Přináším vám to nej.. z netu a mailíků :o)

Březen 2010

Jak obohatit sexuální život?

10. března 2010 v 15:37 | jask* |  Láska


triky

1. Hluboká penetrace neznamená nutně velké sexuální vzrušení

Průzkum odhalil, že vnější třetina vagíny - tj. její počátek a vstup do ní - jsou nejcitlivější. Z toho důvodu při vzrušování ženy nehraje přílišnou roli hluboká penetrace. Stačí, když muž do ženy pronikne pouze špičkou svého penisu - vzrušení je fantastické pro oba.

2. Okořeňte svůj sexuální život novými místy

Nové věci jsou bez pochyby tím největším afrodiziakem - jen si vzpomeňte na svůj první sex. Každá neobvyklá zkušenost, nová vůně nebo odlišný hlas dodají vašemu sexuálnímu životu nové vzrušení. Tak schválně - kolik času uplynulo od té doby, co jste to naposledy dělali v autě?

3. Vytvářejte si vlastní sexuální doplňky

Proč nepoužít pračku? Jak na to: on sedí na pračce, ona sedí na něm tváří tvář a objímá ho nohama. Ještě předtím však na pračce zapněte program odstřeďování. Vibrace pračky budou dráždit jeho penis, který se promění v opravdový vibrátor.
Tip: Vyberte dlouhý program pro hrubé prádlo nad 60° - tak bude jeho zadek hřejivý a zároveň se jedná o program s nejvyšším výkonem otáček.

Vzrušení potrvá dlouho …

4. Miluji tě v červené

Barvy vytvářejí erotickou náladu. Červená, tmavě modrá a fialová jsou tři nejerotičtější barvy. Hrajte si s nimi. A pokud to nevíte, šedá je nejméně erotickou barvou vůbec.

5. Sex ve vaně - není takový, jak by se mohl zdát

Proč se mučit pohlavním stykem ve vaně? Ve filmech se to může zdát skvělé a velice romantické. Ale ve skutečnosti to tak dokonalé vůbec není, protože voda vagínu vysušuje, a tak může být styk poměrně bolestivý.
Zkuste to proto trochu jinak. Namísto styku samotného potěšte jeden druhého pouhým drážděním pohlavních orgánů. Nepoužívejte pouze ruce, zkuste použít rukavici, houbu, sprchu … Ti, kteří se na to cítí, mohou použít také ústa.

6. Používejte sexuální doplňky

Vibrace jsou vítané při hraní her, ať se k vám proto v noci někdy připojí i vibrátor. Existují samozřejmě i další příslušenství, která navíc dráždí bod G. Využijte také vlastní představivosti.

7. Domácí práce - přítěž nebo žhavá milostná předehra?

Proč doma chodit v oblečení? Buďte nazí. Při uklízení, vysávání, utírání prachu, vaření … Vezměte si na sebe pouze zástěru. Věřte nám, váš partner si vás zajisté všimne. A nejen to …

8. Řeč - přírodní afrodisiakum

Až budete tam dole, mluvte. Během sestupování níže a níže řekněte svému partnerovi, aby mluvil k vaší pleti. Příjemné vibrace uvolňující se během mluvení vás ještě více rozdráždí. To samé platí pro dívky, protože mohou vzrušit své partnery mluvením.

9. Ujistěte se, že příjemně chutnáte

Chcete-li svůdně chutnat, jezte ananas, skořici, mentol nebo citrusy. Tak bude pro vašeho partnera orální sex mnohem přitažlivější.

10. S nosem dokážete divy

Muž může používat svůj nos nejen na čichání. Ve skutečnosti pomáhá dráždit poštěváček při orálním sexu.

11. Sex na houpací židli

Vyzkoušejte sex na houpací židli. Věděli jste, že mírné pohupování vylučuje tekutiny ve středním uchu? To působí na vaši rovnováhu a narušuje orientaci, a tak se cítíte, jako kdybyste plavali.

Jste stále singl?

4. března 2010 v 10:48 | jask* |  Láska

Jste atraktivní, zábavná mladá dáma, máte dobrou práci a skvělé přátele; zkrátka jste "dokonalý balíček".

Tak jak je tedy možné, že nedokážete potkat muže svých snů? Přečtěte si tento článek a třeba zjistíte, co děláte špatně!

První chyba: vždycky hledáte na tom samém místě

Kolikrát jste už řekla: "uf, v této restauraci nikdy nejsou žádní atraktivní muži!" Ale pak jste se stejně vrátila na to samé "místo činu" zase za týden.
Odpověď se nabízí sama - změňte svůj terén a objevíte spoustu nových obličejů!
Máte na domácím poli opravdu výhodu?
I když se nejlépe cítíte na "domácím poli", které dobře znáte, neměla byste se bát objevovat nové restaurace.
Takže až vás vaši kolegové z práce pozvou na skleničku do neznámé restaurace, seberte odvahu a jděte s nimi.
Mějte odvahu objevovat nová místa
Nové lidi (a tím máme na mysli nové muže) poznáte také tehdy, pokud si najdete nového koníčka.
Filmové večery v nedalekém klubu, sportovní horolezectví, posilovny, keramika, přednášky o alternativních zdrojích energie…
Vrhněte se do čehokoliv co vás zajímá a setkejte se s muži, které přitahují podobné věci jako vás!

Druhá chyba: nikdy sama

Vždycky jste královnou oslavy - sebevědomá, společenská a obklopená velkou skupinou kamarádek nebo spolupracovnic.
I přesto, že jsou vám vaše kamarádky velkou oporou v "lovu na muže", vlastně vám znemožňují dostat se s nimi do kontaktu.
Kdo by si troufnul oslovit skupinu žen a riskovat, že bude odmítnut před kritickým davem?
Buďte přístupnější
Pokud se tedy vydáte ven s úmyslem okouzlit srdce nějakého muže, nebojte se s sebou vzít jen jednu kamarádku a občas si zajděte do restaurace sama - jste přece sebevědomá a odvážná žena, ne?!

Třetí chyba: odháníte muže?

Pokud jste někde venku a vidíte sexy, svobodného muže, ale osloví vás zcela nezajímavý člen mužského pohlaví, máte často chuť toho "průměrného chlápka" jednoduše a bezohledně odmítnout v naději, že ulovíte toho sexy muže.
To je chyba - pokud si toho ten atraktivní muž povšimne, začne se pravděpodobně zajímat o ženu, která není tak nezdvořilá a nadřazená.
Nesuďte knihu podle obalu
Navíc můžete zjistit, že ten "průměrný chlápek" je velmi zajímavý a příjemný, pokud mu k tomu dáte příležitost a začnete si s ním povídat. A v očích ostatních budete více žádoucí.
Pokud však o toho "průměrného chlápka" nemáte zájem, zdvořile se omluvte a dívejte se dál.

Čtvrtá chyba: zapomínáte na své kamarády

Stala se z vás jedna z těch žen, které celé dny tráví v práci a pak jdou na skleničku se svými kolegyněmi a o víkendu vyrazí s kamarádkami do nedalekého klubu?
Nezanedbávejte své kamarády - kdo zná víc svobodných mužů než oni? Zareagujte na pozvánku k uvolněnému večeru v pánské společnosti.

Pátá chyba: odmítáte jít na schůzku naslepo a nemáte proto žádné příležitosti

I přesto, že si stále stěžujete na to, že jste svobodná, vyhýbáte se schůzkám s někým, koho zná vaše kamarádka.
Přicházíte tak jen o příležitosti setkat se s novými muži - i když se vám nebude líbit, mohou z vás být přátelé, a můžete s jeho pomocí šířit zprávy, že jste "k mání".

Šestá chyba: strachujte se příliš kvůli svému svobodnému životu?

Je zcela v pořádku, pokud se chcete s někým seznámit, kdo vás zahřeje za dlouhých nocí, ale nesnažte se o to příliš otevřeně. Zoufalství totiž nikoho nepřitahuje, a hlavně ne muže.
Od dívek, které příliš okatě ukazují, jak moc se chtějí seznámit s nějakým mužem, se totiž drží dál.
Uvolněte se a bavte se!
Když se tedy vydáte do společnosti, zapomeňte na to, že jste svobodná, nekontrolujte neustále, zda je váš účes takový, jaký má být, a zda máte v pořádku líčení.
Uvolněte se a užívejte si zábavy. A největší ironie je - vaše uvolnění a pocit beztíže budou muže přitahovat jako magnet!

Spánek nebo sex ?

4. března 2010 v 10:45 | jask* |  Láska

Vědci odhalili, že se lidé milují mnohem méně, než to o sobě tvrdí. A nejsou to jen ženy, které dávají přednost spánku před sexem. Také muži mají "své dny". Vypadá to, že spánek pro většinu z nás znamená víc než sex.

Opravdu pro nás spánek znamená víc než sex?

Výzkum, kterého se zúčastnilo 1.000 dospělých osob, se pokusil zjistit, kdo nebo co je hlavním zabijákem sexuality.
Výzkumu se zúčastnily osoby ve věku od 18 do 75 let, většina z nich byla v manželském svazku nebo měla dlouhodobé vztahy, téměř polovina osob měla děti mladší osmnácti let.
Vědci zjistili, že až 56 % mužů myslí na sex každý den (pouze 19 % žen spadá do této kategorie), i přes tuto ohromnou "touhu", se více než polovina z nich občas sexu vyhýbá.

5 nejčastějších zabijáků sexu:

 1. únava (53 %)
 2. špatná nálada nebo nemoc (49 %)
 3. nepřipravenost na milování (40 %)
 4. péče o děti (30 %)
 5. práce (29 %)

A když se ozve upomínka, je čas na milování …

Možná vás překvapí, že až 45 % lidí si plánuje pohlavní styk - 7 % si dokonce zaznamenává svou sexuální aktivitu do kalendáře.

Se zhoršeným zdravím touha po sexu nemizí

Výzkum dále ukázal, že u lidí, kteří hodnotí své zdraví jako slabé, dochází k pohlavnímu styku méně často. Ale to neznamená, že by to nechtěli. Myslí na to tak často jako lidé, kteří mají dobré zdraví.

Mohou za to třeba děti?

Ne, ani děti nejsou tou (pravou) příčinou. Výsledky ukázaly, že rodiče dětí mladších osmnácti let, se milují častěji než ti, jejichž děti již nebydlí doma.

Dějiny snů

4. března 2010 v 10:42 | jask* |  Zajímavosti

Mnohé národy se v průběhu dějin zabývaly sny. Nejstarší snář, který byl nalezen, byl vytvořen již starými Egypťany 1500 let před naším letopočtem.
Sny vždy obsahovaly něco tajemného a vzrušujícího, byly považovány za zprávy od Boha… každý národ si je vysvětloval po svém. Zjistěte jak.

Národy z Arabského poloostrova

Nejstarší záznamy o snech jsou přibližně 5000 let staré. Tento sumerský záznam pochází z Mezopotámie.
 • Již Asyřané věřili, že sny a jejich znamení nám předávají zprávy.
 • Babyloňané dokonce dělili sny na dvě skupiny. Na sny, které poslal bůh, a na sny, které způsobili zlí démoni.
 • Staří Hebrejci věřili, že sny je spojovaly s bohem, a stejně jako Babyloňané si myslili, že špatné sny jsou prací zlých duchů.

Egypťané

Staří Egypťané byli mezi prvními, kdo se pokusili sny vykládat. Nejprve věřili, že sny jsou součástí něčeho nadpřirozeného a budovali chrámy, které by je velebily.
Věřili, že se jim ve snech zjevovali bohové.
Časem začali věřit tomu, že se jejich sny zakládají na skutečných událostech.

Staří Řekové

 • První řecký snář byl vytvořen v 5. století před naším letopočtem a byl napsán Antifónem.
 • Staří Řekové věřili, že člověka, který sní, osobně navštívil bůh.
 • Kolem 5. století před naším letopočtem začali staří Řekové také věřit, že během snění opouští duše tělo.
 • Hippokratés věřil, že snové postavy jsou výsledkem postav, které duše přijala ve stavu bdělosti.
 • Aristotelés věřil, že sny znázorňují fyzický stav člověka.
 • Galén zdůrazňoval, že sny jsou důležité během uzdravování, jelikož staří Řekové věřili, že sny jsou zprávy, které jim zaslali bohové, hlavně o nemocech.
 • Dokonce určili posvátná místa, kam byl v noci posílán pacient, aby se mu ve snu zjevil lék na jeho nemoc.
Dokonce i v mystické Atlantidě se prý zabývali sny. Její obyvatelé prý používali ke snění speciální chrámy a krystaly.

Otázky, kterých se lidé bojí!

4. března 2010 v 10:40 | jask* |  Láska

Našli jsme odpovědi na některé velmi časté tabuizované otázky, které se vlivem mylných stereotypů bezdůvodně stávají noční můrou těch, kteří se na ně bojí zeptat.

1. Jsou sny o sexu s osobou stejného pohlaví známkou homosexuality?

Sexuální fantazie byste neměli brát doslova, protože ve snech si představujete situace, které ve skutečnosti nemusíte nutně vyhledávat. Známkou homosexuality není příležitostné snění, ale hluboká touha mít styk s osobou stejného pohlaví.

2. Proč je pro ženu snazší dosáhnout orgasmu bez přítomnosti muže?

Většinou tomu tak je proto, že při dráždění erotogenních bodů, které jí přinášejí uspokojení, je pro ženu jednodušší soustředit se pouze na své vlastní myšlenky a fantazie. Při vzájemné pohlavním styku jí rozptylují myšlenky, které věnuje pocitům svého partnera. To je na začátku vztahu v podstatě normální, ale po určité době je lepší si o tom s partnerem pohovořit a zjistit, co vám oběma vyhovuje.

3. Muži se stále trápí se svojí velikostí. Hraje velikost při uspokojování skutečně rozhodující roli?

Muži se rádi chvástají tím, že velikost penisu je známkou mužství, což je absolutně nepodložené. Vagína je flexibilní a dokáže se přizpůsobit různým velikostem. Co se týče sexuální rozkoše, nezáleží ani tak na velikosti penisu, jako na umění milovat se. Pokud je však penis nápadně malý, nemusí vagínu dostatečně vzrušit, extrémně velký penis naopak může ženě způsobit bolest.

4. Ve které poloze ženy dosahují vyvrcholení nejlépe?

Každá poloha, ve které dochází k dráždění klitorisu, je dobrá. Každému vyhovuje něco jiného a je nejlepší si to vyzkoušet.

5. Která poloha je nejlepší pro muže?

Někteří sexuologové prohlašují, že nejlepší poloha je taková, při které je muž na ženě, protože tak může mít stimulaci pod kontrolou. Jiní zase říkají, že by muž měl být pod ženou. Na tuto otázku tedy neexistuje, jak se zdá, uspokojivá odpověď.

6. Může být skutečnost, že muž je zamilovaný do ženy, důvodem jeho problémů s erekcí?

Jedná se o pozitivní stres, ke kterému dochází, je-li muž ve společnosti ženy, do které se právě zamiloval a na které mu velmi záleží. Tento pocit se se vzájemným poznáváním pomalu vytratí a společně s ním i problémy s erekcí. Pokud ne, je potřeba navštívit odoborníka.

7. Zvyšuje se chtíč díky častějším pohlavním stykům?

Ke zvýšení sexuálního apetitu dochází, jsme-li pod vlivem hormonů. Také se předpokládá, že po sexuálním styku v mužském i ženském těle zůstává testosteron, kterému se říká testosteron smyslnosti. Do jisté míry lze tedy na tuto otázku odpovědět kladně.

Jak ženy opravdu myslí

4. března 2010 v 10:35 | jask* |  Láska

Ženy jsou z Venuše a muži jsou z Marsu. To už víme docela dlouho. Ale často zapomínáme, že tohle je důvod, proč nemluvíme stejným jazykem.Jelikož mnohdy neumíme dekódovat slova žen, dokážeme kolikrát udělat něco, kvůli čemu se z něžné milenky stane rozlícená Amazonka.

Abyste předešli nežádoucím následkům, musíte zjistit, která z jejích slovíček si často vykládáte úplně špatně. Muži a ženy používají stejná slovíčka, která mají ten samý význam ve slovníku.
Ale jejich výklad může být úplně jiný…
Říká: "polib mě…"
… a vy slyšíte: "polib mě, roztáhni mi nohy a sáhni mi na prsa".

Co doopravdy řekla?

Že chce jen políbit. Však to znáte, na rty… Dobrá, možná v jednom případě ze sta opravdu myslí to samé co vy, ale musíte pochopit, že většinou opravdu touží jen po polibku.
Líbání představuje skvělý způsob, jak vybudovat intimitu, a příliš často je mylně přehlíženo. Určitě jste se chtěl té dívky dotknout od prvního dne, kdy jste ji viděl.
Ale věřte tomu, pokud se dotknete jejích bradavek nebo jí sáhnete do oblasti rozkroku, uvedete se velmi špatně.
Říká: "buď něžný…"
… a vy slyšíte: "hoď se mnou o zeď a divoce se o mě otírej".

Co doopravdy řekla?

Buď něžný! Ženské chápání něžnosti je na 100 světelných let vzdáleno mužskému chápání toho slova.
Ona se s něžností rodí, zatímco my se jí musíme naučit. Jak?
Vzpomeňte si, jak se vás dotýká. Kde se vás dotýká, jakým způsobem rozesílá elektrické šoky vaším tělem.
Její dotyk je lehký jako peříčko a nezanechává modřiny. Vzpomeňte si na to a zkuste to zopakovat. Vyzkoušejte to na své kočce. Pokud do vás nezatne drápky, jste na dobré cestě.
Říká: "dělej se mnou cokoliv chceš"
… a vy slyšíte: "máš zelenou, vraž ho, kam chceš".

Co doopravdy řekla?

Tohle je jedno z nejčastějších nedorozumění mezi ženami a muži. Když vám žena dává zelenou k sexuálním hrátkám, neznamená to ještě, že přijme všechno, co se vám honí hlavou.
Když vám tohle říká, dává vám vědět, že chce, abyste se postaral o ni a o její potřeby. Pokud na ni skočíte jako zraněný lev, pochopí to jako zneužití důvěry. Možná má stejné sexuální představy jako vy, ale rozhodně vám nějakou dobu nedovolí je naplnit.
Takže minimálně na začátku vašeho vztahu nevyjadřujte nápady, o kterých si myslíte, že se jí nebudou líbit.
Říká: "chci tě…"
… a vy slyšíte: "dejme se do toho tady a teď".

Co doopravdy řekla?

Řekla, že vás chce, to je jasné. Ale to ještě neznamená, že to musí být v ten samý okamžik. Obzvlášť, pokud jste v autobusu, v restauraci nebo kdekoliv jinde, kromě ložnice.
Netahejte ji na nejbližší toaletu nebo do jiné díry. Počkejte, až se dostanete domů a do ložnice. Někam, kde budete v pohodlí a v teple.
Už z těchto jednoduchých rad brzy poznáte, že nejprve musíte její věty prostudovat, a pokud si nejste jistí, můžete se jí raději zeptat. Je lepší se zeptat, než spravovat zlomené ego…


Mozkové pochody: Proč ženy víc pláčou

4. března 2010 v 10:20 | jask* |  Zajímavosti
Pokud opravdu chcete vědět, co se děje v našem mozku, pak by vás mohla zajímat nová kniha od Rity Carter. Britská autorka v ní řeší otázky typu: Jsou ženy více emocionální než muži?...

.. Proč vás bolí paže při infarktu? Nebo proč se mozek po 20. roku života scvrkává. Zatím ji v češtině nekoupíte, a tak jen několik zajímavostí....

Ženy jsou více emocionální

Mezi mozkem ženy a muže je řada strukturálních a funkčních odlišností. Lidský mozek je rozdělen do dvou hemisfér, které mají na starosti odlišné věci. Spojuje je corpus callosum, hustý svazek nervových vláken, který přenáší informace mezi oběma polokoulemi. Tento svazek nervů je v průměru o něco rozsáhlejší u žen. Což znamená, že emocionální pravá strana mozku je lépe napojena k analytické levé straně. To může vysvětlovat, proč jsou dámy více citlivé. Emoce se také lépe začleňují do myšlenek a řeči. Pokud žena řeší nějakou věc, zapojuje obě mozkové hemisféry. Zatímco muž používá pouze tu polokouli, která se týká zadaného úkolu.

Mozek je neuvěřitelně "zcvrknutý"

Mozek dospělého váží okolo 15 kilogramů a skládá se z rosolovité tkáně. Obsahuje 100 bilionů neuronů - buněk, které si mezi sebou posílají elektrické signály. Když se narodíte, máte největší množství neuronů v životě. Poté už pouze ubývají. Během dospívání si však tvoříte nová spojení. V dětství se vytvoří tisíce nových spojů každou minutu. Od 20. roku života se snižuje mozková hmota v průměru o 1 gram ročně. V 90 letech je váš mozek menší o 5 až 10 %. Změní se také jeho tvar.

Ženský mozek

Alkohol má na svědomí zmenšování mozku, díky aerobiku se vám bude mozek naopak zvětšovat.

Jsme půl vteřiny za reálným světem

Nevědomé mysli trvá přesně půl sekundy, aby zpracovala přicházející senzorický podnět.

Nejhladovější orgán těla

Mozek je nejhladovějším orgánem těla. Jedinou jeho potravou je glukóza. Ačkoli má mozek pouze 2 % z tělesné váhy, požaduje 20 % příjmu glukózy. Jedná se o 420 kalorií za den, což je okolo pětiny doporučeného denního přijmu kalorií.

Bolest závisí na vašem mozku

Jak moc zareagujete na bolest, závisí částečně opět na vašem mozku, přesněji na mozkové kůře, ve které je uložen limbický systém. Lidé si mohou rozvinout schopnost tlumit aktivitu v této části mozku, když se naučí potlačovat pozornost na místo, kam se udeří.

Proč se bojíme při hororech

Centrální mozkové buňky se aktivují, když se hýbete vy osobně, ale také, když vidíte, jak se pohybuje někdo jiný. To znamená, že nevědomky napodobujete akci druhého a tím sdílíte jeho zkušenost. Díky zrcadlovým neuronům se tedy dokážete vcítit do druhé osoby, aniž byste na to musela myslet. Například když vidíte někoho utíkat, část vašeho mozku se zabývá plánem začít pohybovat vašima nohama. Stejné to je i s pocity. Sledujete-li v kině horor a okolo sebe vidíte vystrašené obličeje, začnete se cítit také tak. Objevení zrcadlových neuronů patří mezi nejdůležitější objevy mozku v posledních letech.

Proč vás bolí při infarktu ruka

Když nervová vlákna z oblasti, která přijímá hodně senzorických informací (například kůže) a nervy z oblastí s nízkými senzorickými informacemi (vnitřní orgány), vstoupí do míchy ve stejném místě, mozek tedy špatně určí místo bolesti. Během srdečního infarktu vstoupí do míchy ve stejném čase signály z paže a ze srdce. Mozek to chybně interpretuje jako bolest pocházející z vaší paže.
Ženský mozek

Nikdy nezapomenete všechno

Naše paměť je zakotvená v mozku. Takže pokud zapomenete jeden zážitek, mnoho jiných jich zůstane. Pokud například zapomenete jména svých přátel, budete si pamatovat jejich tváře.

Proč se někteří lidé nikdy nepřestanou trápit

Ztráta milované osoby je těžká. U většiny lidí to však zahojí čas. U 10 až 20 % truchlících bolest trvá, což je diagnostikováno jako komplikované trápení. Studie ukázala, že lidé, kteří si připomínají úmrtí blízkého, aktivují oblast mozku, která je spojována s odplatou, potěšením a závislostí. To naznačuje, že dlouhodobé trápení může být formou odplaty.

Proč má někdo nekontrolované pohyby

Někteří lidé nemají pod kontrolou pohyby ruky. Pohybuje se, aniž bychom k tomu dávali vě-domý signál. Má to na svědomí abnormalita v oblasti mozku, která posílá signály svalům.

Co způsobuje touhu

Jako odměna za vykonávání funkcí, které jsou nezbytné pro naše přežití, jako například rozmnožování čí stravování, uvolňuje mozek opiáty, které vytvářejí pocity potěšení.

Nestalo se to už dříve

Vysvětlení "déja vu" je jednoduché. Určitá situace spouští paměť podobných zážitků z minulosti a špatně je posoudí jako stejné.

Vidím vílu, nebo mám mozkový záchvat

Víla je nadpřirozená vidina, kterou lidé v minulosti vídávali. Dnes místo toho vidíme UFO. Lidé vidí nadpřirozené bytosti v době, kdy je hladina magnetického záření slunce vyšší. To může způsobovat malinké záchvaty u velice vnímavých lidí a jsou tak způsobeny halucinace.

Proč jsou lidé věřící

Když věřící myslí na náboženství, aktivuje se ta část mozku, která zpracovává odměnu, emoce a vkus. Nevěřící registrují náboženství jinou částí mozku, tou, která vytváří pocity zamítnutí.

Naučte se cizí řeč a nebudete dementní

Pokud od dětství plynule ovládáte dva jazyky, rozšiřujete své kognitivní schopnosti. Může vás to chránit před demencí a jinými nemocemi, které souvisejí s věkem. Díky druhé řeči se vám totiž tvoří více spojení mezi neurony.

Tajemství Einsteinova mozku

Einsteinův mozek byl širší a část rýh, které běží skrze oblast, jenž se zabývá matematikou a prostorovým myšlením, mu chyběla. Díky tomu mohly pravděpodobně buňky mezi sebou komunikovat snadněji.

10 nejbizarnějších povolání

4. března 2010 v 10:13 | jask* |  Zajímavosti
Amerika je země neomezených možností, a tak zde najdete i bezpočet různých povolání. Vybrala jsem pro vás 10 takových, s nimiž se u nás nesetkáte.

Buď vůbec, nebo velmi zřídka. Možná vás inspirují k nějakému vlastnímu podnikání…

Práce, Profese

Zprostředkovatel snů
Toto zajímavé povolání se poprvé objevilo v Chicagu a brzy se rozšířilo do dalších měst - stalo se totiž velmi populárním. Jde o člověka, který se snaží převést vaše představy do skutečnosti - snaží se splnit přání, která se mnohdy zdají nesplnitelná. A to především v profesní rovině - například psychiatrovi pro výzkum domluví 20 schůzek po 20 víkendů s 20 dívkami z různých zemí apod.

Vybírač mozků
Co je toto za povolání, říkáte si… Jde o člověka, který například na jatkách, odstraňuje ze zvířecích hlav mozky. A tato funkce skutečně existuje!

Hlídač lesních požárů
Jde o povolání, s nímž se u nás asi nesetkáte, v Americe ovšem ano. Je ideální pro samotáře, kteří nemají strach z výšek. Proč? Protože jeho pracovní náplní je sedět na věži v přírodní rezervaci, nebo v parku a dívat se, zda někde nevzniká požár. Tuto práci prý chvíli dělal i Jack Kerouac.

Práce, Profese, Maskot

Testovač pachů
Další zajímavé zaměstnání. Jeho náplní je celý den očuchávat pachy z podpaží jiných lidí, na nichž se testují deodoranty a docílit toho, aby byly co nejúčinnější. Samozřejmě ty deodoranty.

Hledač
Práce, o níž byste možná neřekla, že se jí dá živit. Jednoduše řečeno, jde takové o naše Ztráty a nálezy. O člověka, který na objednávku hledá pro své klienty to, po čem zatouží - ať již ztracenou osobu, předmět, nebo něco, co musí mít - originální podepsané fotky, nebo oděv někoho významného.

Dělič vajec
Odděluje žloutky od bílků - všechno zkrátka nemůže být automatizované, a tak je občas i taková funkce potřeba.

Třídič kuřat
A je tu další zajímavá pozice - člověk, který třídí kuřata podle pohlaví. Sexování, jak se tento akt také nazývá, je důležité u snáškových slepic - kohout by vám totiž žádné vejce nesnesl.

Vyhlazovač záhybů
Než si koupíte nové boty, musejí být dokonalé, a tak je třeba vyhladit a vyžehlit všechny případné záhyby. A na to je tato speciální funkce - alespoň u ručně šitých botek.

Očichávač vajec
Další práce, která souvisí s vejci. V tomto případě pracuje zaměstnanec čichem a jeho úkolem je očichat rozbitá a nakřáplá vejce, zda jsou použitelná, nebo zkažená.

Maskot
Na jaře velikonoční zajíc, v zimě Santa Claus. A mezitím cokoli je potřeba. Takové povolání zastává maskot. Není to sice žádná legrace stát celé dny někde v kostýmu, ale uživit se s tím dá - alespoň v Americe.

Magické umění kamenů

4. března 2010 v 9:57 | jask* |  Magie
Víte, že kameny si nevybíráte? Kameny si vybírají vás.
Není to tak, že by každému člověku podle jeho znamení přináležel nějaký druh kamene, jak se můžete na různých místech dočíst. Je to o momentální potřebě.
Každý kámen má svou energii a každý umí něco jiného.
Člověk občas potřebuje k něčemu pomoci, či ho trápí zdravotní obtíže. Podle toho si může vybrat, očistit a nosit kámen.

Umění kamenů

Křišťál - je mocný kámen, který ví, co bylo a co bude. Proto jsou věštecké koule z křišťálu. Indiáni jej pokládali za živou bytost a krmili ho krví ulovených zvířat. Je vhodný všude tam, kde je potřeba zlepšit mimosmyslové vnímání.
Pokud se chcete něco dozvědět, mějte ho u hlavy, když spíte. Je to všestranný magický kámen.
Luna
Karneol - Je kamenem Matky Země. Je to krásný ženský kámen. Pomůže s neplodností, je teplý a dodává optimismus.
Pomáhá při prokrvování, křečových žilách a špatných játrech. Je vhodný na všechny druhy ženských obtíží a dopomáhá "stát se matkou".
Slunce

Hematit - Ochranný kámen, který vrací zlé síly zpátky svému původci. Zahání strach a pomůže s krvetvorbou. Usnadňuje hojení ran. Je dobrý pro děti, které se bojí tmy.
V magii nahrazuje křišťálovou kouli, protože v jeho "těle" lze spatřit budoucnost, na kterou se ptáme.
Země

Onyx - NIKDY si tento tajemný kámen od nikoho neberte. Pokud je darovaný, přináší smůlu a nepříjemnosti.
Když si ho ale pořídíte sama, dodá vám odvahu a bude vás dobře chránit před zlem.
Bude vám věrný. Stává se součástí toho, kdo jej nosí, a je obětavý. Je to takový voják, strážce.
Luna
Ametyst - Pokud si přejete miminko a ono to stále nějak nejde, pořiďte si ametyst. Pomůže přivést nejen štěstí v podobě děťátka, ale také případného tatínka.
Odhání nežádoucí nápadníky a pomůže vybrat toho pravého.
Chrání před nehodami a zlými lidmi.
Luna.
Tyrkys - Přitahuje lásku a náklonnost, vnáší harmonii do manželství a chrání před zlými úmysly druhých lidí. Zabraňuje hádkám.
Je to kamínek štěstí.
Pokud máte období, kdy máte dojem, že nic se nedaří a schází vám radost ze života a optimismus, pořiďte si tohohle smíška a věčného optimistu.
Slunce, Země
Růženín - Je pravý kámen lásky. Mezi ženami je hodně oblíbený. Přitahuje opačné pohlaví, dodává krásu a přitažlivost.
Jestli hledáte partnera, či ho máte vyhlídnutého, pomůže vám ke štěstí.
Také upravuje srdeční rytmus.
Slunce
Pyrit - Nebo také "Bláznovo zlato". Přitahuje prosperitu a úspěch.
Je vhodný při finančních těžkostech, chrání peníze, aby se nerozkutálely, a přitahuje hmotný úspěch. Jestli hledáte dobrou práci, požádejte a noste pyrit.
Dříve byl hodně oblíbený mezi alchymisty.
Země
Měsíční kámen - Je magický a krásný. Podporuje nadpřirozené schopnosti a umění věštit. Je velmi ochranný a mocný. Otevírá třetí oko a mimosmyslové vnímání.
Dokáže vám pomoci rozeznat dobré od špatného a přináší příjemné sny.
Luna

Opál - Opály jsou jedny z nejkrásnějších a nejsilnějších kamenů. Je mnoho druhů opálů. Všechny jsou to kameny velmi ochranné.
Měly by mít samostatnou kapitolu.
Jsou to zvláštní, tajuplné kameny. Pokud se chcete chránit, ale současně se o sobě něco dozvědět, pořiďte si opál.
Umocní vaši náladu, takže když se zlobíte, sundejte ho.
O opálech se říká, že mají vlastnosti všech planet a všech kamenů.
Rozšiřují vnímání a podtrhují vlastnosti nositele. Pokud s opály začínáte, pořiďte si napřed mléčný opál. Nejsilnější pak je tmavý "zemský" a "ohnivý" opál.
Země, Slunce
Tygří oko - Přináší úspěch, chrání před fyzickým napadením, posiluje nervy a dodává energii. Je to kámen vhodný například pro ty, kteří jsou hodně nesmělí a díky tomu třeba nejsou schopni se rychle rozhodnout a svým rozhodnutím mají tendenci nevěřit.
Tygří oko dodává odvahu a hřeje.
Slunce

Jantar - V Itálii se věří, že tento kámen je schopen přivést zpět nevěrnou milenku. Je to kámen lásky a přitažlivosti. Je teplý a krásný.
Chrání těhotné ženy před potratem.
Je vhodný k ochraně dětí vůbec. Zahání zlo a negativní síly.
Jantarová koule držená v rukách snižuje horečku.
Podle moudrých knih také zlepšuje sluch a je dobrý při obtížích s astmatem.
Jeho starý název je elektron, protože při tření o vlnu se elektricky nabíjí. Mágy je velmi ceněný a užívaný. Umocní totiž veškeré magické úkony.
Jantar posiluje imunitu a celkově čistí tělo.
Pokud si necháváte vyrobit nějaký ochranný nebo rituální předmět (amulet), který se chystáte dlouhodobě nosit, nechte si do něho vsadit jantar.
Jeho dobrou vlastností je také to, že se vzájemně "nebije" s ostatními kameny na vašem těle.
Slunce, Země

O své kameny pečujte, jako by byly živé, protože živé jsou

Nové kameny čistíme stejným způsobem jako amulety. Občas je třeba kámen nechat odpočinout.
Tehdy ho opláchneme proudem vody a vložíme na pár hodin do země, případně jej vystavíme slunečnímu světlu, nebo naopak měsíčnímu, podle toho, k čemu náleží.
Každý, i obyčejný kamínek u cesty má svou "paměť".


Amulet, nebo talisman?

4. března 2010 v 9:49 | jask* |  Magie
Každá žena, ale i muži nosí rádi různé šperky. Jsou dnes především módním doplňkem.
Málokdo se ale už zabývá faktem, že původní účel těchto různých řetízků, náramků a přívěšků nebyl okrasný, ale ochranný.
Vlastně máme pořád v sobě zasunutý původní důvod všech cinkrlátek.
Zlé síly a démoni i různí škodiči se právě zvuků zvonečků a cinkání různých ozdůbek bojí.
Nejeden člověk má doma pověšeny rybičky nebo mušličky, které cinkáním o sebe zvoní. Ne každý
zná jejich pravý účel. Má pocit, že se mu to líbí, tak si to koupí.
Ve skutečnosti pracuje zakódovaná moudrost předků, která nezmizela.
Vedle toho, že ozdoby naši předkové nosili proto, že o sebe cinkaly, měly tretky na krku, zápěstí, později v uších a kolem kotníků i funkci AMULETŮ.
A někde dobře schovaný měli rovněž svůj TALISMAN.

Amulet, nebo talisman?

Amulet i talisman mají velkou moc. A to my víme i v dnešní době letů do vesmíru, neurochirurgie a urychlovače částic.

g

Jen si vzpomeňte, co sportovců nebo i politiků s sebou tahá třeba ošuntělého medvídka od babičky s již jen jedním nebo i méně očima, a který celý tak nějak spíš připomíná hadr na nádobí než hračku.
Zkuste mu ovšem vysvětlit, že by věc měl vyměnit.
Patrně vám s uraženým výrazem a přímo skálopevným přesvědčením vysvětlí, že mu nosí štěstí.
Je to jeho TALISMAN.
Může být pro vás jen památkou na někoho, koho jste měli rádi, případně je to předmět, který jste třeba dostali na památku, a podobně.
Je ale vždy potřeba dávat velký pozor na to, od koho si co berete, kde nakupujete a co si pověsíte na krk či postavíte do bytu.
Každá věc na sebe váže příběh.
Může vás ochránit, nebo vám také přinést nepříjemnosti.
Nesbírejte ozdoby ze země. Pro jistotu.

l

Nejbezpečnější jistě je si amulet vyrobit, nebo ho někomu vyrobit. Taková věc pak logicky náleží jen vám a je jakousi součástí vaší aury - energie - vaší bytosti.
Při výrobě vlastního amuletu, uplatníte tvůrčí nadání i fantazii.
Nejde o to, aby byl váš "přítel" co nekrásnější. Stačí, když se bude líbit vám a když z něho budete mít dobrý pocit.
Máte široké možnosti.
Není to vůbec složité, ale určité zákonitosti to přece jen má.
Předně si ujasněte, co od amuletu chcete. Jestli má být na ochranu, nebo na přivolání lásky, na peníze, nebo například na narození miminka.
Amulet, který vyrobíte a darujete s láskou někomu druhému, má moc dvojnásobnou.
Je mnoho druhů materiálů, které můžete použít.
Vybíráte je podle funkce, kterou bude amulet zastupovat. Stejně je to se dnem, který zvolíte pro jeho výrobu.

Tady je malá pomůcka

 • a
 • Pondělí - (Měsíc) - stříbro - sny, rodina, plodnost, domov, děti
 • Úterý - (Mars) - železo - manželství, odvaha, ochrana, síla
 • Středa - (Merkur) - rtuť, stříbro - cestování, intelekt, psaní, kontakty
 • Čtvrtek - (Jupiter) - cín - peníze, štěstí, kariéra, přání
 • Pátek - (Venuše) - měď - láska, vztahy, krása
 • Sobota - (Saturn) - olovo, hlína - život, ochrana, osud, stabilita
 • Neděle - (Slunce) - zlato - zdraví, přítelství, prosperita, nový začátek

Každý kov je možné nahradit stříbrem nebo pergamenem.
Záleží hodně na vaší citlivosti a energii, kterou do amuletu vložíte. Dobré je použít kameny, které dodají vašemu amuletu sílu.
Pokud vyrábíte amulet na splnění konkrétního přání či cíle, po jeho vyplnění si amulet nenechávejte.
Je potřeba poděkovat a vrátit jej. Buď jej vhoďte do plynoucí vody, nebo spalte, nebo vraťte zemi. Nedoporučuji takový amulet předávat někomu dalšímu, byť by byl váš úmysl sebevíce dobrý!

Dítě, zadrž!

d

Také jsem si takhle vyrobila amulet na konkrétní věc.
Šlo o stále se vracející problém, který jsem sama nevyvolala. Zvolila jsem tehdy runu. Zabrala.
O půlnoci jsem se o pár týdnů později vydala k řece, s dobrým pocitem a jasným úmyslem věc vrátit. Nikde nikdo. I jala jsem se drápat přes zábradlí, abych se dostala blíž k vodě.
Domluvila jsem směrem k těm, kterým jsem amulet vracela, poctila je dávkou díků a vhodila jsem předmět do vody.
Ozvalo se skřípění brzd.
Jakýsi starší muž se hnal směrem ke mně a z dálky na celou Libeň hulákal:
"Proboha svatýho, zadrž, dítě, tohle snad přece nebude nutný!!!"
Musela jsem svému srdnatému zachránci dlouze vysvětlovat, že jsem se nemínila do chladné vody vrhnout s úmyslem dodýchat.

Samozřejmě si můžete svůj amulet i zakoupit.f
Pamatujte ale, že nevíte, kdo jej měl před tím v ruce, kde ležel a jakou a čí energii vstřebal.
Proto takovou věc po zakoupení musíte napřed očistit a nabít.
Nechte ji asi tak minutu pod tekoucí vodou, protáhněte ji plamenem svíčky a očaďte vonnou tyčinkou, nejraději santalovou. Pak ji podržte v dlani a vtiskněte ji účel, kterému má sloužit.
Nakonec do ní vyryjte své iniciály.

Magická abeceda – k čemu se hodí?

4. března 2010 v 9:43 | jask* |  Magie
Občas je dobré například při výrobě amuletu, nebo vysílání prosby, tam, kde je zapotřebí nápisu, volit speciální písmo. Je možné, pokud se váš vzkaz týká například prosby k Andělům, použít přímo andělského písma…

Občas se to hodí

Například, když nabíjím bylinky tak, aby pomohli tomu konkrétnímu člověku, na tu konkretní nemoc, nebo problém, pro větší účinek připojit prosbu o pomoc. Tady je dobře požádat Anděly.
Andělské písmo vypadá takhle a s nápisem se zachází jako s normálním.
a
Mělo by být vidět. Takto popsaný předmět, nebo třeba dóza se směsí bylinek, by měla alespoň 24 hodin před použitím stát někde v místnosti.
Existují ještě jiná písma, která je možné umístit třeba na amulet, nebo votivní předmět. Volíme je podle toho, koho, nebo případně kam energii směrujeme.
Pro různé rituály, kdy se například nápis umísťuje k předmětům na "oltáři" (stůl kde provádíme rituál), je dobře používat magického písma. Jednak je to trefnější a jednak, pokud předmět například někam umísťujeme, prakticky nikdo neví, co je tam napsáno.

Malachim

Je často používaný pro magiské formule, které mají často něco ochránit, nebo někoho něčeho zbavit. Říká se mu "Jazyk mágů".
m

Thébská abeceda

Jinak také "písmo čarodějnic". Hodí se například na votivní předměty a alulety, Také je dobré tak, kde potřeba něco opatřit nápisem pro uskutečnění nějakého přání.
t
Ten poslední symbol označuje vždy konec věty.

Přechod přes řeku

Tohle písmo pužívají hodně ceremoniální magici, ale amulet na ochranu, například před uřknutím a zlým kouzlům, rozhodně posílí.
pre
Použila jsem malachim například Varnsdorfu, kdy mi nějaký lupič chodil krást gladioly, které jsem pracně pěstovala.
Nápis jsem umístila na zeď nad záhon. Byla to jen ochranná formulka s upozorněním, že tyto květiny budou odpuzovat každého, kdo by je chtěl trhat a nepatří mu. Lupič už se tam neobjevil.
Nápis je možno například použít na dům, nebo třeba automobil.
Vyvarujte se ale sesílání pohrom a to i v případě, že kouzlo adresujete zloději.
Jednoduchá ochranná formulka může znít například takto:
"Buď tento vůz, chráněn tímto kouzlem, před zlodějem a nehodou"
S použitím magického písma, bude vypadat takhle:

o

Dobře je mít nápis třeba na dřevěné destičce, kam jsme jej vypálili, nebo napsat na pergamen a umístit do vozu.

Nemůžete se od něho odpoutat? „Ustřihněte ho"!

4. března 2010 v 9:40 | jask* |  Magie
Je to poměrně jednoduché kouzlo a samozřejmě není v žádném případě invazivní. Je ochranné. Občas se totiž stává, že vedle normální náklonnosti k druhému člověku jde o jakési lano, které sice není vidět, ale mnoho z vás jistě poznalo, jak funguje.
Člověk chce začít normální život a skoncovat s nějakou částí minulosti.
Řekneme "Lived - odžito", ale ouha, je tu bytost, člověk, který ne a ne opustit naši podstatu, naši krajinu.
A teď vůbec nemluvím o vztahu, kde toho druhého stále milujete.
Jde tu o pouto, které není možné racionálně vysvětlit a které vnímáme nelibě a jako něco, čeho se přes veškerou snahu nemůžeme zbavit.

r

A pozor, tohle nemusí být jen o bývalých partnerech. Takto nezdravý vztah můžeme mít i s kamarádkou, nebo dokonce vlastní matkou či otcem.
Poznáte to.
Takový připoutaný člověk často hovoří třeba takto: "Já bych si tak ráda dělala věci po svém a třeba se pak za ně i bila, klidně o nich s mámou hovořila, ale ono to nejde. Pokaždý musím myslet na to, že ONA by s tím či oním nesouhlasila a já to prostě nejsem schopná překonat, a tak dělám věci, které vlastně ani dělat nechci. Furt ji mám jakoby za patama. Furt mám pocit viny, když dělám něco jiného, než ona by si přála. Nejsem schopná s ní polemizovat a musím souhlasit. Stačí, když jen zavolá," stěžovala si nedávno jedna už mladá paní u mě.
A to je ten případ, kdy je dobře maminku prostě ustřihnout.
Nijak jí to neublíží a vzájemnému vztahu jedině prospěje. Ani to nepozná. Jde jen o to zařídit si svobodu.
Nikdo nemůže nikoho nutit, aby žil jeho život!
Pokud máte s někým takový nezdravý vztah, pokud se domníváte, že jste k druhému uvázáni, což vás činí nesvobodným a bere vám to pocit svobody, zkuste jednoduchý, ale velice účinný rituál.
Večer před spaním, nebo kdykoli, když budete mít opravdu čas jen pro sebe, si v klidu lehněte a zavřete oči.
Soustřeďte se jen na sebe a pokuste se vyhledat pěkné místo, kam dotyčného "pozvete" a které je jakoby vaše. Můžete to být kdekoli, kde víte, že budete v pohodě oba.
Představte si sebe a jeho, jak přicházíte k sobě. Hezky ho pozdravte. Představte si šedavý, lehce průhledný provaz, kterým jste v oblasti břicha připoutáni k sobě.
Vezměte nůžky, které jste si na místo vzali, a se slovy "Neodcházej z mého života, ale odejdi z mé krajiny" s klidem provaz přestřihněte. Věnujte osobě milý pohled, třeba i pár slov, a rozlučte se.
Dívejte se vy za ní, jak od vás odchází, a zamávejte.
Pokud by se jednalo o člověka, se kterým do budoucna nechcete mít už vůbec nic společného a který třeba ulpívá na vás, udělejte totéž, ale jako místo zvolte břeh moře nebo řeky.
Bude tam loďka.
Jděte s ním na ní. Pak vy z ní vystupte a jeho tam nechte.
Zdvihněte provaz, kterým je loďka uvázána k vašemu břehu, případně ho přestříhnete, a se slovy: "Odejdi z mé krajiny a života a žij šťastně beze mne," strčte opatrně do loďky.
Dívejte se, jak se vzdaluje, a přejte mu dobré věci, ke kterým dojde sám, bez vaší intervence a klidně i bez vašeho vědomí.
Dívejte se, dokud vám úplně nezmizí z dohledu.

l

Nestane nic víc, než že osoba k vám přestane být vázána právě onou svazující energií.
Ve druhém případě to dotyčný patrně pozná, ale je to kouzlo silné, takže se podle něho zařídí. Odehraje se to ale na úrovni jeho podvědomí a patrně pocit neidentifikuje.
Máme právo žít vlastní životy ve vlastních krajinách a mít v nich jen ty, které si tam přejeme. Nikoli ty, kteří, ať už z jakéhokoli důvodu, pokládají toto území za své. Mají přece své.

Zaklínadla. Zkuste to!

4. března 2010 v 9:36 | jask* |  Magie
d

Jednou z nejstarších čarodějnických metod jsou bezesporu zaklínadla. Historie jich zná tolik, že by se nevešly ani do státní knihovny. Známe zaklínadla v hebrejštině, latině a snad všech jazycích. Otevírám dnes malý seriál těch nejpotřebnějších a také bezpečných. Jejich průzkum nechám na vás.
Je to prakticky nejjednodušší magická praktika a přitom nelze říci, že by nebyla také spolehlivá. Magie našich předků, druidů, Egypťanů, seveřanů, ale i starých Rumunů je plná zaklínadel.
Existují i taková, o kterých nelze mluvit jako o etických, ale jsou.
I v mojí poděděné knize jsou mnohá, na která bych si ne netroufla, ale která bych jednoduše nepoužila. Byť jsem opravdu přesvědčená, že fungují.
Nebo spíš právě proto.
Předložím vám jen ta, kterými nemůžete ublížit ani sobě, ani nikomu druhému. Přesto se mohou hodit.
Například se zaklínadlem proti strachu ze tmy má výbornou zkušenost moje dcera Míša, která byla jako malá takový bojásek.
Klidně můžete fakt, že se dítě po odříkání nebojí, nebo že po zaklínadle na usnutí člověk opravdu usne, pokládat za efekt placeba. Já říkám: A není to jedno, když to funguje?
Začnu rovnou zaklínadlem na usnutí, protože každý z nás jistě zná chvíle, kdy je kolik hodin a jeden pořád "čumákuje do tmy".
Nepotřebujete žádné vybavení, ani hořící svíce, ani hadrové panáčky, a ani Athame.
Jen zaklínadlo napsané třeba na papíru vytrženém ze sešitu. Nejde tady o to, jak se udělá, ale jen o to, že se to odříká.
Kdyby vám text nedával moc smysl, nedivte se. Ani o tom to totiž není.
Je to o intonaci a zvucích jednotlivých slov, zpěvnosti samohlásek, jak jsou za sebou. To, co vás ukolébá, je melodie. Zákon akce a reakce.
Všechno, co uděláme, tím, jak to vyšleme, něco způsobí. Nemusíme to nutně chápat, aby to fungovalo.

h

Až zase nebudete moci usnout, zkuste třikrát za sebou odříkat toto:

"Přijď sne sladký,
přijď za mnou,
ten most, co byl vratký,
do potoka spadl.
Přeskoč, sne, přeskoč,
vír v něm není,
třeba sedni na kočár,
ať už usnu.
Kolo ať se láme,
kočár v prachu leží,
nic však není marné,
neboť ty beztak běžíš,
a chvílemi létáš.
V tom běhu prudkém,
sny pěkné splétáš.
Konečně už vidíš,
vidíš už můj domov,
zrychli sne, zrychli,
nebo je po mně veta.
Únava mne tíží,
bolí celé tělo,
ale už jsi u mne,
ukolébáš mne celého."

Může se vám stát, že to třikrát nestihnete a usnete dřív, ale to vůbec nevadí. Zaklínadlo na usnutí není antibiotikum. Nemusí se doužívat, má zafungovat.
Jsem si jistá. Schválně mi řekněte, až to zkusíte, jestli jsem měla pravdu.
Dobrou noc. :-)

Zaklínadlo pro sen o budoucím manželovi

4. března 2010 v 9:33 | jask* |  Magie
Ve všech čarodějných knihách a grimoárech se k zaklínadlům váže jednoduché pravidlo.

Je to pravidlo rýmu, a teď cituji:
"Chceš-li zaklít slovem svým, zaklínadlo ať je rým."
Má to svou logiku s ohledem na to, že u zaklínadla jde hlavně o rytmiku. Spojíme-li jednotlivé verše toho, co se má stát rýmem, tedy je k sobě svážeme, lépe se v Universu usadí pospolu.

Každý rituál, každou magickou operaci, každé kouzlo je dobré chápat jako povel.
Dobře se mým klientkám například chápe, když to přirovnám k takovému počítači.
Zadáte přesný příkaz. Pak slova: Tak se staň!
To je něco jako Enter.
Je to jednoduché, ale pozor, stejně jako počítač, ani Universum nebude přemýšlet o tom, jestli to, co chcete, je pro vás dobré... prostě se to stane.

k

Pokud budete chtít spatřit tvář nebo vodítko k osobě, která bude vaším příštím partnerem, večer před spaním proneste jednou toto:
Temnota noci,
zpoza humen vchází,
vešla už i do dvora,
její pomoc by se hodila.
Chci to nyní vědět,
chci to vědět už,
jak bude vypadat,
můj budoucí muž!
Tak se staň!
Je to zaklínadlo staré a pochází z oblasti Vysočiny. Na slova "budoucí muž" dejte zvláštní důraz. Jakoby je řekněte rázně a rozhodně. Stejně tak enterovou formulku "Tak se staň!"
Tohle zaklínadlo se říká jen jednou. Pak jděte klidně spát. Měla byste se všechno dozvědět ve snu. Pokud se to nepovede hned napoprvé, zkuste to příští večer, ale většinou se to povede.
Hodně štěstí, a ať je pěkný!

Čarodějnice: Byly jsme už v době kamenné, jsme tu a zůstaneme!

4. března 2010 v 9:29 | jask* |  Magie
Když vám někdo řekne, že jste čarodějnice, buďte na to hrdá. Za pomoci výhrůžek se sice křesťanské náboženství pokusilo udělat z těchto žen synonymum zla, neřesti a ošklivosti a umístit je do šuplíku s názvem "adept na oheň pekelný", je to ale nesmysl a byl by to i historický omyl.
Pokud se chceme totiž poctivě točit právě po náboženství, nemůžeme přehlédnout fakt, že nejstarším západoevropským náboženstvím je zrovna čarodějnictví.

Jsme tu 25 000 let

c

Vznik samotného čarodějnictví lze vypozorovat až k době kamenné.
Tedy čarodějky jsou tu již úctyhodných 25 000 let.
Na rozdíl od křesťanství je čarodějnictví postavené na logice. Všechno mělo svůj smysl.
Žena byla dárkyní a nositelkou života, byla schopna léčit a intuitivně vycítit, co potřebuje dítě nebo druhý člověk.
Muž byl hlavním nositelem obživy, štítem ochrany a síly jak fyzické, tak i plodivé.
Právě tohle pojetí, které působí v zásadě velmi racionálně a logicky, bylo základem pro vznik prvního starého náboženství.Námoženství Boha muže a Bohyně ženy.
Různé malby se nám dochovaly až dodnes.
Pán byl zobrazován jako muž s rohy. To ovšem nemá nic společného se Satanem. Jde o to, že většina lovené zvěře rohy měla. Ctili ji a lovili jako dar k přežití. Lidé se dívali i na to, jak se chová samec v přírodě.
Pán na dobových freskách není nic jiného než hlavní muž - nejvyšší samec - Bůh.
Paní najdeme na malbách jako ženu s velikými genitáliemi, prsy a břichem. Jako na dárkyni života se vším, co k tomu potřebuje.
Samici - hlavní samici - Bohyni.
Ti dva k sobě patřili - logicky. Bez toho by se nemnožili ani lidé, ani zvěř.
Ty s nejlepšími schopnostmi i výsledky se záhy stali kněžkami a kněžími. Říkalo se jim "Moudří".
Celé tisíciletí až do příchodu křesťanství byl "Moudrý" brán jako soudce a mudrc, rádkyně a léčitelka, ta, která víc ví, víc vidí a tak podobně.
Schopnost vědět víc, vcítit se, umění léčit pomocí energie, bylin nebo rituálu, znalost příčiny a následku a schopnost pomoci druhým na základě těchto dovedností je čarodějnictví.

Čarodějka se má ráda

"Dělej, co chceš, když to nikomu neublíží!" Tímto heslem se čarodějky a muži v jejich řadách řídí.
Může-li čarodějnice pomoci, pomůže ráda, neboť odmítnout dostupnou pomoc je špatné.
Čarodějnictví věří, že každý čin se třikrát vrací!

"Bůh své pozná!"

c

Jak postupně křesťanství sílilo, ve starém náboženství i ostatních vírách vidělo rivala a odsunovalo je do ústraní.
Nekřesťané začínali být hanlivě nazýváni pohany nebo barbary a pronásledováni.
V průběhu času tažení proti nekřesťanům nabralo na obrátkách a vše, co čarodějnice dělaly, bylo obraceno proti nim.
Korunu tomu nasadila svatá inkvizice a pánové Heinrich Kramer a Jakob Sprenger známým fanatickým dílem Malleus maleficarum (Kladivo na čarodějnice), které předložili Teologické fakultě Kolínské univerzity.
Většina profesorů je odmítla.
To však Kramera a Sprengera netrápilo a souhlas univerzity padělali!!
Přišlo se na to až v roce až roku 1898, tedy za 414 let od jejího vydání a hlavně uvedení do praxe.
S mottem "Bůh si své pozná!!!" se rozpoutalo pomalu tři století trvající peklo.
Celkem bylo upáleno, umučeno a oběšeno okolo 9 000 000 lidí "obviněných" z čarodějnictví.
To už se nesmí nikdy opakovat.

Byly a budou

Čarodějnice jsou totiž na rozdíl od tehdejších křesťanů proti zabíjení. S ohledem na kořeny jejich víry je život posvátný a každý tvor si zaslouží úctu a pomoc.

c

Být čarodějkou je životní názor a způsob vidění světa i dění v něm.
Je to o učení se, poznání a obohacování vlastního světa, ducha a vědění. Soulad a láska k přírodě a znalost jejích možností i možností vlastních.
Nakonec ty z vás, které již chodí, nebo od března budou s námi na škole Tarotu a magie, ví, že poslední, co čarodějku zajímá, je jak uhranout někomu krávu nebo se pomilovat s démonem.
Byly jsme, přežily jsme a budeme.
Vaše čarodějnice.

Kolik hodin spánku potřebujeme?

4. března 2010 v 9:19 | jask* |  Zajímavosti

V různých obdobích našeho života potřebujeme různé množství spánku. Děti spí mnohem více, dospělí nespí dost.

Potřeba spánku se s lety snižuje, ale i přesto se dospělým doporučuje spát alespoň 7 hodin každou noc, aby si uchovali dobré zdraví a pohodu.

Novorozenci

• přibližně 16 hodin
Mimina a batolata (od 6 měsíců do 3 let)
• od 10 do 14 hodin (kombinace spánku v noci a během dne)

Děti

• od 3 do 6 let: od 10 do 12 hodin
• od 6 do 9 let: kolem 10 hodin
• od 9 do 12 let: kolem 9 hodin

Teenageři

• kolem 9 hodin

Teenageři často trpí nedostatkem spánku - nejen kvůli náročnému dennímu rozvrhu, ale také kvůli biologickým dispozicím, které většinou nejsou v souladu s jejich povinnostmi ve škole.

Dospělí

• od 7 do 8 hodin spánku

Senioři

• od 7 do 8 hodin spánku
Seniorům většinou stačí trochu méně spánku v noci a nedostatek spánku si nahrazují zdřímnutím ve dne.

Těhotné ženy

Během těhotenství potřebují ženy často několik hodin spánku navíc; pokud ne v noci, tak si alespoň mohou dopřát krátkého zdřímnutí ve dne.