zapře o kuchyňskou desku a může se naplno oddat prožitku.

Bouře na pračce

Zapněte pračku a počkejte, až bude ždímat. Pak neváhejte ani minutu a užijte si na ní vášnivý sex! Všichni, kdo to vyzkoušeli, se shodují, že jde o intenzivní zážitek! Natřásání pračky v kombinaci s přírazy partnera vás přivedou k orgasmu dříve, než se nadějete.


Ráj pro sexuální hrátky? Kuchyně!

Vzrušení u ledničky

Při milování v kuchyni můžete využít i toho, co máte v lednici. Můžete si po těle přejíždět kostkami ledu, vzájemně se polévat šampaňským a z těla partnera zbytky slízat, obložit se dobrotami a naservírovat se partnerovi rovnou na stole. Lednička nabízí bezpočet využití pro milostné hrátky.

Ovocná lavina

Košík s ovocem a zeleninou, který v kuchyni máte, vybízí k vyzkoušení. Banány, okurky, mrkev - to vše je přímo ideální k milostným hrátkám. Ale pozor, vše by mělo být dobře omyté. Pokud partner některým kouskem nahradí vibrátor, měl by použít kondom, aby se zabránilo vzniku infekce. Sex s okurkou v prezervativu může být neskutečně vzrušující.

Podpatky na dlažbě

Vezměte si boty na podpatku a pokud možno i podvazky nebo samodržící punčochy. Máte-li v kuchyni dlažbu, zvuk podpatků partnera rozdivočí. Navíc budete vyšší, než je zvyklý, a tak si s vámi bude muset poradit. V každém případě vás čeká vášnivý sex!

Lady Gaga umí kouzlit nejen s hudbou, ale také se svými vlasy!

10. února 2012 v 20:27 | Moda.cz |  Celebrity
Extravagance Lady Gaga přinesla svěží vítr nejen na módní scénu, ale také osvěžila dosti nudné účesy současných celebrit. Přebarvit se z blond na tmavo nebo naopak - to je maximum, na které se většinou celebrity zmohly. Zato Lady Gaga neváhala, a na hlavu si při svém asijském vystoupení uvázala slona, jindy zas z vlastních vlasů vymodelovala mašli. Extravagantní barvy vlasů od růžové, přes fialovou až po citrónově žlutou jsou pro í naprosto přirozené. Zkuste se taky odvázat po jejím vzoru a udělejte si vy účes ve stylu Lady Gaga, nebo se alespoň dobře pobavte při pohledy na vlasové kreace a účesy Lady Gaga v naší fotogalerii.

Lady Gaga
Celé jméno: Stefani Joanne Angelina Germanotta
Povolání:
Zpěvačka, textařka, skladatelka
Datum narození: 28. 03. 1986
Místo narození: Yonkers, New York, USA
Znamení: Beran
Výška: 155 cm
Přirozená barva vlasů: bruneta (hnědá)


Diskografie


Albums:
 • Fame/The Fame Monster (2010)
 • Fame Monster (2009)
 • Fame (2008)
Compilations:
 • Remix (2010)
 • Single Box [Box Set]
Singls:
 • Poker Face [5 Remixes] (2009)
 • Poker Face [3 Remixes] (2009)
 • Poker Face (2009)
 • Paparazzi (2009)
 • Lovegame [Single] (2009)
 • Lovegame [Digital Single] (2009)
 • Lovegame (2009)
 • Hit Mixes (2009)
 • Cherrytree Sessions (2009)
 • Bad Romance (2009)
 • Just Dance [Remix] (2008)
 • Christmas Tree (2008)
 • Beautiful, Dirty, Rich (2008)
 • Telephone [the Remixes]
 • Bad Romance: the Remixes, Pt. 2
 • Bad Romance: The Remixes
 • Alejandro: The Remixes
 • Alejandro [2 Tracks]
 • Alejandro
FOTOGALERIE
Extravagantní barvy vlasů od růžové, přes fialovou až po citrónově žlutou jsou pro Lady Gaga naprosto přirozené.

vlasy-ucesy-20101215-001_Lady-Gagavlasy-ucesy-20101215-002_Lady-Gagavlasy-ucesy-20101215-003_Lady-Gagavlasy-ucesy-20101215-004_Lady-Gaga
vlasy-ucesy-20101215-005_Lady-Gagavlasy-ucesy-20101215-006_Lady-Gagavlasy-ucesy-20101215-007_Lady-Gagavlasy-ucesy-20101215-008_Lady-Gaga
Strana 1/5<< zpět | další >>

Madonna - opět velkolepá módní a hudební show!

8. února 2012 v 9:37 | jask* |  Celebrity
Finále Super Bowl, čili finále amerického fotbalu, je každoročně nejsledovanější událostí v amerických televizích. Je to však i módní událost, protože všichni s napětím očekávají, co si obleče hlavní hvězda pořadu. Tentokrát jí byla Madonna, která ve finálovém zápase předvedla velkou hudebně-módní show, kterou z části odtančila na vizuálních dlaždicích, na které se promítaly grafické snímky z nejprestižnějšího módního amerického magazínu Vogue.Co si na finálový večer Super Bowl Madonna obleče očekávala s napětím celá Amerika a také velká část světa. Jenom samotné akce se živě účastní až 100 000 diváků a další 150 milionů tuto událost obvykle sleduje při televizních obrazovkách. Madonna se nechala slyšet, že je to pro ní životní vystoupení. A také se na něj pořádně připravila. Na připravené pódium vjela na obrovském efektním voze stylizovaném historicky trochu nevyhraněně, někde na pomezí starověkého Egypta a gladiátorského Říma. Na sobě měla šaty z kolekce Givenchy couture doplněné vysokými kozačkami nad kolena. Šperky byli od Bvlgari. Honosnou pokrývku hlavy měla Madonna od proslulé návrhářské značky klobouků Philip Treacy, jejíž kreace nosí celá anglická královská rodina i další celebrity napříč celým světem.

Chvíle, kdy Madonna tančí na vizuálních dlaždicích byla skutečně impozantní. Na ně se promítaly fashion snímky a logo nejprestižnějšího módního magazínu světa - časopisu Vogue.

Madonna se postupně ze svého zlato-černého outfitu vysvlékala a většinu vystoupení čítající několik písní odzpívala v kratší verzi černých šatů, na kterých postupně měnila zlaté doplňky. Nejdříve to byla zlatá vrchní sukně, kterou později odložila a zůstala pouze v šatech se zlatým širokým páskem. Celý čas měla na sobě vysoké nadkolenní černé kozačky. Takto odzpívala také část vystoupení, za přispění rapové zpěvačky Nicky Minaj. Ta se pochlubila kloboukem z dílny Erickson Beamon. Spolu s Nicky zpívala s Madonou také zpěvačka M.I.A. Nicky Minaj a M.I.A. ale zas tak velký zpěvácký prostor nedostaly. Spíše fungovaly jako roztleskávačky a Madonnu jen tancem a krátkými pasážemi zpěvu doplňovaly.


M.I.A. (vlevo) a Nicky Minaj (vpravo) se také podílely na velkolepé show
M.I.A. (vlevo) a Nicky Minaj (vpravo) se také podílely na velkolepé show

Před poslední písní zvládla Madonna udělat snad svůj nejrychlejší převlek v životě a spolu se zpěvákem Cee Lo Green, americkým zpěvákem raperem a skladatelem, odzpívala v dlouhých černých šatech poslední píseň. Dohromady se s Cee Lo Greenem dokonale sladily a oba se třpytili stříbrnými třpytkami, kterými byly posety jak Madonnine dlouhé šaty, tak dlouhý hábit Cee Lo Greena.

VIDEO: Madonna na Super Bowl 2012

Madonna před vystoupením prohlásila, že musí "dát největší show v zemi a největší show na světě" , a po vzhlédnutí videa možná uznáte, že se jí to skutečně povedlo. Během přestávky mezi poločasy NFL Super Bowl XLVI fotbalového zápasu mezi New York Giants a New Englad Patriot předvedla velkolepou zpěváckou i fashion show současně.

Umění fotografa

6. února 2012 v 23:10 | jask* |  FotoDatum tvé smrti

6. února 2012 v 21:34 | jask* |  Tajemno
Pijete hodně alkohol? Kouříte? Žijete nesprávným životním stylem? Udělejte si test, kdy zemřete. Na základě vašich osobních životních preferencí zjistíme s vysokou mírou pravděpodobnosti datum, kdy zemřete.


Sv. Valentýn se blíží. Znáte jej?

5. února 2012 v 12:00 | ŽENA-IN |  Láska
Také rok co rok napjatě čekáte, zda přijde milá smska, zda vám přítel přinese náruč voňavých růží … netrpělivě okukujete poštovní schránku, jestli v ní náhodou nenajdete zamilovaný vzkaz a na večer jste si pro svého miláčka připravila překvapení v podobě krajkového spodního prádla, ve kterém jej přivítáte ve dveřích, až se vrátí z práce? Pak je vše v naprostém pořádku.


14. únor je totiž dnem všech zamilovaných, dnem sv. Valentýna. Toto datum je opředeno spoustou legend, pohádek a příběhů… A světe div se, sv. Valentýn není pouhou báchorkou, ale jedná se o skutečnou postavu, o níž nám více řeknou legendy....

Legenda podle křesťanů

Křesťané se drží příběhu, který vznikl v dobách dlouhých a nebezpečných válek. Zkrátka římský císař Claudius II. se účastnil mnoha bitev a podle jeho vzoru tak museli činit i další římští muži. Jenže ti nechtěli vstupovat do služeb armády, protože by na dlouhou dobu opouštěli své manželky, děti i zbytek rodiny. Claudius na bojkotování této povinnosti reagoval zákazem zasnoubení i svateb, a to na celém území Říma. Císaři se však postavil římský kněz Valentýn, který jeho prohlášení nerespektoval a dál v tajnosti oddával zamilované. Jenže konání těchto skutků netrvalo dlouho a nemělo ani dobrý konec. Císař poručil Valentýna uvěznit a odsoudil ho k trestu smrti. O život tedy mírumilovný kněz přišel přesně 14. února 296 n. l. Podle legendy měl Valentýn vytvořit první valentýnské přání. Uvádí se, že ještě před popravou poslal dceři vězeňského dozorce dopis, na jehož konci stálo: "od Tvého Valentýna" - přesně takový dopis, který dnes nazýváme "valentýnkou".

Legenda podle pohanů


Možná, že právě vám je známější pohanská legenda. V ní je kněz Valentýn popsán jako ctnostný, počestný a moudrý římský muž. O těchto dovednostech se dokonce dozvěděl i sám císař Claudius II. Vysvětlil Valentýnovi, že se kvůli jeho křesťanské víře nemohou přátelit. I přesto si římský císař Valentýna velmi vážil. Na druhou stranu chtěl mít přehled o všem, co kněz ve svém volnu dělá. Proto navrhl městskému prefektovi Astoriovi, aby Valentýna kontroloval. Astorius ho tedy ubytoval ve svém domě, kde se nacházela ještě prefektova krásná, ale nevidomá dcera.

Prefekt se knězi svěřil s jejím handicapem a prosil ho, aby dceři zrak opět vrátil. Valentýnovi se Astoriusova dcera líbila na první pohled a dá se říct, že se do ní zamiloval. I proto se modlil tak vroucně, jak to jen nejlépe dovedl. Nikdo nechtěl zázraku uvěřit, ale Valentýn mladou dívku opravdu vyléčil. Tato zpráva se ihned roznesla po celém Římě. Pohané ale tento skutek označili za lživý a nechali za něj kněze zaplatit ztrátou vlastního života. Valentýna násilně odtáhli za městské hradby, kde ho nemilosrdně popravili. Smrt však nezabránila tomu, aby se Valentýn stal patronem všech zamilovaných lidí a věrné lásky.

Znovuzrození tradice

Svátek sv. Valentýna byl sice nějakou dobu velmi populární, avšak s nástupem politické moci na začátku tisíciletí začalo jeho dodržování mírně upadat. Postupem času se tak málem stalo, že lidé na tuto tradici trochu zapomněli.
Naštěstí se ale našel někdo, komu osud svátku nebyl lhostejný. O obrodu zvyku sv. Valentýna se zasloužil počátkem 20. století americký výrobce vánočních přáníček Walter Scott. Psal se rok 1907 a jeho podnikání nevynášelo mnoho peněz. Proto vymyslel, že by se různé pozdravy a přání možná ujaly i na oslavu zamilovaných. Risknul realizaci nápadu a tím vlastně došlo ke znovuzrození tradice sv. Valentýna.

Milé dámy, milí pánové - sice se sv. svatého Valentýna slaví každý rok, ale nezapomeňte, že svého partnera byste měli milovat a vážit si ho nejen 14. února, ale i ostatní dny. Nezáleží na tom, zda je léto či podzim nebo chodí Mikuláš, čert a anděl.Jste zamilovaní? Dejte to světu najevo!

4. února 2012 v 1:01 | jask* |  Vztahy
Ať už slavíte svátek sv. Valentýna či nikoliv jistě máte svoji drahou polovičku, mrkněte na zbrusu nový potisk triček pro páry či trenclíky pro svého miláčka :o) Určitě uděláte radost :)V každé ženě dřímá čarodějka, probuďte tu svoji

3. února 2012 v 20:33 | jask* |  Ženy


Čarodějka dneška

 • umí objevit svoji krásu a sebevědomí
 • vidí pod povrch a dál než ostatní
 • vládá umění věštby, léčení a lásky
 • žije naplno
 • je plná energie
 • řídí svůj život

Každá žena si přeje být svobodná a neomezovaná ve svých pocitech, silná ve své ženskosti - tedy krásná, sexy, zajímavá, sebejistá. A síla každé ženy pramení z hluboké znalosti sebe a svých tužeb a z umění dosáhnout svých cílů. Jenže ne každá z nás ví, jak na to. Jak tedy můžeme jednoduše probudit a používat své vrozené vlastnosti a nadání? Jak se zbavit zbytečných strachů, obav, zajetých stereotypů a naučit se žít spokojený život?


Inspirací pro každou z nás může být postoj moderní čarodějky, která ovládá základní umění života. Představte si, že se na sebe ráno dokážete podívat do zrcadla a i nenalíčené se pochválíte za svou krásu, protože uvidíte, jaká ve skutečně jste. Na šéfa, který vás samoúčelně prohání, se budete dívat shovívavě jako na "malého kluka", kterému do dospělosti ještě chybí dlouhá cesta. A když zatoužíte po lásce, budete přesně vědět, jaký by měl váš partner být a co musíte udělat proto, abyste své štěstí co nejdřív našla. Přesně takhle jedná čarodějka a takové dary v sobě máte i vy.

Není se čeho bát. Jde jen o to, si říci: "Ano, chci se naučit používat své schopnosti v plné míře." Rozhodnout se je první krok ... V každé z nás totiž dřímá mocná čarodějka.

Barvy lásky nejen pro zamilované

3. února 2012 v 18:14 | ŽENA-IN |  Láska
Červená barva dodává životní sílu, evokuje teplo a útulno. Je symbolem chuti do života a samozřejmě výrazem emocí a lásky. Proto je spolu s růžovou také barvou zamilovaných.


Teplá a sytě červená dělá člověka hovorného, snaživého a vášnivého. Proto se velmi hodí do společenských místností či restaurací. Často je využívána jako doplňková barva, která má prostor více zútulnit. Ve svém interiéru tak můžete mít například jednu kontrastní zeď nebo červené dekorace ve formě polštářků, koberce, stínidel lamp do obývacích prostor, aj. Nějaký červený prvek by měl být také v ložnici.

Růžová je naopak barvou něhy, jemnosti a oddanosti. Interiéru dodá romantiku a příjemnou atmosféru. Je vhodná pro něžné a citlivé lidi. Častokrát se objevuje v pokojích holčiček nebo romantických dívek a žen.

Romantika pro radost

Nejen na svátek zamilovaných sv. Valentýna, či při romantických chvilkách můžete použít růžovou a červenou barvu k dotvoření atmosféry. Určitě nezapomeňte na svíčky, protože bez nich by to nebylo ono. Radost udělají i nejrůznější dekorace a tvary ve tvaru srdíček a jiných romantických motivů.

Chlapi, od kterých raděj ruce pryč!

1. února 2012 v 21:37 | kafe.cz |  Vztahy
Jsou muži, kteří pro váš partnerský život znamenají zvýšené riziko. Měly byste od nich spíš utíkat, než jim zamířit do náruče.


partner, milenec, láska, sex, vztahy

Lásce se poroučet nedá. Na druhou stranu je ale pošetilé nevnímat, že někteří muži zkrátka nejsou vhodný objekt vašeho zájmu a ve vztahu s nimi budete muset překonávat nejednu překážku. Takže od následující pětice chlapíků dejte ruce pryč, jestli to ještě půjde. A jestli ne, připravte se na komplikace...

1. Velký šéf

Viděla jste spoustu romantických filmů a četla hodně zamilovaných příběhů, ve kterých to dopado dobře. Šéf se zamiloval do své původně bezvýznamné podřízené a vzal si ji za manželku. Reálné statistiky ovšem vyznívají pro "Popelky" mnohem hůře. Podle odborného serveru askmen.com muži svého vedoucího postavení často zneužívají k příliš důvěrnému chování. Dlouhodobý vztah s podřízenou naváže pouhých 5 % z nich a ještě o polovinu méně se nakonec s dotyčnou slečnou ožení.
Ukazuje se také, že v případě rozchodu jsou to většinou ženy, kdo musí opustit zaměstnání. Obvykle jim stejně hoří půda pod nohama kvůli pomluvám kolegů. A teď přemýšlejte. Opravdu máte tohle všechno zapotřebí? Vědci z University v Surrey navíc odhalili, že většina mužů v práci flirtuje z nudy!
 • 70 % mužů přiznalo, že sexuální vztahy s kolegyněmi vyhledávají. Odborníci varují, že často dochází ke zneužívání moci a hodně šéfů si vynucuje pohlavní styk psychickým vydíráním nebo zneužíváním pracovního zařazení.

2. Kamarád taky rád

Napřed to může vypadat na pohodlnou přátelskou "sexuální výpomoc". Dokonce se tento jev ve světě dost rozmáhá zejména mezi mladými lidmi. Experti z Wayne State University a Michigan State University zjistili, že podobný vztah zažily dvě třetiny dotázaných do 35 let (pochvalují si především nezávaznost). Psychologové ale varují. Dřív nebo později mohou přijít problémy. Tím nejčastějším je citová angažovanost jednoho z dvojice (65,3 %), pokazí se původně kvalitní kamarádský vztah (28,2%) a vynoří se negativní emoce (27,4%). Budete si muset odpovědět na otázku, jestli vám stojí za to kamarádství riskovat.

5 chlapů, od kterých dejte radši ruce pryč

3. Ex

Za určitých podmínek je návrat možný. Nakonec... Je to jako zamířit zpět do známého přístavu. Například v sexu oba víte, co jeden od druhého očekávat. Než se ale dáte dohromady se svým ex-partnerem, dobře zvažte, jaký dopad by to mohlo mít. Nechcete se náhodou tak trochu pomstít za to, že on opustil vás? Nehodláte si jen spravit sebevědomí a pak ho odmítnout na oplátku? Nebo jste skončili v posteli tak trochu překvapivě a teď se jeden z vás těší, že byste to mohli dát dohromady a ten druhý je proti? Verzí může nastat celá řada. Mějte ovšem na paměti, že pokud oba nemyslíte návrat vážně, nevyplatí se spolu flirtovat ani skončit v posteli, jinak se vaše rána z rozchodu nikdy nezahojí.

5 chlapů, od kterých dejte radši ruce pryč

4. Náhodná známost po rozchodu

Ponechme stranou možná rizika zdravotní - už jste velká holka a jistě víte, jak se jim vyhnout. Jde o to, že s porozchodovým sexem musíte zacházet opatrně, zejména pokud patříte mezi citově labilní jedince. Vědci léčbu splínů z rozchodu rychlým navazováním nových známostí moc nedoporučují. "Sex po rozchodu sice může dočasně ulevit od bolesti, ale emoce po něm budou ještě více zmatené," podotýká australská psychoterapeutka Elaine George. "Sex po rozchodu může být komplikací, zvláště když ho provozuje člověk citlivý, emocionální a rozrušený, který navíc doufá, že předchozí vztah bude obnoven."

5 chlapů, od kterých dejte radši ruce pryč

5. Zadaný muž

Muži se závazky, žijící v partnerství, jsou riskantní volba. Váš vztah bude na začátku procházet náročnými peripetiemi, vůbec není jisté, jak to dopadne, pokud se ho pokusíte stávající partnerce odloudit. A zcela z obliga nejste ani v případě, že iniciativu vyvíjí on. Celých 34 % německých mužů, kteří byli v prvním manželství nevěrní, podvádělo dřív nebo později své nové partnerky. U nás zatím podobná studie neproběhla, ale výsledky by se asi moc nelišily. Opravdu stojíte o muže, který dokáže opustit ženu a případně i děti? Připomínáme, že absolutním tabu by měl být partner vaší kamarádky, sestry nebo matky.
 • Příroda je však, zdá se, proti vám. V časopisu Journal of Experimental Social Psychology byl nedávno uveřejněn závěr studie, podle které jsou pro ženy zadaní muži nesmírně atraktivní. Automaticky je vnímají jako "prověřené jinou ženou" a také jako muže se zájmem o partnerský vztah.