Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Listopad 2011

Chuť spermatu

30. listopadu 2011 v 4:26 | kafe.cz |  Erotika a sex
Chuť spermatu je u mužů rozdílná. U jednoho je sladké, ale u jiného má nepříjemnou, hořkou či dokonce žluklou chuť. S tím se dá ovšem hodně udělat.Ženy, které provozují orální sex až do konce, si často stěžují, že jim partnerovo sperma nechutná. Mnohé ho dokonce polykají s odporem! Nejčastěji jim vadí příliš hořká chuť, ze které se jim nedělá dobře. Jiným ženám se ale naopak zdá sperma slané, žluklé či jinak nepříjemné. Proto se spousta z nich ptá: Je možné chuť spermatu zlepšit?

Tipy, jak zlepšit chuť spermatu
 1. Osvědčil se ananasový džus. Je ale třeba ho popíjet průběžně a pravidelně, nikoli až před stykem. Údajně dodá spermatu nasládlou chuť a skvělý je i proto, že čistí organismus. Můžete ale využít i syrový ananas nebo kompot.
 2. Z ovoce jsou skvělým pomocníkem na chuť spermatu banány, jablka a borůvky. Je ale třeba je jíst ve větším množství - a samozřejmě pravidelně.
 3. Celer a skořice. Jejich pravidelná konzumace způsobuje nasládlou chuť spermatu.
 4. Brambory. Chystáte se na orální sex? Pak partnerovi den předem naservírujte pořádnou porci brambor. Ty údajně umí chuť spermatu skvěle vylepšit!
 5. Ochucený lubrikační gel. Sice nezmění přímo chuť spermatu, ale pokud jím partnerův úd potřete před orálním sexem, budete mít plnou pusu jahodové anebo čokoládové příchutě a na nepříjemnou chuť si ani nevzpomenete.
 6. Speciální tablety. V některých sexshopech (ale i v obchodech se zdravou výživou) máte možnost koupit speciální tablety, které údajně dokážou spermatu vdechnout jablečnou příchuť. Jsou bylinné a přírodní, je třeba užívat dvě denně a prý se dočkáte velké změny - u 88 % mužů se chuť spermatu změní na sladkou a jablečnou. Opravdu to funguje? Nezbývá, než vyzkoušet.
Co nepříznivě ovlivňuje chuť spermatu
 • Alkohol a cigarety. Zejména partnerky kuřáků si stěžují na jeho hořkou chuť.
 • Ostrá a pálivá jídla. Pokud jim partner holduje, sperma bývá nepříjemně nahořklé.
 • Chřest. Říká se, že sperma po něm má nelahodnou, žluklou chuť.
 • Rýže a obiloviny. Zní to až hrůzostrašně, ale mnozí soudí, že kdo jim holduje přespříliš, má sperma velmi nepříjemné, až nahnilé chuti.
 • Maso. Pokud si ho dopřáváte hojně, má sperma slanou chuť.
 • Káva. U vášnivých pijáků kávy mívá hořkou příchuť. • Průměrný ejakulát při jednom vyvrcholení obsahuje cca 55 kalorií.
 • Zrání jedné spermie trvá 75 dní.
 • Chuť spermatu mohou ovlivnit i výrazně aromatické potraviny, které si muž dopřeje 48 hodin před orgasmem.
 • Jen 30 % žen je ochotno sperma ochutnat a spolknout, jiným prostě nechutná.

Důkazy, že vás miluje (i když to neříká)

29. listopadu 2011 v 21:21 | kafe.cz |  Láska
Ráda byste od něj slyšela: "Miluji tě." Jenže muži s touhle větičkou šetří. Existují ale pádné důkazy, že vás miluje, i když to nevysloví.
Mimochodem, nemáte nic jistého, ani když váš partner magickou větu: "Miluji tě." řekne. Nedávná americká studie provedená na Massachusetts Institute of Technology totiž prokázala, že muži mají k vyslovení takového závažného vyznání většinou naprosto jasné pohnutky.

Dobře vědí, že po slůvcích "Miluji tě" se rozechvějí kolena snad každé vyhlédnuté partnerce. Proto je drtivá většina mužů vysloví v první fázi vztahu, ještě před začátkem společného sexuálního života. (Zatímco ženy říkají "Miluji tě" podle odborníků v pokročilejší fázi vztahu.) Jestliže tedy chcete důkazy o skutečné lásce, musíte je hledat podle psychologů jinde. Velmi pravděpodobně vás miluje, když:

Touží po vaší blízkosti

Vědci spočítali, že zamilovaný člověk bezděky vyhledá dotek svého partnera až několiksetkrát (!) denně. Platí to i pro podvědomé reakce ve spánku. Schválně pozorujte, jak se k vám partner chová během víkendu, jestli se vás dotýká při běžných činnostech, jako třeba když jeden druhému něco podáváte.

Hodně o vašem vztahu také vypoví společně strávené noci - tentokrát nemyslíme pouze sex, ale také polohu, ve které spíte. Například poloha "lžička", kdy vás partner ochranitelsky objímá zezadu, je typická pro zamilované muže.

Říká "MY"

Přestat hovořit a myslet v levelu "Já" a přesunout se do levelu "MY" není pro muže úplně snadné. Jakmile však začne říkat věty typu: "Až tahle lednička doslouží, měli bychom si vybrat nějaký jiný typ." nebo "Příští rok to s dovolenou nesmíme podcenit, v těch lastech se nedalo nic pořádného najít." - znamená to, že je srozuměn s tím, že žije ve dvojici a počítá s vámi i nadále.

Pustil si vás do života

Jasným znamením, že to s vámi nový partner myslí vážně, je chvíle, kdy vám otevře dveře svého "vlčího doupěte" a pozve vás dál. Kdy dovolí své matce, aby vás podrobila křížovému výslechu u bábovky, a pochlubí se vámi přátelům.

To všechno svědčí pro fakt, že vás nechá sdílet svůj život a má společné plány do budoucna. Totéž platí i pro chvíle, ze kterých vyplývá, že jste jeho nejbližší bytostí. Zatelefonoval vám jako první, když ho povýšili (propustili), zklamal ho kamarád, konečně sehnal tu správnou součástku na motorku atd.? Pak je zamilovaný.

Odpustil vám

Za poslední půlrok jste: Vyhodila jeho džísku z dospívání do popelnice v mylném dojmu, že už se nebude k ničemu hodit. Při parkování jste mu poškrábala milované opečovávané vozidlo. Utopila jste mu mobil se všemi důležitými kontakty.
Ujely vám nervy a řekla jste, že se nedivíte, že je takový, když ho vychovávala jeho matka. Vyhodila jste opakovaně pojistky fénem při finále Ligy mistrů. Pořád s vámi bydlí? Miluje vás.

Neutekl v krizi

Dokud nepřijdou první trable, nemáte jistotu, s kým žijete. Jestliže ale partner po vašem boku překonal i chvíle těžkostí, kdy musel ustoupit ze svých stanovisek, hledat kompromis, vyřešit rozdílné názory na určitou věc, slevit z představ, nebo dokonce změnit vlastní plány (například odvolal plánovanou pánskou jízdu, když jste dostala příšernou chřipku), pak to jasně svědčí o jeho citech a nemusí ani říkat: "Miluji tě", ani nosit kytky.

Zapeklité vyznání
 • Britský neurolog Paul Greengard muže tak trochu omlouvá. Tvrdí, že vyjádřit city pro ně není tak snadné jako pro ženy, jelikož mají méně výkonné spojení mezi citovým a řečovým centrem v mozku.
 • Muži přesto začnou pomýšlet na větu: "Miluji tě" o celých čtyřicet dnů dříve než ženy! Často ji pak ale podle psycholožky Bettiny Pauli řeknou ve chvíli, kdy se to od nich "očekává", nebo z nich vypadne jako reakce na euforickou událost např. těsně po orgasmu, úspěchu v práci, vypjatém sportovním výkonu apod.
 • Sociolog Gert Simon vzkazuje, že podle jeho výzkumů připadá mnohým mužům věta: "Miluji tě." vhodná spíše pro puberťáky, a tak se jí vyhýbají.

Začíná tajemný Advent

27. listopadu 2011 v 19:46 | jask* |  Vánoce
Než zapálíte první ze čtyř svíček na tradičním adventním věnci, jejichž rozlévající se světlo vyjadřuje příchod Krista, připomněte si s námi co slovo advent představuje. Toto období, které tradičně symbolizuje fialová barva, začíná čtvrtou neděli před Vánocemi a první zmínky o něm sahají až do konce 4. století. Nadcházející čas nás naplňuje očekáváním: pro někoho má tento čas duchovní podtext - věřící se těší na příchod Spasitele, pro jiné nastává očekávání nejpříjemnějších svátků v roce.


Kdy začíná advent?

Advent rozdělují čtyři neděle: železná, bronzová, stříbrná a poslední je zlatá. Železná neděle má každým rokem jiné datum, ale vždy je to mezi 27. listopadem a 3. prosincem.

Letos v roce 2011 připadá první adventní neděle na 27. listopadu, což je dnes. Konec adventu pak představuje západ slunce Štědrého večera a končí tedy dnem Narození Páně (25.12.).

Každou adventní neděli se zapaluje svíčka na adventním věnci, děti dostávají adventní kalendáře a otevírají každý den jedno čokoládové okénko.


Vánoční trhy v době adventu se tradičně stávají místem setkávání a uvolnění v nabitém předvánočním shonu. Mnoho náměstí po České republice se rozzáří vánočními stromy, které obklopí zpívající koledníci a ukázky Betlémů.

Z lidových zvyků a svátků v adventním období si připomněme především:

Svátek Svaté Barbory, kdy 4. prosince svobodné dívky vkládaly do vázy napučenou třešňovou větvičku, která se trhala po setmění a podle tradice když do vánoc rozkvetla, mohly by se do roka vdát. Na kterou stranu se větvička otočila, z té strany přišel ženich.

Starodávný obyčej představuje v Čechách také vánoční koledování , jehož historie sahá až do předhusitských dob. Koledy byly a jsou jedním z nejrozšířenějších vánočních zvyků a dříve se jim připisovala magická moc. Měly přinášet štěstí a blahobyt do každého stavení. Zpěv pražských koledníků míval velmi dobrou úroveň, k čemuž hlavně přispělo zavedení Ars musica jako jednoho z povinných oborů na vysokém učení pražském. První koledníci se v ulicích objevovali již o svátku sv. Mikuláše, Štědrém večeru, na svátek sv. Štěpána, na Nový rok, o dni sv. Tří králů a někde i na Hromnice.

Mikulášská tradice ožívá v podvečer z 5. na 6. prosince, a to jak ve městech tak na vesnicích. Mikuláš je představován biskupském oděvu s dlouhým bílým vousem, kterého doprovází andělé a čerti. Andělé spolu s Mikulášem roznášejí dárky, zatímco čerti se starají o symbolické "trestání" zlobivých dětí.

V předvečer 13. prosince na svátek svaté Lucie obcházeli stavení tajemné bílé postavy, kterým se říkalo Lucky. V den svaté Lucie musely již být domy jako ze škatulky, jinak se Lucie velice zlobila. Svatá Lucie byla chápána také jako ochránce proti čarodějnicím dále se traduje, že v tento den ženy a dívky nesměly prát ani příst.


Vánoční svátky začínají Štědrým dnem 24. prosince


Vánoční pečení

27. listopadu 2011 v 13:23 | jask* |  Vánoce
Už se nám to nezadržitelně blíží, co? No přece vánoční čas :) Proto si dovolím nabídnou pár receptů
na tradiční i netradiční vánoční cukroví podle Receptáře. Recepty na vánoční perníčky, vosí hnízda, vanilkové rohlíčky, zázvorky, išlské dortíčky, pracny, linecná kolečka, sněhové pečivo, ořechové košíčky, nepečené cukroví, dia vánoční cukroví, mandlová kolečka a mnohé další. Přeji krásné vánoce!


Přímo nakažlivý smích :o))

26. listopadu 2011 v 0:38 | jask* |  Video

iMotor on-line časopis

25. listopadu 2011 v 19:29 | jask* |  Taky něco pro pány
Magazín iMOTOR pro vás má nový obsah. Máte už doma auto ze dřeva? Ne? Na poslední straně můžete načerpat inspiraci. Na iMotor TV tentokrát uvidíte trojici nepravděpodobných sportovců.

Jaguar uřízl střechu svému nejostřejšímu modelu: Přivítejte XKR-S Cabrio!

Porsche Panamera je rychlé, teprve verze GTS si však říká sportovní.

Mercedes-Benz ML 63 AMG má nový přeplňovaný osmiválec. Je silnější a úspornější.


Virtuální kadeřník

25. listopadu 2011 v 18:30 | jask* |  Ženy
Chtěla bych vám doporučit virtuálního kadeřníka. Zde si nahraješ svou fotku a v editoru ji jednoduše ořízneš tak, aby vlasy které na ní zkusíš, perfektně seděly.

Mají tam více než 4000 účesů a to nejmodernější, krátké,dlouhé, pro vlnité vlasy, svatební účesy i extrémní punkové číra a účesy celebrit!
Určitě se na to podívej, registrace je zcela zdarma. Já stránku opravdu doporučuji!BALZAM.CZ je časopis, který nyní můžete číst ZDARMA

25. listopadu 2011 v 17:28 | jask* |  Zajímavosti
Ve dvacátémdruhém čísle se například dočtete:

Proč svetry koušou?
Jsou snad z vlny divokých ovcí?
Dozvíte se na str. 16

Plastika intimních partií ženě vrátí sebevědomí!
Jak se provádí čtěte na str. 8

Krok za krokem k lepší postavě. A bez fitka!
Nevěříte? nalistujte str. 12

Test: v jaké kondici jsou vaše vlasy?
Na str. 24 se proklikejte k výsledkuDeník dvouletého děcka :o)

23. listopadu 2011 v 21:05 | jask* |  ZábavaŽeny jsou při hledání životního partnera vybíravější než muži

23. listopadu 2011 v 8:06 | kafe.cz |  Vztahy
Proč ženy tak urputně čekají na prince na bílém koni, zatímco muži se často spokojí s umouněnou popelkou? Vědcům tahle záhada nedala spát a tak přišli s výzkumem, který má překvapivé výsledky. Ženy jsou prý náročnější, protože vysedávají v koutě.

Ilustrační foto.

Možná tvrdíme, že zas tak moc nechceme. Ale když naše představa o ideálním partnerovi zahrnuje požadavky jako: musí být vyšší než já, mít bílé zuby, modré oči a břitký smysl pro humor, velkou knihovnu a romantickou duši, tak to nezní dvakrát skromně.
Už samotné "čekání na prince na bílém koni" mluví samo za sebe. Kromě toho, že toužíme po úspěšném a charismatickém mládenci s královskou genetickou výbavou, jsme dokonce vybíravé i ohledně velikosti a barvy jeho dopravního prostředku.

Muž si vybírá aktivně

O tom, proč by princ na hnědém poníkovi ženám nejspíš nestačil, přemýšleli i vědci z přední americké univerzity. Jejich nedávná studie totiž odhalila, že za vysokými nároky žen stojí především ustálené společenské zvyklosti. Údajně jsme více vybíravé proto, že jednoduše nejsme zvyklé si své partnery vybírat "aktivně".
Podle badatelů Finkela a Eastwicka je to právě muž, který většinou jako první oslovuje ženu. Z takové situace pak snadno vyplyne klasická hra na lovce a kořist. A ten kdo loví, chce ulovit. S rostoucím hladem se pak nároky lovce ještě více snižují.

Lovci a lovkyně

Zmíněná studie však tento zaběhlý způsob "námluv" zkoumala z odlišných perspektiv. V rámci tzv. speed-datingu se vědci zaměřili na to, jaký je rozdíl v případech, kdy ženy sedí u stolků, muži korzují a své partnerky si vybírají, a kdy jsou to naopak ženy, které se přemisťují. Výsledek byl jednoznačný: méně vybíraví byli vždy ti, kteří "lovili" a po místnosti se pohybovali - a to bez ohledu na pohlaví.
"V baru mě oslovil jeden pohledný muž. Byl moc milý a inteligentní, a i když jsme spolu byli na několika schůzkách, neustále mi na něm něco vadilo," přidává svůj pohled na věc pětadvacetiletá Anna, moderátorka v rádiu. "Po čase jsme se ale jednou s kamarádkou vypravily do stejného baru a seznámily se tam s místním barmanem.
Byl vážně charismatický, několikrát mě rozesmál svými chytrými vtipy, ale evidentně neměl zájem. Přesto, že jsem o něm věděla akorát to, že tequilu pije bez soli a že skleničku dokáže vyleštit za dvě vteřiny, v uších mi už zněly svatební zvony. Za každou cenu jsem ho chtěla získat."

Pryč z kouta

Čekání v koutě na toho pravého je tak s konečnou platností přežitkem. Nejen že jsou kouty zpravidla tmavá místa, kde je těžké najít vlastní kabát, natož netrpělivou partnerku, ale jejich nerušený klid přináší také spoustu prostoru a času si o NĚM vytvořit přesnou představu.

A tak než vás najde TEN s těmi kaštanovými vlasy, pihou nad levým obočím, milovník dobrého vína a komedií ze sedmdesátých let, zkuste něco jednoduššího: vzhůru na lov!


Šest protivných věcí, kvůli kterým nemůžeme spát

21. listopadu 2011 v 11:21 | jask* |  Víte, že...
Spánek je něco, bez čeho lidé a většina zvířat nemůže přežít. Kolik toho naspíme, záleží na tom, kolik jsme toho ve dne udělali.Pro spoustu lidí neexistuje nic lepšího, než si po dlouhém pracovním dnu zalézt večer pod přikrývku a usnout.


Ale co když se objeví něco, kvůli čemu usnout nemůžeme? Existuje několik faktorů, které dokážou vážně narušit náš spánek.

1. Chrápání

Chrápání patří mezi ty nejprotivnější věci, které může váš partner dělat, zatímco vy se pokoušíte usnout. Opravdu to záleží na tom, jak citlivě tyto věci vnímáte. Někteří lidé dokážou spát jako nemluvňátka, i když jejich partner chrápe, zatímco ostatní probudí i ten nejmenší zvuk.
Chrápání je velmi nepříjemné obzvlášť v případě, že zvuk, který člověk vydává, se mění. Máme na mysli to, že když lidé chrápou, je v tom určitý zvuk a rytmus. Pokud jste obzvlášť trpěliví, můžete si na to zvyknout, pokud se o to pokusíte.
Skutečně špatné je to tehdy, když člověk, který vedle vás spí, vydává různé zvuky a během chrápání dělá různě dlouhé přestávky. Opravdu mi můžete věřit, když vám říkám, že je velmi těžké spát, když neustále čekáte, jaký zvuk váš partner vydá příště.
Pokud má váš partner vážný a neustávající problém s chrápáním, existuje několik věcí, které můžete vyzkoušet. Nejprve můžete zkusit spáče probudit a usnout, dříve než se to povede jemu.
Druhá technika je poněkud záludnější, ale také účinnější. Nasypte si na prst trochu pepře a přidržte jej partnerovi pod nosem. Až se pepře nadechne, začne kýchat jako blázen, a vy byste měli mít dostatek času na usnutí.
Pokud budete mít štěstí, nebude vás člověk, se kterým se dělíte o postel, z ničeho podezřívat.

2. Štěkání psů

Naši čtyřnozí přátelé nám často dělají nepostradatelnou společnost. Hrajeme si s nimi, užíváme si s nimi a vodíme je na procházky. Bohužel mohou někdy být také velmi protivnými.
Pokud štěkají na sousedy nebo na pošťačku, je to zkrátka protivné, ale v okamžiku, kdy si začnou povídat s ostatními psi uprostřed noci, stávají se zcela nesnesitelnými.
Pokud je zločincem váš vlastní pes, můžete celý problém rychle vyřešit. Stačí zavřít okna nebo přemístit psa někam, kde ostatní psy neuslyší. Opravdový problém nastává v okamžiku, kdy vás budí štěkání sousedova psa. S takovou situací nemůžete nic udělat.
Jediným řešením je, si na štěkání zvyknout, nebo si pořídit špunty do uší.

3. Komáři

Úplně každý z nás přišel někdy do styku s tímto nepříjemným parazitujícím hmyzem, tedy s komáry. Tato drobná stvoření přenášejí choroby a patří mezi ty nejprotivnější tvory žijící na této planetě. A jako kdyby to všechno nestačilo, ještě nám často brání v tom, abychom usnuli.
Neexistuje mnoho věcí, které by byly víc nemilé, než když se probudíte uprostřed noci a slyšíte známé bzučení, které vám zabrání v tom, abyste znovu usnuli. Spousta lidí by byla raději, kdyby je komár štípnul, jen aby nemuseli poslouchat jeho bzukot.
Ale téměř se zdá, že komáři existují jen proto, aby nám mohli bránit ve spánku. Opravdu se vyžívají v tom, když nám mohou bzučet kolem hlavy. Jakmile si jejich přítomnost uvědomíme, zbývá nExistuje několik faktorů, které dokážou vážně narušit náš spánek.ám udělat jen jedna věc - probudit se a komára přeměnit na velkou červenou skvrnu na stěně. Uprostřed noci se o tom snáze mluví, než se to dělá.

Komáři mají totiž schopnost zmizet přesně v tom okamžiku, kdy rozsvítíme světlo. Jako kdyby věděli, co s nimi chceme udělat. Jakmile světlo zhasnete a vrátíte se do postele, vrátí se i komáři.

Pokud se vydáte na dovolenou někam do tepla, nebo pokud si rádi necháváte v noci otevřené okno, měli byste si asi pořídit repelent proti komárům. Jinak vás možná čekají noci beze spánku.

4. Plný močový měchýř

Občas se to stává každému. Probudíte se uprostřed noci, protože potřebujete jít na záchod. Velmi často k tomu dochází uprostřed noci, když ještě napůl spíme. Když tato situace nastane, pravděpodobně si říkáte: "Teď z postele nepolezu. Dojdu si na záchod hned, jakmile se ráno vzbudím." Zatímco doufáme, že se nám podaří brzy znovu usnout a zapomenout na náš malý problém, téměř nikdy k tomu nedojde.

V závěru vždycky vylezeme z postele a dojdeme si na záchod, protože už to zkrátka nedokážeme vydržet. Proto vám doporučujeme, abyste šli na záchod hned v tom okamžiku, kdy začnete cítit potřebu. Nemá smysl se pokoušet potřebu jít na záchod překonat, protože se stejně nemůžete dobře vyspat. Nakonec vždy vyhraje váš močový měchýř.

5. Sousedé, kteří se milují

Tento problém se často vyskytuje u lidí, kteří bydlí v činžovních domech nebo se vydají na dovolenou do míst, kde jsou tenké zdi. Jen velmi těžko se dá odpočívat, když si někdo ve vedlejší místnosti užívá sex a je při tom velmi hlučný.
Pokud máte partnera, není to tak špatné, protože můžete svým sousedům snadno všechno vrátit. Jen si počkejte, až se vaši sousedé jednou vrátí pozdě domů. Jakmile zhasnou světla, můžete se začít milovat a vydávat při tom různé zvuky. Alespoň jim tak ukážete, jak těžko se dá usnout, když děláte to samé.
Pokud partnera nemáte, pak je vaší jedinou možností sousedy tolerovat a doufat, že bude jejich milování co nejkratší, anebo že se vám povede najít někoho, s kým budete moci v blízké budoucnosti dělat to samé.

6. Neobvyklé zvuky

Všichni si rádi myslíme, že jsme nebojácní, a že nás jen tak něco nevyvede z klidu. Jenže i ti nejstatečnější mezi námi mají své slabé stránky.
Už jste pravděpodobně byli doma sami. A není to moc příjemný pocit, když si vlezete do postele potom, co jste se na příklad dívali na horor.
Každý zvuk a každý závan větru se hned mění v potencionálního zloděje nebo dokonce i ducha, který se vás snaží zastrašit. Říká se, že noc má svou sílu, a to je rozhodně pravda. Pokud kvůli takovýmto věcem nemůžete spát, máme pro vás jednoduché řešení. Přestaňte se před spaním dívat na horory, nebo když jdete do postele, tak si nechte rozsvícené noční světýlko, jako to pro vás dělávali rodiče, když jste byli malí. A pokud ráno někdo přijde na to, že jste měli celou noc světlo rozsvícené, můžete jim vždycky říct, že jste si četli a ani si nepamatujete, kdy jste usnuli.

Věci, které muži dělají pro ženy…

21. listopadu 2011 v 10:56 | jask* |  Muži
Každý opravdový muž se rád zdržuje ve společnosti dobrých žen; musíme ale zdůraznit, že existují určité věci, které by muže nikdy ani nenapadlo dělat, kdyby nebylo žen.


V tomto článku je dokázáno, že v průběhu evoluce se muži naučili dělat docela dost věcí jen pro nás ženy!

Muž by si nikdy nepořídil kobereček

Žádného skutečného muže by při pohledu na konferenční stolek v obývacím pokoji nikdy nenapadlo, že by pokoj vypadal mnohem líp, kdyby byl pod stolkem kobereček. Běhouny a koberce jsou většinou znamením, že v bytě bydlí žena, ale pokud nás náhodou napadlo koberec koupit, udělali jsme to jen proto, abychom vás ohromili.
Bylo by hezké, kdybyste to dokázaly ocenit - místo toho, abyste zdůrazňovaly, že barva koberečku neladí s barvou pohovky.

Muž by si nikdy nepořídil malého načechraného psíka

Pokud uvidíte, jak se procházíme po naší čtvrti s malým bílým načechraným psíkem, který má růžový obojek a fialové botičky a jmenuje se Zvonilka, můžete si být jistí, že za to může žena. Žádného muže by ani nenapadlo si takového psa pořídit - pokud s ním tedy opravdu není něco v nepořádku. Mnohem raději bychom si pořídili masivního buldoka nebo německého ovčáka.
Pokud jsme ochotní se kvůli vám dát do kupy s malinkatou uštěkanou příšerou, je to od nás celkem velká oběť!

Muž by nikdy nešel na film, ve kterém hraje Hugh Grant

Muži nenávidí Hugha Granta, tak tomu prostě je. Nenávidíme, jak mile vypadá, nenávidíme jeho britský přízvuk, jeho vtipy nám nepřijdou příliš vtipné. Kdyby nebyly ženy, pravděpodobně by z něj nebyl úspěšný filmový herec.
Takže pokud vás vezme do kina na film, ve kterém hraje Hugh Grant (nebo někdo jemu podobný), doufáme, že to dokážete ocenit.

Muž by se nikdy neomluvil

Muži nikdy nepotřebují slyšet slůvka "omlouvám se". Jsme schopni se jeden večer poprat s kamarádem v baru a další večer se s ním dobře opít, aniž bychom se o té rvačce potřebovali vůbec zmiňovat. Nepotřebujeme dlouhé emocionální rozhovory a doznání, stačí nám jen poplácat se po zádech a vše ostatní je minulostí.
A ta nejlepší část? Nevytahujeme problémy z minulosti pokaždé, když se pohádáme.

Muž by nikdy netelefonoval

Stejně jako nepotřebujeme slyšet slůvka "omlouvám se", nepotřebujeme také poslouchat nekonečné popisy dne někoho jiného - ani k tomu patřící myšlenky a pocity.
Mnohem více nám vyhovuje poslat textovku, ve které použijeme co nejméně slov k tomu, abychom vyjádřili jen to nejnutnější - na příklad kde a kdy se setkáme na pivu. Všechno ostatní je zcela zbytečné.

Muž by nikdy nešel na nedělní procházku, když jde v televizi zápas

Celý týden čekáme na neděli, kdy se můžeme prostě posadit na gauč a sledovat zápas v televizi. Kdybychom žili v ideálním světě, ani bychom v neděli nevylezli z pyžama, ale celý den bychom strávili na pohovce a jen bychom si někdy během dne objednali pizzu.
Pokud se s vámi rozhodne jít v neděli na procházku, když je v televizi zápas, miluje vás více, než si vůbec umíte představit!

Muž by se nikdy nedíval ani na jeden díl vašich oblíbených seriálů

Žádný muž by se dobrovolně nedíval na celý díl jednoho z televizních seriálů, které ženy tolik milují. Existují jen dva možné důvody, proč by muž něco takového udělal: buď přestalo tajemně fungovat dálkové ovládání, nebo se ho zmocnila žena.
Nenuťte nás tedy prosím sledovat seriály, ve kterých herci špatně hrají, které mají špatný smysl pro humor, a ještě se v nich obdivuje i prapodivná romantika.

Muž by nikdy neodešel z baru před půlnocí

V průměrném baru začíná zábava až po půlnoci, to je velmi dobře známá skutečnost. Takže když vidíte odcházet muže z baru domů třicet minut před půlnocí, dělá to pravděpodobně proto, že na něj doma čeká přítelkyně, která chce, aby se s ní díval na program o vaření. Kdyby nebyly ženy, odcházeli bychom z baru až ráno, když nás z něj vyhodí. Každou noc.


Uf - zdá se to jen mně, nebo máte také občas pocit, že ženy nebyly až tak špatným vynálezem? :o)

Orloj není jenom v Praze

17. listopadu 2011 v 19:50 | jask* |  Moje rodná Olomouc
Olomoucký orloj, se mezi evropskými orloji řadil po staletí k největším a nejsložitějším.

orlojcely
...vysoký je 14 metrů

Ta Olomouc, nebo ten Olomouc?

Ve spisovné češtině je Olomouc zásadně rodu ženského, v místním úzu však převládá rod mužský.

Cesta do města

Olomouc se rozkládá v Hornomoravském úvalu na pobřežní plošině při říčním toku řeky Moravy se soutokem řeky Bystřice.

mapaol

Více informací o dopravě na: www.idos.cz

První zmínka o "hradě Olomouci" je z roku 1055 v záznamu Kosmovy kroniky. Po tomto datu se Olomouc stala centrem jednoho ze tří nově vzniklých moravských údělných knížectví: olomouckého, brněnského a znojemského. Roku 1314 bylo město v privilegiu krále Jana Lucemburského jmenováno jako "první na Moravě". V předbělohorském období byla dokonce druhým největším městem v českých zemích po Praze... a stejně jako Praha se může pyšnit i orlojem.

Olomoucký orloj

Olomoucký orloj je součásti severní stěny radnice, nacházející se na olomouckém Horním náměstí. Je vysoký téměř čtrnáct metrů.

orlojsdomem

Jeho nejnovější umělecké ztvárnění pochází z let 1947-1955 a je spojeno se jménem Karla Svolinského, podle jehož návrhu byl vytvořen z mozaiky, a jeho manželky Marie, která je autorkou pohyblivých figurek. Je to snad jediný orloj na světě, který vzdává hold chemikovi a různým dělnickým profesím.

figurky
figurky od Marie Svolinské

Střed Olomouce se pyšní orlojem přinejmenším od patnáctého století. Některé dokumenty ukazují, že první orloj byl na budově radnice instalován v letech 1419-1422. Skutečné doklady o existenci orloje jsou však z roku 1519. O více než půlstoletí později jej pak zdokonalili Pavel Fabricius, osobní astronom a lékař císaře Maxmiliána II., a hodinář Hans Pohl z Olomouce. Fabriciův sluneční a měsíční ukazatel astronomického číselníku z 16. století či barokní ukazatel měsíčních fází z roku 1746 jsou skvostnými ukázkami středověkých hodinářů, matematiků, astronomů a umělců.

orloj
skvostná ukázka středověkých hodinářů, matematiků, astronomů a umělců

Orloj byl průběžně zdokonalován. Výrazné změny zaznamenal v roce 1898, kdy byla ukončena jeho radikální přestavba a stoletý kalendář byl změněn na věčný. Z tohoto roku byl v polovině dvacátého století při tvorbě nové socialistické podoby na orloji ponechán původní hodinový stroj.

Poslech nejen o Vánocích

Každý orloj přitahuje svojí zvukovou podobou. Už v šestnáctém století zněly z olomouckého orloje bicí a hudební mechanismy a čtyři různé zvonkohry podle ročních období: od velikonoc do letnic, od letnic do sv. Václava, od sv. Václava do Vánoc a od Vánoc do velikonoc.

Pokud budete mít čas, zajeďte si poslechnout, co vám olomoucký orloj zahraje o letošních Vánocích.

Dá se zlomit mužské přirození?

17. listopadu 2011 v 19:39 | jask*
Taky jste si mysleli, že zlomenina penisu se řadí mezi báje a pověsti. Když v něm není žádná kost, jak by se mohl zlomit?

Poranila jsem mu penis

Taky jssem to nevěděla pokud jsem si nepřečetla tehhle příběh...

Taky jsem si to myslela, dokud jsem nevezla svou skučící novou známost na pohotovost. Vzpomíná Denisa.

Že skučel, to je možná dost slabé slovo. Dalo by se mluvit spíš o vytí a o skřecích. Kromě toho, že mi průběžně dost nevybíravým způsobem nadával. Cítila jsem se příšerně. Z pěkně rozjetých erotických hrátek se díky jedinému mému neopatrnému pohybu stal doslova horor. Připadalo mi, že jde o život. Přítel souvisle křičel, jako když ho na nože berou, a mně se na volantu tak chvěly ruce, že byl div, že jsme neskončili ve škarpě.

Nejbližší nemocnice byla od osamělé chaty v lese, kterou mi půjčila kamarádka, vzdálená třicet kilometrů. Ze všech sil jsem se snažila nebrečet a nebrat si jeho invektivy osobně. Podle toho, jak byl bílý v obličeji a jak zatínal ruce do sedačky, až mu bělely klouby, mi bylo jasné, že opravdu hodně trpí.

Na první společný sex jsme se oba moc těšili

Přitom jsem si od toho večera tolik slibovala! Bylo to naše první milování, chodili jsme spolu jen dva týdny a co se mě týče, hodně jsem se na sex s tím přitažlivým zajímavým chlapíkem těšila. On taky vypadal, že se nemůže dočkat. Domluvili jsme si společný výlet, poprosila jsem kamarádku, jestli by mi půjčila chatu.

Celý týden jsem se hrozně těšila. Nakoupila jsem spoustu dobrot, ze kterých jsem navařila a napekla dokonalou hostinu, nezapomněla jsem na víno ani na svíčky, pořídila jsem si nové svůdné erotické prádelko.

Krásný den skončil fiaskem

Den probíhal přesně jako v té nejromantičtější harlekýnce. Toulali jsme se krajinou, byli jsme se podívat na nedaleké zřícenině, odpoledně mi David položil na louce hlavu do klína a na pár minut krásně usnul. Hladila jsem ho ve vlasech a představovala si, jaké to asi bude večer. Touha v nás narůstala, líbali jsme se v lese stále vášnivěji a k naší chaloupce jsme samou touhou jen tak tak doklopýtali.

Jen co za námi zabouchly dveře, začala erotická smršť. Už jsme po sobě toužili přece jen hodně dlouho. Navzájem jsme ze sebe strhávali šaty a postupovali směrem k ložnici. Musím říct, že tenhle chlap to tedy s ženami umí, sotva jsem se ovládala. Pak ale přišel kritický okamžik, který všechno změnil.

 • Prudším pohybem jsem dosedla, ozvalo se křupnutí a pak ten strašný řev. Do nemocnice jsme dojeli po křivolakých cestičkách asi za půl hodiny. Tam Davida hospitalizovali do druhého dne na pozorování.
Seděla jsem na chodbě a brečela, když mi pan primář přišel vysvětlit, že sice nejde o zlomeninu v pravém slova smyslu (hovořil o poškození topořivých tělísek), ale že si rekonvalescence vyžádá několik týdnů. Ptala jsem se, jestli můžu Davida vidět, ovšem pan primář mi měl vzkázat, abych jela domů, že ho z nemocnice odveze zítra kamarád.

Přes slzy jsem neviděla, ale nějak jsem se dostala zpátky na chatu, kde jsem sbalila všechno to jídlo a odjela domů. Poslala jsem Davidovi SMS, že se moc omlouvám a všechno mě to moc mrzí, ale vůbec mi neodpověděl.

Dodnes jsem se z toho nevzpamatovala

Týdny utíkaly a já si myslela, že už o něm nikdy neuslyším. Před týdnem se ale ozval, jestli by si mohl vyzvednout věci, které si na chatě zapomněl. Řekla jsem si o adresu, že mu je pošlu poštou. Vím, že to všechno byla hlavně nešťastná náhoda, ale zatím to nedokážu překonat a s Davidem se vidět. Dostala jsem od něj email, ve kterém se zase na oplátku on omlouval za své chování v autě a vysvětloval mi, že byl bolestí jako smysluzbavený. Chápu ho. Ale stud je zatím silnější.

Co ženy vzrušuje? Oddanost mužů a vědomí, že je přitahují

12. listopadu 2011 v 21:04 | jask* |  Erotika a sex
Zatímco pánové jsou vzrušiví vizuálně, u žen je složitější zjistit, co je přitahuje. Ženský mozek a jeho sexuální centra jsou prý jako kokpit stíhačky: svítí v něm spousta kontrolek a je v něm spousta spínačů, tvrdí ve své studii londýnští neurologové Ogi Ogas a Sai Gaddam.


Mužům stačí vizuální podnět. Když vidí ženu mající orgasmus, jsou vzrušením bez sebe. Proto také ženy mnohdy orgasmus předstírají. U žen je to ale složitější.

Jejich mozek funguje jako "detektivní agentura, která neustále zkoumá mnohé z mužových kvalit, než se rozhodne, zda je dotyčný hoden pozornosti".

Podle Ogase a Gaddama se ženy musejí cítit žádoucí a zároveň si přejí, aby na nich muži záleželo, aby byl oddaný. "Ženy potřebují vědět, že se to bude opakovat, že je muž zavázaný, že se bude vracet," tvrdí Ogas.

"Mužský sexuální mozek je jako stroj s jedním spínačem, zatímco ženský sexuální mozek je jako kokpit stíhačky a aktivace vyžaduje sofistikovanou kalibraci," tvrdí Gaddam.

Králík, loudil, lenochod, borec... Koho máte v posteli vy?

12. listopadu 2011 v 20:37 | jask* |  Erotika a sex
Sexuální zážitky, zejména ty trapné nebo veselé, neprobírají u kávy či vína jen hrdinky kultovního seriálu Sex ve městě, ale přijde na ně řeč prakticky na každé dámské jízdě kdekoli na světě.

Ilustrační foto.

Možná by se zmíněným mužům nelíbilo, že partnerka řeší s kamarádkami velikost jejich přirození, orální dovednosti nebo jejich libido, ale řečeno s klasikem: můžou s tím nesouhlasit, můžou proti tomu protestovat, ale to je tak všechno, co proti tomu můžou dělat.
Pojďme se podívat trochu zblízka do vaší ložnice, kdo že se to skrývá pod peřinou:

Králík

Prototyp muže sexuálně výkonného, poměrně sportovně založeného s dostatečným apetitem i výdrží. Jediná chybička je, že bere pohlavní akt spíš jako rozcvičku a test vlastní kondice. Přesně jako onen ušatý zástupce zvířecí říše. Není to vyloženě ztracený případ, trpělivým přístupem z něj můžete vypěstovat docela použitelného mazlíka.

Sobeček

Sex má rád, nebojí se experimentovat a k orálu se nenechá přemlouvat. Samozřejmě k tomu, co se odehrává za jeho poklopcem. Slovo uspokojení spojuje výhradně se svojí osobou, o partnerčino blaho se pranic nezajímá. Poté, co dosáhne vrcholu, slastně se odvalí na svou polovinu postele, zapálí si cigaretu a na televizi naladí sportovní kanál. Za ideální partnerku považuje tu, která pochopí, posbírá si rychle svršky a odebere se domů.

Loudil

Má chuť kdykoli, kdekoli a za jakýchkoli okolností. Dokonce i tehdy, když máte svoje dny, chřipku nebo depresi, vrátila jste se z noční, z návštěvy u matky, právě gruntujete byt či zrovna spoluprocházíte mezi regály hypermarketu. Což by koneckonců nebyla taková tragédie, kdyby vás jeho bezbřehý apetit pozvolna nezbavil posledních zbytků sexuální touhy.

Lenochod

Slova jako sex, postel nebo mazlení u něj vyvolávají kopřivku. Když se ho už podruhé v jednom kalendářním roce zeptáte, jestli by neměl chuť se pomilovat, oboří se na vás, že jste nějaká nymfomanka. A to i tehdy, když jste spolu naposledy spali v dubnu a teď je listopad. Pokud doufáte, že se něco změní a z lenochoda bude jednoho dne loudil, pak vám nechceme brát iluze, ale tato šance se rovná naději, že vyhrajete ve sportce třicet milionů.

Borec

V posteli je vyloženě kreativní, snesl by vám modré z nebe, zasypal vás okvětními lístky nebo pocintal javorovým sirupem a následně jej z vás odstranil jazykem, to vše za zvuků tantrické hudby a zápachu vonných tyčinek... Ideál? Vypadá to tak. Jenže sovy nejsou vždycky tím, čím se zdají. A tento zdánlivě ideální milenec má jednu maličkou mouchu: pokaždé, když je po akci, se samolibě zahledí do zrcadla na stropě své ložnice a zvídavě se zeptá: "Tak co, byl jsem dobrej, viď?"

Pan Božský

O milování má zájem dostatečně často, ale nenaléhá, když vidí, že nejste ve své kůži. Je pozorný, vnímavý a něžný. Ví, kde máte bod G, nebo se ho aspoň snaží najít. Nebere vás jako inventář své ložnice, ale zajímá se i o vaše blaho. Uspokojit vás ho těší, ale poté se nedomáhá hlasitých ovací. Když je po všem, neodvalí se k televizi, ani neusne, ale něžně vás přivine na svou chlupatou hruď a ochotně si s vámi povídá na libovolné téma. No, dobrá, je to maličko sci-fi. Ale co když někde existuje?


Proč používat či nepoužívat Facebook

8. listopadu 2011 v 21:35 | kafe.cz |  Víte, že...
Žádná sociální síť se nedočkala takové popularity jako Facebook. A že jich bylo! O žádné dokonce nebyl natočen celovečerní film jedním z prestižních hollywoodských režisérů...


Sociálních webů existovalo vždy velké množství. U nás nejpopulárnější býval Nyx, posléze Okoun nebo Lopuch a ještě později Lide.cz či Seznamka.cz. Nejblíže dnešnímu Facebooku byl projekt Spolužáci.cz, který manažeři nepochopitelně zabili (projekt existuje dodnes, ale pravidla se změnila k horšímu).

 • Zkrátka, když už se lidé nevídají tváří v tvář, setkávají se a povídají si alespoň virtuálně.

Jak vznikl Facebook


Facebook, neboli Ksichtovník, jak mu přezdívají jeho odpůrci, vznikl z jednoho studentského projektu. Dodnes se vedou spory, kdo komu ukradl nápad. Podstatné však je, že Facebook je podaný jako exkluzivní klub - jen pro členy. Abyste se mohli podívat na profil někoho známého, musíte se do systému přihlásit a stát se členem. Časem podlehne téměř každý. Protože kdo by nechtěl vědět, co dělají jeho bývalí i současní spolužáci, spolupracovníci, a sám nepřidal pár dojmů ze svého života?

Facebook dovedl do dokonalosti paradox dnešního života. Lidé se strašně bojí o své soukromí, aby je někdo nešpehoval a nesledoval - ale přitom sami dobrovolně dávají všanc spoustu informací o sobě, svých zálibách. A nejen to - díky různým aplikacím třetích stran pro Facebook, hlavně online hrám, se tyto třetí společnosti dostanou zadarmo ke všem registračním údajům.

 • Potvrzujete to kliknutím na souhlas s podmínkami - ale kdo dnes čte podmínky užívání služby, že?

Jako vše, může být i Facebook dobrým sluhou, ale zlým pánem - záleží, jak jej využijeme. Setkání s bývalými přáteli či spolužáky patří jistě ke kladům. Také se častěji člověk dozví aktuální informace nebo odkazy na zpravodajské perly či zajímavé články, jichž by si sám nevšiml. Třeba na ty naše zde na Kafe.cz, viďte?

 • Na druhou stranu kromě bezpečnostních rizik je zde i určitá závislost na Facebooku.
Protože existuje i jako aplikace do mobilních telefonů, může být takový závislý uživatel prakticky stále online a nejenom se snažit podchytit co nejvíc statusů ostatních, ale i sám psát co pět minut, či posílat fotografie, kde zrovna je a co dělá, případně videa, a samozřejmě se nezapomene ocheckovat (check-in = označení místa na mapě, kde se zrovna nacházím).

Podobně rozporuplně je tomu i s celovečerním filmem The Social Network - Sociální síť režiséra Davida Finchera, který se vzniku Facebooku a sporům kolem něj věnuje. Často není věrný faktům, ony soudní pře také proběhly trochu jinak.

Každopádně je faktem, že za pomoci (nebo vykradení) svých kolegů na Harvardské univerzitě spustil Mark Zuckerberg Facebook 4. února 2004 ze svého pokoje na kolejích.

 • V současné době má Facebook celosvětově 712 miliónů aktivních uživatelů, přičemž za den přibývá dalších 250 tisíc.


Jak poznat nevěru: Příznaky a signály, které ji prozradí!

8. listopadu 2011 v 14:48 | kafe.cz |  Vztahy
To, že má váš partner milenku, můžete poznat celkem snadno. Vysílá totiž spoustu signálů, nad kterými nesmíte mávnout rukou. Jen tak dokážete nevěru odhalit včas!


1. Schovává před vámi telefon

Dříve vám na jeho chování nic podezřelého nepřišlo. Když šel do sprchy, nechal mobil klidně na stole. Večer mu zprávy nechodily, ani neutíkal volat ven. Teď je vše jinak - mobil před vámi schovává, jakoby střežil státní poklad a bez dozoru jej nenechá nikde. V noci pod peřinou tajně píše esemesky. Pokud se partner takto chová, měl by se vám v hlavě rozeznít varovný signál - právě toto často dělají nevěrníci!

Až 64 % mužů je nevěrných!
 • Během manželství je alespoň jednou nevěrných 64 % mužů a 46 % žen.
 • Šest z deseti podvádějících je přesvědčeno, že na jejich nevěru partner nepřijde.
 • U mužů je hlavní motivací nevěry nespokojenost se sexem, ženy se do nevěry vrhají více v případě, že v partnerství emočně strádají.

2. Náhle pečuje o svůj vzhled

Dříve se holil jednou za týden a móda mu byla ukradená. Klidně si vzal hodně obnošené triko s flekem a neřešil to. Jenže zčistajasna se vše změnilo - dívá se na sebe do zrcadla, holí se denně, nakoupil si nové oblečení a začal o sebe dbát. Taková změna většinou nepřijde sama od sebe. Velmi často značí nevěru nebo alespoň snahu zalíbit se druhému pohlaví…

3. Cvičí a chodí do solária

Většina mužů žijících v dlouhodobém partnerství-manželství časem zpohodlní. A výsledkem bývá oblíbené pivní bříško. Muž má své jisté, tak co by se snažil! Jenže když najednou pivní mozol začne řešit, koupí si permanentku do fitka a ve volných chvílích obíhá masáže a solária, nebude něco v pořádku. Jistě, může se jen snažit zhubnout a lépe vypadat, ale většinou to neudělá jen tak. Přísloví »Za vším hledej ženu« se v tomto případě obvykle nemýlí…

4. Změna chuti na sex

Pokud má partner milenku, nemusí to nutně znamenat, že utne veškeré milostné radovánky s vámi, ale téměř vždy dojde ke změně. Buď se jeho chuť na sex výrazně sníží, nebo naopak zvýší. V každém případě to přijde náhle a vy nevíte, co se děje. Může také ztratit zájem o sex úplně, nebo se při milování tvářit nepřítomně, jakoby myslel na něco (či někoho) jiného. I v tomto případě pozor, možná má milenku!

5. Změny nálad a hádky

I když váš vztah nebyl zcela dokonalý, hádali jste se minimálně. Jenže teď jsou hádky na denním pořádku, partner je podrážděný, nepříjemný a všechnu vinu hází na vás. Paradoxně může začít žárlit a vás obviňovat z nevěry - jen tak, bez důkazů. Přitom jediný, kdo v tu chvíli zahýbá, je on.

6. Uráží se a je nedůtklivý

V partnerově chování může nastat řada změn. Jednou z nich je, že se uráží a je nedůtklivý. Ať se ho zeptáte na cokoliv, hned startuje, vše si bere osobně a nechce o ničem mluvit. Doby, kdy jste spolu probírali všechno, jsou dávno pryč. Je lepší pomlčet, jinak se vše svrhne na výlev proti vám. Toto chování sice nutně nemusí souviset s nevěrou, ale často ji provází!

7. Změna chování k vám

Kromě výše zmíněných změn v jeho chování se také může proměnit jeho vztah k vám. Jistěže se k vám nebude chovat jako před dvaceti lety, kdy jste se seznámili, ale proměnu také nečekáte. Na vás a na rodinu přestane mít čas, což pravděpodobně svede na práci. Pokud vám dřív nosil květiny či drobné dárky, zřejmě je moc často neuvidíte. Někteří muži ale nevěru řeší i naopak. Mají pocit viny, a tak partnerce nosí květiny, které dřív nedostala ani na narozeniny. Každopádně všechny prudké změny v chování mohou milenku v pozadí značit.

Sand Animation

7. listopadu 2011 v 21:11 | jask* |  Video

Kseniya Simonova, ukrajinský talent - animace v písku.Human planet

7. listopadu 2011 v 21:07 | jask* |  Video
Nádherné záběry, pastva pro oči i duši.