Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Říjen 2011


Afrodiziaka - Trocha pepře ať se vzepře

28. října 2011 v 11:02 | kafe.cz |  Erotika a sex
Krmte ho, aby vás chtěl do postele. V každém vztahu mezi mužem a ženou, i v tom nejideálnějším, po čase vyprchá prvotní okouzlení a přijde pokles sexuální touhy. Je tu jedno řešení, které je jednoduché a příjemné: afrodiziaka.

Afrodisiaka - Trocha pepře ať se vzepře


Co jsou afrodiziaka zač

Afrodiziaka, tedy látky zvyšující sexuální touhu a výkonnost, nejsou žádným výdobytkem moderní doby. Afrodiziální kuchyni znali už staří Řekové a traduje se, že řecká bohyně Afrodita připravovala nápoj lásky, který podávala svým milencům, aby je přivedla k milostnému šílenství. Afrodiziaka byla důležitou součástí života lidí již ve starověku a středověku. I když tomu, co se na jejich výrobu tehdy používalo, by se většina z nás asi raději vyhnula obloukem. Například staří Egypťané si prý před sexem pochutnávali na sušeném krokodýlím penisu nebo na ještěrčích ocáscích. Mnohá "povzbuzovadla" získala pověst afrodiziak kvůli svému vzhledu. Třeba mandragora lékařská, která připomíná lidské postavičky, nebo roh nosorožce, který vypadá jako pohlavní orgán.

V dnešní době máme naštěstí v tomto směru mnohem širší možnosti. Různá povzbuzovadla lze koupit v každém dobrém sexshopu nebo si je objednat na internetu. Ale mnohem snadnější je poohlédnout se po něčem ve vlastní kuchyni nebo v nejbližším supermarketu, protože jako přírodní afrodiziakum fungují i zcela běžné pochutiny nebo i vůně.

Trocha pepře, ať se vzepře

Co tedy patří mezi ty výbušné potraviny, po kterých váš sex nabere naprosto jiné obrátky?
Na první pohled vypadají úplně nenápadně - zázvor, celer, petržel, čokoláda, mandle, skořice, šafrán, med, vanilka, rozmarýn, hřebíček, pepř, pálivá paprika, chřest, muškátový oříšek... Je jich opravdu hodně. To, že budou stoprocentně fungovat, nelze zaručit. Některá z nich fungují už proto, že tomu lidé, kteří je užívají, prostě věří. Ale u mnohých z nich existuje řada studií, které prokazují jejich pozitivní vliv na pohlavní orgány (především dobře prokrvují všechny orgány v pánevní oblasti) a vylučování některých hormonů. Ovšem afrodiziaka nemusíte jen jíst. Někdy stačí jen čichat, čehož mnohdy využívají různé kosmetické firmy. Například vůni vanilky, skořice nebo kardamomu obsahuje mnoho oblíbených parfémů. Pověst afrodiziaka má i dráždivá vůně pižma, což je látka, kterou vypouští samec kabara pižmového, když si značkuje území. Je podobná feromonům a ženám připomíná mužskou vůni, takže po ní prahnou jako šílené.

Řada afrodiziak potřebuje určitý čas, aby začala působit.

Co když ale potřebujete být eroticky naladěni hned?
Existují naštěstí i okamžitá afrodiziaka, která ale fungují spíše psychicky než fyzicky. Jedním z nejlepších je miska s rozpuštěnou dobrou čokoládou, takzvané čokoládové fondue, do kterého si budete s partnerem máčet kousky čerstvého ovoce (smyslné jsou banány, jablka, jahody, fíky). K tomu přidejte trochu alkoholu, který vás příjemně uvolní. Důležité je to s ním ale nepřehnat, protože sex v opilosti bývá kvalitou o několik úrovní níž. Zvolte spíše bílé víno, které je lehčí a člověku se po něm chce spíše skotačit a ne spát, jako to bývá po červeném. Ideální je sklenka dobrého sektu, který navodí euforii, doplněná jahodami, které zvyšují sexuální výkonnost díky vysokému obsahu zinku. Zajímavé výsledky může zajistit i obyčejná mistička plná mandlí, pistácií, datlí nebo kandovaného zázvoru, které budete průběžně s partnerem uzobávat.

Nejlepší přírodní afrodiziaka

Celer
V našich krajích je asi nejoblíbenějším prostředkem. Jeho kořen zvyšuje potenci, zatímco nať sexuální touhu. Působí na ženy i muže (prokrvuje pohlavní orgány), ale pro svůj velký obsah hořčíku je vhodný především pro muže. Celer ovšem jako afrodiziakum nefunguje okamžitě, takže ho využívejte v kuchyni průběžně, jak často to jde. Vařte svému muži nebo příteli celerovou polévku (vařila ji i madame Pompadour králi Ludvíku XV.), dělejte celerový salát, přidávejte ho do všech možných jídel (třeba k pečenému masu). A přidávejte i další afrodiziakum - petržel. Obě tyto potraviny jsou jednak velmi zdravé, ale hlavně zlepšují dlouhodobě všechny mužské funkce a i u žen zvyšují chuť k sexu.

Zázvor
Jeho afrodiziakální účinky jsou všeobecně známé, protože zvyšuje schopnost erekce a zároveň zvyšuje chuť na sex, jelikož zvyšuje tvorbu spermatu. V tomto případě máme na mysli dužnaté oddenky zázvoru, které mají velmi intenzivní pikantní chuť s nádechem exotiky. Koupíte je v každém dobrém supermarketu, ale opravdu kvalitní a čerstvé seženete v asijských prodejnách. Oddenky stačí oloupat, dužninu nakrájet a použít na dochucení například masových pokrmů. Nebo z nich uvařit čaj - dužninu nakrájejte na tenké proužky, zalijte horkou vodou a podle chuti oslaďte. Čaj pijte v průběhu dne, ne večer, protože má povzbuzující účinky podobné jako silná káva. Při pravidelném popíjení čaje 2 - 5x týdně můžete první účinky pozorovat asi po 5 dnech.

Zinek
Jeho tajemství spočívá v tom, že pomáhá vylučovat mužský hormon testosteron. Aby ale opravdu fungoval, měli byste ho sníst 15 mg denně. I když je obsažen v řadě potravin (maso, vejce, mořské ryby a korýši, dýňová semínka, pšeničné klíčky...), běžnou stravou byste do sebe dostali jen asi polovinu tohoto množství. Mnohem snazší je koupit si v lékárně samostatný zinek v tobolkách a pěkně je uzobávat. Při doporučeném dávkování by se výsledek mohl dostavit už asi po 3 nebo 4 dnech.

Čokoláda
Oblíbené potravina, která je nejen chuťově výborná a lze ji využít při sexuálních hrátkách (například malování na tělo s následným odstraňováním jazykem), ale která také uvolňuje do těla endorfiny, což jsou látky, které dodávají pocit štěstí a pohody. Čokoláda byla oblíbeným nápojem indiánů a jistý aztécký vládce jí prý vypil až padesát šálků denně, aby co nejlépe uspokojil svých šest žen. Nejvíce smyslná je čokoláda připravená jako nápoj nebo čokoládový krém. A nezapomeňte si jí nechat kousek na rtech...

Med
Je s láskou byl spojován už odedávna. Staří Germáni ho využívali k výrobě medoviny, která kdysi bývala hlavním nápojem novomanželů po svatbě, aby v nich vyvolala dostatek vášně. I líbánkám se v angličtině říká honeymoon (medové týdny). A med, stejně jako čokoláda, je ve svém tekutém stavu ideální k nejrůznějším postelovým hrátkám s partnerem.

Plody moře
Ústřice a krevety patří mezi oblíbená afrodiziaka. I nejslavnější milovník Casanova své milostné rituály začínal konzumací tuctu ústřic. Máte-li možnost sehnat opravdu čerstvé ústřice, připravte romantickou večeři ve dvou s mísou ústřic, doplněnou dobrým bílým vínem. Nebo připravte salát s krevetami, případně je zkuste ugrilovat.
Pro někoho sexy, pro jiného neslušnost

28. října 2011 v 10:50 | kafe.cz |  Erotika a sex

Mužům výrazné bradavky pod tričkem připadají neskutečně sexy, ženám naopak odpudivé - samozřejmě u konkurence. Dají se ale schovat i bez prádla: nálepkami.

Bez podprsenky v tričku: Pro někoho sexy, pro jiného neslušnost


Průměrný muž podle odborných studií stráví zíráním na ženské vnady rok svého života. Paradoxně si tím podle vědců sám svůj život prodlužuje, zdravě se mu při tom totiž zvedne tep. Pánové mají pro své všetečné pohledy, zdá se, docela dobré ospravedlnění.

Bradavky jsou nejvzrušivější zónou


 • Minimálně 70 % žen si přeje mít větší a plnější prsa.
 • Podle britského průzkumu jsou ženy se svými ňadry tak nespokojené, že by každá druhá byla ochotna podstoupit jejich plastiku.
 • Bradavky patří mezi nejvzrušivější erotogenní zóny a jejich dráždění zbožňuje 38 % žen.

Nahoře bez: Ženy pohoršené, muži vzrušení

Co se rýsujících se bradavek pod tričkem týká, ženy a muži na ně často reagují zcela odlišně. Většina žen při pohledu na jinou s pevnými prsy pod trikem začne srovnávat sama se sebou a žárlit. Pak pro nepříliš pěkná slova a pomluvy nejde zrovna daleko. Muži se na to ale dívají jinak. Většinu z nich vystouplé bradavky pod trikem nejenže nepohoršují, ale pohled na ně je dokáže rozpálit a vzrušit.

Názory mužů: Bez podprsenky je to nej!

"Miluju, když holky chodí bez podprsenky. A zvláště, když mají pěkně obtažené tričko. Stačí pohled a hned se dostanu do nálady. Myslím, že nejsem sám, koho to vzrušuje," říká Michal (27). Podobného názoru je i o deset let starší Daniel: "Není nic hezčího než holka bez podprsenky. Samozřejmě, když má pěkná a pevná prsa. Mám co dělat, abych na sobě nedal najevo, jak mě to bere," říká.

Velká ňadra bez podprsenky? Nechutné!

Pokud máte pevná prsa a ráda na sebe poutáte pozornost, není důvod, proč občas bez podprsenky nevyrazit. Jiné to je ale v případě, že máte ňadra větších rozměrů, nebo už s nimi gravitace udělala své. "Pohled na holku v tričku bez podprsenky je úžasný, ale musí mít menší prsa. Párkrát jsem tak viděl jít ženy při těle, které měly bradavky málem u pasu. Na tom tedy nebylo vzrušujícího vůbec nic. Naopak to bylo nechutné," říká svůj názor Jirka (40).

Lepicí podprsenky a náplasti na bradavky

Existuje také nemálo žen, které bez podprsenky chodí z důvodu, že jim spodní prádlo prostě vadí. Tlačí je, táhne, cítí se v něm svázané. Pro ně, stejně jako pro ty, které nahoře bez vyrazí občas a necítí se jako exhibicionistky, jsou řešením různé lepicí neviditelné podprsenky, které ňadra podepřou. A také různé náplasti na bradavky, které je pod tričkem nenápadně schovají a udělají je méně výrazné. Díky nim může bez prádla vyrazit i žena, která by se vyjít v triku »jen tak« kvůli trčícím bradavkám styděla.

Pokud potřebujete schovat bradavky jinak než do spodního prádla, můžete koupit jednorázová lepítka na bradavky. Prodávají se většinou v tělové barvě a pod různými názvy - samolepky, nálepky, lepítka… Pro zpestření sexu a partnerského života pak doporučujeme erotické nálepky na bradavky, které koupíte i v některých obchodech se spodním prádlem.

5 nejlepších zbraní proti milenkám

28. října 2011 v 10:40 | kafe.cz |  Vztahy
V boji se ženou, která se chystá ukrást vám lásku, nejste zdaleka bezbranná. Tady je přehlídka nejúčinnějších zbraní, s nimiž můžete válku o partnera vyhrát.

Jak zvítězit nad milenkou svého muže

1. Čas

Když budete tlačit partnera ve stylu "Buď já, nebo ona" v období, kdy jím zmítá růžová hormonální smršť první zamilovanosti, velmi riskujete prohru. Je to sice těžké, ale pokud vydržíte rok až dva, než opojení novou ženou vyprchá (a že vyprchá, to je vědecky podloženo), vaše šance budou stále vyšší. Najděte si nové přátele, splňte všechny dávné sny a pokud o svého partnera stále stojíte, vytrvejte. Dřív nebo později to bude milenka, která začne dostávat svého vyvoleného pod tlak, kdy se rozvede a jak hodlá situaci řešit. Tím si podřízne větev.

2. Stereotyp

Klid. Statistiky hovoří pro vás. Pouhých 8 % mužů podle nedávné německé studie nakonec opustí své dlouholeté partnerky a vytvoří novou rodinu s milenkou. U nás sice žádný podobný průzkum na toto téma neproběhl, ale o moc jiné to nejspíš nebude. Muži se dobrovolně nechtějí vzdát rodinného "krbu" a všech benefitů, které pro ně představují. Místo výčitek, slz a naléhání zatněte zuby a v rámci možností připravte doma takovou atmosféru, aby z ní bylo hodně složité utíkat. Sexulogové radí především nezačít se vyhýbat sexu, což situaci vždy jen zhoršuje.

3. Empatie

Přestaňte urychleně řešit, o kolik je vaše sokyně mladší, krásnější nebo štíhlejší. Dost pravděpodobně to nemá tak velký význam, jaký těmto veličinám přikládáte. Podle floridského psychologa a manželského poradce M. Garyho Neumana podvádí své dlouholeté partnerky kvůli lepšímu sexu nebo atraktivnímu vzhledu milenky jen menšina mužů. Většina hledá v cizí posteli především pochopení, povzbuzení a pocit "chlapství". Takže existuje téměř jistota, že když začnete svému muži opět pozorně naslouchat a občas ho pochválíte, přestane se rozhlížet jinde. Doktor Neuman tvrdí: "Jen osm procent podvádějících mužů uvádělo, že to bylo kvůli nespokojenosti v sexu s manželkou. Plných 88 procent mužů tvrdilo, že milenka nevypadala lépe nebo neměla lepší postavu než manželka." Na prvním místě odpovědí na otázku: "Proč tedy?" byla emocionální nespokojenost ve vztahu.

4. Chladná hlava

Bez ní to nepůjde. Jestliže se potřebujete vyplakat, vyvztekat nebo svěřit, zavolejte kamarádkám. Je zapovězeno bombardovat partnera nebo dokonce jeho milenku výhružnými nebo zoufalými eseskami. Kontaktovat případného partnera milenky a spolčovat se s ním ve věci: "Co proti nim dvěma podnikneme." Vydírat partnera přes děti, předstírat sebevraždu, ničit mu osobní majetek apod. Nejen, že to vůbec nefunguje, ale ještě ze sebe uděláte semetriku, kterou opustit bude snazší.

5. Proměna

Mnoho mužů vábí milostné dobrodružství proto, že svou partnerku příliš dokonale znají. Jen si vzpomeňte třeba na slavného filmového Kristiána - co dělala jeho hodná, ale uťápnutá Mařenka, zatímco šeptal oslnivé Zuzaně o zvěvu cikád v Kairu? Seděla doma s dominem a papučkami. Teprve, když odjela k tetičce, nebylo po ní ani vidu ani slechu a dala se co pořádku, Kristiánova milostná dobrodružství byla minulostí. Nemusíte samozřejmě rovnou jezdit k tetičce, ale věnujte se víc sama sobě, svým přátelům a koníčkům. V očích partnera získáte na zajímavosti a určitě si přestane být sám sebou tolik jistý.

Zarockujte si v Rockové Olomouci!

27. října 2011 v 21:43 | jask* |  Moje rodná Olomouc
Když je šéf obce duší rocker, znamená to, že si vaše město od tvrdé hudby moc neodpočine. Martin Novotný, primátor Olomouce, je kytarista kapely The Again...

rock

Líbí-li se vám tvrdší hudba, měla byste uvažovat o přestěhování do Olomouce. Od roku 2006 "vládne" tomuto městu primátor Martin Novotný, kytarista kapely The Again. Jak to umí rozjet, to si poslechněte na následujícím videu...
Martin Novotný je také jedním z mužů v pozadí projektu Rocková Olomouc. Od roku 2009 v rámci tohoto projektu probíhají v Olomouci akce a koncerty zaměřené na rockovou hudbu. Každý ro(c)k pozve primátor do města také jednu ikonu této hudby. V roce 2009 to byla britská kapela Yes, v loňském roce Deep Purple a letos 5. listopadu od 20.00 hodin ve Sportovní hale Univerzity Palackého vystoupí legendární Britové Status Quo.


The Bear - Film by Jean-Jacques Annaud .

27. října 2011 v 21:33 | jask* |  Video
Pravděpodobně to nejlepší video, co bylo kdy natočeno...nádheraObrázky naší doby

27. října 2011 v 20:29 | jask* |  Foto
Bez komentáře :o)
Hand paiting

27. října 2011 v 19:56 | jask* |  Foto
Není to nádhera? Upozorňuju že se nejedná o žádnou fotomontáž. Autorka tvoří jednu ruku až 4 hodiny a pak si dílo nafotí na památku. Tvorba obouručného orla trvala víc jak deset hodin. Výsledek je úžasný, oči jsou v mnoha případech jako živé.Jak se sprchujeme :o)

25. října 2011 v 20:46 | jask* |  Zábava
ŽENA


Svlíkne si věci a rozdělí je do koše na prádlo zvlášť tmavé a světlé.
Jde do koupelny v župánku. Když po cestě do koupelny uvidí manžela, zahalí všechno, co by mohlo být vidět.
Podívá se na to, co jí Pán Bůh nadělil.
Hlavou jí proběhne, že by měla dělat víc lehsedů, noh zdvihů...
Zapne sprchu. Vydrhne si obličej něčím meruňkovým s drcenými kousky.
Použije zvlášť žínku na obličej, ruce, nohy, houbu, širší houbu a pemzu.
Umyje si vlasy jednou okurkovým a pak šalvějovým šampónem obohaceným 4 vitamíny.
Umyje si vlasy znovu, aby se ujistila, že jsou OPRAVDU umyté.
Dá si do vlasů grapefruitovo - mátový kondicionér, obohacený skutečnou vášní ovoce.
Spláchne kondicionér. Oholí si podpaždí a nohy.
Vyleze z vany a stoupne si přímo na kobereček v koupelně.
Utře se ručníkem velikosti menšího státu.
Vystříká vanu přípravkem proti plísni. Setře veškerá mokrá místa ve sprcháči.
Vrátí se do ložnice oblečená v župánku a s ručníkem na hlavě.
MUŽ


Svlíkne se v sedě na kraji postele a nechá hadry jen tak pohozený.
Do koupelny jde nahatej. Když na cestě do koupelny uvidí manželku, zahoupá dindonem a udělá WOO WOO.
Obdivuje se svému dindonovi a podrbe se na prdeli.
Podívá se, co mu to Pán Bůh nadělil za supr tělo. Zapne sprchu.
Umyje si obličej.
Většinu času stráví omýváním dindona a prdele.
Vytroubí si frňák do ruky a spláchne to vodou.
Usere si a zasměje se, jak nahlas si prdnul.
Umyje si vlasy.
Udělá si šamponový číro. Umyje si prdel a nechá ty chlupy na mejdle.
Čůrá ...a čůrá ...a čůrá. Všechno spláchne,vyleze z vany mimo kobereček.
Utře si jenom prdel a předloktí.
Nakreslí kozy na zrcadlo, aby se cítil jako chlap. Setřepe z dindona vodu.
Pokud projde kolem manželky, zahoupá dindonem a udělá znova WOO WOO.


Olomoucké náměstí ožilo barvami a tajemnými příběhy.

25. října 2011 v 19:32 | jask* |  Moje rodná Olomouc
Celkem pět večerů ve znamení pestrobarevného světla a poutavých příběhů zažila na konci září moje rodná Olomouc. Ojedinělá podívaná v podobě Festivalu světla a videomappingu VZÁŘÍ oživila v těchto večerech slavné a historicky vzácné olomoucké paláce. Jindy důvěrně známé zdi starých domů ožily zajímavými příběhy, renesanční, barokní a klacisistní fasády se proměňovaly a pohybovaly jako v pestrobarevném snu.


Olomoucký festival VZÁŘÍ je vůbec první evropskou soutěží ve videomappingu na budovy.Vítězný český tým.


Strašidelný svátek Halloween.

25. října 2011 v 11:27 | jask* |  Zajímavosti
Když se řekne Halloween, vybaví se většině lidí scéna z amerického filmu, ve které několik koledujících dětí chodí dům od domu, všude je spousta vydlabaných dýní se strašidelnými obličeji a svíčkami uvnitř a umělé pavučiny a kostýmy jsou nezbytnou dekorací.Odkud ale tento svátek doopravdy pochází? Podívejme se tedy Halloweenu na zoubek lépe.
Oslava Halloweenu připadá na noc z 31. října na 1. listopadu, kdy byl (a někde stále ještě je) slaven keltský Samhain.

Samhain byl předělem mezi létem a zimou, pro Kelty představoval začátek nového roku, a byl vnímán také jako doba, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Věřilo se, že se duše zesnulých v tento čas vracejí na zemský povrch, a živí mohou navštívit podsvětí. Kolem roku 600 n. l. se vliv katolické církve rozšířil i na irské území. Papež se chtěl zbavit pohanských zvyků a proto pro období Samhainu vytvořil nový svátek - svátek Všech Svatých, který měl staré zvyky nahradit (anglicky se svátek jmenuje All Hallows' Day, z toho vzniklo pozdější Halloween). Ale lidé to vyřešili tak, že jednoduše slavili svátky oba.

Prostřednictvím křesťanství doputoval původní keltský Samhain z Irska až k nám. Památku věrných zemřelých, známou pod lidovějším názvem Dušičky, zavedl roku 998 opat Odilo z Cluny, který se takto snažil čelit přetrvávajícím pohanským obřadům.

Do anglicky mluvících zemí, dříve kolonií, jakými jsou např. USA, Kanada, Austrálie nebo Nový Zéland byl tedy tento svátek "přivezen" spolu s přistěhovalci z Evropy.

Svátek věrných zemřelých tedy není všude důvodem ke smutku. Například v Mexiku, jsou tyto svátky časem bujarých oslav, kdy se pozůstalí kolem půlnoci shromáždí na hřbitově, rozloží si stoličky, připravené pokrmy, nápoje a svíčky, povídají si, smějí se, zpívají a společně takto vzpomínají na mrtvého.

Ať už se rozhodnete strávit tento den jakkoliv, zkusíte-li například vydlabat pár dýní, nebo budete chtít jen při zapálené svíčce tiše zavzpomínat na blízké, kteří tu s námi již nemohou být ...

... přeju příjemně strávené dušičky.

Jak je dobře známo, svátky se vyvíjejí, tradice se přizpůsobují době. Zdá se, že mnozí jsme ochotni legendární halloweenské strašení a zahánění duchů rozsvícenou dýní vnímat i jako nový způsob připomínky památky zesnulých.
Proč ne, vždyť takto pojatá vzpomínka by určitě potěšila každého veselého dědu, který předloni vyměnil svou dílničku za tu na nebi a teď se určitě také raduje z té příšerné krásy za dveřmi!Líbal se s jinou! Je tohle nevěra?

25. října 2011 v 11:10 | kafe.cz |  Vztahy
Když nachytáte partnera, jak se líbá s jinou ženou, máte většinou jasno - zahýbá vám. Jenže partner může být jiného názoru. Šlo jen o polibek, to přece není nevěra!


Hranice mezi flirtem a nevěrou je tenká. Někdo považuje za nevěru už líbání, jiný je tolerantnější. Líbání je podle něj flirt a nevěra až samotný pohlavní styk. Polovina lidí však podle průzkumů příliš tolerantní není - když se partner líbá s jinou, je nevěrný. A hotovo! Problém ale je, pokud má onu hranici každý z partnerů nastavenou jinak…

Líbání považuje za nevěru 50 % lidí

 • Muži jsou mnohem více nevěrní než ženy. Tvrdí to statistiky. Nevěru partnera prý řeší až 24 % žen, ale záletnou partnerku jen 2 % mužů. Jiné výzkumy však tvrdí, že ženy umějí lépe lhát.

 • Téměř polovina Čechů za nevěru považuje samotné líbání. Naopak deset procent líbání označuje jen za flirt.

 • Ženy jsou schopné nevěru odpustit spíše než muži. Jen 16 % z nich ji bere jako zcela neodpustitelnou a vztah ukončí.

Odborníci: Líbání je nevěra!

I když se na to každý dívá jinak, podle odborníků na vztahy je líbání jednoznačnou nevěrou. Málokdy totiž zůstane jen u něj, a tak zatímco napoprvé jste se jen líbali, napodruhé už většinou dojde k sexu.

Nachytán při líbání: Neunáhlete se!

Univerzální rada ani řešení neexistuje, a tak záleží jen na vás, co všechno jste partnerovi ochotna tolerovat. I když ženy jsou schopny více odpouštět než muži, přece jen jsou po tom, co partnera nachytají při líbání s jinou, ostražitější a méně důvěřivé. Pokud ale ze strany partnera šlo opravdu jen o náhodný polibek v alkoholovém opojení, může váš vztah paradoxně posílit - bude se víc snažit a změní své chování k vám. Nejednejte proto unáhleně. Vše si zjistěte a promyslete, než vyřknete ortel.

 • Muži jsou méně tolerantní k nevěře partnerek, a to i tehdy, kdyby se jednalo o sex s jinou ženou. V případě lesbického polibku by se prý s partnerkou rozešla jedna třetina mužů.

 • Ještě méně chápaví jsou muži v případě, že nachytají partnerku, jak se líbá s jiným. 82 % z nich by polibek považovalo za nevěru.

 • Jen jeden z pěti dospělých prý žije zcela monogamně. Ostatní partnera podvádějí, podvedli anebo se chystají podvést.

5 důvodů, proč partnerské krize přicházejí na podzim!

25. října 2011 v 10:49 | kafe.cz |  Vztahy
Láska je krásná, ale udržet ji celý život může být doslova práce na plný úvazek. Po určité době odchází zamilovanost a střídá se s partnerskými krizemi. Udržet tak vztah je někdy skoro nemožné. A navíc, nejenže krize přicházejí po určité době, američtí odborníci tvrdí, že více vztahů se rozpadá právě na podzim. Proč?


To, jak se cítíme uvnitř, ovlivňuje i naše chování ve společnosti a v partnerství. Podzim je takové smutné období. Končí léto, teplo a přicházejí chladné a krátké dny. Lidé mnohem více propadají stresům a depresím a to má negativní vliv právě na vztah. Věděli jste třeba, že více než 50 % vztahů se rozpadá právě v říjnu a listopadu? Kafe.cz pro vás zjistilo, proč se tomu tak děje.

Důvody, které vedou k tomu, že na podzim se rozpadá více vztahů:


 • vztah procházel krizí již v letním obdobím! Odjezd na dovolenou měl znamenat průlom, záchranu, vzpruhu - bohužel byl 14denní pobyt u moře horší, než jste čekala, a znamenal jen spoustu zbytečných hádek, protože dlouho jste spolu nebyli 24 hodin denně. Po návratu tak trvá pouhou chvíli, než se za vztahem úplně zavřou dveře

 • po letních dovolených a volnějším pracovním režimu se vracíme do práce! A s tím přichází stres! A jak je známo, stres bývá velkým zabijákem vztahu. Představte si to - každý den bojujete v práci, na ulici, na úřadech, ve školách, školkách, stejně tak váš partner - najde se tolik frustrací, že už s nimi neumíme naložit. A ve špatném rozpoložení tedy přicházíme domů a problémy řešit nepřestáváme…naopak prohlubují se a partnerství se tak dostává do krize, která může skončit rozchodem

 • podzimní deprese! A jsme zase u toho…na podzim nás to chmurné počasí ovlivňuje i v partnerství. Špatná nálada má pré a tak rozsévá svá semínka také doma a pomalu ničí lásku. Hlavně muži těžko snášejí ženské "depky"! Namísto ženy, která je, sama podle sebe, ošklivá, tlustá, unavená a tak dále, hledají tu, která má jiskru v oku. A na krizi je zaděláno!

 • začínáme toužit po něčem novém! Podzim je plný premiér a novinek…televize se předhánějí v tom, která dříve vypustí na svět nový televizní hit, děti odchází do nových škol a školek, v práci dochází ke zvedání platů - a my najednou začneme toužit po nějaké té novince i v lásce.

 • čekají nás výdaje! V říjnu a listopadu již rodiny myslí na všechny možné výdaje, které jsou spojené s nástupem dětí do školek, s vánočními svátky a nakoupením dárků, zimou - začínáme myslet na to, kolik zase bude stát topení, potřebujeme auto připravit na zimní provoz. Po létě zjišťujeme různé závady na domě a pak už se to jen veze. Neustálé hádky s partnerem o rodinných financích mohou zapříčinit jeho rozpad.

Nenechte se krizí ovládnout!

Podzim nepodzim…nenechte se unést splínem, problémy a depresí. Jestli vztah stojí za záchranu, pak do toho rozhodně investujte svůj čas. Komunikujte, myslete a chovejte se pozitivně a užívejte si společný život. Najděte si společné podzimní záliby. Myslete také na to, že žádný vztah není dokonalý, ale společné soužití může být naplněno porozuměním a láskou. Přeji vám krásný láskyplný podzim.


Labutí péro :oD

20. října 2011 v 20:45 | jask* |  Zábava„Tak to byl hnus!“

16. října 2011 v 22:15 | kafe.cz |  Víte, že...
Pokud se vám někdy stalo, že jste z kina odešli znechuceně vprostřed filmu, anebo jste museli od televize utíkat rovnou na onu místnost, patříte nejspíš mezi lidi, kterým není jedno, když se zobrazují nechutné scény. Hranici má ale každý jinde...

Sex, zobrazený příliš naturalisticky. Nechutnosti před kamerou (prdění, říhání, zvracení, vyměšování...). Do detailu zobrazené mučení či zabití - lámání v kole, španělské boty, proříznutí hrdla, prostřelení hlavy. Co dál? Detailní pohled na porod, krutosti na zvířatech, fantaskní hororové scény s nechutnými neexistujícími slizkými či jinak odpudivými netvory, dokumentárně pravdivě zobrazené zpracování zvířat v masokombinátu... takhle bych mohl pokračovat donekonečna. Jistě si sama dobře vybavíte filmovou či televizní scénu, při které se vám (slušně řečeno) udělalo nevolno.

Osobně v tomto ohledu považuji za mistrovské dílo Pasoliniho Saló aneb 120 dní sodomy. Tento film ve své době vyvolal velkou vlnu nevole a lidé odcházeli při jeho promítání z kina, někteří neudrželi obsah žaludku.

O co ve filmu jde? Několik nacistických mocipánů odvleče, za účelem sexuálního uspokojení, na uzavřené panství skupinu mladých lidí - dá se říct právě dospělých dětí. Zde dochází nejen k ponižování a orgiím (a mocipáni mají skutečně zvrhlé choutky, nezáleží jim mnohdy na pohlaví), ale také krutému mučení a nakonec i zabíjení. Pro představu jsem vybral vrcholnou scénu filmu...


POZOR! Následující video obsahuje nahé lidi, řezání jazyka, vydloubání očí a další záběry, které mohou vyvolat pohoršení.Osobně jsem film v kině zvládl do konce. Můj názor na něj je rozpolcený, na jednu stranu považuji prostředky v něm za přehnané, přesto mu nelze upřít silné varování. Když si člověk uvědomí, že efektů bylo dosaženo bezpečně, dojde mu, jaké hrůzy se mohou dít a (pokud smýšlí normálně) je z toho vyděšen - tedy se obdobných věcí obává a snaží se jim maximálně předejít. Potíž je ale v tom, že jsou lidé, kteří normálně nesmýšlí. Jak takový snímek může působit na mozek i pocity lidí, trpících nějakou deviací, to si představovat nechci... Takže, jak říkám, můj názor je rozpolcený...

Sedm rad, jak zařídit, aby vám láska vydržela

15. října 2011 v 21:34 | jask* |  Láska
Ať se vám zdá váš vztah s partnerem sebeidyličtější, přesto na něm musíte pracovat. Znamená to především umět se domluvit na kompromisu a naučit se vnímat drobnosti.Většina párů se potýká s problémy, protože si myslí, že svého partnera znají a vědí, co chce a potřebuje. A tím pádem si myslí, že na vztahu nemusí nijak pracovat, protože se přece milují.
Jak zařídit, aby vám láska vydržela? Nabízíme vám sedm základních rad, jak toho docílit.

1. Udělejte si na sebe čas

Nemusíte být spolu každou chviličku, ale čas, který spolu trávíte, se skutečně věnujte jeden druhému. Neměl by to být jen prostor mezi večeří a sledováním televize, ale čas kvalitativně a kvantitativně hodnotný. Možná je nutné slevit z některých zájmů z dob, kdy jste byla single, abyste mohla víc času trávit s partnerem a úsilí investovat do vašeho vztahu.

2. Poskytněte si dostatek prostoru

Snažte se strávit pravidelně alespoň jeden večer v týdnu každý zvlášť, v klidu ho nechte jít na předem ohlášenou pánskou jízdu a nelitujte se, že vás nechal doma samotnou.

3. Nehrajte si na šéfovou

Ať už si to přiznáme nebo ne, většina z nás má tendenci dělat velitelku a řídit vztah podle svých představ. Snaží se dopracovat takových výsledků, které vyžaduje, a vůbec chce svého partnera jaksi organizovat. Nechte vztah volně dýchat, jedině tak má šanci přežít. A co je snad ještě důležitější? Muži nesnášejí, když jimi někdo manipuluje a nutí je přizpůsobit se nějakým plánům. Pokud s tím nepřestanete, dočkáte se vzpoury.

4. Vyhýbejte se hádkám

Neustálé hádky jsou nepřetržitým mocenským bojem, který vztahu škodí. Pokud se vy a váš partner nedokážete bavit jinak než s použitím ironie a urážek, musíte s tím přestat a přehodnotit své komunikační návyky.

5. Bavte se a užívejte si legrace

Šťastné a spokojené páry se spolu hodně smějí, škádlí se různými vtípky a nestydí se jeden před druhým dělat hlouposti. Tyto projevy dokazují, že nejsou jeden z druhého v jakékoliv situaci nesví nebo v rozpacích, že vědí, že smích otevírá dveře k lidským srdcím, a aktivně se snaží o to, aby je vztah bavil. Nemusíte si přitom hrát na kašpárka, ale zjistěte, co vás oba baví, co vás rozesměje a udělá vám radost. A dělejte to co nejvíc.

6. Zajímejte se o něj

Aktivně se zajímejte o jeho život a zájmy, ale ne abyste se jim na druhou stranu zas horlivě přizpůsobovala! Pokud jste měli stejné koníčky, tak je to v pořádku, ale přijmout je jen proto, že je má rád váš partner? To je naprostá hloupost, protože se nikdy nevyplácí ztrácet ve vztahu vlastní identitu a nezávislost, neboť jestli vás má rád, tak vás bude mít rád bez ohledu na vaše záliby, a jestli vás rád nemá, ani přeměna vašich zájmů na tom nic nezmění.

7. Dokazujte mu svou lásku každý den

Průzkumy ukazují, že okolo 40 procent lidí se s partnerem rozešlo proto, že se vedle něj necítili milováni a podporováni. Tři čtvrtiny z opuštěných nejspíš ani neměly tušení, že se jejich partneři necítí milováni. Všichni potřebujeme každý den slyšet, jak nás partner miluje, a někteří to potřebují svým blízkým každý den říkat. Umožněte partnerovi vyjádřit jeho city a lásku a zároveň buďte schopna ji sama projevovat. Až se vás příště zeptá Miluješ mě?, nemějte ho hned za ukňouraného mazánka, ale uvědomte si, že se možná ptá proto, že od vás necítí tolik lásky, kolik potřebuje.Ilustrační foto.
Jak se pozná pravá láska? Neprozradí ji srdce, ale mozek

15. října 2011 v 20:59 | jask* |  Láska
Pokud jste si mysleli, že pravá láska, která trvá věky, je jen výplod fantazie zamilovaných básníků, romantických snílků a pubertálních slečen, pak je načase přiznat si nečekanou pravdu: skutečná láska nejenže existuje, ale dokonce je možné ji vědecky dokázat.Ilustrační foto.

"Pravá láska je stav, ve kterém člověk cítí osudovou potřebu být neustále s milovanou bytostí," prohlásil prý kdysi spisovatel a dramatik Karel Čapek. A vědci z univerzity v New Yorku mu dnes, o mnoho desítek let později, dávají za pravdu.

Psycholog Arthur Aron se rozhodl porovnat, co se děje v mozku čerstvě zamilovaných dvacetiletých párů a lidí, kteří žijí v dlouhodobém spokojeném manželství a tvrdí, že se stále milují jako kdysi. Přiznává, že zpočátku byl poměrně skeptický a představa, že by se partneři po dvaceti a více letech soužití mohli stále milovat jako na počátku vztahu, mu připadala přitažená za vlasy.

Metoda výzkumu byla prostá: testovaným lidem (čerstvě zamilovaným i těm, co žili léta spolu), předložili vědci fotografie různých lidí a mezi nimi také obrázek jejich partnera nebo partnerky. Přitom měřili aktivitu v různých částech mozku.
Ukázalo se, že pohled na milovanou osobu aktivizoval u krátkodobě i dlouhodobě zamilovaných to centrum v mozku, které má na starosti produkci hormonu dopaminu. Pro zajímavost, je to ta samá oblast, která reaguje na jídlo, alkohol a drogy (jako třeba kokain) a je zdrojem touhy po opakování libých prožitků.

Pozor, měříme lásku

Po skončení výzkumu neskrývá jeho autor překvapení. Přiznává totiž, že spíše předpokládal potvrzení své domněnky, že lidé žijící v dlouhodobém svazku si své "zamilování" po letech sami idealizují. Na vlastní oči se však přesvědčil o opaku: "Ti lidé prostě mluví pravdu. Záznamy o činnosti mozku jsou toho důkazem a ty se nedají nijak ošidit," vysvětluje.
Povšimněte si prosím jednoho detailu: vědci nezkoumali srdce (orgán, který je odedávna s láskou spojován), nýbrž tu nejracionálnější část našeho těla. Mozek.

Protože pravá láska není ani emocionální záchvat, sexuální poblouznění či romantické vzplanutí. Skutečná láska se rodí v mozku a pokud jí dáváme to, co si žádá, tak nikdy neumře. Aspoň dokud budeme dýchat...

Což je optimistické sdělení nejen pro všechny čerstvě zamilované, ale i pro ty, kdo zatím lásku teprve hledají nebo už ji našli, ale bojí se, že ji zase ztratí. Navzdory rozvodovým statistikám a sýčkování okolí je tady totiž nesporný fakt: skutečná láska existuje a může trvat třeba až do smrti. Jen je potřeba najít toho správného nebo tu správnou...