Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Prosinec 2010


Podobá se styl oblékání nastávající prince Williama Kate Middletton stylu Lady Diany? Posuďte samy!

30. prosince 2010 v 18:52 | jask* |  Móda
Lidé milují celebrity. Nezkoumají pouze jejich život, úspěchy a lásky, ale také jejich šatníky. Jednou z osobností, na kterou se teď módní média zaměřila, je mladá snoubenka prince Williama, Kate Middleton. Jaký je styl Kate a čím bychom se mohly z jejího šatníku inspirovat? Pojďme vklouznout do taje šatníků slavné Kate Middleton.

Kate Middleton ve svých krásných šatech Issa London po boku svého snoubence, prince Williama

Kate Middleton ve svých krásných šatech Issa London po boku svého snoubence, prince Williama

Kate Middleton, o které mluví média již řadu let, se konečně stala snoubenkou svého dlouholetého "prince" - prince Williama. Jejich devítiletý vztah tak konečně dostal oficiální podobu a Kate tak již brzy bude patřit do královské rodiny. Jejím elegantním stylem se inspiruje milión žen po celém světě. Na své zásnuby si budoucí princezna z Walesu a manželka prince Williama oblékla jednoduché modré elegantní šaty modré barvy.
A jen co fotka se zásnubními šaty proběhla tiskem, vyprodaly se po celé Anglii veškeré šaty v podobném stylu! Šaty s délkou těsně nad kolena se pyšnily hlubším výstřihem do tvaru písmena "V", úzkými, dlouhými rukávy a propracovaným pasem, jež dal vyniknout křehké a štíhlé postavě Kate.
Krásné šaty, které stály 399 liber, pochází z tvorby brazilské módní návrhářky Danielly Issa Helayel. Dokonale pasovaly i k jejímu zásnubnímu smaragdovému a diamantovému prstýnku, který kdysi patřil Williamově mamince, zesnulé lady Di. Jen možná délka šatů těsně nad kolena dělal Kate starší. Doporučili bychom délku o pět centimetrů kratší, jen královská rodina by to nejspíš nerozdýchala! :o)

To, že se Kate Middleton obléká skutečně vytříbeně a vkusně, však nedokázala poprvé. Pojďme si projít i její další modely.  Modely, které si vybírá Kate Middleton, jsou konzervativnější, elegantní a velice apartní.

Budoucí princezna z Walesu v ležérním

Kate se samozřejmě neobléká pouze do elegantních rób a šatů. V jejím šatníku najdeme nepochybně i džíny a další ležérnější outfity. I ty však vypadají pokaždé alespoň trochu elegantně. Často své modely kombinuje se sáčky různých barev. Její modely jsou všeobecně vytvořeny spíše z neutrálních a přirozených barev.

Ležérnější modely outfitů Kate Middleton.

Ležérnější modely outfitů Kate Middleton.

Kate Middleton miluje kabátky, šaty i nejrůznější pokrývky hlavy

Kromě těch méně formálnějších momentů, na které si Kate obléká džíny a jiné ležérnější modely, si však potrpí i na modely společenské. Vždy vše perfektně sladí také s módními doplňky. Očividně si potrpí například na elegantní kabátky, kterých, ruku na srdce, není nikdy dost. Kate vášní jsou nejspíš také různé pokrývky hlavy, od klobouků po různé výstřednější módní doplňky.

Kate Middleton umí být elegantní.

Kate Middleton umí být elegantní.

Kromě kabátků vlastní Kate i pestrou sbírku šatů. Inspirovat se můžete zvolenou barevnou kombinací s ostatními modely outfitu, včetně módních kabelek a obuvi. Kate nikdy nezapomíná ani na elegantní šperky.


Kate Middleton obléká často i večerní róby

Od casual šatů přejdeme k večerním, společenským róbám. Zdá se, že Kate dává přednost jednobarevnějším modelům a propracovaným střihům. Nikdy nezapomene na vkusné psaníčko a upravený make up. Své krásné, husté a zdravě vypadající vlasy si Kate nechává většinou rozpuštěné. Kate vždy volí přiměřené, elegantní a nepříliš výrazné nalíčení.

Společenské róby jsou základem každé členky královského rodu.

Společenské róby jsou základem každé členky královského rodu.

Kate Middleton á la Lady Di - větčinou je Kate hodnocena co se módy týče jako umírněnější

Na níže uvedených obrázcích můžete shlédnout podobné modely Kate a Lady Di. Že by se jí Kate chtěla podobat? A přestože oblékání Lady Diany a Kate Middleton zas tak odlišné není, na rozdíl od Diany se Kate setkává v královské rodině spíše s pozitivním ohlasem na svůj šatník.

Modely Kate Middleton jsou někdy až příliš nápadně podobné těm, které nosila Lady Di.

Modely Kate Middleton jsou někdy až příliš nápadně podobné těm, které nosila Lady Di.


Kate nosí často modely Issa London.

Kate nosí často modely Issa London.Hračka? :o)

30. prosince 2010 v 17:48 | jask* |  Video

Lord Of The Dance

29. prosince 2010 v 20:54 | jask* |  Zábava
Lord Of The Dance poněkud jinak :o)


I na delfína to někdy přijde :o)

29. prosince 2010 v 20:43 | jask*
Delfínům je rasa evidentně jedno.


Budete se oblékat, nebo rovnou stříkat?

29. prosince 2010 v 14:40 | jask* |  Móda
Zkuste si představit obchod s oděvy, kde místo věšáků budou spreje s nálepkami "Modré šaty koktejlové", "tričko bílé krátký i dlouhý rukáv, "Spodní kalhotky - libovolné" a podobně. Ne, já ještě neslavím Silvestra, to je téměř současnost…


s

Španělský designér Manel Torres z Londonýna představil nedávno tuto novinku zcela navážno a ona funguje!

"Šaty ve spreji", které jsou prakticky k nerozeznání od těch, které známe ze seriálu Futurama, jsou na světě!

A technologie nutná k  výrobě takového oblečku dokonce není zase až tak složitá.
Stačí prý vytvořit vhodný mix krátkých vlněných, lněných či akrylových vláken, rozpustit je v rozpouštědle, a to celé prohnat pod vysokým tlakem tryskou.

Nejsem zdatný chemik, takže berte popisek a nechtějte po mně poměry.

Každopádně pak je to prakticky hotové a můžete se obléci. Vlastně postříkat, kde je libo.
Na holém těle člověka se podle autora vynálezu zbytky rozpouštědla rychle vypaří, a ani nehrozí nebezpečí, že by se rozpustily i zasažené části těla. Zůstane pouze pevná stopa tvořící požadovaný oděv. Tělo sice z počátku vypadá, jako by ho pomalovaly děti v mateřské školce, ale zanedlouho se látka od těla oddělí a je možné takové triko nebo spoďáry klidně i sundat, odložit do špinavého prádla a vyprat spolu s ostatními svršky. No vážně!

Neméně zajímavou výhodou je, že v momentě, když se vám podaří nechutně přibrat a šaty jsou rázem poněkud těsné, nemusíte zoufat a obdarovávat štíhlou kamarádku. Kamarádka má smůlu.
Šaty prostě stačí vzít, namočit do rozpouštědla a můžete si nastříkat třeba tílko podle toho, jak moc jste přibraly. Výroba instantního oblečení je však pouze jedním z mnoha možných využití této převratné technologie.

To největší uplatnění vidí její autoři především v oblasti zdravotnictví.

S její pomocí bude brzy možné vytvořit sterilní a přiléhavé obvazy na otevřené rány či popáleniny. Přidáním léčivých látek do zásobníku bude navíc možné vytvořit i obvaz, který bude hojivý. Velkou předností je pak především velmi snadná manipulace a v neposlední řadě i relativně nízká cena. Dobré, ne?

Za sebe mohu říci, že rozhodně ušetřím a hlavně konečně nebudu muset podstupovat anabázi se slíděním po XS, které nebývá u některých modelů právě na skladě. Následkem toho pak některé svršky musím všelijak zabírat a podobně.

Předpokládám, že je výrobek také ekologický a jeho výroba rovněž.


Mimochodem, první kolekce šatů ve spreji byla představena v Londýně a sklidila obrovský úspěch. Přitom vznikla během jednoho odpoledne!

Do budoucna se tedy možná nebudeme ani tak oblékat jako spíš ostříkávat.

P.S.: Hlavně abychom pak za deset let, až to bude zcela běžné, nezjistili, že přes absolutní nezávadnost takového způsobu oblékání se už nějak nemůžeme rozmnožovat. :-))

Napij se, ať jsi povolnější!

29. prosince 2010 v 14:25 | jask*
Je alkohol nápojem lásky, nebo vrahem milostných vášní? Panák na kuráž udělá z nejednoho ušlápnutého mužíčka lva salonů. Sklenka vína zase povzbudí zakřiknutou ženu k sexuální avantýře.
Jenže na konci pak často zaznívá klasická věta: Střízliví bychom to nikdy neudělali. Je tedy alkohol nápojem lásky, jak se o něm často říká, nebo radost z příjemného sexu spíš kazí?

Alkohol a touha
Není pochyb o tom, že v první fázi sexuálního sblížení hraje alkohol poměrně pozitivní roli. Dokáže rozvázat jazyk (i peněženku), dodává pocit sebedůvěry, zvyšuje představivost, snižuje morální zábrany. Vypijete-li tedy sklenku vína s tím pravým (tou pravou), můžete si dodat potřebnou odvahu a zbavit se zbytečného ostychu nebo neopodstatněných obav. Lítají-li ale "prckové" ve společnosti nezodpovědného svůdce nebo v partě chtivé sexuálních hrátek, je možné, že se o svém dobrodružství dočtete v novinách v rubrice Z černé kroniky.

Alkohol a milování
Jestliže při sbližování s partnerem alkohol skutečně působí jako nápoj lásky, nedá se to o něm říct při milování. Podle specialistů i nižší hladina alkoholu v krvi sexuální funkce jednoznačně zhoršuje. Ženy jsou méně vzrušivé a mužská potence začíná povážlivě trpět.

Alkohol a radost z prožitku
Co je radostného na kocovině, byť by nesla značku Jack Daniels nebo Müller Thurgau? A stejné je to s duševními pochybnostmi vyvolanými možnými sexuálně přenosnými nemocemi nebo případným nechtěným otěhotněním....


Co je důležité vědět
  • Vždy pamatujte na to, s kým pijete a jakou dávku alkoholu si můžete dovolit
  • Dvě deci vína s milovaným partnerem promění vaše sexuální zážitky v gejzír vášně
  • Sexuální kontakt se značně opilým partnerem nemusí mít daleko ke znásilnění v bezvědomí

Kouzla sexuálních vůní

29. prosince 2010 v 13:57 | jask*
Na svého vyvoleného můžete zapůsobit vzhledem, protože člověk velmi dbá na to, co vidí. Můžete ho umluvit, protože druhého velmi ovlivňuje i to, co slyší. Ale pokud vás "nemůže ani cítit", máte smůlu, a to navzdory tomu, že na čich prý lidé příliš nedají.


Mezi lidskými smysly dnes zaujímá čich jen zastrčené místo. Nebylo to tak ale vždycky. Jen si vzpomeňte, co psal Napoleon své Josefíně z bitevního pole: "Nemyj se, prosím, přijedu." Zkrátka osmnácté století mělo k lidskému pachu zcela jiný poměr než dnešní aseptické jedenadvacáté.

Zrzky vzrušují nejvíc

Specifická vůně ženského těla však dosud hraje v sexu větší úlohu, než se mnozí domnívají. Její intenzitu lze přitom odhadnout jedním pohledem. Do značné míry ji totiž určuje barva vlasů. Vůně blondýnky s jemnou pletí vykazuje jemné nuance a působí více eroticky na brunety než na fešáky s plavou hřívou. Silnější tělesný pach hledejte u brunet, ovšem takový, který u partnera dokáže vyvolat silné sexuální vzrušení, mají jen zrzky. To byl také důvod, proč si Římanky a později i dámy v době renesanční nechávaly barvit vlasy do rezava.

Neuvědomělé, ale účinné

Všeobecně platí, že ať si pořídíte jakýkoliv parfém, vždycky jde o sex. Ví se i to, že ženy jsou mnohem citlivější na rozličné tělesné vůně než muži. Vnímají daleko senzitivněji pach pižma, který signalizuje sexuální potenci. Toto dorozumívání pomocí tělesných vůní mezi mužem a ženou však probíhá neuvědoměle. Pokusně to dokázali vědci z Chicagské univerzity, když potřeli horní ret žen látkou androstadienon, jež vzniká v mužském těle rozkladem pohlavního hormonu testosteronu. Přestože pokusné osoby nebyly schopny svými smysly androstadienon zjistit, byly jím ovlivněny - jejich nálada se zlepšila.

Tip na vylepšení sexu

Zkuste se pro jednou před milováním obejít bez deodorantů, mýdel a parfémů a oblažte partnera svou vlastní tělesnou vůní. Vypráví se, že když si Heinrich III. otřel obličej košilí Marie von Cleve, která byla cítit jejím potem, okamžitě se do ní zamiloval. Možná jeho nos zachytil stopy androsteronu či androsterolu, které jsou právě v lidském potu obsažené a které také patří k nejúčinnějším substancím nejdražších parfémů.Pro tebe

26. prosince 2010 v 21:14 | jask* |  Láska
Pošli vyznání pomocí originální interaktivní písně...

Kocovina je jako chřipka

26. prosince 2010 v 20:53 | jask* |  Zdraví
Konec roku je nejen časem rozjímámí, ale i bujarých večírků. Jak je přežít ve zdraví?

První pomoc po bujarém večírku ?.... si přečtěte zde... klik :o)

Kontrolor vypitého alkoholu

26. prosince 2010 v 20:32 | jask* |  Muži
Zde je uveden kontrolor na množství vypitého zlatavého moku.. ale podle mě se dá vztáhnout i na tvrdý alkohol :o)


Karneval v Brazílii

26. prosince 2010 v 19:47 | jask* |  Foto
My máme Sokol, v Brazílii karneval :o)

Kolik holek dostaneš do postele v roce 2011 ?

26. prosince 2010 v 19:28 | jask* |  Muži
Velký test
Jak na baby?Novinky Beast

26. prosince 2010 v 18:23 | jask* |  On-line katalogy
Už nemusíte bezcílně brouzdat po internetu, Beast vám každý týden přináší to nejlepší, co se na webu objevilo!

Zlatý bankomat

26. prosince 2010 v 18:01 | jask* |  Zajímavosti
Pohádku o oslíkovi, který se na povel zatřese a začnou z něj padat zlaťáky známe jistě všichni bez výjimky. Bankomat, který při vložení "povelu" nesoucím název PIN vydá bankovky, známe také.


Moderní verzi pohádky o oslíkovi, který vydává namísto zlatých mincí bankovky asi žádný spisovatel  nenapíše. O skutečnosti, že existuje bankomat, ze kterého se sype zlato vás nyní seznámíme.

Dolce vita nebo spíše dorato vita - tak by se dal nazvat život obchodníků trávících čas pod pozlaceným stropem hotelu Emirates Palace v Abú Dhabí a pomalu popíjejících kapučíno poprášené zlatými šupinkami. Právě zde se nachází nenápadný přístroj, jenž dokonale splývá s prostředím. I on je totiž pozlacený.Automat na zlato nabízí výběr z 320 forem drahého kovu, a to od tyčinek vážících 10 gramů až po zlaté mince. Veškeré zlato je importováno z Německa. Bankomat je napojen na internet a cenu zlata upravuje podle vývoje světových trhů každých deset minut. Prozatím k výměně za zlato přijímá jen místní bankovky, ale brzy má začít fungovat i na kreditní karty.

Přístroj byl testován v Německu, ovšem oficiální představení se konalo v Arabských emirátech, protože tady je po zlatu velká poptávka.

Žij svůj život podle horoskopu

24. prosince 2010 v 20:40 | jask* |  Úvahy, postřehy, ze života ...
Horoskopy jsou vlastně fajn.  Chcete vidět, jak může horoskop zcela změnit dva naprosto identické dny?


Nezapomenu na větu, kterou kdysi v jednom televizním pořadu pronesla Jiřina Bohdalová poté, co se jí Karel Šíp zeptal, zda jí vycházejí horoskopy. Rázně pravila: "Vždycky se postarám o to, aby vyšly."

A tak se postarám poctivě i já. Ráno vstanu a místo pravidelné kávy se hrnu k počítači, abych si mohla pročíst, co mě dnes čeká.

"Zdraví vás dnes může trochu potrápit, takže si dopřejte více klidu a v jídle je méně víc! Může se vám dnes zdát, že celý svět se spikl proti vám a že se vám smůla lepí na paty... Nedělejte proto závažná rozhodnutí a raději jděte brzy spát, noc vše odnese a ráno to bude vypadat lépe."

Cože? Tím chcete říct, že dnes vypadám špatně? Spikl se proti mně i internet! Jdu si dát čaj na uklidnění. V mém oblíbeném hrnku sedí pavouk. Pokusím se nehysterčit a vezmu si jiný. Když mám tu smůlu, pro jistotu se poleju horkou vodou, na tričku mi zůstane flek a potrvá celou věčnost, než najdu náhradní. Včera jsem totiž prala a mám všechny pomuchlané. Ani se nestihnu nasnídat! Pochopitelně mi přes oželenou snídani, kvůli níž mi bude kručet v břiše a budu ještě naštvanější, ujede vlak, na nádraží čekám dalších pětadvacetdvacet minut a do práce dorazím s půlhodinovým zpožděním. Hádejte dvakrát, koho to naštve. Do sluchátek si pro jistotu pustím nějakou hodně naštvanou muziku. Práce se vleče, neutíká. Končím v pět. Večerní vlak má zpoždění. Domů dorazím naprosto zdrcena a otrávena. Jdu spát. To byl zase den!

O několik dnů později se horoskop přece jen umoudří a jako dobrá sudička mi slibuje pěkný den.

 "Zdraví vás dnes může trochu potrápit, takže si dopřejte více klidu a v jídle je méně víc! Přesto vám čeká vcelku příjemný den. Usměje se na vás štěstí. Dnes máte šanci zazářit. Vypadáte neodolatelně."

Jo jo, taky jsem se sobě v zrcadle líbila. I když takhle vypadám pořád, dnes jsem se sebou nějak spokojenější. Jdu si udělat čaj. V mém oblíbeném hrnku sedí pavouk. Super! Ti nosí štěstí. Nechám ho spát a vezmu si hrnek jiný, třeba mi to někdy oplatí. Poleju se horkou vodou. Díky bohu to odneslo jen tričko. Mohla jsem si klidně ošklivě popálit ruku. Páni, já mam dneska vážně kliku! Díky, pavoučku. Jdu hledat nové tričko. Naštěstí jsem včera prala. Mám tu jedno o trochu odvážnější, ale dnes si ho můžu dovolit. Vypadám totiž dobře. Žehlila jsem ho pomalu, nestihla snídani, a přesto mi ujel vlak. Nu což, alespoň se stihnu v klidu nasnídat na nádraží. Mají tu skvělé tvarohové buchty. Než přijede vlak, najdu ve svém přehrávači nějaké optimistické songy. Přijedu sice se zpožděním, ale to se nějak vstřebá. Práci mi jde pěkně od ruky. Jedu domů už v pět. Večerní vlak má zpoždění, což je skvělé, stihnu se aspoň trochu prospat. Dorazím domů plná energie. Pustím si před spaním pěkný film. Dnešek se mi vážně povedl!

:o)

Překvap své přátele :o)

18. prosince 2010 v 0:03 | jask* |  Zábava

Klikni, vyber jméno, vzkaz a překvap své přátele :o)


Vánoce jsou svátky míru. „A potom se dobrem tím, na člověka proměním!?“

16. prosince 2010 v 10:14 | jask* |  Úvahy, postřehy, ze života ...
O Vánocích budeme hodní. A to je přesně to, co bychom dělat neměli. Ne, myslím to vážně, protože současný trend je nastaven tak, že "Vánoce jsou svátky klidu a míru" a my se MUSÍME k sobě chovat pěkně. O Vánocích.

family


Z toho by si jeden mohl klidně odvodit, že za týden po nich už se může zase chovat jako padouch…

Předně by bylo dobré si uvědomit, proč bychom se k sobě měli chovat slušně?

Protože nám to někdo řekl?

Protože to v určitou vyžaduje nějaká tradice?

Protože Vánoce jsou o tom, aby si lidé dávali dárky a na tvář si připíchli úsměv?

Nebo protože prostě být slušný a nebýt lhostejný k pocitům případně problémům druhého by mělo vycházet hluboko z lidského vědomí pořád?

Všeobecně zakořeněná představa, že o Vánocích je nutné se chovat jinak než celý rok, by byla s odpuštěním trochu schíza.

Člověk je buď slušný, nebo není

Ono to myslím není o tom, jak se člověk tváří, ale co cítí, a to se nedá naprogramovat na "spustit teď".

Znám plno lidí, kteří očividně nemají rádi druhé lidi. Prakticky nejsou schopni o nikom říct pozitivní slovo a na všem, co druhý říká, cítí nebo dělá, hledají to horší. Za každým úsměvem očekávají faleš, za každou pomocí zištnost, za každým ústupkem plánování odvety. Takový člověk přeprogramovaný na Vánoce na dobráka nemá pohledem zpětné vazby šanci cokoli na svém životě změnit.

Život a osud bude vždycky takový k nám, jací budeme my k němu. Lidé se k nám budou chovat podle toho, jak o nich smýšlíme, protože myšlenka je to, co je upřímné a ryzí.

Jestliže se dívám na svět pohledem člověka, který je schopen pochopit a ctít i názor druhých, protože umí ve svém nitru přefiltrovat i jejich postavení, pocity a motivace, pak mohu s úspěchem očekávat, že společnost se podle toho postaví i ke mně.

To zdaleka neznamená, že lidé s láskou k životu a k druhým nemají problémy a období, která jsou velice zátěžová, ale všimněte si, že u takových lidí netrvají tyhle věci dlouho.

Neptám se, proč mi druhý ochotně pomohl. Prostě vím, že já zase příště pomohu někomu druhému, nebo jemu. A ne proto, že se to teď sluší, ale jednoduše proto, že to chci udělat, aby se někdo cítil lépe.

Vzpomeňte na Ivana a hlubokou moudrost otřepané pohádky.

"A POTOM SE DOBREM TÍM, NA ČLOVĚKA PROMĚNÍM!"

Jenže houbeles!
Teprve upřímná starost a ryzí myšlenka na to, že babka nebude moci chodit, teprve pak, když Ivan nemyslel na sebe, ale jenom na tu babku, teprve změnou motivace se jeho osud změnil.

Pohádka? Ale funguje!

Buďme, pokud to jde, k sobě slušní a ohleduplní, buďme pozorní a přístupní celoročně, protože člověk je šťastnější, když jeho myšlení obsahuje co nejméně negace.
Jen o Vánocích to naši bytost sluncem nenaplní.

Přeji vám krásné svátky!

Betlémy

16. prosince 2010 v 8:41 | jask* |  Vánoce
Tradici vánočních betlémů založil v roce 1223 Svatý František z Assisi v italské Umbrii. Se svými přáteli přivedli do jeskyně, kterou přeměnili na kapli, živého osla i vola a zinscenovali betlém, v němž pak kněz sloužil první vánoční půlnoční mši.

V Praze byl první betlém postaven pravděpodobně v roce 1560 v dominikánském kostele sv. Klimenta. Jak vypadal, nikdo přesně neví. Předpokládá se, že byl napodobeninou betlémské jeskyně s jesličkami, kde se Ježíšek narodil. Podle tohoto vzoru se jesličky začaly šířit do dalších kostelů a klášterů.
Ke konci 18. století, v době osvícenství, jesličky opustily kostely a ujaly se na vesnicích i ve městech mezi prostým lidem. K základním figurkám - Ježíškovi v jeslích, Marii, Josefovi, volu, pastýřům se stády a třem mudrcům - si lidé přidávali i další postavy ze svého nejbližšího okolí. Postavy byly zasazeny do mnohdy fantastické krajiny. Materiály, z něhož se betlémy stavěly byly rozmanité.
Betlémy byly papírové, ručně malované, vyřezávané ze dřeva nebo modelované z různých tvárných hmot. I v betlémářství se vytvořily v průběhu staletí četné krajové rozdíly, jak v pojetí, tak i v materiálu. Betlémy dodnes vábí mnoho návštěvníků do různých regionálních muzeí. Nejvíce stavěli v oklolí Králíků na Královéhradecku, v Orlických horách, Jeseníkách, Krkonoších, Třešti.
Zvyk stavět betlémy patřil tedy k nejrozšířenějšímu vánočnímu zvyku. Betlém byl symbolem vánoc, ale v 19. století byl postupně vytlačován vánočním stromkem, který se nakonec stal novým symbolem vánoc. Současné vánoční výstavy betlémů však ukazují, že betlémářská tradice je u nás dosud živá. Celé dění v českém betlémářství sleduje České sdružení přátel betlémů se sídlem v Hradci Králové a sedmnácti místními pobočkami, a které pořádá výstavy betlémů.