Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Prosinec 2011

Blíží se konec roku, Silvestr...

26. prosince 2011 v 21:42 | jask* |  Vánoce
Poslední den roku má svátek Silvestr a po celém světě se oslavuje příchod roku dalšího.

Svatý Silvestr, jehož jméno se stalo symbolem posledního dne v roce, byl kněz, který přežil pronásledování křesťanů za císaře Diokleciána, a stal se roku 314 papežem. Svatý Silvestr je patronem domácích zvířat a dobré úrody. Je zobrazován v papežském rouše s berlou, jeho dalšími atributy jsou kniha, mušle, býk. Silvestr je jedním z prvních uctívaných, jehož kult se rozšířil rychle i po Evropě. Jeho svátek se slaví od 5. století právě na poslední den roku.

Silvestrovská oslava

Původně nebyly oslavy spojené s koncem roku. To až během 16. století, kdy většina křesťanských zemí přijala gregoriánský kalendář a s tím i první den roku 1. ledna.

Lidé navštěvovali kostel, děkovali za dobré prožití uplynulého roku a modlili se za dobrý průběh nového. Veselí a zvyky z pohanských dob ale církev nepodporovala.

Teprve rozvoj ekonomiky a vědy v 19. století, který předznamenal příchod nového zlatého věku, dodal silvestrovské noci větší význam. Společnost bohatla a v očekávání ještě lepšího roku slavila Silvestra stále veseleji a okázaleji, s množstvím jídla i pití a začala k oslavám používat obdoby dnešních dělobuchů a noc ze Silvestra na Nový rok se stala nejoslavovanější v celém roce.

V současnosti se slaví prostě konec našeho kalendářního roku, oslavujeme své úspěchy, zapíjíme své dobré i špatné dny roku, který nás opouští. Zároveň se těšíme, že celý příští nový rok přinese naději, že se nám bude dařit ještě lépe.


Zvyky na Silvestra


Přes silvestrovskou noc nesměla hospodyně nechat sušit prádlo, znamenalo to nebezpečí smrti někoho z rodiny v nadcházejícím roce.

Na venkově chodívaly o silvestrovské noci po staveních tzv. ometačky: staré chudé ženy oblečené v černém a s hlavou zavázanou bílým šátkem tak, aby vpředu vybíhala nad čelo stříška. Třikrát zaklepaly, vešly do stavení a bez jediného slůvka přistoupily k plotně a třikrát ji ometly se slovy: Ve jménu Otce, Syna i Ducha svatého. Tím se mělo zabránit, aby na plotnu přišlo v novém roce něco nezdravého. Nakonec popřály hospodáři šťastný nový rok a poprosily o almužnu.

Přípitek nesměl chybět v žádném domě bez ohledu na čase, majetku a víře.Pozdrav

25. prosince 2011 v 21:14 | jask* |  Zábava


Někteří psychologové doporučují při zatížení mozku jednoduché a přitom propracované techniky na uvolnění vnitřního napětí.

Jako vhodný trénink doporučuji vyřešit níže uvedený úkol.

Zkus přesunout V k o pomocí levého tlačítka myši (tahem)

Vyser se na práci běž na pivo
Tak co, pomáhá to ?!??


Co věští Stanley Bradley na rok 2012

25. prosince 2011 v 20:48 | ŽENA-IN |  Tajemno
Co věští pro rok 2012 jeden z nejznámějších českých jasnovidců, věštců, prychotroniků a vizionářů Stanley Bradley alias Stanislav Brázda?

br

Rok 2012 bude zvláštním rokem. Číslo 12 je osud, to jsem si mnohokrát ověřil. Příští rok to bude rok peněz a obchodu. Je to dobrý rok na změny a velká rozhodnutí a dobrý čas na radikální řešení a zásadní skoky. Drak je nejsilnějším znamením čínské astrologie, obchodník, který je nad věcí. Kdo začne ten příští rok něco nového, tak má šanci to vydržet strašně dlouho, minimálně 12 let. Všechno se bude dařit. Nové tisíciletí a celých dalších 12 let je vlastně takový urychlovač, jak toho dobrého, tak toho špatného. Takže pozor! Nikomu nic neprojde, všichni dostanou okamžitě zpátky, co provedli.

To se týká i lásky a vztahů. Ty se budou bortit rychlejším tempem, než to bylo dřív, protože celý příští rok bude jeden velký urychlovač. To znamená, že se vztah bude ničit ne tři roky, ale tři měsíce nebo tři dny. Všechno bude strašně rychle. Lidi, kteří se budou chtít dát dohromady, dají se dohromady velmi rychle, nebo se velmi rychle rozejdou. Takže budou rychlé změny.

Čekají nás v budoucnosti nějaké katastrofy?

Katastrof nás však čeká celá série a to po 12 let. Povodně, záplavy, otřesy půdy, uragány, sopky, ale spíše ve světě. Konec všeho nepřijde v žádném případě, ale bude to století padání meteoritů a začne to příští rok. To je moje teorie. Začnou padat meteory větší, než je obvyklé, ale v Česku bude všechno tak třetinové intenzity než ve světě.

Věštím, že někdy v létě příštího roku spadne jeden na sever Číny, mezi Čínu a Mongolsko. Poruší se zemské desky po celém světě a bude docházet k sériím zemětřesení. Budou pak bouchat i sopky, bude zemětřesení i pod atomovými elektrárnami. Nebudou moci létat letadla. Podle mě v roce 2016. Někdy v roce 2012 to začne a bude to doznívat 12 let. To, co bylo doteď, byla jen předehra.

Věštím, že koncem tohoto století spadne velký meteorit na Německo a že třetina Německa zmizí ze světa.
Myslím, že budou ujíždět svahy, ale to se dalo předpokládat. U nás třeba v Liberci naproti Ještědu a na Chomutovsku budou praskliny. Budou praskat silnice, dělat se zlomy apod. V Česku bude všechno tak třetinové intenzity než ve světě.
Myslím si, že mezi 2014 a 2016 bude problém na burze a tím pádem chaos ve světě začne gradovat.

Budou vypadávat radiové sítě, tzn. že všichni, co jsou závislí na komunikaci, třeba jako je letecká doprava, budou mít problém nejen kvůli sopečnému prachu, ale i kvůli atmosférickým vlivům, které budou způsobovat geomagnetické bouře. Tyhle věci se budou prostě dít a nejhorší to bude dejme tomu za těch 5 až 6 let. Čili v r. 2017 a 2018 to bude vrcholit a pak to bude slábnout a roku 2024 se začne vše srovnávat a dostávat se do normálu.

Právě díky těmto katastrofám bude to další století duchovní, tzn. že nastane návrat k přírodě a k rodině. Vydělávání peněz už nebude prioritou, protože si za ně moc nekoupíme. Lépe na tom bude ten, kdo má svoji krávu, než kdo má v bance konto. Tohle jsou věci, které by mohly nastat tak za 10 až 20 let.

Jak začít rok 2012?

Nejdříve musíme začít sami od sebe. Začít být pokorný, dělat meditace, přestat podvádět nebo dělat křivárny, pokud je děláme, protože vše se nám vrátí s obrovskou intenzitou zpět.

Doporučuji dát si novoroční předsevzetí v tom, že nemůžeme změnit druhé, můžeme změnit jen sebe, a když změníme sebe, tak změníme i ty druhé, ať chtějí nebo ne, protože už jim neumožníme, aby se chovali jako doposud. Taky by bylo dobré dát si předsevzení nedělat lidem to, co sami nechceme, aby dělali oni nám.

Doporučuju koupit si amulet s ostrými hranami, barva, která nás napadne jako první, je ta správná. Ten vám přiostří vaše neostré lokty a už si nenecháte nic líbit a okamžitě se to vrací útočníkovi s trojnásobnou intenzitou.

Každý může věštit budoucnost

Říká, že každý má schopnosti předpovídat budoucnost a každý může být sám sobě léčitelem, stačí, když ho ty věci zajímají. Lidé nejsou stejní a ne všichni mají například při výkladu karet schopnost mít vize ve formě obrazů. I ti, kteří "nevidí" obraz odpovědi, jsou ale podle Bradleyho slov schopni najít správnou odpověď na svou otázku.

Aby mohl člověk vykládat budoucnost, musí se umět uvést do nižší hladiny vědomí například pomocí soustředění (meditace) nebo nějakým jiným způsobem. V nižší hladině vědomí se probouzí intuice a schopnost vizí.

K věštění není nutné používat jen karty, stejně mohou posloužit kostky, kameny, křišťál, voda, oheň, zrcadlo, mince či kávová sedlina. Každý si musí najít svůj způsob. Jednotlivé metody věštění se lehce naučíte z mého nového Lexikonu moderní psychotroniky nebo můžete využít také mých posledních karet, které jsou označeny znaménky + a - . Kdy + znamená ano a - znamená ne. Je tam uvedeno tisíce otázek a odpovědí, které jsou předepsané, takže si každý může vyvěštit, kde je možné sázet, nebo v jaké oblasti může vyhrát. Ale ta jednoduchá metoda obecně spočívá v tom, že si můžete vzít karty, i když nemají čísla, očíslovat je a sudá karta znamená ano, lichá bude znamenat ne.

Pokus si tedy budete chtít vyvěštit, jestli máte jít vůbec ven z domu, tak si vyložíte karty, a když vyjdou tři karty sudé nebo se znaménkem plus, tak je odpověď ano. Když vám vyjde mínus, tak ne, protože by se mohlo něco přihodit. Takže to je jednoduchá metoda.

Pak existuje ještě jedna metoda, jejíž návod teď přikládám

Je to vlastně taková mapka několika obrazců, kterých jsem udělal devět.


Je to čtverec rozdělený na 9 polí. V každém políčku je obrazec jako trojúhelník, kolečko, čtverec, obdélník, kosočtverec, hvězda, ovál a pod každý ten znak si na papír napíšete například ano, na druhém ne, na dalším spíše ano, pak spíše ne, teď není dobrý čas, zatím to není jisté, teď to nemáte vědět, takže se neptejte, chce to ještě vyčkat, nechte to být, mohlo by to být, ale bude to náhlé rozhodnutí a v podstatě to nechcete vědět apod. To jsou ty odpovědi, které jsou u každého z těchto obrazců, takže je potřeba se na to podívat. Myslet na otázku, na kterou chcete znát odpověď. Pak prstem ukážete na jeden z těch 9 obrazců a pak se podíváte, co to znamená z těch odpovědí, co jsem jmenoval.


Tohle bych řekl, že je spolehlivější metoda než výklad z karet nebo práce s kyvadlem. Tohle se mi osvědčilo.

Přeju všem hodně štěstí, zdraví, lásky a peněz. A řídit se heslem přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno. Tak hodně štěstí všem.


Magický podtext vánočních rituálů

15. prosince 2011 v 13:33 | kafe.cz |  Vánoce
Napadlo vás někdy, z jakého důvodu zapalujeme o Vánocích františky, nebo proč se hází střevíce? Některé vánoční rituály, ostatně jak už to tak u rituálů bývá, mají svůj magický podtext...

vánoce

Co všechno děláte o Vánocích za rituály? Zapalujete františky? Lijete vosk nebo olovo? Pouštíte skořápkové lodičky se svíčkou? Věšíte jmelí? A proč to vůbec děláte? Všechny tyto rituály mají magický náboj, u některých ho známe, jiné děláme, protože je to tradice. Co tedy jednotlivé rituály přináší...

Rituály o budoucnosti

Lití vosku či olova
Význam tohoto rituálu znají všichni, kdo ho dělají. Ze záhadných tvarů, které při lití vzniknou, věštíme budoucnost. Mnohdy jsou tvary tak roztodivné, že cokoli z nich vyčíst vyžaduje skutečně bujnou fantazii.

Házení střevíce
Další z věštebných rituálů je házení střevíce. Stoupneme si zády ke dveřím a přes hlavu hodíme svoji botu. Pokud skončí špičkou ke dveřím, v následujícím roce se vydáme do světa.

Pouštění svíček po vodě
Tento rituál hovoří o mnoha věcech. Když svíčka brzy zhasne a loďka se potopí, čeká člověka v následujícím roce nevyplnění přání. Pokud se dvě loďky k sobě přimknou, znamená to lásku. Pakliže svíčka ve skořápce odpluje od ostatních, ten, kdo ji pustil, bude v příštím roce často mimo rodinu.

Rybí šupiny pod talířem
Pod talíř se štědrovečerní večeří se dává několik kapřích šupin, které mají přinést všem po celý rok dostatek peněz. Někteří si je následně dávají do peněženky.

Krájení jablka
O štědrém večeru se rozkrajuje jablko - pozor, jde o rituál pro skutečně otrlé, protože vám může vyvěstit smrt! Když se na půlce jablíčka objeví hvězda, znamená to zdraví a štěstí po celý příští rok, když ale má rozkrojený jádřinec tvar kříže, pak těžce onemocníte nebo dokonce zemřete.

Barborka
Máte-li nějaké vroucí přání, jsou Vánoce ten pravý čas k jejich posílení. Dejte týden před Štědrým dnem do vázy třešňovou větvičku (barborku) a napište si své přání. Pokud větvička na Štědrý den vykvete, přání se splní.

Rituály ochranné

Věšení jmelí
Kdokoli pod pověšeným jmelím projde, sedne na něj štěstí. Jmelí je magická rostlina, která vyhání z domu zlé duchy a čarodějnice. Ze jmelí byl údajně také (když bylo ještě stromem) vyroben Kristův kříž.

Pálení františka
Zde není o čem diskutovat, františka pálíme, protože chceme vykouřit z domácnosti všechno zlé. Kouř je odedávna vnímán jako hlavní činitel při odstraňování zlých duchů.

Mléko či kroupy v misce za dveřmi
Takto se obdarovávají potměšilí skřítkové, aby se vaší domácnosti vyhnuli, stejně tak jako Velký stařec Severu, který vládne mrazem.

Co dovedou kamiony

14. prosince 2011 v 15:01 | jask* |  Video
A pak si jen tak na chvilku vyjeď.....Šťastné vánoce pro každého ....

14. prosince 2011 v 9:23 | jask* |  Vánoce
Štědrý večer a děti spí. Jen Berty čeká na Santu. Klikni poté na její polštář...

KLIKJak sbalit chlapa na večírku

14. prosince 2011 v 8:11 | kafe.cz |  Erotika a sex
Když už se ten sympaťák na večírku objevil, byl by hřích nechat ho utéct. Jak ale zařídit, abyste nevypadala příliš dychtivě? Váš úkol je: zaujmout a přimět ho, aby si sbalil on vás.


Buďte výrazné

Jestliže se normálně držíte střídmého stylu, zkuste se pro speciální příležitost víc odvázat. Nenuťte se však do přehnaných extravagancí, jinak se místo zábavy budete cítit nesvá.

Určitě víte, která barva vám sluší nebo jaké šaty vám dělají pěknou postavu. Upravte se podle lichotek ostatních.
Nezapomeňte, že co se týče make-upu a parfému, méně je někdy více, každopádně obojí by nemělo chybět ve vašem arzenálu. Nakonec se sama sebe zeptejte: jsem to já a cítím se skvěle?
Pouze kladná odpověď je vstupenkou na možná nejlepší party vašeho života, kde potkáte toho pravého.

Zaháčkujte ho

Zásadní je, aby se dozvěděl o vaší existenci. Dostaňte se do jeho zorného pole a jakmile se střetnete pohledy, věnujte mu tak 3 vteřiny své pozornosti, než své zraky stočíte jinam.

Pokračování této oční hry je pro muže jasným znamením, že vás zaujal. Přidejte úsměv! Žádný jiný doplněk vás neozdobí lépe a zapůsobíte ještě vstřícněji.

Pokud se v této fázi začnete všemožně upravovat a ošívat, vězte, že je to naprosto normální reflex. Přehazujete nohu přes nohu, směřujete své tělo směrem k němu, hrajete si s vlasy, upravujete oblečení... To všechno mu hlásá: líbíš se mi tak, že mě to dostává do rozpaků.

Podle výzkumů se muž vydrží dívat na atraktivní ženu průměrně 8,2 vteřiny. Na to však nesázejte a vyhněte se intenzivnímu zírání.

Přibližte se

Na hromadných akcích máte super výhodu v nezávazném skupinkování s různými lidmi. Přidružení se k hovoru tudíž vůbec nepůsobí násilně a možností zaujmout je spousta.

Jakmile se dostanete do jeho těsnější blízkosti a zachytíte konverzační téma, nikdo nebude brát jako nezdvořilost, když utrousíte vlastní poznatek či vtípek. Až budete korzovat u rautového stolu, nechte si od něj poradit nebo sama doporučte, co vám chutnalo.

U baru zase můžete nasbírat jeho poznatky, co se týče tekutého osvěžení. Pokud se už trochu znáte, neváhejte a klidně mu řekněte "ahoj, bavíš se?" Ve chvíli, kdy si povídáte, máte z poloviny vyhráno!

Flirtujte

Zachytili jste vzájemné signály, tak teď ještě zjistit, jestli mezi vámi funguje ta správná chemie. Mějte na mysli, že jemu jde o to samé, takže se pokuste ukázat v tom nejlepším světle.

Buďte přirozená, usmívejte se, navazujte téma na společné zájmy, bavte se o běžných věcech. Důležité: pusťte ho ke slovu!

Každý muž o sobě rád mluví, i když je největší stydlín pod sluncem. Projevte se jako skvělá posluchačka, reagujte, a hlavně se smějte jeho (i nepovedeným) vtipům. Věřte, že jde o nejschůdnější cestu k jeho srdci. Ověřeným trikem je "zrcadlení". Lehce kopírujte jeho pohyby či posunky. Fakt to funguje.

Jen tak mimoděk se dotkněte jeho ruky, ramene... Můžete použít i záminku typu "hezká košile" nebo smetení smítka.


Poznejte, kdy se vzdálit

Jestli vás doteď nepožádal o číslo nebo rande, nastává čas vyklidit pole. Večírek nekončí! Seznámili jste se, ale to ještě není nic závazného.

Dejte mu to najevo dřív, než tak učiní on. Využijte moment mlčení a řekněte, že se chcete věnovat někomu nebo něčemu jinému. Oblíbený dodatek "ještě se uvidíme" může znamenat stejně tak ANO i NE.


Jak rozklíčujete, jestli rozloučení skončí pozvánkou na rande?
ANO: Objevili jste společné zájmy
ANO: Doplňovali jste se v konverzaci
ANO: Padlo pár nápadů, co byste mohli podniknout spolu
ANO: Navzájem (a upřímně) jste se smáli
NE: Zjistili jste, že jste každý na jiné vlně
NE: Při povídání nejevil známky pozornosti
NE: Byla jste moc přímočará a tlačila na pilu
NE: Nemáte stejný smysl pro humor

Sedm ženských divů světa: rodiče, muži, děti, sex i jídlo

13. prosince 2011 v 23:18 | jask* |  Vztahy
Je toho hodně, za co jsme vděčné, a nejen o adventu. Sedm hlavních divů ženského světa vám přinášíme v textech našich oblíbených autorek. Protože pyramidy a visuté zahrady jsou fajn, ale děti, jídlo nebo sex nás přece jen v životě uchvacují víc.George Bernard Shaw moc dobře věděl, co říká, když přiznal, že "Ze všech lásek nejupřímnější je láska k jídlu". Já mu to věřím!

Jídlo

Jídlo má v mém životě veledůležitou roli. Pokud se s mužem shodnu u jídla, mám jistotu, že se shodneme i všude jinde. Radost, potěšení a rozkoš z jídla tvoří pozitivní hormony, které nás přenesou do sfér dobré nálady, a uvědomíme si, jak je příjemné užít si jídlo s někým, koho milujeme a kdo nám rozumí.

Existují stovky příruček slibujících zlepšit náš život. Jestli to dokáží? Nevím. Ale dobrý recept na rafinovaný koláč, právě vytažený z trouby, ten nám život zlepší okamžitě. Z toho mi logicky vyplývá, že kuchařka nemusí být vůbec špatná příručka pro život. Jídlo má totiž tu zázračnou moc, že činí nejdřív šťastnou duši. Jestli vnímáte vaření jako říši bezbřehé fantazie, snadno přenesete hravost ze své duše i na talíř, kde se krásně vyjeví.

P. S.: Miláčku, až mi příště povíš, že mě miluješ jako rajskou omáčku, tak se neurazím! Rozumím. Chtěl jsi říct, že jsem prostě k sežrání.

Sex

Sex bývá, na rozdíl od jídla, většinou zadarmo, vaši rodinnou kasu tedy zatěžovat nebude. Je s ním daleko méně starostí než s dětmi nebo s rodiči a stejně tak jako pohyb je pro ženské tělo velmi prospěšný. Plní totiž funkce ozdravné a relaxační. Působí blahodárně na pleť a na sebevědomí. Je zážitkem inspirativním,celé dějiny umění nám nabízejí nespočet příkladů. Nám ženám propůjčil dar svůdně a rafinovaně manipulovat mocnými muži tohoto světa.

V partnerských ložnicích pak funguje jako zázračný nástroj usmíření. Za to mu patří dík.
Zeptala jsem se dnes svých přátel: "Jakou barvu pro vás má sex?" Většina mi odpověděla: "Červenou." Hned za červenou se umístila barva duhy. Ve spojení s láskou pak sex lehce zrůžoví a získává zlatavý nádech. Chutná prý veskrze sladce, někdy hořkosladce, mandle a med, tu a tam i trocha čili, je šťavnatý jako zralý ananas, jahody či maliny, často přelité čokoládou.

Ale pozor na něj! Je zrádný. Slibuje ráj, někdy však nabídne hotová muka. Nemá rád kompromisy, ale dobře vám radím, pokuste se s ním přesto vyjednávat, jinak vám dokáže ze života udělat pravé peklo. Je totiž úskočný, chtivý a nenasytný. Lehce z vás učiní lačnou samici, která skolí každého na potkání. Kromě pohlavních chorob pak riskujete i ztrátu dobré pověsti. Také může s nevinným výrazem v obličeji vrazit nůž do zad vašeho spokojeného manželství.

Je to tak - sex byl a je motorem lidské společnosti, s tím nic nenaděláme. Bylo by samozřejmě blahobytné, kdyby si SEX vyměnil místo s láskou a porozuměním, ale k tomu jaksi zatím nedošlo. Takže tu vládne neohroženě dál. Zcela všemocný ale není. Jeho sílu často rozmělňují přicházející děti, s přibývajícím věkem jej pak nahrazuje tolik milované a stejně tak nenáviděné jídlo. Ale to už je jiná kapitola.

Kamarádky

Ženské přátelství nevzniká jen tak, když si vzpomenete. A když už vznikne, což je zázrak, chráníme si ho.
Žena dosahuje úspěchu, když se stává součástí jistého okruhu kamarádek. Tkví v tom její síla a muž se většího množství kamarádek bojí jako kojot ohně. Správně tuší, že odtud pramení vnitřní energie partnerky.

Jestliže čekáte, že jde o spolek, v němž se každý může vyplakat, pletete se. Nescházíme se ani proto, abychom si vyměňovaly recepty, hovořily o literatuře, radily si s barvou na vlasy nebo vyšívaly. Náš Slet slouží a pomáhá v té nejlepší tradici českých dámských spolků.

Pravým lékem totiž je: čas od času vypnout a všechny trable ignorovat. Chce to jen bavit se, vzájemně se pochválit a probrat svoje sny a touhy. Protože jsme všechny vybavené empatií, je takové setkání jednou velkou inspirací. Nejen analýzou, co které sluší a v čem se cítí dobře, ale i dávkou energie k řešení potíží, které v sobě tak bravurně tutláme.
Ženské přátelství nám dává úctu. Žena je citlivý organismus, mající vrozenou zodpovědnost za své okolí. Přátelství s jinými ženami jí dává naději, že v tom prokletí není osamocená, a pak - což považuji za nejdůležitější - uvědomuje si, že její hlas má váhu, nápad cenu - a každý své místo na světě. Děkuji touto cestou nejmenovaným deseti přítelkyním za to, že jsou. Sletu zdar!

Muži

Mezi muži nalézáme široké druhové rozpětí, od trhloušů a podivínů až po výkonné mozky geniálních vynálezců (někdy v kombinaci s předešlými). Je mezi nimi víc vrahů i světců, víc podvodníků i zachránců, filozofů, generálů, bezdomovců...
Ženám užiteční muži mívají dobrá zaměstnání s pěkným příjmem, nejsou lakomí a moderní doba ještě přihazuje požadavek, aby s námi stejnou měrou pečovali o hnízdo a potomky.

Někteří z mužů, kteří nám naopak nebývají v osobním životě k užitku, jsou jinak kupodivu hybateli lidské společnosti - jejím čelním mozkovým lalokem, tvůrci hodnot, vynálezci, zapálení odborníci, koumáci a dříči. Je-li vedlejším efektem těchto nezábavných tahounů slušný příjem a společenská prestiž, jsme ochotny jim odpustit, že se například věčně zašívají v laborce a doma ani nevynesou smetí. Čerpáme totiž sebevědomí z představy, že bez nás by shnili ve špíně.

V mužských tělech koluje kouzelná látka, která je žene do bojů o samičku, do rvaček a válek, kvůli ní se musí holit, díky ní mají fyzickou sílu, chuť na sex, ramena a níže posazené hlasy. Ten kouzelný působek - hormon testosteron - se podařilo týmu vědců syntetizovat teprve v roce 1939, předtím se nevědělo, že muži vlastně za nic nemůžou. Hladina testosteronu souvisí s libidem, ale provokuje také troufalost, vychloubačnost, statečnost a u někoho i ztřeštěnost. Vedle příznivých účinků na jejich život je testosteron zodpovědný i za nižší dožití mužů, které lze vysledovat u všech etnik, národů a ras. Moje babička o testosteronu nevěděla, přesto říkávala, že chlap se chce vybzíkat. Ovšem bzíkání chlapů v rodině nepřála a měla je pod kontrolou.

Muži jsou nosným trámem našich životů. Vytvořili a podpírají jako bájný Atlas nesčetné civilizace a kultury, včetně té naší. Jejich život na závěr a s ohledem na dnešní datum rozčlením do čtyř fází - první období: věří na Mikuláše. Druhé období: nevěří na Mikuláše. Třetí období: dělají Mikuláše. Čtvrté období: vypadají jako Mikuláš.

Rodiče

Narodíte se a oni jsou Bozi. Všude byli, všechno znají a všechno dovedou. Tahle etapa trvá poměrně dost dlouho, ale jejich božské schopnosti postupně slábnou. Když je vám tak třináct, z rodičů se stanou trosky, napadené způli Alzheimerem a způli Parkinsonem. Je s podivem, že jsou vůbec schopni samostatného života. Zhruba po pěti letech se stav začíná upravovat, a v době, kdy sami dosáhnete rodičovského věku, jsou již téměř normální! Po turbulentním období, kdy se snažíte být zároveň rodičem i dítětem, vás nezodpovědně opustí.

Je ale pár věcí, které se u rodičů nemění: například, když někoho zavraždíte, tak jdou a pomohou vám mrtvolu zahrabat. Ať se mrtvole říká propadák z matiky nebo vlastní rozvod. Dále se u nich vždy nachází lednička, kterou můžete vyžrat, i když vám je padesát. Prostě, když to vezmete objektivně, jsou naši rodiče pyramidálně neměnní.

Jsou úhelným kamenem našeho života, a to dokonce i v případě, kdy je nejenom že nenávidíte, ale kdy je nenávidíte po právu! Je na tomto světě něco stálejšího než vlastní rodiče? Není. Ale neříkejte to svým dětem. Nemuselo by se jim to zatím líbit, i když... já úplně cítím, jak cheopsovatím. Cheopsovatíte taky? Tak je to v pořádku. Vlastně všechno je v úplném pořádku, protože je to důkaz, že rodiče prostě jsou divem světa.

Děti

Než se náš div světa narodí, snaží se nám systematicky ničit figuru a můžeme si stokrát za den říkat, nejez tolik! Nepřecpávej se! Není to nic platné, protože div světa je zákeřný a podlý. Vymýšlí si na nás různé chutě a takové kombinace jídel, které nás nikdy předtím nenapadlo jíst. A přesto kombinujeme, přesto ty nesmysly jíme, a dokonce s chutí, protože... protože si to div světa přeje.

Pak je konečně devět měsíců za námi. Div světa se narodí, a všechno jde stranou. Oželíme toho dost, ale nejvíc nás likviduje, že nás div světa nenechá vyspat. Kde jsou ty časy, kdy jsme se k ránu zachumlaly do peřin a slastně se propadaly do voňavých snů. Ano, snily jsme si nad ránem svoji tajnou pohádku... A teď je pohádka nenávratně pryč.

Když jsem v noci vstávala, abych nakojila dceru, měla jsem rituál, který mě spolehlivě probudil. Došla jsem se zavřenýma očima k ledničce, ve které jsem měla připravený talíř s rozkrájeným silným kolečkem tlačenky, vzala jsem jeden kousek a dala si ho do pusy. To mě probudilo.

Cítíte ten rozdíl? Voňavé sny pod teplou peřinou mezi bděním a spánkem, a flák studené tlačenky uprostřed noci? To je degradace romantické ženy.

Ale tohle ještě nic není. Pak nám teprve začne nikdy nepřestávající kolotoč každodenních povinností. Kolotoč, na kterém se podle věku našich dětí mění jenom to, na čem sedíme. Začínáme na kačerovi Donaldovi, pak přesedláme na koně, pokračujeme v závodním autíčku, přeskočíme do hasičského auta, ještě nás čeká raketa a pak už nám je úplně jedno, na čem, hlavně že sedíme...

Pevně věřím, že si všechny matky, které dočetly až sem, řeknou, stejně jako já, ano, naše děti divem světa nejsou. Nejsou. Nicméně... kdybych měla svým životem zachránit svému dítěti život, neváhám ani vteřinu a udělám to.České betlémy dobyly Guinessovu knihu rekordů

13. prosince 2011 v 19:29 | kafe.cz |  Vánoce
Pokud si uděláte čas a chtěli byste se v adventní době vypravit za zajímavými betlémy, nabízím vám pár tipů na ty nej. Alespoň podle Guinessovy knihy rekordů.

Betlémy

Největší betlém na světě

Jako největší betlém na světě figuruje v Guinessově knize rekordů ten od řezbáře Jiřího Halouzky z Jiříkova na Rýmařovsku. Betlém Jiřího Halouzky má nyní 138 soch, ale každý rok přibudou nové, a to v životní velikosti. Například velký slon váží 1,5 tuny.
Vznikla také nová expozice, která se jmenuje Ježíš s Marií putují z Jeruzaléma do Betléma. Betlém, který je věnován zesnulému papeži Janu Pavli II., má od minulého roku rovněž nové nasvícení a bodové žárovky na jednotlivé postavy. Návštěvníci Pradědovy galerie navíc mohou autora obřích soch vidět přímo při práci.

Největší mechanický betlém

Krýzovy jesličky jsou dílem jindřichohradeckého měšťana a punčochářského mistra Tomáše Krýzy (1838 - 1918), který je vyráběl přes 60 let. Od roku 1998 jsou jesličky zapsány v Guinnessově knize rekordů jako největší mechanický lidový betlém na světě.
Betlém je vystavěn na ploše 60 metrů čtverečních. Stojí zde skoro 1 400 figurek lidí a zvířat z kašírovací hmoty a ze dřeva, z toho 133 pohyblivých. Původní mechanismus byl poháněn ručně, nyní je pohyb rozváděn z jediného elektromotoru, a to pomocí nekonečných pásů, ozubených kol, archimédových šroubů a mnoha dalších zařízení. Betlém má nyní 17 m na délku, šířka i výška jsou 2 m.


S kopiemi hradů

Velký vyřezávaný mohelnický betlém je každoročně o vánočních svátcích vystavován v mohelnickém kostele sv. Tomáše z Canterbury, v boční kapli sv. Anny. Na ploše 6 x 7 metrů je kromě jesliček také řada dalších figur i staveb včetně přesných kopií hradů Bouzov a Karlštejn či samotného kostela sv. Tomáše z Canterbury.
Dílo vytvořil mezi lety 1958 a 1988 Josef Nedomlel (1909-1990) ze Starého Města u Bruntálu. Autor sám je v betlémě vyobrazen jako chasník s pytlem mouky na zádech stojící před křížlickým mlýnem. V jeho práci pokračuje jeho syn František, který např. dokončil chybějící figury pěti hrajících muzikantů a sám přidal k betlému např. chasníky řezající dřevo či horníky vytahující z dolu rumpálem nakopané uhlí. Celý objekt je nasvětlen v několika různých barevných kombinacích. Část figurek i staveb je pohyblivá.

Nejznámější betlém

Patrně nejznámějším betlémem je tzv. Proboštův betlém, který je vystaven v Třebechovicích pod Orebem. Stal se totiž magnetem čs. expozice na Světové výstavě v Montrealu v roce 1967. Na jedinečném řezbářském díle pracovali Josef Probošt, Josef Kapucián a Josef Friml plných 40 let. Třebechovický Proboštův betlém je jediným betlémem v České republice prohlášeným za národní kulturní památku (v roce 1999) a sestává z více jak 2 000 součástí.
Tento více jak sto let starý řezbářský a technický unikát o délce 7 m, hloubce základny 1,9 m, výšce od kovového rámu po horní vyřezávanou ozdobu 2,35 m a váze přibližně 2 tuny se však tento rok stěhoval do náhradních prostor, protože muzeum prochází dvouletou rekonstrukcí. Slavnostní zahájení provozu v nové budově je plánováno na červen 2013.

Betlém ve skořápkách ořechů

Karlštejnské Muzeum betlémů, otevřené v srpnu roku 1995, prezentuje největší soukromou sbírku svého druhu v Česku. Je zde vystaveno asi padesát betlémů a množství dalších figur, většinou z 19. století. Nejstarší betlém je z konce 18. století, přičemž z té doby se mnoho betlémů nedochovalo. Sestava jednadvaceti figur je uložená v barokní skříňce.
Najdeme zde však také trojici novodobých betlémků Jána Chvalníka, předsedy příbramských betlémářů, kdy jsou miniaturní figurky vsazeny do skořápek od ořechů: kokosového, vlašského a dokonce lískového.


Slámový betlém

Betlém z Lesního Hlubokého je jediným svého druhu a velikosti na jižní Moravě. Kdysi byl vystaven i v katedrále sv. Víta a Vojtěcha na pražských Hradčanech. Je v životní velikosti a skládá se ze svaté rodiny, tří králů a zvířátek - kravičky, osla, ovce a velblouda. Tento betlém bývá vystavený vždy od první adventní neděle v Lesním Hlubokém.Rozkvétání květin

7. prosince 2011 v 21:08 | jask* |  VideoKličkovaná

6. prosince 2011 v 20:59 | jask* |  Zábava
Klikni na červený čtverec a tahej ho po bílém poli co nejdéle tak, aniž by jsi se dotknul modrých objektů nebo černého okraje. Pokud vydržíš víc jak 18 sekund jsi frajer !!!


Po nás potopa...

5. prosince 2011 v 12:05 | jask* |  Víte, že...
Mike Adams: Kolaps moderního světa v plném proudu

Mnoho lidí věří, že svět, jak ho známe, skončí 23. prosince 2012. Tvrdím, že to je nesmysl. Daleko pravdivější je, že konec světa, jak ho známe, již začal. Přičemž to neznamená konec světa, ale uzavření jedné éry a počátek nové. Jedná se o přechod mezi věky. Tento konkrétní přechod nicméně slibuje, že to bude nejbouřlivější a nejnáročnější přechod, jakému kdy lidstvo čelilo.

Nemusíte čekat do prosince r. 2012, ale můžete se s těmito znameními seznámit. 14 znamení, které svět řeší právě nyní. Prožíváme konec jedné éry a zrození nové. Až se v budoucnosti ohlédneme zpět, bude nám to celé připadat jako jeden historický moment, ale když v tom žijeme a procházíme tím, zdá se nám, že se posouváme vpřed hlemýždím tempem.
Ale nenechme se mýlit - žijeme první kapitoly konce světa tak, jak ho známe a vynoříme se v novém světě, který bude od toho dnešního velice odlišný.1. Tornáda, hurikány, zemětřesení a tsunami

Zpočátku to vypadalo jako náhoda, ale teď už je to běžný scénář. Počasí je stále více extrémní. Přes 120 tornád nedávno zasáhlo na středozápadě USA. Texas je v plamenech a trpí kvůli extrémnímu suchu. A tam, kde nejsou požáry a sucha, tam jsou záplavy. Toto je pouze začátek... Dají se očekávat další nebezpečné projevy počasí v průběhu příštích 18 měsíců.

2. Ticho včel

Colony Collapse Disorder (CCD - syndrom zhroucení včelstev, rychlá úmrtí včelích kolonií z doposud nejasného důvodu) nadále zrychluje po celé severní Americe. Už ale víme, že to může být způsobeno částečně chemickými pesticidy (a možná i GMO), ale chemický průmysl se snaží za každou cenu utajit pravdu, zatímco opylovači našeho světa trpí zničujícím populačním kolapsem.

3. Selhání jaderné vědy

Katastrofa ve Fukushimě dokazuje jednu věc: vědci jsou nebezpečně arogantní v jejich plánování projektů ve velkém měřítku a nedokáží odhadnout schopnosti matky přírody. Jaderná věda slibovala čistou, zelenou energii - ale nyní přinesla tichý, neviditelný jed, který nakazí naši planetu.

4. Stíhání WikiLeaks

Ve věku natolik nekontrolovatelných podvodů neexistuje prostor pro pravdu. Ti, kteří vysloví pravdu (WikiLeaks), jsou sledováni, jako kdyby oni byli zločinci.

5. Vzestup policejního lékařského státu

Zásahy ozbrojených jednotek SWAT na Maryanne Godboldo v Detroitu je pouze začátek. Pravdou je, že americký zdravotní systém používá zbraně, aby vnutil vakcíny a chemoterapii dětem a dospívajícím v celé Americe. Zdravotnický systém se tak stal naprosto nefunkční, je zkorumpovaný a nebezpečný, když musí namířit proti člověku zbraň, aby si vzal jeho lék. Nejvíce však ohrožuje naše zdraví a svobodu silný zdravotní monopol.

6. Zvyšující se frekvence nedostatku potravin

Všimli jste si, že ceny potravin dosahují rekordních výšin? A to je opět jen začátek. Ceny potravin budou nadále rychle stoupat i v příštích letech kvůli důsledkům extrémního počasí, ztrátám opylovačů a globální kontaminaci plodin geneticky modifikovanými organismy. Skutečné jídlo je v našem světě stále vzácnější. Možná i vy začnete brzy přemýšlet o domácí zahradě.

7. Zničení světa energetickými společnostmi

Radioaktivní spad z Fukushimy není jediný způsob, jak energetické společnosti ničí náš svět. Nezapomeňte na Deepwater Horizon a masivní ropnou skvrnu v Mexickém zálivu - a celá katastrofa ještě není u konce. I o rok později stále sprejují jedovatý Corexit!

8. Pokračující kontaminace naší planety GMO

To může být nejhorší kapitolou v nadcházejícím kolapsu - rozšíření genetického znečištění planety prostřednictvím geneticky modifikovaných organismů. To je zločin proti přírodě a proti lidskosti. Únik těchto genů vede k neúrodě a hladu. Používání GMO je nejvíce "satanská" věc, kterou v moderním zemědělství naleznete.

9. Tyranie a trestní zásahy zaměřené na opravdové jídlo (syrové mléko)

Když nemůžete prodat zdravé jídlo z farmy vašim sousedům, aniž by si na vás počíhali policajti a zatkli vás, je se světem něco špatného. Ano, tohle se již dnes v USA děje.

10. Eskalace padělání peněz

Selhal ekonomický systém, který se přibližuje ke kolapsu, natvrdlí vůdcové mohou vymyslet jen "řešení", které ve skutečnosti urychlí jejich vlastní pád. Federal Reserve překotně falšuje hodnotu peněz (např. "kvantitativní uvolňování" - uvolnění zpomalené ekonomiky zvýšením kvantity peněz) a to naznačuje, že se konec rychle blíží. Ekonomické šílenství je zřejmé každému, kdo umí základní násobilku.

11. Klesající inteligence mas

Jednou z nejvíce znepokojující známkou všeho je, že jsme již v kolapsu, je velký pokles inteligence lidí. Lidé žijící naprosto pohlcení televizí, nemohou přinést světu absolutně nic cenného. Jedná se o "hloupé spotřebitele", kteří se nechali naočkovat tím, na co se dívají v televizi a jedí zpracované pasterizované nezdravé potraviny. Jsou pod silným psychologickým tlakem a věří všemu, co jim vláda říká. Většina z těchto lidí bude mít problém projít kolapsem.

12. Kompletní výroba mainstreamových zpravodajství

Většina mainstreamových zpráv je dnes uměle vyráběna: Obamův rodný list, válka v Libyi, ekonomika, atd. Vše je přitom natolik naprosto falešné a neuvěřitelné, že inteligentní člověk sledující zprávy musí vybuchnout smíchy. Je to znamením tohoto kolapsu, že informační zdroje, které ovládají masy, jsou neschopné podat pravdivý obraz a uchylují se k vymýšlení politicky účelných výmyslů o všem od zdravotní péče a medicínu až po americký dolar.

13. Probíhající farmaceutické znečištění našeho světa

Kromě kontaminace GMO a radiací existuje i významná farmaceutická kontaminace naší planety. Není to jenom farmaceutickými továrnami, které vypouští jejich produkty do řek, je to také skutečnost, že více než polovina populace užívá léky téměř denně a ty léky prochází skrz jejich těla a končí ve vodě, kde infikují ryby. Látky léků dokonce skončí ve splaškovém kalu, který je prodáván jako "organická půda".

14. radioaktivní kontaminace globálních potravinových zásob

Tento bod je opravdu zákeřný: celosvětové zásoby potravin jsou nyní kontaminovány radioaktivními spady z Fukushimi. Sice bylo řečeno, že byla úroveň záření "nízká", ale už nikdo neřekl, že izotopy radioaktivního cesia přetrvávají v zásobách potravin celá staletí. Jak lidské tělo přežije vystavování skenování CT, radioaktivnímu jídlu, paprskům X, tělním skenerům TSA a navíc i tajnému DHS mobilnímu X záření, které může proniknout vaším tělem, jakmile vstupujete třeba na fotbalový stadión. Celková radiace zatěžuje lidskou rasu a podporuje hromadnou neplodnost.

Zrychlujeme... příliš

Prosinec 2012 může být užitečným datem nějakého počátku pokročilejší fáze krize, nebo možná jako spoušť pro nějaké další zrychlení společenského rozpadu. Ale nenechme se mýlit - již nyní žijeme v době kolapsu moderního světa a sedíme v první řadě.

Přemýšlejte o tom, co se kolem vás v těchto dnech děje. To jsou znaky posledních zoufalých spárů civilizace postavené na naprosto neudržitelných postupech, které nemají hodnotu života v našem světě. Jedná se o konec časů firemní oligarchie a monopolních pro-ziskových korporací, které zničily vše v našem světě výměnou za mírně vyšší čtvrtletní zprávu o výnosech.

V honbě za stále více penězi lidstvo obětovalo své potravinové zásoby, opylovače, oceány, lesy a půdy. Lidská chamtivost využívala jiné osoby k lékařským experimentům i jako štít. Vytvořili jsme války, abychom prodali ještě více bomb a vymysleli jsme nemoci, abychom mohli prodávat psycho-chemikálie.

To jsou praktiky nezdařené civilizace, jejíž dny jsou sečteny. Sledovat, jak se vše hroutí, je mnohem zajímavější, než sledovat pokračování v destruktivních způsobech. Protože ti z nás, kteří tomu věnujeme pozornost, vytvoříme budoucí civilizaci, která přijde po kolapsu.

Rozlučte se s falešnou mocí institucí

Bylo by samozřejmě hezké, kdyby si naši budoucí vůdci vzpomněli na význam svobody a osobní odpovědnosti. Odpověď na všechny problémy světa je svoboda - svoboda v lékařství, svoboda v ekonomii a svoboda od vlády tyranie.

Nalijme si čistého vína - příčina většiny problémů, které právě teď táhnou náš svět ke dnu, je špatná vláda. Je to špatná vláda, která schválila geneticky modifikované organismy. Špatná vláda prosazuje lékařské monopoly a dovolí pesticidy zabíjet včely medonosné. Špatná vláda nás přivedla do nevyhnutelných dluhů a nákladných zahraničních válek. Špatná vláda zakázala svobodu zdraví a chránila monopolní praktiky potravinových organizací, farmaceutických a chemických společností.

Pád moderní lidské civilizace je, jak jste již pravděpodobně uhodli, i pád samotné myšlence, že vláda vytváří lepší společnost. Protože po kolapsu musí umřít jedna myšlenka - že lidé potřebují další skupinu lidí (vládu pracovníků), kteří budou žít z naší tvrdé práce, zatímco nás budou honit se svojí falešnou autoritou a řídit každý malý detail našich životů.

Takže to, co potřebujeme v našem světě, není žádná další vláda, ale více svobody. Pokud bychom měli svobodu, nedotknutelnost a osobní zodpovědnost, nemuseli bychom čelit globálnímu kolapsu, který již začal. Lidská rasa je ale jako malé děcko, která se evidentně musí některé lekce naučit tvrdší cestou.

Tato lekce by měla být dlouho vzpomínána. Necháte-li podniky, banky a vlády řídit vaši ekonomiku, vaše farmy a celý život, budou vás otročit a krást vaši budoucnost. Zatímco spíte, budou aplikovat tiché jedy do světa kolem tak dlouho, dokud se jednoho dne neprobudíte a vše, co bylo vytvořeno, tak bude zničeno. Budou vám slibovat ráj, ale přinesou vám pouze smrt. Dejte si pozor na každý subjekt, který není žijící osobou - žádná vláda, žádná instituce, žádná společnost nemají duši, srdce, ani svědomí. Jsou to síly organizovaného ničení, které decimují ty věci, kterých si my ceníme a zároveň přináší věci, které nás jen zotročí a poškodí.

Dejte si pozor na společnost, vládu i neziskové organizace pracující jako přední skupiny soukromého průmyslu. Nikdy nedovolte, abyste byli ovládáni přes jakoukoliv instituci, která existuje jen jako fiktivní konstrukce stvořený projekcí lidské chamtivosti.

Buďte připravení na zrychlení kolapsu. Pokud čtete tyto řádky, jste budoucností lidské rasy. Máte povinnost zůstat na živu, aby vaše geny zůstaly neporušeny a mohly tak vytvořit novou společnost poté, co se tato ztrácí v propadlišti dějin.

Mike AdamsDo ulic vyrazí Mikuláš, čert a andělé

5. prosince 2011 v 10:25 | jask* |  Vánoce
Dnes navečer začnou na setmělých ulicích chrastit čertovské řetězy. Obydlí s malými dětmi bude obcházet vousatý pán s berlí a knihou hříchů v doprovodu strašlivého rohatého s pytlem a milého anděla s křídly. Děti obdaruje Mikuláš. Odkud se vzal?


Svatý Mikuláš žil ve 4. století v řecké Myře. Jeho svátek se slaví 6. prosince, ale tradice rozdávat dětem dárky, většinou sladkosti, ovoce, ale také slupky z brambor nebo uhlí, je spojena většinou s jeho předvečerem. Proto rok co rok 5. prosince do ulic vychází řada trojic v převlecích, aby navštívily hodné i zlobivé děti, obdarovaly je a taky trochu postrašily.

Jeden z nejuctívanějších svatých byl velice oblíbený a proslavil se svou štědrostí. Vedle toho, že obdarovával potřebné, také chránil nespravedlivě obviněné. Je rovněž považován za patrona námořníků a rybářů. Legenda praví, že se ve velice mladém věku stal myrským biskupem a po smrti otce rozdal dědictví chudým lidem.

Traduje se také, že svatý Mikuláš údajně zachránil tři mladé dívky před životem ve veřejném domě tím, že jim dal na věno, podle jiné báchorky dokonce vzkřísil tři zavražděné děti. Buď jak buď, tradice kolem Mikuláše jsou velmi barvité a zemi od země se liší. V USA se třeba tradice přetvořila do legendy o Santa Clausovi, který roznáší dárky až v čase vánočním.

Každopádně v Čechách je mikulášská tradice spojena s raným adventem a přípravami na Vánoce. Na rozdíl od východních kultur, kde je holohlavý, nosí u nás Mikuláš, doprovázený hodným andělem a zlým čertem, plnovous a na vlasech má naraženou vysokou čepici. Děti, k nimž Mikuláš nepřijde osobně, většinou ráno 6. prosince najdou tašku či punčochu s dobrotami za oknem nebo za dveřmi.